Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 9766 times)
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #15 - 29.04.2005 at 07:05:09
 
Quote:
  in če človek ne ve, kaj bi rad, se pravzaprav nima nad čem pritoževat, a ne.



No, to pa je lep dokaz, da je življenje nad logiko.

In prav je tako. Smiley
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #16 - 29.04.2005 at 10:19:54
 
Toni_Zamene wrote on 29.04.2005 at 07:05:09:
No, to pa je lep dokaz, da je življenje nad logiko.

In prav je tako. Smiley


Ne razumem tega dokaza. A logika pa ni življenje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #17 - 01.05.2005 at 14:38:29
 
Quote:
Aham. Vse prevečkrat tud mam občutek kot da me ni. Prej sem se sama zakrivala v imenu nečesa, zdaj pa kot da ne bi našla prostora zase več Sad.

Še vedno upam, da se bo kdo našel, ki ve kdo je, in mi enostavno povedal in razložil kako je to Grin.



Zakaj pa misliš, da bi ti  koristilo, če bi ti kdo napisal, da ve kdo je ?

S sprejemanjem je pač tak, da je odvisno od našega počutja in od tega, kako smo sami zadovoljni s sabo in svojim življenjem.
Če nisi zadovoljna s sabo, potem ne bo sprejemanja, od drugih pa predvsem zavrnitve.
Zakaj si nezadovoljna s svojim življenjem ? Kaj misliš, da bi te osrečilo ?........

Pa tudi ta new agerska logika in  ideje o popolnosti, te bodo le še bolj zmedle.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #18 - 04.05.2005 at 09:10:18
 
Robi wrote on 01.05.2005 at 14:38:29:
Zakaj pa misliš, da bi ti koristilo, če bi ti kdo napisal, da ve kdo je ?


Mogoče, da bi lahko rekla: evo, jaz pa niti približno nisem taka, in bi se v tem našla in some strange way. 8).  
Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #19 - 04.05.2005 at 19:32:38
 
enkrat sm nekje prečital:
-razsvetljenje pomeni odsotnost..
-največ stvari se zgodi ko te ni, tud razsvetljenje..
-ko si, tedaj obstaja ego in s tem delitev na jaz, ti-drugi,..(obstaja pa samo eno, modreci zanikajo še to ENO in pravijo da obstaja samo NIČ čiste praznine)

tole si zdaj lahko vsak po svoje razlaga,.. splošen problem nerazumevanja tega je ravno v tem, da so izreki prosvetljenih ljudi pisani v stanju neuma-nad logiko, mi pa smo v svetu iluzije uma, zato je nam tole lahko zmešnjava za um..če resnično hočeš razumet, potem ne preostane druga kot da izklopiš vse stvari v glavi totalno izključiš um in se prepustiš tem besedam
ozr.eksistenci, bogu,..
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #20 - 04.05.2005 at 19:49:40
 
nomad wrote on 04.05.2005 at 19:32:38:
enkrat sm nekje prečital:
-razsvetljenje pomeni odsotnost..
-največ stvari se zgodi ko te ni, tud razsvetljenje..
-ko si, tedaj obstaja ego in s tem delitev na jaz, ti-drugi,..(obstaja pa samo eno, modreci zanikajo še to ENO in pravijo da obstaja samo NIČ čiste praznine)

tole si zdaj lahko vsak po svoje razlaga,.. splošen problem nerazumevanja tega je ravno v tem, da so izreki prosvetljenih ljudi pisani v stanju neuma-nad logiko, mi pa smo v svetu iluzije uma, zato je nam tole lahko zmešnjava za um..če resnično hočeš razumet, potem ne preostane druga kot da izklopiš vse stvari v glavi totalno izključiš um in se prepustiš tem besedam
ozr.eksistenci, bogu,..



