Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 17860 times)
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #15 - 29.03.2005 at 22:00:41
 
titud wrote on 29.03.2005 at 21:42:31:
Razmerju se ne moreš izognt. Ne moreš imet komnikacije brez razmerja takrat, ko se  komunikacija zarad  nespoštovanja stališča drugega sprevrže v konflikt in komunikacijo z razmerjem takrat, ko vladata medsebojno razumevanje in empatija. Razmerje obstaja v obeh primerih komunikacije, ponavad se itak prvo sprevrže v drugega in obratno al pa ni komunikacije sploh.  


ok, prej sem napisal "za konflikt sta potrebna dva" in sem se v naslednji sapi spomnil, da gre v orignialu "za prepir sta potrebna dva" Smiley iz česar sem potem razčistil: če je prepir, je nastal zaradi konflikta. če obstaja konflikt, pa ni nujno, da bo nastal tudi prepir

komunikacija v razmerju nam seveda omogoča, da konflikte rešujemo, ampak po možnosti brez prepira in če je sreča z medsebojnim razumevanjem

konflikt načeloma pomeni nasprotje interesov. a pomeni točno to al pa moram mal svoj slovarček updejtat?

zdej, če so tvoji interesi nasprotni mojim in nimava nekakšnega razmerja, v katerem bi potem trpel posledice nerazrešenega konflikta in če mi debata nikakor ni zanimiva, sorry, se mi ne da dve ure nabijat z glavo v zid, zato, da bom nekoga nekaj prepričal...maybe it is just selfish me Wink to, da ne bom na vsak način poskušal nekoga nekaj prepričat, pa seveda še ne pomen, da ne bom poskušal razumet njegovega stališča...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #16 - 29.03.2005 at 22:42:21
 
po mojem slovarju, zame torej, pomeni konflikt "to be out of control"

se pravi v neki debati se zgubi kontrola nad našim lastnim razumom, zato ker nas nasprotno prepričanje tako razkuri - ali obratno nekdo zgubi kontrolo nad seboj, ker mu ti plasiraš nekaj takega kar ga razkuri

tukaj potem nujno pride do nekega čustvenega naboja, ki spregleda argumente ...

potem ko se čustva ohladijo, se po navadi ( po sreči) stvari precej drugače vidijo

ja in iz konflikta se po moje lahko umakneš (tudi pametno, ker izgubiš lahko ful energije)

ne gre se ti več za tisto stvar tako, kot se ti je mogoče prej šlo, ali ti ni več v interesu, da bi prepričal drugega, ali te celo ne moti, če drugi hoče tebe še prepričat nekaj

seveda je potrebno misliti ob tem zraven še vse možne situacije, med drugim tudi situacijo v kateri bodisi prevlada zakon močnejšega in tudi situacijo skrajnega razkola

vendar je pri vsem tem najbolj zanimivo, kako so določeni ljudje bolj konfliktni od drugih

eni na podlagi ustvarjanja konfliktinh situacij prav uspevajo
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #17 - 29.03.2005 at 23:06:43
 
titud wrote on 29.03.2005 at 20:36:03:
Nasprotno, konflikt je nujen za ozaveščanje lastne induvidualnosti/identititete, ker pa se ta ne more  razvijat drgač kot v razmerju do drugih/različnih individualnsti/identitet,  konflikt tega razmerja ne sme ukinit. Ker koflikt ukinja dialoško razmerje med s prav tem  konfliktom ustvarjenimi  individualnstmi/identitetitemimi, je v imenu ohranjanja tega razmerja nujno dosečt konsens  o nekostruktivnosti/ukinitvi konflikta.

S tem kar pišeš se sicer strinjam, nisem pa prepričan, ali drži prav v vseh primerih, ali gre morda bolj za razvojno stopnjo. Nekateri interesi se ne vzpostavljajo v razmerju s konkretnim drugim in zato ne morejo vplivat na individuacijo, že sam obstoj drugega, kot objekta, brez subjektivnih potez, zadošča za zaznavanje konflikta interesov.
Morda gre za spremembo, ko individuacijo adolescence zamenja politika zrelosti. (Kar morda celo pojasni, zakaj večina pravih prijateljev izvira iz (včasih podaljšane) mladosti.)
Kar pa tudi pomeni, da ukinitev dialoga ne vpliva na individualnost, ampak pomeni samo spremembo načina, skozi katerega se pokaže konflikt. Osebno zamero in sovraštvo tukaj zamenja brezosebna totalnost, značilna za vojske, države, korporacije in podobne institucije.
Predmet konflikta v tem primeru postane lahko že samo tvoj obstoj, ali pa v najboljšem primeru njegova forma in ne kakšno dejanje in kjer razrešitev zato ni mogoča drugače kot s totalno ali pa vsaj simbolno podreditvijo ali izničenjem.
Proti tej totalnosti se je mogoče borit samo z obrazi in konkretnim trpljenjem in izkušnjami in pomočjo vseh tistih, ki se jih to še dotakne. Žal je v ta namen danes najpogostejše uporabljeno sredstvo teror nad naključnimi žrtvami.

