Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 12
(Read 43287 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #45 - 05.05.2005 at 16:33:20
 
sinjeoka wrote on 05.05.2005 at 15:21:12:
zakaj je navajanje zgodovinskih dejstev pomembno, če pa ni važno ali so prava, pravilna, pristranska, zavajajoča, nelogiččno utemeljena?

v čem je potem namen zgodovinskih dejstev - yellow press?


Kriza kratkoročnega spomina?


sinjeoka wrote on 05.05.2005 at 16:05:27:
katero pa?
sicer pa ne spodbijam niti ne pritrjujem pravilnosti tvojih copy-pasteov ... jaz pač samo trdim, da si hinavec in da ne veš zakaj se obregaš samo ob en totalitarizem ...

... humanist pač nisi ...

...zločinov cerkve pa tudi ne relativiziram ali kako drugače zmanjšujem ... (zločin je zločin, hinavščina je hinavščina ...

ti kot dober kritičen družboslovec bi moral že spregledat) ...

torej čemu tvoja borba - zoper hinavščino, nemoralnost, cerkveni totalitarizem ...

... glede na družbeno resničnost zadnjih 60 let ti Cerkev ni mogla škodit ... ali pač ... ??? (o tem se še nisi zjasnil)

zato me zanimajo motivi, ali pa je to le zgolj gobezdanje nekoga z opranimi možgani ...

... ama dvomim da lahko - si ob izvolitvi nove vlade razglašal, da so prišli "tvoji na oblast" (karkoli že to pomani)

...kriza identitete, pomanjkanje jac ino hrbtenice


Tebi nisem dolžan ničesar ogovarjati, še manj pa delati to, kar bi po tvojih bolnih predstavah moral (da bi si pridobil tvoje nazive - si jih ne želim) - pač nisem tvoj dečko, da bi me odvajala grdih navad in učila lepih maner.


Seveda pa ti bom odgovoril, zakaj "udriham" čez en določen totalitarizem  -
ker uživam v tem!

(in zato ker je edini preostal pravi "totalitarizem" in za razliko od fašistov nimam užitka v plesu na grobovih mrtvih)

To pa tebi najbrž nikoli ne bo jasno.

Če si želiš lahko tudi ti odpreš kakšen topic za "udrihanje" po drugih totalitarizmih in mogoče se ti bom pridružil.

(seveda pa si lahko kadarkoli ogledaš forum - vzemi si čas in videla boš, da nikakor nisem kritičen samo do enega totalitarizma - poskusi)



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #46 - 05.05.2005 at 16:33:57
 
Lilith wrote on 05.05.2005 at 16:07:21:
Ah, le tebi sem odzdravila v slovo, ko si se poslavljal.


*x  razmišlja ali je vredno truda.*

Ma, ni.


Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #47 - 05.05.2005 at 16:42:40
 
X wrote on 05.05.2005 at 16:33:57:
*x  razmišlja ali je vredno truda.*

Ma, ni.




Zanikaj kolikor hočeš, ampak POTRUDIL si se tale post napisati. In to je že nekaj. Smiley
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #48 - 05.05.2005 at 18:21:55
 
sinjeoka wrote on 05.05.2005 at 15:21:12:
zakaj je navajanje zgodovinskih dejstev pomembno, če pa ni važno ali so prava, pravilna, pristranska, zavajajoča, nelogiččno utemeljena?

v čem je potem namen zgodovinskih dejstev - yellow press?




mal narobe si brala moje stavke, bolje rečeno: odstavke



al siaj se očitno ni prav potrudila za razumljivost

al je na delu spet kakšna tvoja duhovita selekcija in kombinacija izjav

al kar koli


ok, dejmo še enkrat:

1. -zgodovinska dejstva je vredno navajat - to je to
****************************************

2. potem druga izjava, da *meni je vseen kdo ima prav*, ta izjava se nanaša na to:

-  Gru Gru je napisal, da pač ni pomembno kdo ima prav, kar se je nanašalo, kakor jaz razumem, na splošno stanje na forumu, oziroma na "stanje duha" v tej debati, ... in verjetno še v kakšnih drugih ... ergo sem se jaz strinjala


(kdor se bori za svoj prav, priporočam, da si nabavi boksarski žakelj, pa naj nabija vanj  Tongue Tongue Tongue )

na razsvetljenje !

