Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 14
(Read 98154 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #60 - 01.02.2010 at 08:41:35
 
Quote:
Robi: Pritrjujem ti, ko praviš, da so temelji tega njenega obnašanja v preteklosti, ampak kako vplivat na njeno obnašanje flegmatično? Ti bom povedala še en primer, pa sam presodi, kaj lahko storim v takem primeru: npr. ob jutrih se sama zbujam z budilko, in ona me vsak večer prosi (ali včasih skorajda že ukaže), naj jo zjutraj zbudim (sama se namreč nikoli ne zbudi). Meni to seveda ni noben problem, zato grem v svojo sobo, in jo poskusim zbuditi. Ona pa me vsakič znova nadere,  da je ne znam budit, pa da imam antipatični glas, pa…. Ali pa mi že, še preden vstopim v sobo reče, naj ne hodim noter, da je že budna (jaz se seveda obrnem in grem ven-in potem, ko se čez kakšno uro ali dve zbudi me ponovno začne nadirat, zakaj je nisem zbudila(kljub temu, da sem jo)). Ne vem, če se iz teh mojih litanij da razbrat, ampak mislim, da še sama ne ve kaj hoče, in kako bi me lahko čimbolj pogosto nadirala in se znašala nad mano. Ali pa se mi tako le zdi….

Anja...v svoji sestri še vedno vidiš otroka, ki je potreben pomoči. Vendar ona ni več otrok in je ne tretiraj kot otroka.
Dokler boš v sebi čutila neko dolžnost za skrb, ne boš svobodna. Treba je prekiniti ta začaran krog in ti si edina, ki lahko to stori.
Sestra je res razvajena in se obnaša, kot da se svet vrti okrog nje...Starši bi jo morali naučiti odgovornosti, vendar so raje to nalogo odstopili tebi in sedaj imaš težave, ker se ukvarjaš z nečim, česar nisi dolžna.
Takšna situacija zato ustreza staršem, sestri..razen seveda tebe, ker je vso breme na tebi.
Sestra se naj sama zbudi, dovolj je stara, če ni sposobna pa jo naj tega naučijo starši...pa še marsikaj drugega.
Naredi konec temu izkoriščanju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #61 - 01.02.2010 at 08:46:43
 
Quote:
se opravičujem spet zaradi dolžine Roll Eyes

Tvoje pogosto opravičevanje kaže na to, da ti manjka samozavesti, odločnosti ,da bi se postavila zase....Vedno v sebi nosiš občutek in strah, če je slučajno vse prav, kar si naredila, pa strah, da ne bo kdo ti zameril....V sebi nosiš ogromno breme..počutiš se kot neka mama, ki mora poskrbeti za vse, da bomo vsi zadovoljni....in verjamem, da so grozno sanje, saj nimaš nikoli miru, saj nikoli ne moreš vedeti, če si storila dovolj in če se ne bo nekdo pojavil in ti pojamral, da nisi dovolj dobra....
Zato si reci, da je tega dovolj, da živiš zaradi sebe in ne zaradi drugih. Poskrbi za svoje zdravje in za svoje počutje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #62 - 01.02.2010 at 09:12:09
 
Robi wrote on 01.02.2010 at 08:41:35:
Quote:
Robi: Pritrjujem ti, ko praviš, da so temelji tega njenega obnašanja v preteklosti, ampak kako vplivat na njeno obnašanje flegmatično? Ti bom povedala še en primer, pa sam presodi, kaj lahko storim v takem primeru: npr. ob jutrih se sama zbujam z budilko, in ona me vsak večer prosi (ali včasih skorajda že ukaže), naj jo zjutraj zbudim (sama se namreč nikoli ne zbudi). Meni to seveda ni noben problem, zato grem v svojo sobo, in jo poskusim zbuditi. Ona pa me vsakič znova nadere,  da je ne znam budit, pa da imam antipatični glas, pa…. Ali pa mi že, še preden vstopim v sobo reče, naj ne hodim noter, da je že budna (jaz se seveda obrnem in grem ven-in potem, ko se čez kakšno uro ali dve zbudi me ponovno začne nadirat, zakaj je nisem zbudila(kljub temu, da sem jo)). Ne vem, če se iz teh mojih litanij da razbrat, ampak mislim, da še sama ne ve kaj hoče, in kako bi me lahko čimbolj pogosto nadirala in se znašala nad mano. Ali pa se mi tako le zdi….

Anja...v svoji sestri še vedno vidiš otroka, ki je potreben pomoči. Vendar ona ni več otrok in je ne tretiraj kot otroka.
Dokler boš v sebi čutila neko dolžnost za skrb, ne boš svobodna. Treba je prekiniti ta začaran krog in ti si edina, ki lahko to stori.
Sestra je res razvajena in se obnaša, kot da se svet vrti okrog nje...Starši bi jo morali naučiti odgovornosti, vendar so raje to nalogo odstopili tebi in sedaj imaš težave, ker se ukvarjaš z nečim, česar nisi dolžna.
Takšna situacija zato ustreza staršem, sestri..razen seveda tebe, ker je vso breme na tebi.
Sestra se naj sama zbudi, dovolj je stara, če ni sposobna pa jo naj tega naučijo starši...pa še marsikaj drugega.
Naredi konec temu izkoriščanju.


