Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 28634 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Vcerajsnja oddaja Studio City
08.03.2005 at 14:01:34
 
Marcel Š. in Darja Zaviršek o tem, da otroci ubijajo intelektualni potencial v ženski ter da imajo več otrok danes primitivci, ne pa intelektualci.

any comments?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #1 - 08.03.2005 at 14:45:48
 
sinjeoka wrote on 08.03.2005 at 14:01:34:
Marcel Š. in Darja Zaviršek o tem, da otroci ubijajo intelektualni potencial v ženski ter da imajo več otrok danes primitivci, ne pa intelektualci.

any comments?


Da bi se z izrečeno trditvijo  lahko strinjal ali pa jo zavrgu,  bi predhodno nujno rabu  definicijo 'ženskega intelektualnega potencila'.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #2 - 08.03.2005 at 14:54:27
 
titud wrote on 08.03.2005 at 14:45:48:
Da bi se z izrečeno trditvijo  lahko strinjal ali pa jo zavrgu,  bi predhodno nujno rabu  definicijo 'ženskega intelektualnega potencila'.


mislim, da se ženski intelektualjni potencial od moškega intelektualnega potenciala loči le v okoliščini, da je nosilec ženska ne pa moški
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #3 - 08.03.2005 at 15:04:23
 
sinjeoka wrote on 08.03.2005 at 14:01:34:
Marcel Š. in Darja Zaviršek o tem, da otroci ubijajo intelektualni potencial v ženski ter da imajo več otrok danes primitivci, ne pa intelektualci.

any comments?


pah  ???

če je to res (mislim , ... ap skoraj verjet ne morem) potem je to bedastoča totalna

po moje celo pristajata na eno zelo diskriminatorno tezo, da ženska, ko rodi, rodi tudi svoje možgane

no in itak je cela izjava diskriminatorna

vzame v zakup žensko, ki zaradi svoje  b i o l o g i j e
ne more bit pametna, se pravi zaradi svoje reproduktivne funkcije (ki se jo po pomoti vedno predvsem postavlja na stran ženske, MI vemo, da jo imajo tud moški) najebe (spet) tko, da nima več "ženskega intelektualnega potenciala" (seveda, kaj pa je ta ŽIP ??? ), zgleda da ga proizvaja spet en ženski gen, ki je usodno povezan z vzgojo otroka

in vsi se obnašajo, kot-da-ne-bi-bilo-moških, se pravi, iz vzgoje otroka moški avtomatično izpade

toliko za enkrat

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #4 - 08.03.2005 at 15:22:03
 
sinjeoka wrote on 08.03.2005 at 14:54:27:
mislim, da se ženski intelektualjni potencial od moškega intelektualnega potenciala loči le v okoliščini, da je nosilec ženska ne pa moški


Po moje pa ni bilo mišljeno, da je ubija univerzalni intelktualni potencial (ki je lociran v ženski) , amapak prav poseben ženski intelektualni potencial.

To je v bistvu star predsodek, da materinstvo žensko poneumlja, ker zaradi prepuščanja materinskemu nagonu bolj  primitivna oz. je zaradi čustvene prisitranskosti manj sposobna za  racionalno (znanstveno/intelektulano) razsojanje. Enačenje čustvenosti  s primitivnost je zlo pristotna teza v zahodni civilizaciji  ( http://www.pozitivke.net/article.php?story=20021016151044852&query=titud), ki  jo zadnje čase nekaj skušajo  korigirat z čustveno duhovno/inteligenco kot konstruktom, s katerim  so baje bolj obdarjene prav ženske.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #5 - 08.03.2005 at 18:21:43
 
sinjeoka wrote on 08.03.2005 at 14:01:34:
Marcel Š. in Darja Zaviršek o tem, da otroci ubijajo intelektualni potencial v ženski ter da imajo več otrok danes primitivci, ne pa intelektualci.

any comments?