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #49 - 06.05.2005 at 01:09:30
 
t wrote on 05.05.2005 at 15:52:37:
No dej vsaj enkrat dokaži kakšno svojo trditev.
uživaj!


sinjeoka wrote on 05.05.2005 at 16:05:27:
katero pa? ...


t wrote on 05.05.2005 at 16:33:20:
Tebi nisem dolžan ničesar ogovarjati, ...


t wrote on 19.03.2005 at 14:33:56:
Vrste logičnih napak:
i) RETORIČNO ZAVAJANJE
     Primer. “Ti si nor. Ne, nisem, ti si, in zato misliš, da sem jaz nor...” (Logična napaka ‘retoričnega zavajanja’ je zagrešena takrat, kadar nekdo, namesto, da bi branil svoje argumente po logičnih pravilih, začne z kontranapadom in obtoži svojega nasprotnika česarkoli že.)



t wrote on 05.05.2005 at 16:33:20:
... še manj pa delati to, kar bi po tvojih bolnih predstavah moral ... uživaj!


t wrote on 19.03.2005 at 14:33:56:
Vrste logičnih napak:
a) AD HOMINEM (proti človeku)
     Primer: “Fregejeva logika ni vredna zaupanja. Frege je bil namreč antisemit.” (Popolnoma jasno je, seveda, da Fregejevo ideološko oz. politično prepričanje nikakor ne more vplivati na vrednost njegove logike.)



Uživajte!
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #50 - 06.05.2005 at 08:47:46
 
t wrote on 05.05.2005 at 16:33:20:
Seveda pa ti bom odgovoril, zakaj "udriham" čez en določen totalitarizem  -
ker uživam v tem!



u bistvu si s tem povedal vse ...

... in naj ti prišepnem še tole ... takole razmišljanje je vir kateregakoli totalitarizma ...

... totalitarizem se začne pri posameznikih ...

Mene pač zanima totalitarizem kot totalitarizem, dejstvo da je en zavit v črn, drugi v rdeč in tretji v potrošniško bleščeč celofan je baš irelevantno.

... če si sposoben videt, da od vseh celofanov kaplja kri ...

... in da se vsi totalitarizmi začnejo in obnašajo enako ...


... dogmatizem, praznoverje, demoni(sovražnik), spreobrnjenci v smislu najbolj krvoločnih hlapcev ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #51 - 06.05.2005 at 10:06:17
 
sinjeoka wrote on 06.05.2005 at 08:47:46:
... in naj ti prišepnem še tole ... takole razmišljanje je vir kateregakoli totalitarizma ...

... totalitarizem se začne pri posameznikih ...

Mene pač zanima totalitarizem kot totalitarizem, dejstvo da je en zavit v črn, drugi v rdeč in tretji v potrošniško bleščeč celofan je baš irelevantno.

... če si sposoben videt, da od vseh celofanov kaplja kri ...

... in da se vsi totalitarizmi začnejo in obnašajo enako ...


... dogmatizem, praznoverje, demoni(sovražnik), spreobrnjenci v smislu najbolj krvoločnih hlapcev ...


ma ne vem, po moje bi bilo fino pogledat kaj res totalitarizem je

sej ne da bi kakšno enotno definicijo našli, pa vendar neke razmejitve pojmov so in karkoli pa tud totalitarizem ne more bit  8)

ne  vem kako ste prišli do potrošništva kot totalitarizma  ???

.....

definitivno bom preverila. ... sedajle čist intuitivno vem, da neki ne štima


(bamby bo izgleda pa tud mogu mal logiko ponovit  Lips Sealed )
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #52 - 06.05.2005 at 10:32:30
 
siaj wrote on 06.05.2005 at 10:06:17:
ne  vem kako ste prišli do potrošništva kot totalitarizma  ???

