Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 13 ... 16
(Read 60407 times)
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #150 - 15.11.2005 at 10:37:24
 
sinjeoka wrote on 14.11.2005 at 17:45:32:
kdo pa je plačan, da čisti po tvoji soseski? ... nben ? (nekak tko kt pr moji lublanski al pa bruselski)
tko kot v lublan tut v bruslu ali u parizu razen v strogeem centru cestnega pometača nauš sreču ...

t wrote on 14.11.2005 at 18:13:44:
Tale je malo bosa - veliko...

Kar si navedla za Ljubljano, Pariz in Bruselj je zaprmej ekstremno bosa, ne sam mal.
Prav za nobeno od treh ne mores rect, da je usrano mesto.
Na primer, v Parizu celo pasje kakce s posebni enotami & napravami naokol pobirajo ...
Pa ceprav je hkrati res, da sem najbolj usrane domace (ne javne) koticke prav v Franciji spoznala; pri "klenih domorodcih", da ne bo natolcevanja.

Moras pa v eni zlo cudni, odrocni ljubljanski soseski zivet, da vam nihce "javen & placan" javnih povrsin ne puca ...
... pa tvoja teta zaprmej ni v 16. pariski cetrti zivela ... pa ti se v Bruslju ocitno tut nisi po Ucclu najvec gibala ...
Back to top
« Last Edit: 15.11.2005 at 16:00:02 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #151 - 15.11.2005 at 10:43:26
 
vida wrote on 15.11.2005 at 10:11:04:
Saj imajo svoje prednike na drugem kontinentu in izhajajo iz druge kulture.
Kaj pa vpliva na identifikacijo človeka ? Po moje bolj vzgoja v družini kot  trenutno življenjsko okolje.



Vzgojeni so priselejniških družinah,  zato se identificirajo se s to  kulturo priselejncev in ne  domorodnih alžircev, maročanov... Tko da ta kultura obstaja samo v franciji in  je v tem smislu francoska, neglede na to, kakšno skrpucalo to zgleda za 'prave' francoze.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #152 - 15.11.2005 at 10:47:12
 
lola wrote on 15.11.2005 at 08:44:32:
Hm, to sprejemanje, če naj velja za vse, zakaj potem tisti priseljenci v Franciji ne sprejmejo, da jih Francozi kao ne marajo, mar ni škoda vse tiste negativne energije, ki so jo vložili v zažiganje avtov in kar so pač še počeli, ... Ko pa je tako preprosto, samo sprejet je treba nek vzorec, pa se ti ne dogaja več. Če pa se še slučajno dogaja, ti ne vzbuja slabe filinge. Ja, te priseljence je treba nujno poučit o sprejemanju!

titud wrote on 15.11.2005 at 09:43:58:
Problem je v tem, da tisti niso priseljenci, ampak so francozi. Če pristajajo na zanikanje strani francozov, zanikajo sami sebe.

Hkrati takisto za potomce priseljencev iz ex-Yu republik v Sloveniji velja, pa otroke mesanih slovenskih parov/zakonov ...
Ne pozabit na te Slovence in kaksen je (bil) na splosno tukajsnji odnos do njih ...
Lola, takim kot ti oz. klenemu Slovencu je vcasih ze samo mehki ć prevec, mar ne?
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #153 - 15.11.2005 at 10:56:49
 
gape wrote on 15.11.2005 at 10:33:25:
in?
v osebni jim piše francoz
kaj naj pol nardijo?
naj se odpovejo edinemu državljanstvu ki ga imajo in začnejo težit da hočjo državljanstvo ki jim pripada po krvi liniji od njih (pra)staršev?

oni tm so
to je dejstvo
so taki kot so, kot so se sami definiral
čist zadost dobr pa vemo kolk definicija ki prihaja od širše družbe vpliva nate.
in kolk že prej na tvoje starše
sploh pa stigma
sploh pa marginalizacija in odrivanje na rob ...

