Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 85 86 87 88 89 90
(Read 277084 times)
ajgor
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1290 - 06.02.2009 at 10:15:20
 
murileon wrote on 06.02.2009 at 07:47:05:
No, pa še ene današnje sanje, ki se jih na žalost bolj medlo spomnim, kljub temu, da so bile precej močne:

Sem v prostorih moje rojstne hiše. Na obisk je prišel en znanec, ki sem ga v realnem življenju enkrat spoznal in sva se parkrat pogovarjala, tudi o kakih bolj intimnih občutjih. Ta človek je precej intiligenten, je pa neka zelo občutljiva umetniška duša, ki v življenju zaradi občutljivosti ni sposoben skrbeti zase v materialnem smislu. Odvisen je od očeta in hiše, ki mu jo je dal oče. No, ta človek pride na obisk kot kak prijatelj in želi z mano bolj zasebno kontaktirati. Tam je tudi moj sin, ki bi pa s pomanjkanjem pozornosti, do katere bi prišlo, če bi šel na pijačo s tem znancem, bil ogrožen. Tam je tudi moj brat. Pride do neke scene, kjer nas vse preplavi igra in zajebancija, zaradi česar pride sin v nevarnost. Prestrašim se, da si je med nekontrolirano igro sin poškodoval oči. Pogledam ga in vidim, da si je eno oko poškodoval. Čisto sem besen na bratovo neresnost in nad tem, da sem dovolil, da me igra preplavi. Gledam sinovo poškodovano oko in poskušam ugotoviti ali je to usodna poškodba ali ne.

V sanjah je jasno nakazana potreba po pogovoru. V sanjah si obrnil  željo na prijatelja iz mladosti, zaradi svojega umskega vidika, ki gradi v tebi močno osebnost brez problemov v življenju. Tu je tudi sin, kateri ti je izgovor in vzrok za tvojo potrebo o vzpostavitvi sebe kot trdne, močne osebe, brez dilem. Izgovor ti je sinova mladost in s tem skrb, vzrok pa negovanje spoštovanja in odvistnosti od tebe. Brat, to ve in obrne na igro, kljub temu, da s tem morebitno krivdo prevzame nase. Želi zaščititi tvoj ustvarjen karakter.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1291 - 06.02.2009 at 11:57:04
 
murileon wrote on 06.02.2009 at 07:47:05:
No, pa še ene današnje sanje, ki se jih na žalost bolj medlo spomnim, kljub temu, da so bile precej močne:

Sem v prostorih moje rojstne hiše. Na obisk je prišel en znanec, ki sem ga v realnem življenju enkrat spoznal in sva se parkrat pogovarjala, tudi o kakih bolj intimnih občutjih. Ta človek je precej intiligenten, je pa neka zelo občutljiva umetniška duša, ki v življenju zaradi občutljivosti ni sposoben skrbeti zase v materialnem smislu. Odvisen je od očeta in hiše, ki mu jo je dal oče. No, ta človek pride na obisk kot kak prijatelj in želi z mano bolj zasebno kontaktirati. Tam je tudi moj sin, ki bi pa s pomanjkanjem pozornosti, do katere bi prišlo, če bi šel na pijačo s tem znancem, bil ogrožen. Tam je tudi moj brat. Pride do neke scene, kjer nas vse preplavi igra in zajebancija, zaradi česar pride sin v nevarnost. Prestrašim se, da si je med nekontrolirano igro sin poškodoval oči. Pogledam ga in vidim, da si je eno oko poškodoval. Čisto sem besen na bratovo neresnost in nad tem, da sem dovolil, da me igra preplavi. Gledam sinovo poškodovano oko in poskušam ugotoviti ali je to usodna poškodba ali ne.


Zanimivo je da se v sanjah rojstna hiša, brat in tudi prijatelj od prej kot nek vpliv iz preteklosti ali odraščanja Murileona, preneseno na odraščanje sedaj svojega sina.

In do razigranosti je prisoten nek strah, kot da je poškodba pri igri neizbežna, tu mislim da bi bilo potrebno bolj pozitivno razmišljanje.

Kdor gre primer po brvi čez vodo in stalno misli kako bo padel notri, bo prej padel, kot tisti, ki je samo osredotočen da pride čez.  


Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1292 - 06.02.2009 at 13:16:09
 
Quote:
murileon wrote on 06.02.2009 at 07:47:05:
No, pa še ene današnje sanje, ki se jih na žalost bolj medlo spomnim, kljub temu, da so bile precej močne:

Sem v prostorih moje rojstne hiše. Na obisk je prišel en znanec, ki sem ga v realnem življenju enkrat spoznal in sva se parkrat pogovarjala, tudi o kakih bolj intimnih občutjih. Ta človek je precej intiligenten, je pa neka zelo občutljiva umetniška duša, ki v življenju zaradi občutljivosti ni sposoben skrbeti zase v materialnem smislu. Odvisen je od očeta in hiše, ki mu jo je dal oče. No, ta človek pride na obisk kot kak prijatelj in želi z mano bolj zasebno kontaktirati. Tam je tudi moj sin, ki bi pa s pomanjkanjem pozornosti, do katere bi prišlo, če bi šel na pijačo s tem znancem, bil ogrožen. Tam je tudi moj brat. Pride do neke scene, kjer nas vse preplavi igra in zajebancija, zaradi česar pride sin v nevarnost. Prestrašim se, da si je med nekontrolirano igro sin poškodoval oči. Pogledam ga in vidim, da si je eno oko poškodoval. Čisto sem besen na bratovo neresnost in nad tem, da sem dovolil, da me igra preplavi. Gledam sinovo poškodovano oko in poskušam ugotoviti ali je to usodna poškodba ali ne.


Zanimivo je da se v sanjah rojstna hiša, brat in tudi prijatelj od prej kot nek vpliv iz preteklosti ali odraščanja Murileona, preneseno na odraščanje sedaj svojega sina.

In do razigranosti je prisoten nek strah, kot da je poškodba pri igri neizbežna, tu mislim da bi bilo potrebno bolj pozitivno razmišljanje.

Kdor gre primer po brvi čez vodo in stalno misli kako bo padel notri, bo prej padel, kot tisti, ki je samo osredotočen da pride čez.  


Lep pozdrav  Smiley


Črnogledost je definitivno moja šibka točka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #1293 - 06.02.2009 at 15:51:51
 
Mogoče moraš v svojih odnosih najt zgolj pravo mero med igro in odgovornostjo. brez igre so stvari žalostne, ampak samo z odgovornostjo so tud.
v bistvu, če je sarkazem na nivoju obeh, je lahko celo sprostitev. in če je rigidnost samo zdrava stabilnost, nudi varnost. s partnerko sta si čist različna, ampak verjetno se en od druzga učita tako napadov kot obramb. skoz konflikte bosta verjetno prej al slej našla tud pravo mero, kako okrepit stvari, ki ti manjkajo in uravnovesit tiste, ki do prehude. po moje je to še najbolj odgovorno do otroka. ker če svojega načina ne apgrejdaš, bosta otroku prej al slej poškodovala obe očesi, ti z neodgovorno igrivostjo, ona z rigidnostjo?
pač, misel.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1294 - 06.02.2009 at 16:01:19
 
murileon wrote on 06.02.2009 at 07:47:05:
No, pa še ene današnje sanje, ki se jih na žalost bolj medlo spomnim, kljub temu, da so bile precej močne:

Sem v prostorih moje rojstne hiše. Na obisk je prišel en znanec, ki sem ga v realnem življenju enkrat spoznal in sva se parkrat pogovarjala, tudi o kakih bolj intimnih občutjih. Ta človek je precej intiligenten, je pa neka zelo občutljiva umetniška duša, ki v življenju zaradi občutljivosti ni sposoben skrbeti zase v materialnem smislu. Odvisen je od očeta in hiše, ki mu jo je dal oče. No, ta človek pride na obisk kot kak prijatelj in želi z mano bolj zasebno kontaktirati. Tam je tudi moj sin, ki bi pa s pomanjkanjem pozornosti, do katere bi prišlo, če bi šel na pijačo s tem znancem, bil ogrožen. Tam je tudi moj brat. Pride do neke scene, kjer nas vse preplavi igra in zajebancija, zaradi česar pride sin v nevarnost. Prestrašim se, da si je med nekontrolirano igro sin poškodoval oči. Pogledam ga in vidim, da si je eno oko poškodoval. Čisto sem besen na bratovo neresnost in nad tem, da sem dovolil, da me igra preplavi. Gledam sinovo poškodovano oko in poskušam ugotoviti ali je to usodna poškodba ali ne.

