Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 17862 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #30 - 30.03.2005 at 17:40:20
 
titud wrote on 30.03.2005 at 16:43:40:
Kaj pa vem, jest teh kanalov skor ne uprabljam, ker  bi jih zihr zlorabu za  ustvarjanje interesnih  zavezništev. Ne rabm take tajne diplomacije, ker na forumu ne sledim nobenim drugim  osebnim interesom kot tistim, ki jih je mogoče vzpostavljat in dosegat  skoz javno debato. Javnost izrečenga mi je tle gor sredstvo in cilj, tko kot se v tud  intimnejših  okoljih trudim, da ostane v razmerjiu do konkretnega drugeag  čim manj neizrečenega ne glede na konfliktost, ki jo  s tem ustvarjam in ki mi ga  ustvari drugi.    


Tole se pa bere, kakor da potrebuješ javnost za obrambo pred samim seboj.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #31 - 30.03.2005 at 18:21:34
 
Lilith wrote on 30.03.2005 at 17:40:20:
Tole se pa bere, kakor da potrebuješ javnost za obrambo pred samim seboj.


Če  že rabm nekoga za zaščito pred samim sabo, pol se mi zdi bolj zdravo  imet vse oziroma čim več ljudi na odprti sceni kot pa zaupat lastni selekciji, ker sem se v nezaupanju pred samim sabo itak zateko na odrto sceno.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #32 - 30.03.2005 at 22:26:57
 
titud wrote on 30.03.2005 at 15:33:34:
Glede bežnejših in trajnejših razmerij  tukajle na formu in  njihove konkretnosti... kaj pa vem... jest ne bi podcenjeval teh razmerij niti v smislu bežnosti niti nekonkretnosti. V bistvu opažam, da ko sem razmerju z enim sem hkrat v razmerju z vsemi, če sem v konfliktu z  enim mi ne lavfa razmerje z drugim in drugimi, tud če skor nobenga ne poznam konkretno.  V tem smislu vse sogovornike jemljem kot enega in  enega kot vse, ker formu ma eno čarobno lastnost, da je vse na vpogled, da so razmerja eksplicitna, da se čut povezanost vsega z vsem in vsakogar z vsakim, da se vse nerazčiščeno z enim vrača prek drugega...

Tko da mnenje ni namenjeno le sogovorniku, tko da čas in energija ne gresta v nič tud če sogovornika ne najdeta skupnega jezika.

Tko da ja, zdi se mi vredno z vsakim   zapletat v konflikte in jih hkrat  razrešeavat, ker če se mi to ne bi zdelo vredno z vsakim posamezno, bi to pomenilo, da  mi ne bi blo  vredno vse skupaj nč kaj dost sploh. Glede na to, da mi že tretje leto forumski pogovori jemljeo precje časa in energije,  imam v tem smilsu s tem okoljem  kar intenzivno razmerje, to se prav tud z večino konkretnega  folka, ki to okolje vzpostavlja, torej tud s tabo.  

Tko da sitaucije tle gor si torej niti niso tolk različne in ja,  konflikte,  ki jih sam  ustvarim ali pa jih tko al drugač občutim kot del svojega razmerja do vseh ostalih  se mi zdi vredno vsaj poskušat  razreševat.      


vse lepo in prav, ampak, sej noben ni reku, da jih ni vredno poskušat reševat...

iz tvojega pisanja je razvidno, da ti je izziv vse konflikte reševat...in verjetn tut uživaš v tem. sej to je čist kul. ampak dejva pogledat še mal z drugačne, moje perspektive Wink

s konflikti sem na svojem delovnem mestu non-stop soočen, precej pogost pojav so v biznisu in jih kar nekak moram reševat...v prostem času, ki ga nimam lih velik, pa se mi kakšnega konflikta pa tut slučajn ne da (če tako ne želim in če mi ni treba)...povem kar mislim, spoštujem stališče sogovornika, ampak to je to...če ima kdo kljub temu konflikt z mano, naj ga ima...jaz raje prihranim tisto energijo in čas za kaj drugega...kar ne bi mogel početi, če ju ne bi prihranil
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #33 - 31.03.2005 at 08:28:11
 
Dejansko so mi v izziv vsi konflikt, ki jih uspem zaznat na forumu ne glede na to, ali jih izzovem sam ali pa se v njih počutim izzvanega. V izziv zato,   ker pri njihovem razreševanju ne morem izhajat iz prevlade moči, iz katere  izhajam pri ustvrajnaju in reševanju konflitov   v firmi in ne  iz pozicije prevlade ljubezni, iz katere izhajam pri ustvrjanju in reševanju konfliktov  v moji družini.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #34 - 31.03.2005 at 08:44:36
 
Titud, moram samo to povedat, da me s svojimi odgovori/posti vedno znova/in še vedno navdušuješ.

Lp  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #35 - 31.03.2005 at 08:53:06
 
Mae wrote on 31.03.2005 at 08:44:36:
Titud, moram samo to povedat, da me s svojimi odgovori/posti vedno znova/in še vedno navdušuješ.

