Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 ... 28
(Read 105219 times)
bp
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #165 - 20.03.2005 at 19:47:03
 
t wrote on 20.03.2005 at 17:39:24:
Vendar jim to ne daje nobene pravice, da zatirajo druge. Želja po čim večji varnosti je popolnoma legitimna, vendar naj ne bi šla preko svobode drugega. (izi v teoriji v praksi pa cela jeba)

uživaj!

Mularija naj še ne bi bila odgovorna za svoje življenje.
Če to premiso sprejmeš za resnično, potem lahko tvoja svoboda uživanja drog, ki trenutno zahteva določeno oskrbno infrastrukturo in ponudbo, ogroža svobodo staršev, da svoje otroke vzgajajo v okolju, ki ne bo poškodovalo njihovih otrok. Res cela jeba.

bp

Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #166 - 20.03.2005 at 20:20:15
 
t wrote on 20.03.2005 at 15:51:17:
S  tem, ko je nekaj prepovedano, imajo policaji en razlog več, da lahko človeka maltretirajo - zato bi z enima razlogom manj zagotovo bilo tudi manj maltretiranja. Razumeš?

To gledanje ni nič bolj poenostavljeno, kot tisto, ki zagovarja prohibicijo s takšnimi argumemnti. Dejstvo je, da je prohibicija in dejstvo je, da se uporaba drug širi. Dejstvo je tudi, da pred prohibicijo ni bilo toliko uporabnikov.

Ne razumem, kaj hočeš povedati? Da je tako popolnoma v redu? Mogoče zate, zame pa ne.

Obstaja še močnejša korelacija med pitjem materinega mleka in drogami. - statistično gre na trde droge največ tistih, ki so kdaj pili materino mleko (Mogoče imaš ti kakšne druge podatke?)

Ko bo konec prohibicije bodo tudi dilerji precej nepotrebni. Varnostniki pa najbrž niso samo posledica prohibicije.

To je problem, ker pač ni tako.

Za svodje otroke so odgovorni starši, če niso sposobni zanje skrbeti, naj jih dajo v sirotišnico ali pa kamorkoli že, samo naj ne jebejo mene zaradi tega.

Bom še enkrat: do prohibicije že v osnovi ne bi smelo priti! Kar pa se Amsterdama tiče sem takoj pripravljen prevzeti tveganje - stvar, kot si jih opisala se ti z lahkoto dogajajo tudi pri nas.

uživajte!


mislim, da bojo policaji vedno našli razlog za maltretiranje, pa tudi če bi do neke legalizacije prišlo

recimo, že sedaj te lahko ustavijo, ti pregledajo dokumente in avto - brez posebnega razloga

kaj vem, mogoče bi bilo pa po legalizaciji še več tovrstne opresije, v bistvu lahko razmišljam v obe smeri

to je res sicer uno: če če če ... ampak, se ne ve

tako kot se ne da trenutnega stanja družbe primerjati z nekim zgodovinskim obdobjem, takrat je bilo precej stvari v družbi drugače nastavljenih, če razumeš, pa po drugi strani je tudi specifično okolje tisto, ki šteje

lahko se gremo pa utopijo za nazaj pa za naprej

dilerji, če bi se ta model približno uvozil iz Nizozemske, pač bodo, seveda bodo, tako kot jih je v Amsterdamu cel kup in kar precej vsiljivi so na cesti

varnostniki, se strinjam, da niso le odgovor na dilerje, imamo še problem nasilja v šolah, kraje ... in po moje je prav, da se uživanje trave in nasilje ločuje

tudi s tem se strinjam, da smo za svoje otroke odgovorni starši, ampak kot ti je že bp povedal, stvari niso tako preproste in ko jaz govorim o otrocih je to zame cel sklop, neka kompleksnost, vendar tega, se mi je zdelo, da ni potrebno posebej predstavljati

