Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 14
(Read 97910 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #30 - 30.01.2010 at 22:16:49
 
Quote:
-pa ne vem: stvar je taka: mene že lahko čisto drobna malenkost, pozornost spravi v popolnoma dobro voljo, hkrati pa me lahko npr. sestra v roku nekaj minut s svojo pojavo spravi v slabo voljo...
vem, da to nima nič s pričakovanji, ampak vseeno neka pričakovanja imam (kot najbrž vsi ljudje)--ampak to niso ne vem kakšna pričakovanja: ali je preveč, če od svojega življenja pričakuješ povsem normalne stvari: službo, družino in morda še kaj?

Res je, da se tvoja sestra več ne bo spremenila in tvoja pričakovanja so seveda drugačna od njenih. Ona je s svojo ubogostjo dobila pozornost in zato bo vedno igrala na to "karto", da dobi kar si želi. Ti pa se počutiš kot žrtev, ki ji je dolžna služiti in strečt, da si nekaj vredna. In to prepričanje je še vedno v tebi. Zato te sesuje, ker podzavestno še vedno čutiš neko dolžnost, pa čeprav se temu upiraš, saj tega več nočeš. Rada bi bila svobodna in živela po svojih željah, ne pa biti suženj in živeti z občutki, da nisi dovolj storila, ker je tvoja sestra še vedno uboga....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #31 - 30.01.2010 at 22:17:11
 
M.L. wrote on 30.01.2010 at 22:14:35:
Alojz in Sandib wrote on 30.01.2010 at 22:06:59:
Naj me hudič uzame,če te nisem ravnokar prosu na topicu vedeževanje,da dej tega  neetičnega izkoriščevalca božjega imena Malega Lulčka sesut!! Evo in ti že narediš to! Hvala Cool


Tebe je že zdavnaj hudič vzel za svojega pomagača, kdor ni popolnoma slep je že to davno opazil.

No pa lep pozdrav.


In to mi pove bogaboječ človek v obliki malega lulčka!!! A sej se odpira tvoja ''''dobrota''''! Jo bomo kmalu vsi spoznali,a ne Grin Grin Grin!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #32 - 30.01.2010 at 22:17:49
 
M.L. wrote on 30.01.2010 at 22:14:35:
Alojz in Sandib wrote on 30.01.2010 at 22:06:59:
Naj me hudič uzame,če te nisem ravnokar prosu na topicu vedeževanje,da dej tega  neetičnega izkoriščevalca božjega imena Malega Lulčka sesut!! Evo in ti že narediš to! Hvala Cool


Tebe je že zdavnaj hudič vzel za svojega pomagača, kdor ni popolnoma slep je že to davno opazil.

No pa lep pozdrav.

Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #33 - 30.01.2010 at 22:19:26
 
Robi wrote on 30.01.2010 at 22:17:49:
M.L. wrote on 30.01.2010 at 22:14:35:
Alojz in Sandib wrote on 30.01.2010 at 22:06:59:
Naj me hudič uzame,če te nisem ravnokar prosu na topicu vedeževanje,da dej tega  neetičnega izkoriščevalca božjega imena Malega Lulčka sesut!! Evo in ti že narediš to! Hvala Cool


Tebe je že zdavnaj hudič vzel za svojega pomagača, kdor ni popolnoma slep je že to davno opazil.

No pa lep pozdrav.

Grin Grin Grin


ROBI

Premoreš ti kaj izvirnega u svojem življenju? RAZEN TO,DA SI očitno GLUP?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #34 - 30.01.2010 at 22:21:47
 
Tudi glupost je lahko izvirna. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #35 - 30.01.2010 at 22:24:57
 
Robi wrote on 30.01.2010 at 22:21:47:
Tudi glupost je lahko izvirna. Smiley


Bolezen misliš? Grin Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #36 - 30.01.2010 at 22:25:12
 
M.L. wrote on 30.01.2010 at 22:14:35:
Tebe je že zdavnaj hudič vzel za svojega pomagača, kdor ni popolnoma slep je že to davno opazil.

No pa lep pozdrav.


M.L. če bi obstajal časovni stroj bi prvo tebe poslali v srednji vek, ker tja pašeš  Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #37 - 30.01.2010 at 22:37:04
 
Quote:
M.L. wrote on 30.01.2010 at 22:14:35:
Tebe je že zdavnaj hudič vzel za svojega pomagača, kdor ni popolnoma slep je že to davno opazil.

No pa lep pozdrav.


M.L. če bi obstajal časovni stroj bi prvo tebe poslali v srednji vek, ker tja pašeš  Grin Grin Grin


Nahatee sam tega ne!!!! Grin Grin

Bi '''mali lulček tam ,,,kuru čarovnice,,, sto na uro u božjem imen. Grin Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
a8n8j8a8
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 28

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #38 - 30.01.2010 at 23:40:43
 
aha:vidim, da ste se malo spokregali vmes, ko me ni bilo  Smiley
ste pa res prav zanimivi, a ne? ali je to pogosto tako? Undecided

robi: mislim, da nimam ravno občutka krivde, če ji ne pomagam, ker si sestra s svojim kreganjem in "dretjem" preusmeri vse in vsakogar, da se ji pač podredijo. pomoč je pač nekaj, kar je skozi vsa ta leta postalo skoraj že samoumevno. zelo lahko je reči: upri se ji, pa bo- ampak nimaš pojma, kolikokrat sem želela temu naredit konec, pa je vedno počakala do takrat za njo pozne ure-npr. polnoči in potem se je začela dret, me ozmerjat z vsemi možnimi kletvicami in grdimi besedami, ki jih ne bom niti pisala, ker jih sama res nikoli ne uporabljam. poleg tega je začela metat stvari in me hodla "tožit" k staršema, da ima najbolj ...... sestro na svetu-skratka ni skoparla z besedami. Seveda, da bo pa ja mir pri hiši, pa ji bo te že Anja pomagala, ker anja pa ima res čas, a ne. In da ne bo pomote: letos je prvi letnik fakultete in stanje se je le malokaj izboljšalo.
Poleg tega je to, kot je rekel Alojz DEJANSKO STANJE-ne pa nekaj, kar me lovi iz preteklosti. Poleg tega (mislim, da sem že nekje napisala) sem se z njo probala pogovorit najmanj 100x, ampak prav noben pogovor ne pomaga, ker je vedno prepričana v nekakšen njen lastni svoj prav.

