Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 ... 28
(Read 106192 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #135 - 19.03.2005 at 15:34:53
 
sinjeoka wrote on 19.03.2005 at 12:56:50:
o prohibiciji, dekriminalizaciji, legalizaciji droge pro et contra se je v zadnjem času pisalo pod različnimi topiki. Argumentacija za ali proti je bila predvsem opisana v topikih na "Splošno, aktualno" ...

Vendar ne glede na to kako prohibicijo (in vse ostalo) v zvezi s travo logificiraš moraš na koncu izreči vrdnostno sodbo, ki pa  ni samo logična.

Če zadevo v kontekst Ganja marsha postavim, ti predlagam, da se sprehodiš mimo zborovanja ... jaz recimosem se.

Videla sem nekaj (morda 200 ljudi), ki so bili zeleni od zadetosti in sami sebi u iber pomembni v svojem super alter poslanstvu.

Kakšnih zdravih maldeničev in mladenk, doma skuhanega dizla, doma stkanega platna iz konopljine preje, vrvi iz konoplje, policaja, ki bi pisal listke ali pretepal protestnike, pa  nisem videla ... zatorej vsi argumenti, ki jih antiprohibicionisti tule navajajo, ne zdržijo in so zato en tak velik lari fari

moj argument morda ni logičen, je pa izkustven ... svojo logično izpeljavo gledanja na prohibicijo sem izpeljala ...

pri čemer pa me že sama misel, da bo trava dosegljiva mojim otrokom v štacuni tako kot alkohol ali cigarete, zmrazi do kosti ... sicer resda velja, da se cigaret in alkohola naj ne bi prodajalo mladoletnim, ama saj vsi vemo kakšna je praksa ... zato še enega splošno dostopnega strupa v družbi ne rabimo ...

ko pa bo slovenska država dosega civilizacijsko stopnjio kakšne nizozemske, v smislu, da bodo policaji in sodišča zares opravljali svojo preventivno družbeno vlogo, potem sem definitivno za to, da se trava legalizira ... do takrat, ko pa bo Slovenija hujša kot Teksas, pa naj ostane tako kot je ...
Wink



Fak u Hitler! - tudi Hitler se je lotil reševanja Židovskega vprašanja, da bi reševal Nemške otročiče in ostalo narodno substanco pred pogubo, ki jim je grozila zaradi Židov.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #136 - 19.03.2005 at 15:48:02
 
Si že pogruntal, na kateri logični napaki ti je spodrsnilo, ko si potegnil analogijo med Židi in travo?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #137 - 19.03.2005 at 16:03:43
 
Lilith wrote on 19.03.2005 at 15:48:02:
Si že pogruntal, na kateri logični napaki ti je spodrsnilo, ko si potegnil analogijo med Židi in travo?




Nisem potegnil nobene analogije med Židi in travo, temveč med razlogi, ki jih je navajal Hitler in razlogi, ki jih navajajo zagovorniki prohibicije.

(je še dodatna jeba (ironija usode), da trenutno Židje zares pobijajo ljudi, jim jemljejo zemljo in podirajo hiše ter naskrivaj proizvajajo atomske bombe, medtem ko ne vem za noben smrten primer zaradi trave same po sebi (kjer bi trava koga ubila neposredno, zato ker jo je užival): torej so s stališča nevarnosti Židje zares večja nevarnost kot trava, saj smo se posredno prek Židov zamerili vsem muslitom - če grem v Jeruzalem in me ubije samomorilski napadalec, (al pa če jih musliti napadejo pa začnejo Židi atomske bombe metat) je to posledica tega, kar so zadnja desetletja počeli in še počno počno Židi: zato sem kar precej prepričan, da se vsi palestinci strinjajo s Hitlerjem)




uživaj!

Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #138 - 19.03.2005 at 16:15:34
 
Kaj pa napaka krožnega dokazovanja, ko nekdo v predpostavki zajame nekaj, kar naj bi šele dokazal (v tvojem primeru- da je zaščita otrok slab argument za prohibicijo)?

Osebno mislim, da nam nevarnost neke substance ni potrebno meriti zgolj skozi številno smrtnih primerov.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #139 - 19.03.2005 at 16:22:07
 
Lilith wrote on 19.03.2005 at 16:15:34:
Kaj pa napaka krožnega dokazovanja, ko nekdo v predpostavki zajame nekaj, kar naj bi šele dokazal (v tvojem primeru- da je zaščita otrok slab argument za prohibicijo)?

