Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 13 ... 28
(Read 106188 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #150 - 20.03.2005 at 11:13:54
 
Quote:
ja kadrkl se pokaze vsaj majcena priloznost, je treba pac z ocmi zavijat, pa ce ravno skoraj brez pomenskega razloga ; vazn pa da se zavija z ocmi .. to je bistvo, ki se pocne zard samega sebe
ker potem kul izpades



Miha, po moje se z očmi ne zavija zaradi samega sebe, pač pa je to oblika neverbalne komunikacije, ki sogovorniku nekaj sporoča. Če ti ni jasno, kakšna je njena sporočilnost, lahko še zmeraj vprašaš, mogoče celo dobiš odgovor.
(lahko si pa o tem tudi svoje misliš - približno takole: Roll Eyes )

Wink
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #151 - 20.03.2005 at 11:20:53
 
gape in bp

Če vaju prav razumem, mi sporočata, da vkolikor se mi bodo vaša mnenja zdela neargumentirana (s tistim sledenjem racionalnemu diskurzu raje ne operiram, ker mi pomen ni jasen), potem smem na tem forumu histerirati v obliki uporabe vulgarnega izrazoslovja s področja spolnosti.

I don't think so. V miljon stvareh se ne strinjamo in če bi sledili temu, bi tale forum postal le še eno smetišče, prepolno žaljivk.
Zame takile izbruhi sodijo na Pohorje ali pa v Polje, ko se počutje prizadetega stabilizira, pa se lahko tu dalje "prepričujemo".

In dejstvo je, ljuba moja, da vsi niso napiflani osnov logičnega sklepanja in komunikacije, ki temelji zgolj in samo na logičnih premisah, če pa je to predpogoj za vstop na ta forum, bi pa bilo fino, da se vpiše med pogoje za udeležbo oz. registracijo tule.

Kar bi bilo zelo škoda, ker je ravno t tisti, ki s svojim dlakocepljenjem okrog pomenov raznih besed marsikdaj v kali zatre temo pogovora in jo zasuče v čisto drugo (zame celo brezvezno) smer. Pol pa naj uživam?  He he, pa ja da. Roll Eyes
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #152 - 20.03.2005 at 11:27:30
 
he he Lilith, jst živim v občini Moste Polje, a se mi že vid počas, ne de?

Grin

argument je pač posledica prekomernega truda in uporabe levih možganov,

men osebno se vidi, d amam samo dense vklopljene trenutno anjbolj, ekr mam tole v dnevni karti horoskopa, že kar enkaj časa:

Neptune Conjunction Mercury     Orb 0° 10'


      Interest in nontechnical, 'right brain' subjects increases at this time. Your understanding of psychological dynamics increases. You can better grasp the reasons why people that you know act the way they do and you can better see the causes for problems in personal relationships. You may find yourself reading books on psychology, even if you normally do not do so. Your interests also reach into more subtle areas such as religion and metaphysics as well. Even if you normally have little interest in these subjects, you will find yourself feeling curious about spiritual and metaphysical topics. This is an excellent time to read books on any religious, spiritual, or psychic area. Material of a fictional and imaginative nature is also very appealing now: science fiction and fantasy of all kinds is very attractive to you. Now is the time to break out of your usual, more limited, ways of looking at the world, and to use your intuition to investigate whole new ways of looking at the world and understanding life.

      While your intuitive thinking is enhanced, unfortunately your logical and analytical thinking suffers. You make more errors on simple tasks. For example, you can add 3 plus 2 and come up with 6, and continue to come up with 6 even on double-checking your arithmetic. You are a little absent-minded at times during this period, causing errors in routine calculations. By being extra careful with all details, you can avoid misunderstandings and miscalculations that otherwise can cause problems. Whenever any possible vagueness or doubt enters your communications or analysis, take the time to make sure everything is clear - otherwise you are likely to discover that there is, indeed, an error in communication or analysis.


tko, da ni sve zlato kar se sveti, in ni vse drek, kar smrdi

right?
Tongue
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #153 - 20.03.2005 at 11:29:19
 
