Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 76 77 78 79 80 ... 90
(Read 279959 times)
ajgor
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1155 - 27.01.2009 at 12:28:49
 
murileon wrote on 27.01.2009 at 10:18:04:
Nahatee, na tem topicu se vzdrži žalitev. Ne vem, zakaj si apriori proti krščanski veri. Jaz je raje ne komentiram, ker o njej premalo vem. Krščanska vera ima dooolgo tradicijo in ni vse zlo, kar je prinesla.
Kar je napisal, je sicer čisto izven konteksta truda in vsebine, ki ju vlagamo tu. Je pa nekaj napisal, kar je tudi nekaj.
Bi se pa na tvojem mestu vprašal, zakaj zaboga te je tako ziritiral. Si se nezavedno prepoznala v njem Smiley?

Pa kje ti vidiš žalitev od Nahatee, Murileon? Imaš čisto spreobrnjeno logiko in dojemanje. Bošti vas, razlagalce sanj, opiše kot zlobna svojat, ti s svojim bebastim umom pa vidiš neke žalitve pri Nahatee in se takoj počutiš ogroženega. Da istovetiš verovanje s krščanstvom pa je že druga zgodba. Ne meči se ven, da nisi vernik, ko pa si in v tem vidiš neko oporo.

Preberi vse še enkrat, razmisli in potem komentiraj. Ne se zaletavat, kot nek fanatik in igrat na karto "verskih čustev", noben te ne ogroža.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1156 - 27.01.2009 at 13:02:47
 
Bp, pri duletu v tem postu http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1179929157/34#34 opažam podoben simptom, kot si ga opisal pri sebi v tem topiku (občutek grobe fizične sile na tvojim telesom v spanju brez hkratne vizualizacije agresorja). Glede na to, da se tebi v podobnih občutjih  fizične ogroženosti v sanjah pojavlajo tudi vizualne predstave, bi to lahko bil korak naprej od duletove 'izventelesne' izkušnje. Glede na vajin  podoben perfekcionističen življenski slog oz.  težnjo po nadzoru samega sebe in neposrednega (poslovnega, komunikacijskega..) okolja, bi po moje lahko drug drugemu pomagala razkriti vzroke teh 'fizičnih agresij' v stanju zmanjšanje zavestne pozornosti.  Upam, da nisem vsiljiv...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #1157 - 27.01.2009 at 13:05:35
 
Quote:
...razen tega, da sem bil zgrožen nad tem, ampak sem mirno nadaljeval s tem...

Glede na to, da se okol tega nič ne sekiraš, se očitno zgraža sam tvoj civilizirani ego. Ta pa tk zmeri more neki počet, da se mal zamoti.
Mi je všeč, kako je murileon povezal stvari.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1158 - 27.01.2009 at 16:27:34
 
murileon wrote on 27.01.2009 at 10:18:04:
Nahatee, na tem topicu se vzdrži žalitev. Ne vem, zakaj si apriori proti krščanski veri. Jaz je raje ne komentiram, ker o njej premalo vem. Krščanska vera ima dooolgo tradicijo in ni vse zlo, kar je prinesla.
Kar je napisal, je sicer čisto izven konteksta truda in vsebine, ki ju vlagamo tu. Je pa nekaj napisal, kar je tudi nekaj.
Bi se pa na tvojem mestu vprašal, zakaj zaboga te je tako ziritiral. Si se nezavedno prepoznala v njem Smiley?


Murileon

Jaz pa bi se na tvojem mestu vprašala, kaj zaboga je tebe tako zritiralo, da vidiš v tem postu žalitev.    Questioning

Kje je tu kaka žalitev   Questioning dala sem gor prizor iz filma Constantin, kjer ima Keanu Rivers, tak smešen način do takoimenovanega hudiča.  Če pa to vidiš kot žalitev, si pa še precej ujet v prepričanja, čeprav trdiš da nisi.  