Osebno mislim, da nam nevarnost neke substance ni potrebno meriti zgolj skozi številno smrtnih primerov.


Moj namen ni bil pokazati, da je to slab argument, to lahko naredim tako:

Zaščita otrok bi bila lahko dober argument za prohibicijo, če bi zaradi prohibicije število uživalcev med otroki upadalo, ker pa število uživalcev tudi med otroki narašča, lahko rečemo samo, da je prohibicija neučinkovita - mogoče celo kontraproduktivna (glede na to, da je bilo pred prohibicijo manj uživalcev kot sedaj - tako kot med ameriško alkoholno prohibicijo).

S tega stališča je zaščita otrok samo dobrodošel zgovor (tako kot so Krščanarji, kadar jim je zmanjkalo denarja, potegnili na dan tezo, da Židje jedo otroke). Hotel sem pokazati, kako se določeni argumenti lahko uporabljajo za razne namene (v danem primeru za nadzorovanje in ustrahovanje ljudi in preusmeritev pozornosti stran od pravih problemov).


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #140 - 19.03.2005 at 17:40:00
 
sinjeoka wrote on 19.03.2005 at 12:56:50:
o prohibiciji, dekriminalizaciji, legalizaciji droge pro et contra se je v zadnjem času pisalo pod različnimi topiki. Argumentacija za ali proti je bila predvsem opisana v topikih na "Splošno, aktualno" ...

Vendar ne glede na to kako prohibicijo (in vse ostalo) v zvezi s travo logificiraš moraš na koncu izreči vrdnostno sodbo, ki pa  ni samo logična.

Če zadevo v kontekst Ganja marsha postavim, ti predlagam, da se sprehodiš mimo zborovanja ... jaz recimosem se.

Videla sem nekaj (morda 200 ljudi), ki so bili zeleni od zadetosti in sami sebi u iber pomembni v svojem super alter poslanstvu.

Kakšnih zdravih maldeničev in mladenk, doma skuhanega dizla, doma stkanega platna iz konopljine preje, vrvi iz konoplje, policaja, ki bi pisal listke ali pretepal protestnike, pa  nisem videla ... zatorej vsi argumenti, ki jih antiprohibicionisti tule navajajo, ne zdržijo in so zato en tak velik lari fari

moj argument morda ni logičen, je pa izkustven ... svojo logično izpeljavo gledanja na prohibicijo sem izpeljala ...

pri čemer pa me že sama misel, da bo trava dosegljiva mojim otrokom v štacuni tako kot alkohol ali cigarete, zmrazi do kosti ... sicer resda velja, da se cigaret in alkohola naj ne bi prodajalo mladoletnim, ama saj vsi vemo kakšna je praksa ... zato še enega splošno dostopnega strupa v družbi ne rabimo ...

ko pa bo slovenska država dosega civilizacijsko stopnjio kakšne nizozemske, v smislu, da bodo policaji in sodišča zares opravljali svojo preventivno družbeno vlogo, potem sem definitivno za to, da se trava legalizira ... do takrat, ko pa bo Slovenija hujša kot Teksas, pa naj ostane tako kot je ...


bp -  če si se že tako potrudil najti razlago o fak ju hitler, se boš lahko potrudil in našer razlago za pojem "zmernosti", kot ga pozna civiliziran svet, ne pa kot ga poznajo slovenski samozvani mirovniki ... tako da logika za mojim, kot ti temu rečeš izmikanju, je v tem, da če si res želiš vedeti boš itak našel, če pa se le želiš znašati nad mano, ti pa vsaj jaz kuriva za to ne mislim dat

z iskanjem lahko kar začneš, s sarkazmom na off ali on   Wink


Končno ena dobra izjava in trezno razmišljanje - bil je že skrajni čas, da damo Gape forumu tudi malo racia in realizma. Ampak kot veš, si ena izmed redkih, ki skušajo plavati proti toku, smer in moč toka pa narekujejo večina aktivnih članov Gape foruma, ki pa razmišljajo nekako takole - mi imamo prav, vi pa se motite - če nisi z nami, si proti nam - če nas ne podpiraš, si nestrpen...Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #141 - 19.03.2005 at 19:15:46
 
Quote:
Če se jest ne motim, se je t-ju odpeljalo, predvsem zaradi exotove in  tvoje neomajne prepričanosti, da imata močnejše argumente in sledita racionalnem diskurzu.

