Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 25 26 27 28 29 ... 33
(Read 102712 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #390 - 13.09.2005 at 00:36:33
 
stoychi wrote on 13.09.2005 at 00:23:17:
Evo Igor sprašuješ me kje lažaš?

Bamby ti je to bolj kot nazorno
tu zgoraj dokazal, mar ne? Shocked

In take stvari se ti ponavljajo
v tvojih pisarijah kar naprej in naprej Shocked


Seveda Stojči, Bamby vsem dokaže svoj prav. Če se bo Bamby odločil, da teče Sava iz Donave proti Gorenjski, bo to vsem dokazal.

LP Igor
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #391 - 13.09.2005 at 02:12:48
 
stoychi wrote on 13.09.2005 at 00:03:49:
Ganja in ganjoti mene ne motijo,
niti me ne motijo džankiji, ali kroniki
vse dokler mi dajo mir
moje mnenje je,
da ima vsak pravico s svojim zdravjem
in telesom početi kar mu je pač volja.

Glede tega sem precej liberalen
in nikogar ne obsojam,
sem pa bil včasih precej bolj oster


Stojči, če sem te s tisto “ganjo sceno” prizadel, ker si bil nekoč tudi ti administrator se opravičujem. Vendar vsem se definitivno ne bom opravičeval!!!

S tem zgoraj kar si napisal se strinjam z dvema pripombama:

#1 Duhovno vidik:
Za vpogled v svojo duhovnost so nezaželene karkšnekoli substance, ki vplivajo kot bolj ali manj močan zunanji dražljaj na človeka, ker je to za duhovno pozornost in koncentracijo in osredotočenje bistva v sebi skrajno moteč faktor. “Smrt za dušo”. Že itak smo vsakodnevno izpostavljeni množici zunanjih vplivov. Poleg tega ti zunanji vplivi povzročajo še eno odvisnost več, kar je zopet v nasprotju z bilo kakšno duhovnostjo. Po bilo kakšnem zunanjem dražljaju namreč nastopi faza duševne praznine in potreba po ponovitvi dražljaja. Močnejši, ko je ta zunanji vpliv večja praznina nastopi po koncu vpliva in večja je potreba po ponovitvi, ker praznina je najhuje kar lahko doleti človeka. Zakonitost, ki ji ne more pobegniti nobeno živo bitje in, katere zakonitosti ne razume večina ljudi. O tem sem napisal nekaj stavkov ravno pod to temo (o iskanju popolnosti v materialnem in duhovnem vendar tistega ni skoraj nihče razumel). Poleg tega so tu še kvarni vplivi na zdravje kar je tudi v popolnem nasprotju z bilo kakšno duhovnostjo. Anima sana in corpore sano (ASICS). In to naj bi bila stran, (Svet Duhovnosti) kjer naj bi se udeležnci diskusij vsaj ne norčevali iz teh zadev vendar temu ni tako. Še več, sem malo pobrskal po netu, celo admin te strani propagira tako vrste “duhovnosti” s pomočjo zunanjih pomagal:

http://www.gape.org/gapes/legalizacija.htm

Quote:
Gape:
Mnogo časa nazaj sem napisal 'v ganji je bistvo'
pa nisem vedel zakaj.
Zdaj vem!
Ganja (in verjetno tudi ostale droge (ne Vem ker nisem preizkusil)) pomaga dosegati višje stopnje zavesti.
Sicer samo do določene stopnje zavesti, naprej pa je treba iti brez drog, saj imamo v sebi vse potrebno za to!
V te namene so ganjo uporabljali že šamani (poleg ostalih 'drog'), uporabljajo pa jo še danes rastafarijanci in seveda veliko posameznikov, ki pa ponavadi do prebujenja ne vedo zakaj jo sploh uporabljajo.


... in zdi se, da je kar nekaj tipsonov, ki “poganja” to stran na isti frekvenci. Zato sem dodal tisto "ganjo sceno". Eno je legalizacija, drugo pa je licemersko opravičevanje s pomočjo “duhovnih” vidikov in sklicevanje na “avtoritete”, ki naj bi si tako pomagale do duhovnih višav. Če bi vsaj držalo, pa ne. To v boldu zgoraj lahko napiše samo zblojen nevednež. Kot bi gasil požar s petrolejem.  ??? Roll Eyes (do neke mere s petrolejem potem pa naprej z vodo  Grin Grin)


#2 Materialni vidik:
Jaz pa tu nisem prav nič liberalen, ker se potem razno razni zasvojenci zdravijo na moj račun. Ko se bodo fiksali na svoje stroške in tudi zdravili na svoje stroške potem pa naj počnejo kar hočejo. Tu se moja liberalnost neha.


