Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 14807 times)
music46
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 3

čisto zlo
29.03.2005 at 10:36:16
 
Hej! Včeraj sem imel izjemno izkušnjo. Prva ne paše v to temo, jo bom pa vseeno povedal. V glavnem: štopam iz NM v LJ. Ponavadi dopim štop v max pol ure. Včeraj pa nič. Dve uri sem čakal pa nič. Potem me pokliče oče po telefonu, pozabil sem mu dati prometno od avta. Lahko bi jo bil odpeljal v Ljubljano in fotr praktično nebi mogel iti z avtom dva dni nikamor. Ko sem mu jo vrnil, mi v petih minutah ustavi avto z avstrijsko registracijo in v njem trije moški, pa sploh jih nisem štopal, ker tujih avtov pač ne štopaš. No in voznik mi je samo rekel brže, brže, bil je namreč naš južni sosed. Bili so tako prijazni in me zapeljali do željenega mesta. Pa naj dodam še, da najpogosteje ustavi avto s samo eno osebo, meni je pa s tremi osebami. Delovanje višje sile? Jaz verjamem. No in druga izkušnja, ki mi ni dala miru in mi vzela kar nekaj časa razmišlljanja pa je: Med tem časom, ko sem štopal je pripeljal avto po dovozu na drugi strani ceste (šel je v drugo smer kot sem jaz štopal). Sprva ga sploh nisem videl, dokler se ni obesil na hupo. Ko se obrnem vidim kako mi kaže fakof. Pomislim, da me je s kom zamenjal, vendar pa... saj me ni mogel videti če sem mu hrbet kazal. Pač, si mislim in štopam dalje. Čez eno uro se isti avto pripelje po cesti v smer katero štopam. Ponovno se obesi na hupo in spet fakof. Jaz seveda samo debelo gledal.
In sedaj vas vprašam. Pa kdo je ta človek? Kakšno zadovoljstvo mu to prinese.  Nemogoče je da me sploh pozna. Mogoče je imel kdaj slabo izkušnjo s štoparji, pa vseeno. A morajo drugi plačevati za greh nekaterih? A je lahko kdo po naravi škodoželenj? S takim razmišljanjem sem prišel do vprašanja, ki ga zastavljam vam. A obstaja človek, ki je čisto zlo? In kaj ga žene v to?
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: čisto zlo
Reply #1 - 29.03.2005 at 11:13:38
 
music46 ne se sekirat zaradi modela, 100 ljudi 100 čudi Wink
..meni so enkrat konkretno zagnjavli da me bodo odpeljali, ugrabli, na koncu smo se vredu razšli pa še del poti sem bil bližje cilju, enkrat pa mi je en model ful zavzeto če sem že poskusil z moškim pa zakaj da ne, pa če bi z njim  Grin   ..sam ni blo panike.   ..pa še je zgodb.
Do zdaj je blo vedno OK, vedno sem prišel na cilj.  
tok-tok po lesu.

hiter in miren štop želim  ...
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: čisto zlo
Reply #2 - 29.03.2005 at 11:22:47
 
Ko govorimo ravno o štopanju - se mi zdi, da je lahko to nevarna zadeva, ali za štoparja ali za voznika. Ne vem, kako si upajo nekatere punce štopati same in to celo ponoči, če nimajo spremstva, ker človek nikoli ne ve, kakšen manjak se nahaja za vozniškim sedežom, na pogled je sicer lahko prijazen, tudi po pogovorih ne izstopa, ampak nikoli ne vemo, kaj se mota po drugih glavah.


Jaz praviloma ne pobiram štoparjev - sem pa že tudi sam štopal, predvsem v srednji šoli, ampak to na zelo kratkih relacijah, približno 12km. Nmreč nikoli ne veš, lahko se ti zgodi, da imaš prometno, pa te potem še oni sovoznik lahko toži in podobno....  

Verjamem tudi, da imaš ljudi, za katere bi res lahko rekel, da reprezentirajo vse tisto, kar je slabo, zlobno....
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: čisto zlo
Reply #3 - 29.03.2005 at 11:27:08
 
možno ...   lahko ja lahko ne

Jaz sem veliko štopal Ruše-Mb, v Prekmurje, v Koper/Izolo, v Brežice, pa nazaj home, in sem spoznal veliko dobrih ljudi, pravih fac, in so potem to bile zanimive vožnje z zanimivim folkom.  Dobra izkušnja.
Štopi ki mi rahlo kvarijo "povprečje" so zanemarljivi, ni panike..
No, jaz sem brez slabe izkušnje, dobrih pa veliko.