Omejenci ( nima pomena katere vere so )  takih stvari ne prenesejo, ne upajo se norčevati ali pohecati iz hudiča, ker verjamejo vanj in se jih je strah, strah jih je hudiča in strah jih je Boga in strah jih je samih sebe in svoje sence.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1159 - 27.01.2009 at 18:27:17
 
Quote:
murileon wrote on 27.01.2009 at 10:18:04:
Nahatee, na tem topicu se vzdrži žalitev. Ne vem, zakaj si apriori proti krščanski veri. Jaz je raje ne komentiram, ker o njej premalo vem. Krščanska vera ima dooolgo tradicijo in ni vse zlo, kar je prinesla.
Kar je napisal, je sicer čisto izven konteksta truda in vsebine, ki ju vlagamo tu. Je pa nekaj napisal, kar je tudi nekaj.
Bi se pa na tvojem mestu vprašal, zakaj zaboga te je tako ziritiral. Si se nezavedno prepoznala v njem Smiley?


Murileon

Jaz pa bi se na tvojem mestu vprašala, kaj zaboga je tebe tako zritiralo, da vidiš v tem postu žalitev.    Questioning

Kje je tu kaka žalitev   Questioning dala sem gor prizor iz filma Constantin, kjer ima Keanu Rivers, tak smešen način do takoimenovanega hudiča.  Če pa to vidiš kot žalitev, si pa še precej ujet v prepričanja, čeprav trdiš da nisi.  

Omejenci ( nima pomena katere vere so )  takih stvari ne prenesejo, ne upajo se norčevati ali pohecati iz hudiča, ker verjamejo vanj in se jih je strah, strah jih je hudiča in strah jih je Boga in strah jih je samih sebe in svoje sence.  


"Ej Bošty ti si za časom, kakšena zlobna svojati, tipično verko obarvano nakladanje."

V tem sem videl žalitev. Za moje pojme je to, da nekomu rečeš zlobna svojat, pač žalitev. Sicer semdaleč od kakega olikanega leporečneža, ampak to se mi pač zdi žalitev.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1160 - 27.01.2009 at 18:30:52
 
Quote:
ti s svojim bebastim umom pa vidiš neke žalitve


Kaj se je zgodilo s konstruktivno debato, Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1161 - 27.01.2009 at 18:47:36
 
Robi wrote on 27.01.2009 at 18:30:52:
Quote:
ti s svojim bebastim umom pa vidiš neke žalitve


Kaj se je zgodilo s konstruktivno debato, Smiley

Ne more je biti. Ko pa Murileon še kar nekaj podtika in ne prebere dobro postov. Še vedno nekaj trdi in se čuti užaljenega, pa čeprav ne razume kaj drugi napišejo. Verjetno je malo zasanjan.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1162 - 27.01.2009 at 18:49:27
 
murileon wrote on 27.01.2009 at 18:27:17:
"Ej Bošty ti si za časom, kakšena zlobna svojati, tipično verko obarvano nakladanje."

V tem sem videl žalitev. Za moje pojme je to, da nekomu rečeš zlobna svojat, pač žalitev. Sicer semdaleč od kakega olikanega leporečneža, ampak to se mi pač zdi žalitev.


Murileon to besedo sem napisala, ker jo je uporabil Bošty, tule in ni bila mišljena zanj osebno, kot žalitev.  

Boštyxz wrote on 26.01.2009 at 08:11:48:
Če so že preproste sanje samo ogledalo duše, pa izvirajo neumne razlage od zlobne svojati.

Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1163 - 27.01.2009 at 18:49:40
 
Quote:
murileon wrote on 27.01.2009 at 10:18:04:
Nahatee, na tem topicu se vzdrži žalitev. Ne vem, zakaj si apriori proti krščanski veri. Jaz je raje ne komentiram, ker o njej premalo vem. Krščanska vera ima dooolgo tradicijo in ni vse zlo, kar je prinesla.
Kar je napisal, je sicer čisto izven konteksta truda in vsebine, ki ju vlagamo tu. Je pa nekaj napisal, kar je tudi nekaj.
Bi se pa na tvojem mestu vprašal, zakaj zaboga te je tako ziritiral. Si se nezavedno prepoznala v njem Smiley?