Sicer je verjetno res, da marsikateri uživalec drog išče racionalna opravičila za svoja dejanja, ampak ni pa logično, dokler tega ne postaviš v nek argument in tega ne izpelješ iz splošno priznanih premis.

Upam, da si opazila, da to že dolgo ni več debata o intelektualizaciji v zvezi z drogami tukaj, ampak je konflikt nastal glede argumentacije. Pri tem je odgovor FUK U HITLER približno podobno logičen in argumentiran, kot vsi ostali, čeprav precej bolj provokativen (oz. manj zmeren, da bo sinjeoka zadovoljna).

Če se ne motim, je bil Exotov začetek približno takšen: intelektualizacija, kot obrambni mehanizem je relativno pogost pojav, ki se uporablja za opravičevanje škodljivega početja posameznika. druga premisa je bila, da je na forumu nekaj uživalcev drog. tretja pa, da je na forumu večkrat zasledit, kako posamezniki uporabljajo že prav bedaste argumente, da bi opravičili naprimer gojenje marihuane. sklep pa naj bi bil, da gre v teh primerih več ali manj za intelektualizacijo, oz. opravičevanje svojega škodljivega vedenja, s širšo splošno koristnostjo marihuane.

Da bi to pokazali, žal ne bo šlo s kakšno posplošitvijo pošrjek in počrjez in še malo naokrog, ampak boste morali bit hudo konkretni in specifični in pri sklepanju uporabit še kakšen povsem konkretno navedbo, ki vam bo omogočala v posameznem primeru sklep pripeljat do konca. Za to pa po mojem mnenju nimate jajc.

bp

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #142 - 19.03.2005 at 19:52:28
 
Angleška vlada je danes sklenila, da bo ponovno preučila uvrsteitev marihuane v razred C prepovedanih drog. Z uvrstitvijo v razred C policija ni bila več dolžna aretirat uživalca zaradi enega jointa. Z vrnitvijo v razred B, pa bi aretacija spet postala obvezna za policijo.

Razlogi, ki jih navajajo so povečanja tveganj za razvoj duševnih bolezni in vse večja uporaba skunka, torej mamila z višjo vsebnostjo aktivnih substanc.

Odločitev se sprejema po dobrem letu odkar je bila marihuana uvrščena v razred C. Komentatorji pravijo, da je motivacija za to odločitev, preprečiti, da bi to vprašanje postalo vroča predvolilna tema, saj večina angležev ne podpira liberalne politike do drog, kar pa bi znali torijci na volitvah ustrezno izkoristiti.

(videno danes na Sky News)
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #143 - 19.03.2005 at 20:30:20
 
sinjeoka wrote on 19.03.2005 at 12:56:50:
Vendar ne glede na to kako prohibicijo (in vse ostalo) v zvezi s travo logificiraš moraš na koncu izreči vrdnostno sodbo, ki pa  ni samo logična.

Če zadevo v kontekst Ganja marsha postavim, ti predlagam, da se sprehodiš mimo zborovanja ... jaz recimosem se.

Videla sem nekaj (morda 200 ljudi), ki so bili zeleni od zadetosti in sami sebi u iber pomembni v svojem super alter poslanstvu.

Kakšnih zdravih maldeničev in mladenk, doma skuhanega dizla, doma stkanega platna iz konopljine preje, vrvi iz konoplje, policaja, ki bi pisal listke ali pretepal protestnike, pa  nisem videla ... zatorej vsi argumenti, ki jih antiprohibicionisti tule navajajo, ne zdržijo in so zato en tak velik lari fari

moj argument morda ni logičen, je pa izkustven ... svojo logično izpeljavo gledanja na prohibicijo sem izpeljala ...

pri čemer pa me že sama misel, da bo trava dosegljiva mojim otrokom v štacuni tako kot alkohol ali cigarete, zmrazi do kosti ... sicer resda velja, da se cigaret in alkohola naj ne bi prodajalo mladoletnim, ama saj vsi vemo kakšna je praksa ... zato še enega splošno dostopnega strupa v družbi ne rabimo ...

