Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 17854 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #45 - 01.04.2005 at 12:23:32
 
Quote:
in postati terorist.
Vsaj to se mi zdi trenutno edini učinkovit način kako lahko kdorkoli poseže v nekaj, kar lahko sicer le gleda na televiziji.

hudo
edini način
kaj pa je ostal od
U can't chage the world, but U can change yourself

mislš da to res NE pomaga ???

At All ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #46 - 01.04.2005 at 12:41:58
 
gape wrote on 01.04.2005 at 12:23:32:
kaj pa je ostal od
U can't chage the world, but U can change yourself

mislš da to res NE pomaga ???

At All ???

jz se s tem ciz strinjam. direktno lahko spreminjas le sebe, nikogar drugega. lohk se sicer trudis, ampak je ta trud zaman. dobr je lahko edin v tolk, da scasoma ugotovis, da je zaman in ga opustis.

s tem ko spremenis sebe na boljs, lahko druge le inspiriras, da se tud sami zacnejo spreminjat na boljse, prisilt pa nobenga ne mors. zato tud ce sem jaz cista ljubezen, drugi se zmeri niso primorani, da se spremenijo, zato jaz ne smem bit vznemirjen ce se ne, oz. se sploh ne morm vznemirt ce sem cista ljubezen.

by the fruit you can know the tree... kolk smo ze napredval.

jz se zmeri pravm, da je najenostavnejsi, najhitrejsi proces samo-spoznanja iskreno izgovarjanje svetih imen Boga v druzbi istomislecih, istociljajocih. ce pa gres od tega obicnega samo-spoznanja (da si cista zavest in ne materija (groba&subtilna), dosezes popoln konec trpljenja/nasilja) se naprej pod vodstvom cistih castilcev Boga, pa lohk dosezes se cisto ljubezen do Boga in posledicno cisto ljubezen do vseh drugih zivih bitij v odnosu do Njega.

popolno nenasilje in univerzalna ljubezen ni ciz eno in isto. je pa princip/rezultat popolnega nenasilja ze vkljucen v univerzalno ljubezen, med tem ko obratno ne velja.

proof of the pudding is in the eating. eno je mir/ravnotezje, eno pa je cista ekstaza/valovi cistega zadovoljstva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #47 - 01.04.2005 at 13:44:05
 
gape wrote on 01.04.2005 at 12:23:32:
U can't chage the world, but U can change yourself
mislš da to res NE pomaga ???
At All ???

Po mojem ne čist zmeri.
(ne moreš glih vedno in ves čas prenašat vsega sranja)

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #48 - 01.04.2005 at 14:21:49
 
Quote:
(ne moreš glih vedno in ves čas prenašat vsega sranja)

ce se do tolk spremenis oz. se do tolk spoznas, pol vids, da tisto kar se ti je prej zdelo sranje, to v resnic sploh ni in lahko vse brez problemov toleriras. ok, res da so v tem svetu redki, ki so to dosegl, sam je pa mozno in se nam splaca v tej smeri potrudit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #49 - 01.04.2005 at 17:33:11
 
Madan Gopal Das wrote on 01.04.2005 at 14:21:49:
ce se do tolk spremenis oz. se do tolk spoznas, pol vids, da tisto kar se ti je prej zdelo sranje, to v resnic sploh ni in lahko vse brez problemov toleriras. ok, res da so v tem svetu redki, ki so to dosegl, sam je pa mozno in se nam splaca v tej smeri potrudit.



Tale misel se mi zdi precej podobna nasvetu, ki ga je dajal starosta naših zdravnikov: "da je tam na potočnikovi njivi taka fina zemlja, ki vse pozdravi."

(na potočnikovi njivi pa je britof)



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #50 - 01.04.2005 at 22:12:40
 
Madan Gopal Das wrote on 01.04.2005 at 12:03:19:
lilith, a ti hoces tuki pokazat na napako nekoga, ki se zeli osvoboditi laznega-ega, pa mu se ni uspelo, al tvoj dvom, da je sploh mozno obstajat brez laznega ega?



mdg, jaz sem tamle pisala bolj o človeškem komoličarstvu in neuvidevnosti do drugih, v smislu, kar je moje je moje, kar je vaše je pa tudi moje.

Glede ega pa menim, da se brez lažnega ega - če imaš tle v mislih lažni self- čisto fino shaja. Po moje veliko boljše kot z lažnim selfom.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #51 - 01.04.2005 at 22:50:52
 
Quote:
Po mojem ne čist zmeri.
(ne moreš glih vedno in ves čas prenašat vsega sranja)

bp



ma ja  Wink


na celo situacijo gledam pa tko ... če nas kaj zmoti je pravzaprav fino (mene bolj skrbijo tisti, ki jih nikoli nič ne moti) potem se namreč meje premikajo, prestavljajo ... pride do kakšnih sprememb tud "globalno" ... potem se kakšne peticije podpisujejo  Tongue Tongue... mogoče potem še kaj rata

mislim, ja seveda spoznavat sebe, samo če bi pa hoteli modificirat sebe zavoljo drugih in njihovega krasnega počutja ... ne vem v kakšno bitje se bi preoblikoval ... po moje še v amebo ne, ker bi imela več življenja v sebi

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #52 - 01.04.2005 at 22:53:11
 
t wrote on 01.04.2005 at 17:33:11:
Tale misel se mi zdi precej podobna nasvetu, ki ga je dajal starosta naših zdravnikov: "da je tam na potočnikovi njivi taka fina zemlja, ki vse pozdravi."