tudi z ozaveščanjem samim je problem, cela kopica: kdo, kdaj, kje (prostovoljci? denar?) ... poleg tega kakšen avtoritaren pristop (v smislu tumbanja o "skupnih vrednotah") mlade odbija, kakšen preveč popustljiv pristop, pa naredi še več reklame (in en džanki mi je enkrat rekel, da tista knjiga Otroci s postaje zoo samo reklamo dela in je govoril, da bo sam napisal knjigo, ki bo dejansko predstavila vso grozoto tega, ne, verjetno je ni napisal, ko sem takrat govorila z njim je bil 11 let na heroinu)

cel projekt s kopico strokovnjakov, tole ozaveščanje

o tem, zakaj človek uživa droge je, mislim, da kar precej zapisano, a vendar tema še zdaleč ni izčrpana

saj vem, da govorjenje o trdi drogi ni povsem na mestu, ko se govori o travi

toda marihuana se pač v tej družbi ne more kar tako odlepit od tiste temne sence, in tisti, ki to zanika, sam sebe slepi

jaz tudi mislim, da do marsičesa v tej družbi ne bi smelo priti ... a je prišlo in tukaj je

imam eno lastnost, ki ni najboljša v polju teorije ... namreč, rada ideje in koncepte prenesem virtualno v real life, seveda je to tudi "politična" slabost, pa še "zgodovinska", ker nikoli ne veš, kako se bodo morda stvari obrnile in spremenile, vendar pri nekem razmišljanju rada izhajam iz stanja kot je, seveda na podlagi mojih opažanj in podatkov in itak, da ne mislim nekega absolutizma zganjat

osebno svoje svobode ne pogojujem z prohibicijo ali legalizacijo in to v kakršnem koli smislu

v bistvu me boli, tko iz moje partikularne pozicije

ko pa razmišljam o stvari v širšem družbenem kontekstu, pa nekako tako stvari vidim, kot sem jih opisala zgoraj

itak je pa Bardo_Thodol dal najboljši argument za legalizacijo: če imajo ljudje pravico it v vojsko, ja pa celo "snubijo" jih zato, al pa celo je to dolžnost, pol seveda tudi jaz ne vidim razloga, zakaj bi bila trava prepovedana

pa poglejmo, hladno,  na zadeve tudi s stališča "naravne" selekcije

PS
kar se tiče pa otrok in sirotišnic; ma ja, zelo na splošno, ampak v eni taki veliki družbeni sirotišnici so že zdej otroc

in se sprašujem kaj bi bilo zame huje, "ujet" svojega odraslega potomca s smotko, al ga videti kot kandidata za "sanjsko žensko" z vsem tistim narcizmom in potlačeno homoseksualnostjo

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #167 - 20.03.2005 at 20:22:07
 
.. zadnji stavek je hud  Wink  Grin
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #168 - 20.03.2005 at 20:27:35
 
Quote:
Mularija naj še ne bi bila odgovorna za svoje življenje.
Če to premiso sprejmeš za resnično, potem lahko tvoja svoboda uživanja drog, ki trenutno zahteva določeno oskrbno infrastrukturo in ponudbo, ogroža svobodo staršev, da svoje otroke vzgajajo v okolju, ki ne bo poškodovalo njihovih otrok. Res cela jeba.

bp


Men se zdi, da je mularija lahko, kar dovolj odgovorna za svoje življenje, včasih je mularija lahko celo odgovornejša od odraslih.

Moja svoboda je, da delam s seboj, kar mi paše. Svoboda staršev je, da delajo s svojo mularijo, kar jim paše (kruto toda resnično), ne pa z menoj - mularijo lahko zaprejo doma v zlato kletko ali pa jim nabavijo telesne stražarje in varuške, ki jih bodo čuvali 24 ur na dan ter tako rešijo svoj zarod pred zagotovim propadom brez vmešavanja v mojo svobodo. In u bistvu sploh ni tako zakomplicirano, kot se mogoče zdi na prvi pogled.