Glede prve točke pa mi je jasno, da je ta stran v bistvu  podobna vsaki strani (kot npr. pogovori o Hi-FI opremi ali kuharskih receptih ali bilo kakšna stran s politično vsebino ali kaj drugega), duhovnosti se tu pač ne gredo ali bolje, se samo gredo neko duhovnost v resnici pa je tu zraven kar nekaj navadnih opravljivih ščenet. Pretenzije strani so večje kot je njena izvršitev, vse skupaj pač poganjajo administratorji kova Iga ali tejko, ki jih podpira izgleda sam admin. Vse skupaj pa poganja ganjo. V tem smislu je to za mene pač ganjo stran. Se pa kljub vsemu kdaj pa kdaj najde znotraj vsega tega kakšna lepa misel, kot biser med gnojem.
Back to top
« Last Edit: 13.09.2005 at 03:32:02 by Bamby »  

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #392 - 13.09.2005 at 02:44:59
 
Quote:
S tem se moja debata s tabo zaključuje. Imej se lepo v svojem svetu intrig in laži, mene pa pri miru pusti. Slej ko prej itak vsak spozna pravega Stojčija.
LP Igor


Quote:
Seveda Stojči, Bamby vsem dokaže svoj prav. Če se bo Bamby odločil, da teče Sava iz Donave proti Gorenjski, bo to vsem dokazal. LP Igor



Sam sicer nisem spoznal pravega Stojčija sem pa dodobra spoznal pravega IGA.
Obrekuje in ne dokazuje svojih trditev,  je lažnivec in opravljivec, hinavski zahrbtni intrigant. Neumen in neinteligenten, rojen za delavčka za preprosta manualna dela.

Vzkipljiv in nedosleden primitivni histerik.

Če Iga reče, da je končal diskusijo s Stojčijem se tega drži točno tri minute.  Grin
Back to top
« Last Edit: 13.09.2005 at 05:10:11 by Bamby »  

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #393 - 13.09.2005 at 07:30:04
 
Bamby wrote on 13.09.2005 at 02:44:59:
Sam sicer nisem spoznal pravega Stojčija sem pa dodobra spoznal pravega IGA.
Obrekuje in ne dokazuje svojih trditev,  je lažnivec in opravljivec, hinavski zahrbtni intrigant. Neumen in neinteligenten, rojen za delavčka za preprosta manualna dela.

Vzkipljiv in nedosleden primitivni histerik.

Če Iga reče, da je končal diskusijo s Stojčijem se tega drži točno tri minute.  Grin


O, hijena nemarna še kar grize.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #394 - 13.09.2005 at 09:26:46
 

Bamby ima tudi tokrat prav
res si navaden intrigant in obrekovalec

Igor je napisal:

Politični nasprotniki Huh Huh Huh
Ha,ha,ha...a tako se reče po novem upnikom?

Upnike si mi kar nekajkrat že očital tudi v mailu.

Jaz pa ti odgovrjam:

1. Kaj tebe brigajo moji upniki?

2. Navedi imena teh upnikov, ki jih ti seveda poznaš?

Malčeva mi je denar poklonila  
in mi večkrat zagotovila,
da ji ga ni treba vrniti

Jaka je eden upnik

Kje so ostali upniki, ki jih ti poznaš
in za katere celo trdiš, da me lovijo?

Sprašuješ me kako vem, da nisi notranje umirjen?

Človek ki toliko laže in je tak intrigant kot si ti,
ne more biti notranje pomirjen,
kar se ti tudi lepo vidi.  Shocked
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #395 - 13.09.2005 at 09:35:08
 

Bamby glede delovanja droge na dušo in telo
ti tudi tokrat dam povsem prav.

