Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 33
(Read 101718 times)
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #15 - 21.08.2005 at 09:57:06
 
Lilith, do you practice what you preach ? Wink
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #16 - 21.08.2005 at 11:03:08
 
picola wrote on 21.08.2005 at 09:57:06:
Lilith, do you practice what you preach ? Wink





Kot sama pravi se s tem načeloma zelo strinja  Wink




uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #17 - 21.08.2005 at 12:29:33
 
ARS wrote on 20.08.2005 at 00:34:10:
Roll Eyes

PS: Nisem o knjigi, pa saj je vseen, ane?


Nisi o knjigi, si pa z uporabo druge osebe ednine iz splošne debate prešla na osebno raven.
Če bi to bil kakšen odgovor dejanski najstnici, ki bi te prosila, da ji razloži, kako živeti - potem bi te še nekako razumela. Čeravno se z vsebinskim delom nikakor ne bi mogla strinjati.

Tako pa si tudi na komunikacijski ravni prešla vse meje (mojega) dobrega okusa.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #18 - 21.08.2005 at 12:45:05
 
Quote:
Kakšen vpliv ima torej seks na partnerstvo? Začnimo s seksualnim neujemanjem.
Če si predstavljam partnerja z zelo različnimi spolnimi potrebami, eden bi seksal večkrat dnevno, drugemu je zares do seksa morda enkrat do dvakrat na mesec. Ljudje smo si različni in navedena primera po mojem mnenju še zdaleč nista ekstremna. Ali je mogoče doseči kompromis v frekvenci spolnih odnosov? Verjetno se ga da, vendar bo rezultat kompromisa najverjetneje ta, da bosta s svojim spolnim življenjem še vedno nezadovoljna oba partnerja.
Po mojem mnenju in izkušnjah spolno neujemanje vodi v nezadovoljstvo in frustracije, ki se počasi spreminjajo v naraščajoče nezadovoljstvo s partnerjem, kjer ima potem res lahko tudi odvita tuba z zobno pasto velike posledice.


Po moje iz spoštovanja do partnerja poizkusimo tudi stvari, za katere smo do takrat verjeli, da nam ne sedejo. Kompromis, ki je sklenjen na silo, zaradi kompromisa kot takega, gotovo ne bo zadovoljujoč za nikogar.

Odprta tuba zobne paste kot povod razpada zveze je po moje zelo dobra manifestacija neodnosa, ki sta se ga dva v zvezi šla.

Quote:
Dober seks. Slišal in bral sem že, tako s strani moških, kot s strani žensk, da so se po nekajkratnih, predvidevam dobrih, spolnih odnosih zaljubili v seksualnega partnerja, kljub temu, da so nameravali vstopiti v čisto spolno oz. kvečjemu prijateljsko razmerje. Torej v tem primeru igra seks včasih pri zaljubljenosti in pri ljubezni, kot sem jo definiral zgoraj, pomembno povezovalno vlogo. Obstaja pa verjetno še dosti več primerov, kjer seks ni vplival na sam odnos. Seks torej lahko igra povezovalno vlogo v razmerju, gotovo pa ni edini povezovalni dejavnik, verjetno tudi ne najpomembnejši.



Obstaja zelo dobra knjiga, ki razlaga razliko med zaljubljenostjo in ljubeznijo. Ki skozi mitološke analogije pojasni motivacijske vzvode zaljubljenosti ter praktične posledice le-te.
Iz dobrega seksa ljubezen nastane le po milosti Božji in nima zveze s seksom, ki se je dogajal, pač pa z odnosom, kakršnega sta dva človeka zmogla vzpostaviti. Po moje. Ker če bi dejansko bilo tako, bi bila družba veliko manj promiskuitetna, vsenaokrog pa veliko zadovoljnih ljubečih parov.
Lahko pa je seks (če ni mišljen strogo kot egotripovski šport) tesno prepleten z zaljubljenostjo, a to ni še nikakršno zagotovilo, da se bo ljubezen dejansko razvila.