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #169 - 20.03.2005 at 20:45:55
 
Quote:
Mularija naj še ne bi bila odgovorna za svoje življenje.
Če to premiso sprejmeš za resnično, potem lahko tvoja svoboda uživanja drog, ki trenutno zahteva določeno oskrbno infrastrukturo in ponudbo, ogroža svobodo staršev, da svoje otroke vzgajajo v okolju, ki ne bo poškodovalo njihovih otrok. Res cela jeba.

bp



točno tako

poleg tega imajo tudi otroci svoje pravice, med drugim do varnega okolja, v katerem naj bi lahko svobodno razvijali svoje potenciale

cela jeba s tem pravicam  Tongue
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #170 - 20.03.2005 at 23:15:20
 
Quote:
Razlogi, ki jih navajajo so povečanja tveganj za razvoj duševnih bolezni in vse večja uporaba skunka, torej mamila z višjo vsebnostjo aktivnih substanc.

s tem skankom je res ceu drek!
sonce mora met roža, če naj ima čisto moč!
je pa tm u angliji dost neprijazno za zuni gojit (podobn kot u nl) in mularija zihr rajši kupuje v štacunah skunk, kot pa da bi si  gojil rože. pa niti nism zihr kolk rož lahko zasadjio pr njih, če sploh.
izkušeni uporabniki si vzgojijo sami al pa kupjo nezastrupljeno ganjo.


duševne bolezni pa quitaq sekajo po ljudeh ... preveč kontrole pač, ki potem zaradi 'macole po glavi' spusti naenkrat popolnoma ... ko ganja dviguje se ne splača kontrolirat - ni pametn, saj se lahko zatakneš v astralu - namreč če tm zblokiraš, se zavest ne more dvignt (ti ne pustiš, ganja je pa premal 'močna') in pol izkušnja ponavad ni zabavna - pogled na svet tak kot res je - precej bolj Resničen in hkrati strašen, čeprov pa, verjetn je to tud en tak obrambni mehanizem duha pred egom - stah - dokler obstaja ne moreš 'čez'.
da se pa ljudem 'odpelje' po taki izkušnji (ogled astrala - samo površne njega - nepripravljen in brez vodstva) pa tud ni tolk čudn ... bi reku ... podobn k pri iniciaciji ...
treba zaupat ...
... ne pa se ustrašt in u polje laufat

jest res ne razumem ... a res še niste doživel da dohtarji ne znajo pomagat - da samo gledajo kaj jim govoriš?
da te prklopjo na neomejeno mašin in skenirajo podolgem in počez in ti rečejo da ti nč ni - da oni nč ne najdejo ... a teb dogaja k svijna - ponavad neprijetno ...

stvari se ne more samo na pol narest
treba tud, če ne predvsem, ozavestit duha ...


siaj wrote on 20.03.2005 at 20:20:15:
dilerji, če bi se ta model približno uvozil iz Nizozemske, pač bodo, seveda bodo, tako kot jih je v Amsterdamu cel kup in kar precej vsiljivi so na cesti

kdaj si bla pa nazadnje tam?
jest sm bil zadnje dvakrat z matejo in nism opazu da bi mi moril modeli ... pred leti ko smo hodil gor s prjatli, jih je blo pa res neomejeno, so jih pa tud polcaji kokal k otroke ...


