Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 31346 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Genijalne ideje!
Reply #45 - 11.07.2007 at 17:29:38
 
Dobro povedano, Nahatika.  Tudi jaz sem si iz sočutja zapovedal jesti meso , ker nočem, da bi kdorkoli trpel bolečine zaradi mene . In to mi delno tudi osvobaja Duha, ( za um me ne skrbi toliko  Cheesy Wink Cool) .
Sicer pa , Donna, če nebi bilo vseobsegajoče dobrote Gospoda Boga, ki nam je dal možnost, da sploh živimo ( iz njegove usmiljene dobrote ),  bi bili sedaj še vedno v ne-bivanju, torej v smrti  Shocked . To pa niti nebi bilo hvalevredno za nikogar  Sad.
Glede Muslimanskih ver , pa je meni že nekaj let jasno, da je Mohamed vse skupaj prevaral, ko si je izmislil + napisal alternativo Svetemu Pismu  Embarrassed. In, tako je za sabo potegnil še dandanes trajajoče vojne , ker pač ni imel čistih namenov, ampak sebične ( pisal je za svojo slavo )  Cry. Zato tudi imajo take mizerne odnose do žensk, da si jih lažje prilaščajo  Huh.
No človeška dobrota pa v bistvu sploh ni to, kar se zdi  Lips Sealed.
To pa je že drugo poglavje, ki potrebuje več prostora, zato za sedaj tole zaključujem, drugič pa bom razložil še naprej , tudi o domnevni "človeški dobroti", kot jo opisuješ, Donna, in po kateri vsi radi "posegamo"  Tongue.
pa lep , sončen pozdrav, čaw,  Cool
by Bošty from Kopron
Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Genijalne ideje!
Reply #46 - 25.07.2007 at 12:27:18
 
Imaš prav Kaprun. Mogoče smo ljudje sami krivi, da so se vrednote izblinile v nič. Človeška dobrota je žal vrednota, ki vedno bolj izginja. Posameznik je tako zelo obremenjen s tem, da ga ne osrečuje nič več, pa vseeno hlepeni vedno bolj in bolj materialnih dobrinah. Na koncu izgubi njegovo lastno življenje smisel.
Dobrota srca in čista iskrena ljubezen do sočloveka je danes redka. Le redki posamezniki se zavedajo, da so smisel svojega življenja izpolnili že zgolj s tem, da so drugim vir veselja in radosti. Ne pa bolečine in trpljenja. Zgubil se je tudi ideološki smisel vere. Ljubezen in odkritosrčno razumevanje sočloveka je tako zelo redka, kot je redek biser v morju. Večina ljudi dela grozodejstva in se niti ne zaveda, da s takim načinom razmišljanja in življenja delajo sebi veliko škodo. Zamujajo trenutke radosti in veselja. Pozabljajo vrednote in si vero izberejo za edini rešilni izhod. Iščejo odpustke za svoja kriminalna dejanja, obsojajo druge in na koncu zasovražijo celo sami sebe.
In kje je ostala odkritosrčna in poštena ljubezen do sočloveka? Kje imamo vest, da dopuščamo, da na svetu vihrajo vojne in zlo? Lakota in revščina?
Jaz še vedno verjamem v ljubezen do sočloveka, verjamem, da v vsakem človeku prebiva tudi dobrota. Kljub vsemu, kar se po svetu dogaja verjamem, da bodo ljudje spregledali in začeli drugače živeti. Morajo. V nasprotnem primeru bo izumrlo vse, kar je lepega in dobrega. Potem bo človek ponovno v temi.
Kdo bo rešil zamotanost razmišljujočega človeka, da bo začel drugače živeti in delati? Ga bo spreobrnila ljubezen do sočloveka in Boga? Bo našel sebe in ponovno vzpostavil človeške vrednote na prvo mesto?
Na ta vprašnja ne ve nihče odgovora.
Back to top
 
 
IP Logged
 
SunRain
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 6

Re: Genijalne ideje!
Reply #47 - 06.10.2007 at 22:28:44
 
Etrex wrote on 11.06.2007 at 23:50:40:
Nevem ce je bilo ze kaj govora o tem. Ampak vseeno me zanima, kako vsak posameznik razmislja o tem.
Vcasih imam genijalne ideje. Ampak res tko velike ideje, ki bi mogoce, celo svet spremenile, pa cetudi cisto malo, vpliv bi biu. nekaj revolucijonarnega pac.
Ceprav so trenutni prebliski, vem da bi jih lahko realiziral.

