Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 90
(Read 278981 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #30 - 06.07.2008 at 12:47:18
 
Nahate

Svojo razlago sem ti podal zgolj iz spoštovanja do tvoje osebe. Opazil sem,da slediš zgolj sebi in nikoli ne navajaš nekih lažnih avtoritet. To mi daje slutiti,da si popolnoma neodvisna iskalka 'absolutne resnice' našega večno-sedanjega bivanja. Samo tako naprej!

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Sanje
Reply #31 - 06.07.2008 at 13:26:39
 
Alojz in Sandib wrote on 06.07.2008 at 12:47:18:
Nahate

Svojo razlago sem ti podal zgolj iz spoštovanja do tvoje osebe. Opazil sem,da slediš zgolj sebi in nikoli ne navajaš nekih lažnih avtoritet. To mi daje slutiti,da si popolnoma neodvisna iskalka 'absolutne resnice' našega večno-sedanjega bivanja. Samo tako naprej!

Lp Alojz Cool  


Kakih deset let nazaj v začetku iskanja, sem imela veliko stikov z raznimi avtoritetami ter ljudmi, ki so sledili avtoritete, pa sem kaj hitro ugotovila, da vsako društvo, gibanje nekje vleče vodo na svoj mlin.
Naenkrat ti hočejo dopovedati, da je njihova smer, najboljša in da moraš hoditi tako kot ti drugi žvigajo. In to zadeva vse od religij, društev, do družbe, države, sorodnikov...
Vse skupaj sem odvrgla in od takrat sledim le še sebe in življenje samo, mi je najboljši učitelj.   Smiley

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
« Last Edit: 06.07.2008 at 15:40:14 by nahate.d »  
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Sanje
Reply #32 - 08.07.2008 at 14:15:14
 
Smiley Nahate tvoja razlaga sanj mi je pa malo pomagala tudi pri razlaganju svojim sanj.
Sama velikokrat sanjam neke živali-hibride.pošasti. Nazadnje, ko sem imela take sanje sem bila locirana na nekem otoku, pošasti so bile tudi neki hibridi med krokolili in želvami sploh jih ne morem opredeliti. Smešno je, ker so tudi meni na koncu pomagale. Sanj se na žalost ne spomnim več dovolj, da bi šla v večje podrobnosti. Vem samo, da sem reševala ljudi s tega otoka...neverjetno xD
Razložit si jih pa še zmeri ne znam..jah ja
Bolj zanimive so tiste, kjer letim nad lavo. Kokr da sm na neki gori, vulkanu in letim nad njo. Obrnjena sem na glavo tako da gledam v magmo...Imam pa rdeče dolge ognjene lase in se lahko premikam po želji, tko res letim.
Te sanje sm si pa že razložila nekak, sicer s pomočjo neke knjige ampak mi razlaga deluje dokaj smiselno.
Rdeči lasje pomenjo, da mi tisti, ki mi želijo slabo ne bodo dali miru. To da sem letela pa da bom v končni fazi vse premagala in se osvobodila?
Res ne vem več mislm da mi podzavest res hoče neki dopovedat xD
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #33 - 08.07.2008 at 14:45:07
 
Tamie

Oprosti,ker se vtikam tam kamor me nihče ne prosi. Tvoje sanje bi razložil po svoje nekako takole.

Kri je življenjska energija-rdeči lasje. Tvoj duh je odprt in pripravljen na vse življenjske izzive. Tvoj let nad magmo.
Sovražniki,ki nam želijo slabo so zgolj *življenjski izzivi,ki jih tvoja celotna bit zaznava,a se jih ne boji. Da nam drugi želijo slabo,to je v *življenju zgolj naša samoprevara,ki nas opravičuje v našem napačnem delovanju in odločitvah.

Lp Alojz Smiley Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
a_hero
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 25
X
Gender: male
Re: Sanje
Reply #34 - 08.07.2008 at 16:25:08
 
