Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 31335 times)
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Genijalne ideje!
11.06.2007 at 23:50:40
 
Nevem ce je bilo ze kaj govora o tem. Ampak vseeno me zanima, kako vsak posameznik razmislja o tem.
Vcasih imam genijalne ideje. Ampak res tko velike ideje, ki bi mogoce, celo svet spremenile, pa cetudi cisto malo, vpliv bi biu. nekaj revolucijonarnega pac.
Ceprav so trenutni prebliski, vem da bi jih lahko realiziral.
Ampak preblem nastane, ko to hoces uresnicit in ti nikakor ne rata. Verjetno ve ze vsak kaj mislim. Pac dobis hudo idejo, za nek trenutek, a jo pol dobesedno izgubis, ker sploh neves kako bi zaceu.

Zdej pa mene zanima, kako to spravit na bolje?

Ps: Iz kje vse to sploh prihaja? verjetno iz nica? In to je najvecja posebnost univerzuma, ali boga ce hocete. Vse je nic, nic je vse  Cool
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Genijalne ideje!
Reply #1 - 12.06.2007 at 00:09:37
 
Jaz tudi poznam enega takega... Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Genijalne ideje!
Reply #2 - 12.06.2007 at 00:30:42
 
Enkrat sem bral en člank od enega hudega mojstra Taekwondo-ja... je reku, da ko dobi nove učence, jim vedno najprej postavi sledeče vprašanje - "Kaj je najmočnejša stvar na svetu?" In dobi razno razne odgovore... Bog, ljubezen, denar itd. itd. Njegov odgovor pa je vedno enak - najmočnejša stvar na svetu je ideja, ki jo spravimo v akcijo.   Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Genijalne ideje!
Reply #3 - 12.06.2007 at 00:59:46
 
Etrex wrote on 11.06.2007 at 23:50:40:
Nevem ce je bilo ze kaj govora o tem. Ampak vseeno me zanima, kako vsak posameznik razmislja o tem.
Vcasih imam genijalne ideje. Ampak res tko velike ideje, ki bi mogoce, celo svet spremenile, pa cetudi cisto malo, vpliv bi biu. nekaj revolucijonarnega pac.
Ceprav so trenutni prebliski, vem da bi jih lahko realiziral.
Ampak preblem nastane, ko to hoces uresnicit in ti nikakor ne rata. Verjetno ve ze vsak kaj mislim. Pac dobis hudo idejo, za nek trenutek, a jo pol dobesedno izgubis, ker sploh neves kako bi zaceu.

Zdej pa mene zanima, kako to spravit na bolje?

Ps: Iz kje vse to sploh prihaja? verjetno iz nica? In to je najvecja posebnost univerzuma, ali boga ce hocete. Vse je nic, nic je vse  Cool

intuicija
vedno ve kaj bi blo treba
je pa kao težko izvedljivo ...
nič pa nič nemogoče ... tko da ... kr na dan z idejami ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Genijalne ideje!
Reply #4 - 12.06.2007 at 15:21:22
 
Jst imam izkušnje, svoje, še bolj pa z mojim dragim, da so ideje krasne...Edini problem je ta, da jih drugi ne vidijo kot krasne in jih tudi ne bi sprejeli kot krasne...Veliko takšnih njegovih idej je že bilo predstavljenih ljudem pa jih niso sprejeli, tako da za đabe ti dobra ideja, če ljudje (še) niso pripravljeni nanjo...Sigurno pa to ne velja za vse ideje...
Tako da po moje je boljš včasih da so ideje bolj takšne, da delujejo na manj ljudi v manjšem obsegu in se potem počasi širijo naprej s časom, kot pa neke revolucionarne ideje, ki se itak zdijo večini ljudem preveč utopične (vsaj za čas, v katerem so predstavljene) in jih zato nihče ne sprejme.

Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Genijalne ideje!
Reply #5 - 12.06.2007 at 18:42:27
 
najmočnejša stvar na svetu je burek. burek je nič. nič je burek.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Genijalne ideje!
Reply #6 - 12.06.2007 at 21:23:12
 
@gape
Kaj naj bi intuicija po tvoje bila, po moje gre za nek refleks na vse kar se nam je dogodilo, v kar verjamemo. Problem je, da je imel tudi Hitler intuicijo, da bo s krematoriji rešil svet.
Tako da intuicija je šit, ali pa tudi ne, odvisno čigava je.

Kar se pa idej tiče, ponavadi avtorji spregledajo neko podrobnost, ki to idejo naredijo ničvredno. Preveč nas je na svetu, da bi se nam kar tko porajale zveličavne ideje. Tudi Tesla je imel idejo, da bi energijo prenašal po zraku na velike razdalje, pa je to bila ideja brez vsake podlage.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Genijalne ideje!
Reply #7 - 12.06.2007 at 23:27:41
 
Menim, da je intuicija 'samo' nek prenos podatkov (iz podztavesti v zavest), ki temelji na prejšnjih izkušnjah in kot vsak prenos, je tudi tukaj možnost napake. Nekateri pa so mnenja, da je intuicija nekaj nezmotljivega in absolutnega...Sicer je pa to samo moje mnenje in res nisem še brala nekih znanstvenih raziskav na to temo, tako da če ima kdo kje kej strokovnega čtiva na to temo, se priporočam.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Genijalne ideje!
Reply #8 - 13.06.2007 at 09:48:38
 
krasna ideja je krasna ideja
tud če je drugi ne vidijo kot take

s cajtom ugotoviš kaj je intuicija in kaj je kej druzga - miselni vstavki od zunaj

in ... mnjogokrat, je pri teh idejah tko. da one krasne so, so pa tukaj in zdaj neizvedljive, ker so ljudje na tej stopnji kot so ...
zihr je lažje narest kompromis z manj ljudmi kot z več ljudmi ...


intuicije jest ne dojemam kot reflex
kot podzavest

intuicija je zmeri ql

sam za ego ne ...



