Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 31342 times)
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Genijalne ideje!
Reply #30 - 04.07.2007 at 07:36:47
 
Brez velikih umov, ki so imeli svoje ideje in jih udejanili, bi svet še danes bil v temi.
Večina njih ni delala v imenu Boga, večina znanstvenikov je bila nevernih. V imenu človeštva so marsikaj pogruntali. Sami, na podlagi lastnih odkritij, idej.
Meni je osebno pri veri všeč samo to, da stalno povdarja dobro in ljubezen. Vse ostalo pa so dogme, v katere ne verjmam. Jih ni še nihče dokazal. Žal. Niti življenja po smrti in bivanja v nebesih ali peklu. Dokaza ni. Kaj čem pol verjeti nečemu, če nisem stoprocentno prepričana, da obstoji.
Znanstvene ideje pa so dakazane, preverjene in držijo, kot pribito. Vsi eksperimenti namreč vedno zahtevajo preverjanje in dokaze. Prav tako zanstvena odkritja.
Poznam bionergetika, ki ima nadnaravno moč in zna zdraviti z rokami. Nič novega boste rekli. Nikoli ne povdarja, da ima nadnarvno moč, to mu je pač dano in položeno v zibel. Nikoli tudi ne reče, da zdravi v imenu Boga, ker ima božjo moč. Jo pač ima in s tem se ne hvali, kot nekateri, ki ustrajno povdarjajo, da zdravijo v imenu Boga in z Božjo pomočjo.
Zakaj nekdo zna zdraviti sebe in druge z rokami ni nič novega in smo tukaj gori že mnogokrat pisali. Ni to samo samozdravljenje ali rejki, je vrsta terapije, ki deluje, preverjeno in resnično. Nobene magije ni pri tem, niti laži, niti prevare. Samo sposobnost enega posameznika, ki je človek iz krvi in mesa. Nič Božjega ni ne na njem, ne v njem in tudi v zdravljenju mu noben Bog ne pomaga. Vanj ne verjame. O tem ga ni še nihče prepričal. Mene tudi ne. Naj bo neka Bit, ali pa ljubezen, saj je vseeno. V znanosti vera ne obstoji. Znanstveni dokaz je žal resničen, realen in nobena verska vraža.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Genijalne ideje!
Reply #31 - 04.07.2007 at 15:29:12
 
Donna wrote on 04.07.2007 at 07:36:47:
Brez velikih umov, ki so imeli svoje ideje in jih udejanili, bi svet še danes bil v temi.


meni se zdi da je pa zdaj v temi  Undecided saj kakšna lučka pa tud že sveti  Cheesy  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
nahate.d
Ex Member




Re: Genijalne ideje!
Reply #32 - 04.07.2007 at 18:21:26
 
Pozdrav Vida, imaš smisel za humor  Cheesy , saj so lučke in svetijo, a je tudi veliko teme, ki se na vse kriplje trudi zasenčiti luči.  Sad na žalost je tako.
Back to top
 
 
IP Logged
 
nahate.d
Ex Member




Re: Genijalne ideje!
Reply #33 - 04.07.2007 at 18:53:27
 
Pozdrav Donna, Ne vem od kje ti ideja, da je bila večina znanstvenikov nevernih, razen če misliš te, ki za svoja znanstvena dognanja, delajo razne poiskuse na živalih in podobno. Za take verjamem, da  niso verni, bi tudi težko verjeli v kaj drugega kot vase. Kar pa se tiče pravih izumiteljevi in umetnikov, ti lahko povem, da je bilo kar precej vernih, kar se vidi tudi v njihovih izjavah. Eden takih je bil Albert Einstein in Johann Wolfgang von Goethe.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
nahate.d
Ex Member




Re: Genijalne ideje!
Reply #34 - 04.07.2007 at 19:36:02
 
Spomnila sem se še enega pisatelja Giovani Papini, ki je napisal knjigo; Kristusova zgodba. ( iz članka o njem)
Dolgo časa o Bogu še slišati ni hotel, pa ne iz sovraštva do njega, temveč zato, ker ga po njegovih računih ne more biti. Z lastnimi močmi je hotel postati " boljši od najboljših " v šoli trpljenja pa je spoznal, da je najboljši tisti, ki odpre svoje srce, da se v njem naseli Bog.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Genijalne ideje!
Reply #35 - 05.07.2007 at 08:39:11
 