Prav vsaka droga zamegljuje človeku zavest
in mu zmanjšuje koncentracijo,
ki je še kako pomembna
pri odpiranju srčnih vrat.
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #396 - 13.09.2005 at 09:53:43
 
Dejmo se probat strinjat o tem, da ne izbiramo mi načina, kako bomo prišli do resnice (ker pol bi bla resnica odvisna od načina našega iskanja) ampak si resnica sama najde pot, kako se nam bo razodevala.

Če se strinjamo s tem, potem nima noben od nas argumenta trdit, da droga ni pot, skozi katero bi se lahko razodevala resnica. Pol tud nima noben od nas argumenta trdit, da ta pot ni askeza, trpljenje, meditacija, molitev, vera,  logika/znanost, modrost/filozofija, ljubezen/tantra, srednja pot....

Skratka, če resnica ni odvisna od sredstva, s katerga  se nam razodeva, pol nima smisla, da se med sabo prepucavamo o tem, kdo na podlagi tega 'pravilnega sredstva' poseduje pravo resnico. Ker če zapovemo edino možno pravo sredstvo, potem  to nardimo kvečjemu z namenom, da bi  posedovali monopol nad razodetjem, to pa  je je prvi korak do monopoliziranja resnice same.



Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #397 - 13.09.2005 at 10:15:22
 
Re: Kdo je Indigo

Quote:
ja, sam na žalost obstaja veliko zelo "zasvinjanih" krščanskih družin

večina ljudi je zdej kapitalistično usmerjenih in se tudi svinjarija v družini nabira okrog tega koncepta (kdo bo mel več, kdo bo lepši, boljši itd), ampak krščanske družine imajo ponavadi še bolj glupe in zapackane vzorce ki segajo še rodove nazaj in so sigurno tudi težje rešljivi


Animsay wrote on 19.08.2005 at 12:27:51:
vedno je + in -. Tako tudi vesolje, ki se zaradi tega zakona drži skupaj Wink


Quote:
seveda, itak so taki in drugačni ljudje, mene je recimo ful prizadelo ko sem za prijateljevo družino, ki navzven izgleda prou normalna in uredu, izvedel kako podla je v resnici....starši so pa itak neki oh in sploh kristjani

ampak prava pot je med + in - ....tam je praznina Wink


ixtlan wrote on 19.08.2005 at 16:10:46:
mogoče bolj na mestu, da rečemo, da je med Ido (Yin) in Pingalo (Yang) ravnovesje - Shushumna (Tao)

praznina je preveč približno poimenovanje koncepta bivanja izven forme in aktivnosti, ki je končni cilj (Nirvana) oz. izkušnja Kethra v Aziluthu, ki sem jo ravno malo prej omenjal


ja preveč približno

smo pa svoje cajte vedl povedat, ko smo bli še blj duhovni, da se v praznino naseli duh (drugam pač ne)

Bamby wrote on 13.09.2005 at 02:12:48:
ker praznina je najhuje kar lahko doleti človeka


verjetno pa bamby govori o drugi praznini ... ne o praznini ega ...



TheONE wrote on 22.07.2005 at 11:35:10:
nepomembno izgubljanje energije in padanje v custveno praznino...jaz vidim smisel lih v tem da smo drugacni da sprejemamo vse kar nam je dano oziroma da vsak sam z sabo ustvarja sebe takega kot je..in v tem je lepota ki jo pozabljamo



nomad wrote on 04.05.2005 at 19:32:38:
enkrat sm nekje prečital:
-razsvetljenje pomeni odsotnost..
-največ stvari se zgodi ko te ni, tud razsvetljenje..
-ko si, tedaj obstaja ego in s tem delitev na jaz, ti-drugi,..(obstaja pa samo eno, modreci zanikajo še to ENO in pravijo da obstaja samo NIČ čiste praznine)

tole si zdaj lahko vsak po svoje razlaga,.. splošen problem nerazumevanja tega je ravno v tem, da so izreki prosvetljenih ljudi pisani v stanju neuma-nad logiko, mi pa smo v svetu iluzije uma, zato je nam tole lahko zmešnjava za um..če resnično hočeš razumet, potem ne preostane druga kot da izklopiš vse stvari v glavi totalno izključiš um in se prepustiš tem besedam
ozr.eksistenci, bogu,..



s tem bom pa kr zaključu, sej vsak zna poiskat ...