Intuicija -  Povezave po forumu Svet pogovorov
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1140550166/22#22
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Genijalne ideje!
Reply #9 - 13.06.2007 at 15:06:03
 
Intuicija je preblisk Neskončnega v našem omejenem, majhnem, ozkem umu.
Bolj smo "odprti", več intuicije lahko sprejmemo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Genijalne ideje!
Reply #10 - 13.06.2007 at 15:18:38
 
picola wrote on 12.06.2007 at 15:21:22:
Jst imam izkušnje, svoje, še bolj pa z mojim dragim, da so ideje krasne...Edini problem je ta, da jih drugi ne vidijo kot krasne in jih tudi ne bi sprejeli kot krasne...Veliko takšnih njegovih idej je že bilo predstavljenih ljudem pa jih niso sprejeli, tako da za đabe ti dobra ideja, če ljudje (še) niso pripravljeni nanjo...Sigurno pa to ne velja za vse ideje...
Tako da po moje je boljš včasih da so ideje bolj takšne, da delujejo na manj ljudi v manjšem obsegu in se potem počasi širijo naprej s časom, kot pa neke revolucionarne ideje, ki se itak zdijo večini ljudem preveč utopične (vsaj za čas, v katerem so predstavljene) in jih zato nihče ne sprejme.



Ideja sama po sebi nima veze z uresničitvijo le-te. Ideja pripada neki drugi razsežnosti (mentalni, lahko tudi duhovni) in iz nje pride v naš um. Vendar za samo realizacijo je predvsem potrebna močna življenjska sila posameznika, ki hoče idejo realizirat oz. prizemljit tukaj. Kar nam preprečuje realizacijo ideje, niso drugi ljudje ali neke zunanje okoliščine, ampak pomanjkanje sile, ki jo potrebujemo za realizacijo, zraven pa še nezaupanje vase (najbolj običajen faktor neuspeha) in nezadostna "pripadnost" oz. predanost ideji, ki jo hočemo realizirat. Če teh stvari nimamo poštimanih, ne bomo naredil nič, pa če mamo milijon genialnih idej...
Kaj torej narest? Po mojem je treba začet z malim. Naučit se realizacije idej. Odločimo se za eno, ki se nam zdi najbolj uresničljiva in ki ni vezana preveč na druge ljudi, in jo realiziramo. Potem gremo naprej na večje in bolj zahtevne. S tem krepimo svojo moč. Kot na fitnesu - ne moreš že na začetku dvignit 100 kil benča, do tega je pač potrebnega tolk in tolk treninga.

Seveda pa so neke ideje bolj globalne narave (npr. "rešil bom svet", kot pravi Peacehiker) in so pač utopične, ker to seveda ni stvar enega samega človeka...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Genijalne ideje!
Reply #11 - 13.06.2007 at 18:37:29
 
Dayaran wrote on 13.06.2007 at 15:18:38:
Vendar za samo realizacijo je predvsem potrebna močna življenjska sila posameznika, ki hoče idejo realizirat oz. prizemljit tukaj. Kar nam preprečuje realizacijo ideje, niso drugi ljudje ali neke zunanje okoliščine, ampak pomanjkanje sile...

tole je pa prav razsvetljujoče Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Genijalne ideje!
Reply #12 - 13.06.2007 at 21:37:56
 
Moonhowl wrote on 12.06.2007 at 18:42:27:
najmočnejša stvar na svetu je burek. burek je nič. nič je burek.

Grin Cheesy Wink Tongue Embarrassed Lips Sealed Cool Grin Cheesy Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
nahate.d
Ex Member




Re: Genijalne ideje!
Reply #13 - 13.06.2007 at 23:45:18
 
Jaz imam bujno domišljijo, včasih se mi pred očmi odvije taka zgodba, da če bi to lahko zapisala na papir v tistem trenutku, bi napisala svetovno uspešnico.  Smiley Zdaj imam že par hudih zgodb zapisanih po ključnih točkah, kdo ve mogoče  mi pa kdaj uspe sestaviti celo knjigo.  Cheesy  Lep pozdrav od bodoče slavne pisateljice  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Genijalne ideje!
Reply #14 - 14.06.2007 at 08:41:31
 
Zelo zanimivo razmišljanje.
Rabiš samo še kanček poguma, da svoje ideje uresničiš. Noben napredek bi ne nastal, če bi posamezniki ne imeli pogum to uresničiti. Še danes bi ostali v temi brez redkih nadumov. Še danse bi živeli v jami, če bi nekateri ne izstopili iz množice, si upali, se uprli večini in svoje ideje uresničil.
Svetujem ti, da zbereš pogum, svoje ideje pa uresničiš. Mogoče so pa enkratne, ustvarjalne in napredne.
Čudiviti človeški um, ne pozna meja. Beautiful mind...je bil čudovit film, posnet po resničnih dogodkih o življenju Nobelovega nagrajenca za...on je bruhal matematične formule vsak dan vsako minuto, na plan...nima veze, da je bil shizofreni bolnik, ned norcem in genijem ni velike razlike, pravijo nekateri. Jaz pa verjamem, da so to ekstremisti, posebneži, geniji brez preime...
Kako uresničiti ideje? To boš moral odkriti sam. Mogoče znaš dobro govoriti, pisati, slikati, skladati skladbe ali pa si genij, ki bo pogruntal novo matematično formulo.
Ne vem. Se tudi ne norčujem, da ne boš napak razumel.
Kar pogumno. Predstavi svoje ideje svetu. Verjamem, da so nekaj posebnega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5