Lp  Smiley


Jest bi skor rajš vidu, da bi  moje pisarije pr teb izzvale kako polemično pripombo,  če že ne  kar konflikt, čeprav po drugi strani tud jest pr teb moram prav na silo izbrskat karkoli, s čimer se ne bi strinjlal. Ti maš vsaj lepo navado,  da napišeš, če se s čim strinjaš, men pa gredo tovrstne pohvale bolj slabo iz ust in izpod prstov tako na forumu kot v firmi in v familiji.    Undecided Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #36 - 31.03.2005 at 12:03:27
 
siaj wrote on 29.03.2005 at 19:58:41:
eno najbolj zanimivih stališč oziroma pogledov, ki sem jih na to temo zasledila v zadnjem času, je misel Walterja Benjamina, da ni glavni vir frustracij otroka premoč staršev, ampak to, da otrok ne more čarat, pa bi rad

zanimivo se mi zdi, ker misel vir frustracij ne postavlja v drugega človeka, ampak v eno tako temeljno nezmožnost, oziroma v neko osebi lastno nezmožnost



Sicer ne poznam tega Benjamina, samo s tem je pa brcnil v prazno. - je to, da otrok ne zna čarati najprej frustracija od tastarih.

Sicer pa, zakaj bi otrok hotel čarati??

Ja frustracija seveda korenine tudi v nemožnosti - vir je pa vedno zunanji. Bi reku realno je tisto, zaradi česar bi človek hotel/moral čarati.



uživajte!


Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #37 - 31.03.2005 at 19:18:40
 
t wrote on 31.03.2005 at 12:03:27:
Sicer ne poznam tega Benjamina, samo s tem je pa brcnil v prazno. - je to, da otrok ne zna čarati najprej frustracija od tastarih.

Sicer pa, zakaj bi otrok hotel čarati??

Ja frustracija seveda korenine tudi v nemožnosti - vir je pa vedno zunanji. Bi reku realno je tisto, zaradi česar bi človek hotel/moral čarati.



uživajte!




t, za tole ti moram pojasnit kontekst branja Benjamina

misel, ki sem jo navedla, sem prebrala v knjigi njegovih esejev, z naslovom HAŠIŠ

kot že naslov pove, se je tip zadeval, in to ne samo s hašišem ampak tudi z meskalinom, pa še nekim zvarkom, ki so ga mešal v eksperimentalne namene in so ga poimenovali "crock", kaj točno je ta zadeva vsebovala se ne ve

skratka s prijatelji je eksperimentiral in izkušnje je nato popisal, včasih kakšno misel tudi sproti, ali je njegovo vedeje in izjave popisal trezni opazovalec, kakšen prijatelj iz njegovega kroga

tako, da ta misel ne prihaja iz kakšne njegove  stroge znanstvene razprave

zame je luciden preblisk

zakaj

seveda je želja po čaranju, kolikor jo ima otrok realno,  (pa to ne pomeni, da menim, da jo ima vsak otrok) , želja po spreminjanju "okolja", oziroma želja po magičnem, nečem kar je težko pravzaprav opredeliti, kaj vem, kot nekem preseganju, po nadnaravni moči

in jaz sem empirično opazila, da jo ima marsikateri otrok

po drugi strani misel lahko razumem kot metaforo, kot nekaj, kar se ne nanaša na empirične otroke, toda postavlja odnos starši/otrok v nek drug kontekst, ga pokaže v eni drugačni luči, (ne vem, morda skozi imaginarno? )

predvsem v smislu neke človeške želje po tej (imaginarni?) magični moči (morda res prehude besede, včasih se mi zdijo besede zelo slab pripomoček, kako naj bi neko stvar opisala, vendar naj ta opis ostane, je pa zasilen, mogoče bom našla še kakšno drugo besedo za opis tega)

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #38 - 31.03.2005 at 20:00:29
 


Ma u bistvu ni povedal ničesar narobe, vendar pa se mi dozdeva, da frustracija nekako vedno ostaja znotraj medčloveških jeb. Vsaj zase lahko rečem, da me tiste stvari, kjer mi stoji nasproti nedružbeno ni nikoli spravljalo v frustracijo, temveč je bila frustracija vedno vezana na bolj družbene situacije in zahteve.

Zato sem takoj postal pozoren - ker je tudi sam pojem čaranja ali nadnaravnih posegov vezan predvsem na družbo in družbeno ter tudi izhaja od tam.

Benjamin je opažal pravilno, vendar potegnil napačne zaključke. Frustracija se tako kot želja po čaranju porodi iz nemožnosti izpolnitve nekega ideala (ideala, ki ga vsiljuje družba - starši).