(na potočnikovi njivi pa je britof)



uživaj!



Grin Grin Grin Grin Grin



Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #53 - 01.04.2005 at 23:00:43
 
Lilith wrote on 01.04.2005 at 22:12:40:
mdg, jaz sem tamle pisala bolj o človeškem komoličarstvu in neuvidevnosti do drugih, v smislu, kar je moje je moje, kar je vaše je pa tudi moje.



jaz mislim, če bi to načelo ljudje množično uporabljali pri vprašanjih kot je odlaganje odpadkov ... in ostalem, česar se vsaka vas otepa, pol bi bilo fino  Roll Eyes Roll Eyes




Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #54 - 02.04.2005 at 16:20:37
 
Lilith wrote on 01.04.2005 at 22:12:40:
Glede ega pa menim, da se brez lažnega ega - če imaš tle v mislih lažni self- čisto fino shaja. Po moje veliko boljše kot z lažnim selfom.

kaj pa je zate lazni-self, zakaj ga mamo in kako se ga odstran in kaj pol sploh se ostane?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #55 - 02.04.2005 at 18:24:59
 
Madan Gopal Das wrote on 02.04.2005 at 16:20:37:
kaj pa je zate lazni-self, zakaj ga mamo in kako se ga odstran in kaj pol sploh se ostane?



Je najlepše povedal don Juan - lažni ego/um je neka tuja inštalacija v nas samih, inštalacija, ki nas dela take kot smo: strahopetne, malenkostne revčke.


Odstrani se ga samo z bojem.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #56 - 02.04.2005 at 20:44:32
 
Univerzum v atomu:

Vsa materija je kombinacija petih grobih elementov (zemlje, vode, ognja, zraka in etra) in treh finih elementov (uma, inteligence in lažnega ega).

Srila Prabhupada.

Hare Krsna.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #57 - 02.04.2005 at 20:48:12
 
ixtlan wrote on 30.03.2005 at 22:26:57:
s konflikti sem na svojem delovnem mestu non-stop soočen, precej pogost pojav so v biznisu in jih kar nekak moram reševat...v prostem času, ki ga nimam lih velik, pa se mi kakšnega konflikta pa tut slučajn ne da (če tako ne želim in če mi ni treba)...povem kar mislim, spoštujem stališče sogovornika, ampak to je to...če ima kdo kljub temu konflikt z mano, naj ga ima...jaz raje prihranim tisto energijo in čas za kaj drugega...kar ne bi mogel početi, če ju ne bi prihranil


identično, my case.

Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #58 - 03.04.2005 at 14:49:42
 
Mae wrote on 02.04.2005 at 20:44:32:
Vsa materija je kombinacija petih grobih elementov (zemlje, vode, ognja, zraka in etra) in treh finih elementov (uma, inteligence in lažnega ega).

Srila Prabhupada.

Hare Krsna.  Smiley

ja, on zame se vedno najboljs razlozi.

lazni-ego je tisto neznanje, ki nam govori, da smo mi materija (groba & subtilna).

real ego, pravi-jaz je atma. spiritualna dusa. vecna po naravi, in delcek ene izmed potenc Boga, Šri Krišne in kot taka njegov naravni sluga. zarad nepravilno uporabljene dane ji relativne svobodne volje se ta atma zmotno-poistoveti z materijo in ob tem trpi. materija je resnicnost, cista zavest/atma pa tud. "znanje" pomeni spoznati razliko med vecnim in minljivim. "znanost" pa je nauk o pravilni uporabi relativne svobodne volje atme... za naklonjeno sluzenje svojemu Izvoru/Bogu/Šri Krišni. tej znanosti se rece shuddha (cista) bhakti joga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #59 - 05.04.2005 at 11:39:50
 
siaj wrote on 31.03.2005 at 19:18:40:
seveda je želja po čaranju, kolikor jo ima otrok realno,  (pa to ne pomeni, da menim, da jo ima vsak otrok) , želja po spreminjanju "okolja", oziroma želja po magičnem, nečem kar je težko pravzaprav opredeliti, kaj vem, kot nekem preseganju, po nadnaravni moči

in jaz sem empirično opazila, da jo ima marsikateri otrok

po drugi strani misel lahko razumem kot metaforo, kot nekaj, kar se ne nanaša na empirične otroke, toda postavlja odnos starši/otrok v nek drug kontekst, ga pokaže v eni drugačni luči, (ne vem, morda skozi imaginarno? )

predvsem v smislu neke človeške želje po tej (imaginarni?) magični moči (morda res prehude besede, včasih se mi zdijo besede zelo slab pripomoček, kako naj bi neko stvar opisala, vendar naj ta opis ostane, je pa zasilen, mogoče bom našla še kakšno drugo besedo za opis tega)


prva čarovnija, ki jo otrok izvede, je da z jokom pričara materino dojko

kasnejše frustracije izvirajo iz tega, da ne more več vedno doseči/pričarati tistega kar si želi...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5