Ampak preblem nastane, ko to hoces uresnicit in ti nikakor ne rata. Verjetno ve ze vsak kaj mislim. Pac dobis hudo idejo, za nek trenutek, a jo pol dobesedno izgubis, ker sploh neves kako bi zaceu.

Zdej pa mene zanima, kako to spravit na bolje?



Pozdrav

Poskusila bom odgovoriti na prvi post...

Odvisno je od ideje ki jo imaš. Če je to kakšna ideja tehniškega značaja je najbolje, da se jo nariše na list papirja in tako naprej razvija. Z dopolnjevanjem.

Najprej je potrebno najti kakšno napako ali pomankljaj in potem razmišljati s svinčnikom v roki. Iskati pomankljivosti in Biti praktičen. Velja pa zdrava pamet in kmečka logika

Če pa je ideja filozofskega značaja potem pa nastane bluz  Cheesy  
Glede filozofije pa res nevem. Meni osebno se pri tem vedno zaplete in zaštrika. Se probam odvadit filozofirat, ker sem ugotovila, da me ne vodi nikamor.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
kmet
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 29

Gender: male
Re: Genijalne ideje!
Reply #48 - 23.10.2008 at 00:06:08
 
Pa nej se odpre še ena tema al pa se ta nadaljuje bolj konstrukivno, pa da bi probal ustvarjalci tega foruma uresničit tudi nekaj v realnem življenju ne pa da se kle gor sam filozofira pa prereka al bog je al ga ni.

Če nekdo, ki v boga verjame uspe uresničiti eno idejo se  bo za to zahvalil bogu, če mu jo ne, bo imel pa hudič prste vmes.
Če pa idejo uresniči nekdo, ki v boga ne verjame, je pač zadovoljen da mu je to uspelo, če mu ne, bo pa verjetno krivil koga drugega (v sloveniji bodo za neuspeh verjetno krivi pedri, bosanci al pa levičarji oz. desničarji) da mu ni ratal.

Imam pa občutek da nihče ne upa javno objaviti kakšne ideje, ker ga je strah, da mu jo bodo ukradli in ne bo imel nič od tega. Ampak sej nimaš nič od nje tudi če jo ne uresničiš. In če imaš že od 5 leta same hude ideje in pri 30 nisi uresničil še nobene je zelo malo verjetno da katero boš. Tko da na plan z idejami mogoče pa je na forumu le kdo, ki nima zapacanih čakr in bo kakšno le uresničil v dobro nas vseh.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Genijalne ideje!
Reply #49 - 23.10.2008 at 19:06:42
 
Sva že dva!!!

Povej svojo idejo!!! Opiši jo,razloži!!! K idejam vsi spodbujajo samo malo se jih uresniči.Zato ker naš celoten civilizacijski sistem zadevo kar dober packa in zavira. Pa še ,vesoljna naravna zakonitost našega bivanja je tu odločujoča. Ta v bistvu odreja našo civilizacijsko pot. Te komponente večina od nas sploh ne pozna in jo tudi ne more ukalkolirati v svoje početje.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
kmet
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 29

Gender: male
Re: Genijalne ideje!
Reply #50 - 23.10.2008 at 23:54:33
 
Quote:
Povej svojo idejo!!! Opiši jo,razloži!!! K idejam vsi spodbujajo samo malo se jih uresniči.Zato ker naš celoten civilizacijski sistem zadevo kar dober packa in zavira. Pa še ,vesoljna naravna zakonitost našega bivanja je tu odločujoča. Ta v bistvu odreja našo civilizacijsko pot. Te komponente večina od nas sploh ne pozna in jo tudi ne more ukalkolirati v svoje početje.