Miara wrote on 08.07.2008 at 14:15:14:
Smiley
Sama velikokrat sanjam neke živali-hibride.pošasti. Nazadnje, ko sem imela take sanje sem bila locirana na nekem otoku, pošasti so bile tudi neki hibridi med krokolili in želvami sploh jih ne morem opredeliti. Smešno je, ker so tudi meni na koncu pomagale. Sanj se na žalost ne spomnim več dovolj, da bi šla v večje podrobnosti. Vem samo, da sem reševala ljudi s tega otoka...neverjetno xD
Razložit si jih pa še zmeri ne znam..jah ja
Bolj zanimive so tiste, kjer letim nad lavo. Kokr da sm na neki gori, vulkanu in letim nad njo. Obrnjena sem na glavo tako da gledam v magmo...Imam pa rdeče dolge ognjene lase in se lahko premikam po želji, tko res letim.
Te sanje sm si pa že razložila nekak, sicer s pomočjo neke knjige ampak mi razlaga deluje dokaj smiselno.
Rdeči lasje pomenjo, da mi tisti, ki mi želijo slabo ne bodo dali miru.
Res ne vem več mislm da mi podzavest res hoče neki dopovedat xD


Ka delajo te živali(če so živali) v sanjah? Kr ponavad živali predstavljajo naše osebnostne lastnosti.

Ka teb otok osebno pomeni?Kje ga vidiš v  vsakodnevnem življenju?
Ka bi bla tema tvojih sanj?

Glej knjige ti lohk pomagajo ko ti pr sanjah "zašteka" pr kakem simbolu , vendar je bistvo sanj da sama ugotoviš ka ti hočjo povedat .

rdeča barva?ka ti pomen osebno.
Kak občutek je leteti nad magmo? Če bi "letela v resnic nad magmo" bi to povezala s čim?

Če koga kj več zanima je ena zelo  dobra stran
http://www.sleeps.com/analysis.html , ki da dost namigov.

Upam da ti to kj pomaga Smiley

Lp







Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Sanje
Reply #35 - 08.07.2008 at 22:33:25
 
Miara wrote on 08.07.2008 at 14:15:14:
Smiley Nahate tvoja razlaga sanj mi je pa malo pomagala tudi pri razlaganju svojim sanj.
Sama velikokrat sanjam neke živali-hibride.pošasti. Nazadnje, ko sem imela take sanje sem bila locirana na nekem otoku, pošasti so bile tudi neki hibridi med krokolili in želvami sploh jih ne morem opredeliti. Smešno je, ker so tudi meni na koncu pomagale. Sanj se na žalost ne spomnim več dovolj, da bi šla v večje podrobnosti. Vem samo, da sem reševala ljudi s tega otoka...neverjetno xD
Razložit si jih pa še zmeri ne znam..jah ja
Bolj zanimive so tiste, kjer letim nad lavo. Kokr da sm na neki gori, vulkanu in letim nad njo. Obrnjena sem na glavo tako da gledam v magmo...Imam pa rdeče dolge ognjene lase in se lahko premikam po želji, tko res letim.
Te sanje sm si pa že razložila nekak, sicer s pomočjo neke knjige ampak mi razlaga deluje dokaj smiselno.
Rdeči lasje pomenjo, da mi tisti, ki mi želijo slabo ne bodo dali miru. To da sem letela pa da bom v končni fazi vse premagala in se osvobodila?
Res ne vem več mislm da mi podzavest res hoče neki dopovedat xD


Pozdravljena Tamie  Smiley

Bom poiskusila, ker tudi jaz namreč znam malo razlagati sanje,   Smiley

Otok pomeni kopno obdano s vodo, voda pa pomeni čustva.  Se pravi da je tvoje reševanje povezano s tvojimi čustvi. Neko tvoje varno pribežališče,  ki ga v sanjah rešuješ.
Škoda ker ne veš podrobnosti.

Letenje nad lavo, pa ti je že  dobro razložil Alojz,  

Lasje predstavljajo življensko energijo, rdeča barva to še poudarja,  vulkan pa lastnosti in čustva, ki jih zadržuješ v sebi.  ujemata se tudi barva las in lave, rdeča,  strast,  energija, ogenj.
Letenje pa tudi pomeni sproščanje nekih nakopičenih energij. Z letenjem presegaš svoje sposobnosti, kar tudi pomeni tudi določen upor ali osvobooditev od nečesa, kar si presegla.

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #36 - 08.07.2008 at 22:39:22
 
Nahatee

Bravo Nahatee ! Vse bolj in bolj me navdušuje tvoja samostojna pot.

Več takšnih, pa bo ta svet malo bolj uravnotežen.