.....

definitivno bom preverila. ... sedajle čist intuitivno vem, da neki ne štima




zanimivo bo videti kje boš to preverila?

SSKJ ali COBISS? ali morda pri Spomenki Hribar ...

Preden se začneš hecat s pojavnimi oblikami totalitarizma, se vprašaj kaj totalitarizem je ...


na to vprašanje je dalo dogovor celo nekaj slovenskih družboslovcev ... vendar noben ne uči na naših elitnih faksih

o delovanju logike pa? prosim ne apliciraj svoje logke, ker smo videli kako je delovala v primeru "sindikalistov"


za logiko efektivnosti slovenski družboslovci pač niso slišali ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #53 - 06.05.2005 at 10:37:42
 
sinjeoka wrote on 06.05.2005 at 08:47:46:
u bistvu si s tem povedal vse ...


u bistvu nisem ...

(če mi ne pašejo Podravkine juhe iz vrečke in jih kritiziram, to še ne pomeni, da bi moral kritizirati vse juhe iz vrečke)

sinjeoka wrote on 06.05.2005 at 08:47:46:
... in naj ti prišepnem še tole ... takole razmišljanje je vir kateregakoli totalitarizma ...

... totalitarizem se začne pri posameznikih ...


Vsako razmišljanje je vir totalitarizma, če je usmerjeno k resnici in spoznanju (resnica je namreč zelo totalna zadeva). Samo nerazmišljanje in papagajenje ni vir drugega kot blebetanja.

sinjeoka wrote on 06.05.2005 at 08:47:46:
Mene pač zanima totalitarizem kot totalitarizem, dejstvo da je en zavit v črn, drugi v rdeč in tretji v potrošniško bleščeč celofan je baš irelevantno.

... če si sposoben videt, da od vseh celofanov kaplja kri ...

... in da se vsi totalitarizmi začnejo in obnašajo enako ...

... dogmatizem, praznoverje, demoni(sovražnik), spreobrnjenci v smislu najbolj krvoločnih hlapcev ...


Če si sposeben videt, lahko vidiš kri povsod, saj ni življenja brez krvi (glede na to, da si ženska najbrž tudi od tebe kaplja redno vsaj enkrat na mesec si očitno bolj totalitaristična od mene - jaz krvavim samo očasno).

Ni res, če bi vsaj malo poznala različne "totalitarizme", bi lahko videla, da se obnašajo zelo različno in da se tudi začnejo zelo različno ter končajo zelo različno (tako kot imajo juhe iz vrečk z različnimi znamkami različne okuse). To kar trdiš je čista neumnost (tako kot, da bi kulinarik rekel, da imajo vse juhe isti okus - v glavem so vse slane).



pa bog požegnaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #54 - 06.05.2005 at 10:43:28
 
t wrote on 06.05.2005 at 10:37:42:
Ni res, če bi vsaj malo poznala različne "totalitarizme", bi lahko videla, da se obnašajo zelo različno in da se tudi začnejo zelo različno ter končajo zelo različno (tako kot imajo juhe iz vrčk z različnimi znamkami različne okuse). To kar trdiš je čista neumnost (tako kot, da bi kulinarik rekel, da imajo vse juhe isti okus - v glavem so vse slane).



pa bog požegnaj!



Resnica je res totalna

domnevam, da si laskaš da veš kako različni totalitarizmi delujejo ... še posebej s prebiranjem obvezne literature na FF ...

... ravno tule je nekdo napisal, da je najboljša pot nekje v sredini ... v totalitarizmu ljudje ne vedo, da obstaja druga skrajnost, brez te pa ne morejo najti niti srednje poti...

... na slovenskih faksih se profesorski dosmrtni baroni še niso zamenjali ...

... novih faksov (na katerih bi učil kdo x)  pa tudi niso ustanovili ...

... še vedno nimamo druge alternative ...

