Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 12
(Read 43311 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #60 - 06.05.2005 at 12:45:27
 
siaj wrote on 06.05.2005 at 12:16:51:
pa boli mene  za plačo sindikalistov, naj bojo dobro plačani - vsi naj bojo dobro plačani, vsem to želim



če bodo vsi dobro plačani, bodo sindikalisti izgubili službo ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #61 - 06.05.2005 at 13:12:02
 
t wrote on 06.05.2005 at 10:37:42:
Če si sposeben videt, lahko vidiš kri povsod, saj ni življenja brez krvi (glede na to, da si ženska najbrž tudi od tebe kaplja redno vsaj enkrat na mesec si očitno bolj totalitaristična od mene - jaz krvavim samo očasno).

He he, človeku, ki krvavi pet dni zaporedoma, a ne umre, pač ne gre zaupat, a ne...  Grin Grin
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #62 - 06.05.2005 at 13:42:04
 
X wrote on 06.05.2005 at 13:12:02:
He he, človeku, ki krvavi pet dni zaporedoma, a ne umre, pač ne gre zaupat, a ne...  Grin Grin



seveda ne  Grin, če je pa rokometaška kariera odvisna od dobre volje te krvaveče zveri  Wink

...ko smo že pri totalitarizmu ... vsi totalitarni sistemi sovražijo žensko ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #63 - 06.05.2005 at 14:07:20
 
sinjeoka wrote on 06.05.2005 at 10:32:30:
zanimivo bo videti kje boš to preverila?

SSKJ ali COBISS? ali morda pri Spomenki Hribar ...



tole mi nekako ni šlo iz glave

tale Spomenka Hribar, kako se je znašla zraven  ??? Roll Eyes 8)

kot nek punctum, madež, središčna točka na fotografiji
brez katere seveda slika ni popolna
moram rečt dobra fotka, ni kej

zakaj ravno v tem "šopku" tudi ona, le zakaj  Grin

seveda, ker je odkrito spregovorila o velikemu liderju Janši, celo knjigo je napisala

in povedala precej resnice

"odpadnica", med drugim je povedala v  intervjujujih tudi to, da toliko ustrahovanj, groženj, žalitev, kot jih je doživela s strani tele zdajšne opcije, ki je na oblasti in tako nizkotnih, jih tudi v času socializma, komunizma ni

ja, imaš prav, po marsikateri odgovor na vprašanje totalitarima se bi siaj dejansko morala obrniti k njej

očitno pa je tudi, da si tudi ti precej indoktrinirana kar se tiče trenutne oblasti, seveda nekako v nasprotju s tem, kakor bi rada prikazala

Janša, veliki sistematik in njegova straža, se ne bojo spremenil, mislim v kakšno demokratično opcijo

pri teh volitvah so imeli za zrno pameti, zmago so jim poklonili v naročje pa pravzaprav LDS-ovci

sploh jim pa ne bi zaupala, ko se bojo šli v Vatikan kaj pogovarjat, uf, takrat jim bo treba pod prste gledat!
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #64 - 06.05.2005 at 14:28:04
 
sinjeoka wrote on 06.05.2005 at 13:42:04:
vsi totalitarni sistemi sovražijo žensko ...


Verjetno so brali tvoje poste.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #65 - 06.05.2005 at 14:30:01
 
X wrote on 06.05.2005 at 14:28:04:
Verjetno so brali tvoje poste.


glede na stopnji razvitosti telekomunikacij, so si bolj verjetno pošiljali dimne signale  Grin  Grin  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #66 - 06.05.2005 at 14:35:49
 
siaj wrote on 06.05.2005 at 14:07:20:
tole mi nekako ni šlo iz glave

tale Spomenka Hribar, kako se je znašla zraven  ??? Roll Eyes 8)

kot nek punctum, madež, središčna točka na fotografiji
brez katere seveda slika ni popolna
moram rečt dobra fotka, ni kej

zakaj ravno v tem "šopku" tudi ona, le zakaj  Grin

seveda, ker je odkrito spregovorila o velikemu liderju Janši, celo knjigo je napisala