(aja, knjiga je Midva - psihologija romantične ljubezni)
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #19 - 21.08.2005 at 14:08:01
 
Lilith wrote on 21.08.2005 at 12:45:05:
Iz dobrega seksa ljubezen nastane le po milosti Božji in nima zveze s seksom, ki se je dogajal, pač pa z odnosom, kakršnega sta dva človeka zmogla vzpostaviti. Po moje. Ker če bi dejansko bilo tako, bi bila družba veliko manj promiskuitetna, vsenaokrog pa veliko zadovoljnih ljubečih parov.
Lahko pa je seks (če ni mišljen strogo kot egotripovski šport) tesno prepleten z zaljubljenostjo, a to ni še nikakršno zagotovilo, da se bo ljubezen dejansko razvila.



Seks ali spolnost je biološko dejstvo, ali gon, ki je primaren  in kot tak daleč pred vsemi ostalimi izpeljankami, kot so zaljubljenost, ljubezen, odnosi...

Treba je vedeti, da nas brez njega ne bi bilo, mogoče se bo naša vrsta, kdaj v prihodnosti lahko klonirala, vendar pa se zaenkrat to ne kaže kot najbolj verjetna možnost saj se je takšen način  razmnoževanja izkazal kot najbolj učinkovit saj povečuje nabor različnega genskega materiala.

Seveda pa je tudi res, da spolnost kot naravna sila gona po razmnoževanja presega naše moči in želje po njenem krotenju, ki se v najbolj absurdni obliki izkazuje skozi poimenovanja in nato modrovanja o pomenih takšnih poimenovanj (absurd vprašanja kaj je ljubezen in nato razlikavanja na ostale bolj ali manj vzvišane stopnje kot je zaljubljenost ali naklonjenost; razmnoževanje in s njim povezana občutja in delovanja spadajo med osnovne naravne sile, ki se po svoji moči lahko primerjajo z ostalimi silami, le da je to za razliko od ostalih to sila življenja, v življenju štejeta samo dve sili ali gona, gon po preživetju (posameznika) in posameznikov gon po razmnoževanju (gon po preživetju vrste) in slednji je močnejši).




uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #20 - 21.08.2005 at 14:24:06
 
t wrote on 21.08.2005 at 14:08:01:
Seveda pa je tudi res, da spolnost kot naravna sila gona po razmnoževanja presega naše moči in želje po njenem krotenju


človek za razliko od živali lahko uporablja intuicijo (ali pa vsaj zdrav razum) in jo postavi nad instinkt... šele s tem angažira svojo edinstveno moč izbire Wink ... ne glede na to koliko hormonov je v tistem trenutku v obtoku
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #21 - 21.08.2005 at 14:48:22
 
ixtlan wrote on 21.08.2005 at 14:24:06:
človek za razliko od živali lahko uporablja intuicijo (ali pa vsaj zdrav razum) in jo postavi nad instinkt... šele s tem angažira svojo edinstveno moč izbire Wink ... ne glede na to koliko hormonov je v tistem trenutku v obtoku




In kaj je intuicija ali zdrav razum? Oba sta samo določena instinkta oba sta zgolj orodji, ki sta se oblikovali v službi nagona po preživetju.

Tole z edinstveno močjo izbire pa je obično teološko  blebetanje, ki pomeni še vedno lahko delaš tako kot ti pravimo mi ali pa tudi ne - svobodna izbira je samo še ena od velikih laži zanikovalcv življenja.


(niti intuicija niti razum nista nekaj, kar bi nam bilo dano temveč sta pridobljena kot rezultat razvoja določene vrste opic)



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gost
Guest




Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #22 - 21.08.2005 at 15:06:34
 
picola wrote on 21.08.2005 at 09:57:06:
Lilith, do you practice what you preach ? Wink



???   ???   ???


":rfl:"=>array("rofl.gif","20","15"),
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #23 - 21.08.2005 at 15:12:33
 
Quote:
???   ???   ???


":rfl:" => array("rofl.gif", "20", "15"),


Komu in kaj ti ni jasno?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #24 - 21.08.2005 at 16:20:29
 
t wrote on 21.08.2005 at 14:48:22:
Tole z edinstveno močjo izbire pa je obično teološko  blebetanje, ki pomeni še vedno lahko delaš tako kot ti pravimo mi ali pa tudi ne - svobodna izbira je samo še ena od velikih laži zanikovalcv življenja.


