Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 19151 times)
kmet
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 29

Gender: male
Community Garden
14.10.2008 at 21:51:14
 
V tujini obstaja nekaj kot je Community Garden (ne vem sicer kako bi se to prevedlo v slovenščino, da bi bilo dovolj všečno), mi je pa sama ideja všeč že kar nekaj let.
Spet sem o tem začel razmišljati pred kratkim, ko so se začele bolj konkretne debate o recesiji. Cene hrane se že lep čas dvigujejo v nebo in trenutno stanje svetovnega gospodarstva bo ob nadaljnjih podražitvah hrane poskrbelo še za porast števila brezposelnih, dvig cen energentov, zdravstvenih storitev,….
Poleg tega pa me je k pisanju vzpodbudilo tudi rušenje vrtičkov v Ljubljani. Res je da taki vrtički izgledajo slabše kot slabo urejeno romsko naselje, res pa je tudi, da si na prav teh vrtičkih veliko ljudi pridela hrano, ki si jo v trgovini ne morejo kupiti in si tako zagotavljajo preživetje brez tega, da se jim je potrebno ponižati na najnižji možni nivo in prositi za brezplačni paket hrane. Tukaj gre predvsem za upokojence, ki si poleg tega, da si sami vzgajajo sadje in zelenjavo s tem vzdržujejo tudi telesno kondicijo in duševno zdravje, kar je seveda z gledišča države in pokojninske blagajne negativna stran takega početja.
Poleg slabega izgleda pa imajo taki neurejeni vrtički tudi velik negativni vpliv na okolje. Prihaja namreč do nenadzorovane in nestrokovne uporabe raznih sredstev za  zaščito rastlin pred škodljivci in sredstev za preprečevanje rasti plevelov. Poleg tega se večina vode namenjene zalivanju vrtov steka v zbiralnike s streh pokritih z azbestno kritino. Da ne govorim o tem, da so ponavadi taki vrtički ravno ob najprometnejših cestah.
Zato mislim, da je tudi pri nas dozorel čas za projekt Community garden s katerim bi se znebili negativnih in obdržali pozitivne učinke zgoraj omenjenih vrtičkov. Če je o tem že kdo kaj razmišljal, naj napiše svoje mnenje ali predloge.
Če računamo s prihajajočo vsesplošno krizo ali ne se vedno več ljudi pomika proti eksistenčnemu pragu in to je en od načinov blaženja tega problema.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Community Garden
Reply #1 - 15.10.2008 at 16:24:46
 
No, ja, to je tudi dobra ideja. Roll Eyes

Vendar bi to jaz rajši rešil na drug način, čeprav dražji .  Roll Eyes

Jaz bi šel raje v preseljevanje ven iz mest na podeželje, kjer ni toliko problemov prenatrpanosti prebivalstva  Cool.

Pa dober + manjnatrpan dan nam vsem želimo, še naprej, ... Cool...

by Boštjan + Sun Positivers + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Community Garden
Reply #2 - 15.10.2008 at 17:15:44
 
mesto res ni optimalna rešitev ...
ne vem kaj comunity garden je ... mogoče pa to kar bo jankovič zdej naredu ... kao ... kukr neke vrtičke, ki bojo po predpisih in vse to ...
drgač pa mism da je rešitev u lokalni izmenjavi ... dokler še kej iz zemlje dobimo
Tongue
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kmet
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 29

Gender: male
Re: Community Garden
Reply #3 - 15.10.2008 at 21:18:22
 

Quote:
Jaz bi šel raje v preseljevanje ven iz mest na podeželje, kjer ni toliko problemov prenatrpanosti prebivalstva


In kaj dobiš, ko se vsi preselijo na podeželje? En kup pozidane rodovitne zemlje in zapuščeno propadajoče mesto. Ne me narobe razumet si tud jest predstavljam kako bi bilo lepo, če bi vsi živeli v sožitju z naravo brez asfaltnih cest, industrijskih obratov in prenatrpanosti kot praviš, ampak bodmo realni in si priznajmo, da tega mi ne bomo dočakal, vsaj ne v tem življenju.

http://www.youtube.com/watch?v=BLbuc06oRNk

Quote:
mesto res ni optimalna rešitev ...
ne vem kaj comunity garden je ... mogoče pa to kar bo jankovič zdej naredu ... kao ... kukr neke vrtičke, ki bojo po predpisih in vse to ...