(in če pogledam nekaj slovenskih filozofov nove genarcije nam trda prede naslednjih 50 let)
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #55 - 06.05.2005 at 10:55:17
 
sinjeoka wrote on 06.05.2005 at 10:43:28:
domnevam, da si laskaš da veš kako različni totalitarizmi delujejo ... še posebej s prebiranjem obvezne literature na FF ...



Seveda. Ne bom rekel, da vem vse, zagotovo pa vem bolje od tebe. In prepričan sem, da tudi zaradi prebiranja obvezne literature na FF (lahko pogledam in ti priskrbim kakšen spisek - očitno ti primankuje izobrazbe).


sinjeoka wrote on 06.05.2005 at 10:43:28:
... ravno tule je nekdo napisal, da je najboljša pot nekje v sredini ... v totalitarizmu ljudje ne vedo, da obstaja druga skrajnost, brez te pa ne morejo najti niti srednje poti...


Vse poti vodijo v grmovje ali pa skozi grmovje - so pa tudi nekatere, ki grejo okrog grmovja.

Od kje pa ti veš, kaj ljudje v totalitarizmu vedo - ali si naenkrat še strokovnjakija za zavest ljudi, ki so v totalitarizmu.

Najbolj zajebano je za tiste, ki so (ozirma mislijo, da so) na srednji poti, saj ne bodo nikoli prišli iz svoje nižine, temveč bodo samo hodili po zlati sredini - po možnosti rahlo navzdol, da se ne bi preveč utrudili (taki ljudje ne bodo nikoli prišli iz svojega mentalnega močvirja).



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #56 - 06.05.2005 at 11:16:23
 
t wrote on 06.05.2005 at 10:55:17:
Najbolj zajebano je za tiste, ki so (ozirma mislijo, da so) na srednji poti, saj ne bodo nikoli prišli iz svoje nižine, temveč bodo samo hodili po zlati sredini - po možnosti rahlo navzdol, da se ne bi preveč utrudili (taki ljudje ne bodo nikoli prišli iz svojega mentalnega močvirja).



odvisno kaj razumeš kot srednjo pot, jaz sorazmerje glede na različne družbene okoliščine ... in včasih lahko tudi sorazmeren ukrep skrajen in boleč

...za spisek literature pa ne hvala, COBISS sem pač prerasla (kar še ne pomeni, da ga občasno ne uporabljam)

...če bi bila navedba resnična noben totelitarizem ne bi propadel ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #57 - 06.05.2005 at 11:49:33
 
sinjeoka wrote on 06.05.2005 at 11:16:23:
...če bi bila navedba resnična noben totelitarizem ne bi propadel ...



Ne vem, v katerem svetu živiš ti, vendar pa totalitarizem, kot neka židovsko-fašistčna iznajdba ne more propasti. (v tem smislu je tudi demokracija totalitarizem med ostalimi - poglej recimo, kaj so počeli s kumunisti v Ameriki: tudi demokracija kot taka dopušča le malo dvoma v njeno kredibilnost - mogoče samo na deklerativni ravni pa še tam se hitro zgodi izolacija in napadi: poglej recimo kako divje si napadla mene samo zato, ker kritizaram klerofašistični totalitarizem Katoliške Cerkve, moral pa bi po tvoje kritizirati kar vse hkrati - kar je še teoretično neizvedljivo)

Ideja je ideja, sfali lahko samo njeno udejanjanje v praksi. Tu pa je razlog popolnoma enostaven - problem sistemov, ki so se hoteli uveljaviti, je bil samo v tem, da so imeli preveč močnega nasprotnika - nek "netotalitarizem", ki je v tem stoletju začel več vojnih morij, kot vsi "totalitarizmi" skupaj, in jih je povozil predvsem zaradi svoje ekonomske in tehnološke nadvlade, katero si je pridobil medtem ko so se ostali "totalitarizmi" borili med seboj za njegovo rit. Realnost življenja je pač v tem, da zmagajo najmočnejši, najbolj agresivni in najbolj zviti organizmi in sistemi (in trenutno se ve kdo zmaguje ve se tudi, kdo je izgubil).