Robi ima popolnoma prav. Sanje ne znam razlagati, vendar se mi ob vsem napisanem poraja asociacija, da je tvoja sestra oz. tvoja težava s sestro tista kača, ki te v sanjah mori. In tvoje odsekane roke v sanjah, brez rok se ne moreš braniti, utopiš se v močvirju. Zato ti morajo ponovno "zrasti roke", da se boš sama postavila zase.

Tvoja sestra je izsiljevalka, ki trka na tvoj čut dolžnosti. Vendar, ti nisi dolžna skrbeti zanjo. Ljudje si med seboj pomagamo, ampak, pazi, med seboj pomeni, da je to vzajemno, da si to želimo in imamo dober občutek ob tem. Tvoja sestra pa le zahteva in nič ne daje, ti pa se ob tem zelo slabo počutiš. Meni je o takšnih izsiljevalcih veliko razjasnila knjiga z naslovom Čustveno izsiljevanje (avtorice se ta hip ne spomnim), ki izsiljevalce in njihove metode razkrinka ter ponuja strategije za ravnanje proti takšnemu izsiljevanju. Toplo priporočam.

Pomisli, tvoja sestra je (če sem prav zračunala) stara 19 let. Lahko vozi avto, lahko voli, lahko ima fanta, se poroči, itd. ne zna se pa sama zbuditi!? Kaj imaš ti s tem? Si se ti sama zbudila, ko si bila toliko stara? Vedno bo tvoja mlajša sestra, tudi ko bo stara 30, 40, 50 let. Bo tudi takrat odvisna od tvoje pomoči? Oziroma, ali boš tudi takrat dovolila, da te izsiljuje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
a8n8j8a8
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 28

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #63 - 01.02.2010 at 09:34:18
 