jest se že dolg nism s čim tolk strinju kt s tem kar je una tetica govorila učeri ...
ma dobr vpogled za moje pojme

kolkr se pomnem ni uporabla besede primitivci ampak ... bolj ... rang .... ljudje iz nižjih slojev ...
kar je dejstvo, ne samo v sloveniji
ta problem je globalen

kar pa se tiče potenciala ...
ni point u ubijanju potenciala nego v tem da če se ženska odloči imet več kot otrok da je to zanjo samomor na tem področju ... da se ... nč ne rečem
mi smo bli 4-je fantje doma
smo vsi pr kruhu, razen enga ki študira u hagu
mama je zdej boljš kt je bla kdajkoli in drznem si rečt, blj kt se je upirala situaciji, blj jo je hbal ...
moja mama ni nardila samomora
je pa učiteljica ... in je lažje ... imho
kariernega ... če gledaš na to da je cel lajf učiteljica prvih štirih razredov - zdej ... niti ne vem ... nekako une tanajmlajše pedena ...
intelektualni samomor tud niti ni nardila, ga niti ni mogla ob men
Grin

tko da ... potenciala ne ubija, zmanjšuje pak možnosti na teh področjih (saj, če druzga ne je tako okolje) ... tuki se je mal slabo izrazla ...

drgač pa ... je tko lepo povedala
fino bi blo začet nagrajevat - beri pomagat - bolj/več - tiste ki otroke že imajo in ne tepst - beri obdavčit - tiste ki otrok nimajo.
tuki se jasno vidi sistemsaka napaka ...
ne podpiranje ampak upiranje
nikol konca
ne tepst tisth ki ti niso ušeč
pomagi tistim ki so ti ušeč


sijaj ... ni da bi bla pol kej manj pametna, ampak, preprosto obveznosti požgejo čas med katerim bi se lahko človk 'izobraževal' na kateremkoli področju že pač. zdej ... otrok pač pože nekki, da ne rečem precej pozornosti, kar ni nč narobe ampak tko je in je vse ok doker se ne začne upor. več otrok pač požge več pozornosti in časa slej ko prej več ni ...


res ... sicer nism bil 100% pozorn, ko je govorila ampak res ni govorila o tem da bi otroci žensko poneumili ... rečmo ... pogonjo, da jo mal al pa, ponavad rajš, več zaustavljajo, zarad imho zgornjih razlogov.

sej oddaja je na netu in si jo lahko ogledate tisti ki niste gledal ...

je res dor povedala

povedala je tud recimo o socialnem samomoru ženske ki se odloči za otroka, saj, po njenih besedah, ni kje previt otroka - v centru kao - ni unih klančin, katere so blj za invalide, mlda mame in ati pa po njih gonjo vozičke, kjer so ...
je več povedala, ampak to sm si najblj zapomnu, ker sm zadnji čas več v družbi hendikepiranih ljudi, katerim je klančina svetinja in za njih označen in prazen parkirni prostor življenjska nuja.

skratka men se je zdel da je full dobr povedala

je pa tud se dobr zavedat da gape se pač ne strinja z mainstreamom, ne glede na to katera stran ga kroji, namreč, drobnič in njegove izjave, predvsem ta bajka o tem kako bojo zdej upedenal, nazaj, seveda družino kot osnovno celico družbe, ki jo bojo tudi postavili nazaj med vrednote.
mislm
pa kaj
model, ki nardi mednarodni incident (tko sm ga jest dojel) s tem ker take debilnosti govori o eni od marginalnih skupin, gre in jasno pove da tko kot je zdej pa res ni ok. ljudje ne vedo nič. zdej jih bomo mi pomanipuiral da bojo dobil spet to za vrednoto, se bojo začel spet poročat, met otroke ... da bojo ja mel preveč dela z okolico in nič časa zase, plačvat konkretne davke, če si vesoljc in s svojim delom znaš zaslužit v kratkem času velik keša, brez da bi ga drugim pokradu, si pač hitr, pol te prsilt da delat 8 ur, vsak dan, zaslužt ogromno in od tega plačat 50%, in seveda bog ne daj, ne plačvat v spize in vse ostale reči tko kt je treba.
skratka vzdrževat status quo v sistemu ki poka povseh šivih, ki se zgleduje po sistemu ki ga skupi držijo samo še z manipulacijo ...
predvsem pa to ja

mislm ...
kako je že reku model
When you are right you cannot be too radical;
when you are wrong you cannot be too conservative.
[Dr. Martin Luther King, Jr. ]

na to temo ...

