gape wrote on 22.07.2006 at 14:31:39:in to te dela izobraženega na to temo?
po znanstveno?
Vidim, da nisi preveč domač z znanstvenim pristopom

A če greš sam čez žerjavico, te to naredi kaj bolj izobraženega o tej zadevi?
Opažam, da ti je zadeva ravno toliko jasna, kot prej, se pravi, praktično nič, razen, da se ti je močno dvignil ego, ker si pač zbral dovolj korajže in šel čez žerjavico. To je pa tudi edini namen takih "ognjenih" seans.
Po enaki logiki se potemtakem tudi vsak otrok, ki je sam prebolel malarijo, na malarijo spozna bolj od strokovnjakov, ki je sicer še niso preboleli, jo pa preučujejo že vse življenje? Komu bi pri zdravljenju, če bi jo sam fasal, bolj zaupal?
Pri hoji čez žerjavico je odločilna lastnost ogljika (oglja), da je zelo dober toplotni izolator in da ne prevaja toplote trenutno, ampak šele po določenem času, se pravi, če si z njim dlje časa v kontaktu, kar pa nima nobene veze s tvojimi predhodnimi duhovnimi vajami. Verjetno ste že poskušali držati razbeljeno oglje (na kakšnem pikniku) v dlani in ugotovili, da nič ne peče, če ga premetavaš iz ene v drugo roko.
Hoja po žareči kovini (pločevinasta streha), ki je boljši prevodnik toplote od oglja, bi bil že bolj boleč ...
Prav rad bi pa videl junaka, ki bi se pri hoji čez žerjavico upal ustaviti in takole v žerjavici stati pri miru eno minuto. To bi me pa že bolj prepričalo o njegovi moči duha.
Če kdo še ni opazil, se nikoli ne govori o "zadrževanju na žerjavici" ali celo "o sedenju v žerjavici", kar bi bila pa res prava demonstracija duhovne moči. Zanimivo, da gre vedno le za "hojo čez žerjavico", kar je tudi logično, saj toplotna prevodnost ogljika kaj več tudi ne dopušča.
Mimogrede, ko smo bili še mulci, smo se enkrat šli, kdo dlje časa zdrži roko nad prižgano svečo. Izkušnja, čeprav boleča (vsi, ki smo sodelovali, smo bili kar fajn opečeni), je bila zanimiva, saj nas je poučila, kako je mogoče z voljo vplivati na OBČUTEK bolečine, ne pa tudi na samo fizično opečenost kože.
Če napisanemu ne verjameš, lahko probaš doma stopiti na razbeljeno ploščo na štedilniku. Glede na vse sposobnosti duha in meditativne predpriprave ti to ravno tako, kot pri hoji po žerjavici ne bi smelo predstavljati nobenega problema, ali pač? Pol pa poročaj, kako je bilo, če seveda dovolj zaupaš v svoje duhovne moči!