Moja razlaga:

Prejšnji devin tekst mi je kar precej pomagal pri razlagi teh sanj. Gre za to, koliko sploh pazim na druge. Nagnjen sem k temu, da me preplavi igrivost in zbadljivost. V meni pa je tudi aspekt občutljivega znanca, ki se začne sesuvati, ko pride do bolj resnega stresa. Pogosto sam ustvarim konflikte v odnosu s partnerko, ko jo z nekontrolirano igrivostjo in zbadljivostjo prizadenem. Ker je moja partnerka v svojih stališčih pogosto rigidna in s tem ogroža mojo igrivost, se pogosto branim s sarkazmom in zbadanjem. S tem rušim njeno osebno integriteto oziroma samopodobo, kjer je ona precej švoh. Posledica je konflikt in žalost pri obeh. Žalost je v teh sanjah simbolično prikazana kot poškodba oči, organa s katerim gledaš in vidiš. Žalost zamegli percepcijo. Tu je tudi sin, ki je v sanjah prikazan simbolično in objektivno. Na simboličnem nivoju predstavlja aspekt igrivega veselega otroka, ki je zaradi nepazljivosti, poškodovan. Na objektivnem nivoju, pa je to opozorilo, da je zgled konfliktnosti in potem posledično žalosti, slab za otroka. Treba je paziti, da otrok ne dobi pretiranega vzorca žalovanja, ki bi mu v konfliktnih in frustrirajočih situacijah zameglil pogled in ga na ta način naredil invalidnega.


Po moje poškodba otroka ni odraz premajhne skrbi zanj, ampak intutivno pozorilo, da ga raniš zgolj s tem, ko ga izključič iz svojega interesnega kroga. Ker ni vključen v presečišče tvojega interesnega  kroga tradicije (stari dom, brat) in znancev, obstaja le kot zunanji krog, kot nekaj, kar potrebuje posebno pozornost/skrb/odgovornost in kot tak celo kot breme. S (samo)poškodbo izzove psihični preboj v presečišče tvojih interesov, kar je glede na to, da je še majhen in da na drug način ne zmore artikulirat lastnih interesov, da bi se preko njih lahko vključil v presečišče tvojih interesov, po moje precej normalen odziv tvoje psihe. Ko se bo na tak ali drugačen način uspel  prebit  v izhodišče tvojega družabnega življenja, v notranjost vseh presečišč tvojih interesnih krogov, bo odpadla tudi skrb/odgovornost/breme očetovstva kot nekaj naknadnega/ločenega oz. kot nekaj, kar  zahteva tvojo ekskluzivno/posebno zavestno pozornost. Mislim, da imajo mame v tem procesu določeno časovno prednost, kvalitativne razlike pa po moje ni, ko enkrat zalavfa...    
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1295 - 08.02.2009 at 17:29:32
 
Devi wrote on 06.02.2009 at 15:51:51:
Mogoče moraš v svojih odnosih najt zgolj pravo mero med igro in odgovornostjo. brez igre so stvari žalostne, ampak samo z odgovornostjo so tud.
v bistvu, če je sarkazem na nivoju obeh, je lahko celo sprostitev. in če je rigidnost samo zdrava stabilnost, nudi varnost. s partnerko sta si čist različna, ampak verjetno se en od druzga učita tako napadov kot obramb. skoz konflikte bosta verjetno prej al slej našla tud pravo mero, kako okrepit stvari, ki ti manjkajo in uravnovesit tiste, ki do prehude. po moje je to še najbolj odgovorno do otroka. ker če svojega načina ne apgrejdaš, bosta otroku prej al slej poškodovala obe očesi, ti z neodgovorno igrivostjo, ona z rigidnostjo?
pač, misel.