morm rečt

natanko to se je zgodil dozdej vladajoči opciji
da so marginalizirana skupina
da kljub temu da jih za za eno tretjino, jih je premal da bi KAKRŠNOKOLI svojo voljo uveljavljal pri 'reformah' ...
nimajo moči za narest karkoli ...



v osebni jim res piše francoz, vprašanje pa je kako se počutijo in komu pripadajo.
Skratka težko je govort o tem česar nisi probal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #154 - 15.11.2005 at 10:59:01
 
vida wrote on 15.11.2005 at 10:56:49:
v osebni jim res piše francoz, vprašanje pa je kako se počutijo in komu pripadajo.
Skratka težko je govort o tem česar nisi probal.

vprašanje ki si ga zastavlja kdo?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #155 - 15.11.2005 at 10:59:57
 
titud wrote on 15.11.2005 at 10:43:26:
Vzgojeni so priselejniških družinah,  zato se identificirajo se s to  kulturo priselejncev in ne  domorodnih alžircev, maročanov... Tko da ta kultura obstaja samo v franciji in  je v tem smislu francoska, neglede na to, kakšno skrpucalo to zgleda za 'prave' francoze.

ja in obratno, ne glede na to kakšno skrpucalo zgledajo za priseljence tudi francozi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #156 - 15.11.2005 at 11:12:01
 
gape wrote on 15.11.2005 at 10:59:01:
vprašanje ki si ga zastavlja kdo?


kako to misliš kdo ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #157 - 15.11.2005 at 11:52:05
 
titud wrote on 15.11.2005 at 09:43:58:
Problem je v tem, da tisti niso priseljenci, ampak so francozi. Če pristajajo na zanikanje strani francozov, zanikajo sami sebe.  


Saj ni poanta v tem, kdo je priseljenec in kdo Francoz. Poudariti sem hotela le, da tisti pridigarji vseobsegajočega sprejemanja le-to pridigajo samo enim, drugim pa ne. Torej, tudi tisti, ki zažigajo avte, se naj učijo sprejemanja.

Oziroma drugače povedano, če samo eni strani tupiš o tem sprejemanju, drugi pa ne, si sam že selektiven pri sprejemanju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #158 - 15.11.2005 at 11:57:53
 
gape wrote on 15.11.2005 at 10:26:36:
zakaj pa bi ti hotla da bi jest dubu uši?


Saj nimam te želje, pravzaprav mi je popolnoma vseeno. Kot mi je tudi vseeno, če imaš pajke pa kakšne druge živali v hiši.
Gre za to, da mi govoriš o sprejemanju ščurkov. Jaz jih ne sprejemam. Lahko to sprejmeš?

Quote:
to da so sosedje šli si že povedala ...
nisi pa (točno) povedala al so odšli zarad pritiskov ostalih (tvojih kar se tebe tiče), al ker ste jih ostali (ti osebno kar se tebe tiče) sprejel in so se oni sami odločl da bojo odšli ... (na boljš) ... tm kjer ni sosedov v bloku k majo ščurke, da jim pol najedajo (z njihove perspektive) ...

Pojma nimam, zakaj so sosedje šli.

Sem pa nekaj let kasneje tudi jaz odšla iz tistega bloka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #159 - 15.11.2005 at 12:59:42
 
vida wrote on 15.11.2005 at 10:59:57:
ja in obratno, ne glede na to kakšno skrpucalo zgledajo za priseljence tudi francozi.


Quote:
Saj ni poanta v tem, kdo je priseljenec in kdo Francoz. Poudariti sem hotela le, da tisti pridigarji vseobsegajočega sprejemanja le-to pridigajo samo enim, drugim pa ne. Torej, tudi tisti, ki zažigajo avte, se naj učijo sprejemanja.

Oziroma drugače povedano, če samo eni strani tupiš o tem sprejemanju, drugi pa ne, si sam že selektiven pri sprejemanju.