Mogoče ne bi bilo narobe, če bi kdaj na vse skupaj pogledala, kot na bitko interesov različnih držav, ne pa samo idej. V globalu se vedno odvija bitka za nadzor nad celim svetom - gre torej za totalno vojno na vseh področjih, kjer je popolnoma nepomembno, kakšen je ideološki predznak (ali bomo temu rekli "totalitarizem" ali "demokracija" - če gledam tvojo demokratično zaslepljenost z neko kvazi srednjo potjo, res ne vidim več nobene razlike med fašisti in demokrati - edina izjema so komunisti, saj imajo oni vsaj neko vizijo, kako ta večni problem človeštva popedenati) - dejstvo je, da padajo žrtve (dejstvo, ki po žrtvah, katere je demokracija povzročila s svojimi pohodi demokratizacije, tudi demokracijo postavlja v isto družbo - na tem tudi pade teza, da so totalitarizmi propadali kar sami od sebe - propadli so v totalni vojni z ZDA).


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #58 - 06.05.2005 at 12:16:51
 
sinjeoka wrote on 06.05.2005 at 10:32:30:
zanimivo bo videti kje boš to preverila?

SSKJ ali COBISS? ali morda pri Spomenki Hribar ...

Preden se začneš hecat s pojavnimi oblikami totalitarizma, se vprašaj kaj totalitarizem je ...


na to vprašanje je dalo dogovor celo nekaj slovenskih družboslovcev ... vendar noben ne uči na naših elitnih faksih

o delovanju logike pa? prosim ne apliciraj svoje logke, ker smo videli kako je delovala v primeru "sindikalistov"


za logiko efektivnosti slovenski družboslovci pač niso slišali ...


uf, kok je pa tole bedno  Tongue Tongue

ena zategnjena bruseljska elita al kaj

človeka nikar človeka nikar

mislim, glede sindikalistov sta pa z Gru Grujem tok prozorna

se sprašujem s čim sploh on (g.GG) razmišlja

neka kvazi blebetanja v Magu al kaj, neke novičke, ki so AKTUALNE in ki so tok pomembne za razliko od zgodovinskih dejstev

pa kakor se spominjam, je g.GG svoje cajte govoril, da ga zgodovina pa tok zanima  Shocked

sej ljudje se spreminjamo, a ne

sam upam, da na boljš

mam pa tud srečo v lajfu, da imam čast, da ima vpogled v del mojega intimnega lajfa taka bruseljska elita

aja,

pa boli mene  za plačo sindikalistov, naj bojo dobro plačani - vsi naj bojo dobro plačani, vsem to želim


Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #59 - 06.05.2005 at 12:43:14
 
t wrote on 06.05.2005 at 11:49:33:
izjema so komunisti, saj imajo oni vsaj neko vizijo, kako ta večni problem človeštva popedenati) - dejstvo je, da padajo žrtve (dejstvo, ki po žrtvah, katere je demokracija povzročila s svojimi pohodi demokratizacije, tudi demokracijo postavlja v isto družbo - na tem tudi pade teza, da so totalitarizmi propadali kar sami od sebe - propadli so v totalni vojni z ZDA).


se mi je ljubi več laufat častnega kroga, o totalitarnosti demokracije, Busha, amerike, potrošništve, klerofašizma, pa tudi komnuizma ... ja komunizma si prav slišal ...

Jezus je bil prvi novozavezniklerikalc in novozavezni komunist ...

...ama, tako kot sem med klerikalci ali na drugi strani med komunisti, srečala predstavnike tistih, ki so v idejo verjeli ...

so imeli neverjetno veliko  podobnih osebnostnih značilnosti; delavnost, doslednost, skromnost, sočutje za bedo sočloveka, nepopustljivost, "ne hvataštvo krivin", ne iskanja lukenj v sistemu, neizkoriščanje "bonitet", in odprtost za ideje ...

žal sem srečala na sploh premalo takih ljudi ...

... večina enih ali drugih ... išče načine izkoriščanja dela drugih ljudi, četudi le za "bruto" del plače ...  Wink

to je pa pač totalitarizem, ne glede na barvo celofana


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 12