Tu nekje so stvari verjetno, ja. Zdi pa se mi, da so stvari po navadi precejbolj kompleksne in komplicirane in zato težje rešljive. Ene sanje pač bolj malo povedo o celoti. So fragment in hkrati celota.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1296 - 08.02.2009 at 17:32:15
 
titud wrote on 06.02.2009 at 16:01:19:
murileon wrote on 06.02.2009 at 07:47:05:
No, pa še ene današnje sanje, ki se jih na žalost bolj medlo spomnim, kljub temu, da so bile precej močne:

Sem v prostorih moje rojstne hiše. Na obisk je prišel en znanec, ki sem ga v realnem življenju enkrat spoznal in sva se parkrat pogovarjala, tudi o kakih bolj intimnih občutjih. Ta človek je precej intiligenten, je pa neka zelo občutljiva umetniška duša, ki v življenju zaradi občutljivosti ni sposoben skrbeti zase v materialnem smislu. Odvisen je od očeta in hiše, ki mu jo je dal oče. No, ta človek pride na obisk kot kak prijatelj in želi z mano bolj zasebno kontaktirati. Tam je tudi moj sin, ki bi pa s pomanjkanjem pozornosti, do katere bi prišlo, če bi šel na pijačo s tem znancem, bil ogrožen. Tam je tudi moj brat. Pride do neke scene, kjer nas vse preplavi igra in zajebancija, zaradi česar pride sin v nevarnost. Prestrašim se, da si je med nekontrolirano igro sin poškodoval oči. Pogledam ga in vidim, da si je eno oko poškodoval. Čisto sem besen na bratovo neresnost in nad tem, da sem dovolil, da me igra preplavi. Gledam sinovo poškodovano oko in poskušam ugotoviti ali je to usodna poškodba ali ne.

Moja razlaga:

Prejšnji devin tekst mi je kar precej pomagal pri razlagi teh sanj. Gre za to, koliko sploh pazim na druge. Nagnjen sem k temu, da me preplavi igrivost in zbadljivost. V meni pa je tudi aspekt občutljivega znanca, ki se začne sesuvati, ko pride do bolj resnega stresa. Pogosto sam ustvarim konflikte v odnosu s partnerko, ko jo z nekontrolirano igrivostjo in zbadljivostjo prizadenem. Ker je moja partnerka v svojih stališčih pogosto rigidna in s tem ogroža mojo igrivost, se pogosto branim s sarkazmom in zbadanjem. S tem rušim njeno osebno integriteto oziroma samopodobo, kjer je ona precej švoh. Posledica je konflikt in žalost pri obeh. Žalost je v teh sanjah simbolično prikazana kot poškodba oči, organa s katerim gledaš in vidiš. Žalost zamegli percepcijo. Tu je tudi sin, ki je v sanjah prikazan simbolično in objektivno. Na simboličnem nivoju predstavlja aspekt igrivega veselega otroka, ki je zaradi nepazljivosti, poškodovan. Na objektivnem nivoju, pa je to opozorilo, da je zgled konfliktnosti in potem posledično žalosti, slab za otroka. Treba je paziti, da otrok ne dobi pretiranega vzorca žalovanja, ki bi mu v konfliktnih in frustrirajočih situacijah zameglil pogled in ga na ta način naredil invalidnega.


Po moje poškodba otroka ni odraz premajhne skrbi zanj, ampak intutivno pozorilo, da ga raniš zgolj s tem, ko ga izključič iz svojega interesnega kroga. Ker ni vključen v presečišče tvojega interesnega  kroga tradicije (stari dom, brat) in znancev, obstaja le kot zunanji krog, kot nekaj, kar potrebuje posebno pozornost/skrb/odgovornost in kot tak celo kot breme. S (samo)poškodbo izzove psihični preboj v presečišče tvojih interesov, kar je glede na to, da je še majhen in da na drug način ne zmore artikulirat lastnih interesov, da bi se preko njih lahko vključil v presečišče tvojih interesov, po moje precej normalen odziv tvoje psihe. Ko se bo na tak ali drugačen način uspel  prebit  v izhodišče tvojega družabnega življenja, v notranjost vseh presečišč tvojih interesnih krogov, bo odpadla tudi skrb/odgovornost/breme očetovstva kot nekaj naknadnega/ločenega oz. kot nekaj, kar  zahteva tvojo ekskluzivno/posebno zavestno pozornost. Mislim, da imajo mame v tem procesu določeno časovno prednost, kvalitativne razlike pa po moje ni, ko enkrat zalavfa...    


