Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 16
(Read 60437 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #60 - 09.11.2005 at 08:40:20
 
titud wrote on 09.11.2005 at 07:59:34:
T, manjka ti vpogled v to, da je folk v  državah, ki se soočajo z vdorom  plemen na njihohova dvorišča,  sam širil svoja dvorišča s pomočjo države na njihova plemenska ozemlja. Res da tega slovenci tega nismo počel neposredno, ampak smo večino blaga, ki smo ga prizvedli na lastnem ozemlju, naredl s pomočjo balkanskih plemen in ga  večino na teh ozemljih tud prodajal, tko da tud nam za domačijsko  zaplankanost preprosto zmanjka zgodovinske legitimnosti.



To načeloma nima nobene zveze, saj imamo dve različni domačijski zaplankanosti (našo in njihovo). Če stojimo pred vprašanjem mi ali oni, potem je jasno, da so oni tisti, ki se naj tu prilagajajo, namreč to, da so bili že od nekdaj zadaj jih v ničemer ne opravičuje, kvečjemu je lahko dobrodošel izgovor, vendar pa glede na to, da sprejemajo pridobitve naše kulture, sprejemajo gostoljubje našega prostora, potem morajo sprejeti tudi naš način življenja. Seveda jih v to nihče ne sili, zato lahko mirno spakirajo kufre in gredo nazaj v kraje, ki jim omogočajo njihovo domačijsko zaplankanost.

Sploh ne gre za zgodovino, temveč za življenjski prostor.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #61 - 09.11.2005 at 08:52:55
 
t wrote on 09.11.2005 at 08:28:46:
 
 

To je težko dopovedati nekomu, ki je nekje rojen in tam živi že vse svoje življenje...



uživajte!


To je pa dediščina njihovih staršev in prastaršev. Življenje nikomur ne dopušča , da bi bil nedolžen. Kakršno koli kulturološko ali kozmopolitansko " blebetanje" nam tukaj kaj veliko ne pomaga. Življenje ima njemu lastne zakonitosti.

To kje se konča moje dvorišče in kje se prične dvorišče drugega ve vsak v sebi zdrav in pošten človek.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #62 - 09.11.2005 at 09:26:10
 
Toni_Zamene wrote on 09.11.2005 at 08:52:55:
To je pa dediščina njihovih staršev in prastaršev. Življenje nikomur ne dopušča , da bi bil nedolžen. Kakršno koli kulturološko ali kozmopolitansko " blebetanje" nam tukaj kaj veliko ne pomaga. Življenje ima njemu lastne zakonitosti.

To kje se konča moje dvorišče in kje se prične dvorišče drugega ve vsak v sebi zdrav in pošten človek.



Se strinjam - u bistvu gre za dvoje domačijskih zaplankanosti, lahko tudi znotraj ene in iste scene.

V francoskem primeru je to najbrž tudi stvar staršev, čeprav je hudo zajebano za mularijo, ki se pučuti francoze, hkrati jih pa večina ne jebe (po moje je to osnovni problem - ne pa recimo samo muslimanstvo po sebi).



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #63 - 09.11.2005 at 09:36:15
 
t wrote on 09.11.2005 at 09:26:10:
Se strinjam - u bistvu gre za dvoje domačijskih zaplankanosti, lahko tudi znotraj ene in iste scene.

V francoskem primeru je to najbrž tudi stvar staršev, čeprav je hudo zajebano za mularijo, ki se pučuti francoze, hkrati jih pa večina ne jebe (po moje je to osnovni problem - ne pa recimo samo muslimanstvo po sebi).



uživajte!


Kvaliteta in vrlina človeka je njegova sposobnost modrega presojanja in daljnovidnost.

V primeru, da pa nekdo razmišlja, da je njegova moč prisotnosti v masi  (številčnosti) , potem si pač naj to svoje prepričanje " vzame" na način, da se bo s tem naučil živeti. Če pa mu to ne znese, pa je nekomu napovedal vojno.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #64 - 09.11.2005 at 09:58:28
 
Toni_Zamene wrote on 09.11.2005 at 09:36:15:
Kvaliteta in vrlina človeka je njegova sposobnost modrega presojanja in daljnovidnost.

V primeru, da pa nekdo razmišlja, da je njegova moč prisotnosti v masi  (številčnosti) , potem si pač naj to svoje prepričanje " vzame" na način, da se bo s tem naučil živeti. Če pa mu to ne znese, pa je nekomu napovedal vojno.



Seveda pa to velja obojestransko - v danem primeru so vojno sprožili policaji s svojim neumnim ukrepanjem (pa ne tedaj, ko so lovili tiste tri mulce).