Quote:
ja kadrkl se pokaze vsaj majcena priloznost, je treba pac z ocmi zavijat, pa ce ravno skoraj brez pomenskega razloga ; vazn pa da se zavija z ocmi .. to je bistvo, ki se pocne zard samega sebe
ker potem kul izpades


ja itak kul izpadeš ker je kul smajli - tak simpatičen in prijazen...kakršen je bil tudi moj namen

aveš...lahko bi se npr. odločil, da bom malo manj vljuden in malo bolj pomenski - potem bi napisal:
"... fukej se v rit s svojimi sarkastičnimi in ciničnimi provokacijami ..."
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #154 - 20.03.2005 at 11:41:32
 
Grin

ixtlan, hehe...
pravi car ...
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #155 - 20.03.2005 at 13:09:04
 
ixtlan wrote on 20.03.2005 at 11:29:19:
ja itak kul izpadeš ker je kul smajli - tak simpatičen in prijazen...kakršen je bil tudi moj namen

aveš...lahko bi se npr. odločil, da bom malo manj vljuden in malo bolj pomenski - potem bi napisal:
"www.avtomobilizem.com/forum/images/avatars/7938286264211dfdfa8d2c.gif fukej se v rit s svojimi sarkastičnimi in ciničnimi provokacijami www.simpatije.com/si/forum/images/smiles/simp_punchballs.gif"


oo haha cis si se razpizdu.. skoda k kle na forumu ni chill-out rooma 8)

vazn da se z ocmi zavija na konc vsazga druzga stavka,


kt da ludje neb vedl zakva z ocmi zavijajo
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #156 - 20.03.2005 at 13:10:38
 
shit pozabu povedat da,

ej ixtlan en nasvet:
ce ti bo ksna punca vsec, pa ce bos hotu bit simpaticen in prijazen , ne prevec z ocmi zavijat, k ... Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #157 - 20.03.2005 at 15:51:17
 
siaj wrote on 19.03.2005 at 20:55:15:
mislim t, s tistim "nadzorovanjem" in "ustrahovanjem" ljudi, kot si ga omenil, pa odločno pretiravaš, a si mogoče tako naiven, da misliš, da bo po legalizaciji manj nadzorovanja in ustrahovanja?

realno stanje, že sedaj, kot je, "ustrahuje"


S  tem, ko je nekaj prepovedano, imajo policaji en razlog več, da lahko človeka maltretirajo - zato bi z enima razlogom manj zagotovo bilo tudi manj maltretiranja. Razumeš?


siaj wrote on 19.03.2005 at 20:55:15:
menim, da se uživanje marihuane med mladimi ne širi zato, ker je prepovedana

to je zelo poenostavljeno gledanje na celo zadevo

še manj pa kakšen argument, ja fino bi pa bilo, če bi bilo temu tako, ker bi z legalizacijo storili kar dve zelo koristni stvari


To gledanje ni nič bolj poenostavljeno, kot tisto, ki zagovarja prohibicijo s takšnimi argumemnti. Dejstvo je, da je prohibicija in dejstvo je, da se uporaba drug širi. Dejstvo je tudi, da pred prohibicijo ni bilo toliko uporabnikov.


siaj wrote on 19.03.2005 at 20:55:15:
in še nekaj vprašanj imam in svojih razmišljanj in opažanj na to temo

recimo, sem generacija otrok staršev, ki so bili flower power in marikateri še v pozna leta kakšnega prižge ... a začuda nikoli tega ne počnejo s svojim otrokom ...

poznam par, ki sta svobodno gojila žlahtne rastline v stanovanju in na balkonu -- a sedaj, ko imata hči, tega začuda ne počneta več, OK, kakšnega verjetno še diskretno prižgeta

gojit travo? noben problem v SLO, po moje, če to počneš za lastne potrebe, po moje je trava visoko tolerirana v SLO

kadar grem mimo knjižnice, tam kjer živim, tam zadaj blizu bazena -- vedno zavoham, pa ja zadnjič tudi sredi Ljubljane, sredi belega dne, zraven lokala, so si neki, kako naj rečem, precej povprečni modeli, dim privoščili precej svobodno - no, pa da ne govorim o promenadi ob Ljubljanici...