in povedala precej resnice

"odpadnica", med drugim je povedala v  intervjujujih tudi to, da toliko ustrahovanj, groženj, žalitev, kot jih je doživela s strani tele zdajšne opcije, ki je na oblasti in tako nizkotnih, jih tudi v času socializma, komunizma ni

ja, imaš prav, po marsikateri odgovor na vprašanje totalitarima se bi siaj dejansko morala obrniti k njej

očitno pa je tudi, da si tudi ti precej indoktrinirana kar se tiče trenutne oblasti, seveda nekako v nasprotju s tem, kakor bi rada prikazala

Janša, veliki sistematik in njegova straža, se ne bojo spremenil, mislim v kakšno demokratično opcijo

pri teh volitvah so imeli za zrno pameti, zmago so jim poklonili v naročje pa pravzaprav LDS-ovci

sploh jim pa ne bi zaupala, ko se bojo šli v Vatikan kaj pogovarjat, uf, takrat jim bo treba pod prste gledat!


ne u bistvu me s svojo blebetavo zaletavostjo zabava do neskončnosti ... (nekako je ikona vsega kar imenujem slovensko družboslovje)

no fajn ... zdej pa samo še poskusi ugotovit, kaj je napisala o potrošniškem totalitarizmu, ker o tem si baje intuitivno vedela, da ne spada v kontekst  totalitarizma in si morala iti nekaj preverit ... (da se ne bomo preveč oddaljeali od teme totalitarizma potrošništva)

zagrizenosti in jezikavosti ji ne manjka

kaj pa lucidnosti?


Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #67 - 06.05.2005 at 14:51:32
 
siaj wrote on 06.05.2005 at 12:16:51:
mislim, glede sindikalistov sta pa z Gru Grujem tok prozorna

se sprašujem s čim sploh on (g.GG) razmišlja

neka kvazi blebetanja v Magu al kaj, neke novičke, ki so AKTUALNE in ki so tok pomembne za razliko od zgodovinskih dejstev

pa kakor se spominjam, je g.GG svoje cajte govoril, da ga zgodovina pa tok zanima  Shocked

sej ljudje se spreminjamo, a ne

sam upam, da na boljš

mam pa tud srečo v lajfu, da imam čast, da ima vpogled v del mojega intimnega lajfa taka bruseljska elita

aja,

pa boli mene  za plačo sindikalistov, naj bojo dobro plačani - vsi naj bojo dobro plačani, vsem to želim


Lej SIAJ, ne gre samo za sindikaliste, temveč za celotno zgornjo smetano slovenske politike. Izpostavil sem enega, ki mi je prišel hitro na pamet. Ok,

Kaj pa g.Bandelj in njegove magične nalepke na vseh avtomobilih? ? ? Kok je tukaj davkoplačevalskega denarja odteklo!!!

Kaj pa mladenič, ki je na prvomajske praznike zabodel tri leta mlajšega dečka....

Recimo še nekaj primerov:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=slovenija;action=display;num=1114...

o tem ni vredno razpravljati1!!

Očitno sploh nisi razumela mojega sporočila v celoti, razmišljam z možgani, tko so me naučili v šoli. Če si ta del pouka prešpricala, naj ti povem, da ima človek glavo, in notri so možgani. Za kaj več se obrni na najdi.si ali google.com

Če greva na praktičen oseben nivo. Se vpraši ali bo tebi škodil nek papež, ki je leta 200 pobil množico ljudi ali en zmešani manijak na dvorišču pred blokom!"!"! Ali politik ki ima moč, da lepo polni svojo blagajno na račun drugih!

O tem se glasi moje sporočilo in če še enkrat podrobno prebereš, tisti moj post, govori tudi o tem, da je to že vse bilo objavljeno, tukaj na TAK ali drugačen način!!!