Oba posta sta v isti kategorij. Obe predpostvljata, da so francozi drugačni, da bi morali imet potomci priseljencev sposobnost  sprejemanja drugačnosti 'pravih' francozov. Keč pa je v tem, da so prav potomci prisljencev že ta  poosebljena drugačnost, torej se lahko sprejmejo le kot 'drugačni' francozi, torej  'pravi' francoz v bistvu sploh ne obstaja kot nekaj, s čimer bi se blo mogoče identificirat. 'Pravi' francoz je lepenovska fantzama,  s katero se je enako samodestruktivno identificirat   tko kot se  je samodestruktivno identificirat s 'pravim 'arabacem kot  bin ladnovo fantazmo.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #160 - 15.11.2005 at 13:45:58
 
titud wrote on 15.11.2005 at 12:59:42:
Oba posta sta v isti kategorij. Obe predpostvljata, da so francozi drugačni, da bi morali imet potomci priseljencev sposobnost  sprejemanja drugačnosti 'pravih' francozov. Keč pa je v tem, da so prav potomci prisljencev že ta  poosebljena drugačnost, torej se lahko sprejmejo le kot 'drugačni' francozi, torej  'pravi' francoz v bistvu sploh ne obstaja kot nekaj, s čimer bi se blo mogoče identificirat. 'Pravi' francoz je lepenovska fantzama,  s katero se je enako samodestruktivno identificirat   tko kot se  je samodestruktivno identificirat s 'pravim 'arabacem kot  bin ladnovo fantazmo.      


Ti govoriš o čisto drugi stvari kot jaz.  Mene zadeva s Francozi in priseljenci sploh ne zanima. Jaz razmišljam o tem tolikokrat omenjanem sprejemanju. In sicer se v relaciji/odnosu dveh ljudi/strani samo enim govori o sprejemanju, drugim pa ne. Tako se v tem primeru govori o Francozih, ki ga lomijo, ker drugih ne sprejemajo, tisti drugi (saj ne vem več, kaj so, ker priseljenci menda niso, pa niti ni pomembno) pa  očitno nič ne sprejemajo in je to kar v redu. Če že toliko govorijo o sprejemanju, naj to govorijo obem stranem/udeleženim. Sprejemanje naj bo obojestransko. Torej: Francozi naj sprejmejo tiste druge in tisti drugi naj sprejmejo Francoze.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #161 - 15.11.2005 at 14:08:58
 
titud wrote on 15.11.2005 at 12:59:42:
Oba posta sta v isti kategorij. Obe predpostvljata, da so francozi drugačni, da bi morali imet potomci priseljencev sposobnost  sprejemanja drugačnosti 'pravih' francozov. Keč pa je v tem, da so prav potomci prisljencev že ta  poosebljena drugačnost, torej se lahko sprejmejo le kot 'drugačni' francozi, torej  'pravi' francoz v bistvu sploh ne obstaja kot nekaj, s čimer bi se blo mogoče identificirat. 'Pravi' francoz je lepenovska fantzama,  s katero se je enako samodestruktivno identificirat   tko kot se  je samodestruktivno identificirat s 'pravim 'arabacem kot  bin ladnovo fantazmo.      

ni čisto tako ... strinjam se z lolo, da če že govorimo o sprejemanju naj velja to za obe strani. Če te prav razumem naj bi se priseljenci do sedaj že do neke mere "pofrancozili", sedaj pa naj bi bili na vrsti še francozi ... spomnila sem se na eno družino iz Bosne (muslimani), ki so živeli v moji vasi. Hitro so se vključili v okolje, govorili so slovensko in so navzven delovali kot da živijo od nekdaj tu. Ko pa sem bila pri njih doma (s hčerko sva prijateljevali), pa je bilo vse "drugače", dom je bil opremljen v njihovem stilu, v družini so ohranili verske običaje, drugačna prehrana ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #162 - 15.11.2005 at 14:27:45
 
lola wrote on 15.11.2005 at 13:45:58:
Ti govoriš o čisto drugi stvari kot jaz.  Mene zadeva s Francozi in priseljenci sploh ne zanima. Jaz razmišljam o tem tolikokrat omenjanem sprejemanju. In sicer se v relaciji/odnosu dveh ljudi/strani samo enim govori o sprejemanju, drugim pa ne. Tako se v tem primeru govori o Francozih, ki ga lomijo, ker drugih ne sprejemajo, tisti drugi (saj ne vem več, kaj so, ker priseljenci menda niso, pa niti ni pomembno) pa  očitno nič ne sprejemajo in je to kar v redu. Če že toliko govorijo o sprejemanju, naj to govorijo obem stranem/udeleženim. Sprejemanje naj bo obojestransko. Torej: Francozi naj sprejmejo tiste druge in tisti drugi naj sprejmejo Francoze.