Ja, kar precej v bistvo si zadel.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1297 - 08.02.2009 at 17:40:06
 
murileon wrote on 06.02.2009 at 13:16:09:
Quote:
murileon wrote on 06.02.2009 at 07:47:05:
No, pa še ene današnje sanje, ki se jih na žalost bolj medlo spomnim, kljub temu, da so bile precej močne:

Sem v prostorih moje rojstne hiše. Na obisk je prišel en znanec, ki sem ga v realnem življenju enkrat spoznal in sva se parkrat pogovarjala, tudi o kakih bolj intimnih občutjih. Ta človek je precej intiligenten, je pa neka zelo občutljiva umetniška duša, ki v življenju zaradi občutljivosti ni sposoben skrbeti zase v materialnem smislu. Odvisen je od očeta in hiše, ki mu jo je dal oče. No, ta človek pride na obisk kot kak prijatelj in želi z mano bolj zasebno kontaktirati. Tam je tudi moj sin, ki bi pa s pomanjkanjem pozornosti, do katere bi prišlo, če bi šel na pijačo s tem znancem, bil ogrožen. Tam je tudi moj brat. Pride do neke scene, kjer nas vse preplavi igra in zajebancija, zaradi česar pride sin v nevarnost. Prestrašim se, da si je med nekontrolirano igro sin poškodoval oči. Pogledam ga in vidim, da si je eno oko poškodoval. Čisto sem besen na bratovo neresnost in nad tem, da sem dovolil, da me igra preplavi. Gledam sinovo poškodovano oko in poskušam ugotoviti ali je to usodna poškodba ali ne.


Zanimivo je da se v sanjah rojstna hiša, brat in tudi prijatelj od prej kot nek vpliv iz preteklosti ali odraščanja Murileona, preneseno na odraščanje sedaj svojega sina.

In do razigranosti je prisoten nek strah, kot da je poškodba pri igri neizbežna, tu mislim da bi bilo potrebno bolj pozitivno razmišljanje.

Kdor gre primer po brvi čez vodo in stalno misli kako bo padel notri, bo prej padel, kot tisti, ki je samo osredotočen da pride čez.  


Lep pozdrav  Smiley



Črnogledost je definitivno moja šibka točka, to si dobro videla. Po karakterju sem še najbolj melanholik.
Murileon na žalost še ni uspel čisto odrasti.
Strah pred igrivostjo je zato, ker je moja partnerka rigidno odgovorna in delovna, zato moje pretiravanje v igrivosti privede do konflikta. Delavnost in odgovornost imam jaz potisnjenov senco, kot neko zasužnjujočo sveto vrednoto. Ker je bila stvar pri meni razvita kot vrednota, v katero se ne sme dvomiti, je prišlo pri meni do revolta in do razvoja druge skrajnosti. Zdaj sem prišel do točke, ko se med sabo tepe sveta vrednota, ki jo moraš s strahospoštovanjem sprejemati in igrivo zajebantsko zavračujoči aspekt, ki to pikro duhovito in pronicljivo ter tudi agresivno zavrača. Nevrotična situacija pač.

Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1298 - 08.02.2009 at 20:16:44
 
Lahko ti predlagam tablete proti črnogledosti. To so Xeroxat ali generična Paroxat. Obiskati moraš samo psihiatra, za katere pa tako praviš, da imajo zdravilo za vse.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1299 - 08.02.2009 at 20:27:12
 
Quote:
Črnogledost je definitivno moja šibka točka, to si dobro videla.

Je le posledica slabih izkušenj in želje, da se zasčitimo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #1300 - 11.02.2009 at 17:35:22
 
V roku enega meseca sem mela trikrat sanje o psih.