Modro presojanje bi morali pokazati najprej možje v modrem, mogoče še prej tisti v kravatah - od mularije ga boš težko zahteval, glede na to, da so se že prvi izkazali kot neumno kratkovidni.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #65 - 09.11.2005 at 10:12:08
 
t wrote on 09.11.2005 at 08:40:20:
glede na to, da sprejemajo pridobitve naše kulture, sprejemajo gostoljubje našega prostora, potem morajo sprejeti tudi naš način življenja. Seveda jih v to nihče ne sili, zato lahko mirno spakirajo kufre in gredo nazaj v kraje, ki jim omogočajo njihovo domačijsko zaplankanost.

Sploh ne gre za zgodovino, temveč za življenjski prostor.

jest mislm da je glih kle fora
oni so pršli gor zato ker so hotl 'boljš' žvet
(kar so jim, očitno in francozi in nemci obljubljal)
oni so bli prpravljeni na trdo delo za malo plačilo (kot doma (nč dost več, čeprov je blo kr jasno da bo več)), samo da jih ne morjio tko kot doma (zato ker razmišljajo tko kot razmišljajo in ker so kdor so).
(ker so tko definirani 'by their own personality')
in oni so se prilagajal, tako so mel namero ...
pol pa ko so se nekoliko prilagodil, pa je nelagodno ratal delu ljudi, ki ga nočem označit z nobeno nalepko, ki pa so verejtno doživljal to tko kot pravi t ... kot odjedanje življenskega prostora ...
ti so znotraj ljudstva začel rovart proti njim, če pa ma politika podalgo v ljudstvu ... ji ne preostane drugega kot to kar ljudstvo hoče ...
... rang ... nehite njih financirat in financirite nas ...
... jest še pomnim ... par mescov nazaj, ko je pogorel par blokov v franciji ... takih v katerih so živel teisti reveži ki so zdej nastal problem ...

pač ... njihov model integracije je pod vprašajem ...
evropa je pač zibelka eksperimenta - sprejemanja drugačnosti in življenja v slogi in tudi sodelovanja, ne glede na barvo, raso ipd ...

naloga evrope je jasna
predispozicije so več kot jasne ...

meje so lastnost ega, zato je njih čas potekel ... tako kot čas ega ... z zadnjimi močmi še manipulira podatke, jih skuša zajezit (dejmo ne prikazovat protestov na tv, ker jih vidjo še mulci drugje in še oni začnejo protestirat)

malo morgen ...

še dobr da so znanstveniki, ki so nardil internet, nardil tolk odfukano reč ... pri kateri se bojo ubil preden jo bojo nadzoroval ...

tko da, kot vedno, jest zagovarjam sprejemanje!
vem pa, da je težko k svinja takrat ko je sprejemat treba ... ampak ... to je vse kar je šole v življenju ...
drugo je samo maya
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #66 - 09.11.2005 at 10:22:18
 
Toni_Zamene wrote on 09.11.2005 at 08:52:55:
To kje se konča moje dvorišče in kje se prične dvorišče drugega ve vsak v sebi zdrav in pošten človek.

ja
k sm biu mejhn (in tud večji), smo s starši žvel v ulici vrstnih hiš
standard
po sred ulca, na eni strani 4 hiše na drugi 5
smo bli stisnjeni med 2 soseda
itak bojo vsi (kdor ma podatke) vedl o kom govorim ... en je bil turk po priimku pa sploh ni bil turk po nacionalnosti, je meu 3 otroke in je bil strah in trepet ...
NI blo dovoljeno na NJEGOVO (dokler ni blo ograj (smo bli res mejhni)). po deseti smo moral bit tiho, ko je nainštaliru ograje, če nam je ping pong žogca padla na njihovo, je bla cela štala ... kdo jo bo šu iskat, a je vidu (mam zmečkane žogce sliko v glavi) da je padla tja ... namreč poleg njega so žvel pa sosedje k so mel pa 4 otroke ... same umetnice danes, no na drugo stran od nas pa so bli še eni sosedje, ki so mel pa 5 otrok (povečini odraslejši, s tanajmlajšo njihovo sva pa že 5 let skupi) ... mi smo bli 4. fantje. gape najživejši ... dons bi mu rekl vsaj indigo ...
morm rečt, po vseh izkušnjah, ki smo jih do dons prežvel, da si ne zamerimo tega da smo vsak živeli po svojih najboljših močeh ... in da smo vsak največje zateženosti odpravl (več kt polcajom me nikol ni mogu prjavt zarad mojih 'custom made' auspuhov na mojeih custom made mopedih, al pa k smo se režal k pečeni mački u (naši - mojih starcov) kuhni ob štirih zjutri) ...

hočem rečt ... k smo bli otroc je pizdiu, je postavu ograje okol in okol ... doker mu ni potegnl ... sam sm (imho) ...

dons je drug človk ...

pomoje (upam da) se več ne ukvarja s tem kako mu drugi svobodo kratijo ... je namreč opazu da se bi verjetn splačal osvobodit - sebe in svojih prepričanj ... da bo tud on svobodn ... ne pa nam najedu k mu kažemo da svoboda je pač dejstvo ... in da življenja se ne za zamorit z ograjo ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #67 - 09.11.2005 at 10:52:39
 
gape wrote on 07.11.2005 at 22:33:18:
drgač pa ... ker:
Misliš, da je čas zrel za kak vseforumski piknik, he he...
... ti lahko povem da nisi edini ...
tko da ...
zbiramo predloge?

si kandidat?
za uletet?

