Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9
(Read 44373 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #15 - 07.01.2010 at 20:34:40
 
Quote:
Misel ne more izmeriti lastne hitrosti, ker ni v dimenziji ampak jo soustvarja.

A ni spomin tisti, ki ustvarja in omogoča zaznavanje časa  ?

Quote:
zato ni energija po našem znanju

Ali so podatki v računalniku energija ?
Energija omogoča pretakanje podatkov oziroma delovanje misli.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #16 - 07.01.2010 at 20:57:13
 
Robi wrote on 07.01.2010 at 20:28:36:
Quote:
Je vezni člen in vzpostavlja čas in prostor. Misel naredi dimenzijo in nato znotraj deluje

Kako lahko na podlagi nečesa, kar je neizmerljivo, ustvarjaš dimenzije ?


Robi popolnoma isto kot boš ti postavljal novo dimenzijo (gradnjo) pisanja črk.
Ali avtomobili,avioni,prekopi,hiše,plafoni,tuneli ,ceste,železnice,višina ljudi.življenjska doba niso nove dimenzije,ki imajo svoj izvor v naši misli?
Robi ti ne boš nikoli pr bistvu zadev. Zaman se trudiš,zame si skoraj brezupen primer . Grin preveč zakompliciran avion. Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #17 - 07.01.2010 at 21:01:47
 
Alojz,
me pač ne razumeš.
Mogoče še kdaj boš. Smiley

Quote:
Robi popolnoma isto kot boš ti postavljal novo dimenzijo (gradnjo) pisanja črk.

Ampak črke so izmerljive... Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #18 - 07.01.2010 at 21:03:26
 
Quote:
Ali avtomobili,avioni,prekopi,hiše,plafoni,tuneli ,ceste,železnice,višina ljudi.življenjska doba niso nove dimenzije,ki imajo svoj izvor v naši misli?

Potem pa je tudi misel izmerljiva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #19 - 07.01.2010 at 21:25:54
 
Quote:
Mislim torej sem; je kot vem rekel Descartes.
Se je pa globoko motil. Identificiral se je z mislijo. Misel prihaja iz spomina, spomin je pa star in nikdar ne more biti popoln in ti zato izkrivlja resnico. Resnica je zato samo v sedanjosti v spominu je samo nepopolna zgodba.

Lp,Igor

Zakaj pa bi se naj motil ?
Človek se lahko identificira z marsičem. Ugotovili smo, da tudi z avionom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #20 - 07.01.2010 at 21:35:14
 
Quote:
opazm tud, da ko sm dol v telesu/prisotna, prtegnem več pozornosti
to bi tud rada štekala, zakaj

Koliko pozornosti lahko pritegneš ali potegneš z interneta, če nisi z internetom povezana ? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #21 - 07.01.2010 at 22:41:23
 
Devi wrote on 07.01.2010 at 16:22:20:
ML, če bi blo to res, potem ne bi mogli z umom upravljat čustvenega razpoloženja

med čutenjem svojega bivanja (zavedanjem) in čutenjem svojih čustev ali čutil je po moje razlika


Ja Devi, um nima nič skupega z srcem, zato se reče; da je ljubezen slepa. Ljubezen je pa duhovne narave, zato je v nasprotju z materialnini možgani. Nam ljudem se le zdi, da je to nekaj povsem normalno, ampak to ni tak enostavno kot se zdi na prvi pogled.

Seveda vsak človek čuti po svoje materialne dražljaje, vendar pa v sebi zanemarja vse kar mu je dano.

Ravno v tem je največji problem, ko ljudje ne verjamejo v svoje težave.

No pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #22 - 08.01.2010 at 10:56:20
 
Quote:
Ravno v tem je največji problem, ko ljudje ne verjamejo v svoje težave.

Kaj pa, če misli ustvarjajo zavest ?
Če pogledam nazaj v otroštvo, se človek zave sebe okrog tretjega leta. torej takrat, ko ima v spominu dovolj podatkov, da se lahko z nečim identificira. Ko je dovolj spomina, dovolj podatkov, začne um te podatke procesirati, kar se odraža kot misel. In misel potem ustvari individualno zavest. Saj takrat, ko ni misli, na primer v globokem spanju, tudi ni zavesti, zato ne vemo, če smo sploh obstajali.
Ko um na podlagi spomina in občutkov procesira podatke, se tudi zavest poistoveti s tem. Ker tudi želje izhajajo iz uma, lahko um ustvari tudi abstraktne pojme, kot je na primer bog, kozmična zavest ali karkoli, kar nam omogoča domišljija..In zavest se enostavno s tem poistoveti...Ker pa so to abstraktni pojmi, človek več ne ve, kdo je...Na primer, da si rečem, da sem kozmična zavest, a po drugi strani pa ne vem kaj to je, potem je logično, da tudi ne vem kdo sem...Ker misel ustvarja zavest, nam potem vse te misli in želje zavest odvrnejo od samega dejstva in lastne identitete.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #23 - 08.01.2010 at 11:14:26
 
Robi wrote on 08.01.2010 at 10:56:20:
Quote:
Ravno v tem je največji problem, ko ljudje ne verjamejo v svoje težave.

