Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 35777 times)
bp
Ex Member




Re: Denar
Reply #30 - 06.06.2006 at 11:03:38
 
Jest bi rekel, da ne živim ravno iz rok v usta (kar je sicer tudi v redu, sploh če imaš močne oz. spretne roke), takrat ko bi imel zadosti sredstev, ki bi mi omogočala preživetje v daljšem časovnem obdobju v prihodnosti.

Skratka moj pogled na denar je obarvan s tistim varljivim občutkom varnosti, ki jo lahko le ta prinaša.

V položaju, da bi lahko do smrti udobno živel brez dela, nisem, tako da ne vem, ali bi to spremenilo moj pogled na vse skupaj.

Pa še komentar gapetu: stroške se da tudi kasneje znižat, prodaš jahte, napodiš ljubice, ..., ampak tudi v težavni finančni situaciji, se najprej reže samo tiste ne preveč očitne stroške, ker lahko sicer sprememba življenskega stila bistveno spremeni socialni položaj, čemur se pa zgleda težko odrekamo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Denar
Reply #31 - 06.06.2006 at 11:15:53
 
xe xe xe
pri 150 čukih fixnih stroškov pač nimaš ne jahte ne ljubic ...
je treba v to precej več vložit

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Denar
Reply #32 - 06.06.2006 at 11:22:38
 
gape wrote on 06.06.2006 at 10:17:03:
m wrote on 06.06.2006 at 09:35:10:
pa se ti res zdi da je poanta v čimmanjših fiksnih stroških?


100% sm

ne samo to
modeli - lastniki kapitala - te zafloodajo s kešom
ti z vsem unim kešom nimaš kej dost za počet zato ga zapraviš
bolje zapravljaš
dokler zapravljaš samo denar ki si ga že zaslužu, še niti ni take panike
panika nastane ko začneš zapravljat denar ki ga še boš zaslužu
panika nastane ko maš stroške take, da ti ves ta keš glih za glih zadostuje
namreč
v tem primeru ga MORAŠ zaslužit
si ujet
zvezan
vezan
ne-svoboden-v-svojih-odločitvah

pol pa ferma spusti plačo za 10%

... pol je pa jok in stok ...

k ni več za stroške, ki pa so fiksirani

stanovanje je tolkle, stroški od fleta so tolkle, obrok za avto je tolkle ... nanese ponavad ke okol 150 čuka fixnih ...



kar par  misli na tole ( u lej ko je 6.6. 2006 danes  Smiley)


se strinjam definitivno s tem, da je problem, ko ljudje trošijo denar, ki ga še niti niso zaslužili
že dolg sam po sebi je nekaj, čemur bi se morali izogibat, v finančno sliko se niti ne bom spuščala
večji problem se mi zdi že to, da ta sistem spet povzroča pri ljudeh določeno vrsto mentalitete: dajmo trošit zdaj, o plačilu bomo pa skrbeli enkrat kasneje... in tako se potem obnašamo na splošno, sekamo pragozdove za filanje trenutnih potreb, o 'plačilu' za to bomo pa razmišljali, ko nam bo voda pritekla v grlo  Sad


druga opazka: zanimiva se mi zdi tvoja uporaba besede 'zapravljaš' denar
jaz bi poskušala razmišljat, kako ga 'uporabljam'
in z njim lahko naredimo precej ...


sicer pa mi cel tvoj post na nek način deluje precej ujeto  Huh
a kdo šteka zakaj točno?  Undecided
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Denar
Reply #33 - 06.06.2006 at 11:36:44
 
m wrote on 06.06.2006 at 11:22:38:
( u lej ko je 6.6. 2006 danes  Smiley)

druga opazka: zanimiva se mi zdi tvoja uporaba besede 'zapravljaš' denar
jaz bi poskušala razmišljat, kako ga 'uporabljam'
in z njim lahko naredimo precej ...

sicer pa mi cel tvoj post na nek način deluje precej ujeto  Huh
a kdo šteka zakaj točno?  Undecided

ker sm pač ujet (kolkr pač sm  Smiley)
u delo za denar
sm se tko odloču

zapravljat (za tisto kar provzaprov NE rabiš) si prisiljen ko te zafloodajo s kešom

o uporabi nim glih govoru

o navezavi ... to ja ...