-----
Sanjala sem, da je nek silos in na notranji strani vodijo gor stopnice in tam stopiš v čist nov svet. Hodila sem po njem in na pot mi je prišel nek pes. Ustrašla sem se. prišla je K. Oz sem jo poslala tja. Dej pejt ti pogledat kaj je s to živaljo. K. jo je ostro poklicala k nogi in žival se je odzvala. Senca se je spremenila iz dobermana v enega malega prijaznega hišnega psa. Odpeljala ga je dol in ven. Pripeljala ga je k meni. Da stestiramo, če je kej narobe z njo. Bo prespal pri meni. V tistem sem se zbudila.
-----
Sanje. Polne žensk. Neka podnajemniška soba. Ne vem če moja, nekaj sem prišla z eno iskat. Ko sem bla v njej, so iz druge sobe skozi mojo hodile ženske ven. Nobene privatnosti. Potem smo bli v pritličju. En kup žensk. Nič nismo mele skupnega. Nekej so se pogovarjale, če je spodej pod hišo še klet in jes sem rekla da je, kot da bi to hišo poznala. Bla je stara in vlažna. Na kavču sredi sobe, kjer nobena ni sedela, je bil en čist mejhen muc. Kot da so ga prinesli domov, ker si ga je ena zaželela. Samo da je pol pozabila nanj. Tolk je bil mejhen. In nekako sam. Ni prosil za pozornost. Sam tolk mi je blo žal, da ima tako usodo. in čeprov ne maram mačk sem se vsedla k njemu, da se je lahko stisnil k meni. Pol sva naenkrat ležala in spala in mali muc se je spremenil v ne več tolk malega buldoga.in hotel je držat glavo na mojem obrazu, ko je spal in me je celo poslinil. Jes sem se režala in blo mi je mal nagravžno, da me pes slini in imel je tako veliko glavo in tak mejhen trup. In sem ga obrnila na hrbet da ga mal pobožam po trebuhu in pogovarjala sem se z njim. Sej lahko spiva tud mal drugače, sem pol rekla in mislim da je zaspal ob meni in se nehal tiščat v moj obraz.
-----
Sanjala sem, da je en.. zaljubljen vame? Samo da ni bil primeren, ker je delal za nas in ker je bil.. pes? Jesus kake sanje. Za en par se je šlo, žensko in moškega in do te ženske je bil nekdo /skor bi rekla da je bla ženska/ krut, prov mučil jo je psihično vsakič, ko je nekam šla. In moški jo je spremljal, četud ni al ni mogel nardit nič da bi blo drugač. Samo stal je tam poleg in čakal, da bo konec in bosta lahko šla. Jaz sem šla naprej in in jim vsem dajala do znanja, da sem tam, da je treba muvnit, ne previdno čakat, da se bom oni/a spomnila nekej rečt. Dajala sem izgovor, da se lahko gre. In tam je bil en pes in moja edina zabava je bla, da sem se igrala z njim, bil je okoli in pritegnil me je v igro in ko sva se preganjala okrog sem se zares nasmejala. Edini razlog za smeh v tistem prostoru. In potem sem razmišljala kako čudno je, da bi lahko bil pes zaljubljen vame in pes je začel dobivat človeške poteze, vidla sem, da razmišlja, zunanjost se je začela spreminjat… bil je pozoren, čuječ, varuh… Medtem, ko sem čakala na par, sem bla v hiši, nekje v zgornjih nadstropjih, in hodnik je prehajal v gozd, oz ni se dobro vedlo kje se hiša neha in kje se nadaljuje steza v gozd. Odprla sem vrata v eno sobo in hotla prižgat luč, pa ni delala, ker ni blo elektrike.
-----

Mislim, da je bil pes iz prvih in zadnjih sanj enak, nekej skuštranega črno-belega. Ko sem mela prve sanje, sem si misla, kaj sem si to pripeljala dol z astrala zdej.. skor sem bla prepričana da je astral. V zadnjih sanjah ta isti pes vnaša življenje v eno zelo mučno situacijo. Ponavadi nimam sanj o živalih. Nedolg nazaj sem v knjigi Ženske ki tečejo z volkovi brala lih zgodbo o nekem psičku. Noter je bil predstavljen kot nek instinktiven del moške psihe, ki moškemu pomaga, ko odpovejo vsa druga sredstva.
V mojih sanjah so same ženske. V prvih sanjah pokličem K. K. ni posebej čustven človek, zelo pragmatična je. Ena močnih žensk. Pozna živali in na njeno presojo sem se po moje zanesla, ko je psa pregledala. Ona je sposobna rečt, tole nima smisla več ohranjat pri življenju, ker se ne da popravit, oz je sposobna tud prevzet odgovornost, ko vidi, da se nekaj da nardit. Ona je presodila, da je pes v redu. Potem sem ga dobila v roke jaz.
v drugih sanjah so same ženske. Meni so tuje in ukvarjam se z živaljo.
V tretjih sanjah imam par in žensko, ki jo muči. Moški je pasiven. Poleg sem jaz, ki se posebej ne vpletam in pes, ki me hoče razvedrit.
Zakaj je ta žival zdej tukej? A ima to kej opravka s tem, da moški del v meni zelo očitno ne deluje uredu?
Oz, kakakoli ideja?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1301 - 12.02.2009 at 11:50:06
 
Devi wrote on 11.02.2009 at 17:35:22:
V roku enega meseca sem mela trikrat sanje o psih.