Lp Alojz Wink Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sanje
Reply #37 - 09.07.2008 at 14:35:25
 
Te živali pomenijo strah pred spoznavanjem samega sebe. Ponazarjajo lastni strah pred neznanim. Preprečujejo ti uvid in te zadržujejo na tem otoku poznanega, tradicionalnega, konvecionalnega. Pri Nahatee je to prijatelj.
Oči in letenje pomenijo, da se ni potrebno bati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Sanje
Reply #38 - 10.07.2008 at 17:24:57
 
Ajgor tvoja razlaga mi deluje zelo verjetna, ampak v tem primeru sem že na poti saj so mi pri tistih določenih sanjah so ta bitja, hibridi kakorkoli že ponudili roko prijateljstva. Tako da smo na koncu sodelovali. Strah pa je pri meni vsekakor bil prisoten, mogoče je še se pa tega zavestno definitivno ne zavedam, ravno obratno jaz se rada učim, rada bi se spoznala. Če pa pomislim, da sem danes v sanjah spet nekaj bežala se zamislim in maš verjetno res dober point.
Skratka, ker ste tukaj vsi večji eksperti kot jaz bi rada nekaj vprašala, če ne bo preveč odveč. Res ne vem kam naj se obrnem

Zadnja dva dni sem bila, ko sem šla spat bolj osredotočena na njih in res sem bila nagrajena. Ampak, ko jaz sanjam sanjam tok močno in tok intenzivno pa še sanje so tok dolge in različne, da se jih ne morm spomnm  pa četudi jih hočem zapisat.
Tko da danes mam samo eno vprašanje.
Kaj pomeni lev v sanjah?
V sanjah sem ga dobila od enega izmed igralcev košarkaške tekme. Bil je tak izrezljan iz lesa, kakor palica ponosa aneki, levja glava. Prov fina je bila xP
Pa v sanjah je prisotnega vedno več letenja. V smislu i can do everything ive only imagined.
Sicer je blo tokrat le, da sem namest da bi zletela s tobogana in umrla naredila po zraku raj par salt in pristala spet lepo na tobogani. Wicked.

Hvala vsem, že za prejšnjo pomoč in vnaprej ter pa seveda Lp!
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Sanje
Reply #39 - 10.07.2008 at 19:45:29
 
mejbi bi ti bilo zanimivo - lucidne sanje in stvari okoli njih

ena izmed...
http://www.lucidnesanje.com/

Back to top
 
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Sanje
Reply #40 - 10.07.2008 at 21:53:48
 
sem dojela, hvala ane Smiley
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sanje
Reply #41 - 10.07.2008 at 21:58:17
 
Ja na poti si, ampak če se ti te sanje z živalmi ponavljajo je še vedno blokada. Um je zvit in za svoj sedanji obstanek se poslužuje raznih zvijač, kot je prijaznost, dobrota, le da ostane tako kot je.
Sanje glej v kontekstu svojega uma v katerem so tvoje misli.Če urediš svoje misli je tu še vedno nezavedno. Sam se ne bi preveč obremenjeval s sanjami, so dokler so. Večinoma so neumnosti tvojega uma. Poskušaj pred spanjem sprazniti svoje misli, da si brez načrtov in kalkuliranja in verjetno boš spala brez sanj, mogoče bo samo letenje, ki bo ugodje.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Sanje
Reply #42 - 10.07.2008 at 23:28:51
 
Miara wrote on 10.07.2008 at 17:24:57:
Tko da danes mam samo eno vprašanje.
Kaj pomeni lev v sanjah?

Po Šri Aurobindu: lev pomeni življenjsko silo, moč, pogum....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Sanje
Reply #43 - 11.07.2008 at 00:18:56
 
Miara wrote on 10.07.2008 at 17:24:57:
Tko da danes mam samo eno vprašanje.
Kaj pomeni lev v sanjah?
V sanjah sem ga dobila od enega izmed igralcev košarkaške tekme. Bil je tak izrezljan iz lesa, kakor palica ponosa aneki, levja glava. Prov fina je bila xP
Lp!


Lev pomeni tudi željo po moči.
In v tvojih sanjah je povezan z moškim, mogoče želiš koga osvojiti.   Wink
Ali ti je igralec, ki ti je leva dal poznan  ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #44 - 12.07.2008 at 08:27:03
 
ok, jes sem se pri letu nad lavo...
lava je izjemna sila, združitev zemlje in ognja. oz...

Esenca zemlje, ki se obnasa kot ogenj, kot raztaljena magma. Počasna v gibanju, a odločna in nepopustljiva, ko se enkrat premakne. Sila narave, ki je predvidljiva in zanesljiva, kot tudi neustavljiva. Glas dolžnosti, časti in odgovornosti. Volja po spremembi sveta, a ne skozi drzno akcijo, temveč skozi korenito in trdno uporabo preizkušenih sredstev…
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 90