Vsem štopajočim in vsem zaštopanim - good luck!
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: čisto zlo
Reply #4 - 29.03.2005 at 12:18:32
 
Po moje je point prve zgodbe to: obstaja višja sila, ki včasih uredi zadeve prav, če mi kaj zapletemo (to se izkaže za nazaj). Drugo zgodbo pa razumem tako: eni imajo v svoji glavi tako postavitev, so v tako samosvojem filmu, da si ga drugi niti zamisliti ne znamo. Pri takih ni kaj razumeti, lahko jih samo sprejmeš, da taki pač so, bog jim pomagaj. Grin
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: čisto zlo
Reply #5 - 29.03.2005 at 12:51:07
 
No, kdor je le malo več na cesti, je gotovo že doživel več fakofov...

Se pa nikakor ne strinjam, da tistega fakofovca lahko odpravimo kot še enega malo nestabilnega... Je le izpostavljen primer med mnogimi drugimi, bistveno nevarnejšimi.

Ne. Gre za splošno družbeno klimo, ki se vidi tudi v prometu, če pa se malo ogledaš naokoli, boš to opazil vsepovsod. Bistvo nove družbe je gazi, pregazi, hinavči, komolči, zajebaj svojega bližnjega, da on  ne bo zajebal tebe.  To je gonilna sila kapitalizma.

In tu gre iskati čisto zlo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: čisto zlo
Reply #6 - 29.03.2005 at 13:00:06
 
music46 wrote on 29.03.2005 at 10:36:16:
A obstaja človek, ki je čisto zlo? In kaj ga žene v to?

nobeno zivo bitje samo po sebi, pa naj bo v cloveskem ali kateremkoli drugem materialnem telesu ni cisto zlo. sicer je "zlo" relativno itak. kar je za enga dobr je za lohk za druzga slabo/zlo.

bl vazn je, da se zivo bitje zave svoje prave, vecne, izvorne, naravne pozicije in aktivno deluje v skladu z njo. takrat to zivo bitje dela sebi najvecje in trajno dobro in hkrati tud vsem ostalim.

ponavad nas v dolocene aktivnosti "zene" oz. boljs bi blo rect inspirira bodisi "slaba" ali "dobra" druzba (ki je lahko od zunaj ali pa od znotraj). slabo in dobro v tem kontekstu se nanasa na tista ziva bitja, ki so v iluziji o tem kdo zares so in na tiste ki vedo kdo zares so.
Back to top
 
 
IP Logged
 
music46
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 3

Re: čisto zlo
Reply #7 - 31.03.2005 at 08:48:46
 
saj jaz se ne sekiram vec za unega fakofovvca. imam tudi jaz veliko stopov za sabo. eni so bili res dobri, drugi pa spet ne. tako sem dozivel ze tudi ponudbe homosexualcev, vijuganje po cesti, ker je bil voznik cist pijan, pa tudi do tega da sem že gledal pištoli v cev- na koncu je izpadlo da je bila to kao fora, da so me hotl sm mal prestrasit. da se dogajajo slabe stvari na svetu, to razumem, vendar pa imajo te za nekoga neki smisel. recimo pri kapitalizmu: gazi, pregazi, komolči in podobno. to je res. za tem je egoizem, ki hoce vse imeti samo zase. da pa nekdo hoče škodovati drugim brez smisla, tega pa ne razumem. lahko bi rekli, da smisel je, da ga pač jaz ne vidim, da je smisel recimo lahko tudi osebno zadovoljstvo. Vendar da je smisel osebno zadovoljstvo, torej da ti je v veselje škodovati drugim....to se mi zdi pa...čisto zlo.

madam gopal: vse je relativno, odvisno iz katerega konca gledas, ja. kaj pa to?->ali lahko pojmujemo dobro dejanje, kot tisto dejanje, ki je imelo dober namen? ali potem tukaj se lahko govorimo o relativnosti? jaz pojmujem stvari po njihovem namenu. npr. ce mi nekdo hoce dobro in se potem to izjalovi, tako da mi naredi skodo, taki osebi nikakor ne morem zameriti.
kot drugo, mislim da je najvecji problem v svetu, ta da se clovek ne zaveda svoje narave. do zavesti mores priti, in to ni lahko. skoraj bi lahko rekli do se redki tisti, ki se zavedajo svoje narave.

