Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 16
(Read 60445 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #75 - 09.11.2005 at 16:48:19
 
X wrote on 09.11.2005 at 10:52:39:
Hm, tole o pikniku je bilo misljeno cist teoreticno, kajti resno dvomim, da bi se na pikniku skupaj pojavili sinja, t, stojči, iga, Ales, titud, bamby, itd.

A priznam, ce bi se, se ne bi mogel upreti - takoj se naslikam poleg. Grin Grin


Zakaj pa ne?  Jaz sem za.  Wink
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #76 - 09.11.2005 at 18:51:23
 
Quote:
A mi lahko prosim pojasniš, v čem je razlika med enim in drugim primerom, oz. kje sem te narobe razumel.

Za eskalacijo nasilja ni nujno potrebna direktna zunanja vzpodbuda z namenom, vendar v francoskem primeru nekateri indici nakazujejo na tako intervencijo.

To je podobno kot s plazom, lahko ga "organizirano" sprožiš, nakar se bo naprej sam in brez tvoje pomoči ter nenadzorovano valil po pobočju navzdol, lahko ga pa tudi ne sprožiš, pa se bo morda zaradi nekih drugih zunanjih vremenskih vzrokov (spontano)  sprožil sam ali pa tudi ne, če takih zunanjih vzrokov ne bo in bo sneg prej skopnel.

Takoimenovana spontanost je vedno v določeni meri pogojena tudi z zunanjimi vzroki.
Pri omenjenih upokojencih je bil tak zunanji vzrok ptičja gripa in ves medijski pomp okoli bolezni. Ne moremo pa ravno trditi, da so za izbruh nasilja neposredno odgovorni gripozni ptiči (kvečjemu posredno). Do nasilja je prišlo spontano (nihče jih ni k temu spodbujal), ko se je razvedelo, da za vse ne bo dovolj cepiva.


Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #77 - 09.11.2005 at 19:13:27
 
t wrote on 08.11.2005 at 22:33:41:
u bistvu je treba ločiti med socialno jebo - da pač ni dela...

Delo je, a ga praviloma dobijo samo "čistokrvni" Francozi; ponavadi kar takoj zatem, ko so ga odklonili "nepravemu" Francozu. In to vedo vsi. A se navkljub temu dogaja že desetletja. In Titud je z opisom "(ne)koristnosti" in posledic takega funkcioniranja odlično dopolnil tale topik.

t wrote on 08.11.2005 at 22:33:41:
Kar pa se kulture tiče, se tukaj nimam namena prilagajati kulturam, ki furajo nek svoj plemenski sistem.

Saj se ti ni treba prilagajat, ti živi svojo "kulturo" in svoj "plemenski sistem", njim dopuščaj pa takisto za njihova - tako preprosto je lahko sprejemanje. Ponavadi zadostuje zgolj sebi vprašanje, "kaj se pa to mene tiče" oz. "ali to name res vpliva".

Kaj se tebe oz. kogarkoli npr. tiče, kdo kaj na svoji glavi nosi (ali pa okrog vratu); vse dokler le-tega na tvojo glavo ne proba dat? Če te pa moti, lahko pa kaj veliko bolj plodnega začneš zganjat, kot pa nesprejemanje, sovraštvo ali pak nasvete o pokanju kufrov.

Kaj se tebe oz. kogarkoli npr. tiče, kdo v kateri božji hram zahaja (če svojega sploh ima na izbiro) in s kakšno frekvenco, dokler tebi ne zateži, da ga posnemaj? A če bi bila jaz verna in "mojega" hrama ne bi bilo tam, kjer bi živela oz. kamor bi se preselila, bi zagotovo naredila vse, da bi se zgodil. Le zakaj ne? Še posebej, če bi živela, se preselila nekam v Evropo.