Kaj pa namerava Jankovič a je kje kej pisal. Če je mi prosim polinki. Po mojem je to za tiste, ki živijo v mestu optimalna rešitev. -sami se oskrbujejo z delom hrane, ki jo potrebujejo
-zanemarjene površine se spremenijo v zeleno oazo
-ustvari se prostor za druženje in rekreacijo, ki je praktično brezplačna
-skupnost se bolj poveže sploh če se v to vključijo recimo domovi za upokojence, šole in druge ustanove, ki delujejo na določenem območju
-ljudje so manj odvisni od trgovin in višanj cen hrane
-ljudje začnejo ceniti kvalitetno, doma pridelano sadje in zelenjavo
-take izdelke bodo začeli iskati in zahtevati tudi v trgovinah
-slovenski kmet se bo moral prilagoditi povpraševanju
-povečalo se bo število ekoloških kmetij
-zmanjšalo se bo onesnaženje zraka in vode
-povečala se bo kvaliteta življenja vseh Slovenk, Slovencev in vseh ostalih ki živijo tukaj.

ok mal me je zaneslo ampak z majhnimi koraki se začne dolga pot!
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Community Garden
Reply #4 - 24.10.2008 at 10:43:47
 
gape wrote on 15.10.2008 at 17:15:44:
mesto res ni optimalna rešitev ...
ne vem kaj comunity garden je ... mogoče pa to kar bo jankovič zdej naredu ... kao ... kukr neke vrtičke, ki bojo po predpisih in vse to ...
drgač pa mism da je rešitev u lokalni izmenjavi ... dokler še kej iz zemlje dobimo
Tongue


Men se pa ravno predpisi zdijo eden od večjih problemov v današnjem svetu...  Roll Eyes Dajmo vse poregulirat, določit kaj kdo lahko in kako... pa smo ubili čist vse življenje.  Tongue Kje je spontanost, individualnost - kolk je lahko imamo  v vseh teh 'okvirčkih'?  Sad

Ampak OK, o community gardens... nisem lih laik, pa sem vseeno morala it poguglat: http://en.wikipedia.org/wiki/Community_garden
Zunaj (pač vem za Anglijo, pa malo za ZDA) se folk čedalje bolj angažira glede tega 'grow by yourself'. Pa ne mislim samo na vrtičke, maš folk ki goji hrano na svojih terasah, balkončkih in okenskih policah... v mestih pa na strehah! Mi pa v kontro, še tistim, ki so imeli ta občutek (ki se ga v bolj 'razvitem' svetu praktično morajo ponovno učit), uničit oz. vzet to, kar so delali. Aja, sej pol jim bomo (nam bojo) povedali, kako naj delamo.  Grin

Da ne boste mislili, da so 'allotments' v Angliji kaj lepši, kot so bili oni vrtički okrog Ljubljane...
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Community Garden
Reply #5 - 24.10.2008 at 11:47:19
 
kmet wrote on 14.10.2008 at 21:51:14:
V tujini obstaja nekaj kot je Community Garden (ne vem sicer kako bi se to prevedlo v slovenščino, da bi bilo dovolj všečno), mi je pa sama ideja všeč že kar nekaj let.
Spet sem o tem začel razmišljati pred kratkim, ko so se začele bolj konkretne debate o recesiji. Cene hrane se že lep čas dvigujejo v nebo in trenutno stanje svetovnega gospodarstva bo ob nadaljnjih podražitvah hrane poskrbelo še za porast števila brezposelnih, dvig cen energentov, zdravstvenih storitev,….
Poleg tega pa me je k pisanju vzpodbudilo tudi rušenje vrtičkov v Ljubljani. Res je da taki vrtički izgledajo slabše kot slabo urejeno romsko naselje, res pa je tudi, da si na prav teh vrtičkih veliko ljudi pridela hrano, ki si jo v trgovini ne morejo kupiti in si tako zagotavljajo preživetje brez tega, da se jim je potrebno ponižati na najnižji možni nivo in prositi za brezplačni paket hrane. Tukaj gre predvsem za upokojence, ki si poleg tega, da si sami vzgajajo sadje in zelenjavo s tem vzdržujejo tudi telesno kondicijo in duševno zdravje, kar je seveda z gledišča države in pokojninske blagajne negativna stran takega početja.
Poleg slabega izgleda pa imajo taki neurejeni vrtički tudi velik negativni vpliv na okolje. Prihaja namreč do nenadzorovane in nestrokovne uporabe raznih sredstev za  zaščito rastlin pred škodljivci in sredstev za preprečevanje rasti plevelov. Poleg tega se večina vode namenjene zalivanju vrtov steka v zbiralnike s streh pokritih z azbestno kritino. Da ne govorim o tem, da so ponavadi taki vrtički ravno ob najprometnejših cestah.
Zato mislim, da je tudi pri nas dozorel čas za projekt Community garden s katerim bi se znebili negativnih in obdržali pozitivne učinke zgoraj omenjenih vrtičkov. Če je o tem že kdo kaj razmišljal, naj napiše svoje mnenje ali predloge.
Če računamo s prihajajočo vsesplošno krizo ali ne se vedno več ljudi pomika proti eksistenčnemu pragu in to je en od načinov blaženja tega problema.



