Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 31343 times)
Zaggy
3
***
Offline

Riba, ki se je izgubila
v morju, je še vedno
doma.
Posts: 109

Gender: male
Re: Genijalne ideje!
Reply #15 - 14.06.2007 at 16:02:48
 


Zbiraj ideje na papirju in ko se jih bo nabralo jih izdaj v knjigi "Genijalne ideje" . Mogoče pa jih bo kdo, ki ima denar, vpliv, dodatno znanje itd. uspel uresničiti.
Mogoče pa se bodo uresničile neodvisno od tega in mogoče se že uresničujejo, v tem primeru boš imel potrditev, da si vedel že prej.
LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Genijalne ideje!
Reply #16 - 15.06.2007 at 00:16:57
 
Dayaran wrote on 13.06.2007 at 15:18:38:
Seveda pa so neke ideje bolj globalne narave (npr. "rešil bom svet", kot pravi Peacehiker) in so pač utopične, ker to seveda ni stvar enega samega človeka...



Točno takšne ideje sem imela v mislih, ko sem pisala svoj prispevek... Grin Grin(moj dragi jih je poln)
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Genijalne ideje!
Reply #17 - 15.06.2007 at 23:20:21
 
picola wrote on 15.06.2007 at 00:16:57:
Dayaran wrote on 13.06.2007 at 15:18:38:
Seveda pa so neke ideje bolj globalne narave (npr. "rešil bom svet", kot pravi Peacehiker) in so pač utopične, ker to seveda ni stvar enega samega človeka...



Točno takšne ideje sem imela v mislih, ko sem pisala svoj prispevek... Grin Grin(moj dragi jih je poln)


Smiley  Mah, sej se nam verjetn vsem porodijo kdaj pa kdaj. Sicer pa kot pravjo, z Božjo pomočjo je vse mogoče. Torej če mu je usojeno, jih bo realiziral. Ampak brez muje, se pa še čevelj ne obuje  Wink Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Genijalne ideje!
Reply #18 - 15.06.2007 at 23:32:56
 
Evo, sem najdu par fajn rekov od mojstra Šri Aurobinda iz knjige "Slapovi luči":

Dokler ima kakšna stvar na svoji strani vsaj eno dušo, ki ima neomajno vero, ne more propasti.

Če je tvoj cilj velik, tvoja sredstva pa majhna, kljub temu deluj, zakaj samo z delovanjem se ti lahko povečajo.

Ne meni se ne za čas ne za uspeh. Odigraj svojo vlogo, najsi bo v tem, da doživiš neuspeh, ali da si uspešen.

Misel sploh ni nekaj bitnega za obstoj niti ni vzrok obstoja, pač pa je orodje za naše nastajanje; kajti postanem to, kar vidim v samem sebi. Vse, kar mi misel nakaže, lahko naredim; vse, kar misel razkrije v meni, tudi lahko postanem. Takšna bi morala biti neomajna človekova vera vase, zato ker je Bog v njem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Genijalne ideje!
Reply #19 - 16.06.2007 at 16:30:00
 
To je res, da neke ideje tipa: resil bom svet in podobne, so bolj ko ne utopicne. Kajti vemo, v koliko primerih, so bili to koraki le enega cloveka. Pa se nobenemu ni do zdaj uspelo v polnem pomenu "resiti". Hehe
Sem imel v mislih bolj take, kot opisuje nahate.d, ko se ti odvrti tako perfektna vizija necesa, sicer nic zares ogromnega, a nikoli prej videnega.
V tistem trenutku vse v nulo in samoumevno, a le v nekem krajsemu casovnemu obdobju, ko si prikloplen ali bolje kot bi bil priklopljen, pa pol potegnil ven utikac in izgubil vse podatke, ki so bili prej tako popolni, samoumevni. Pa ne samo to, celo bedna se mi kasneje zdi ta ista ideja, ampak vem da to samo zato, ker jo ne dojemam popolno, kot sem jo v tistem trenutku. Tezko je to razlozit, verjetno mnogi vedo o cem govorim, tisti pa ki tega se ni dozivel, pa mu mogoce izgleda mal nerazumljivo.
Drugace pa se mi zdi zanimiva tema zato sem jo odpru.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
nahate.d
Ex Member




Re: Genijalne ideje!
Reply #20 - 16.06.2007 at 22:50:20
 
Etreks, jaz te popolnoma razumem.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Genijalne ideje!
Reply #21 - 17.06.2007 at 11:21:32
 
o idejah iz 'Osvobajanja od sebe'
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...