drgač pa ...
argument je tak
ganja se uporablja - bi se dalo rečt da vedno več
to pomeni da
ali trenutna prohibicionistična politika upravljalcev raje deluje preslabo ali pa ji je to namen (povečana uporaba ganje)
da bi ji bil to namen sam po sebi je težko verjet ker je predpostavka da človeku ganja pomaga.
zato se predpostavlja da bi oni rajši da bi se ganje manj uporabljalo, niso pa sposobni nadzorovat duha, ki je najdu razpoko da človeka zbudi iz spanja!
zato se uporaba povečuje
ker so ljudje ozavestili da, ne da ganja nima stranskih učinkov, tisto kar jih je, so naperjeni proti egu.
popuščanju kontrole, dvig zavesti, mir
jasno je da imajo ljudje različne potrebe in različne težave.
predvsem pa obstajata 2 glavni varjanti:
al si preveč na spidu
al pa si preveč uspavan
če si preveč na spidu, te takoj zategne v ego vode, kjer ni časa za duha, si pa kralj v prvem svetu
če si preveč uspavan, zaostajaš za svojim lastnim razvojem in ni nč od tebe v prvem svetu
zato ljudje uporabljajo ali pomirjevala ali pa poživila
ganja ima 2 glavni vrsti
indijko ki pomirja
in sativo ki spidira
po svojem bistvu

nikol ni blo nikjer rečen da kr legalizirat travo
jasno je vsem da se taka reč ne more dekriminalizirat, brez da so ljudje za - raja.
raja ma pač predstave o ganji take kt ma
prva predstava je to da ona napeljuje na hors
ta pa je hkrati tud zadnja ... se mi zdi
to je zavest povprečnga slovenca o tem
jesno je, da je treba najprej ozavestit kaj ganja je, kako se jo lahko uporabi in kdaj in predvsem komu je ni pametno uporabljat ...
odlično bi blo tud ozavestit da DEJANSKO s tem da je kriminalizirana ganja - indijska konoplja, je s tem kriminalizirana tud navadna - industrijska konoplja.
ti dve vprašanji sta močno povezani.
to - INDUSTRIJSKA KONOPLJA - to pa je že bolj razsvetljujoče zakaj so upravljalci proti konoplji.
namreč vsaka industrijska konoplja vsebuje določen procent THC-ja - učinkovine, ki najbolj deluje na receptorje v telesu. obstajajo načini pobiranja te učinkovine tudi s tako revno obdarjenih rastlin.
zato v praxi v sloveniji porežejo več ali manj vso konopljo - industrijsko.
dejstvo je da je konoplja uporabna za mnogo reči - čeprov je danes svet že popolnoma takšen da se podzemnih surovin porabi neprimerno več kot pa surovin ki izhajajo iz enosti delovanja sonca in zemlje in človeka - sveta trojica, bi lahko reku.


ozaveščanje ni problem
ozavešča se ... problem je, ker argumentov ki obstajajo ljudje nočejo ozavestit
Grin
podobno kot je s temi smešnimi številkami
se mi zdi da je zadnjič zračunu stane, da če bi hotl da t vsakmu slovencu 45 jurjev na mesec, brezpogojno (udt, dd ...) bi rabl na leto ~1 miljardo
učeri sm pa slišu da u proračunu obstaja za 70 miljard nepokritih obveznosti.
si rajš ne upam pomislt kolk jih je useh skupi u proračunu - kolk denarja namenimo slovenci za svoje upravljanje?

in pol ko je ta fakt na sceni, ga noben ne pogleda z distance - noben ne vidi da, u bistvu, vsi ki delamo, delamo čist preveč, da bi lahko vse ljudi v sloveniji popedenal z mikro procentom tega kar nardimo.
in pol me praša: ja kdo bo pa ta keš zaslužu?
uno miljardo?
uni k bojo hotl met več
... sm reku ... mislš da bo direktor ki je še učeri zaslužu miljon na mesec zadovoljen z 45 čuki?
i don't think so
on bo delu še kr ... mu b pa verjetn potegn da ne rabi več delat tolk k je delu do zdej, ampak pol manj.

dejstvo je pak da ljudje če se nimajo nujno za ukvarjat s preživetjem niso v stresu, niso bolani, majo čas zase - za duha, kr naenkrat jih pol več ne rabi prevežat vsak dan tone železa tistih par deset kilometrov od doma pa do službe.


se reče ...argumenti obstajajo, kdor jih preuči z kritičnim očesom tudi mora povlečt logične zaključke, če mu že intuicija tega ne pravi - sicer ne more verjat zakaj bi tko blo, zato rine v razstavljanje z razumom. za to razumet pa ... kaj jest vem
mogoče je res treba met izkušnjo.