Pravična delitev vseh materijalnih in duhovnih dobrin,ki vsakomur omogoča preživetje. Fantje vse to so utopije. Edini način zastonj ekološko čista energija vsem dostopna bo vsakogar med nami naredila neodvisnega od vsakega sistema. Drugič ;Samospoznanje,ki te naredi etično samoodgovornega do vsake vesoljne oblike življenja. Postaneš soodgovoren in to prostovoljno-razsvetliti vsakogar brez izpostave sistema. Edini sistem je svobodna volja kje,kdaj in kako bom živel in o tem večno-sedaj že odločamo samo da tega ne vemo..Zbuditi se bo treba nič drugega.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Community Garden
Reply #6 - 24.10.2008 at 11:48:37
 
m wrote on 24.10.2008 at 10:43:47:
gape wrote on 15.10.2008 at 17:15:44:
mesto res ni optimalna rešitev ...
ne vem kaj comunity garden je ... mogoče pa to kar bo jankovič zdej naredu ... kao ... kukr neke vrtičke, ki bojo po predpisih in vse to ...
drgač pa mism da je rešitev u lokalni izmenjavi ... dokler še kej iz zemlje dobimo
Tongue


Men se pa ravno predpisi zdijo eden od večjih problemov v današnjem svetu...  Roll Eyes Dajmo vse poregulirat, določit kaj kdo lahko in kako... pa smo ubili čist vse življenje.  Tongue Kje je spontanost, individualnost - kolk je lahko imamo  v vseh teh 'okvirčkih'?  Sad

Ampak OK, o community gardens... nisem lih laik, pa sem vseeno morala it poguglat: http://en.wikipedia.org/wiki/Community_garden
Zunaj (pač vem za Anglijo, pa malo za ZDA) se folk čedalje bolj angažira glede tega 'grow by yourself'. Pa ne mislim samo na vrtičke, maš folk ki goji hrano na svojih terasah, balkončkih in okenskih policah... v mestih pa na strehah! Mi pa v kontro, še tistim, ki so imeli ta občutek (ki se ga v bolj 'razvitem' svetu praktično morajo ponovno učit), uničit oz. vzet to, kar so delali. Aja, sej pol jim bomo (nam bojo) povedali, kako naj delamo.  Grin

Da ne boste mislili, da so 'allotments' v Angliji kaj lepši, kot so bili oni vrtički okrog Ljubljane...


m

Roka in podpis. Zame je tvoje razmišljanje zrelo in odgovorno,če smem soditi.

Lp Alojz Cool Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Community Garden
Reply #7 - 25.10.2008 at 19:51:56
 