in te trave scene sem jaz v svojem lajfu vidla v takšnih in drugačnih oblikah, osebno nikoli nisem imela težav s kakšnimi policajčki, so pa imeli probleme po pravilu tisti, hja, ki so si tega precej več privoščili in ki so dilali -- am in eni so v sceno odločno preveč zabredli


Ne razumem, kaj hočeš povedati? Da je tako popolnoma v redu? Mogoče zate, zame pa ne.


siaj wrote on 19.03.2005 at 20:55:15:
seveda s travo samo ni nič narobe, se strinjam

a obstaja korelacija (dokazano) med uživanjem trave in trdimi drogami

in ne me basat, da imate vi drugačne statistične podatke


Obstaja še močnejša korelacija med pitjem materinega mleka in drogami. - statistično gre na trde droge največ tistih, ki so kdaj pili materino mleko (Mogoče imaš ti kakšne druge podatke?)



siaj wrote on 19.03.2005 at 20:55:15:
me tudi zanima, kdaj na dvoriščih vrtcev, ja otroških vrtcev, ne bojo našli več igel in ostale sopripadajoče svinjarije

me tudi zanima, a bomo še kdaj imeli šole brez varnostnikov in kdaj se pokvarjeni in izpirjeni dilerji ne bodo več plazili okrog osnovnih šol


Ko bo konec prohibicije bodo tudi dilerji precej nepotrebni. Varnostniki pa najbrž niso samo posledica prohibicije.


siaj wrote on 19.03.2005 at 20:55:15:
ja, pa pustimo te naše boge otroke, da se ne bomo, spet na reveže izgovarjal -- ker kadar jih je treba videti kot del "argumenta" se jih ponuca, kadar jih je treba pa reševat, se jih pa itak odkriža

posluša se otrok pa itak ne, kaj šele, da se bi upoštevalo njihove pravice

nadzorovanje ... nadzoruje se otroke že sedaj precej več, kot se je mojo generacijo in tudi starše in to kar konkretno ... po legalizaciji, ja, se bo otroke pa še bolj nadzorovalo

kdo jih bo? starši jih bomo, seveda tisti, ki nam ne bo vseeno, pa šole bojo še bolj poostrile varnostne ukrepe (na zahtevo staršev)

vsaka svoboda, po enem zelo čudnem obratu prinese še več nesvobode, a ni to fino?

pa Nizozemsko se po navadi navaja za en bleščeč primer -- me zanima, a je kdo od vas slučajno že zalutal v kakšno, malo bolj stransko, ulico v Amsterdamu? ne priporočam, čeprav se da tam kje v kakšni ne čisto uradni trgovinici, dobit precej ceneje travco, tko, ti jo lepo stehtajo ... a ko se vračaš, ... se ti lahko zgodi, da ti poberejo travco, denarčka, pa še mal te z nožem porežejo

priporočam, da niste pretirano raziskovalni, ko greste tja in se držite dobro utrjenih turističnih poti

ampak pri najboljši volji, še zdaj ne vem, kaj bi bilo bolje po legalizaciji

mislim, dobro ... imamo en ekonomski argument, pa imamo argument človekovih pravic in dostojanstva uživalcev ... sam po moje, sej ni tako slabo pri nas, dejte no, greš nekam vsaj na en dober "place" pa še mal v naravi uživaš, če si pa pripravljen malo več tvagati, pa prižgeš kar na cesti ... je to problem?



To je problem, ker pač ni tako.

Za svodje otroke so odgovorni starši, če niso sposobni zanje skrbeti, naj jih dajo v sirotišnico ali pa kamorkoli že, samo naj ne jebejo mene zaradi tega.

Bom še enkrat: do prohibicije že v osnovi ne bi smelo priti! Kar pa se Amsterdama tiče sem takoj pripravljen prevzeti tveganje - stvar, kot si jih opisala se ti z lahkoto dogajajo tudi pri nas.

uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #158 - 20.03.2005 at 16:00:03
 
sinjeoka wrote on 19.03.2005 at 20:59:02:
SSSKJ .- da se ne boš preveč matral - so sestavili slovenski družboslovci, tako da bi s pogledom vanj tekkel še en častni krog


...