Pa kje ti vidiš žalitev od Nahatee, Murileon? Imaš čisto spreobrnjeno logiko in dojemanje. Bošti vas, razlagalce sanj, opiše kot zlobna svojat, ti s svojim bebastim umom pa vidiš neke žalitve pri Nahatee in se takoj počutiš ogroženega. Da istovetiš verovanje s krščanstvom pa je že druga zgodba. Ne meči se ven, da nisi vernik, ko pa si in v tem vidiš neko oporo.

Preberi vse še enkrat, razmisli in potem komentiraj. Ne se zaletavat, kot nek fanatik in igrat na karto "verskih čustev", noben te ne ogroža.

Lp,Igor


Tu pa neka čustva ven tolčejo. Mogoče do Nahatee Wink. Lepo Smiley.
Bošty je napisal svoje poglede. To je bilo vse.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1164 - 27.01.2009 at 18:55:36
 
Quote:
murileon wrote on 27.01.2009 at 18:27:17:
"Ej Bošty ti si za časom, kakšena zlobna svojati, tipično verko obarvano nakladanje."

V tem sem videl žalitev. Za moje pojme je to, da nekomu rečeš zlobna svojat, pač žalitev. Sicer semdaleč od kakega olikanega leporečneža, ampak to se mi pač zdi žalitev.


Murileon to besedo sem napisala, ker jo je uporabil Bošty, tule in ni bila mišljena zanj osebno, kot žalitev.  

Boštyxz wrote on 26.01.2009 at 08:11:48:
Če so že preproste sanje samo ogledalo duše, pa izvirajo neumne razlage od zlobne svojati.



Iztrgala si iz konteksta in po svoje razumela.

"Te podobe, ki se predstavljajo duši v sanjah, pač "ustrezajo" stanju duše, njenim željam + bojaznim, Nikakor pa niso preroki prihodnjih dogodkov .

Takšno praznoverje je zlo, ki lahko duši zelo škoduje, ker se s tem privadi, da zaradi takšnih napovedi popolnoma preneha zaupati Bogu-Stvarniku . In kolikor več takšnih preroških domišljij se ukorenini v duši, toliko bolj te slabijo vero , tudi Ljubezen do Stvarnika-Boga . Če so že preproste sanje samo ogledalo duše, pa izvirajo neumne razlage od zlobne svojati."

Ni bilo mišljeno, kot si se odzvala. Mogoče se motim, ampak mislim, da je napisal svoje misli in ni imel slabega namena.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1165 - 27.01.2009 at 18:59:29
 
murileon wrote on 27.01.2009 at 18:49:40:
Quote:
murileon wrote on 27.01.2009 at 10:18:04:
Nahatee, na tem topicu se vzdrži žalitev. Ne vem, zakaj si apriori proti krščanski veri. Jaz je raje ne komentiram, ker o njej premalo vem. Krščanska vera ima dooolgo tradicijo in ni vse zlo, kar je prinesla.
Kar je napisal, je sicer čisto izven konteksta truda in vsebine, ki ju vlagamo tu. Je pa nekaj napisal, kar je tudi nekaj.
Bi se pa na tvojem mestu vprašal, zakaj zaboga te je tako ziritiral. Si se nezavedno prepoznala v njem Smiley?

Pa kje ti vidiš žalitev od Nahatee, Murileon? Imaš čisto spreobrnjeno logiko in dojemanje. Bošti vas, razlagalce sanj, opiše kot zlobna svojat, ti s svojim bebastim umom pa vidiš neke žalitve pri Nahatee in se takoj počutiš ogroženega. Da istovetiš verovanje s krščanstvom pa je že druga zgodba. Ne meči se ven, da nisi vernik, ko pa si in v tem vidiš neko oporo.

Preberi vse še enkrat, razmisli in potem komentiraj. Ne se zaletavat, kot nek fanatik in igrat na karto "verskih čustev", noben te ne ogroža.

Lp,Igor


Tu pa neka čustva ven tolčejo. Mogoče do Nahatee Wink. Lepo Smiley.
Bošty je napisal svoje poglede. To je bilo vse.