Alojz in Sandib wrote on 24.10.2008 at 11:47:19:
kmet wrote on 14.10.2008 at 21:51:14:
V tujini obstaja nekaj kot je Community Garden (ne vem sicer kako bi se to prevedlo v slovenščino, da bi bilo dovolj všečno), mi je pa sama ideja všeč že kar nekaj let.
Spet sem o tem začel razmišljati pred kratkim, ko so se začele bolj konkretne debate o recesiji. Cene hrane se že lep čas dvigujejo v nebo in trenutno stanje svetovnega gospodarstva bo ob nadaljnjih podražitvah hrane poskrbelo še za porast števila brezposelnih, dvig cen energentov, zdravstvenih storitev,….
Poleg tega pa me je k pisanju vzpodbudilo tudi rušenje vrtičkov v Ljubljani. Res je da taki vrtički izgledajo slabše kot slabo urejeno romsko naselje, res pa je tudi, da si na prav teh vrtičkih veliko ljudi pridela hrano, ki si jo v trgovini ne morejo kupiti in si tako zagotavljajo preživetje brez tega, da se jim je potrebno ponižati na najnižji možni nivo in prositi za brezplačni paket hrane. Tukaj gre predvsem za upokojence, ki si poleg tega, da si sami vzgajajo sadje in zelenjavo s tem vzdržujejo tudi telesno kondicijo in duševno zdravje, kar je seveda z gledišča države in pokojninske blagajne negativna stran takega početja.
Poleg slabega izgleda pa imajo taki neurejeni vrtički tudi velik negativni vpliv na okolje. Prihaja namreč do nenadzorovane in nestrokovne uporabe raznih sredstev za  zaščito rastlin pred škodljivci in sredstev za preprečevanje rasti plevelov. Poleg tega se večina vode namenjene zalivanju vrtov steka v zbiralnike s streh pokritih z azbestno kritino. Da ne govorim o tem, da so ponavadi taki vrtički ravno ob najprometnejših cestah.
Zato mislim, da je tudi pri nas dozorel čas za projekt Community garden s katerim bi se znebili negativnih in obdržali pozitivne učinke zgoraj omenjenih vrtičkov. Če je o tem že kdo kaj razmišljal, naj napiše svoje mnenje ali predloge.
Če računamo s prihajajočo vsesplošno krizo ali ne se vedno več ljudi pomika proti eksistenčnemu pragu in to je en od načinov blaženja tega problema.



Pravična delitev vseh materijalnih in duhovnih dobrin,ki vsakomur omogoča preživetje. Fantje vse to so utopije. Edini način zastonj ekološko čista energija vsem dostopna bo vsakogar med nami naredila neodvisnega od vsakega sistema. Drugič ;Samospoznanje,ki te naredi etično samoodgovornega do vsake vesoljne oblike življenja. Postaneš soodgovoren in to prostovoljno-razsvetliti vsakogar brez izpostave sistema. Edini sistem je svobodna volja kje,kdaj in kako bom živel in o tem večno-sedaj že odločamo samo da tega ne vemo..Zbuditi se bo treba nič drugega.


Ne vem, ali so moje trditve tako dokončne,da nihče ne more odgovoriti bolj smiselno? Ali se skrivate in čakate neke kao moje napake! Ni napake, so zgolj resnična dejstva!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
kmet
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 29

Gender: male
Re: Community Garden
Reply #8 - 25.10.2008 at 22:09:31
 
Quote:
Men se pa ravno predpisi zdijo eden od večjih problemov v današnjem svetu...  Roll Eyes Dajmo vse poregulirat, določit kaj kdo lahko in kako... pa smo ubili čist vse življenje.  Tongue Kje je spontanost, individualnost - kolk je lahko imamo  v vseh teh 'okvirčkih'?  Sad


Pa mi povej kako naj funkcionira današnja družba brez predpisov, napisanih in nenapisanih pravil. Tudi na tem forumu, kjer prihaja do izmenjave mnenj in stika med nami samo besedno, obstajajo določena pravila. V realnem svetu, kjer pa prihajamo vsak dan v stik z raznoraznimi ljudmi, pa so ta pravila še bolj potrebna. Seveda, če bi imela večina ljudi dovolj visoko raven zavesti, če bi imeli stik s svojo vestjo, če bi imeli pri sebi stvari razčiščene, bi lahko odpadlo marsikatero pravilo, regulativa,...  ampak stvar smo zagnojil to te mere, da brez tega žal več ne gre.

Quote:
Edini način zastonj ekološko čista energija vsem dostopna bo vsakogar med nami naredila neodvisnega od vsakega sistema.


Glej ti govoriš o tem, da bi nas premaknil naprej za svetlobna leta jaz pa bi nas rad s tem v primerjavi s teboj premaknil naprej samo za mikrometer.

Quote:
Drugič ;Samospoznanje,ki te naredi etično samoodgovornega do vsake vesoljne oblike življenja. Postaneš soodgovoren in to prostovoljno-razsvetliti vsakogar brez izpostave sistema. Edini sistem je svobodna volja kje,kdaj in kako bom živel in o tem večno-sedaj že odločamo samo da tega ne vemo..Zbuditi se bo treba nič drugega.