nahatee: se strinjam: danes nisem sanjala nobenih kač, ampak samo "običajne grozne sanje".
bom vam opisala še te:mogoče pa najdemo kakšne vzporednice s kačami  Smiley
Tema tokratnih sanj je bila vojna. Vse skupaj pa se je začelo tako, da sem bila sama (v naši hiši-vsaj tako sem razbrala iz sanj ---ampak ta hiša je bila le moj dom v sanjah (v resničnosti je popolnoma drugačna)- lahko bi celo bilo tako, da smo se v to hišo preselili (kar se da razbrati iz nadaljevanja sanj)).Čeprav se je kasneje izkazalo, da so bile v hiši tudi druge osebe.
Naj še najprej povem, da ne sanjam ravno pogosto o družini, ampak tokrat sem.
Torej:
Spomnim se, kako sem gledala očeta v vinogradu, kako je škropil. Nakar je naenkrat pritekel domov in rekel, da so po radiu javli, da nas bodo napadli (kdo, in zakaj, ne vem). Nakar se spomnim, kaj sem delala jaz nekaj minut pred tem: s sestro sva se ravnokar selili v skupno sobo na podstrešju (ne vem, zakaj je bilo to potrebno, ampak pač morali sva).Zdi se mi celo, da je bila to sedanja resnična soba, in je se mi zdi, da sem se jaz morala "vseliti k njej". Pri tem je sestra dobila večji in lepši kos sobe (čeprav je bila soba že tako ali tako zelo zelo majhna), sama pa sem imela prostor le za posteljo in še nekaj centimetrov okoli nje (imela sem tako  majhen prostor, da nisem imela sploh ne prostora)  in nisem vedela, kam se naj premaknem. Zaradi pomanjkanja prostora sem vso svojo lastnino zložila pod posteljo, ampak seveda je bila slednja premajhna. Zato sem sestro prosila, naj mi prosim odstopi en predal (ki ga ni potrebovala, saj je bil prazen), ampak tega ni hotela narediti. Zato sem potem šla iz hiše, in videla očeta (kjer se sedaj sanje nadaljujejo od zgoraj). v hiši je zavladala panika. s sestro sva odhiteli v najino skupno sobo na podstrešju (ne vem, zakaj nisva šli raje v klet ali kaj podobnega). Nato sem smela celo pogledat čez sestrino okno, kakšno je stanje zunaj, saj v "mojem delu sobe", ni bilo okna in videla sem tope, ki so ciljali na nas. Izstrelki so bili ognjeni, in padali so vse okoli hiše. Zato sva se s sestro odločili, da bova zaradi varnosti šli raje eno nadstropje nižje (hiša je imela vsaj  eno nadstropje in podstrešje). Šli sva do najine babice, ki je imela svojo sobo (dedeka v sanjah ni bilo). Ker je bilo pri njej vse vredu, sva šli na našo teraso. Terasa je imela eno od tistih belih plastičnih mizic, okoli  nje pa 2 ali 3 stoli (prav tako beli, plastični). Iz terase pa je bil prečudovit razgled: videla sta se dva stožca, ki sta spominjala na stožca vulkana,  le da sta bila zelena (poraščena). Nakar se nekdo zadere (morda celo sestra): eden izmed ognjenikov je izbruhnil! pogledam, in vidim, da je temu res tako. Izbruh je bil močan, saj so ognjene krogle padale visoko v zrak in seveda tudi proti naši hiši. Če si lahko predstavljate: iz ene strani nas je napadala vojska, iz druge pa "ognjenik". nadalje: na mizi je bil moj telefon (enakega imam v resničnosti, saj sem ga prepoznala po barvi-modre barve je), nakar je ena od krogel ognjenika padla nanj- začel je goreti.  s sestro sva pobegnili v hišo, jaz pa sem se obrnila, in tekla nazaj po telefon. Nekako sem ga pogasila, in ga rešila ognjenih zubljev. Nato sem šla do babice (sestre se od tega dela sanj dalje ne spomnim več), da bi pogledala, ali je vredu. Nakar slišim od zunaj nekje očeta, kako me panično kliče. Takoj gre pogledat kje je, in ko ga vidim, mi reče, naj mu hitro prinesem njegov nahrbtnik. Ne vem kako, ampak sem vedela, kje ta nahrbtnik je (čeprav ga v realnosti ne nosi) in  mu ga nesla. Vzel ga je in tekel pred mano proti sosednjim hišam (v smer med vulkanom in vojsko).  ker me je seveda skrbelo zanj, sem tekla za njim. On se sploh ni oziral nazaj, ampak je samo tekel naprej. Nato ga je na vrhu hriba, kamor je tekel proti hišam, čakala mama. skupaj sta hodila od hiše do hiše, in mama je iz očetovega nahrbtnika jemala neke "knjige". Kasneje sem ugotovila, da sta raznašala rokovnike (pri sebi sem si mislila, ja pa kaj za vraga morta to delat zdaj, ko pa nas napadajo). Nato sta mi ata in mama naenkrat izginila izpred oči, in videla sem le še prazne hišice sosedov. Te hišice so me spominjale na planinske kočice (po velikosti, stilu gradnje). Nakar naenkrat zagledam, kako prihajata vsa nasmejana proti meni mamina stric in teta (z njima imamo v realnosti popolnoma normalen odnos- včasih se obiščemo, pokličemo,...). Ni mi bilo jasno, zakaj se režita, ko pa situacija ni bila niti malo smešna. Končno sta se zresnila, in me vprašala, kje imam ateja in mamo. Povedala sem jima, da raznašata neke  brezvezne rokovnike, in da ju ne najdem. v tistem trenutku, sta se prikazala. tudi onadva sta bila glede na situacijo pretirano dobre volje. Nato so se oni štirje nekaj pogovarjali, ampak nisem slišala o čem, kljub temu, da sem stala poleg njih. Od tega trenutka naprej nisem več sanjala tudi o nobenem izmed teh štirih. Nadalje se spet spomnim, kak sem bila doma v hiši. preverit sem šla, ali še je moj del sobe, in kako je z babico. Nato sem se spomnila svojega telefona, ki je prej gorel, in takoj sem tekla ponj, da bi videla, ali še deluje. uspe mi ga vklopit, in poskušam predvajat glsabo.. je še deloval, čeprav je vmes prekinjal. Nato je babico začelo skrbet, kaj bova jedli. da je ona lačna in mora nujno it jest (želela je iti na podstrešje). še večkrat je rekla, da bi rada šla večerjat na podstrešje, ampak tega nisva storili, saj je tam nevarno.Nato se spomnim iz tega dela le še sebe, kako sem tekala po hiši in iskala prostor, kamor bi se skrila. in ko sem ga našla (prostor mi je bil neznan), sem se tam poskušala čimbolj skriti. v tišini mojega skrivališča, in v poslušanju streljanja, ki se je slišalo od zunaj, sem nato opazila, da se v tem prostoru skrivata še nek moški in ženska. nič mi ni bilo jasno, saj sem bila prepričana, da je hiša prazna.
........to je bil zdaj ta del....... -nato več nisem sanjala o tem dogodku, ampak sem sanjala še tole: jaz sem se  dobila s tremi mojimi prijateljicami (ne vem točno katerimi, ampak sem razbrala, da se družimo že veliko let) v univerzitetni knjižnici. ne vem zakaj smo se dobile, ampak smo se  Undecided Nato so mimo nas hodile skupine ljudi. in vsakič, ko smo se poskušale nekaj pogovoriti, je mimo prišla ena od teh skupin, in je začela eni od mojih prijateljic skupinsko nekaj govoriti. Tako, da se me nismo mogle čisto nič pogovorit, saj so nas vedno prekinili. ker sem vidla, da ne bo nič iz pogovora, sem se malo razgledovala naokoli po knjižnici. Naenkrat se zagledala svojega sošolca iz gimnazije-bil je izredno dobre volje in se je smejal kot vedno (res ne vem, kako sem ga lahko sanjala, ko pa sem v realnosti že čisto pzabila nanj-nisva imela nekih konfliktov). ker je gledal v drugo smer, sem začela dalje opazovati okolico. nakar opazim, da ni več pri nas, nobene skupine in hotele smo se dalje pogovarjat. A glej ga vrabca:ravno v trenutku, ko smo se začele pogovarjat, se je ena od prijateljic začela na veliko smejat:mimo je prišla še ena skupina. ker sem  vidla, da se ne bomo mogle pogovarjat, sem se zazrla skozi okno (sedele smo namreč ob oknu).
nakar je zazvonil moj telefon. hočem ga dvignit, in vidim, da je ožgan (še iz prejšnjih sanj).

kot lahko vidite, imam očitno res bujno domišljijo, ker da lahko kdo take bedarije sanja, ne?
sem rekla, da imam čudne sanje.-in vedno je tak Sad

Back to top
« Last Edit: 01.02.2010 at 11:17:45 by a8n8j8a8 »  
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #64 - 01.02.2010 at 11:30:57
 
Anja

Ker sem za danes opravil kar sem imel- lahko pišem.