Družine so zastarele
Nastati bodo morale nove oblike skupnosti.
Živeti bodo morale v globoki povezanosti.
Družina je vir miljonov bolezni.
Temeljna lastnost družine je posesivnost.
Ljubezen naj bo edini zakon med dvem človeškima bitjema. Če se odločita živeti skupaj, naj bo samo veselje njuna povezovalna sila.
Z Izginotjem družine bodo izginili narodi, er je družina temeljna enota naroda.
Otroke moramo zaščititi pred preteklostjo.
V vzorčni skupnosti bo imel vsak obe kvaliteti, kvaliteto Zorbe in kvaliteto Bude - veliko zanimanja za zunanji svet in prav toliko ljubezni za notranje raziskovanje.
V skupnosti naj bodo zbrani iskalci, ljubimci, prijatelji, ustvarjalni ljudje najrazličnejših dimenzij in življenja.
Raj lahko naredimo tukaj, na zemlji.

Svet skupnosti
V moji viziji je svet skupnosti, svet skupnosti brez narodov, brez velikih mest, brez družin. miljoni majhnih skupnosti razširjenih po vsem svetu. Skupnost naj ima med 5.000 in 50.000 prebivalci, da jo je še mogoče upravljati.
Enake možnosti naj bodo za vse, treba pa je vedeti da niti dva človeka nista enaka. Sem za ustvarjanje enakih možnosti za vse.
V skupnosti bodo starejši ljudje ljubljeni in spoštovani zaradi svojih izkušenj.
Ves svet mora postati enotno človeštvo, razdeljeno na majhne skupnosti, iz praktičnih razlogov. Brez fanatizma, brez rasizma, brez nacionalnosti - potem bo prvič v zgodovini človeštva možno odpraviti misel na vojne.

http://www.gape.org/gapes/osho-zlata-prihodnost-manifest.htm
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #6 - 08.03.2005 at 18:55:03
 
Mislim, da je z otroci isto kot z vsako drugo resno obvezo in odgovornostjo - manj časa za sebe ti ostane. Po tej liniji bi nekako lahko razumela, kaj so v Studiu hoteli povedati.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #7 - 08.03.2005 at 18:58:32
 
gape wrote on 08.03.2005 at 18:21:43:
jest se že dolg nism s čim tolk strinju kt s tem kar je una tetica govorila učeri ...
ma dobr vpogled za moje pojme

kolkr se pomnem ni uporabla besede primitivci ampak ... bolj ... rang .... ljudje iz nižjih slojev ...
kar je dejstvo, ne samo v sloveniji
ta problem je globalen

ne rečem
mi smo bli 4-je fantje doma
smo vsi pr kruhu, razen enga ki študira u hagu
mama je zdej boljš kt je bla kdajkoli in drznem si rečt, blj kt se je upirala situaciji, blj jo je hbal ...
moja mama ni nardila samomora

Družine so zastarele
Nastati bodo morale nove oblike skupnosti.
Živeti bodo morale v globoki povezanosti.
Družina je vir miljonov bolezni.Temeljna


pod paragraf 1. Kje je bil v tem času tvoj oče?
pod paragraf št. 2. Družine so strupene, ali je bila to tvoja družina, ki je bila strupena ...