Pred kratkim se jo http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1224013874.
Prišla je direkt v mojo kronjsko čakro, se spustila do čelne in sem vedu da je to to. Meni se zdi ideja fenomenalna sicer ni zrasla na mojmu zeklniku ampak vseen pri nas kaj takega še nimamo.
Ko je prišla do grlene čakre sem si reku, ja zdej je pa res cajt primeren za kaj takega. Kdaj pa če ne zdaj ko gre vse v ________.(VSTAVI PRAVILEN ODGOVOR).
No očitno je šla ideja že do srčne čakre glede na to, da sem jo zapisal na forum in tud ene parim o njej govoril. Glede na moje navdušenje sem pričakoval malo več odziva ampak očitno sem se motu (51 ogledov in 2 odgovora) Sad
Me je pa mal strah da mi je ideja že ušla naprej do pleksusa, oranžne in celo do korenske čakre. Ampak sem jo nekak zagrabu in jo glih s temle postom vlečem nazaj gor. Je težka ampak bo šlo. Če ne najdem podpore ali somišljenikov tukaj jih bom iskal Sad kje drugje.

lp








Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Genijalne ideje!
Reply #51 - 24.10.2008 at 12:48:16
 
kmet wrote on 23.10.2008 at 23:54:33:
Quote:
Povej svojo idejo!!! Opiši jo,razloži!!! K idejam vsi spodbujajo samo malo se jih uresniči.Zato ker naš celoten civilizacijski sistem zadevo kar dober packa in zavira. Pa še ,vesoljna naravna zakonitost našega bivanja je tu odločujoča. Ta v bistvu odreja našo civilizacijsko pot. Te komponente večina od nas sploh ne pozna in jo tudi ne more ukalkolirati v svoje početje.


Pred kratkim se jo http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1224013874.
Prišla je direkt v mojo kronjsko čakro, se spustila do čelne in sem vedu da je to to. Meni se zdi ideja fenomenalna sicer ni zrasla na mojmu zeklniku ampak vseen pri nas kaj takega še nimamo.
Ko je prišla do grlene čakre sem si reku, ja zdej je pa res cajt primeren za kaj takega. Kdaj pa če ne zdaj ko gre vse v ________.(VSTAVI PRAVILEN ODGOVOR).
No očitno je šla ideja že do srčne čakre glede na to, da sem jo zapisal na forum in tud ene parim o njej govoril. Glede na moje navdušenje sem pričakoval malo več odziva ampak očitno sem se motu (51 ogledov in 2 odgovora) Sad
Me je pa mal strah da mi je ideja že ušla naprej do pleksusa, oranžne in celo do korenske čakre. Ampak sem jo nekak zagrabu in jo glih s temle postom vlečem nazaj gor. Je težka ampak bo šlo. Če ne najdem podpore ali somišljenikov tukaj jih bom iskal Sad kje drugje.

lp

Pravilen odgovor je " Vse gre pravo pot in vse je tako kot smo se,se in se bomo odločali sami. Problem je naša prostovoljna 14ooo letna samopozaba,ki se bo kmalu končala z našim ponovnim spoznanjem našega večno-sedanjega bivanja. Šokantno,ampak resnično. Iz zemeljske dimenzije lastne ujetosti bomno spoznali vesoljno dimenzijo našega bivanja. Naš življenjski vrt je sama elementarna vseobsežna vesoljna pojavnost in ne gre,da bi sedaj mini vrtove delali po terasah in strehah. Omejeno razmišljanje!!!! rešitev obstaja in prihaja.
Težko je verjeti ko pa mislimo na mini vrtičke a vesoljno prostranstvo je v resnici naš rajski vrt življenja. To mi je res smešno npr. Živih ob Nilu in sanjaš kako boš delal oazo v puščavi!!! Nesmiselno!!!
Upam,da sem osvetlil zadevo in pokazal kako minimalistično celo mislimo,da o celosti razumevanja našega vesoljnega večno-sedanjega bivanja niti ne govorim.

Ljudje stopite iz prostovoljnih okovov,ki si jih sami pripenjate.