čeprov ne verjamem
mislm da sm gor zasledu eno ki trdi da je dejstvo da ganja pelje v hors ... pa me zanima, od tistih ki jih pozna, koliko ljudi ji je potrdilo to tezo in koliko ovrglo.
foaf ne šteje

bom reku še tko
ni pametno računat s te strani:
kolk ljudi ki je na horsu zdele - so đanski - je prej (tudi) pohalo ganjo?
to je bedasta računica, ki ti o ganji ne pove prov dost;
boljš jo je tko zastavt:
kolk je ljudi ki so uporabljal ganjo, al pa jo še danes in NISO zapadl v hors in kaj so iz svojga lajfa nardil?
KOLK???

če bi se drznil povedat tisti ki majo za povedat - vsi - brez izjeme - jest vam povem, da bi bli rezulatati zabavni.

in ... sm učeri gledu une nigrje iz amerike, pa en reper, ql hiša, bazen, jezero, avti da dol padeš, ata, mama vsi bogati, delajo kar hočjo ... mu je reku ata ... kaj to kle repaš neki, bejž delat, k je prnesu mulac domov ček, je fotr reku, repi sine repi ...
ti nigrji in celotna skupnost ki je zadi ... svoboda in nesvoboda o kateri govorijo in s katero ozaveščajo ...
kaj ozaveščajo?
sej poslušate kdaj kaj govori mladina iz zvočnikov

kaj oni uporabljajo?
kaj oni ne jebejo in pohajo na spotih direkt?
kaj?

oni so lep zgled kako lahko iz represije nastane neki večjega, neki kar muva ...

neki kar muva svet stran od tam kamr gre
in ne me jebat niti za sekundo
so lepo povedal ... trontelj, se mi zdi, model ki cel svoj lajf gleda vreme, ga opazuje, računa in tako naprej,  ČE DANES VSI ZAPARKIRAMO AVTOMOBILE, NEHAMO UPORABLAJT FOSILNA GORIVA IN TAKO DALJE, SE BO ŠE 20 LET DVIGOVALA TEMPERATURA ... za okorog 2,5°C, pečenko isto pravi ... in ostali se vsi strinjamo.
this is not right!
we need something new
desperatly

in stare prohibicije niso nič novega
in stari načini niso nič novega
in prvi svet ni nič novega - edino kar je, vedno več pozdemlja prinašamo na površje ...

in kaj je novega?
zavest, ki se širi in daje človeku nove izbire, izbire ki jih ta prej ni imel ... v zavesti ...

toliko je kontrole, da ko vidiš nekoga brez kontrole, najprej pomisliš da je za v polje, saj, krati tvojo svobodo ...


ko začneš letet v isti smeri kot gre tok namere duha se ti star svet začne sesuvat, vse kar si do zdej sestavlju morš podret ... u bistvu ... izničit ... da te ne obremenjuje več, da te ne veže več, da lahko letiš višje in višje

dokler ne odletiš
in te več ni
tukaj

to vam pa ni všeč a?

in v tem je težava
s kolesa reinkranacije je treba sestopit enkrat, dobr lahko tud ne, ampak nekateri smo tuki in zdej v času ko sestopamo, z jasno namero.

in obstaja velik ljudi ki se bodo tej nameri priključili, če že niso priključeni in samo zavestni niso tega in igrajo vlogo ki so si jo skreirali - treba samo še ozavesti igro, vlogo in kreacijo.