Kdaj bodo vse mase ljudi etično samoodgovorne do vsake vesoljne oblike življenja? Kako bo prišlo do tega samospoznanja? Po mojem je to proces, ki se ne bo odvil preden bo posekano zadnje drevo in ujeta zadnja riba (to sem pa že nekje slišal Wink)

lp


Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Community Garden
Reply #9 - 25.10.2008 at 22:41:42
 
Alojz in Sandib wrote on 24.10.2008 at 11:47:19:
Pravična delitev vseh materijalnih in duhovnih dobrin,ki vsakomur omogoča preživetje. Fantje vse to so utopije. Edini način zastonj ekološko čista energija vsem dostopna bo vsakogar med nami naredila neodvisnega od vsakega sistema. Drugič ;Samospoznanje,ki te naredi etično samoodgovornega do vsake vesoljne oblike življenja. Postaneš soodgovoren in to prostovoljno-razsvetliti vsakogar brez izpostave sistema. Edini sistem je svobodna volja kje,kdaj in kako bom živel in o tem večno-sedaj že odločamo samo da tega ne vemo..Zbuditi se bo treba nič drugega.


Alojz

Vsem dostopna energija, to mi je znano iz že ene zgodbe o Nikoli Tesli, ki pa ni uspela in baje ne po njegovi krivdi.

http://www.skrivnosti-sveta.com/od-proste-energije-do-biopsiholoske-vojne/

Glede hrane in o tem da je ni dovolj za vse pa tule

http://www.prisluhni.si/index.php?option=com_content&task=view&id=99&Itemid=...

Ja zbuditi se in to v večini, bi bilo potrebno, se strinjam   Smiley

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Community Garden
Reply #10 - 26.10.2008 at 01:51:18
 
Kaj je potrebno in kaj ni, je več ali manj diktat. Potrebno ni pravzaprav nič. Akcija se dogaja vedno, vendar ko si v mislih je ne zaznaš. Če se ves čas v mislih ukvarjaš z eksistenco, si venomer v spominu in s tem v časovnem intervalu. Vsa akcija-življenje gre mimo tebe. Živiš po navodilih ne iz sebe kot celote. Lakota je samo ena od motenj. Potem so še ukvarjanje z užitkom, izkušnjo, čustvi, močjo, brezvoljnostjo. Vse deluje iz spomina na misel in ta te postavi v razdvojenost-zmedenost. V takšnem stanju nisi sposoben spoznati etike, ki te osvobaja.

Energetska neodvisnost človeku omogoča človeku, da se osvobodi strahu, želja in pride do spoznanja. Vendar je tu moč. Past, kateri podleže večina in tega, kot sem videl se tudi Alojz dobro zaveda.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Community Garden
Reply #11 - 26.10.2008 at 10:25:28
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 24.10.2008 at 11:47:19:
Pravična delitev vseh materijalnih in duhovnih dobrin,ki vsakomur omogoča preživetje. Fantje vse to so utopije. Edini način zastonj ekološko čista energija vsem dostopna bo vsakogar med nami naredila neodvisnega od vsakega sistema. Drugič ;Samospoznanje,ki te naredi etično samoodgovornega do vsake vesoljne oblike življenja. Postaneš soodgovoren in toker smo se sami tako odločili prostovoljno-razsvetliti vsakogar brez izpostave sistema. Edini sistem je svobodna volja kje,kdaj in kako bom živel in o tem večno-sedaj že odločamo samo da tega ne vemo..Zbuditi se bo treba nič drugega.


Alojz

Vsem dostopna energija, to mi je znano iz že ene zgodbe o Nikoli Tesli, ki pa ni uspela in baje ne po njegovi krivdi.

http://www.skrivnosti-sveta.com/od-proste-energije-do-biopsiholoske-vojne/

Glede hrane in o tem da je ni dovolj za vse pa tule

http://www.prisluhni.si/index.php?option=com_content&task=view&id=99&Itemid=...

Ja zbuditi se in to v večini, bi bilo potrebno, se strinjam   Smiley

Lep pozdrav   Smiley


Nahatee-Bravo!!!!!