Quote:
66 = izpolnjujmo svoje odgovornosti z veseljem in kreativnostjo.


666 — Vaše misli so trenutno izven ravnovesja, osredotočene preveč na materialni svet. To zaporedje števil vas prosi, da svoje misli uravnovesite med nebesi in zemljo. Kot znana 'maša na gori', vas angeli prosijo da se osredotočite na duha in služenje, in vedite, da bodo kot rezultat vaše materialne in čustvene potrebe avtomatsko zadovoljene.

666… Materialni svet. Frekvenca tretjega nivoja. Zgoščenost.


http://www.gape.org/svetpogovorov/stevilke/
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Denar
Reply #34 - 06.06.2006 at 12:00:13
 
Jeba je, da  je na denar vezana eksitenca. V bistvu ni važn ali se ta vezava začne na 45 jurjih, 150 ali 500-tih, ta vez ima psihološko lahko enak učinek: biti začneš izenačevat z imeti (fromm je ta pihosocilani proces dost dobr razdelal).

Iz lastnih izkušenj si ne bi  upal trdit, da bi blo živet  z manj fiksnimi stroški in manj zapufan  manj stresno in bolj osvobajajoče. Globalno gledano je prehod iz poslovanja vezanega na  gotovino na fiktivni denar in kredititiranje v tridesetih letih prejšnjega stoletja omogoču materialno blaginjo širšim množičam in konec 'strank starega sveta' http://www.pozitivke.net/comment.php?mode=view&cid=11698&query=marjana.

Sam sem prešel že vse možne z na denar kot eksitenco vezane faze in to v obeh smereh,  tako da tud globalno po moje kolesja nazaj na zmajševanjem fiksnih stroškov in vračanjem na gotovino  nima smisla vrtet. Pardoks dnarja po moje je, da naredi tako na osebni kot globaln ravni  konec psihološke potrebe po svojmu obstoju šele, ko se zaleze v vse pore življenja v sedanjanosti, vključno s prihodnostjo. Po moje to mora izkusit vsak posebej in ko bo bomo to skusil tud kolekltivno se bmo kolektivno  psihološko osvobodil tud potrebe izenačevanju eksitence z denarjem.  

   
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Denar
Reply #35 - 07.06.2006 at 11:17:56
 
titud wrote on 06.06.2006 at 12:00:13:
Jeba je, da  je na denar vezana eksitenca. V bistvu ni važn ali se ta vezava začne na 45 jurjih, 150 ali 500-tih, ta vez ima psihološko lahko enak učinek: biti začneš izenačevat z imeti (fromm je ta pihosocilani proces dost dobr razdelal).

Iz lastnih izkušenj si ne bi  upal trdit, da bi blo živet  z manj fiksnimi stroški in manj zapufan  manj stresno in bolj osvobajajoče. Globalno gledano je prehod iz poslovanja vezanega na  gotovino na fiktivni denar in kredititiranje v tridesetih letih prejšnjega stoletja omogoču materialno blaginjo širšim množičam in konec 'strank starega sveta' http://www.pozitivke.net/comment.php?mode=view&cid=11698&query=marjana.

Sam sem prešel že vse možne z na denar kot eksitenco vezane faze in to v obeh smereh,  tako da tud globalno po moje kolesja nazaj na zmajševanjem fiksnih stroškov in vračanjem na gotovino  nima smisla vrtet. Pardoks dnarja po moje je, da naredi tako na osebni kot globaln ravni  konec psihološke potrebe po svojmu obstoju šele, ko se zaleze v vse pore življenja v sedanjanosti, vključno s prihodnostjo. Po moje to mora izkusit vsak posebej in ko bo bomo to skusil tud kolekltivno se bmo kolektivno  psihološko osvobodil tud potrebe izenačevanju eksitence z denarjem.  