Ni moja ideja, da je vičina bila nevernih. Seveda ne vsi, izjeme vedno najdemo.
V današnjih časih, pa so večinoma znanstveniki strokovno na tako visoki stopnji razmišljanja, da so brezverci. Saj svet se spremnja, kajne? In mi z njim...
Tiso o temi je pa zelo pesimično razmišljanje. Osebno mislim, da ni tako hudo. Razvoj in znanost gresta z astronomsko brzino v nova odkritja, ideje in izume. Po drugi strani pa je polovica sveta res v temi. Lakota, revščina, vojne, sovraštvo, obup... marsikoga pritegne v pasivno pesimistično razmišljanje. Mene osebno najbolj boli, ko gledam kakšne posnetke hude revščine, vojaškega brezsmiselnega pobijanja, izdelave ne vem kakšnega atomskega orožja, potrese in orkane...takrat tudi mene zajame panika, da tako, kot se svet vrti, se ne bo več dolgo. Kako pomagati večini revnih, bolnih, obogih, osovraženih je drug preblem. Kako zaradi vere uspostaviti namesto vojn mir, pa najbolj kočljiv primer. Nerešljiv. In ravno zato ne verujem v Boga. Zavojo neenakosti, vojen, mesarskega klanja nekaterih bogih ljudi, ki niso niti najmanj krivi, da morajo tako bedno živeti in umreti.
In na tej točki bi zbisla iz tega sveta vse verske ideologije. Zavoljo vojn in nepravice. Pa ne mi rečt, da tukaj nima Bog nič zraven. Vojne že res da delajo ljudje, samo kakšen je potem tale Bog, da to dovoli?
Back to top
 
 
IP Logged
 
nahate.d
Ex Member




Re: Genijalne ideje!
Reply #36 - 07.07.2007 at 17:55:53
 
Zakaj naj bi bil za dobre stvari zaslužen človek, za slabe pa naj bi bil  kriv Bog. Vsi neverni ljudje, ki jih poznam odreagirajo na podoben način, ko je vse v redu Boga ni, ko pa gre kaj narobe, pa se sprašujejo, kaj sem naredil jaz takega, da me Bog kaznuje. Ali Bog obstaja samo v slabih primerih, ali ga v dobrih stvareh ne vidiš?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Genijalne ideje!
Reply #37 - 07.07.2007 at 22:57:28
 
Dober primer , + odgovor + vprašanje , Nahate , coool, resnično pravično si nakazala  Cheesy. No, in tudi prejšnji post o onem tipu je bil dober  Kiss . Just keep on , baby  Cheesy
Jah, Donna, a veš, zakaj so znanstveniki ki so na njihovih domnevnih "visokih" stopnjah razmišljanja ; - še vedno brezverci  Cheesy?
Zato, ker  Exclaim:;
1. - nimajo več prostora za Boga v svojih glavah  Cry.  
2. - ravno zaradi njihovega ponosa zaradi domnevnega znanja , se jim Bog namerno noče pokazati  Cool. ()
3. - nočejo slišati za kaj duhovnega + višjega, ker potem bi morali priznati napake v svojih izračunih, v kolikor se jim nebi že same pokazale in povzročile razpad računic  Tongue,tega pa nočejo + ne upajo, - zaradi tega so pač ujeti v "začaranem" krogu, brez izhoda  Huh , po svoji krivdi Sad Cry.
Vendar bodo morali najti izhod , ali rešitev, tako ali drugače , in se spremeniti , poboljšati  Huh Roll Eyes.
Ker, drugače bodo odstranjeni - tako ali drugače , lahko tudi iz površja Zemlje , žal  Lips Sealed Embarrassedv  
No, pa ne se sekirat preveč zaradi ubogih "znanstvenikov ", ker ... vsak pride enkrat na vrsto ...  Cool
In, upam , da ste štekali ( tudi ostali ) , tole zadnjo razlago od Nahate  Cool Roll Eyes Cheesy Smiley , glede pravih vzrokov  Lips Sealed.
pa lep pozdravčaw Wink
by Boštyx
Back to top
« Last Edit: 08.07.2007 at 09:25:18 by Boštyxz »  
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Genijalne ideje!
Reply #38 - 09.07.2007 at 08:51:57
 