O inkviziciji RKC, o spolnih zlorabah -  sem sam osebno nalimal direktne članke na mladino, in moje opozorilo , če se še enkrat citiram je letelo na to da se bolano ponavljajo ene in iste kritike. Da so povedane in prebrane po 100x, odtipkaj SEARCH, pa išči po korenu RKC, krščanstvo, verouk v šoli. 100x prežvečene tematike.

Kar se tiče zgodovina, je pri meni še vedno čist zanimiva snov, sam ne pridem sem gor pa 100x limam eno te isto. OK.

No če si se že tok spustila vame, bi si lahko prebrala moje mnenje o zgodovini, preteklosti, sedanjosti:

-------------- no bom kar kopiral---------------------
Preteklost je že odplavila reka, in nas ni več tam. Ne moremo skoćiti nazaj in popravit nek dogodek, spremeniti nekaj za nazaj. Preteklost lahko uporabimo le kot zgled, kot lekcije skozi katere smo šli in se iz njih kaj naučili. Včasih rabimo neko lekcijo večkrat ponavljat, dokler se globoko v sebi na zavemo, da se nam ena in ista lekcija ponavlja tok časa, dokler je ne osvojimo. Ko se jo naučimo, sprejmemo resničnost, dejanskost nečesa, se nam ne ponavlja več.  
----------------

Torej za konec, ne gre za to da se zgodovina pozabi, na način ignorance, ampak stalno nabijanje iz dneva v dan, tedna v teden, se mi pa zdi mal preveč.



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #68 - 06.05.2005 at 15:02:10
 
Ko smo se ravno zatkaknili na totalitarizmu, se je kot zgodovinska razrešitu pasti totalitarzma po moje še najboljš izkazala v liberalistična politična teorija in iz nje izhajajoča demokratična praksa. Čeprav v demokratičnih družbah obstaja nevarnost mehkega totalitarizma, to je stanja, ko ljudje zaradi individualizma in atomistične razdrobljensoti, s preveliko lahkoto sprejemejo vladavino neko abstrakne skrbniške moči. Tako lahko družba, ki je visoko demokratična, enakopravna in polna  izzivov avtoritete, hkrati vse politično življenje zreducira  na sodno varstvo parvic, tako da se vse več folka vključuje v sodne spore, politični nadzor pa se preprede  sodniškim nadzorom. Duh tega sistema je sovržen, v njem učinkovitost državljana sestoji iz tega, da je sposoben dobiti svoje pravice ne glede na posledice, ki jih bo to imelo za celoto. Edini način, da bi izravnali tok, vgrajen v trg in birokracijo, je oblikovanje skupnega demokratičnega cilja: to pa je prav tisto kar je v demokratičnem sistemu , ki je razdrobljen, težko izvedljivo, saj je prav razdrobljena družba  tista, katere člani se težje in težje identificirajo s svojo politično družbo kot skupnostjo. Ta primanjklaj identifikacije kaže na atomistični pogled, v katerem ljudje pričnejo gledati na družbo čisto inštrumentalno, obenem pa pomaga atomizmu, da se utrdi, saj odsotnost učikovitega skupnega delovanja ljudi potisne nazaj k samem sebi. To je tudi  razlog, da proceduralni liberalizem nevtralnosti postaja ena izmed najbolj široko sprejetih filozofij. Ker pa je edini učinkovit naprotnik toku, ki vodi v atomizem in instrumentalizem, oblikovanje skupnega demokratičnega delovanja, nas  ta filozofija hkrati  onesposablja, da bi se temu toku uprli.  

Skratka, da se lahko atomizirani in induvidulizarni med seboj lahko sploh   pravdamo za pravico, potrebujemo vseobsegajačo, centralizirano in birokratkso državo, ki pa nam še bolj vzbuja občutje lastne nemoči in s tem potrebe bo mehkem despotizmu.   Undecided    
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #69 - 06.05.2005 at 15:23:22
 
Gru Gru wrote on 06.05.2005 at 14:51:32:
Da so povedane in prebrane po 100x, odtipkaj SEARCH, pa išči po korenu RKC, krščanstvo, verouk v šoli. 100x prežvečene tematike. (...)  stalno nabijanje iz dneva v dan, tedna v teden, se mi pa zdi mal preveč.