povečini obstaja tako gledanje na eksistenco, kot praviš.
po večini ljudje biti povezujejo z imeti.
pa je to napačno dojemanje reči
imho

obstoj je zagotovljen sam po sebi

zrak je zastonj, voda je zastonj, če si ne moreš pridelat te nafutrajo, če nisi preponosen, za prespat res ni problem kadar ni zima ... in tako
obstoj je zagotovljen sam po sebi
zaradi božje ljubezni ki daje iskrico življenja
res škoda k un prjatu ni objavu elaborata o tem, kako nam je vse dano in kako je za nas lepo poskrbljeno, sicer po tem ko je meu nesrečo, res hudo, da mu pol telesa sploh ni delovalo ... zdej je že kr okej
že lahko vozi avto
obstoj nima panika
samo volje je treba nekoliko
denar je udobje provzaprov
fixni stroški so udobje
elektrike za obstoj ne rabim
vode tud ne
hrane tolk drage kt jo u btcju kupujem tud ne
telefona in adsla istotako ne
za obstoj pač ne - za exixtenco
za obstoj pač tud ne rabm super drazga fleta sredi ljubljane - mi je zadost najem na vasi
pa je to že udobje
in nima veze v kakšni obliki je ta denar - papirnati al elektronski al pa kakšni drugi
elektronski denar naj bi edinole znižal stroške pri izmenjavi denarja
strošk ... fixni
pa ti je tista količina denarja ki jo nujno rabiš za zaslužt vsak mesec, ker maš take odlive
fixirane
telefon, gsm, adsl - naročnine fixne - poraba nefixna - pri menjavi provajderja se reč odfixira - potegne pa dodatne pogosto nepredvidljive stroke za sabo
stroški za stanovanje - kredit / najemnina, voda, elektrika, komunala ...
... ko maš otroke je reč še dodatno mnogo bolj zakomplicirana
kaj je pol sploh še fixnega?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Denar
Reply #36 - 07.06.2006 at 11:29:33
 

q
zrak je zastonj, voda je zastonj, če si ne moreš pridelat te nafutrajo, če nisi preponosen, za prespat res ni problem kadar ni zima ... in tako
obstoj je zagotovljen sam po sebi
q

HuhPa si že bil na cesti, gape?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Denar
Reply #37 - 07.06.2006 at 11:39:19
 
na cesti sm bil
dostkrat
zdele bom šu spet

pa ti ne mislš te ceste ... rajt?


ti mislš na cesti na način da bi ne imel kje spat
to se mi skorde ne more zgodit
najprej sm mel sorodstvo, mam tega še velik, in tud prijatelje ...
čeprov mam nemogoč karakter, dobim za presapat odmah ... u kr neki deželah ... u slo ... nobena panika

bil sm 'na cesti' svoj cajt tud s klošarji, k sm bil še panks
smo kakšnga ministra skupi zdrl, pa kakšno kilo kruha ...
mene so mel precej radi, ker sm pil samo žganjico - spirits
spat sm šu pa vedno domov ... cesta je bla včasih namesto šole ...


al si misnla na cesti brez službe?
upam da ti je jasno da jest nikogar ne rabim prosit za delo ... drugi mene prosjo če bi jim kej naredu ... jest pa časa nimam za vse kar bi rad naredu ...

tko da ... cesta ... je izbira, ki jo izbereš ... če jo ... jest je nism ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Denar
Reply #38 - 07.06.2006 at 11:45:00
 
Kaj pa vam sploh je denar, a so to bankovci, al na kaj pomislite ko kdo reče denar?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Denar
Reply #39 - 07.06.2006 at 11:55:19
 
Sem mislila na cesti kot brezdomec in to, ker tako "veš", kako ni problem prespati in to.

Ajd.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Denar
Reply #40 - 07.06.2006 at 12:27:54
 
Quote:
Sem mislila na cesti kot brezdomec in to, ker tako "veš", kako ni problem prespati in to.