Ukinitev dialoga je v vsakem primeru nevarna. Tudi ko doma prepire zamenja molk, je to huje, kot razbiti krožniki.

(samo razmišljam na glas)

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #18 - 29.03.2005 at 23:07:50
 
ixtlan wrote on 29.03.2005 at 22:00:41:
ok, prej sem napisal "za konflikt sta potrebna dva" in sem se v naslednji sapi spomnil, da gre v orignialu "za prepir sta potrebna dva" Smiley iz česar sem potem razčistil: če je prepir, je nastal zaradi konflikta. če obstaja konflikt, pa ni nujno, da bo nastal tudi prepir

komunikacija v razmerju nam seveda omogoča, da konflikte rešujemo, ampak po možnosti brez prepira in če je sreča z medsebojnim razumevanjem

konflikt načeloma pomeni nasprotje interesov. a pomeni točno to al pa moram mal svoj slovarček updejtat?

zdej, če so tvoji interesi nasprotni mojim in nimava nekakšnega razmerja, v katerem bi potem trpel posledice nerazrešenega konflikta in če mi debata nikakor ni zanimiva, sorry, se mi ne da dve ure nabijat z glavo v zid, zato, da bom nekoga nekaj prepričal...maybe it is just selfish me Wink to, da ne bom na vsak način poskušal nekoga nekaj prepričat, pa seveda še ne pomen, da ne bom poskušal razumet njegovega stališča...


Posledicam  nerazrešenega konflikta  se ne moreš izognt s tem, da se umakneš/distanciraš  iz razmerja, ki je ta konflikt povzroču, in  da bi  se na tak način izogneš prepiru kot načinu razreševanja konflikta v razmerju.

Tud za razumevanje je potreben trud, ki se lahko vloži le  v razmerju. Če ni razmerja, tud ni potrebe po  razumevanju.

Sory, nikakor mi ni jasno, kako lahko pride do konflikta in potrebe po kakršnikoli  razrešitvi tega konflikta, če ni blo predhodno vzpostavljenjo razmerje med dvema posameznikoma, v katerem se je vsak v razmerju do drugega definiral kot od njega različen ali celo nasproten  individuum.    

Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #19 - 29.03.2005 at 23:13:20
 
siaj wrote on 29.03.2005 at 22:42:21:
po mojem slovarju, zame torej, pomeni konflikt "to be out of control"

jest temu, čemur ti praviš konflikt, rečem prepir.

konflikt pa je zame tisto, zaradi česar pride do prepira.
če že ni kakšnega konkretnega nasprotovanja, in se prepir razvije iz navidez omembe nevredne malenkosti, pa gre za trajen  konflikt in boj za premoč in prevlado, ki se ga prepirljivca morda sploh ne zavedata.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #20 - 29.03.2005 at 23:31:02
 
Quote:
S tem kar pišeš se sicer strinjam, nisem pa prepričan, ali drži prav v vseh primerih, ali gre morda bolj za razvojno stopnjo. Nekateri interesi se ne vzpostavljajo v razmerju s konkretnim drugim in zato ne morejo vplivat na individuacijo, že sam obstoj drugega, kot objekta, brez subjektivnih potez, zadošča za zaznavanje konflikta interesov.
Morda gre za spremembo, ko individuacijo adolescence zamenja politika zrelosti. (Kar morda celo pojasni, zakaj večina pravih prijateljev izvira iz (včasih podaljšane) mladosti.)
Kar pa tudi pomeni, da ukinitev dialoga ne vpliva na individualnost, ampak pomeni samo spremembo načina, skozi katerega se pokaže konflikt. Osebno zamero in sovraštvo tukaj zamenja brezosebna totalnost, značilna za vojske, države, korporacije in podobne institucije.
Predmet konflikta v tem primeru postane lahko že samo tvoj obstoj, ali pa v najboljšem primeru njegova forma, kjer razrešitev ni mogoča drugače kot s totalno ali pa vsaj simbolno podreditvijo ali izničenjem.
Proti tej totalnosti se je mogoče borit samo z obrazi in konkretnim trpljenjem in izkušnjami in pomočjo vseh tistih, ki se jih to še dotakne. Žal je v ta namen danes najpogostejše uporabljeno sredstvo teror nad naključnimi žrtvami.