"Dosti ljudi dandanes govori Bogu ali Angelom. Ko najvišje in najboljše prosite za kaj posebnega, za kreativnost na primer, kreativna zamisel "rad bi napisal knjigo", pride iz kronske čakre in je vznemirljiva. Ko ideja doseže kronsko čakro, je ta energija naravnost od Boga.
Ko se spusti do čelne čakre, ki je Resnica, jo čutite in veste, da je ta ideja prava.
Potem ta božanska energija pride navzdol do grlene čakre Volje in rečemo: Seveda, Bog, jaz bom uresničil ta projekt, šel bom na to potovanje, narisal sliko, vpisal fakulteto pri petdesetih..., karkoli.
Ko se božanska zamisel spusti do srca, nas ogreje in še bolj vznemiri. In ko je v srcu, naredimo napako. Tako smo vznemirjeni zaradi tega novega podviga, da začenmo ljudem pripovedovati o njem. Napisal bom knjigo, začel z delom na svoje, izdal zbirko pesmi... Ljudem začnemo govoriti o svoji ustvarjalni nameri, energija pa ima pred seboj še pot navzdol skozi tri čakre, ki, mimogrede, obvladujejo zgornje.  
Vsa energija in naše največje sanje gredo potem iz srca v plekus, ki je nabasan z raznimi stvarmi. Vsi neuspehi, napake, kritičnost, pomanjkanje samospoštovanja, negativne predstave o sebi... Vse je tu, nazaj do prvega vdiha. Dobesedno vse je v našem pleksusu. In sedaj moja resnično božanska energija začne pronicati iz srca v pleksus. Navdušenja ni več. Resnici na ljubo - sesti moram. Ne morem vendar pisati knjige, nihče je tako ali tako ne bi kupil. Ne morem uresničiti svojih sanj, saj me nihče ne bo podprl pri tem. To ni predstava, ki jo imamo o sebi.
In če to ni dovolj, gre energija še naprej dol v oranžno čakro. Uganite, kaj je tam? Vsa prepričanja in mnenja o tem, kar je kdorkoli kadarkoli rekel o nas. In sedaj ne mislim pozitivnih stvari. V drugi čakri so še naši odnosi z močjo, denarjem in spolnostjo. In ko gre ta energija božanske zamisli dol do druge čakre... Pojdiva raje na pijačo!
Božanska ideja je mrtva. Nobene možnosti nima.
In še skozi eno čakro gre energija. Dol v korensko čakro mora, v mojo čakro preživetvenih potreb. Sedaj se razjezim na Boga: Ti veš, da moram delat, zaslužit denar in plačevat račune, veš kako zadolžen sem, poznaš vse moje preživetvene obveznosti! Zakaj, vrabca, si mi dal to idejo?! Tega ne zmorem.
In potem to božansko energijo, ki je prišla naravnost od Stvarnika skozi čakre navzdol - splavimo. Naredimo abortus. Splavimo božansko idejo, to kreativnost.
Tumorji v človeškem telesu so splavljena kreativnost."
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
nahate.d
Ex Member




Re: Genijalne ideje!
Reply #22 - 18.06.2007 at 01:40:43
 
Devi lepo si razložila tole s čakrami, če nimaš razčiščeno pri sebi se ideja izniči kot praviš. Je pa še en hakeljc poglaviten, ki se zgodi, ko dobimo idejo. Idejo nam da Bog od njega izvira, čutimo navdušenje, hočemo izvesti vse skupaj, ga služiti na ta način, a zatakne se, kot praviš pri nižjih čakrah ko se vmeša ego in nižja narava in si začneš idejo lastiti. Potem idejo vzameš za svojo in pozabiš da je v resnici dana od Boga. In potem se vse izniči ideja nima več vrednosti, zdi se brezvezna. Na prvem mestu je Bog in potem je vse ostalo božansko. Kar je od Boga, daš naprej ljudem, naravno opravilo, spontanost.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Genijalne ideje!
Reply #23 - 21.06.2007 at 01:28:37
 
Ej devi, res zanimiva razlaga! Res ful dobr in podrobno razložena ta dinamika.  Smiley Wink

Ko sem v enmu od prejšnjih postov pisal o pomanjkanju življenjske sile kot enmu od vzrokov za nemoč pri relizaciji ideje, se mi to točno ujema s tem, kar ti pišeš o zapacanosti nižjih čaker. Se pravi - zapacanost nižjih čaker "ubija" našo življenjsko moč in ne mormo izpelat nobene zahtevnejše stvari. Vsako veliko stvar na tem planetu so nardil močni, pogumni in odločni ljudje! Z drugimi besedami - čakra v solarnem pleksusu se je bohotila še pa še  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Genijalne ideje!
Reply #24 - 21.06.2007 at 16:27:42
 
se mi zdi, da je za to, da je ideje težko realizirat malo krivo tud to, da mislimo da moramo imet kake ful zapletene ideje in bit celi umetniki že pri izmišljevanju stvari, kaj šele pol pri realizaciji
vsaj pri sebi opažam, da je dost važno tud to, da je ideja čimbolj gola in simpl in da se je ni težko držat, ker te ne utruja že pri samem zamišljanju
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Zaggy
3
***
Offline

Riba, ki se je izgubila
v morju, je še vedno
doma.
Posts: 109

Gender: male
Re: Genijalne ideje!
Reply #25 - 26.06.2007 at 21:42:25
 
Kakšne ideje bi bilo pametno javno objaviti npr. takole na forumu (javno) , da nebi mogel kasneje kdo od tega iskati avtorske pravice. Npr. če imaš kakšno izumiteljsko, patentno, izbolšavno idejo jo takoj objaviš in tako postane last vseh. Ker če ti je nekaj dano je treba dati naprej...
No, to je ena takšnih idej.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Zaggy
3
***
Offline