Za enega stotič, za drugega prvič.

Nihče ti ne drži pištole na čelo, da moraš isto brat že stotič, a ne? Preskoči.

(*x ugotavlja, da se je GG že čisto posinjeokil*)
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #70 - 06.05.2005 at 15:56:00
 
Aja, če te pa stoinvečkratno ponavljanje hudo moti in se mu ne moreš izogniti, pa prisluhni lastnim besedam:

Gru Gru wrote on 06.05.2005 at 14:51:32:
Včasih rabimo neko lekcijo večkrat ponavljat, dokler se globoko v sebi na zavemo, da se nam ena in ista lekcija ponavlja tok časa, dokler je ne osvojimo. Ko se jo naučimo, sprejmemo resničnost, dejanskost nečesa, se nam ne ponavlja več.


Voila.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #71 - 06.05.2005 at 16:42:12
 
Gru Gru wrote on 06.05.2005 at 14:51:32:
Lej SIAJ, ne gre samo za sindikaliste, temveč za celotno zgornjo smetano slovenske politike. Izpostavil sem enega, ki mi je prišel hitro na pamet. Ok,

Kaj pa g.Bandelj in njegove magične nalepke na vseh avtomobilih? ? ? Kok je tukaj davkoplačevalskega denarja odteklo!!!

Kaj pa mladenič, ki je na prvomajske praznike zabodel tri leta mlajšega dečka....

Recimo še nekaj primerov:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=slovenija;action=display;num=1114...

o tem ni vredno razpravljati1!!

Očitno sploh nisi razumela mojega sporočila v celoti, razmišljam z možgani, tko so me naučili v šoli. Če si ta del pouka prešpricala, naj ti povem, da ima človek glavo, in notri so možgani. Za kaj več se obrni na najdi.si ali google.com

Če greva na praktičen oseben nivo. Se vpraši ali bo tebi škodil nek papež, ki je leta 200 pobil množico ljudi ali en zmešani manijak na dvorišču pred blokom!"!"! Ali politik ki ima moč, da lepo polni svojo blagajno na račun drugih!

O tem se glasi moje sporočilo in če še enkrat podrobno prebereš, tisti moj post, govori tudi o tem, da je to že vse bilo objavljeno, tukaj na TAK ali drugačen način!!!

O inkviziciji RKC, o spolnih zlorabah -  sem sam osebno nalimal direktne članke na mladino, in moje opozorilo , če se še enkrat citiram je letelo na to da se bolano ponavljajo ene in iste kritike. Da so povedane in prebrane po 100x, odtipkaj SEARCH, pa išči po korenu RKC, krščanstvo, verouk v šoli. 100x prežvečene tematike.

Kar se tiče zgodovina, je pri meni še vedno čist zanimiva snov, sam ne pridem sem gor pa 100x limam eno te isto. OK.

No če si se že tok spustila vame, bi si lahko prebrala moje mnenje o zgodovini, preteklosti, sedanjosti:

-------------- no bom kar kopiral---------------------
Preteklost je že odplavila reka, in nas ni več tam. Ne moremo skoćiti nazaj in popravit nek dogodek, spremeniti nekaj za nazaj. Preteklost lahko uporabimo le kot zgled, kot lekcije skozi katere smo šli in se iz njih kaj naučili. Včasih rabimo neko lekcijo večkrat ponavljat, dokler se globoko v sebi na zavemo, da se nam ena in ista lekcija ponavlja tok časa, dokler je ne osvojimo. Ko se jo naučimo, sprejmemo resničnost, dejanskost nečesa, se nam ne ponavlja več.  
----------------

Torej za konec, ne gre za to da se zgodovina pozabi, na način ignorance, ampak stalno nabijanje iz dneva v dan, tedna v teden, se mi pa zdi mal preveč.





mene so v šoli učili, da to, če ima človek možgane, še ne pomeni inteligence ... a tebe niso? Očitno meniš, da je teža tvojih možgan odvisna od tvoje inteligence. A ni vse v možganih. Včasih delovanje možgan lahko zatemni kakšno popolnoma heterogeno dejstvo. Pa vendarle, glede na tvojo lastno oceno tvoje lastne inteligence, imaš očitno precej težke možgane, le kako jih lahko sploh nosiš? Aha, verjetno s ponosom.