... Tole pa (ne bo) nič dobrega
Grin


Hm, tole o pikniku je bilo misljeno cist teoreticno, kajti resno dvomim, da bi se na pikniku skupaj pojavili sinja, t, stojči, iga, Ales, titud, bamby, itd.

A priznam, ce bi se, se ne bi mogel upreti - takoj se naslikam poleg. Grin Grin
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #68 - 09.11.2005 at 10:54:25
 
t wrote on 09.11.2005 at 08:40:20:
To načeloma nima nobene zveze, saj imamo dve različni domačijski zaplankanosti (našo in njihovo). Če stojimo pred vprašanjem mi ali oni, potem je jasno, da so oni tisti, ki se naj tu prilagajajo, namreč to, da so bili že od nekdaj zadaj jih v ničemer ne opravičuje, kvečjemu je lahko dobrodošel izgovor, vendar pa glede na to, da sprejemajo pridobitve naše kulture, sprejemajo gostoljubje našega prostora, potem morajo sprejeti tudi naš način življenja. Seveda jih v to nihče ne sili, zato lahko mirno spakirajo kufre in gredo nazaj v kraje, ki jim omogočajo njihovo domačijsko zaplankanost.

Sploh ne gre za zgodovino, temveč za življenjski prostor.


uživajte!



Po moje do zavestnega odpora do prilaganja s strani priseljencev v drugi ali tretji generaciji pride tud  zaradi tega, ker gostujoča skupnost to generacijo kljub formalni prilagojenosti zarad njihovega kraja bivanja (geto), priimkov ali barve kože še vedno obravnava tako kot prvo generacijo. Od njih  zato domačini pričakujejo/predpostavljajo  drugačno kulturo in iz nje izhajajočo drugačnost, ki predpstavlja podrejenost, prilagodljivost in ponižnost. Domačini v bistvu od te generacije pričakujejo in zahtevajo nekaj, kar nimajo, ker sami sebe ne percetirajo v tem smsilu drugačne. Razmišljjo tko: če se od nas pričakuje drugačnost, jo jim bomo pa dali! Punce tretje genercaije začnejo nost rute, fantje začnejo puščat brade   in prakticirat tribalizem,  za katerega iščejo vzore v matičnih skupnostih v aziji in afriki, čeprav ta niti tam ni več živ. S takšno drugačnostjo se odtujijo tud svojih staršev, tko da si 'dvakat pečeni' z iskanjem vzorov v 'avtentični'  plemenskosti skreirajo še dvojno odtujenost (tako kot od lastne prisljenske supnosti kot o  gostojuče skupnosti) in to samo zato, da ustregli pričakovanjem obeh: staršev, da bi se integriral in domačinov, da bi ostali drugačni. Za znort.

Po moje se te skupnosti v franciji zaradi številčnosti nahajajo tud fazi, da bi si lahko zgradile tud alternativen/pralelno/samoskbrno ekonomijo in nekašno kulturnopolitično avtonomijo  po zgledu afro in latinkupnosti v ameriki, ki preprečujeejo nevarnost  zmotnih identifikacij. Francoska družba takega  manjšinskega ekomsko/kulturnega paralelizma enostvano ni zmožna stolerirat, ker je ujeta v svojo fanatzmo o lastni odprtosti računala, da se bo folk, ki se pirselljuje, kar zintegriral.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #69 - 09.11.2005 at 12:20:25
 
Tele disertacije o vzrokih nasilja v Franciji skozi prizmo negativne (samo)percepcije priseljencev sicer zelo fajn izgledajo, vendar po moje to ni vzrok nastalemu nasilju.

Zdolgočasene mladeniče je moral nekdo z zelo konkretnimi nameni in organizirano vzpodbuditi k eskalaciji nasilja. (pripravni triger je bila smrt dveh mladeničev, ki sta se pred policijo skrila v transformatorsko postajo, kjer ju je streslo do smrti)

Ko eskalacija doseže neko kritično maso (point of no return) se ta samo še nezaustavljivo povečuje, do naslednje točke nasičenosti, kjer se ustavi ali pa na novo spodbujena ponovno širi naprej.