Sploh nisem strokovnjak za sanje.Vem kaj sanjanje pomeni-nsem pa nek mojster.Povedal ti bom čist enostavno svoje mnenje o tvojih sanjah

Ti se zavedaš,da v življenju nimaš osebe,na katero bi se lahko 100% zanesla (ne v krogu družine) ne v krogu prijateljev znancev.V bistvu te po meni ta zadeva''muči,, in verjetno bolj notranje kot zunanje.
Tvoj problem je v tem,da nimaš osebnega zaupnika-nikjer Vse se ti zdi površinsko, a ti si želis globok-e iskren-e odnos-e. z ljudmi.V bistvu si razočarana nad plitkostjo ljudi!!!
Iščeš rešitev-tega vprašanja ? Odgovori mi iskreno!
V tem površnem svetu je globokim in iskrenim ljudem danes resnično hudo-verjetno je to od zmeraj! Tako na kratko!

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #65 - 01.02.2010 at 11:34:05
 
Verjamem, da ljudje ne sanjajo bedarij, ampak tisto, kar se v njih dogaja, kar doživljajo in o čemer razmišljajo.

Meni se zdijo tvoje sanje zelo smiselne, sploh glede na vse, kar si že tukaj predstavila in verjetno so ti pogovori tudi vplivali na to, kar si sanjala.

Če hiša simbolizira tvojo osebnost, potem izraža to, kar tudi sama ugotavljaš - da si sestra prisvaja preveč, da je vsiljivka. Ti iščeš zatočišče pred agresijo. V sanjah se kaže, da nihče od tvojih bližnjih ni sposoben ustreznega odziva glede na težavnost situacije. Na življenjsko ogroženost se odzivajo s smejanjem. V bistvu si v težki življenjski situaciji sama. Telefon je zame zelo močan simbol komunikacije. Mislim pa, da označuje tudi tvoj klic na pomoč. Ki ga nihče ne sliši. Telefon je ožgan - komunikacija ne deluje.

Pojav ožganega telefona v fakultetnem okolju po moje označuje vpliv tvojih družinskih težav na širše področje tvojega življenja.

Tako jaz vidim tvoje sanje.

Pa spet se mi zdi zelo uporabno, kar so že drugi povedali. Predvsem, da so vsi tvoji bližnji vse nekako naložili na tvoj hrbet in nosiš ogromno breme. Mogoče bi bilo dobro preštudirati vedenjske vzorce vseh tvojih bližnjih, ne samo sestre, ker se meni (in verjetno tudi drugim) postavlja vprašanje, kako da starša nista opravila svoje vloge in to ti počneš namesto njiju. S tem ti jemljejo ogromno življenjske energije. Na tebi je, da prepoznaš vse te vzorce in da se postaviš zase, da se temu upreš - si spet priboriš lasten prostor.

Glede analize sanj: razmišljanje o sanjah in podoživljanje občutkov v sanjah ni eno in isto. Tisto drugo je čutenje energij, ki ostanejo v nas po sanjaju. Pri nočnih morah je sicer zelo boleče podoživljati ta občutenja, je pa lahko tudi razbremenjujoče. To je zelo pomembno za poskus razumevanja sanj.

Mogoče moram še nekaj dodati: nihče od nas ni "strokovnjak" za sanje. Vsi pišemo iz lastnih izkušenj in opazovanj. Po načelu: več glav več ve. Če ti je kaj v oporo, sprejmi. Če ne, zavrzi.

Ker sem vmes prebrala še Alojza, moram reči, da se strinjam z njim. Mogoče tisti drugi del sanj bolj pomeni to, da doživljaš pomanjkanje iskrene podpore tudi v prijateljih, ne samo v družini.

Verjetno je neka močna kvaliteta v tebi, zaradi katere ravno ti nosiš breme celotne družine. Po moje je v tebi več moči kot v drugih, ampak vsak človek ima svoje meje. Drugi del učenja je postavljanje meja in skrb za lasten prostor.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #66 - 01.02.2010 at 12:49:59
 
Alojz in Sandib wrote on 31.01.2010 at 22:45:48:
M.L. wrote on 31.01.2010 at 20:44:41:
gape wrote on 31.01.2010 at 15:46:19:
nism neki expert za sanje
namest očenaša pa gape priporoča
sveti angel (varuh moj)
bodi vedno ti z menoj
stoj mi noč in dan ob strani
usega hudega me brani

Ja gape, tudi ta je v redu.
Pa lep pozdrav.

Ni vredu ker je prav takole: Sveti angel varuh moj,stoj mi noč in dan ob strani,prav ponižno prosim te ,vodi me in varuj me. Hvala-Amenl

Tako je prav ML priprošnja-ne ukazuješ.A niso tebe polna usta Boga ML.Ti bi ja moral to znat zmolit, če se imaš za božjega hlapca..

eko sm ga poštimu
zaključno fazo res full velikrat pozabm
hvala



a8n8j8a8 wrote on 01.02.2010 at 00:50:12:
ob jutrih se sama zbujam z budilko, in ona me vsak večer prosi (ali včasih skorajda že ukaže), naj jo zjutraj zbudim (sama se namreč nikoli ne zbudi).

takoj jo odjebi
naj si kup budilko
naj zvečer namerava kdaj se bo zbudila
in mirna bosna
mam 3 mlajše brate in če bi blo karkoli bi oni mene zbujal ne pa jest njih


zdej je prowzaprow že jasno
ta kača je tvoja sestra
Tongue

spedeni sestro in ne bo več kač in ostalih teženj ponoč
imho



s prijateljem maš za poštimat
če druzga ne ti bo on pokazu kaj u seb morš poštimat, kot je blo že rečen višje ...