Kaj tebe oz. kogarkoli zadeva, če drugi še vedno poroke za svoje otroke dogovarjajo? Predvidevam, da jih tebi ni treba, niti se ti ni treba na tak način poročit. Še najbolj velja pa to, da ni prav mnogo desetletij preteklo, odkar se je na našem "dvorišču" podobno dogajalo, kaj šele to, da Evropejke nimamo prav neskončno dolgo volilne pravice ipd. Če te pa ta dogovarjanja motijo in neenakopravnost (katerihkoli) žensk, lahko pa kaj veliko bolj plodnega začneš zganjat, kot pa nesprejemanje, sovraštvo ali pak nasvete o pokanju kufrov.

In tako naprej. Za sprejemanje,
Kiss
ARS
Back to top
« Last Edit: 10.11.2005 at 00:18:26 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #78 - 09.11.2005 at 20:05:45
 
Vzorci tuje kulture lahko sobivajo z matično kulturo samo, če niso v direktnem nasprotju z njenimi normativi (zakoni).

V muslimanskih državah naprimer še vedno izvajajo neprostovoljno obrezovanje deklic. Če bi brivci to počeli pri nas, pa čeprav samo muslimankam, bi se to obravnavalo kot kaznivo dejanje.

Poligamija, ki je v nekaterih kulturah dovoljena se pri nas  ne tolerira (češ, saj sem musliman, kaj pa koga to briga) in je prepovedana.
Tudi poroke otrok (osemletnice ali celo mlajše), kar je ponekod redna praksa, pri nas niso ne sprejemljive, ne dovoljene.

Kultura niso samo običaji, ki se drugih ne tičejo in bi jih bilo treba sprejemati, to so tudi različni stili življenja, ki pogosto pač zaradi različnih sprejetih normativov preprosto ne morejo sobivati v istem sistemu.

Poleg tega islam še ni doživel faze sekularizacije in verski zakoni so za njih hkrati tudi državni zakoni in se jim kaj drugače sploh ne zdi normalno,  razen v "brezverskih državah".


Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #79 - 10.11.2005 at 00:11:08
 
Bardo_Thodol wrote on 09.11.2005 at 20:05:45:
Kultura niso samo običaji, ki se drugih ne tičejo in bi jih bilo treba sprejemati, to so tudi različni stili življenja, ki pogosto pač zaradi različnih sprejetih normativov preprosto ne morejo sobivati v istem sistemu.

Ne gre za to, da bi bilo TREBA sprejemati druge in drugačne, a mnogo lažje je za vse vpletene, če jih; če se. Drug drugega. Mnogo lažje gre, če v katerikoli odnos in gradnjo le-tega ne vlagamo negativizma, sovraštva ipd. ter cinizma v smislu, "če ti pa (kej) ni prav, pa pejt". In velikokrat bi bilo že povsem dovolj, da bi "drugačne" samo pri miru pustil, ne pa da se zaradi lastnega občutka že ene ogroženosti in lastne negotovosti do njih povsem iracionalno obnaša.

In ne strinjam se, da različni stili življenja ne morejo sobivati v istem sistemu. Lahko. Če nadaljujem z običaji muslimanov, ki si jih izpostavil, kateri so nezakoniti v Evropi: le-ti so točno tisto prilagajanje novemu okolju, ki so ga morali priseljenci, hoteli ali ne, začeti živeti tudi sami. Kar pomeni zagotovo to, da so se njihove vrednote, prav zaradi novega okolja, morale vsaj delno spremenit. Za začetek morda res zaradi lokalnih zakonov, v nadaljevanju pa to pomeni posreden vpliv tudi navzven in ne nazadnje nazaj k njim "domov". A k pozitivnim spremembam takih običajev so zagotovo najmanj prispevali tisti, ki zgolj obsojajo in obsodijo, največ pa tisti, ki se zavedajo, da je zanje potrebno najprej sprejemanje drugačnosti in elementarno spoštovanje, pa izobraževanje in pomoč v najrazličnejših oblikah, še najmanj pa pokanje kufrov. Tistim, ki se za elementarno neprilagodljive na novo okolje in sistem izkažejo, pa dotična država prej ali slej kar sama kufre spoka.