in obstaja velik otrok in vsi majo starše in ti starši, hočeš nočeš, predajo svojim otrokom večji del vzorcev. to tko pač je. in ko je otrok v družbi, je v družbi otrok ki imajo starše.
in družba je taka kt je in s tem da bi še več ljudi al pa še blj stigmatiziral al pa rajši kr kriminaliziral, ne verjamem da bomo kej spremenil (do zdej nismo). spremembe morjo bit od znotri, sprejete, brezpogojno, ne pa od zuni vsiljene. če hočjo bit spremembe od znotri mora bit zavest višja, ne pa nižja, na način da še intelektu odvzemamo podatke iz katerih bi si lahko zračunu pot vn, ne da mu jih odvzemamo, lažne mu serviramo.
kako naj bogi bogi razum pa intelekt karkoli pametnega zračunata če nimata podatkov?

kako?

ali je znanje za vse ali ne?
prastaro vprašanje
na tem forumu
drugje niti ne ...


o varnosti pa ne bi zdele ...
o največji izmišljotini pa res ne ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #171 - 20.03.2005 at 23:23:10
 
almost done

* Grin Lips Sealed Embarrassed Tongue
6737 bRm, bRm...
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #172 - 21.03.2005 at 00:58:30
 
se strinjam z veliko vecino gapetovega pisanja..

zdej me bodo zapredalckal v en izmed dveh taborov na forumu  Grin Grin Grin



Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #173 - 21.03.2005 at 03:02:14
 
t wrote on 20.03.2005 at 20:27:35:
Men se zdi, da je mularija lahko, kar dovolj odgovorna za svoje življenje, včasih je mularija lahko celo odgovornejša od odraslih.

Moja svoboda je, da delam s seboj, kar mi paše. Svoboda staršev je, da delajo s svojo mularijo, kar jim paše (kruto toda resnično), ne pa z menoj - mularijo lahko zaprejo doma v zlato kletko ali pa jim nabavijo telesne stražarje in varuške, ki jih bodo čuvali 24 ur na dan ter tako rešijo svoj zarod pred zagotovim propadom brez vmešavanja v mojo svobodo. In u bistvu sploh ni tako zakomplicirano, kot se mogoče zdi na prvi pogled.

Če ti slučajno zapaše, da bi se svobodno s par kilami dinamita razstrelil sredi množice, upam da ti bodo že prej vzeli prav vso svobodo.
Tudi s sabo lahko počneš samo tisto, s čimer nikogar ne ogrožaš. Nekateri v ta nikogar vklučujejo tudi tebe samega, jest pa mislim, da si odgovoren zase in ne rabiš skrbništva nad tabo.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #174 - 21.03.2005 at 08:23:49
 
t wrote on 20.03.2005 at 16:00:03:
FAK U HITLER!

Ja še dobro, da imamo v Sloveniji tako super pravnike, ki pišejo tako dobre zakone in oh in sploh ustvarjajo pravi raj na zemlji od pravne države. Baje, da so tako super izobraženi in razgledani, da so postali naš glavni izvozni artikel.

In če ti kaj ni jasno samo pogledaš v naše zakone in si razsvetljen, če stopiš v bližino pravne fakultete pa ti IQ naraste za najmanj 200 pik pa čeprav si cel blond, mar ne?


uživaj!


Grin  Grin  Grin  Grin  Grin  Grin

tudi pravniki spadajo med moje omiljene "družboslovce"

kot lucidni kritik, bi lahko napisal še kakšno bolj usrano kritiko ... kot to, da so blond  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #175 - 21.03.2005 at 08:29:55
 
siaj wrote on 20.03.2005 at 20:20:15:
mislim, da bojo policaji vedno našli razlog za maltretiranje, pa tudi če bi do neke legalizacije prišlo

recimo, že sedaj te lahko ustavijo, ti pregledajo dokumente in avto - brez posebnega razloga





o policijski presiji je fino da veste, zto, da je bila Slovenija edina poleg Ukrajine, ki je status policaj podeljevala po srednješolskem izobraževanju ...