čisto zlo si jaz predstavljam kot nekaj kar škodi drugim, samo pa nima nič od tega, pa pustimo tukajosebno zadovoljstvo. tega pa je v svetu kar veliko. po tej definiciji bi tako nasli veliko cistega zla med ljudmi, po drugi strani pa so to samo obcasni izpadi. cisto zlo ni sposobno ljubiti. clovek brez ljubezni pa nebi mogel preživeti, torej lahko človeka izključimo iz čistega zla. vseeno pa so tisti občasni izpadi in takrat, no takrat si želim da bi se ta clovek postavil pred ogledalo.

Ali lahko "pozdravimo" čisto zlo z veliko žlico ljubezni?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: čisto zlo
Reply #8 - 31.03.2005 at 10:17:36
 
music46 wrote on 31.03.2005 at 08:48:46:
madam gopal: vse je relativno, odvisno iz katerega konca gledas, ja. kaj pa to?->ali lahko pojmujemo dobro dejanje, kot tisto dejanje, ki je imelo dober namen? ali potem tukaj se lahko govorimo o relativnosti? jaz pojmujem stvari po njihovem namenu. npr. ce mi nekdo hoce dobro in se potem to izjalovi, tako da mi naredi skodo, taki osebi nikakor ne morem zameriti.

lohk recemo, da je delno dobro, ce je dober namen uzadi, pa se pol izjalovi. ni treba zamerit, sam iz srca se pa tud ne mors kr tko zahvalit.

recimo ce nekdo enmu vegetarijancu prinese peceno kuro, pol mu seveda zarad njegove nevednosti ne mors zamert, sam ne mors pa tud rect, da je dobro dejanje.

Quote:
kot drugo, mislim da je najvecji problem v svetu, ta da se clovek ne zaveda svoje narave. do zavesti mores priti, in to ni lahko. skoraj bi lahko rekli do se redki tisti, ki se zavedajo svoje narave.

je tezko, sam ni pa nemogoce. je pa prakticno (spo)znanje o pravem-sebi definitivno bolj koristno kot karkoli drugega minljivega v tem svetu.

Quote:
cisto zlo ni sposobno ljubiti. clovek brez ljubezni pa nebi mogel preživeti, torej lahko človeka izključimo iz čistega zla. vseeno pa so tisti občasni izpadi in takrat, no takrat si želim da bi se ta clovek postavil pred ogledalo.

ja, te obcasni izpadi so zarad tega, ker ne ljubi neomejeno.

Quote:
Ali lahko "pozdravimo" čisto zlo z veliko žlico ljubezni?

ja, edino tako.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: čisto zlo
Reply #9 - 31.03.2005 at 12:24:17
 
music46 wrote on 29.03.2005 at 10:36:16:
A je lahko kdo po naravi škodoželenj? S takim razmišljanjem sem prišel do vprašanja, ki ga zastavljam vam. A obstaja človek, ki je čisto zlo? In kaj ga žene v to?



Vedno se najde tudi kdo, ki uživi v tuji nesreči, ali pa ima od nje celo dobiček.

Se mi zdi, da ni nikogar, ki bi bil čista dobrota, čisto zlo pa zna biti še polj protislovno (ali je čisto zlo tudi čisto zlo do sebe in kako).

Sicer pa je o zlu precej namletega - sem nekoč bral enega teologa pa sem bil vzhičen nad tem koliko oblik zla ti znajo takšni tiči našteti.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: čisto zlo
Reply #10 - 31.03.2005 at 13:02:43
 
t wrote on 31.03.2005 at 12:24:17:
Se mi zdi, da ni nikogar, ki bi bil čista dobrota,

še dobr da se ti samo zdi ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: čisto zlo
Reply #11 - 31.03.2005 at 13:36:30
 
gape wrote on 31.03.2005 at 13:02:43:
še dobr da se ti samo zdi ...




Mogoče bi moral napisati, da ni nikogar, za katerega bi lahko rekli, da je čista dobrota. In seveda bi imeli hude probleme, če bi ga našli.

Kar niti ni tako slabo.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: čisto zlo
Reply #12 - 01.04.2005 at 08:47:27
 
music46 wrote on 29.03.2005 at 10:36:16:
A obstaja človek, ki je čisto zlo? In kaj ga žene v to?