Lp Alojz






Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
kmet
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 29

Gender: male
Re: Genijalne ideje!
Reply #52 - 25.10.2008 at 21:24:18
 
Quote:
Pravilen odgovor je " Vse gre pravo pot in vse je tako kot smo se, se in se bomo odločali sami.


Torej bo pravilno če se zamisel uresniči in prav tko bo pravilno če se zamisel ne uresniči. Naše spoznanje večno sedanjega bivanja s tem ne bo ogroženo. Ampak dokler tega spoznanja še nimamo bi bilo pa fajn kej počet, pa jest tud a ne? Zdej da ne bo pomote govorim o skupini ljudi, ki bi ji taki vrtovi omogočili boljšo kvaliteto bivanja (prebivalcih mest, ki si recimo s pokojnino ali nizko plačo težko privoščijo zelenjavo in sadje, ter tistih, ki bi jim vrtnarjenje kot oblika rekreacije izboljšalo tako fizično kot psihično počutje). Sej konc koncev grejo gasilci gasit hišo tud če je za čez 14 dni napovedan dež.
Kakšnega velikega učinka od njih ni nekaj malega pa le uspejo rešiti.

Lahko se ti zdi tako razmišljanje omejeno vendar smo kot sam praviš ujeti v zemeljsko dimenzijo in tako je tudi moje razmišnjanje, zemeljsko namreč. In dokler ne pride rešitek, ki kot praviš že obstaja bomo pač svoje probleme in konec koncev tudi življenja reševali na zemeljski način.

Če pa veš, s kakšnimi razmišljanji, dejanji,... bomo pospešili ponovno spoznanje našega večno-sedanjega bivanja, pa me prosim rezsvetli do spomladi, da mi ne bo treba štihat.

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Genijalne ideje!
Reply #53 - 25.10.2008 at 21:31:26
 
Lahko ti samo povem, da dlje kot se boš odločal, bolj boš razmišljal in na koncu vse skupaj sfižil. Pojdi štihat, pa bo.

Lp',Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Genijalne ideje!
Reply #54 - 26.10.2008 at 10:04:01
 
kmet wrote on 25.10.2008 at 21:24:18:
Quote:
Pravilen odgovor je " Vse gre pravo pot in vse je tako kot smo se, se in se bomo odločali sami.


Torej bo pravilno če se zamisel uresniči in prav tko bo pravilno če se zamisel ne uresniči. Naše spoznanje večno sedanjega bivanja s tem ne bo ogroženo. Ampak dokler tega spoznanja še nimamo bi bilo pa fajn kej počet, pa jest tud a ne? Zdej da ne bo pomote govorim o skupini ljudi, ki bi ji taki vrtovi omogočili boljšo kvaliteto bivanja (prebivalcih mest, ki si recimo s pokojnino ali nizko plačo težko privoščijo zelenjavo in sadje, ter tistih, ki bi jim vrtnarjenje kot oblika rekreacije izboljšalo tako fizično kot psihično počutje). Sej konc koncev grejo gasilci gasit hišo tud če je za čez 14 dni napovedan dež.
Kakšnega velikega učinka od njih ni nekaj malega pa le uspejo rešiti.

Lahko se ti zdi tako razmišljanje omejeno vendar smo kot sam praviš ujeti v zemeljsko dimenzijo in tako je tudi moje razmišnjanje, zemeljsko namreč. In dokler ne pride rešitek, ki kot praviš že obstaja bomo pač svoje probleme in konec koncev tudi življenja reševali na zemeljski način.

Če pa veš, s kakšnimi razmišljanji, dejanji,... bomo pospešili ponovno spoznanje našega večno-sedanjega bivanja, pa me prosim rezsvetli do spomladi, da mi ne bo treba štihat.

lp


Boštjan.kmet

Da se razumeva. Jaz delujem in kar delam tudi tu napišem.Jaz ne sanjam o vrtičku.Jaz bolne, lačne,zatirane,glupe,pametne vidim in delujem,da bi se samospoznali.To je moj vrt življenja na katerem delam že 20 let v imenu vseh. Sledim blaženo vizijo življenja in to bom tudi uresničil v imenu vesoljnega življenja.