Riba, ki se je izgubila
v morju, je še vedno
doma.
Posts: 109

Gender: male
Re: Genijalne ideje!
Reply #26 - 26.06.2007 at 21:44:36
 
Quote:
Kar je od Boga, daš naprej ljudem, naravno opravilo, spontanost.  Smiley


Ravno to!  Smiley
                 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Genijalne ideje!
Reply #27 - 03.07.2007 at 15:29:42
 
Nič nimam proti veri in Bogu, pa vseeno mislim, da so nekatere ideje čisto človeške, naravne in spontane.
Človeku se nekaj porodi v glavi, udejani in ideja lahko postane enkratna, neponovljiva.
Zakaj bi pri tem potrebovali Boga in njegovo poslanstvo?
Ideja je pač naša, nastala v naši glavi in nje Njegovi.
Zakaj ljudje vedno povdarjate prežvečene ideje o veri, Bogu, nadnaravnosti, ko pa je vendar vse kaj je, tako preprosto, enostavno in človeško?
Ponovno povdarjam, da ne bom kogarkoli užalila.
Mene moti, da se ljudje stalno zatekajo k neki ideologiji, veri, Božjemu poslanstvu. Samo izgovor je to. Velik izgovor, ki nam jemlje človeško moč in pogum. Brez poguma, bi ne nastalo nič, pa če tudi smo ne vem kako verni. Vera zamegli um in upanje v nadnaravnost nam jemlje moč.
Ne vem, mogoče pa se motim. Mogoče bomo spet na začetku. Kaj je nastalo najprej:"Jajce ali kura?"
Ideja po sebi ni nič slabega, je samo in zgolj vzklik naše ustvarjalnosti, kreativnosti in čudežne moči udejaniti nekaj novega, bolšega, lepšega, kot že tisoč let obstoji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Zaggy
3
***
Offline

Riba, ki se je izgubila
v morju, je še vedno
doma.
Posts: 109

Gender: male
Re: Genijalne ideje!
Reply #28 - 03.07.2007 at 21:55:27
 
Donna wrote on 03.07.2007 at 15:29:42:
Nič nimam proti veri in Bogu, pa vseeno mislim, da so nekatere ideje čisto človeške, naravne in spontane.
Človeku se nekaj porodi v glavi, udejani in ideja lahko postane enkratna, neponovljiva.
Zakaj bi pri tem potrebovali Boga in njegovo poslanstvo?
Ideja je pač naša, nastala v naši glavi in nje Njegovi.
Zakaj ljudje vedno povdarjate prežvečene ideje o veri, Bogu, nadnaravnosti, ko pa je vendar vse kaj je, tako preprosto, enostavno in človeško?
Ponovno povdarjam, da ne bom kogarkoli užalila.
Mene moti, da se ljudje stalno zatekajo k neki ideologiji, veri, Božjemu poslanstvu. Samo izgovor je to. Velik izgovor, ki nam jemlje človeško moč in pogum. Brez poguma, bi ne nastalo nič, pa če tudi smo ne vem kako verni. Vera zamegli um in upanje v nadnaravnost nam jemlje moč.
Ne vem, mogoče pa se motim. Mogoče bomo spet na začetku. Kaj je nastalo najprej:"Jajce ali kura?"
Ideja po sebi ni nič slabega, je samo in zgolj vzklik naše ustvarjalnosti, kreativnosti in čudežne moči udejaniti nekaj novega, bolšega, lepšega, kot že tisoč let obstoji.


Hja, v pripisovanju idej sebi (lahko) človek postane prevzeten. Zato ni dobro velike ideje pripisovati zgolj človeku, ki jih je izrekel.
Vsaka dobra ideja je lahko dobra samo, če je v skupno dobro vseh. In verni verjamemo, da je takšna ideja mogoča le po Božji Ljubezni.

(Sicer pa vsi vemo, kaj se je zgodilo, ko je nekdo pred nekaj desetletji hotel idejo vzpostavitve raja izpeljati čisto po (svoje) človeško, polno strahu (fobije) obsojanja in samopoveličevanja, in v trpljenje pahnil kar precejšen del sveta. ) Sad

Mislim, da vera ne zamegli uma, prej bi to pripisal strahu in neznanju. Strah je učinkoviteje premagati z ljubeznijo, kot pa z neprestanimi pogumnimi dejanji.

Ostale ideje, kot naprimer, kaj bi skuhal jutri za kosilo, kam bi šel na dopust, kako bi rešil logično uganko, izboljšal kakšno stvar ipd., pa so verjetno res čisto človeške in naravne ideje, saj nihče ne pravi, da tudi ljudje nismo sposobni sami od sebe kakšno pametno reči.
Izumiteljem in znanstvenikom se je povečini "posvetilo" med tem, ko so počivali.
Nekako tako.
Lep pozdrav!

Back to top
 
 
IP Logged
 
nahate.d
Ex Member




Re: Genijalne ideje!
Reply #29 - 04.07.2007 at 01:22:44
 
Se strinjam Zaggy  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5