Včeraj sem naletela na misel, ki genau sem not paše:

Nevarno je strmoglavljati v vednost. Nevarno je najti odgovor pred vprašanjem. Nevarno je, če se predaš veri, ki temelji na vdanosti, namesto da bi jo gradil na izkustvih.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #21 - 05.05.2005 at 09:04:08
 
Jaz sem pa zadnjič prebrala eno luštno, ko je en obupan končno prepustil Bogu vse svoje kakor otrok svoje igrače. Čez čas je postajal nestrpen, ker Bog še vedno ni ničesar ukrenil. Bog mu je odvrnil, kako bi lahko vendar storil kaj zanj, če še zmeraj stoji zraven in ga kontrolira kaj je storil.

Če Bog odlaša, še ne pomeni, da ne bo ničesar ukrenil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #22 - 05.05.2005 at 09:14:17
 
Lilith wrote on 04.05.2005 at 19:49:40:
Včeraj sem naletela na misel, ki genau sem not paše:

Nevarno je strmoglavljati v vednost. Nevarno je najti odgovor pred vprašanjem. Nevarno je, če se predaš veri, ki temelji na vdanosti, namesto da bi jo gradil na izkustvih.


Še bolj nevarno je bežat od  vednosti; ne zaupat v obstajo odgovorov in  neverjet v možnost  zaupanja/predanosti svoji lastni izkušnji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #23 - 05.05.2005 at 09:53:46
 
titud wrote on 05.05.2005 at 09:14:17:
Še bolj nevarno je bežat od  vednosti; ne zaupat v obstajo odgovorov in  neverjet v možnost  zaupanja/predanosti svoji lastni izkušnji.


A ni lih to povedala Lilith???
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #24 - 05.05.2005 at 10:30:23
 
Ja, maš prov, zajebov sem vsaj za tazadnji del, ki se tiče vere v izkušnjo. Una prva dva dela, ki svarita pred nevarnostjo  strmoglavlja v vednost in nevarnost odgovorov  pred vzpostvitvijo vprašanja pa bi se dal razumet kot svarilo pred vednostjo in nevarnostjo obstoja  odgovorov, zato bi sem izpostavu drugo skrajnost.

Najboljša pa  je srednja pot, itak.
Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #25 - 05.05.2005 at 11:12:07
 
O SVOBODI

In kaj je drugega svoboda, če ne drobec vas samih, ki ga hočete zavreči, da bi
postali svobodni?

če je zakon, ki ga hočete ukiniti, nepravičen, vam povem, da ste ta zakon sami
zapisali na svoje čelo.

In če hočete pregnati strah, vam pravim, da je sedež tega strahu v vašem srcu
in ne v roki, ki se je bojite.


(Kahlil Gibran)
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #26 - 05.05.2005 at 11:23:33
 
Samo zavest, ki ni pohabljena s preteklostjo, ima pravo svobodo. Ne obstaja ničesar takega, kot je svoboda misli. To je popolna neumnost. Misel ni nikoli nova, ker je misel odziv spomina, izkušenj, znanja. O veselju ne moremo premišljevati. Veselje je trenutna stvar in razmišljanje o njem ga spremeni v užitek. Živeti v sedanjosti pomeni trenutno občutenje lepote in veselja, ne da bi v tej lepoti iskali užitek.



Svoboda ni osvoboditev od nečesa, svoboda je stanje zavesti, čutenje svobode - svobode dvoma in vseh vprašanj in zato tako ostra, aktivna in odločna, da pomete z vso odvisnostjo, suženjstvom, prilagoditvijo in sprejemljivostjo. Takšna svoboda pomeni biti popolnoma samoten.

Če rečete »Svoboden sem!«, potem niste svobodni. To je kot bi človek rekel: »Srečen sem!« V trenutku, ko to reče, že »živi« v spominu na nekaj, kar je »bilo«, v preteklosti. Svoboda obstaja onkraj polja razuma, onkraj polja misli.