FAK U HITLER!

Ja še dobro, da imamo v Sloveniji tako super pravnike, ki pišejo tako dobre zakone in oh in sploh ustvarjajo pravi raj na zemlji od pravne države. Baje, da so tako super izobraženi in razgledani, da so postali naš glavni izvozni artikel.

In če ti kaj ni jasno samo pogledaš v naše zakone in si razsvetljen, če stopiš v bližino pravne fakultete pa ti IQ naraste za najmanj 200 pik pa čeprav si cel blond, mar ne?


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #159 - 20.03.2005 at 17:01:58
 
t wrote on 20.03.2005 at 15:51:17:
To gledanje ni nič bolj poenostavljeno, kot tisto, ki zagovarja prohibicijo s takšnimi argumemnti. Dejstvo je, da je prohibicija in dejstvo je, da se uporaba drug širi. Dejstvo je tudi, da pred prohibicijo ni bilo toliko uporabnikov.

To so sicer dejstva, ampak iz tega se še ne da pokazat, da je za širitev uporabe drog zaslužna izključno (ali pa sploh) prepoved njihovega uživanje, pridelave in trgovine. Da je neučinkivta je pa tako jasno, ampak kaj, ko še nihče ni prišel s kakšno boljšo idejo o omejevanju porabe drog.

Quote:
Za svodje otroke so odgovorni starši, če niso sposobni zanje skrbeti, naj jih dajo v sirotišnico ali pa kamorkoli že, samo naj ne jebejo mene zaradi tega.

FUK U HITLER!!!

Za pravilen razvoj smrkljarije je menda že v najbolj zgodnjih letih izjemno pomembna družba vrstnikov, da o puberteti, ko se meje njihovega sveta širijo niti ne govorimo. Starši otroka ne morejo izolirat, lahko morda nevtralizirajo nekatere škodljive vplive, drugih ne morejo.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #160 - 20.03.2005 at 17:15:18
 
Lilith wrote on 20.03.2005 at 11:20:53:
Če vaju prav razumem, mi sporočata, da vkolikor se mi bodo vaša mnenja zdela neargumentirana (s tistim sledenjem racionalnemu diskurzu raje ne operiram, ker mi pomen ni jasen), potem smem na tem forumu histerirati v obliki uporabe vulgarnega izrazoslovja s področja spolnosti.

Če se že sklicuješ na logiko, potem je prav, da se tudi držiš njenih zakonitosti. Samo to.

Kar se tiče vljudnosti, spoštovanja sogovornika, nesramnosti in ostalega tiče, pa to z logiko nima kakšne posebne zveze.

Čeprav lahko kdo vztrajno ignoriranje logične argumentacije in to kljub opozorilom, vzame prav za vse to, od nespoštovanja do nesramnosti.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #161 - 20.03.2005 at 17:39:24
 
Quote:
To so sicer dejstva, ampak iz tega se še ne da pokazat, da je za širitev uporabe drog zaslužna izključno (ali pa sploh) prepoved njihovega uživanje, pridelave in trgovine. Da je neučinkivta je pa tako jasno, ampak kaj, ko še nihče ni prišel s kakšno boljšo idejo o omejevanju porabe drog.


Problem takšnega omejevanja ni samo v tem, da je popolnoma neučinkovit, temveč tudi to, da je od njega očitno več škode kot koristi, če pogledamo sredstva, ki se vlagajo v takšno omejevanja.

Mislim, da je ozaveščanje vseeno najboljše in najbrž tudi edino sredstvo, s katerim bi se lahko resno lotili omejevanja. Marsikaj pa bi se dalo narediti tudi pri samih izvorih - pri razčiščevanju vprašanja "zakaj se ljudje drogiramo?"



Quote:
FUK U HITLER!!!