Quote:
tole odgovarjanje pa se mi je zdaj res zavleklo v jutro

bo usaj manj časa ostal za sanjat
Tongue


ja
to sm pozabu še
ti si morš sanje nameravat - nameravi kaj hočeš sanjat ...
(in pozab kar nočeš)
še več
nameravi da se zbudiš u sanjah in da si tega zavestna - da boš zavestna takrat in da boš lahko upravljala s svojimi sanjami - kolkr maš pač energije nabrane
tehnika za trenirat to je da u sanjah dvigneš roke
isto delaš tud u rl - jih dvigneš kadar se spomenš in jih gledaš, k u sanjah so drgačne al neki
Tongue

nameravi tud
Quote:
Če slučajno spet sanjam kačo jo zgrabim  za vrat (in rep) in ... kar se ti pač zdi ... mogoče jo pobožaš Tongue



Quote:
ne sanjam ravno pogosto o družini, ampak tokrat sem

to je to
razpuci
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #67 - 01.02.2010 at 12:56:17
 
Alojz in Sandib wrote on 01.02.2010 at 11:30:57:
Anja

Ker sem za danes opravil kar sem imel- lahko pišem.

Sploh nisem strokovnjak za sanje.Vem kaj sanjanje pomeni-nsem pa nek mojster.Povedal ti bom čist enostavno svoje mnenje o tvojih sanjah

Ti se zavedaš,da v življenju nimaš osebe,na katero bi se lahko 100% zanesla (ne v krogu družine) ne v krogu prijateljev znancev.V bistvu te po meni ta zadeva''muči,, in verjetno bolj notranje kot zunanje.
Tvoj problem je v tem,da nimaš osebnega zaupnika-nikjer Vse se ti zdi površinsko, a ti si želis globok-e iskren-e odnos-e. z ljudmi.V bistvu si razočarana nad plitkostjo ljudi!!!
Iščeš rešitev-tega vprašanja ? Odgovori mi iskreno!
V tem površnem svetu je globokim in iskrenim ljudem danes resnično hudo-verjetno je to od zmeraj! Tako na kratko!



Tole je resnica! Samo Anja jo ne bo povedala,ker je sedaj dobesedno zbegana od naše visoke kulture komunikacije!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #68 - 01.02.2010 at 17:04:15
 
a8n8j8a8 wrote on 01.02.2010 at 09:34:18:
nahatee: se strinjam: danes nisem sanjala nobenih kač, ampak samo "običajne grozne sanje".
bom vam opisala še te:mogoče pa najdemo kakšne vzporednice s kačami  Smiley



Anja

Eno je v teh novih sanjah očitno, sestra ima čisto nadvlado nad teboj.
Bom šla še kasneje v podrobnosti.

Kar pa se realnega življenja tiče kot ti je že svetoval Alojz postavi se zase nujno, in glede zbujanja odjebi sestro.
Devetnajstletnica naj se zbuja sama, konec.  Exclaim
To naredi povej ji čimprej in če bo jokala staršem povej še njim svoje. V glavnem ti jo ne zbujaš več, zaradi tebe lahko spi do dvanjastih, te ne zanima.  In ne bit mehka reci NE in konec.
Potem soba ali sta v realnem življenju s sestro skupaj v sobi ? če sta zahtevaj svojo sobo ali pregraditev skupne.
Bodi ostra in odločna, ne pusti se izkoriščati. Sestra bo izkoriščala dokler ji boš to pustila. Ne popuščaj zaradi njenih izpadov, ker so le sredstvo njenega manipuliranja.  

Ne daj se, postavi se zase  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
a8n8j8a8
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 28

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #69 - 01.02.2010 at 17:36:47
 
Ufffffff- se je nabralo spet: tak hitro odpisujete, da sploh ne zmorem sproti odpisovat  Smiley
Malo me vmes ni doma, pa….

Bom začela spet pri začetku odgovarjat, da ne pozabim vmes, kje sem ostala in da bo vsaj malo imelo rep in glavo Smiley

Robi: Glede sestre se strinjam, da bom mogla nekaj ukrenit, ampak kako. Doslej sem res poskušala to storiti že velikokrat, ampak vedno brez uspeha. Že npr. samo primer zbujanja: če jo bom zbudila, me bo skoraj zagotovo nadrla, da način bujenja ni bil ok (pa če je ne vem kakšen), če pa je ne bom, pa se bo tako ali tako drla še bolj, da sem nesposobna, pa da imam sobo 2m stran od njene, in če mi je težko naredit tudi takšno malenkost (in pol bojo pa spet vsi živčni, ker »ta mala« gnjavi in živčka v svoji sobi-zaradi mene). Podoben je učinek, ko grem od doma tako zgodaj, da je ne morem budit in jo budijo starši (potem pač njih nadere, zakaj je jaz nisem mogla zbudit, ko sem šla). Ampak jaz je nisem zbudila le zato, ker vem, da bo dalje spala (ker to vedno naredi) in le išče razlog za ponovni »napad name«.
Poleg tega sem očitno res preobčutljiva za vse in se potem podzavestno sekiram (sploh, ker sestra hodi v navalu jeze v mojo sobo in me »napada z ozmerjanji, ki sem ji že 1x opisala«). Posledično nisem skoncentrirana in sem  potem pogosto še sama slabe volje zaradi nečesa, kar sem naredila v njeno dobro (vsaj mislim tako).