Sami najboljši človekovi prijatelji v teh sanjah, pa nobenega pravega moškega. Enih se je za bat, eni bi se sicer nekaj crkljali zraven, pa potem, ko bi te poslinili, zaspali, eni pa so sicer zaljubljeni vate, ampak menda niso primerni.

Ali gre pri tistem pasivno-SM trojčku za tvoj pogled na osebe ali dogodke iz tvoje okolice, ali kaj drugega, se mi ne sanja, to veš najbolje sama. Kakor pa te poznam, se lahko hitro lotiš razreševat kakšne neprijetne situacije pri ljudjeh okrog tebe, če ne drugače pa v mislih, v sanjah.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1302 - 12.02.2009 at 12:51:32
 
Pes po moji izkušnji simbolizira dvojnost. Po eni strani divjost v smislu plenikse zverinskosti, ki ga povezuje s svojim prednikom volkom in iz nje izhajajoči instinkti, ki jih povezujemo s amotnostjo/neodvisnostjo, ponosom,  nepredvidljivo muhavostjo ali celo ogroženostjo.  Po drugi strani divjost v smislu prav tako  volčjega črednega nagona, ki nam simbolozira prilgodljivost in zvestobo, ki presega tovrstne človeške lastnosti, saj je iskrena in brezpogojna, skratka brez preračunljivosti.

Preračunljivost je izključno človeška lastnost, ki se v odnosu do psa kaže v tem, da od njega pričakujemo, da bi nam s svojo zverinsko/plenilsko  usmerjeostjo do tistih, od katerih se počutimo ogrožene, nudil varnost, do nas in bližnjih (prpadanikov istega tropa) pa izkazoval  brezpogojno prpadnost/vdanost. Simbioza med človekom in psom je je po moje možna izključno kot plod  take naše interesne  preračučinlivosti, ker takoj, ko se identificramo z njim kot  plenilcem  postanemo njegov konkurent  in takoj, ko prebudi v nas čustveno vdanost/zvestobo postanemo njegov potencilani plen. Edini zdrav odnos do psa je torej pragamtičen (kot ga pooseblja k.), tako kot je edini zdrav odnos do volka v nas prav tako pragmatičost.

Po moje 'volčje narave' preko psa ni zdravo vezat na moškega v sebi, ker  bi to to bi pomenilo vezat se zgolj  na eno od njegove dvojnosti.  Ker se ti moškost veže  na  zverskost, da bi ti ta vzbudila  strah in potrebo po zaščiti,  jo v sanjah po moje uravnotežaš z njegovim drugim polom,  ž ženskostjo, kar ti prav tako  zbuja odpor, saj ga dojmaš kot  prilizljivost. Ženskost/moškost se ti  tako  po moje preko simbolike psa v sanjah razkriva kot konstrukt,  s katerim se ne zmoreš čisto in brez ostanka identificirat in do katerega   zaradi tega moraš vpostavit  pragatičen odnos, ki edini omogoča njuno simbiozo.                
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #1303 - 13.02.2009 at 09:14:06
 
Quote:
Kakor pa te poznam, se lahko hitro lotiš razreševat kakšne neprijetne situacije pri ljudjeh okrog tebe, če ne drugače pa v mislih, v sanjah.