Če bi pa ti rad obdeloval vrt zato,da boš lažje živel pride spomladi k meni in ti bom dal v najem 'zastonj' njivo ne vrt.
Potem te bom opazoval kakšen kmet v resnici si.

Povedal sem ti kaj je potrebno,da bomo vsi samostojni brez sistema edina zaveza je vesoljni etični kodeks svetosti vsakega življenja. Najprej spoznajmo lastno temo, potem gremo lahko naprej.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
kmet
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 29

Gender: male
Re: Genijalne ideje!
Reply #55 - 26.10.2008 at 12:21:54
 
Sej ql sej ti nihče nič ne oporeka. S tabo se pogovarjam, ker bi stvar rad razumel. Kolikor razumem, je potrebno ponovnim spoznanjem našega večno-sedanjega bivanja. To pa bo večina spoznala šele, ko nam bo vsem na voljo zastonj ekološko čista energija. Nekateri ste to že spoznali nekateri mogoče še bomo. In če prav razumem bo takrat edina naša zaveza vesoljni etični kodeks svetosti vsakega življenja.

Sej jest tud prov dost ne sanjam jest svoj vrt imam in ga tudi uspešno obdelujem, tako da hvala za ponudbo.

Ampak tako kot pravi igor Quote:
Če se ves čas v mislih ukvarjaš z eksistenco, si venomer v spominu in s tem v časovnem intervalu. Vsa akcija-življenje gre mimo tebe. Živiš po navodilih ne iz sebe kot celote. Lakota je samo ena od motenj. Potem so še ukvarjanje z užitkom, izkušnjo, čustvi, močjo, brezvoljnostjo. Vse deluje iz spomina na misel in ta te postavi v razdvojenost-zmedenost. V takšnem stanju nisi sposoben spoznati etike, ki te osvobaja.


Zato je po mojem potrebno ljudi osvoboditi sodobnega potrošniško usmerjenega načina razmišljanja, ki nas ohranja ravno toliko site, da nismo lačni, ki nas zasuva z raznimi produkti in storitvami, ki nam prinašajo užitke, ki nas prisiljuje, da se podajamo v stvari, ki jih drugače nikakor nebi počeli, ki nam povzroča taka in drugačna vedno intenzivnejša čustva in občutke, ki od nas zahteva, da se kažemo močne četudi to pogosto nismo in ki nas pogosto navdaja z brezvoljnostjo, ko ne dosegamo rezultatov, ki jih družba od nas pričakuje. Čudi me, da razni investitorji še niso začeli širiti kapacitet ustanov za mentalno zdravje, ker tam bo res dnar-kakšen turizem.  No in te vrtove si jaz predstavljam kot en majhen delček na poti k osvobajanju množic od sistema.
Vem, ni bog ve kaj, ampak če bodo ljudje v stiku z naravo, kjer si bodo sami pridelovali hrano, ki jim jo potem ne bo potrebno kupovati, kjer bodo v miru razmišljali o drugih stvareh kot o tem, kako bodo zaslužili denar, kako bodo plačali položnice in kateri resničnostni šov bodo gledali zvečer, bodo morda prej prišli do potrebnih spoznanj in spoznali etiko, ki te osvobaja, kot pravi Igor.

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Genijalne ideje!
Reply #56 - 26.10.2008 at 12:48:36
 
Vidim, da si popolnoma razumel sporočilo. Zaznavaš zmote in utečenost človeške zavesti. Poskušaj se rešiti te navidezne skromnosti in zadeve bodo stekle.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Genijalne ideje!
Reply #57 - 26.10.2008 at 15:28:22
 
kmet wrote on 26.10.2008 at 12:21:54:
Sej ql sej ti nihče nič ne oporeka. S tabo se pogovarjam, ker bi stvar rad razumel. Kolikor razumem, je potrebno ponovnim spoznanjem našega večno-sedanjega bivanja. To pa bo večina spoznala šele, ko nam bo vsem na voljo zastonj ekološko čista energija. Nekateri ste to že spoznali nekateri mogoče še bomo. In če prav razumem bo takrat edina naša zaveza vesoljni etični kodeks svetosti vsakega življenja.