In Robi: Samozavest: mislim, da je imam dovolj za druge ljudi, ampak, ko je vpletena moja sestra, pa mi upade pod minimalno mejo. Kako se postaviti zase, če že s predhodnim poskušanjem ugotoviš, da ni uspeha? Kako se postaviti zase, če te nekdo vedno »zaničuje«? Jaz si lahko vsak dan, vsako uro, celo vsako minuto rečem, da bo tega dovolj, ampak kako, na kak način? Nenazadnje še vedno živim doma-torej ne morem nikamor pobegnit iz situacije, ki se ponavlja in za katero res ne najdem rešitve.

Lola: Ja moja sestra  je stara 19 let. Sama se zbujam skoraj že odkar polnim (no…razen res izjemoma)  Smiley   Vem, da lahko počne kar hoče: bom še tukaj povedala eno stvar, ko že morem očitno zdaj o vsem povedat primer in se o vsem razpisat (ne vem kaj mi je): Ko si je lani izbirala študij, sem res iz srca upala, da bo šla nekam, kjer bo morala bivati sama ali z drugimi študenti (tudi študij, ki ji je bil na 1. Mestu, je bil izven kraja bivanja, tako, da sem se že malo razveselila njene odločitve). Ampak pametna, kot je, je kar hitro ugotovila, da ima svoj »najljubši« študij blizu doma, saj je najverjetneje ugotovila, da se ji drugje ne bodo vsi po vrsti klanjali in ji pomagali, če ne bo vzajemno, kot si sama zapisala.

Alojz: Lahko, da imaš prav glede tega, ko si napisal, da sem lahko razočarana nad plitkostjo ljudi, in da nimam nobenega osebnega zaupnika. Nikoli nisem zavestno razmišljala o tem na tak način. Tudi imaš prav, da navadno ne želim »s svojimi težavami« obremenjevat z drugimi, potem pa se podzavestno sekiram zaradi njih. ….iskreno