Torej, poskusimo še enkrat razjasniti neprijetne nesporazume: očitno nista razumela mojega pisanja.

GRU GRU ti si šel v kritiko navajanja zgodovinskih dejstev (a se strinjamo do tu?) in sicer z argumentom, da so aktualne teme bolj pereče (a se strinjamo do tu?). Potem sem ti odgovorila, da glede na moje prepričanje, zgodovinska dejstva so pomembna. To isto sem napisala posebej še sinjeoki (se strinjamo do tu?).

To sem navedla 2x in sicer v prepičanju, da bosta uspela naprej sklepati naslednje: zgodovina soustvarja sedanjost. Sedanjost je rezultat zgodovine. Ko se sprašujemo po sedanjosti, nas to povpraševanje neizogibno vodi v povpraševanje po zgodovini, po preteklosti, po zgodovinski pogojenosti. Sedanjost je največkrat mitizirana, polna retorike in mistificirana. Zgodovinska dejstva pa pokažejo precej manj sofisticirano podobo sedanjosti. Zgodovina se ponavlja (enkrat kot komedija, drugič kot farsa). Zakaj se ponavlja? Ker ni ozaveščena v  sedanjosti; in ker je sedanjost mistificirana in zgodovina, kolikor se kaže skozi sedanjost, je mitizirana. Zato je pa potrebno več in več različnih interpretacij in pogledov na zgodovino, navajanje in iskanje zgodovinskih dejstev (sledimo?).

Ko se torej v enem izmed prajšnjih postov dodala tisti sou? je pomenilo:

Če GRU GRU, tebe moti navajanje zgodovinskih dejstev, če te dolgočasi,.... še več! sedaj si povedal, da znaš uporabljati celo iskalnike-brskalnike na internetu, skratka tale topik docela mukotrpno in nepotrebno branje zate, ... torej sem rekla; sou? preskoči, ali kot si rekel, da je AKTUALNO bolj pomembno, navajaj aktualnosti. Če se ne motim, sta to tudi že začela. Why not. Fino.

Zakaj sem odgovorila na tvoje pisanje? Predvsem zato ker sem spet zasledila tisto moralizatorsko držo. Tako kot jo je bilo že večkrat zaslediti, na primer, v stilu, kaj se sprašujete o lakoti v svetu, če pa je pri nas, okoli nas toliko lakote ....

Navajanje zgodovinskih dejstev pa je pomembno, navajanje na milijon, ne na sto. Zgodovina se prehitro pozablja.

sinjeoka, Spomenka Hribar meni ni tako dragocena kot teoretičarka. Pač pa zelo dragocena s svojim zgledom, držo, delovanjem. Dragocena je bil pred in po osamosvojitvi na politični sceni. To, da se jo smeši in se ji posmehuje -- to je bila strategija vseh medijev (in političnih opcij). Predvsem Mladine in očitno tudi ostale scene, Mag...itd. Kar pa ne zmanjušuje njenega dragocenega prispevka za demokratizacijo v SLO, kar ji priznava vsa levica, za razliko od desnice v SLO. Ampak gospod Janša se ji lahko klanja.

Če bi šla res preverjat po teoriji, kar se tiče totalitarizma, .. ja, tudi SLO avtorje bi vzela v obzir, zakaj ne, v nasprotju s teboj marsikaterega cenim; hmmm a je res, da nisem bruseljska elita.

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #72 - 06.05.2005 at 22:22:09
 
sinjeoka wrote on 06.05.2005 at 12:43:14:
se mi je ljubi več laufat častnega kroga, o totalitarnosti demokracije, Busha, amerike, potrošništve, klerofašizma, pa tudi komnuizma ... ja komunizma si prav slišal ...