filozofi so se nedoumljivega ali težko doumljivega največkrat lotevali po algebraičnem principu (iz katerega so sledile zanimive teorije in ki je gibalo uma) ali pa so preprosto zaključili, da kar nam je trenutno nedoumljivega, nam bo vedno nedoumljivega (in se je potem slej ko prej našel nekdo, ki je uganko doumel) ... zdaj ne vem kam šteješ sebe... jaz bi te prej imel za znanstvenika kot filozofa ... ali pa zanikovalca filozofije

da se ne oddaljiva od teme in začneva debatirat o filozofskem/kozmičnem konceptu svobodne volje ... ker razumevanje slednjega nima nobene veze z enostavnim dejstvom, da se lahko v neki situaciji, tudi ko hormoni prepojeni s spolnim nagonom kričijo "go for it", intuitivno ali pa razumsko odločiš, da se ne boš dal dol ... če slepo slediš spolni sli pa seveda lahko tut poskačeš vse kar ne pleza po drevesih Grin ampak vsaka akcija ima neko reakcijo ... nekaterih reakcij si ne želiš, zato jih ne izbereš (če jih intuitivno ali razumsko predvidiš) in se odločiš, da boš tiča rajši obdržal v hlačah. zato je tvoja trditev, da "spolna sila presega naše moči oz. želje po njenem krotenju" malo prehitra, da ne rečem iz trte zvita  Smiley

t wrote on 21.08.2005 at 14:48:22:
(niti intuicija niti razum nista nekaj, kar bi nam bilo dano temveč sta pridobljena kot rezultat razvoja določene vrste opic)


katere vrste opic?
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #25 - 21.08.2005 at 16:38:33
 
smer v katero je krenila tale debata je nekoliko weird za moje pojme. Oziroma se je za vprašat kaj sploh spolnost je ...

Tudi jaz ne spadam med zagovornike, ki jim je spolnost še en segment potrošniške kulture. Toda ob vprašanju spolnost pred poroko da ali ne, se mi postavi vprašanje kaj sploh je spolnost poljub, skupno življenje, penetracija, dotik, globok pogled? ? ? Oziroma po drugi strani, ali lahko obroček na prstu res prepreči, potrošniško spolnost v zakonu.

Moj odgovor načeloma je, da je spolnost ne glede na spolno prakso (v tehničnem smislu) prisotna v vsakem partnerstvu. Spolnost je pač lakmusov papir - test kvalitete odnosa. Če odnos klapa je spolnost samo ena od oblik nežnosti, če odnos ne klapa, je spolnost neko mehanično opravilo.

Kar se tiče skupnega življenja pod isto streho pred poroko, sem definitivno njegov zagovornik. Človeka namreč v deatile spoznaš šele ko z njim živiš več časa, ko se prostor zadosti skrči, da iz omare popadajo vsi okostnjaki.

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #26 - 21.08.2005 at 16:59:14
 
ixtlan wrote on 21.08.2005 at 16:20:29:
filozofi so se nedoumljivega ali težko doumljivega največkrat lotevali po algebraičnem principu (iz katerega so sledile zanimive teorije in ki je gibalo uma) ali pa so preprosto zaključili, da kar nam je trenutno nedoumljivega, nam bo vedno nedoumljivega (in se je potem slej ko prej našel nekdo, ki je uganko doumel) ... zdaj ne vem kam šteješ sebe... jaz bi te prej imel za znanstvenika kot filozofa ... ali pa zanikovalca filozofije



Če se le da, se ne štejem nikamor.



ixtlan wrote on 21.08.2005 at 16:20:29:
da se ne oddaljiva od teme in začneva debatirat o filozofskem/kozmičnem konceptu svobodne volje ... ker razumevanje slednjega nima nobene veze z enostavnim dejstvom, da se lahko v neki situaciji, tudi ko hormoni prepojeni s spolnim nagonom kričijo "go for it", intuitivno ali pa razumsko odločiš, da se ne boš dal dol ... če slepo slediš spolni sli pa seveda lahko tut poskačeš vse kar ne pleza po drevesih Grin ampak vsaka akcija ima neko reakcijo ... nekaterih reakcij si ne želiš, zato jih ne izbereš (če jih intuitivno ali razumsko predvidiš) in se odločiš, da boš tiča rajši obdržal v hlačah. zato je tvoja trditev, da "spolna sila presega naše moči oz. želje po njenem krotenju" malo prehitra, da ne rečem iz trte zvita  Smiley


Odgovor si ponudil že sam - lahko se odločim, da ne ali za začasno ali mogoče permanentno odložitev, karkoli pa sem se odločil je že bilo posledica te sile nekoč prej, ko se še o ničemer nisem odločal.