A ne megle delat, ne gre v Franciji za te sorte elementarnost dandanes, predvsem za rasizem in getoizacijo gre. In najverjetneje se prav v vseh ostalih evropskih državah (in marsikje po svetu) dogajajo podobne oz. primerljive stvari ... In vsem zaprmej botruje nesprejemanje. Kar po "dvorišču" se ozri ...

Sad
ARS
Back to top
« Last Edit: 10.11.2005 at 08:50:15 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #80 - 10.11.2005 at 02:22:06
 
8) Kaj se tebe oz. kogarkoli npr. tiče, kaj se mene oz. kogarkoli npr. tiče? 8)

naprimer

ARS wrote on 09.11.2005 at 19:13:27:
Saj se ti ni treba prilagajat, ti živi svojo "kulturo" in svoj "plemenski sistem", njim dopuščaj pa takisto za njihova - tako preprosto je lahko sprejemanje. Ponavadi zadostuje zgolj sebi vprašanje, "kaj se pa to mene tiče" oz. "ali to name res vpliva".


Kaj se tebe oz. kogarkoli npr. tiče, kaj se mene oz. kogarkoli npr. tiče?

(u bistvu sva pač na določeno vprašanje odgovorila različno - nekomu, ki mi uletava iz meni neljubega sistema in hoče na tem znotraj meni ljubšega sistema graditi svojo identiteto, ki je po možnosti diametralna moji, ne morem zaupati - temveč mu dam lahko dober nasvet)

ARS wrote on 09.11.2005 at 19:13:27:
Kaj se tebe oz. kogarkoli npr. tiče, kdo kaj na svoji glavi nosi (ali pa okrog vratu); vse dokler le-tega na tvojo glavo ne proba dat? Če te pa moti, lahko pa kaj veliko bolj produktivnega začneš zganjat, kot pa nesprejemanje, sovraštvo ali pak nasvete o pokanju kufrov.


U bistvu si vzela iz konteksta - tisto o pokanju kufrov. Pa tudi tole z rutami in šminkami pa pričeskami... je malo tako - mislim, da smo to že prerasli.

ARS wrote on 09.11.2005 at 19:13:27:
Kaj se tebe oz. kogarkoli npr. tiče, kdo v kateri božji hram zahaja (če svojega sploh ima na izbiro) in s kakšno frekvenco, dokler tebi ne zateži, da ga posnemaj? A če bi bila jaz verna in "mojega" hrama ne bi bilo tam, kjer bi živela oz. kamor bi se preselila, bi zagotovo naredila vse, da bi se zgodil. Le zakaj ne? Še posebej, če bi živela, se preselila nekam v Evropo.


Kaj se tebe oz. kogarkoli npr. tiče, kaj se mene oz. kogarkoli npr. tiče?

(tudi tu gre podobno - ko recimo od mene zahtevajo osebki naj sprejemam njihovo kulturo, ker da so že dolgo tukaj bla bla bla, hkrati pa ne sprejemajo moje kulture niti toliko, da bi se poskusili naučiti mojega materinega jezika, čeprav mislijo tu ostati do konca svojega življenja - sprejemanje do nesprejemanja je (če ni pa postane) contardictio in adjectio)


ARS wrote on 09.11.2005 at 19:13:27:
Kaj tebe oz. kogarkoli zadeva, če drugi še vedno poroke za svoje otroke dogovarjajo? Predvidevam, da jih tebi ni treba, niti se ti ni treba na tak način poročit. Še najbolj velja pa to, da ni prav mnogo desetletij preteklo, odkar se je na našem "dvorišču" podobno dogajalo, kaj šele to, da Evropejke nimamo prav neskončno dolgo volilne pravice ipd. Če te pa ta dogovarjanja motijo in neenakopravnost (katerihkoli) žensk, lahko pa kaj veliko bolj produktivnega začneš zganjat, kot pa nesprejemanje, sovraštvo ali pak nasvete o pokanju kufrov.

In tako naprej. Za sprejemanje,
Kiss
ARS


Kaj tebe oz. kogarkoli zadeva, kaj mene oz. kogarkoli zadeva?