Daj spreglej že svojo neumnost in ne igraj sedaj hinavščine. Lepo bi bilo, ko bi spoznal svojo napako, ne pa da se sedaj skrivaš za menoj. Ne govori kaj je napisal Bošti, če ne zmoreš prebrati in razumeti. Malo še sanjaj in ti bo še lepše.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1166 - 27.01.2009 at 19:01:54
 
Quote:
Robi wrote on 27.01.2009 at 18:30:52:
Quote:
ti s svojim bebastim umom pa vidiš neke žalitve


Kaj se je zgodilo s konstruktivno debato, Smiley

Ne more je biti. Ko pa Murileon še kar nekaj podtika in ne prebere dobro postov. Še vedno nekaj trdi in se čuti užaljenega, pa čeprav ne razume kaj drugi napišejo. Verjetno je malo zasanjan.

Lp,Igor


Se strinjam, da včasih postov ne preberem dobro. Pa moje poste res tako podrobno prebiraš, da si to opazil ali si samo razburjen bog ve zaradi česa? V tej tvoji intervenciji, ko si stopil v bran Nahatee, meni se ne zdi pomoči potrebna, si preplavljen s čustvi pisal čisto mimo in ni videti, da bi moje poste sploh bral.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1167 - 27.01.2009 at 19:18:27
 
murileon wrote on 27.01.2009 at 19:01:54:
Quote:
Robi wrote on 27.01.2009 at 18:30:52:
Quote:
ti s svojim bebastim umom pa vidiš neke žalitve


Kaj se je zgodilo s konstruktivno debato, Smiley

Ne more je biti. Ko pa Murileon še kar nekaj podtika in ne prebere dobro postov. Še vedno nekaj trdi in se čuti užaljenega, pa čeprav ne razume kaj drugi napišejo. Verjetno je malo zasanjan.

Lp,Igor


Se strinjam, da včasih postov ne preberem dobro. Pa moje poste res tako podrobno prebiraš, da si to opazil ali si samo razburjen bog ve zaradi česa? V tej tvoji intervenciji, ko si stopil v bran Nahatee, meni se ne zdi pomoči potrebna, si preplavljen s čustvi pisal čisto mimo in ni videti, da bi moje poste sploh bral.


Kaj pa ti veš, kdo je preplavlavljen s čustvi, kar nekaj sklepaš po svoje.  Mene obtožiš da žalim in ne priznaš tudi ko dokažem, da ne gre za žalitev.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1168 - 27.01.2009 at 19:20:33
 
Murileon

tvojih postov res ne prebiram, to pa zato, ker mi padajo brezvezni, lahko si pa razlagaš po Boštijevo, ki te ima za neumnega razlagalca in katerega mnenje ti je tako povšeč.

Oglasil sem se pa zato, ker me je izredno zmotila tvoja dvoličnost in neko sprenevedanje. Če ti vidiš čustven izbruh, ga kar glej. Sam sem hotel opozorit na tvoje podtikanje in neko zaverovanost v spreobračanje besed. Podtikaš in spreobračaš. Izgleda, da se ti to zdi lepo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1169 - 27.01.2009 at 19:27:25
 
Ene sanje izpred parih dni:

Mehanični stroji

V sanjah se moja podoba spreminja iz prve osebe do tretje osebe v podobi cigana. Globoko pod vodo, mimo ograj, plavam v ograjen in zaščiten prostor. Zgleda kot Cankarjev dom. Noter srečam ljudi, oblečene, kot na kakem erotičnem sejmu. Nato plavam globoko pod vodo spet ven. Neki silni, veliki stroji, me med plavanjem ven ogrožajo. Kot en bat pade dol, globoko v vodo, vendar sem dovolj globoko, da me ne doseže. Pridem iz vode in grem naprej. Počutim se kot vrač ali cigan. Razmišljam, kako sem ugotovil, da lahko rdečim delom dopolnim barvno paleto in tako odpravim svoje zdravstvene težave oziroma šibkosti. Skeptičen sem do tega, sploh glede silne impozantnosti in moči strojev, ki sem jih srečal, ko sem se švercal v Cankarjev dom. Nato srečam pedofila, ki ga zadovoljujeta dva otroka, očitno žrtvi revščine. Preplavljen z gnusom in ogorčenjem ga kaznujem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 76 77 78 79 80 ... 90