(vsak preživeti dan si lahko tudi rečem, da sem premagal smrt, vseeno pa njena zmaga popolnoma gotova in dokončna)


ixtlan wrote on 21.08.2005 at 16:20:29:
katere vrste opic?


Naše vrste opic.




uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #27 - 21.08.2005 at 17:32:27
 
včasih se vprašam, če bi bil ženska, ki bi si želela resno zvezo, če ne bi mogoč s seksom počakal zelo zelo dolgo in s tem stestiral 1. tipa (ker kot tip vem kakšni telički znamo bit) in 2. kvaliteto odnosa z vseh drugih možnih aspektov, npr. bi se prej prepričal, da obstaja vzajemno spoštovanje, ljubezen brez spolnosti, da je komunikacija na visokem nivoju, da mentalno podobno funkcionirava, da imava enake vrednote, skladne cilje, da bova en z drugim rastla, se spodbujala, da se znava spraviti v smeh...itd itd  kar dolga lista Roll Eyes

ker kot je že bp napisal spolnost največkrat povzroči določene občutke navezanosti (dejansko se spletejo energetske vezi), ki ob dejstvu, da imaš človeka rad, lahko hitro preidejo v ljubezen ... (tudi če nimaš takega namena) ... in potem, če ostali aspekti ne štimajo, se slej ko prej pojavijo problemi, ki so rešljivi ali pa nerešljivi znotraj tako nastalega odnosa

v svoji koži pa ... zaenkrat se mi še nkol ni dal prou dolg čakat .. se doslej rajši riskiral pravkar omenjeno tko da sem zdej spet samski  Grin
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #28 - 21.08.2005 at 17:42:46
 
ixtlan wrote on 21.08.2005 at 17:32:27:
včasih se vprašam, če bi bil ženska, ki bi si želela resno zvezo, če ne bi mogoč s seksom počakal zelo zelo dolgo in s tem stestiral 1. tipa (ker kot tip vem kakšni telički znamo bit) in 2. kvaliteto odnosa z vseh drugih možnih aspektov, npr. bi se prej prepričal, da obstaja vzajemno spoštovanje, ljubezen brez spolnosti, da je komunikacija na visokem nivoju, da mentalno podobno funkcionirava, da imava enake vrednote, skladne cilje, da bova en z drugim rastla, se spodbujala, da se znava spraviti v smeh...itd itd  kar dolga lista Roll Eyes

ker kot je že bp napisal spolnost največkrat povzroči določene občutke navezanosti (dejansko se spletejo energetske vezi), ki ob dejstvu, da imaš človeka rad, lahko hitro preidejo v ljubezen ... (tudi če nimaš takega namena) ... in potem, če ostali aspekti ne štimajo, se slej ko prej pojavijo problemi, ki so rešljivi ali pa nerešljivi znotraj tako nastalega odnosa

v svoji koži pa ... zaenkrat se mi še nkol ni dal prou dolg čakat .. se doslej rajši riskiral pravkar omenjeno tko da sem zdej spet samski  Grin




Lep opis nečesa, čemer se lahko reče, različen pristop k stvari ali bitka med spoloma.

Po moje smo m/ž že v osnovi drugače naprogramirani kot lovci in nabiralke.

(kot je rekel kamerad: če bi bil jaz ženska, bi vsakemu dal)




uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #29 - 21.08.2005 at 17:49:57
 
sinjeoka wrote on 21.08.2005 at 16:38:33:
Moj odgovor načeloma je, da je spolnost ne glede na spolno prakso (v tehničnem smislu) prisotna v vsakem partnerstvu. Spolnost je pač lakmusov papir - test kvalitete odnosa. Če odnos klapa je spolnost samo ena od oblik nežnosti, če odnos ne klapa, je spolnost neko mehanično opravilo.


Dober post.

Dodala pa bi samo še nekaj iz lastne izkušnje,kar se tiče quotanega sestavka.In sicer to, da je včasih problem v spolnosti problem zase in ni vedno lakmus papir. Tako da tut tukaj ni za posploševat...
Drugače pa še enkrat:res dober post!
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 33