Sej jest tud prov dost ne sanjam jest svoj vrt imam in ga tudi uspešno obdelujem, tako da hvala za ponudbo.

Ampak tako kot pravi igor Quote:
Če se ves čas v mislih ukvarjaš z eksistenco, si venomer v spominu in s tem v časovnem intervalu. Vsa akcija-življenje gre mimo tebe. Živiš po navodilih ne iz sebe kot celote. Lakota je samo ena od motenj. Potem so še ukvarjanje z užitkom, izkušnjo, čustvi, močjo, brezvoljnostjo. Vse deluje iz spomina na misel in ta te postavi v razdvojenost-zmedenost. V takšnem stanju nisi sposoben spoznati etike, ki te osvobaja.


Zato je po mojem potrebno ljudi osvoboditi sodobnega potrošniško usmerjenega načina razmišljanja, ki nas ohranja ravno toliko site, da nismo lačni, ki nas zasuva z raznimi produkti in storitvami, ki nam prinašajo užitke, ki nas prisiljuje, da se podajamo v stvari, ki jih drugače nikakor nebi počeli, ki nam povzroča taka in drugačna vedno intenzivnejša čustva in občutke, ki od nas zahteva, da se kažemo močne četudi to pogosto nismo in ki nas pogosto navdaja z brezvoljnostjo, ko ne dosegamo rezultatov, ki jih družba od nas pričakuje. Čudi me, da razni investitorji še niso začeli širiti kapacitet ustanov za mentalno zdravje, ker tam bo res dnar-kakšen turizem.  No in te vrtove si jaz predstavljam kot en majhen delček na poti k osvobajanju množic od sistema.
Vem, ni bog ve kaj, ampak če bodo ljudje v stiku z naravo, kjer si bodo sami pridelovali hrano, ki jim jo potem ne bo potrebno kupovati, kjer bodo v miru razmišljali o drugih stvareh kot o tem, kako bodo zaslužili denar, kako bodo plačali položnice in kateri resničnostni šov bodo gledali zvečer, bodo morda prej prišli do potrebnih spoznanj in spoznali etiko, ki te osvobaja, kot pravi Igor.

lp  


Ok Boštjan.kmet

Res se pogovarjava. Ja se strinjam s teboj. Začeti je treba. Če bika ne primeš pravilno za roge te nabode. Problem je,da se ljudje bojijo začeti. Vrtički so premalo v tej zmoti in stiski. Moja ponudba glede njive še vedno velja!!!!

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
kmet
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 29

Gender: male
Re: Genijalne ideje!
Reply #58 - 31.10.2008 at 01:57:36
 
Ja to je že res ampak kaj konkretno predlgaš? Kako začeti? Kako k temu pritegniti čim več ljudi, poznavajoč kakšni smo danes ljudje oziroma kakšen je sistem, ki ne dopušča ljudjem, da bi izstopili iz začaranega kroga in na vso stvar pogledali iz drugega zornega kota?

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Genijalne ideje!
Reply #59 - 31.10.2008 at 12:41:29
 
Alojz in Sandib wrote on 26.10.2008 at 10:04:01:
Če bi pa ti rad obdeloval vrt zato,da boš lažje živel pride spomladi k meni in ti bom dal v najem 'zastonj' njivo ne vrt.
Potem te bom opazoval kakšen kmet v resnici si.

kje maš to njivo?
mogoče bi pa mene zanimala
Wink

smo glih u procesu menjave okolja


drgač pa vrtiček se tud men zdi prešvoh
lahko je on prvi korak ampak on te spet glih tolk uspava da še naprej gniješ u tem prostovoljnem zaporu
imho treba dat ljudem možnost da se odklopijo od sistema
kolikor pač zmorejo, glede na svoje pretekle odločitve ...

vedno bolj očitno mi postaja da bomo moral narest manjše samostojne enote ljudi, ki sicer so povezani med sabo in s sistemom, ne pa navezani - odvisni

ampak svobodni


kje si ti to stacioniran alojz?
in njiva(e)?

Smiley
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5