Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3430 times)
Samuel
1
*
Offline


Posts: 19
Okolica Ptuja
Gender: male
Cloveski razvoj je na visku,kaj pa miselnost?
15.04.2005 at 16:25:46
 
vec,ko razmisljam,da cloveski razvoj dosega same visave,postanem prav zalosten,kako malo se dandanes dela na dusevnosti.Ta je predstavljena samo kot zaporedje nekih kemijskih reakcij in podobno......Ravno,ko je ta svet tako negativno nastrojen proti sami naravi,kot proti cloveski naravi,se na dusevnem razvoju prakticno ne dela nic,se vec,sploh se ga v vecini ne priznava,ali pa le do te mere,ki je dokazljiva(v danasnjem znanstvenem svetu) na fizicnem telesu.Cloveski standard je tako visok,da je prav cudno,da je toliko bonih.Prav teh je ponavadi v razvitem svetu( beri zahodu(ta naj bi predstavljal razvitost  ???ne morem mimo tega,da je to nabijanje samo pozitivnih lastnosti danasnje druzbe........Kaj pa tiste negativne?Onesnazenje,bolezni,nezdrava hrana,izcrpavanje naravnih virov in matere Zemlje....Pri tem pa si samo zatiskamo oci in si govorimo,da pac tako je.
Saj do neke mere to lahko pocnemo,samo kaj bo potem,KO SE BOMO BALI POGLEDATI NAS SVET Z ODPRTIMI OCMI ? Ce bo slo tako naprej,bo ta svet naredil naravno selekcijo,kot je navada v naravi,ta pa je do zdaj imela z nami PRE-jeklene zivce.))
Kje je vec bolnih(s tem so misljeni tudi dusevni oz. ,,psihicni,, bolniki),v nasem high tech razlvitem svetu ali tam pri nekem plemenu?

Kaj naj naredimo?
Ravno vceraj se mi je porodila ideja ob misli:,,Vegetarjanci so fuknjeni.Clovek je lovec ze od samega zacetka...!" OK,morda smo tisti res malo prsmuknjeni,ker kompliciramo s hrano,samo pri tistem,ki se je pac tako ZAVESTNO odlocil,je ta razlog utemeljen(mnogi izmed teh smo pridobili predvsem na duhovni ravni,kot pa na fizicni).Sam sem za o brezmesni prehrani razmisljal ze pri enih 12,zdaj pri 16 pa sem to dosledno udejanil.Naj poudarim,da proti mesojedim nimam NIC,zgodovina glede tega se mi v tem primeru ne zdi pomembna,Kako se je prej prehranjeval clovek je dobesedno zgodovina.

Zdi pa se mi zanimivo predvsem to,zakaj ne razmislimo o razvoju vzporednem nacinu sodobnega prehranjevanje...
Da je ze od nekdaj clovek lovec je malo smesen razlog,da bi tudi zdaj bilo tako.Tudi mleko,kot edini odrasli sesalci se vedno pijemo.Le zakaj ga tudi zivali ne?Roll EyesJe pa pri tem kriva predvsem zivalska prehranjevalna industrija,ki dandanes enostavno mora lagati,ker bi drugace sla fuc.Priti do resniccnih neodvisnih dognanj pa je ze druga zgodba.
V glavnem.Bil bi ze cas,da se tudi pri tem miselnost glede prehranjevanja postavi  ob bok gospodarski ravni.

Dovolj o prehranjevalnih navadah posameznikov(komentarje na ta del pokusite napisati kar se da najbolj ne-osebno),tukaj so se druge teme.

Ker sem se res ze razpisal,bom dal samo se eno misel(druge bom se dodal,pa se vi kaksno dodajte).

Nekje sem bral,kako samo vrecke onesnazujejo okolje.

Vprasam vaskako naj en povprecen clovek,razen,da razporedi odpadke in zmanjsa porabo,se kako drugace vpliva na onesnazenje?Delajo se vrecke iz koruze,ki so hitro in popolnoma razgradljivena naravne snovi.
Naj glavne glave sveta naredijo kaj na tem,ker posameznik
bo sicer nekoliko vplival,ampak v bistvu bi bilo to povsem nepotrebno,saj bi se na racun malo manjsega zasluzka(ali izdatka) Narava nam zrcalno smejala preserno,kot ob najbolj soncnem dnevu: Grin

Ce ne bo cloveska druzba gledala samo na cim cenejse stroske,bo svet preplavilo morje katastrof.