ko pa bo slovenska država dosega civilizacijsko stopnjio kakšne nizozemske, v smislu, da bodo policaji in sodišča zares opravljali svojo preventivno družbeno vlogo, potem sem definitivno za to, da se trava legalizira ... do takrat, ko pa bo Slovenija hujša kot Teksas, pa naj ostane tako kot je ...


bp -  če si se že tako potrudil najti razlago o fak ju hitler, se boš lahko potrudil in našer razlago za pojem "zmernosti", kot ga pozna civiliziran svet, ne pa kot ga poznajo slovenski samozvani mirovniki ... tako da logika za mojim, kot ti temu rečeš izmikanju, je v tem, da če si res želiš vedeti boš itak našel, če pa se le želiš znašati nad mano, ti pa vsaj jaz kuriva za to ne mislim dat

z iskanjem lahko kar začneš, s sarkazmom na off ali on   Wink

Jest sem se pa recimo včeraj sprehodil mimo trgovine Extravaganja, pa nisem videl tam nobenega posebnega zadetka niti nobenega policaja.

Naš A., ki se je včasih rad pohvalil okrog, kako je sam osebno organiziral prvi marihuana marš, pa je menda prav zdrav, veselo skrbi za svojo mlado družino in se še naprej trudi naredit biznis iz duhovnosti.

Kar se izkustva tiče, sva se o prohibiciji in o prohibicionizmu že pogovarjala. Vse izkušnje kažejo, da je manj učinkovit od strogega nadzora in še posebej od visokih cen. Ravno kanali, ki so v celoti ilegalni in s tem zunaj nadzora, po mojem mnenju naredijo travo dostopno mulariji (to je moje mnenje in ne logični argument).

Za konec pa mi ni prav težko pogledat v slovar, kaj pomeni zmernost, če bi slučajno kdaj dobil občutek, da mi pomen te besede ni povsem jasen. Ampak kot pravnici bi ti pa moralo biti jasno, da gre pri tem zaprelaganje dokaznega bremena na druge, kar sicer v tem primeru ni ravno huda logična napaka, ni pa tudi ravno primer konstuktivne debate.  Aja, kar pa se vrednostnih sodb tiče v argumentu, z vrednostnimi sodbami opraviš, ko še ne veš kaj te čaka, namreč pri potrjevanju premis. Argument je mogoč samo v primeru, da se vse strani strinjajo o premisah, brez tega kakršnokoli argumentirano dokazovanje ni mogoče. Nihče ne prepoveduje, da bi bile med premisami tudi vrednostne sodbe, dokler jih vse strani potrdijo, vrednostne sodbe pa žal ne morejo biti del sklepa.

P.S. Tudi jaz nisem za popolno legalizacijo proizvodnje in prodaje marihuane, ker ne zaupam naši državi, da bi lahko to nadzorovala in preprečevala škodljive posledice, o katerih se sicer tudi strinjava.

P.P.S. Za fak u hitler se mi ni bilo treba trudit, mi je obtičalo v spominu, ker sem se krohotal ko sem bral ta link, ki ga je tukaj objavil X. Zgleda, da nisem bil edini.
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #144 - 19.03.2005 at 20:31:01
 
ixtlan wrote on 19.03.2005 at 13:19:36:


ja kadrkl se pokaze vsaj majcena priloznost, je treba pac z ocmi zavijat, pa ce ravno skoraj brez pomenskega razloga ; vazn pa da se zavija z ocmi .. to je bistvo, ki se pocne zard samega sebe
ker potem kul izpades
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #145 - 19.03.2005 at 20:55:15
 
t wrote on 19.03.2005 at 16:22:07:
Zaščita otrok bi bila lahko dober argument za prohibicijo, če bi zaradi prohibicije število uživalcev med otroki upadalo, ker pa število uživalcev tudi med otroki narašča, lahko rečemo samo, da je prohibicija neučinkovita - mogoče celo kontraproduktivna (glede na to, da je bilo pred prohibicijo manj uživalcev kot sedaj - tako kot med ameriško alkoholno prohibicijo).