(Krishnamurti)




Svobodni smo v vsem, le v svobodi ne. SARTRE

Svoboda je edina stvar, ki jo imate samo, če jo dajete tudi drugim. William Allen WHITE



Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #27 - 05.05.2005 at 12:09:35
 
titud wrote on 05.05.2005 at 10:30:23:
Ja, maš prov, zajebov sem vsaj za tazadnji del, ki se tiče vere v izkušnjo. Una prva dva dela, ki svarita pred nevarnostjo  strmoglavlja v vednost in nevarnost odgovorov  pred vzpostvitvijo vprašanja pa bi se dal razumet kot svarilo pred vednostjo in nevarnostjo obstoja  odgovorov, zato bi sem izpostavu drugo skrajnost.

Najboljša pa  je srednja pot, itak.    


"Zajebov" si vse v kompletu. Kje si potegnil analogijo s svarilom pred vednostjo in nevarnostjo obstoja odgovorov mi res ni jasno.
No, kakor komu paše. Undecided
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #28 - 05.05.2005 at 12:59:01
 
Počutim se odgovorna zdajle, ker sem verjetno že jaz bla tista, ki sem povezala nekaj, kar ni nujno blo neposredno povezano.

V tem, kao da veš nekaj preden se vzpostavi vprašanje, sem pač videla isto, kot v begu pred vednostjo, kar je potem titud videl kot večjo nevarnost. Ker oboje je na nek način še nevednost, ni vednost, ki je oplemenitena z izkušnjo.

Izkušnje žal pridobimo le z odvrnitvijo od sebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #29 - 05.05.2005 at 13:40:48
 
Lilith wrote on 04.05.2005 at 19:49:40:
Nevarno je strmoglavljati v vednost. Nevarno je najti odgovor pred vprašanjem. Nevarno je, če se predaš veri, ki temelji na vdanosti, namesto da bi jo gradil na izkustvih.


Ko sem bral tole sem pomislil, na  Jungovo izkušnjo z njegovim očetom, ki je bil protestanski pastor in je kot mladenič  z njim pogosto diskutiral o teoloških zadevah.

V knjigi Spomini, sanje, misli pravi takole :."....Teologija naju je odtujila. To sem znova občutil kot usodni poraz, v katerem se sicer nisem čutil osamljenega. Imel sem temno slutnjo, da se je moj oče neizbežno vsal v svojo usodo. Bil je osamljen ni imel nobenega prijatelja, s katerim bi bil lahko govoril, ali pa vsaj nisem poznal nikogar v našem okolju, od kogar bi lahko pričakoval, da bo našel odrešujočo besedo. Nekoč sem ga slišal moliti  - obupno se je bojeval za svojo vero. Bil sem hkrati pretresen in ogorčen, ker sem videl kako brezupno je pripadal cerkvi in njenemu teološkemu mišljenju. Le-ta ga je izdajalsko  zapustila, potem ko mu je zagradila vse možnosti, da bi mu neposredno uspelo priti do Boga...... Kaj pa so bili ljudje ? Ob  rojstvu so bili neumni in slepi kot mladi psi, kot vse božje stvaritve, opremljeni z najbolj skromno lučjo, ki nikakor ne more razsvetliti teme v kateri blodijo. To, da ni nihče od meni znanih teologov z lastnimi očmi videl " luči, ki sveti v temi ", saj  sicer ne bi poučeval " teološke religije ", mi je bilo neizpodbitno dejstvo in o tem sem bil prepričan. S " teološko religijo" si nisem mogel pomagati, saj ni ustezala mojemu doživetju Boga. Brez upanja na spoznaje je zahtevala vero. Prav za to si je z velikimi napori prizadeval moj oče, pa se mu je izjalovilo...."

No, sam osebno poznam veliko t.i. verujočih ljudi, ki se jim to isto dogaja, enako pa tudi veliko neverujočih ljudi, ki zaradi same prisotnosti te slutnje nimajo niti moči "vstopiti "v odnos z Bogom.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3