Kaj pa, če misli ustvarjajo zavest ?
Če pogledam nazaj v otroštvo, se človek zave sebe okrog tretjega leta. torej takrat, ko ima v spominu dovolj podatkov, da se lahko z nečim identificira. Ko je dovolj spomina, dovolj podatkov, začne um te podatke procesirati, kar se odraža kot misel. In misel potem ustvari individualno zavest. Saj takrat, ko ni misli, na primer v globokem spanju, tudi ni zavesti, zato ne vemo, če smo sploh obstajali.
Ko um na podlagi spomina in občutkov procesira podatke, se tudi zavest poistoveti s tem. Ker tudi želje izhajajo iz uma, lahko um ustvari tudi abstraktne pojme, kot je na primer bog, kozmična zavest ali karkoli, kar nam omogoča domišljija..In zavest se enostavno s tem poistoveti...Ker pa so to abstraktni pojmi, človek več ne ve, kdo je...Na primer, da si rečem, da sem kozmična zavest, a po drugi strani pa ne vem kaj to je, potem je logično, da tudi ne vem kdo sem...Ker misel ustvarja zavest, nam potem vse te misli in želje zavest odvrnejo od samega dejstva in lastne identitete.


ROBI

Malo si se izklopil od brezpredmetnega bluzenja.Hvala Bogu!

Zavest razumemo kot kolektivni in individualni življenjski izraz vsake
življenjske vrste.Zakaj? Zavest je v genezi življenja že akumulirana.
Zato se ti zavedaš,da si človek in ne noj. Samozavest ima v svojih genih akumulirano samo človek. Misel pa je življenjski samoproces,EM izmeničnega valovanja IN me-RIme ,ki se začne oblikovati z (aktom spočetja)zlitjem IN me matere in RI me očeta.Naprej lahko razume zadevo vsak prdec.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #24 - 08.01.2010 at 20:28:37
 
Misel je vedno v času. Je v prihodnosti ali preteklosti. Ko si misliš "jaz sem" je v tistem trenutku to že preteklost. Misliš si pa lahko karkoli, tudi da si 10 svetlobnih let daleč. Realnost pa je, da si sedaj tukaj, ko je misel pred svetlobo, nekje v vesolju. Misel je torej realna, za tvoj um. Vendar, ko se zaveš misli in jo sprejmeš, ta izgine. V realnosti je tedaj ni več, ne obstaja, je del tebe.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #25 - 08.01.2010 at 21:11:18
 
Quote:
Misel je vedno v času. Je v prihodnosti ali preteklosti. Ko si misliš "jaz sem" je v tistem trenutku to že preteklost. Misliš si pa lahko karkoli, tudi da si 10 svetlobnih let daleč. Realnost pa je, da si sedaj tukaj, ko je misel pred svetlobo, nekje v vesolju. Misel je torej realna, za tvoj um. Vendar, ko se zaveš misli in jo sprejmeš, ta izgine. V realnosti je tedaj ni več, ne obstaja, je del tebe.

Lp,Igor


Igor ne me basat s takimi forami. Um je v času in prostoru. Um misli jaz sem. Misel prenaša ukaze uma! Poet ravno zato trdi,da nekaj je onstran vsega. To je možno samo takrat ko zavest uspe izklopit um in osvobodi misel,ampak to so bolj preblski kot dejstvo.Um najtežje osvobodi našo misel v prosti miselni tek. Ne me več učit kaj je kaj!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #26 - 08.01.2010 at 21:16:47
 
To še ni onkraj, kar vidva s Poetom mislita. To so ti prebliski.
Človek ni tako enostavno bitje.

Poglej, ti lahko misliš na pet stvari, delaš pa eno. To dela um in nato razum. V osnovi pa lahko z umom tudi uravnavaš bitje srca npr.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #27 - 08.01.2010 at 22:22:19
 
Quote:
To še ni onkraj, kar vidva s Poetom mislita. To so ti prebliski.
Človek ni tako enostavno bitje.

Poglej, ti lahko misliš na pet stvari, delaš pa eno. To dela um in nato razum. V osnovi pa lahko z umom tudi uravnavaš bitje srca npr.

Lp,Igor

Kaj ti pa jaz razlagam?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #28 - 09.01.2010 at 04:53:07
 
Ti razlagaš, da je misel nekak prenašalec med spominom in umom.
Jaz ti razlagam, da misel obstaja samo v času.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #29 - 09.01.2010 at 10:53:41
 
Quote:
Ti razlagaš, da je misel nekak prenašalec med spominom in umom.
Jaz ti razlagam, da misel obstaja samo v času.

Lp,Igor


Igor

Sedaj pa lepo počasi! Kako ti sebe razumeš? Ti bom jaz odgovoril,da ne bo nepotrebnega zapletanja.Ti, jaz, vsi smo ciklična živa vesoljna samozavedna samopojavnost.Mi vsi živimo -mislimo,karkoli že samo v dimenziji sedaj. To dimenzijo pa lahko opredele samo naš um jo preko misli ozavesti- akumulira -Naša zavest pa to umsko informacijo sprejme ali pa ne. Naša zavest tako našemu umu potrdi,ali pa preko misli od uma išče sprejemljivo informacijo.Um torej lahko nadgradi preko misli informacijo recimo s podatkom,da je dimenzija sedaj večna-večno-sedaj.Zavest zopet kontrolira um in recimo informacijo sprejme in jo akumulira-ozavesti v nas. Zakaj je takšen problem razumeti moje razlage zato,ker večina tu ni sposobna mojih informacij preko misli in uma ozavestiti te moje informacije. KAJ JE TU NEARGUMENTIRANEGA Z MOJE STRANI?POJASNI TI!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9