Do eskalacije nasilja lahko nenazadnje in dokaj spontano pride tudi med tako sicer čisto miroljubno skupino občanov, kot je množica upokojencev, ki si pod vplivom medijev zaželijo na vsak način biti cepljeni proti ptičji gripi, kot se je zgodilo v Centralnem zdravstvenem domu Ljubljane in kjer so jih šele varnostniki komajda umirili.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #70 - 09.11.2005 at 13:58:48
 
Mene nasilje ne zanima samo po seb, mene bolj vzemiraja problem osebne identifikacije določene populacije. Njihov strukturno povzročen shizofrem položaj, ki se ravno tako kot v nasilju lahko razrešuje v apatiji in drugih oblikah bolj ali manj pataloških (ne)dejavnosti.

Shizofrene situacije, v kateri se znajde neka populacija, ni mogoče razrešit, če se jo psihologizira. Če se priseljenec osebno identificira s svojim položajem, ga začne reproducirat, ne pa razreševat. To je isti postopek reprodukcije samodutujitve, kot je opisal močnik pri ljudeh, ki se osebno identificirajo s kariero in  osebno odličnostjo v sistemu kapitalističnega gospostva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #71 - 09.11.2005 at 15:02:51
 
Bardo_Thodol wrote on 09.11.2005 at 12:20:25:
Zdolgočasene mladeniče je moral nekdo z zelo konkretnimi nameni in organizirano vzpodbuditi k eskalaciji nasilja. (pripravni triger je bila smrt dveh mladeničev, ki sta se pred policijo skrila v transformatorsko postajo, kjer ju je streslo do smrti)
...
Do eskalacije nasilja lahko nenazadnje in dokaj spontano pride tudi med tako sicer čisto miroljubno skupino občanov, kot je množica upokojencev, ki si pod vplivom medijev zaželijo na vsak način biti cepljeni proti ptičji gripi, kot se je zgodilo v Centralnem zdravstvenem domu Ljubljane in kjer so jih šele varnostniki komajda umirili.
BT,

Meni se zdita ta dva citirana odstavka protislovna. V prvem predpostaviš nujno zunanjo spodbudo potrebno za nastanek nemirov, v drugem govoriš o spontanem izbruhu nasilja.

A mi lahko prosim pojasniš, v čem je razlika med enim in drugim primerom, oz. kje sem te narobe razumel.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #72 - 09.11.2005 at 15:13:20
 
Quote:
BT,

Meni se zdita ta dva citirana odstavka protislovna. V prvem predpostaviš nujno zunanjo spodbudo potrebno za nastanek nemirov, v drugem govoriš o spontanem izbruhu nasilja.

A mi lahko prosim pojasniš, v čem je razlika med enim in drugim primerom, oz. kje sem te narobe razumel.

lp bp



Meni se zdi, da so v danem primeru nekakšen terminus medius ali katalizator mediji - oziroma propaganda.

(v smislu, da je nekdo moral nekako nakuhati ekipco huligansko tako spontano, kot so mediji nakuhali upokojence, ki so se spontano hoteli na vsak način cepiti)

lahko pa, da se motim?


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #73 - 09.11.2005 at 16:28:17
 
Toni_Zamene wrote on 09.11.2005 at 07:22:59:
Zadnji čas je, da se ljudje pričnejo učiti, da človek ni in ne more biti povsod doma kamor pride.

Zakaj pa ne?  ???

Seveda, ce tegale "doma" ne vzamem(o) dobesedno, ampak kot sirsi prostor - mesto, drzavo.
Jaz se povsod, kjer je moj mladoletni otrok in moje osebne stvari, pocutim doma.
In kjerkoli sem do sedaj zivela, je bilo tako (tudi ko otroka se ni blo, le osebne stvari).

A mi hoces dopovedat, da je to le zato, ker imam belo kozo, trenutno "pravi" priimek in ne stanujem v getu?

???
ARS
Back to top
« Last Edit: 09.11.2005 at 18:41:17 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #74 - 09.11.2005 at 16:43:36
 
X wrote on 07.11.2005 at 17:28:50:
t in sinjekoka si delata masturb, masturb, masturb, bambyskače naokoli kot Veliki Slavist v svetem prepričanju kako efektivno zna zabijat ljudi, bp, ki to tudi resnično zna, gape s svojim nepovezanim & neskončnim brbljanjem, titud kot glas mirnega razuma, ki ga (skoraj) nihče ne sliši, X kot predstavnik velike večine lurkerskih voajerjev, ki se ob vsem tem prav fino naslajajo, itd.




oh Xabek, kako si čudovit Grin

Grin Grin kje jih stakneš oz. kje najdeš take traparije na netu Grin Grin

sm bla pa presenečena, da jh bp resnično zna(zabijat ljudi namreč ???) on je lahk samo kalilec sreče Tongue

lp

se že iščem kam bi se dala, al bi šla kr u tvojo skupino Wink
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 16