Zakaj imajo nižji sloji več otrok. V bistvu sta vzrok in posledica obrnjeni. Prava ugotovitev namreč ni, da imajo več otrok zato ker so nižji sloj, ampak pristanejo v nižjem sloju zato, ker imajo več otrok.

Otrok v sloveniji stane v smislu minimalnih življenskih stroškov okoli 1 milijona. Seveda, če mu hočeš nuditi več, se stroški skokovito višajo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #8 - 08.03.2005 at 19:01:00
 
Lilith wrote on 08.03.2005 at 18:55:03:
Mislim, da je z otroci isto kot z vsako drugo resno obvezo in odgovornostjo - manj časa za sebe ti ostane. Po tej liniji bi nekako lahko razumela, kaj so v Studiu hoteli povedati.


meni se zdi temeljno vprašanje, kje so potemtakem očetje?

Vsaj kar se moje mame tiče, ji ni bilo nikoli problem še kakšno učenje po službi. U bistvu je celo rekla, da človeka najbolj zamori in intelektualno zatolče, kakšna služba z šefi, ki imajo miselnost prazgodovinskega mastodonta.

Aja pa še to ... moja mama je bila eden prvih slovenskih računalniških programerjev.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lina
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 25

Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #9 - 08.03.2005 at 19:13:35
 
Najprej pohvale Sinjeoki- odličen topic!
Oddaje sicer nisem gledala, vendar imam kar nekaj odgovorov in vprašanj na to temo. Diskriminatorna in omejena - štefančičeva izjava, vendar se z njo do določene mere strinjam. Zakaj ne bi bili kritični tudi do žensk?

V zadnjih letih je kar nekaj mojih prijateljic, znank in sorodnic rodilo prvega otroka in tako sem lahko od blizu opazovala, kako je to spreminjalo njihovo življenje. Vsaj prvo leto po porodu se ta dekleta ne ukvarjajo več z zunanjim svetom, ampak večino svoje pozornosti preusmerijo na svet otroka, doma in družine. Lahko celo pišejo doktorat, vendar zaradi materinskih obveznosti preprosto ne morejo, včasih pa tudi nimajo volje ukvarjati se s svojimi prejšnjimi dejavnostmi.

Kakorkoli že smo Slovenke priviligirane zaradi enoletne porodniške (ki je npr. Američanke, kaj šele kakšne Indijke nimajo), se mi ta po svoje zdi nenaravno stanje. Porodniška žensko za celo leto popolnoma izloči iz zunanjega sveta. Izolira jo. Trgovina, sprehod okoli bloka in morda aerobika enkrat tedensko. Ker doji, sama nikamor ne more za dlje kot tri ure. Tudi brati ali pisati doma razen po odlomkih ne more, ker otrok zahteva svojo pozornost. Še sploh, če ji pri tem ne pomaga partner. Če smo pošteni, takšna rutina ni ravno spodbudna za razvoj njenega racionalnega mišljenja. Npr. ženske v Latinski Ameriki ali Afriki si  - žal na račun velikih osebnih naporov - kmalu po porodu oprtajo otroka v culo na hrbet ali prsi in kmalu zavzamejo svoje staro mesto v družbi.

Včasih se prav zgrozim, kako s prijateljicami, ki postanejo mame, izgubljam še zadnje skupne teme za pogovor. Do stvari, problemov, debat, ki bi jih še pred letom vroče zanimale, so danes popolnoma indiferentne. To odtujenost z nekaterimi kasneje uspemo premagati, nekatere pa se zgleda za vedno omejijo na svoje materinsko vlogo. Tu očitno najdejo največ osebnega zadovoljstva. Tako kot se mi zdijo ena skrajnost karieristke, ki jih ne zanima nič drugega kot moški uspeh v moškem svetu, so na drugi strani ženske, ki se pretirano istovetijo z vlogo matere. Zdi se, kot da ne bi imele svoje osebnosti in svojega življenja, pripovedujejo le o neumnostih, uspehih ali dogodivščinah svojih otrok. mati, ja, ampak mati z osebnostjo, sicer je to skrajno žalostna kreatura.