To je to!!! Nikola Teslo in njegovo delo na magnetnem oscilatorju poznam. Nikola Tesla je bil Slovan in ne brez smisla.
Poznam enotno naravno elementarno in življenjsko vesoljno zakonitost in bom s tem svojim vedenjem odprl pot do neomejenega vesoljnega vira energije (EM sila izmeničnegavalovanja rotacije IN-RI ),ki je povsod večno-sedaj prisotna in je neomejena in ekološko čista. S takšnim naravnim virom bi na Zemlji preživelo 100 milijard ljudi in ne borih 8 št.kateremui se približujemo. Nikola Tesla je v večini delal za človeštvo, edino kar mu sam delno zamerim je to,da se v svojem delu ni oprl na našo teološko civilizacijsko zapuščino. Recimo: Stonehenge je v bistvu kamniti prikaz modela magnetnega oscilatorja.(-Teološko Večna luč)

Vse imamo pred nosom, samo mi smo prostovoljni(sami sebi zlo) samovšečni,egoistični slepci,ki so ob svojem padcu vedeli,da pride čas,ko se bomo zopet zbudili v večno-sedanjo dimenzijo.

V bistvu ni nič tragičnega -stiske nas bodo prisilile same,da se bomo zbudili.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Community Garden
Reply #12 - 26.10.2008 at 20:23:55
 
kmet wrote on 25.10.2008 at 22:09:31:
Quote:
Men se pa ravno predpisi zdijo eden od večjih problemov v današnjem svetu...  Roll Eyes Dajmo vse poregulirat, določit kaj kdo lahko in kako... pa smo ubili čist vse življenje.  Tongue Kje je spontanost, individualnost - kolk je lahko imamo  v vseh teh 'okvirčkih'?  Sad


Pa mi povej kako naj funkcionira današnja družba brez predpisov, napisanih in nenapisanih pravil. Tudi na tem forumu, kjer prihaja do izmenjave mnenj in stika med nami samo besedno, obstajajo določena pravila. V realnem svetu, kjer pa prihajamo vsak dan v stik z raznoraznimi ljudmi, pa so ta pravila še bolj potrebna. Seveda, če bi imela večina ljudi dovolj visoko raven zavesti, če bi imeli stik s svojo vestjo, če bi imeli pri sebi stvari razčiščene, bi lahko odpadlo marsikatero pravilo, regulativa,...  ampak stvar smo zagnojil to te mere, da brez tega žal več ne gre.

Quote:
Edini način zastonj ekološko čista energija vsem dostopna bo vsakogar med nami naredila neodvisnega od vsakega sistema.


Glej ti govoriš o tem, da bi nas premaknil naprej za svetlobna leta jaz pa bi nas rad s tem v primerjavi s teboj premaknil naprej samo za mikrometer.

Quote:
Drugič ;Samospoznanje,ki te naredi etično samoodgovornega do vsake vesoljne oblike življenja. Postaneš soodgovoren in to prostovoljno-razsvetliti vsakogar brez izpostave sistema. Edini sistem je svobodna volja kje,kdaj in kako bom živel in o tem večno-sedaj že odločamo samo da tega ne vemo..Zbuditi se bo treba nič drugega.


Kdaj bodo vse mase ljudi etično samoodgovorne do vsake vesoljne oblike življenja? Kako bo prišlo do tega samospoznanja? Po mojem je to proces, ki se ne bo odvil preden bo posekano zadnje drevo in ujeta zadnja riba (to sem pa že nekje slišal Wink)

lp





Ja, sej si v bistvu že sam napisal... ko bomo enkrat v sebi razvili notranjo etiko, pravila in predpisi več ne bojo potrebni, ker se bomo vsi po lastni odločitvi obnašali tako, da ne bomo uničevali drugih (oblik življenja). (al pa se bo takrat, ko bi vsi to dosegli, mogoče svet kr ustavil... ampak to je že druga tema...)

Se mi je pa danes, med štihanjem Wink, utrnilo, da do tega lahko pridemo le z odnosom in s komunikacijo z 'živimi' stvarmi: v odnosih z drugimi ljudmi in bitji. Noben predpis nam tega ne more vbiti ... v srce . In nobeno teoretiziranje mi ne more dati takega vpogleda, kot mi ga pol ure na soncu v neposredni komunikaciji z zemljo.  Cheesy
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Community Garden
Reply #13 - 26.10.2008 at 20:36:39
 
m wrote on 26.10.2008 at 20:23:55:
kmet wrote on 25.10.2008 at 22:09:31:
Quote:
Men se pa ravno predpisi zdijo eden od večjih problemov v današnjem svetu...  Roll Eyes Dajmo vse poregulirat, določit kaj kdo lahko in kako... pa smo ubili čist vse življenje.  Tongue Kje je spontanost, individualnost - kolk je lahko imamo  v vseh teh 'okvirčkih'?  Sad