Ukinitev dialoga je v vsakem primeru nevarna. Tudi ko doma prepire zamenja molk, je to huje, kot razbiti krožniki.

(samo razmišljam na glas)

bp



Samo simbolna razrešitu konflikta  lahko deluje  enako ekskomunitikativno  kot samo neposredno osebna, iz obraza v obraz. Konstruktivno razmeje je  zato enost simbolnega in kokretnega: simbolen pristop omogoča mnogopomenski dostop do rešitve, ki je na koncu  zato celosten in upošteva vse vidike,  oseben pristop pa te  sili k izbiri načina, ki  je enopomenski, konkreten  in zato prilagojen tvoji pristranski individualnosti. Zato je treba konkretnega drugega jemat simbolno oz.  simbolno hkrati tudi kot osebno, da  se medsobeno  razmerje ne zevede na fanatični simbolni fanatizem ali na izpraznjeno medosebno interesno podjebavanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #21 - 29.03.2005 at 23:37:25
 
Quote:
jest temu, čemur ti praviš konflikt, rečem prepir.

konflikt pa je zame tisto, zaradi česar pride do prepira.
če že ni kakšnega konkretnega nasprotovanja, in se prepir razvije iz navidez omembe nevredne malenkosti, pa gre za trajen  konflikt in boj za premoč in prevlado, ki se ga prepirljivca morda sploh ne zavedata.

bp


zame je konflkt možen že v osebi sami, in glede na to mislim, da je takrat človek "out of control", oziroma bi bilo bolje, če bi kar po domače povedala, da je izven ravnotežja (za kar bi morala uporabit eno drugo angleško besedo  Grin Tongue )

oba, prepir in konflikt pa definitivno nista, po moje, racionalna zadeva, ampak sta čustvene narave


Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #22 - 29.03.2005 at 23:45:54
 
siaj wrote on 29.03.2005 at 23:37:25:
zame je konflkt možen že v osebi sami, in glede na to mislim, da je takrat človek "out of control", oziroma bi bilo bolje, če bi kar po domače povedala, da je izven ravnotežja (za kar bi morala uporabit eno drugo angleško besedo  Grin Tongue )

oba, prepir in konflikt pa definitivno nista, po moje, racionalna zadeva, ampak sta čustvene narave

se ne strinjam, po mojem so najhujši oz. najtežje rešljivi konflikti prav tista interesna nasprotja, ki jih zaznavaš, ko _nisi_ "out of balance". (te ti potem počasi grickajo in najedajo to ravnotežje)

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #23 - 30.03.2005 at 07:44:56
 
Siaj, tud jest bi težko pristal ne definicijo konflikta kot odsotnosti racionalne presoje in vladavino čustev.

Ni prva vrlina  racia, da bi se izogibal konfliktnim situacijam, tako kot  ni največja hiba čustev, da se vanje zapletajo. Jest mam clo izkušnjo, da se folk z vso čustveno energijo  zapleta v konflikte prav načrtno oz. racionalno, ker ve, da jim  bo prav vložena  čustvena energija prinesla  več šans za zanje pozitiven izid   konflita. In obratno, racionalen folk se konfliktu izogiba, ker brez vložka lastne čustvene enrgije v konflikt nima nobenih šans za pozitiven izid. Racionalen človek se  je  torej v konflkit primoran  anagžarit čustveno in čustven človek bo konflikt izbral racionalno obliko razmerja.  V tem smislu se drug od drugega lahko skoz ustvarjeni  konflikt veliko naučimo, predvsem  tega, da konflikt vzpostavlja potrebo po lastni celovitosti in ko je ta vzpostavljena, se izgubi tud potreba po izogibanju ali  ustvrajanju konflikta.   To je tud edini možen pozitiven izid konklikta  neglede na to, ali se ta tretira kot   zmaga ali poraz.
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #24 - 30.03.2005 at 09:45:13
 
jaz še vedno vztrajam pri bistveni čustveni naravi konfliktov  Grin

ker če bi bila zadeva predvsem stvar racia, potem bi bila elegantno rešljiva, no saj v kakšnih primerih tudi je, to je dejstvo

lepo bi bilo če bi mi bp in titud tudi nazorno, s kakšnim konkretnim primerom svoja stališča prikazala, bom mogoče potem bolje razumela   Tongue



Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #25 - 30.03.2005 at 11:06:20
 
siaj wrote on 30.03.2005 at 09:45:13:
jaz še vedno vztrajam pri bistveni čustveni naravi konfliktov  Grin


ker če bi bila zadeva predvsem stvar racia, potem bi bila elegantno rešljiva, no saj v kakšnih primerih tudi je, to je dejstvo


Življenje je, če je polno, tud polno paradoksov, ki jih racionalno ni mogoče razrešit. Če racionalno sprejmeš nezmožnost razrešitve in si življenjskih parodokov zato ne dopuščaš, se jih izogibaš ali pa se zanje ne meniš,   ne živiš polnega življenja. Če pa nasprotno polnost življenja vidiš samo v zagananjanju v  nerazrešljive paradokse, živiš enako prazno življenje na enem čustveno pač bolj razburljivem nivoju.  Tretja možnost nesposbnosti polenga sprejemanja lajfa kot paradoksa pa je shizma, s  katero se z razcepljenostjo razrešuje potlačena notranja konfliktnost.


Quote:
lepo bi bilo če bi mi bp in titud tudi nazorno, s kakšnim konkretnim primerom svoja stališča prikazala, bom mogoče potem bolje razumela   Tongue


Četrte možnosti ne poznam, mi je mistična in skrivnostna, a jo iščem, ker  slutim tako  racionalno kot čustveno,  da obstaja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #26 - 30.03.2005 at 11:47:41
 
titud wrote on 29.03.2005 at 23:07:50:
Posledicam  nerazrešenega konflikta  se ne moreš izognt s tem, da se umakneš/distanciraš  iz razmerja, ki je ta konflikt povzroču, in  da bi  se na tak način izogneš prepiru kot načinu razreševanja konflikta v razmerju.

Tud za razumevanje je potreben trud, ki se lahko vloži le  v razmerju. Če ni razmerja, tud ni potrebe po  razumevanju.

Sory, nikakor mi ni jasno, kako lahko pride do konflikta in potrebe po kakršnikoli  razrešitvi tega konflikta, če ni blo predhodno vzpostavljenjo razmerje med dvema posameznikoma, v katerem se je vsak v razmerju do drugega definiral kot od njega različen ali celo nasproten  individuum.    



dobr, razmerja vzpostavljamo non-stop, so lahko bežna ali trajnejša

evo primer, meni so všeč konkretni primeri... recimo, da imaš bežno razmerje... recimo debata tkole na forumu, tak priročen primer... recimo, da pride do konflikta... poveš svoje, razumeš oz. vsaj poskušaš razumet sogovornika ... spoznaš, da ni v tvoji moči, da bi tudi on tebe razumel (čeprav se trudiš z razlaganjem kolikor pač se...ampak ok, naivno bi bilo pričakovat, da bo nekdo po krajši debati razumel zadeve, s katerimi se sam ukvarjaš celo večnost)... zato on (zaradi pomanjkanja empatije) še vedno trdno stoji na svojem bregu reke in ne pomoči niti prsta v vodo... kaj boš storil? koliko ti pomeni debata? koliko ti je vredno zagovarjanje svojega mnenja? koliko ti pomeni nekomu nekaj sporočiti? koliko ti pomenita čas in energija?

mislim, da je odgovor: od situacije do situacije različno
včasih nadaljuješ, včasih se umakneš...kakor ti paše
nikol ti ni treba nadaljevat, pri tem bi kar vztrajal...al mogoč misliš, da moraš zmeraj in za vsako ceno reševat konflikte?
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #27 - 30.03.2005 at 15:33:34
 
ixtlan wrote on 30.03.2005 at 11:47:41:
dobr, razmerja vzpostavljamo non-stop, so lahko bežna ali trajnejša

evo primer, meni so všeč konkretni primeri... recimo, da imaš bežno razmerje... recimo debata tkole na forumu, tak priročen primer... recimo, da pride do konflikta... poveš svoje, razumeš oz. vsaj poskušaš razumet sogovornika ... spoznaš, da ni v tvoji moči, da bi tudi on tebe razumel (čeprav se trudiš z razlaganjem kolikor pač se...ampak ok, naivno bi bilo pričakovat, da bo nekdo po krajši debati razumel zadeve, s katerimi se sam ukvarjaš celo večnost)... zato on (zaradi pomanjkanja empatije) še vedno trdno stoji na svojem bregu reke in ne pomoči niti prsta v vodo... kaj boš storil? koliko ti pomeni debata? koliko ti je vredno zagovarjanje svojega mnenja? koliko ti pomeni nekomu nekaj sporočiti? koliko ti pomenita čas in energija?

mislim, da je odgovor: od situacije do situacije različno
včasih nadaljuješ, včasih se umakneš...kakor ti paše
nikol ti ni treba nadaljevat, pri tem bi kar vztrajal...al mogoč misliš, da moraš zmeraj in za vsako ceno reševat konflikte?