Plesnamesecu:  Ne vem, ali so sedaj moji občutki popolnoma pravilni, ampak začela sem dobivat neko vlogo mučenca, iz katere ne morem pobegniti, ker mi je pač namenjena. Ne vem tudi, ali je prav, da sploh razmišljam na tak način.
Žal mi je tvoja razlaga mojih sanj zelo blizu, in se mi zdi da bi se lahko z njimi v veliki meri strinjala (na žalost celo preveč, ker je v takšnem zapisu vse skupaj ravno tako grozno, kot v sanjah).
Pa če sem zdaj napisala že skoraj vse kar sploh lahko, bom pa še napisala, kako se je vse skupaj pri njej začelo (njeni izpadi, avtoriteta,…):
(Madonca, to je šele dolga zgodba, ampak, da boste imeli uvid tudi iz te strani lahko, komur se ljubi to prebere. )
Torej: Že kot otrok je bila dokaj trmoglava in je velikokrat uveljavljala svoj prav. Seveda ji kot malemu otroku niso kaj veliko nasprotovali, saj so videli, da sem jaz dobro vzgojena, zato so svojo odločnost malce omilili (tako je imela že od nekdaj  kakšne manjše prioritete, ki so se z leti večale). In če smo se kaj naučili iz psihologije vemo, da so glede vzgoje najbolj odločilna prva tri leta vzgoje. Ampak, kot sem že napisala, so starši takrat mislili to dobronamerno. Najhujše pa je šele prihajalo: pred tem sva imeli s sestro skupaj sobo, in še ni bilo tako hudo (pa tudi starši so imeli najino sobo zelo blizu, tako da so naju imeli ves čas na očeh), nato pa smo se preselili v novo hišo, kjer sva dobili vsaka svojo sobo- na podstrešju—soba od staršev je bila napram prej že kar daleč. Nato pa se je začela ta njena agresivnost in obnašanje: Ko je moja sestra hodila v 2. razred (torej pri njenih osmih letih), so imeli tekmovanje za bralno značko. In takrat je z njeno takratno sošolko tekmovala v branju (če se sama spomnim svoje bralne značke, sem pač brala, ker mi je bilo branje všeč in niti slučajno zato, da bi z nekom tekmovala , da bom jih jaz imela več). Ampak onidve sta nekako prišli do te faze. Ne spomnim se natančnega števila  knjig, ki jih je vsaka prebrala, ampak se zagotovo spomnim, da se je vsaka od njiju približala številki 200 (kljub temu, da so bile to tiste ta krajše knjige, je za majhnega otroka to kar veliko). Poleg tega sta začeli segati tudi po vedno debelejših knjigah. Za branje tolikšne količine, pa ji je seveda poleg domačih nalog zmanjkovalo časa- zato je vedno bolj podaljševala čas preden je šla spat. Ne spomnim se točno, ampak če me spomin ne mara, je bila v drugem razredu tako aktivna že vsaj do desete ure. Že takrat se spomnim, da sem vedno govorila, da kako, da ji lahko to dovolijo (sama pa nisem smela po osmi uri še niti takrat-pri dvanajstih letih med tednom gledati kakšnih filmov in česa podobnega). Starši pa so mi odvrnili, da če  dela za šolo, pa že kdaj pa kdaj lahko. Takrat sem bila še tudi sama majhna in sem si mislila, da pa je že vredu tako. Poleg tega je njeno »navdušeno branje« počasi nadomestilo učenje.  Z leti si je dokaj pospešeno podaljševala  čas učenja, tako, da je v 6. razredu bila gor in se učila do enajstih, v osmem pa tudi že do polnoči. Starši so ji to hoteli takrat prepovedat, potem pa je začela biti resnično tečna, se dret in podobno. Potem pa so mi vedno rekli, da sem njena sestra in da ji naj probam kaj rečt (da bo ja mir). Ampak sem bila vsakič znova neuspešna. In ko sem to povedala staršem, so pač kdaj pa kdaj vse skupaj lepo preslišali, zaradi česar se je situacija žal ponavljala. Poleg tega je v 6. razredu (vsaj mislim, da je bilo to takrat)  začela bit popolnoma neobvladljiva, če je v šoli dobila kakšno štirico. Posledično sem ji morala začet pomagat sprva pri nalogah, kasneje pa tudi pri kakšnih manjših natečajih ali projektih in nazadnje še  pri učenju. VEČKRAT SEM SE ŽELELA UPRETI, IN SE TUDI SEM, pa so mi vedno rekli, da imam samo eno sestro, in da pa si bom za njo že vzela časa. Starejša kot sem bila, večkrat sem se uprla (ampak vedno brez uspeha). (Tako sem ji skoraj vedno mogla pisat vse sestavke, spise, seminarske naloge)Včasih sem ji npr. rekla, naj vsaj začne sama, ker bo nekoč mogla sama pisat te stvari, da vidim, da ima tak interes. In veste kaj je potem naredila: včasih je kar takoj začela živčkat, metat stvari in podobno, včasih pa je lepo in tiho čakala npr. do desetih ali enajstih zvečer, šla takrat s staršem in začela težit, da mora potem tisto stvar oddat do drugega dne, in da je za oceno, in….. Potem so se seveda vsi  ponovno spravli name, in potem sem ji do enih, včasih še dlje mogla pomagat. Če ji tudi takrat nisem želela pomagat (to je bilo izjemoma in takrat, ko sem ŽELELA, DA SE TO IZKORIŠČANJE NEHA), je drug dan bila zagotovo bolna (vedno je ali bruhala ali imela vročino,ali pa jo je tako zelo bolela glava), da ni mogla it v šolo. Posledično so starši ugotovili, zakaj je temu tako in spet sem bila na tapeti jaz, ker ji  nisem pomagala. Spet sem povedala, da nikakor ni moja stvar, da še enkrat ponavljam razrede v katerih sem že bla (sama sem jih že naredila). Potem so mi z razumevanjem pritrdili, da je res tako, da pa sem vseeno njena edina sestra in naj ji le vsaj malo pomagam. Tole malo se je nato vedno pretvorilo v več ali v vse. Ko je prišla v srednjo šolo se je vse skupaj še bolj stopnjevalo. Uspeha sicer več, razen v 1. Letniku ni obdržala, ampak jaz sem bila dobesedno okupirana s pomočjo njej (pa enkrat je imela težave pri nemščini, drugič angleščini, tretjič pri kemiji, itd.). Zdi se mi, da je dosegla popolno nadvlado. Sprva se je na primer znala zadržati v družbi, sedaj se zadržuje le še pri nepoznanih ljudeh, sicer skoraj vsi že poznajo njen odnos (sosedje, moji prijatelji, naši znanci,….). Joj, sem pozabila še omenit: Ko se je ona vedno učila pozno v noč in me gnjavila in dosegala dobre uspehe je zaradi tega vedno prišlo potem do primerjave med menoj in njo (jaz sem bila namreč v gimnaziji prav dobra, v 1. Letniku pa celo dobro). Sama sem se tudi vedno nehala učit najkasneje ob osmih, pa ne glede na to, ali sem iz šole prišla ob enih ali pa ob sedmih zvečer. Po osmi uri (ali pa včasih že prej) sem imela počitek:brala sem kakšno knjigo, ali pogledala kak film-a nikoli dlje kot do desete ure. In seveda sem bila jaz potem lenuh, in kako to, da se jaz manj učim od nje,pa je ona šele v osnovni šoli. Sama sem še vedno mnenja, da potrebuje vsak otrok, najstnik-pravzaprav vsakdo nekaj časa zase, pa tudi če mu zaradi tega trpi kakšna druga stvar.
Skratka, sčasoma je postala tak perfekcionist glede vsega (oblačenja, denarja, obiskov,….). Upala sem, da jo bo fakulteta malo zbistrila, a še ni nič bolje.  Smiley

In še plesnamesecu:popolnoma razumem, da niste strokovnjaki, in da načelo več glav več ve navadno deluje. Zato sem pravzaprav sploh pisala že v prvi fazi na tole stran.

Gape: tale stvar z budilko, je le ena od tisočih (je le primer, s katerim sem najlažje ponazorila stanje)
In ko praviš, naj se zbudim v sanjah? Kako je to izvedljivo. Ali ni splošno znano, da človek navadno sanja več sanj v eni noči, da pa se spomni le enih, ali pa še to. Ampak jaz pa si jih konstanto zapomnim. Pa si jih res nočem-verjemi mi.

In še Nahatee:Glede sobe bom še enkrat napisala: imava ločeni sobi, ampak sta zelo blizu, in skoraj vse se sliši skozi stene (ko ima izpade). In pa: kako se ji ne pustit?