To je moj promilni del razmisljanja(mogoce sem kaj pozabil) o danasnji druzbi,ki je v nekaterih pogledih prav zalostna.......

lp,S.
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Cloveski razvoj je na visku,kaj pa miselnost?
Reply #1 - 15.04.2005 at 21:27:38
 
Čao,Smuel!
Najprej moram izrazit dvom o tvoji starosti... Wink,ker glede na cifro...imaš fantastičen pogled na tole zadevo! Svaka čast! Kiss
Sama razmišljam o podobnih stvareh in se včasih počutim prav nemočno in žalostno,še posebej,ko slišim komentarje ala 'sej jst kot posameznik ne morem nč naredit'(zato tut ne bom nč naredu).Men se to ne zdi najboljše razmišljanje,saj sem mnenja,da je ravno obratno. Ti pa jst pa moja soseda pa še un pa nas je že nekej,pa tako vzgajamo svoje otroke,vplivamo na prijatelje,itd. Počasi se tudi daleč pride(sam včasih se vprašam,če ne bo prepozno... Cry)...
In iz teh razlogov jst poskušam ne vzet vrečke v trgovini glih za vsako malo stvar(dam v ruzak al nesem v roki),ločujem odpadke,na sprehodu poberem kakšno smet,zbiram jedilno olje, ločujem tut organske odpadke in jih potem nesem v naravo,grem v mesto po opravkih peš,šparam z vodo,ugašam luči,itd.Nekomu se to zdi čist tu mač,sam ko se navadiš ti to postane rutina in ti je tko kot bi odvrgu smet(jst jo pa pač poberem namesto tega).
Tko da...ja..tut jst sem včasih zelo žalostna...in sem prepričana,da  miselnost 'zadovoljiti svoje želje(ne potrebe!) čimprej,čimlažje ali uporabi in odvrzi' nujno vodi v propad človeške družbe,ker nas bo zemlja dobesedno nekega dne izplunila!
Na tem mestu bi vas tut prosila za vaše mnenje glede ene stvari:včasih sem mnenja,da je kar se teh stvari tiče,čedalje slabše...,drugič zopet,da je čedalje bolje. Nekako ne zmorem bolj iz distance in realno ocenit stanje. vem,da se ljudje v moji okolici in tut sama,seveda,spreminjajo na bolje, sam če pogledam zadevo bolj globalno,se mi zdi,da smo v čedalje večjem dreku...
A ima kdo kakšno misel na to temo? thanx.
Samuel,bodi pozdravljen,lepo se imej in še enkrat super,da si pri svojih šestnajstih tako osveščen kar se teh stvari tiče! Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Cloveski razvoj je na visku,kaj pa miselnost?
Reply #2 - 15.04.2005 at 23:18:28
 
Še nekej me zanima...V eni reviji,ne vem keri,sem prebrala,da so na tržišču zdej ena ekološka čistila in pralna sredstva.Na internetu nč ne najdem(al pa nisem dobr iskala) pa me zanima,če ima kdo kej pojma,kje bi se dalo to kupit? Bla sem v šparu,eri ...(še v mercator moram it pogledat)...pa nimajo.Mogoče imajo v lj kje? Vsaka informacija je ful dobrodošla! Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cloveski razvoj je na visku,kaj pa miselnost?
Reply #3 - 16.04.2005 at 11:41:02
 
men se zdi da nam gre dobr picola

drgač pa ... sm slišu da drogerie markt, da ma zdej tud neki na nov ... full teh enih bio reči in to ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Cloveski razvoj je na visku,kaj pa miselnost?
Reply #4 - 16.04.2005 at 12:08:21
 
picola wrote on 15.04.2005 at 23:18:28:
Še nekej me zanima...V eni reviji,ne vem keri,sem prebrala,da so na tržišču zdej ena ekološka čistila in pralna sredstva.Na internetu nč ne najdem(al pa nisem dobr iskala) pa me zanima,če ima kdo kej pojma,kje bi se dalo to kupit? Bla sem v šparu,eri ...(še v mercator moram it pogledat)...pa nimajo.Mogoče imajo v lj kje? Vsaka informacija je ful dobrodošla! Smiley



Ekološka čistila?


Kis, alkohol...