(obstajajo vrednote, ki so si lahko v nasprotju - jih pač ne sprejemamo in višek mojega sprejemanja drugih kultur je v tem, da jim ne solim pameti na njihovem mestu: drugače pa je tukaj, kjer sem doma)

Sprejemanje je čist kul zadeva, dokler je vse skupaj v nekih okvirjih vzajemnosti, ampak sprejemanje do nesprejemanja pa je nekaj popolnoma drugega - če drugega ne, je to velika neumnost.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #81 - 10.11.2005 at 08:48:15
 
t wrote on 10.11.2005 at 02:22:06:
Pa tudi tole z rutami in šminkami pa pričeskami... je malo tako - mislim, da smo to že prerasli.

Ja in ne, kakor kdo in kakor kje.  Wink
V Franciji zagotovo ne, ce so si celo zakon o prepovedi nosenja rut v solah sprejel.

t wrote on 10.11.2005 at 02:22:06:
...hkrati pa ne sprejemajo moje kulture niti toliko, da bi se poskusili naučiti mojega materinega jezika, čeprav mislijo tu ostati do konca svojega življenja

Ni malo "cistih" Slovencev, ki materni jezik obvladajo slabse celo od prve generacije nasih "juznih" priseljencev.
Zagotovo so taki, ki se niti ne poskusajo naucit nasega maternega jezika, a po mojem jih ni prav veliko.
A tu so Slovenci na moc dvolicni: marsikaj bodo pripomnili na "juznjaka", ki slabo obvlada nas materni jezik,
na moc se bodo trudili razumet pa vse ostale, katerih materni jezik je npr. anglescina, pa nemscina, francoscina ...

t wrote on 10.11.2005 at 02:22:06:
višek mojega sprejemanja drugih kultur je v tem, da jim ne solim pameti na njihovem mestu: drugače pa je tukaj, kjer sem doma

Vsako soljenje pameti povzroci odpor, pa ce ga hocemo zaznat ali pa ne. Vsaj odpor; odvisno od nacina "soljenja".
Bos vidu, zagotovo tole ni visek tvojega sprejemanja drugih kultur.  Wink

t wrote on 10.11.2005 at 02:22:06:
Sprejemanje je čist kul zadeva, dokler je vse skupaj v nekih okvirjih vzajemnosti, ampak sprejemanje do nesprejemanja pa je nekaj popolnoma drugega - če drugega ne, je to velika neumnost.

Ajd, navijam za to, da ti tale "neumnost" cimprej "po zilah stece".  Wink

Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #82 - 10.11.2005 at 09:44:36
 
Bardo_Thodol wrote on 09.11.2005 at 12:20:25:
Zdolgočasene mladeniče je moral nekdo z zelo konkretnimi nameni in organizirano vzpodbuditi k eskalaciji nasilja.


To je seveda jasno in jasno je tudi, kdo jih je organiziral: svetovni konglomerat avtomobilske industrije, na čelu s Renaultom (ob 300 zažganih avtomobilih ali več na noč, si lahko le manejo roke, delnice pa v luft press)

Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #83 - 10.11.2005 at 09:48:24
 
Mešanje kultur, sprejemanje in sožitje zna biti zelo pestra zadeva, npr. v kakšnem bloku, kjer je veliko stanovalcev. In si eni (hm, kateri le  ???) v 30 m2 veliki garsonjeri privoščijo noč in dan obiske, tako da na koncu več ne veš, kdo od tistih dvajsetih (prešteto, po čevljih na hodniku) v resnici stanuje tam in kdo je na obisku. In vsi od njih mislijo, da je zračni jašek v kopalnici namenjen smetem. Ko pa nekdo pomotoma nekaj zares vrže v smeti, se to družno in glasno ob 2 h ponoči odpravijo iskat tako da pri tem razmečejo in izpraznijo ves keson.

Ja, pa še druge obiske imajo. Ene drobne majhne živalice, ki se jim reče ščurki in ki jim čez čas postane pretesno v garsonjeri, pa se po jaških odpravijo obiskati tudi druge stanovalce bloka. Ki po nekaj mesecih nevabljenega obiska povsem neprijazno in nesprejemajoče naročijo deratizacijo za cel blok! Ob selitvi omenjene družine tudi živalce zapustijo blok.