Mislim, da ni rešitve.








P.S.:pa hvala za predloge,  ideje, ....

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #70 - 01.02.2010 at 18:29:22
 
Anja si se pa potrudila Smiley

Jaz bi ti  sam še en nasvet dal.Ti pa z njim počni -kar misliš da je prav.

Najprej moraš sebe prepričat,da si vredna vsega spoštovanja in ljubezni.
Sam vidim,da si čist ok punca resda senzibilna, kar pa ni nikoli karakterna slabost -ko spoznaš,da je to v bistvu tvoja življenjska moč.
Mnogi niso občutljivi do sočloveka! So to močni ljudje? To so prestrašeni in zato sovražni.
Strah jih je živeti z vsemi svojimi občutki. Ti se občutkov ne braniš in celo pokažeš jih.
V tem brzosebnem svetu je to dar,ki ga mnogi nimajo.

Ko boš sprejela lastno tenkočutnost,kot življenjski privilegij,ki ga tvoja okolica nima, bo to tvoja največja življenjska moč.

Uspelo ti bo!!! Smiley Cool

Lp Alojz Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #71 - 01.02.2010 at 21:12:22
 
Quote:
Nakar je naenkrat pritekel domov in rekel, da so po radiu javli, da nas bodo napadli (kdo, in zakaj, ne vem). Nakar se spomnim, kaj sem delala jaz nekaj minut pred tem: s sestro sva se ravnokar selili v skupno sobo na podstrešju (ne vem, zakaj je bilo to potrebno, ampak pač morali sva).Zdi se mi celo, da je bila to sedanja resnična soba, in je se mi zdi, da sem se jaz morala "vseliti k njej". Pri tem je sestra dobila večji in lepši kos sobe (čeprav je bila soba že tako ali tako zelo zelo majhna), sama pa sem imela prostor le za posteljo in še nekaj centimetrov okoli nje (imela sem tako  majhen prostor, da nisem imela sploh ne prostora)  in nisem vedela, kam se naj premaknem. Zaradi pomanjkanja prostora sem vso svojo lastnino zložila pod posteljo, ampak seveda je bila slednja premajhna

Te sanje res slikovito opisujejo dejansko stanje v družini.
To, da sta se s sestro preselili v skupno sobo, kaže, da je sestra neločljivo povezana s tvojo podzavestjo. Tvoja sestra ima celo odločilno vlogo v tebi, saj prevzema večino prostora v tvoji podzavesti. Torej za tebe in tvoje želje, pa je bolj malo prostora. Kar v sanjah odraža pomanjkanje prostora, to pomeni pomanjkanje osebne svobode.
To, da oče priteče in najavi, da vas bodo napadli, pomeni začetek sprememb. Saj veš, da tako več ne more iti naprej in se bo moralo nekaj spremeniti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #72 - 01.02.2010 at 21:18:42
 
Quote:
Z leti si je dokaj pospešeno podaljševala  čas učenja, tako, da je v 6. razredu bila gor in se učila do enajstih, v osmem pa tudi že do polnoči. Starši so ji to hoteli takrat prepovedat, potem pa je začela biti resnično tečna, se dret in podobno. Potem pa so mi vedno rekli, da sem njena sestra in da ji naj probam kaj rečt (da bo ja mir). Ampak sem bila vsakič znova neuspešna. In ko sem to povedala staršem, so pač kdaj pa kdaj vse skupaj lepo preslišali, zaradi česar se je situacija žal ponavljala.

Na tem primeru se sedaj jasno vidi, da so se starši izogibali svoje odgovornosti in jo prelagali nate.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #73 - 01.02.2010 at 21:24:26
 
Quote:
Posledično sem ji morala začet pomagat sprva pri nalogah, kasneje pa tudi pri kakšnih manjših natečajih ali projektih in nazadnje še  pri učenju. VEČKRAT SEM SE ŽELELA UPRETI, IN SE TUDI SEM, pa so mi vedno rekli, da imam samo eno sestro, in da pa si bom za njo že vzela časa. Starejša kot sem bila, večkrat sem se uprla (ampak vedno brez uspeha).

Ne bi smela popuščati. Ampak vztrajati.
Čeprav ne vem ali so starši takšni, da si ne dajo nič dopovedati, ker brez njihovega razumevanja in podpore, je ves tvoj trud zaman.
Starši so pač to skuhali...
Rešitev ?
Če se starši ni možno  o tem pogovarjati in narediti spremembe, potem ne vidim drugega, kot da greš čimprej nekam na svoje ali k fantu, če ga imaš...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #74 - 01.02.2010 at 21:31:02
 
Quote:
Samozavest: mislim, da je imam dovolj za druge ljudi, ampak, ko je vpletena moja sestra, pa mi upade pod minimalno mejo. Kako se postaviti zase, če že s predhodnim poskušanjem ugotoviš, da ni uspeha? Kako se postaviti zase, če te nekdo vedno »zaničuje«? Jaz si lahko vsak dan, vsako uro, celo vsako minuto rečem, da bo tega dovolj, ampak kako, na kak način?

Težko. Dokler bodo starši odobravali sestrino obnašanje, boš nemočna, "brez rok", kot v sanjah.
Sestra se ne bo spremenila...ne trudi se s tem.
Ko boš imela možnost, se odseli..Mislim, da ni druge rešitve. Upam, da ti uspe čimprej, dokler si še dovolj močna in zdrava.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 14