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #39 - 31.03.2005 at 23:11:39
 
..... sem šla še enkrat iskat tisto mesto, ki me je tako fasciniralo v knjigi, pravzaprav sem šla preverit, če je res govoril o frustraciji in zadaj sem imela en tak nelagoden občutek, da je tista beseda "frustracija" del moje interpratacije  Roll Eyes

no, ta Benjaminova izjava je iz poskusa z meskalinom, Benjamina opazuje Fritz Frankel

gre pa takole tisti del: "...Govori o nevzgojenosti. Poskuša psihološko izpeljati  pojem nevzgojenosti, označi ga kot "meglen svet afektov" in želi s tem povedati, da se v zgodnejšem obdobju življenja afekti med seboj še ne razločujejo zelo ostro, in da tisto, kar kasneje označujemo kot ambivalentnost, v tistem obdobju še predstavlja pravilo. govori tudi o modrosti nevzgojenosti, rad bi se istemu pojavu približal z razlago. Pravi razlog nevzgojenosti naj bi bila otrokova jeza nad tem, da ne zna čarati. Prva otrokova izkušnja s svetom da ni premoč odraslih, ampak spoznanje, da ne zna čarati." (str. 116)

in sedaj mi je prav zanimivo opazovati potek mojega "sklepanja" in zakaj sem se v tem kontekstu spomnila na to izjavo (valda kar iz glave)

afekti - ambivalentnost - (konflikt)

jeza - (frustracija) - da otrok ne zna čarati

pojem "nevzgojenost" sem iz uma izpustila, al sem ga celo potlačila ... verjetno zato, ker niti ni jasno kaj naj bi ta nevzgojenost pomenila, sem skratka očitno zavila po "pragmatični" poti in zadevo izpeljala s frustracijo  8)

kakor koli že ...

zanimivo tudi to, tvoj pogled na čaranje kot odgovor na vsiljene ideale s strani staršev  
imaš point  Wink

zdej vsaj vem zakaj me je moj otrok ene dva meseca vztrajno hotel v žabo začarat  Grin Grin Grin Tongue Tongue

urnik kulture

fakat

pa še nekaj bi na to dodala

kako jaz pravzaprav dojemam, da se vpliv kulture že začne od zarodka takorekoč, pa tudi narave, da ne bo pomote ... in tam se že odvija en scenarij, ki ni tako idealen kot ga mnogi idealno vidijo (nerojen otrok v raju)

otrok v maternici nekje zadnja dva meseca tudi sliši in se opazno odziva na glasbo, ritem,  na hrup (men se je skoraj zgodil prezgodnji porod zaradi neznosnega hrupa, ki so ga povzročali stroji, ko so menjali okna)

skratka vpliv okolja kompleksna zadeva ... od idealov naprej ....




Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #40 - 01.04.2005 at 10:49:50
 
Jest se pa spomnim, da sem bil kot mali mulc pošteno besen, ko so mi starši prvič poskušali razložit, kaj je to državna meja. Da zaradi nečesa, česar se ne da videti, ne smem prestopiti neke črte, ki se je ne da videti, je bilo zame hudo frustrirajoče. Nisem bil besen na starše, ti so se potrudili, da bi mi to čimbolje razložili, besen sem bil na kar nekaj, na dejstvo, da mi nekaj česar v svoji nevzgojenosti še zbrcat in spljuvat ne morem, postavlja take omejitve. (pa na meje nisem nikdar, sploh pa ne pri štirih letih, gledal kot na ideal)

Sicer sem pa še zmeraj nevzgojen, morda grizem zadnje čase bolj verbalno, kot pa zares, ampak še zmeraj začutim kdaj kakšno omejitev in posledično frustracijo, ki bi jo z veseljem odčaral stran.
Po drugi strani se mi pa zdi, da bi se, če bi zares dosledno zavračal vsaj nekatere omejitve, moral pridružiti Mohamedu Atti & Co. in postati terorist. Vsaj to se mi zdi trenutno edini učinkovit način kako lahko kdorkoli poseže v nekaj, kar lahko sicer le gleda na televiziji. (In zato lahko vojna proti terorizmu premaga le demokracijo, skoraj gotovo pa ne terorizma).

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #41 - 01.04.2005 at 10:53:11
 
Mene pa zanima, kako bi ljudje, ki ne marajo in posledično ne upoštevajo omejitev, reagirali, ko bi nekdo v njihove meje posegel.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #42 - 01.04.2005 at 11:09:25
 
Lilith wrote on 01.04.2005 at 10:53:11:
Mene pa zanima, kako bi ljudje, ki ne marajo in posledično ne upoštevajo omejitev, reagirali, ko bi nekdo v njihove meje posegel.

Omejitve in pa posledična zveza, ne maram => ne upoštevam, pa ni tako enostavna, sploh pa ne samoumevna, da bi jo lahko odpravila v enem stavku.

Okrog tega, realnega in njegovih simptomov, se pravzaprav ves čas vrtimo v tej temi.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #43 - 01.04.2005 at 11:46:38
 
Jaz nič ne odpravljam, bp. Zanima me, kako funkcionirajo ljudje, pri katerih sta prisotna OBA navedena pogoja v situaciji, ko bi se po mojem mnenju naj zavedli lastne dvojnosti ali če hočeš dvoličnosti (to velja za primer, ko bi se tujim vdorom v lastne meje upirali).
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Prav dobro o hitrih rešitvah in raztopinah
Reply #44 - 01.04.2005 at 12:03:19
 
lilith, a ti hoces tuki pokazat na napako nekoga, ki se zeli osvoboditi laznega-ega, pa mu se ni uspelo, al tvoj dvom, da je sploh mozno obstajat brez laznega ega?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5