Ker pa je ta velika družina zelo složna in si radi med seboj pomagajo, se vsega lotijo skupaj, tako tudi npr. popravila motorja v garsonjeri, pri čemer pride do nepredvidenega manjšega požara. Pa saj so gasilci hitro uredili stvar.  

Veliko takšnih pestrosti se dogaja v skupnem složnem sožitju več kultur. In potem se celo najdejo nekateri, ki nad tem negodujeo  Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #84 - 10.11.2005 at 10:11:17
 
X wrote on 10.11.2005 at 09:44:36:
To je seveda jasno in jasno je tudi, kdo jih je organiziral: svetovni konglomerat avtomobilske industrije, na čelu s Renaultom (ob 300 zažganih avtomobilih ali več na noč, si lahko le manejo roke, delnice pa v luft press)


Avtomobilska industrija od tega divjanja ne bo imela omembe vredne koristi.

Vprašaj se, kdo bi iz tega dejansko lahko največ profitiral?
Za desničarje, nacionaliste ter podobne so tovrstni izbruhi nasilja iz "nekulturnih" sredin kot naročeni. Pri prebivalstvu se je do nasilnih prišlekov vzbudil le še večji odpor, to je pa točno tisto, kar si ti krogi najbolj želijo. (Viva Le Pen)


Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #85 - 10.11.2005 at 10:14:43
 
ARS wrote on 10.11.2005 at 08:48:15:
Ja in ne, kakor kdo in kakor kje.  Wink
V Franciji zagotovo ne, ce so si celo zakon o prepovedi nosenja rut v solah sprejel.



Bi bilo dobro, če bi bila nekoliko bolj natančna: gre za prepoved vseh verskih simbolov (tudi tavelkih križev, meniških halj, židovskih kapic...), v državnih šolah - tole z rutami je lahko že muslimanska manipulacija...

(ali je prepoved smiselna ali ne, je drugo - jasno pa je, da bi to moralo biti vsaj za državne učitelje: sem si ogledal včerajšnje omizje in priznam, da dobivam neprijetne občutke zaradi neke druge verske skupnosti (lahko tudi vseh njih) pri nas (ko je nekdo v črni halji razlagal, da smo vsi enakopravni, nismo pa vsi enaki in ker, da nas je nekaterih več, je jasno, da morajo imeti več pravic, me je spreletel srh), zato vseeno mislim, da ni odveč na čim več nivojih delati na izenačevanju ljudi)

ARS wrote on 10.11.2005 at 08:48:15:
Ni malo "cistih" Slovencev, ki materni jezik obvladajo slabse celo od prve generacije nasih "juznih" priseljencev.
Zagotovo so taki, ki se niti ne poskusajo naucit nasega maternega jezika, a po mojem jih ni prav veliko.
A tu so Slovenci na moc dvolicni: marsikaj bodo pripomnili na "juznjaka", ki slabo obvlada nas materni jezik,
na moc se bodo trudili razumet pa vse ostale, katerih materni jezik je npr. anglescina, pa nemscina, francoscina ...


Ljubica draga, materni jezik vedno obvladamo najbolj od vseh jezikov, pustimo norme in predpise in ostalo birokratsko kramo - za nikogar ne moreš reči, da ne obvlada maternega jezika, če ne zna postavljati vejic...

Ne bi posploševal, saj je primerov veliko in nisem govoril samo za južnjake (saj jih niti omenjal nisem), govoril sem na splošno za vse: tudi za germane in romane pa saksone, kitajce...