Jezus je bil prvi novozavezniklerikalc in novozavezni komunist ...

...ama, tako kot sem med klerikalci ali na drugi strani med komunisti, srečala predstavnike tistih, ki so v idejo verjeli ...

so imeli neverjetno veliko  podobnih osebnostnih značilnosti; delavnost, doslednost, skromnost, sočutje za bedo sočloveka, nepopustljivost, "ne hvataštvo krivin", ne iskanja lukenj v sistemu, neizkoriščanje "bonitet", in odprtost za ideje ...

žal sem srečala na sploh premalo takih ljudi ...

... večina enih ali drugih ... išče načine izkoriščanja dela drugih ljudi, četudi le za "bruto" del plače ...  Wink

to je pa pač totalitarizem, ne glede na barvo celofana



Pa kaj torej je vse skupaj en sam kurčev totalitarizem, samo celofan je različen.

Sicer pa še vedno podpiram komunizem, saj so komunisti še vedno edimi, ki bi radi stvar v bistvu spremenili na bolje, na žalost jim prvič ni uspelo - mogoče jim bo naslednjič.

Razlika je pač v tem, da so bili komunisti progresiva, ostali totalitaristi pa vsi po vrsti hočejo ostati in obdržati to, kar imajo. Dejstvo pa je, da so svinjarije počeli vsi!

Ampak še vedno so kumunisti imeli boljše cilje! Borili so se za bolj pravo stvar!

To je prava stvar - tako kot pove pesnik (to je bistvo komunizma):



Imagine

Imagine there's no heaven,
It's easy if you try,
No hell below us,
Above us only sky,
Imagine all the people
living for today...

Imagine there's no countries,
It isnt hard to do,
Nothing to kill or die for,
No religion too,
Imagine all the people
living life in peace...

Imagine no possesions,
I wonder if you can,
No need for greed or hunger,
A brotherhood of man,
Imagine all the people
Sharing all the world...

You may say Im a dreamer,
but Im not the only one,
I hope some day you'll join us,
And the world will live as one.



In za to se je vredno boriti!


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #73 - 06.05.2005 at 22:28:42
 
Gru Gru wrote on 06.05.2005 at 14:51:32:
Lej SIAJ, ne gre samo za sindikaliste, temveč za celotno zgornjo smetano slovenske politike. Izpostavil sem enega, ki mi je prišel hitro na pamet. Ok,

Kaj pa g.Bandelj in njegove magične nalepke na vseh avtomobilih? ? ? Kok je tukaj davkoplačevalskega denarja odteklo!!!

Kaj pa mladenič, ki je na prvomajske praznike zabodel tri leta mlajšega dečka....

Recimo še nekaj primerov:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=slovenija;action=display;num=1114...

o tem ni vredno razpravljati1!!

Očitno sploh nisi razumela mojega sporočila v celoti, razmišljam z možgani, tko so me naučili v šoli. Če si ta del pouka prešpricala, naj ti povem, da ima človek glavo, in notri so možgani. Za kaj več se obrni na najdi.si ali google.com

Če greva na praktičen oseben nivo. Se vpraši ali bo tebi škodil nek papež, ki je leta 200 pobil množico ljudi ali en zmešani manijak na dvorišču pred blokom!"!"! Ali politik ki ima moč, da lepo polni svojo blagajno na račun drugih!

O tem se glasi moje sporočilo in če še enkrat podrobno prebereš, tisti moj post, govori tudi o tem, da je to že vse bilo objavljeno, tukaj na TAK ali drugačen način!!!

O inkviziciji RKC, o spolnih zlorabah -  sem sam osebno nalimal direktne članke na mladino, in moje opozorilo , če se še enkrat citiram je letelo na to da se bolano ponavljajo ene in iste kritike. Da so povedane in prebrane po 100x, odtipkaj SEARCH, pa išči po korenu RKC, krščanstvo, verouk v šoli. 100x prežvečene tematike.