pa še sploh nism pršu do tja kjer nas je popropagator (lastnik) sveta duhovnosti zapustu ...




res je močn tale zoran ...
(Gre pa v smeri: X je brezveze, Y je brezveze, živela svoboda.)
noro ...

dobr je neki razumet pr vsem tem ...
vsi smo odvisni
vsak od precej reči
vseh teh reči se bo treba odvezat, če očeš hodt duhovno pot
katere se boš odvezu kdaj (prej) je tvoja osebna (SVOBODNA) odločitev

zakaj je bog tud take substance postavu na zemljo ne vem, vem pa zakaj jih nekateri določajo za to kar jih ...
vem tud zakaj substance ki jih je ustvaru bog mešajo s substancami katere je ustvaru človk
zaradi nevednosti!

ker mislijo da so onkraj zločina in kazni

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #398 - 13.09.2005 at 10:36:51
 
gape wrote on 13.09.2005 at 10:15:22:
zakaj je bog tud take substance postavu na zemljo ne vem, vem pa zakaj jih nekateri določajo za to kar jih ...
vem tud zakaj substance ki jih je ustvaru bog mešajo s substancami katere je ustvaru človk
zaradi nevednosti!

Bog je postavu raznorazne stvari, da se mi lohk odlocamo. v cemu bi bil point, da nam da svobodno voljo, ce ne obstaja tud vec moznosti izbire? je pa res, da je ena boljsa k druga, ceprav tud una ni slaba, iz vidika ucenja kaj ni dobr.

Quote:
ker mislijo da so onkraj zločina in kazni

onkraj zlocina in kazni, torej akcije in reakcije v tem svetu je samo Bog in tisti posamezniki, ki so mu naklonjeno predani. s tem se ni dobr za igrat... seveda se pa lohk, ce hoces in se bos iz tega neki ven naucu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #399 - 13.09.2005 at 11:09:56
 

Seveda ima vsak pravico razpolagati
s svojim duhom, telesom in svojo resnico,
ampak vsak tudi zelo dobro ve,
kam na dolgi rok pripeljejo te substance človeka.

Do univerzalne resnice zagotovo ne.

Vsak dan lahko vidiš, če imaš odprte oči,
kako izgledajo zasvojenci raznih drog.

Zakaj večina religij razen krščanske
prepoveduje vse te substance?

Seveda marsikatera substanca
lahko človeka premakne v drugo dimenzijo,
ampak toliko kolikor ga premakne v resnico,
toliko ga prej ali slej premakne spet nazaj v iluzijo.

To mendaja vsak tak praktikant še predobro ve,
mar ne?

Pa še glede tega bedatega naslova:

Če verjameš ali pa ne,
v tem vesolju ne obstaja
noben onkraj zločina in kazni  Shocked

Prav vse je podvrženo
zakonu tvoje akcije
in reakcije, ki jo že dobivaš,
ali pa jo še boš Shocked
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #400 - 13.09.2005 at 11:17:57
 
onkraj kolesa reinkarnacije ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #401 - 13.09.2005 at 11:41:04
 
gape wrote on 13.09.2005 at 11:17:57:
onkraj kolesa reinkarnacije ...

ce smo se sami odlocl za it v materijo, pol se mormo zdej sami odlocit it ven iz nje. ratal nam bo seveda sam ce smo pripravljeni placat ceno zdravljenja. lohk dobimo tud na kredit ali na obroke.

obstaja pa v bistvu sam en uspesen nacin. brezpogojna predaja Bogu. mi nismo Bog, niti Guru ni Bog. mi smo od Guruja, ki je najdrazji Bogu.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #402 - 13.09.2005 at 11:54:19
 
hare hare
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #403 - 13.09.2005 at 11:57:24
 
gape wrote on 13.09.2005 at 10:15:22:
smo pa svoje cajte vedl povedat, ko smo bli še blj duhovni, da se v praznino naseli duh (drugam pač ne)


Kaj pa zdaj? Kakšni smo pa zdaj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #404 - 13.09.2005 at 12:01:59
 
Quote:
Kaj pa zdaj? Kakšni smo pa zdaj?


jah ... kaj vem kakšni smo zdaj
rečva ... glas duha je šibek (v tem trenutku lahko rečem da več neč)


hari bol
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 25 26 27 28 29 ... 33