Ajd.


prosm te ... veš kakne so to megaizkušnje ... da se odločiš bit brezdomec ... ne bi o tem ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Denar
Reply #41 - 07.06.2006 at 14:27:50
 
Quote:
Ampak tvoj ugovor, kot te razumem, ne gre temu denarnemu/blagovnemu fetišizmu, ampak razporeditvi denarja med prebivalstvo, ki ne odslikuje samo vloženega dela in truda, ampak včasih bolj zgodovinske okoliščine in/ali brutalnost/moč/iznajdljivost.

fetišizem se mi zdi v bistvu bolj simptom nezdravega sistema razporeditve in pretoka denarja, ne pa vzrok težav sam po sebi

m wrote on 06.06.2006 at 11:22:38:
zanimiva se mi zdi tvoja uporaba besede 'zapravljaš' denar
jaz bi poskušala razmišljat, kako ga 'uporabljam'
in z njim lahko naredimo precej ...

meni nikoli ni šlo v glavo, kako so določeni ljudje, ki so na loteriji zadeli 'življenjski dobitek' čez par let končali na istem kot so začeli, plonk, pa še s kakim dodatnim dolgom, posledico previsokega življenjskega stila, ki so si ga ta čas privoščili. kako ljudem lahko denar in želje tolko zmešajo glavo, da zgubijo vso zdravo pamet?

Titud, ti si član LETS'a? Kak pa to v praksi gre?

Marjana, jaz si pod denar predstavljam 'vrednost'. Tolk in tolk 'vrednosti' imam, da lahko to in to pokrijem z njo. Zmer gledam da imam nekaj 'vrednosti' za nujne primere, če le gre in včasih si nekaj 'vrednosti' namenoma šparam, da lahko z njo kaj večjega pokrijem.
Se mi pa zdi, da nikol ne bom človek, ki bi kdaj kaj res dosti vrednega imel, ker mi manjše vrednosti in vreden čas, ki ga tu in tam preživim dosti več pomeni kot marsikaj res velikega. Mislim, nič ne rečem, zihr bi blo lepo imet doma prvo izdajo Božanke komedije al pa kej tacga, ampak mene zna to, da grem na lep dan v mesto v knjigarno in si tam izbiram en kup knjig, ki jih mogoče potem sploh ne kupim, tolk osrečit in mi nanese tolk lepih spominov, da sploh ni primerjave.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Denar
Reply #42 - 07.06.2006 at 14:33:49
 
m wrote on 07.06.2006 at 11:45:00:
Kaj pa vam sploh je denar, a so to bankovci, al na kaj pomislite ko kdo reče denar?


Hm, ko nekdo omeni denar, pomislim na...eeee...denar /bankovci, kovanci, številke na bančnem računu/, ja.

Na kaj pa mislim, ko jaz rečem denar? Na to isto in pa na vse, kar lahko zamenjam za to kar bi rad /direktna menjava/... moje delo /100 kil krompirja stane 50 gajbic krompirja, ki ga naberem na farmi/, moje znanje /ti imaš čez nabavo in pripravo hrane na pikniku, jaz te vpeljem v skrivnosti Lajtmanovega manevra in v zahvalo poskrbiš za neomejene količine tekočine v obliki piva, refoška, malvazije, travarice/, moje imetje /če želim hišo, pol svoje stanovanje vidim in razumem kot denar/...pa tko. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Denar
Reply #43 - 07.06.2006 at 21:03:53
 
denar je provzaprov energija
tko kot vsaka druga
če je nimaš, ne moreš delat reči ki se s to energijo delajo
lahko pa delaš morje drugih reči ... dejanj provzaprov ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Denar
Reply #44 - 08.06.2006 at 09:40:33
 
m wrote on 07.06.2006 at 11:45:00:
na kaj pomislite ko kdo reče denar?



hahahaha...

trenutno pomislim na ene full drage kavbojke Grin (ne vem a to u štacunah po tanovem še letno naročnino na pranje zaračunajo al zakaj bi ble tok drage)  

Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5