da bi bil nekdo lahko "varuh javnega reda" mora biti najprej sam zrela in dozorela osebnost ... mulci pri 18-19 pa to glih niso
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #176 - 21.03.2005 at 08:39:35
 
gape wrote on 20.03.2005 at 23:15:20:
podobno kot je s temi smešnimi številkami
se mi zdi da je zadnjič zračunu stane, da če bi hotl da t vsakmu slovencu 45 jurjev na mesec, brezpogojno (udt, dd ...) bi rabl na leto ~1 miljardo
učeri sm pa slišu da u proračunu obstaja za 70 miljard nepokritih obveznosti.
si rajš ne upam pomislt kolk jih je useh skupi u proračunu - kolk denarja namenimo slovenci za svoje upravljanje?

in pol ko je ta fakt na sceni, ga noben ne pogleda z distance - noben ne vidi da, u bistvu, vsi ki delamo, delamo čist preveč, da bi lahko vse ljudi v sloveniji popedenal z mikro procentom tega kar nardimo.
in pol me praša: ja kdo bo pa ta keš zaslužu?
uno miljardo?
uni k bojo hotl met več
... sm reku ... mislš da bo direktor ki je še učeri zaslužu miljon na mesec zadovoljen z 45 čuki?
i don't think so
on bo delu še kr ... mu b pa verjetn potegn da ne rabi več delat tolk k je delu do zdej, ampak pol manj.



fino, mene od tod do večnosti zabava en večen pogovor  o tme kako keš talat ... ama vsi udt-jevci mi še niso uspeli razložit, kje bodo ta keš vzeli ...

... vojsko ukinit ...
... javno zdravstvo ukinit ...
... vlado in parlament ukinit ...
... policijo ukinit ...
... CSD ... ukinit
... penzionerjem namesto penzije udt dajat ...  Grin  Grin  Grin - sem takoj za  8) sprostimo namreč 1/3 proračuna


ko bodo slovenski družboslovcem uspeli razložit, misterij, da je potrebno preden talaš, najprej v vrečo dat, še prej pa zaslužit, bo kreg o (ne)primernosti udt itak odveč

v glavnem folk ... dejte se zdajle še s tem malo poukvarjat, kako vrečo napolnit ...

neke vrste udt smo imeli v bivši jugi ... pa je bankrotirala
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #177 - 21.03.2005 at 09:12:46
 
t, pojem "tvoje svobode" ti očitno ni najbolj jasen, a ne? sploh v tistem delu, ko tvoja svoboda in pravica trči ob svobodo in pravico drugih.

Daj si tole še enkrat prečitaj:


Quote:
Če ti slučajno zapaše, da bi se svobodno s par kilami dinamita razstrelil sredi množice, upam da ti bodo že prej vzeli prav vso svobodo.
Tudi s sabo lahko počneš samo tisto, s čimer nikogar ne ogrožaš. Nekateri v ta nikogar vklučujejo tudi tebe samega, jest pa mislim, da si odgovoren zase in ne rabiš skrbništva nad tabo.

bp

Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #178 - 21.03.2005 at 09:27:17
 
Lilith wrote on 21.03.2005 at 09:12:46:
t, pojem "tvoje svobode" ti očitno ni najbolj jasen, a ne? sploh v tistem delu, ko tvoja svoboda in pravica trči ob svobodo in pravico drugih.

Daj si tole še enkrat prečitaj:






Lilith - nauč se brat - tisto je bp napisal ne pa jaz, ki sem tako altruistična in nepokvarjena persona (še posebej do sebe), da mi kaj takega sploh ne pride na misel - vse do zdaj (očitno bo trba vzeti v poštev tudi to). Če bi imela malo boljši kratkoročni spomin in večje sposobnosti dojemanja, bi ti to bilo že zdavnaj jasno.


Kiss Kiss Kiss

uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #179 - 21.03.2005 at 09:32:43
 
Gimme a break!
Seveda je tisto bp napisal- in zelo dobro je napisal, zato sem ti priporočila v ponovno branje.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 ... 28