Aja:da ne boste mislili, da je moja sestra ena zelo zlobna oseba:ima včasih tudi svoje dobre trenutke, in se včasih kakšno urco imava skoraj že odlično, potem pa se v minuti ali dveh, stanje povsem spremeni. Res pa je, da žal pri njej prevladujejo jezni trenutki, in trenutki, ko hoče imeti v rokah neko navidezno oblast.

Aja:še dokaz, da se vseskupaj pri njej dogaja danes: npr. ko pridejo na obisk moji prijatelji in prijateljice, pride navadno zraven (kar me ne moti), in potem (to zdaj pa me moti-koga pa ne bi?) in potem skuša s kakšnimi pogosto namišljenimi govoricami vplivati na njihove mnenje o meni (te govorice se spet tičejo moje osebnosti). Na mojo veliko srečo so to res pravi prijatelji, in vidijo, kakšno je stanje, in me branijo (kolikor lahko, ker se je tudi vsi po malem bojijo, ker vedo, kakšna zna biti)

M.L.:že tako ne vem, kaj si naj mislim o vsem skupaj, in kako naj si vse te nenavadne, a vsekakor grozne dogodke obrazložim-tvoji komentarji pa so me (vsaj ta trenutek tako mislim) še bolj prestrašili in zmedli


pa še: mislim, da ko mi pravite, da morem veliko narediti pri sebi, se  mi to sicer sliši lepo in izvedljivo, ampak kako to narediti v praksi, pa je zdaj vprašanje Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #39 - 30.01.2010 at 23:44:57
 
a8n8j8a8 wrote on 30.01.2010 at 23:40:43:
ste pa res prav zanimivi, a ne? ali je to pogosto tako? Undecided


Uhhh,... look around you?

Drugač pa kokr sm prebrala, se mi zdi da si bi pač sestra zaslužla mal svojga tretmaja. Pokaž kako je,   pol ji pa povej kako to deluje nate, zakaj ni kul, nj se mal zamisl. Nej na svoji koži sproba če drugač ne gre. Da se tko pr svojih letih obnaša ane.
Nesramn otrok, tak k ti kanglco ugrade! Smiley
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
a8n8j8a8
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 28

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #40 - 31.01.2010 at 00:12:31
 
ja-svoj tretma si zasluži vsekakor

ona se prav nič ne zamisli: pa se lahko jaz okoli nje na trepalnice postavljam, pa ne bo nič spremenilo njenega mnenja

jaz ji nič ne kimam ko ovca, ampak sem se res že neštetokrat zoperstavila- ampak res ni učinka-verjemi mi (tak sem ko sizif, ko je ono skalo valil na breg, pa se mu je vsakič tik pod vrhom skotalila spet nazaj v dolino)- tudi, če že mislim, da se bova razumeli (res se trudim ne ustvarjat konfliktnih situacij in ji pomagam, če le imam čas, pa ji grem  na roko v nekaterih stvareh)-ampak ona bo na vse te stvari pozabila v enem pičlem trenutku, in spet se ves trud kot kupček iz kart podre. tako, da sem ugotovila, da je vseskupaj brezupno.

ja, nič: lahko noč  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #41 - 31.01.2010 at 09:19:08
 
Quote:
ona se prav nič ne zamisli: pa se lahko jaz okoli nje na trepalnice postavljam, pa ne bo nič spremenilo njenega mnenja

Ne bo ga spremenila, dokler ji bo uspevalo s takim obnašanjem. Je pač razvajen otrok in dokler bosta starša to podpirala, bo tako kot je.
Jaz vem, da je to tudi dejansko stanje, vendar so temelji postavljeni v preteklosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #42 - 31.01.2010 at 09:24:08
 
Quote:
robi: mislim, da nimam ravno občutka krivde, če ji ne pomagam, ker si sestra s svojim kreganjem in "dretjem" preusmeri vse in vsakogar, da se ji pač podredijo. pomoč je pač nekaj, kar je skozi vsa ta leta postalo skoraj že samoumevno. zelo lahko je reči: upri se ji, pa bo- ampak nimaš pojma

Če ne bi v sebi čutila neke dolžnosti, te ne bi njeni izpadi in zahteve spravljali v slabo voljo. Če ne bi podzavestno čutila dolžnosti, bi ti bilo eno figo mar za njene izpade.
Sestra je kot razvajen otrok, ki se meče po tleh in kriči, ker misli, da so ji drugi dolžni uresničiti želje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #43 - 31.01.2010 at 09:28:29
 
Quote:
ne pa nekaj, kar me lovi iz preteklosti

Kot pravim, temelji in prepričanja so postavljeni v preteklosti, sedaj pa se le ponavljajo kot pokvarjena plošča.
Če ne bi to bilo že od otroštva tako močno zasidrano v tebi, bi  na sestrino obnašanje reagirala kot flegma.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #44 - 31.01.2010 at 10:47:41
 
Robi

Kaj pa če je sestra bolnik? Pa hoče Anja to lepo povedat! Ni na to nihče pomislil? Vedenjska motnja? Bi šlo? Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 14