Mogoče je prav, da oba ustajno zagovarjata neko ideologijo.
Jaz osebno nimam proti veri nič, me pa moti, da na tem področju mnogi zagovarjajo nekaj, kar ni popolnoma dobro.
Veliko vojen in klanja je naredila v zgodovini človeštva prav vera in nestrpnost do drugače mislečih.
Mogoče je res, da vsak pride na vrsto enkrat in da vsak dobi, kar si zasluži. Pa tudi to ni argumet, da bi zagovarjala vero.
Jaz osebno zagovarjam drugačne ideje. Enkratnost človeka, njegovo pravico do samostojnega odločanja in delovanja. Življenje brez zapovedi in preprek. Svobodo duha in uma.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Genijalne ideje!
Reply #39 - 09.07.2007 at 10:15:43
 
Donna wrote on 09.07.2007 at 08:51:57:
Mogoče je prav, da oba ustajno zagovarjata neko ideologijo.
Jaz osebno nimam proti veri nič, me pa moti, da na tem področju mnogi zagovarjajo nekaj, kar ni popolnoma dobro.
Veliko vojen in klanja je naredila v zgodovini človeštva prav vera in nestrpnost do drugače mislečih.
Mogoče je res, da vsak pride na vrsto enkrat in da vsak dobi, kar si zasluži. Pa tudi to ni argumet, da bi zagovarjala vero.
Jaz osebno zagovarjam drugačne ideje. Enkratnost človeka, njegovo pravico do samostojnega odločanja in delovanja. Življenje brez zapovedi in preprek. Svobodo duha in uma.

Ja, delno imaš prav, deloma pa tudi ne  Cheesy .
"Tudi jaz osebno nimam nič proti veri" Tongue Cool  .
Vendar pa je veliko vojn in klanja naredilo napačno razlaganje ver in verskih dogem ter potem še fanatičnost, ki izhaja iz pretirane gorečnosti  Exclaim.
Vsak pa res ima svojo enkratnost, svojo pravico do samostojnega odločanja + delovanja, kot praviš Cool . Vendar pa potem tudi sam nosi vse posledice svojih odločitev, napačnih + pravilnih / pozitivnih + negativnih  Exclaim.
Vendar pa se stvari čiiiisto obrnejo, ko začneš govoriti o življenju brez zapovedi in preprek, z Maximalno svobodo vsega  Huh. Ker, takoj za tem , pridejo do iste svobode tudi roparji, posiljevalci, morilci, lažnivci, obrekovalci, in vsi ostali "hudiči" vseh vrst    Shocked Huh Embarrassed  Cry  Exclaim .
No, in, torej, ljuba Donna, kako ti je sedaj všeč ta tvoja vsestranska svoboda ( z "svobodniki" vseh vrst ? ) Cheesy Cheesy
Pa lep , "svoboden" + sončen dan, še naprej , Cool ...
by Bošty
Back to top
 
 
IP Logged
 
Zaggy
3
***
Offline

Riba, ki se je izgubila
v morju, je še vedno
doma.
Posts: 109

Gender: male
Re: Genijalne ideje!
Reply #40 - 09.07.2007 at 20:24:00
 
Donna wrote on 05.07.2007 at 08:39:11:
Vojne že res da delajo ljudje, samo kakšen je potem tale Bog, da to dovoli?