V bistvu nisem niti pomisla, da bi lahko to na kak zunanji odnos kazalo. Bi mogla mal premislit o tem tud. Meni se je zdelo, da ta situacija bolj reflektira moje trenutno notranje dogajanje. Tolk izzivov, tolk raznoraznih spodbud z vseh koncev prihaja ta trenutek. V meni pa taka trmasta inercija, da se ne želim nikamor premaknit. Ker pač.. v bistvu nikol nisem razumela zakaj je tolk težko muvnit. Četud razumeš, da je nujno. Sam enkrat moraš a ne, ne moreš zmer prestavljat na jutri.

titud wrote on 12.02.2009 at 12:51:32:
Ženskost/moškost se ti  tako  po moje preko simbolike psa v sanjah razkriva kot konstrukt,  s katerim se ne zmoreš čisto in brez ostanka identificirat in do katerega   zaradi tega moraš vpostavit  pragatičen odnos, ki edini omogoča njuno simbiozo.      

tole je dobro razmišljeno titud. Sicer ne razumem čist, ker ti zlo dobro ubesedaš simboliko, ki jo jes zgolj intuitivno povezujem u neke filinge, sam imam občutek, da nekej od tega zelo drži in je pomembno zame v tem primeru.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1304 - 13.02.2009 at 10:06:08
 
Devi, meni se tudi zdi, da ti psi govorijo o nekih tvojih aspektih. Se mi zdi, da si že omenila potrebo po večji akciji, po reagiranju na okolje oz. okoliščine. Tvoji psi bi se večinoma radi crkljali in spali, ampak pes ima tudi druge naloge, kot da so pozabili na to. Oziroma v zadnji sceni pes postaja pozoren in čuječ, prevzema svojo funkcijo. Kar najbrž pomeni, da se pripravljaš na spremembe in da si pripravljena reagirati. Zdi se mi, da gre za nek prehod iz uživanja v toplini domačnosti v bolj nepredvidljiv svet. V bistvu gre samo za moje ugibanje.

Jaz lažje pridem do sanj drugega skozi svoje sanje. in bom predstavila ene, ki sem jih sanjala nekaj tednov nazaj in v katerih se tudi pojavlja pes. Živali sicer zelo redko sanjam, ampak zadnje mesece nasprotno, zelo pogosto. Pse, pa z izjemo tistega psička, ki se pojavlja v enih tukaj predstavljenih sanjah, po moje nisem sanjala že od otroštva.

Sanj se ne spomnim zelo dobro. Je mrak, s partnerjem in hčerko smo v gozdu in hčerka v trenutku izgine. Grozen občutek. Moram jo takoj najti, ker se bo vsak hip spustila noč in vsaka sekunda je dragocena. Preplavljajo me grozni scenariji, gozd se mi zdi neskončen in skoraj nič se ne vidi.  Na robu gozda je stavba, je civilizacija, vem da bi lahko poklicali pomoč, vendar bi pomoč prišla prepozno. S partnerjem morava ukrepati in to takoj. V sanjah  kot po čudežu takoj najdeva hčerko. Nato se v sanjah izgubljajo še neki drugi ljudje in midva jih iščeva in se mi zdi, da tudi najdeva, z nami pa je tudi velik pes. Ne spomnim se, da bi ta pes kaj počel, razen, da nas je spremljal. Teoretično bi lahko pomagal iskati, psi naj bi bili v tem izurjeni, ne?

Vtisi: okoliščine sanjanja so dokaj prozorne. To je bilo v obdobju, ko je hčerka začela kobacati in se postavljati na nogice ter s tem raziskovati svet okrog sebe in sva s partnerjem morala zaščititi nekatere dele v stanovanju. Pri meni se je pač sprožila neka tesnobnost ob misli, kaj lahko povzroči trenutna nepozornost in sem to tesnobnost izživela v sanjah.  Pes, ki se pojavlja v sanjah, sicer ni nek ključni element, je samo tam. Mislim, da v tej sceni predstavlja  psa čuvaja, ki mora biti pozoren na vsako spremembo, predstavlja potrebo po čuječnosti. Gozd pa je neskončna divjina z neštetimi nevarnostmi. Morda so me sanje samo hotele spomniti, da se je pojavila potreba po aktiviranju notranjega psa čuvaja, ki mora reagirati na spremembe.  

Pes opravlja selekcijo - mora vedeti, koga spustiti v polje domačnosti in koga pregnati. Ščiti in napada, odvisno od okoliščin. Se crklja ali grize, odvisno od okoliščin. Mislim, da je to en tak aspekt človeka, ki zahteva iskanje ravnotežja med zunaj in znotraj. Med domačim in tujim svetom.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 85 86 87 88 89 90