sprašujem se tudi, če je ta premik iz racionalnega zunanjega sveta v svet medsebojnih, čustvenih odnosov res vezan na materinstvo ali pa je to nekaj specifično ženskega. znanec, ki predava na akademiji, mi je postavil podobno vprašanje. kaj se zgodi z vami, ženskami, tam do tridesetega? pravi, da so osemnajstletna dekleta, ki pridejo na sprejemne izpite, sposobnejša in bolj nadarjena od fantov in na splošno so jih v preteklosti sprejeli nekaj več kot fantov. vendar pa do konca študija, predvsem pa pri prvih zaposlitvah kar nekako zvodenijo, izgubijo svoj ustvarjalni potencial, čeprav nimajo otrok. kljub vsemu trudu, ki ga profesorji vložijo vanje. prav zato naj bi se sprejemna komisija odločila, da bodo  v prihodnje raje sprejeli kakšnega fanta več. Grozno, a ne, punce!?

Daleč od tega, da bi se mi materinstvo zdelo izguba. Ženska res žrtvuje določene stvari, vendar pridobi mnoge druge. Žalostno je, da družba tako omalovažuje velike čustvene in duhovne pridobitve, ki jih prinaša materinstvo. s tem  omalovažuje tudi ženske-jin kvalitete bivanja, ki so potrebne tudi moškim. Štefančič pa, če že govori o inteligenci, bi lahko vedel, da inteligenca ni samo razumska, ampak tudi čustvena in kot pravijo nekateri tudi duhovna kategorija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #10 - 08.03.2005 at 19:41:44
 
včasih smo na velko govorili:

open up your mind - odprimo glave

zdej brez:

open up your heart - odprimo srce

ne bomo nikamor prišli;

zdej vedno se lahko zarad tega kar en reče:
a.) sekiram
b.)strinjam
c.)se ne strinjam
d.)si vzamem, da ta oseba, ki da trditev  to seb govori
e.)lahko tud men govori

se prav, če sm intelektualka, al pa neizobraženka, sploh več ne štekam kaj ma to veze;
ne pozabimo, da je otrooke najlepš met in delat iz ljubezni; in še lepš z namenom, pa tud če zanosiš, je ziher vsaj Božji namen prisoten, če ne ziher ne bi; razen, če v življenju vse jemlješ kot naključja ali nesrečo; sam men osebno je lepš verjet v namen in srečo; pa to še en pomeni, da me nikol pol paranoja aka ego ne zahvata

samo brez panike Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #11 - 09.03.2005 at 08:50:39
 
Moja žena ma do žensk, ki zarad kariere  (intelektulektualne ali poslovne) nimajo  otrok ali pa jih majo v drugem planu kategorično stališče, da so čustveno prizadete in da ta svoj manjko kompenzirajo s karirero. V bistvu jim sploh nima za ženske ampak 'možače' al pa 'lezabače' in jim jemlje vsako pravico, da bi govorile v imenu žensk,  torej tud v njenem imenu.

Se mi zdi to njeno stališče ful radikalno, netolerantno, nestrpno, da ne rečem primitivno, a v bistvu ji dam prav. Prilastit si kategorije ženske za svojo, govorit v imenu Ženske zato ker si tega spola,  je primitivnost brez primere in to bi res prava inteletualka morala vedet.  Ženska  kot enotna  kategorija ne obstaja, niti v biološkem niti v socialnem smislu in kdorkoli iz nje dela nekaj takega, si jo prilašča za svoje interese, tud če je sam  ženska.

Vsaka ženska, ki izhaja iz sebe, se lahko  realizira kot Ženska ne glede na družbene okoliščine. Zunanjih ovir za njeno raelizacijo ni in se jih samo zmišljuje, saj so ovire samo v njeni glavi. Jasno pa je, da se ne more hkrat realizirat kot inteleketulaka in kot ženska, saj je intelektualizem moški konstrukt,  zato morajo ženske obračunat z njim, ne pa s svojo ženskostjo (čustevnostjo, materinsko  inuitivnostjo in drugimi atributi neintelektualizma).    