Kar se tiče zgodovina, je pri meni še vedno čist zanimiva snov, sam ne pridem sem gor pa 100x limam eno te isto. OK.

No če si se že tok spustila vame, bi si lahko prebrala moje mnenje o zgodovini, preteklosti, sedanjosti:

-------------- no bom kar kopiral---------------------
Preteklost je že odplavila reka, in nas ni več tam. Ne moremo skoćiti nazaj in popravit nek dogodek, spremeniti nekaj za nazaj. Preteklost lahko uporabimo le kot zgled, kot lekcije skozi katere smo šli in se iz njih kaj naučili. Včasih rabimo neko lekcijo večkrat ponavljat, dokler se globoko v sebi na zavemo, da se nam ena in ista lekcija ponavlja tok časa, dokler je ne osvojimo. Ko se jo naučimo, sprejmemo resničnost, dejanskost nečesa, se nam ne ponavlja več.  
----------------

Torej za konec, ne gre za to da se zgodovina pozabi, na način ignorance, ampak stalno nabijanje iz dneva v dan, tedna v teden, se mi pa zdi mal preveč.






Ja, to je čisto res. Ljudje so obsedeni drug z drugim. Za llevičarje je satan bolj desno konzervativno mišljenjsko orientiran človek in vsa mislenost, ki izhaja iz tega. Za desničarje pa je hudič vse, kar je levo. In potem imaš tole Slovensko nesložnost, ko se nihče z nikomer in v ničemer ne strinja. Gre za tipično metanje polen pod noge drug drugemu. Tisti, ki pljuva čez RKC je isti ekstremist, kot tisti pobožen tiček, ki vidi samo slabo v komunizmu.....

Pa recimo, da če bolj splošno govorim, bi sebe lahko tudi štel za kvazi kristjana, čeprav grem zadnje čase bolj poredko v cerkev, pa se mi zdijo take trditve naravnost fantastične, ko nekdo bluzi, da bodo katoliki in kler zopet prinesli nazaj srednji vek in da so kristajni neumne ovce in podobno pretiravanje v tri pisane.... Skratka imam svojo glavo in točno vem, da ni v skladu s krščanskim naukom, da se preprove kontracepcija, da ni nekaj sataničnega, če se imata 2 moška ali ženska radi, da nisem prav nič več od drugih ljudi, če sem bil krščen in podobno, ampak me  vera poziva k razumevanju, k strpnosti, k ponižnosti... To, kar t razlaga velja morda še za kake 90 letne babice iz podeželja ali novodobne verske fanatike, ki slepo verjamejo svojim liderjem in pojejo vse, kar se jim servira..... Zame in za večino kristjanov je papež samo ikona. t in podobno misleči pač ne upošteva, da kristajni živimo tudi v 21.st kot on, ampak jih raje uvršča par stoletij za nazaj.

Kot si omenil, tudi Mladina je isti šmorn, ki ne poroča objektivno, predvsem ko gre za religiji in vero, ampak se ponavadi norčuje iz vsega, kar ni po njihovih bolj levih ideoloških predpisih.... Prav čutiti je njihovo zagamanost in aroganco, pač podobno kot v bolj desnih krogih, ki pa se zopet zategajo v drugo skrajnost....
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #74 - 06.05.2005 at 22:33:40
 
exodus wrote on 06.05.2005 at 22:28:42:
To, kar t razlaga velja morda še za kake 90 letne babice iz podeželja ali novodobne verske fanatike, ki slepo verjamejo svojim liderjem in pojejo vse, kar se jim servira..... Zame in za večino kristjanov je papež samo ikona. t in podobno misleči pač ne upošteva, da kristajni živimo tudi v 21.st kot on, ampak jih raje uvršča par stoletij za nazaj.



Za začetek ukint religije potem pa naprej!

(cerkve in ostale sekte preprosto ni progresivni elementi saj želijo ali regresijo v neko zlato dobo ali pa vsaj čim dlje obdržati isto sranje)


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 12