Za pravilen razvoj smrkljarije je menda že v najbolj zgodnjih letih izjemno pomembna družba vrstnikov, da o puberteti, ko se meje njihovega sveta širijo niti ne govorimo. Starši otroka ne morejo izolirat, lahko morda nevtralizirajo nekatere škodljive vplive, drugih ne morejo.

bp


Vendar jim to ne daje nobene pravice, da zatirajo druge. Želja po čim večji varnosti je popolnoma legitimna, vendar naj ne bi šla preko svobode drugega. (izi v teoriji v praksi pa cela jeba)

uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #162 - 20.03.2005 at 18:07:01
 
Quote:
oo haha cis si se razpizdu..


hehe to ti mislš Roll Eyes dej sej ql
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #163 - 20.03.2005 at 18:10:13
 
sinjeoka wrote on 19.03.2005 at 21:10:31:
tole je svetel primerek, kako se omrači um in kako zgleda toleranca tolerantnih

sej bo, pri 50ih nama bo itak jasno kdo ima prav - ti se zaradi mene do takrat kar zapuhavaj in zganjaj udt (pa ne na moje stroške), pa borbo za subvencije alternativnim umetnikom (tudi ne na moje stroške)

ker kot je tukajšnji odlični filozof napisal, sociala je tiranija


Ti kar čakaj do 50, jaz pa imam prav že zdaj, sicer na vsake toliko zamenjam svoja prepričanja in nazore, ampak prav imam pa vedno. Roll Eyes


sinjeoka wrote on 19.03.2005 at 21:10:31:
sem slišala o nekem filozofskem delu, ki govori v 1/5 družbi. Ena petina ljudi živi zavestno življenje, štiri petine pa je zadetih zato, ker prvi petrini ne morejo slediti in jim zadetost pomaga, da se v lajfu svoje mizerije ne zavedajo. Bom morala malo bolj natančno prebrat ... ama ja, skozi ta koncept vsem alkoholikom, cigaretarjem in požeruhom dopuščam legitimno pravico da v miru uživajo svoj džank ... pa tudi ne vidim razloga, zaklaj bi se to pravico moralo odžirati travi.


Štiri petine zadetih, ena petina pa v zavestnem strahu in pod strogim policijskim varstvom, da jih ne bi lačni in obubožani zadetki v navalu treznosti pojedli.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #164 - 20.03.2005 at 18:37:26
 
Lilith wrote on 20.03.2005 at 11:20:53:
In dejstvo je, ljuba moja, da vsi niso napiflani osnov logičnega sklepanja in komunikacije, ki temelji zgolj in samo na logičnih premisah, če pa je to predpogoj za vstop na ta forum, bi pa bilo fino, da se vpiše med pogoje za udeležbo oz. registracijo tule.


Dejstvo je, da ni potrebno biti napiflan z nekimi hudimi osnovami, zato da bi se lahko resno pogovarjali.

Vendar pa je dejstvo, da je dobro te osnove poznati, kadar se nanje sklicuješ, tako kot si se ti.

Destvo je, da ne bo nekaj postalo logično veljavno samo zato, ker ti rečeš, da je logično. Argumentacija je logično veljavna samo, če se upošteva določena pravila - kar pa je šele "formalni kriterij", ki mora biri izpolnjen, da bo nekaj resnično drugi kriterij je še materijalne narave - da so tudi premise, iz katerih sklepamo, resnične. Oboje skupaj nam da veljaven sklep, za katerega lahko potem rečemo, da je resničen

Lilith wrote on 20.03.2005 at 11:20:53:
Kar bi bilo zelo škoda, ker je ravno t tisti, ki s svojim dlakocepljenjem okrog pomenov raznih besed marsikdaj v kali zatre temo pogovora in jo zasuče v čisto drugo (zame celo brezvezno) smer. Pol pa naj uživam?  He he, pa ja da. Roll Eyes


Itaq, da bi bila škoda. Vendar pa t od vseh, ki nekaj zagovarjajo pričakuje vsaj minimum razumevanja tega, o čemer se govori. Zato se opravičujem za vse neprijetnosti in umske napore, ki sem jih in jih bom še naprej povzrčal s svojim sodelovanjem na tem forumu.

In seveda lahko uživaš, moj namen in užitek je predvsem v verbalnih spolnih odnosih, ki mi jih tule omogočate. Neverbalno komunikacijo pa raje uporabljam v neverbalnem svetu, kjer je tudi občutek neverbalnega bolj zadovoljiv.


Kiss Kiss Kiss

uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 13 ... 28