Zdravo. Bog takšna početja ljudem pusti zaradi naše svobodne volje, ker je svobodna volja enega človeka veliko pomembnejša, kot vojne in grozodejstva... ( po spominu iz knjige)
Človek se mora po svoji svobodni volji odreči sebičnosti, sovraštvu, obsojanju ipd., da se lahko osvobodi življenskih težav.
Sicer pa pregovor še vedno velja: "konec dober, vse dobro"  Smiley . Si predstavljam nekako takole, v trenutku, ko bomo (ljudje) vstopili v Božje kraljestvo bomo polni milosti odpustili drug drugemu za nasilje, ki smo si ga zadajali skozi čas ( v neresnici, v grobi materiji, v nevednosti, v grehu, v spanju... ) .
LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Genijalne ideje!
Reply #41 - 09.07.2007 at 22:06:13
 
Zaggy, podpis, in roka  Cool. Precej dobro si tole zadel  Cool. Le tako naprej ... Roll Eyes...
No, če ne že prej, ( tukaj , na tej Zemlji, pa potem takrat, ko vstopimo višje )  Roll Eyes, bomo po po milosti delili milost  Roll Eyes.
Pa lep večer, še naprej, vsem skupaj, ... Cool...
by Bošty
Back to top
 
 
IP Logged
 
nahate.d
Ex Member




Re: Genijalne ideje!
Reply #42 - 10.07.2007 at 01:24:48
 
Donna wrote on 09.07.2007 at 08:51:57:
Mogoče je prav, da oba ustajno zagovarjata neko ideologijo.
Jaz osebno nimam proti veri nič, me pa moti, da na tem področju mnogi zagovarjajo nekaj, kar ni popolnoma dobro.
Veliko vojen in klanja je naredila v zgodovini človeštva prav vera in nestrpnost do drugače mislečih.
Mogoče je res, da vsak pride na vrsto enkrat in da vsak dobi, kar si zasluži. Pa tudi to ni argumet, da bi zagovarjala vero.
Jaz osebno zagovarjam drugačne ideje. Enkratnost človeka, njegovo pravico do samostojnega odločanja in delovanja. Življenje brez zapovedi in preprek. Svobodo duha in uma.

Pozdrav Donna Smiley  Ideali ljudi so zelo različni, vsak sledi svoje ideale, tudi ti jih imaš, samo da so drugačni od mojih in tudi Kopronovih. Ni nujno da so samo verniki tisti ki zagovarjajo nekaj kar ni dobro in so zato vojne. Potem tudi meja med državami ne bi smelo biti. Tudi med državami lahko pride do nestrpnosti zaradi drugačnih načinov življenja. Vojne so in so vedno bile, verske in neverske, včasih tudi vero izkoristijo, da zgleda vojna iz osebnih interesov, kao vojna med verami. Človek, ki je resnično veren ne izgubi svoje individualnosti in svobode. Zapovedi ti že dajejo od rojstva, prvo starši in potem šola, služba, država in nazadnje si jih daješ samemu sebi v svojem, kao svobodnem umu. Tisto kar ti imenuješ svoboda, je le navidezna svoboda.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Genijalne ideje!
Reply #43 - 10.07.2007 at 08:05:11
 
Bi končala brezplodno debato.
Svoboda duha in uma zame osebno pomeni vse kaj drugega, kot pa verovanje v neko dobroto, ki je ni. Je ni še nihče dokazal.
Muslimanske države pa so glede tega najhujše. Ženska je vredna manj kot pes, v imenu Alaha pa bi sestrelili ves planet v nulo.
Hvala za takega Boga.
Nič drugače ni s krščansko vero, hinduistično ali budistično. Nobena ni brez zapovedi, umejuje um in duha. Pa pišite kar koli hočete. Me ne gane. Niti malo, ker sem bolj prepričana v človeško dobroto in dobra dela, kot pa božjo, ki jo žal ne morete dokazati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
nahate.d
Ex Member




Re: Genijalne ideje!
Reply #44 - 10.07.2007 at 11:20:27
 
Uuuu, od kje pa je zdaj prišla ta jeza  Angry, kaj si pričakovala da boš nam vernikom dokazala da Boga ni.
Prav tako, kot mi tebi ne moremo dokazati da Bog JE, tudi ti nam ne moreš dokazati da Boga NI.
Zakaj pa te tako motijo zapovedi, a imaš slabo izkušnjo?
Saj niso vse zapovedi slabe, jaz naprimer ne jem mesa, ker z jedenjem mesa podpiraš nasilje nad živalimi in sem si to zapovedala, drugače bi ga jedla še zdaj, saj skoraj  kamorkoli pridem jedo meso.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5