Oboji so eni in  isti. Ko bo vsak sprejel sebe, bo  s tem sprejel tud drugega, ker identiteiteta tega drugega je že del lastne francoske  identite.

Ni naloga  potomcev prisljencev, da bi sprejel 'prave' francoze, ker taki 'pravi'  francozi prav zarad njih ne obstjajao. Silit jih v sprejemnje takih 'pravih' francozov pomen zahtevat od njih, da se odrečejo svoji lastni francoski identiteti. Tega se po moje bolj ali manj zavedajo vsi francozi, zato tud 'pravi' francozi  potomcem  prišlekov niti ne odrekajo francoske identitete,  ampak jih kriminalizirajo oz jih mečejo v isti koš kot kriminalce, ki so po poreklu sicer  'pravi' francozi. Ne odrekajo jim služb in drugih ugodnosti, ker bi bli nefrancozi, ampak zato, ker so (vsaj potencialni) kriminalci, s kateremi se ni za idenficicirat. Tko da 'pravi' francozi v bistvu s kriminilaizcaijo potomcev prišlekov kriminalizirajo tud del svoje lastne identititete, ssame sebe  razkrivajo kot kriminalce, kars o jim mulci z  uporom lepo razkril, ko so oblasti  prisilili, da so začele sprejemat proti njim ukrepe iz svoje kriminalne (kolonilane) ropotarnice.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #163 - 15.11.2005 at 14:52:06
 
titud wrote on 15.11.2005 at 14:27:45:
Oboji so eni in  isti. Ko bo vsak sprejel sebe, bo  s tem sprejel tud drugega, ker identiteiteta tega drugega je že del lastne francoske  identite.

Ni naloga  potomcev prisljencev, da bi sprejel 'prave' francoze, ker taki 'pravi'  francozi prav zarad njih ne obstjajao.


Če že govorimo o sprejemanju, govorimo o tem kako sprejeti človeka kot človeka, ne pa priseljenec Francoza, Francoz priseljenca ali karkoli že kdo je.  Ponovno ponavljam, da me pri govorjenju o sprejemanju moti, da bi naj eni sprejeli druge, drugim pa to ni potrebno. To me moti, sprejemanje naj bo obojestransko in s tem tudi odgovornost do skupnega bivanja.

In kaj sploh je pravi Francoz? Je to sploh pomembno?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #164 - 15.11.2005 at 15:11:41
 
lola wrote on 15.11.2005 at 14:52:06:
Če že govorimo o sprejemanju, govorimo o tem kako sprejeti človeka kot človeka, ne pa priseljenec Francoza, Francoz priseljenca ali karkoli že kdo je.  Ponovno ponavljam, da me pri govorjenju o sprejemanju moti, da bi naj eni sprejeli druge, drugim pa to ni potrebno. To me moti, sprejemanje naj bo obojestransko in s tem tudi odgovornost do skupnega bivanja.

In kaj sploh je pravi Francoz? Je to sploh pomembno?


'Pravi' je pomeben v  konceptu  sprejemanja samega sebe.  Identiteta/pripadnost mora bit pri tem prava/avtentična, če ne zaradi napačnih poistovečanj zmerom ostane del sebe, ki ga ni mogoče sprejet. Nesprejeto se potem projicira na druge, ki se jih obremenjuje s pripisovanjem  napačne  identitete, ki svojo  popačeno indentiteto projicirajo nazaj na nas...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 13 ... 16