ARS wrote on 10.11.2005 at 08:48:15:
Vsako soljenje pameti povzroci odpor, pa ce ga hocemo zaznat ali pa ne. Vsaj odpor; odvisno od nacina "soljenja".
Bos vidu, zagotovo tole ni visek tvojega sprejemanja drugih kultur.  Wink

Ajd, navijam za to, da ti tale "neumnost" cimprej "po zilah stece".  Wink

Kiss
ARS



Ne gre za soljenje pameti, temveč za norme - tu so norme take, vi imate lahko svoje norme kje drugje, pri nas pa je tako...
To ni soljenje pameti temveč kultura, zato se anglež nikoli ne pritožuje, če se mora pri nas voziti po desni, ne pa tako kot je to običaj pri njemu doma. In če bi uleteli kanibali, ki imajo običaj jesti druga plemena, mislim, da je sprejemanje takšne "kulturne raznolikosti" neumnost.

Če nekdo prostovoljno pride k nam, potem naj prostovoljno tudi sprejme naša pravila, če mu niso všeč, lahko prostovoljno pakira...

Sprejemanje je popolnoma dobra zadeva, dokler se ne spreobrne v svoje nasprotje, namreč tisti, ki sprejema stvari, ki so izven norm, je s svojim sprejemanjem tudi sebe postavil na drugo stran.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #86 - 10.11.2005 at 10:24:42
 
Bardo_Thodol wrote on 09.11.2005 at 18:51:23:
To je podobno kot s plazom, lahko ga "organizirano" sprožiš, nakar se bo naprej sam in brez tvoje pomoči ter nenadzorovano valil po pobočju navzdol, lahko ga pa tudi ne sprožiš, pa se bo morda zaradi nekih drugih zunanjih vremenskih vzrokov (spontano)  sprožil sam ali pa tudi ne, če takih zunanjih vzrokov ne bo in bo sneg prej skopnel.



hmm, ne verjamem Bardo da bi zunanji vpliv lahko sprožil plaz - človeka, če ta predhodno ne bi imel notranjih vzgibov, se prav nezadovoljstva glede lastne ujetosti v brezizhodnost položaja v katerem se je znašel ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #87 - 10.11.2005 at 10:25:44
 
t wrote on 10.11.2005 at 10:14:43:
Sprejemanje je popolnoma dobra zadeva, dokler se ne spreobrne v svoje nasprotje, namreč tisti, ki sprejema sprejema stvari, ki so izven norm, je s svojim sprejemanjem tudi sebe postavil na drugo stran.

men se pa zdi da glh te 'norme' omejujejo posamezniku svobodo (men že) ...
pa sm slovenc k plačuje davke ...

meje te osamijo med samimi enakomislečimi ... (pazi da te ne zadesi smrt od dolgčasa)
Wink

sploh pa se ve kdo/kaj določa norme v sloveniki ...
vsaj hoče jih ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #88 - 10.11.2005 at 10:27:55
 
vida wrote on 10.11.2005 at 10:24:42:
hmm, ne verjamem Bardo da bi zunanji vpliv lahko sprožil plaz - človeka, če ta predhodno ne bi imel notranjih vzgibov, se prav nezadovoljstva glede lastne ujetosti v brezizhodnost položaja v katerem se je znašel ...  



Položaj je konec koncev precej zunanja stvar - tako kot to, kako potem deluješ...


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #89 - 10.11.2005 at 10:33:09
 
vida wrote on 10.11.2005 at 10:24:42:
hmm, ne verjamem Bardo da bi zunanji vpliv lahko sprožil plaz - človeka, če ta predhodno ne bi imel notranjih vzgibov, se prav nezadovoljstva glede lastne ujetosti v brezizhodnost položaja v katerem se je znašel ...  


Tudi snežnega plazu ni mogoče sprožiti v dolini, torej neka napetost (potencialna energija) za sprožitev plazu vendarle mora obstajati.

Te potencialne energije pa pri ljudeh ni tako težko najti, saj težko najdeš kogarkoli, ki ne bi bil s čem nezadovoljen.

(Za primer si lahko vzamemo že omenjene upokojence,  ki jih je do vrelišča vzdražila že tako nedolžna stvar, kot je cepljenje proti gripi, ki je dejansko sploh še ni (še ni prišlo do usodne mutacije) in je zato tudi kakršnokoli cepljenje proti (še) neznanemu povzročitelju bolj kot ne brca v temo)


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 16