Glede bežnejših in trajnejših razmerij  tukajle na formu in  njihove konkretnosti... kaj pa vem... jest ne bi podcenjeval teh razmerij niti v smislu bežnosti niti nekonkretnosti. V bistvu opažam, da ko sem razmerju z enim sem hkrat v razmerju z vsemi, če sem v konfliktu z  enim mi ne lavfa razmerje z drugim in drugimi, tud če skor nobenga ne poznam konkretno.  V tem smislu vse sogovornike jemljem kot enega in  enega kot vse, ker formu ma eno čarobno lastnost, da je vse na vpogled, da so razmerja eksplicitna, da se čut povezanost vsega z vsem in vsakogar z vsakim, da se vse nerazčiščeno z enim vrača prek drugega...

Tko da mnenje ni namenjeno le sogovorniku, tko da čas in energija ne gresta v nič tud če sogovornika ne najdeta skupnega jezika.

Tko da ja, zdi se mi vredno z vsakim   zapletat v konflikte in jih hkrat  razrešeavat, ker če se mi to ne bi zdelo vredno z vsakim posamezno, bi to pomenilo, da  mi ne bi blo  vredno vse skupaj nč kaj dost sploh. Glede na to, da mi že tretje leto forumski pogovori jemljeo precje časa in energije,  imam v tem smilsu s tem okoljem  kar intenzivno razmerje, to se prav tud z večino konkretnega  folka, ki to okolje vzpostavlja, torej tud s tabo.  

Tko da sitaucije tle gor si torej niti niso tolk različne in ja,  konflikte,  ki jih sam  ustvarim ali pa jih tko al drugač občutim kot del svojega razmerja do vseh ostalih  se mi zdi vredno vsaj poskušat  razreševat.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #28 - 30.03.2005 at 16:20:20
 
titud wrote on 30.03.2005 at 15:33:34:
Glede bežnejših in trajnejših razmerij  tukajle na formu in  njihove konkretnosti... kaj pa vem... jest ne bi podcenjeval teh razmerij niti v smislu bežnosti niti nekonkretnosti. V bistvu opažam, da ko sem razmerju z enim sem hkrat v razmerju z vsemi, če sem v konfliktu z  enim mi ne lavfa razmerje z drugim in drugimi, tud če skor nobenga ne poznam konkretno.  V tem smislu vse sogovornike jemljem kot enega in  enega kot vse, ker formu ma eno čarobno lastnost, da je vse na vpogled, da so razmerja eksplicitna, da se čut povezanost vsega z vsem in vsakogar z vsakim, da se vse nerazčiščeno z enim vrača prek drugega...

 


No, na srečo ni vse na vpogled in obstajajo tudi kanali za intimno komuniciranje. Kar je zame predpogoj za izgradnjo globjih odnosov, v katere se po mojem mnenju ne sme vsak kar nekontrolirano vtikati (kot je to navada na forumu), ampak le, če je povabljen s strani enega - še bolje obeh vpletenih.

Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #29 - 30.03.2005 at 16:43:40
 
Lilith wrote on 30.03.2005 at 16:20:20:
No, na srečo ni vse na vpogled in obstajajo tudi kanali za intimno komuniciranje. Kar je zame predpogoj za izgradnjo globjih odnosov, v katere se po mojem mnenju ne sme vsak kar nekontrolirano vtikati (kot je to navada na forumu), ampak le, če je povabljen s strani enega - še bolje obeh vpletenih.


Kaj pa vem, jest teh kanalov skor ne uprabljam, ker  bi jih zihr zlorabu za  ustvarjanje interesnih  zavezništev. Ne rabm take tajne diplomacije, ker na forumu ne sledim nobenim drugim  osebnim interesom kot tistim, ki jih je mogoče vzpostavljat in dosegat  skoz javno debato. Javnost izrečenga mi je tle gor sredstvo in cilj, tko kot se v tud  intimnejših  okoljih trudim, da ostane v razmerjiu do konkretnega drugeag  čim manj neizrečenega ne glede na konfliktost, ki jo  s tem ustvarjam in ki mi ga  ustvari drugi.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5