Vse to je zelo ekološko, tisto, kar pa prodajajo pod znamko "ekološko" je največkrat samo oznaka, katero preplačaš za kakšne druge - ekološko nepoznane kemikalije.

(so včasih reklamirali praške brez fosfatov, za katere se je nakoncu izkazalo, da so precej bolj škodljivi)

Kar je ekološko (predvsem razna čistila) mora biti tudi poceni, drugače je čisti nateg.



uživajte!


Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Samuel
1
*
Offline


Posts: 19
Okolica Ptuja
Gender: male
Re: Cloveski razvoj je na visku,kaj pa miselnost?
Reply #5 - 16.04.2005 at 15:48:01
 
jah,leta so prava.......

za ekoloska cistila pa je gape t povedal.Kis je gut cistilo,le malo pac vonja in ni lepo v eno lepo embalazco zapakirano.Drgac pa ne vem....
Saj ne mislim,da je treba bit pri vsaki stvari cist dosleden(ker je lahko huronsko tezko),ampak taka sprotna varcevanja z vodo(umivanje,zobi,pranje avta...) recimo pa je stvar,ki se je hitro navadis in nisi za nic prikrajsan.Tako ,kot delas ti picola je res pohvalno...Wink
Da o navalu smeti 1m okrog kosa niti ne govorimo.Zadnjic grem mimo kosa in 1m stran je lezalo en kup smeti(od flas,do zveciln).....prav boli,ko take stvari gledas......

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Cloveski razvoj je na visku,kaj pa miselnost?
Reply #6 - 16.04.2005 at 20:57:44
 
t wrote on 16.04.2005 at 12:08:21:
Ekološka čistila?


Kis, alkohol...

Vse to je zelo ekološko, tisto, kar pa prodajajo pod znamko "ekološko" je največkrat samo oznaka, katero preplačaš za kakšne druge - ekološko nepoznane kemikalije.

(so včasih reklamirali praške brez fosfatov, za katere se je nakoncu izkazalo, da so precej bolj škodljivi)

Kar je ekološko (predvsem razna čistila) mora biti tudi poceni, drugače je čisti nateg.



uživajte!




Hvala,t!
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Cloveski razvoj je na visku,kaj pa miselnost?
Reply #7 - 16.04.2005 at 21:02:09
 
Samuel wrote on 16.04.2005 at 15:48:01:
.....prav boli,ko take stvari gledas......

lp  


A ne de? Včasih se sprašujem,kako sem jst razmišljala preden sem postala bolj osveščena kar se ekologije tiče...pa je to že tolk daleč nazaj,da mi sploh več ni jasno...
...najbolj pa 'boli',ko vidim nekoga,da odvrže kako smet...se včasih komej zadržim,da ne stopim do njega...
Undecided
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Cloveski razvoj je na visku,kaj pa miselnost?
Reply #8 - 18.04.2005 at 07:50:06
 
Nisem brala točno za kaj gre - ker se mi iskreno ne da  Grin - spotaknila sem se samo ob naslov

človeški razvoj na višku - mogoče v primerjavi z par 10 let nazaj, a vseeno sem mnenja, da je to daaaaaaaaaaaaleč od resnice  Grin
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Cloveski razvoj je na visku,kaj pa miselnost?
Reply #9 - 18.04.2005 at 23:06:23
 
hm, sama ne gledam (vec) na stvari tako kriticno...

ok, je res, da je znanost prinesla dolocene katastrofalne posledice, ampak glede miselnosti se mi pa zdi, da je vplivala ful pozitivno.

prinesla je to, da smo ljudje zaceli razmisljat, kar zna bit tud pozitivno. npr. vcasih je bilo tudi ogrooomno bolezni, ljudje so zarad kuge cepali ko muhe, doziveli so nizjo starost , bilo je vec razlikovanja (rasnega, suznji, diskriminacija zensk)... ampak se ni o tem toliko govorilo. zdaj se pa o tem nonstop govori in smo ljudje cisto panicni.

smo v obdobju velikih sprememb, zato je kar naenkrat obcutek nenhnega pritiska in zmedenosti, ampak gremo definitivno na boljse.

ko me zgrabi "panika", se vedno spomnim na kaksne zgodovinske dogodke ali obdobja in primerjam... in ugotovim, da glede miselnosti in svobode nikoli prej ni bilo bolje kot zdaj.
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1