Pa mi povej kako naj funkcionira današnja družba brez predpisov, napisanih in nenapisanih pravil. Tudi na tem forumu, kjer prihaja do izmenjave mnenj in stika med nami samo besedno, obstajajo določena pravila. V realnem svetu, kjer pa prihajamo vsak dan v stik z raznoraznimi ljudmi, pa so ta pravila še bolj potrebna. Seveda, če bi imela večina ljudi dovolj visoko raven zavesti, če bi imeli stik s svojo vestjo, če bi imeli pri sebi stvari razčiščene, bi lahko odpadlo marsikatero pravilo, regulativa,...  ampak stvar smo zagnojil to te mere, da brez tega žal več ne gre.

Quote:
Edini način zastonj ekološko čista energija vsem dostopna bo vsakogar med nami naredila neodvisnega od vsakega sistema.


Glej ti govoriš o tem, da bi nas premaknil naprej za svetlobna leta jaz pa bi nas rad s tem v primerjavi s teboj premaknil naprej samo za mikrometer.

Quote:
Drugič ;Samospoznanje,ki te naredi etično samoodgovornega do vsake vesoljne oblike življenja. Postaneš soodgovoren in to prostovoljno-razsvetliti vsakogar brez izpostave sistema. Edini sistem je svobodna volja kje,kdaj in kako bom živel in o tem večno-sedaj že odločamo samo da tega ne vemo..Zbuditi se bo treba nič drugega.


Kdaj bodo vse mase ljudi etično samoodgovorne do vsake vesoljne oblike življenja? Kako bo prišlo do tega samospoznanja? Po mojem je to proces, ki se ne bo odvil preden bo posekano zadnje drevo in ujeta zadnja riba (to sem pa že nekje slišal Wink)

lp





Ja, sej si v bistvu že sam napisal... ko bomo enkrat v sebi razvili notranjo etiko, pravila in predpisi več ne bojo potrebni, ker se bomo vsi po lastni odločitvi obnašali tako, da ne bomo uničevali drugih (oblik življenja). (al pa se bo takrat, ko bi vsi to dosegli, mogoče svet kr ustavil... ampak to je že druga tema...)

Se mi je pa danes, med štihanjem Wink, utrnilo, da do tega lahko pridemo le z odnosom in s komunikacijo z 'živimi' stvarmi: v odnosih z drugimi ljudmi in bitji. Noben predpis nam tega ne more vbiti ... v srce . In nobeno teoretiziranje mi ne more dati takega vpogleda, kot mi ga pol ure na soncu v neposredni komunikaciji z zemljo.  Cheesy


m

Kaj ti danes štihaš,a boš delala zimsko praho,ali boš sadila česen?
Pred kratkim sem izdelal sadilec za česen.Priključek na traktor in sočasno lahko trije sadilci sadijo vsak v svojo vrsto,pa še peljejo se.
m malo me skrbi tvoje nezaupanje v lasten rod. Sebi zaupaš,ali tudi ne? Vse bo preje, preden umre zadnja riba in zadnje drevo, verjemi v soljudi!!!! Kar se tiče terorja- odpade!! Je pa v osnovi tvoje razmišljanje realno s kančkom pesimizma do soljudi.Do sedaj upravičeno!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Community Garden
Reply #14 - 26.10.2008 at 20:43:46
 
Malo sem preračunal. V Sloveniji je 2 mil. prebivalcev in če bi se vsakemu dodelilo 15 m2, bi to zneslo 3000 hektarjev ali 30 km2 zemlje. Bi šlo, brez velikih poseganj v zveličano privatno lastnino.

Po drugi strani, pa sem se spomnil lanskega pogovora z duhovnikom (je sosed) in ko sva govorila o neki cerkvene zaplati zemlje ob cesti, mi je nekaj javkal, kako nima nič od nje saj sta tam dva vrtička od prebivalcev. Vendar tudi davka ne plača. No na koncu pa je vendarle spoznal, da je bolje če je obdelan, pa čeprav brez odškodnine uporabe.
Potrebno bi bilo vzpostaviti pravilne odnose, imaš prav m., da se nekdo zopet ne bi čutil oškodovanega.

Lp,Igor
Back to top
« Last Edit: 26.10.2008 at 22:36:46 by ajgor »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5