Mislim, da ne. Obstaja čisto ... something. Mi pa smo tisti, ki pojmujemo in klasificiramo.

Jaz osebno verjamem, da sta se s tem človekom poznala v prejšnjem življenju in samo to si je še želel storiti, pa mu je zgleda zmanjkalo 'časa'. In to je storil sedaj. End of Story. Če danes več ne gojiš zamer zaradi tega, sta po mojem 'opravila' z vajino 'karmo'.

Dostikrat se nam zgodijo ene take 'enkratne' epizode 'for no reason'.

Jst si to tko razlagam, don't mind me.

Lp  Smiley

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
music46
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 3

Re: čisto zlo
Reply #13 - 01.04.2005 at 08:52:29
 
Madan Gopal Das wrote on 31.03.2005 at 10:17:36:
recimo ce nekdo enmu vegetarijancu prinese peceno kuro, pol mu seveda zarad njegove nevednosti ne mors zamert, sam ne mors pa tud rect, da je dobro dejanje.


ce je ta nekdo (rečmo Miha) imel namen rezveseliti gosta (rečmo Matej) in mu je pripravil pečeno kuro, ker je to Mihatova najljubša jed. Potem je bilo dejanje dobro, četudi je Matej vegetarijanec. Seveda mora Matej vedeti, da je pečena kura Mihatova najljubša jed. Predstavljaj si da se čez nekaj časa situacija obrne in mora Matej pripraviti kosilo za Mihata. Matej nima pojma kaj Miha je, vprašati ga pa tudi ne more. Kakšno hrano mu bo Matej pripravil? Takšno, ki je sam ne je? Običajno? Ali takšno,ki jo ima sam zelo rad?

drug primer. dva človeka  morata kupiti darilo za rojstni dan eni tretji osebi. noben od njiju ne ve kaj si tretja oseba želi. prvi ji kupi eno bonboniero, ker je to klasicno darilo. drugi ti pa kupi obesek srece, ker jih ima sam tudi zelo veliko in mu obeski srece veliko pomenijo. cena daril je enaka. tretja oseba pa ima zelo rad čokolado, za obeske srece pa misli da so navaden kič in jih ne nosi. Zdaj pa ti ovrednoti njuna dejanja na lestvici dobro/slabo dejanje.

Kdor ljubi neomejeno, je čista dobrota. kako je pa s tem pa je že t povedal.

ljubezen pozdravi čisto zlo. sliši se tako veličastno.
Miro je povedal svoje mnenje o družbeni kimi. v njegovem primeru bi ljubezen drugega bila izkoriščena za lasten ego.
in vse kar bi ta človek naredil je: rekel "hvala in adijo" ter še naprej iskal poti kako si nakopičiti čim več bogastva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: čisto zlo
Reply #14 - 01.04.2005 at 10:32:37
 
Mae wrote on 01.04.2005 at 08:47:27:
Jaz osebno verjamem, da sta se s tem človekom poznala v prejšnjem življenju in samo to si je še želel storiti, pa mu je zgleda zmanjkalo 'časa'. In to je storil sedaj. End of Story. Če danes več ne gojiš zamer zaradi tega, sta po mojem 'opravila' z vajino 'karmo'.


Kaj pa to možnost daš, da se nista prav ta dva srečala?, ampak se jima oz. enemu izmed njih pojavi prav določena energija, ki je npr. zataknjena kot vzorec, ga spominja, ampak le ob določenih ljudeh, ki so v določenem obdobju, ali kako drugače situacije ali ljudje spominjajo na vzrok posledice. Torej, da so videni od povzročitelja situacije tako. Valda, da je povzročitelj še enkrat nazaj prišel, in to po mojem prav v trenutku, ko je od tadrugega dobil hrano, pozornost. Šele takrat je morda zavestno sprojiciral f***** v drugega. Če prejemnik ne bi tega jemal kot zlo, se mu zihr ne bi še tadrugič zgodilo.

Skratka, da bi se resnično prav tadva morala poznati od prej, dvomim. Ogledalo pač. Sem imela obdobje, ko so mi po ulici določene "vrste" mimoidočih zagotovo kakšno mimogrede "spustili".

(Btw, ko sem bla mala, sem z eno punco svojih let tud podobne grimase delala, ko smo prehiteli kakšen avto. Pure evil? )
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3