   
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #12 - 09.03.2005 at 09:12:22
 
lina wrote on 08.03.2005 at 19:13:35:
Daleč od tega, da bi se mi materinstvo zdelo izguba. Ženska res žrtvuje določene stvari, vendar pridobi mnoge druge. Žalostno je, da družba tako omalovažuje velike čustvene in duhovne pridobitve, ki jih prinaša materinstvo. s tem  omalovažuje tudi ženske-jin kvalitete bivanja, ki so potrebne tudi moškim. Štefančič pa, če že govori o inteligenci, bi lahko vedel, da inteligenca ni samo razumska, ampak tudi čustvena in kot pravijo nekateri tudi duhovna kategorija.


To si lepo povedala, lina. Ni prav, da družba posamezniku vsiljuje način življenja, pa naj bo to karkoli: samsko, družinsko, z enim otrokom (Kitajci), več otrok, ... in omalovažuje tiste, ki se odločijo drugače kot je trenutni družbeni trend. Na nek način tudi Zavirškova omalovažuje matere z več otroci in povzdiguje intelektualno življenje kot neko višjo vrednoto. Odločitev o načinu življenja in o tem, kaj zanj predstavlja večjo vrednoto, naj bo stvar posameznika, pa naj se odloči da bo s partnerjem, poročen, samski, z otroci ali brez. V vsakem načinu življenja, v vsaki izbiri, lahko veliko pridobiš in se moraš tudi nečemu odpovedati. Ni enega načina življenja, ki bi imel samo in izključno prednosti, drugi pa zgolj slabosti. Sama menim, da je v vsakem primeru najugodneje stremeti k vsestranskemu razvoju osebnosti, torej negovati srce in razum (pa kaj še pač gre zraven), da  prevelika usmerjenost v eno področje, npr. intelekt, nujno povzroči pomanjkanje kje drugje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #13 - 09.03.2005 at 09:25:46
 
lola wrote on 09.03.2005 at 09:12:22:
To si lepo povedala, lina. Ni prav, da družba posamezniku vsiljuje način življenja, pa naj bo to karkoli: samsko, družinsko, z enim otrokom (Kitajci), več otrok, ... in omalovažuje tiste, ki se odločijo drugače kot je trenutni družbeni trend. Na nek način tudi Zavirškova omalovažuje matere z več otroci in povzdiguje intelektualno življenje kot neko višjo vrednoto. Odločitev o načinu življenja in o tem, kaj zanj predstavlja večjo vrednoto, naj bo stvar posameznika, pa naj se odloči da bo s partnerjem, poročen, samski, z otroci ali brez. V vsakem načinu življenja, v vsaki izbiri, lahko veliko pridobiš in se moraš tudi nečemu odpovedati. Ni enega načina življenja, ki bi imel samo in izključno prednosti, drugi pa zgolj slabosti. Sama menim, da je v vsakem primeru najugodneje stremeti k vsestranskemu razvoju osebnosti, torej negovati srce in razum (pa kaj še pač gre zraven), da  prevelika usmerjenost v eno področje, npr. intelekt, nujno povzroči pomanjkanje kje drugje.



Smiley


ceprav bi tukaj bil moj dostavek se, ce bi bili slovenski moski to kar so skandinavski, bi bilo vec mater med znanstvenicami
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #14 - 09.03.2005 at 09:32:17
 
titud wrote on 09.03.2005 at 08:50:39:
Prilastit si kategorije ženske za svojo, govorit v imenu Ženske zato ker si tega spola,  je primitivnost brez primere in to bi res prava inteletualka morala vedet.  


Kaj pa je to, če si celo drugega spola, pa si prisvajaš vedenje o modelu intelektualke? Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4