S tega stališča je zaščita otrok samo dobrodošel zgovor (tako kot so Krščanarji, kadar jim je zmanjkalo denarja, potegnili na dan tezo, da Židje jedo otroke). Hotel sem pokazati, kako se določeni argumenti lahko uporabljajo za razne namene (v danem primeru za nadzorovanje in ustrahovanje ljudi in preusmeritev pozornosti stran od pravih problemov).



mislim t, s tistim "nadzorovanjem" in "ustrahovanjem" ljudi, kot si ga omenil, pa odločno pretiravaš, a si mogoče tako naiven, da misliš, da bo po legalizaciji manj nadzorovanja in ustrahovanja?

realno stanje, že sedaj, kot je, "ustrahuje"

menim, da se uživanje marihuane med mladimi ne širi zato, ker je prepovedana

to je zelo poenostavljeno gledanje na celo zadevo

še manj pa kakšen argument, ja fino bi pa bilo, če bi bilo temu tako, ker bi z legalizacijo storili kar dve zelo koristni stvari


in še nekaj vprašanj imam in svojih razmišljanj in opažanj na to temo

recimo, sem generacija otrok staršev, ki so bili flower power in marikateri še v pozna leta kakšnega prižge ... a začuda nikoli tega ne počnejo s svojim otrokom ...

poznam par, ki sta svobodno gojila žlahtne rastline v stanovanju in na balkonu -- a sedaj, ko imata hči, tega začuda ne počneta več, OK, kakšnega verjetno še diskretno prižgeta

gojit travo? noben problem v SLO, po moje, če to počneš za lastne potrebe, po moje je trava visoko tolerirana v SLO

kadar grem mimo knjižnice, tam kjer živim, tam zadaj blizu bazena -- vedno zavoham, pa ja zadnjič tudi sredi Ljubljane, sredi belega dne, zraven lokala, so si neki, kako naj rečem, precej povprečni modeli, dim privoščili precej svobodno - no, pa da ne govorim o promenadi ob Ljubljanici...

in te trave scene sem jaz v svojem lajfu vidla v takšnih in drugačnih oblikah, osebno nikoli nisem imela težav s kakšnimi policajčki, so pa imeli probleme po pravilu tisti, hja, ki so si tega precej več privoščili in ki so dilali -- am in eni so v sceno odločno preveč zabredli

seveda s travo samo ni nič narobe, se strinjam

a obstaja korelacija (dokazano) med uživanjem trave in trdimi drogami

in ne me basat, da imate vi drugačne statistične podatke

me tudi zanima, kdaj na dvoriščih vrtcev, ja otroških vrtcev, ne bojo našli več igel in ostale sopripadajoče svinjarije

me tudi zanima, a bomo še kdaj imeli šole brez varnostnikov in kdaj se pokvarjeni in izpirjeni dilerji ne bodo več plazili okrog osnovnih šol

ja, pa pustimo te naše boge otroke, da se ne bomo, spet na reveže izgovarjal -- ker kadar jih je treba videti kot del "argumenta" se jih ponuca, kadar jih je treba pa reševat, se jih pa itak odkriža

posluša se otrok pa itak ne, kaj šele, da se bi upoštevalo njihove pravice

nadzorovanje ... nadzoruje se otroke že sedaj precej več, kot se je mojo generacijo in tudi starše in to kar konkretno ... po legalizaciji, ja, se bo otroke pa še bolj nadzorovalo

kdo jih bo? starši jih bomo, seveda tisti, ki nam ne bo vseeno, pa šole bojo še bolj poostrile varnostne ukrepe (na zahtevo staršev)

vsaka svoboda, po enem zelo čudnem obratu prinese še več nesvobode, a ni to fino?

pa Nizozemsko se po navadi navaja za en bleščeč primer -- me zanima, a je kdo od vas slučajno že zalutal v kakšno, malo bolj stransko, ulico v Amsterdamu? ne priporočam, čeprav se da tam kje v kakšni ne čisto uradni trgovinici, dobit precej ceneje travco, tko, ti jo lepo stehtajo ... a ko se vračaš, ... se ti lahko zgodi, da ti poberejo travco, denarčka, pa še mal te z nožem porežejo

priporočam, da niste pretirano raziskovalni, ko greste tja in se držite dobro utrjenih turističnih poti

ampak pri najboljši volji, še zdaj ne vem, kaj bi bilo bolje po legalizaciji

mislim, dobro ... imamo en ekonomski argument, pa imamo argument človekovih pravic in dostojanstva uživalcev ... sam po moje, sej ni tako slabo pri nas, dejte no, greš nekam vsaj na en dober "place" pa še mal v naravi uživaš, če si pa pripravljen malo več tvagati, pa prižgeš kar na cesti ... je to problem?


Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #146 - 19.03.2005 at 20:59:02
 
Quote:
Jest sem se pa recimo včeraj sprehodil mimo trgovine Extravaganja, pa nisem videl tam nobenega posebnega zadetka niti nobenega policaja.

Naš A., ki se je včasih rad pohvalil okrog, kako je sam osebno organiziral prvi marihuana marš, pa je menda prav zdrav, veselo skrbi za svojo mlado družino in se še naprej trudi naredit biznis iz duhovnosti.

Kar se izkustva tiče, sva se o prohibiciji in o prohibicionizmu že pogovarjala. Vse izkušnje kažejo, da je manj učinkovit od strogega nadzora in še posebej od visokih cen. Ravno kanali, ki so v celoti ilegalni in s tem zunaj nadzora, po mojem mnenju naredijo travo dostopno mulariji (to je moje mnenje in ne logični argument).

Za konec pa mi ni prav težko pogledat v slovar, kaj pomeni zmernost, če bi slučajno kdaj dobil občutek, da mi pomen te besede ni povsem jasen. Ampak kot pravnici bi ti pa moralo biti jasno, da gre pri tem zaprelaganje dokaznega bremena na druge, kar sicer v tem primeru ni ravno huda logična napaka, ni pa tudi ravno primer konstuktivne debate.  Aja, kar pa se vrednostnih sodb tiče v argumentu, z vrednostnimi sodbami opraviš, ko še ne veš kaj te čaka, namreč pri potrjevanju premis. Argument je mogoč samo v primeru, da se vse strani strinjajo o premisah, brez tega kakršnokoli argumentirano dokazovanje ni mogoče. Nihče ne prepoveduje, da bi bile med premisami tudi vrednostne sodbe, dokler jih vse strani potrdijo, vrednostne sodbe pa žal ne morejo biti del sklepa.

P.S. Tudi jaz nisem za popolno legalizacijo proizvodnje in prodaje marihuane, ker ne zaupam naši državi, da bi lahko to nadzorovala in preprečevala škodljive posledice, o katerih se sicer tudi strinjava.

P.P.S. Za fak u hitler se mi ni bilo treba trudit, mi je obtičalo v spominu, ker sem se krohotal ko sem bral ta link, ki ga je tukaj objavil X. Zgleda, da nisem bil edini.


odvisno kdaj se sprehodiš mimo ... danes je na Kongresnem trgu zelo mirno, še celo standradnih klošarjev nisem srečala ...

Aleš ... skrbi za svojo maldo družinico ? Sorry ama Aleš je zelo svetel primer pez****


SSSKJ .- da se ne boš preveč matral - so sestavili slovenski družboslovci, tako da bi s pogledom vanj tekkel še en častni krog

aja, pa še to ... če še nisi opazil, nikogar ne skušam preepričati, tako da se ne čutim dolžna nositi dokazno breme

aja pa še to ... ko govoriva o otrocih oz. mularijio govoriva o populaciji pod 18 let ... in trava ni nikjer tako dostopna tej populaciji tako kot pri nas ... preverjeno v Avstriji, Nemčiji, UK, Švedski, Norveški in Belgiji ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #147 - 19.03.2005 at 21:10:31
 
t wrote on 19.03.2005 at 15:34:53:
Fak u Hitler! - tudi Hitler se je lotil reševanja Židovskega vprašanja, da bi reševal Nemške otročiče in ostalo narodno substanco pred pogubo, ki jim je grozila zaradi Židov.


uživaj!


tole je svetel primerek, kako se omrači um in kako zgleda toleranca tolerantnih

sej bo, pri 50ih nama bo itak jasno kdo ima prav - ti se zaradi mene do takrat kar zapuhavaj in zganjaj udt (pa ne na moje stroške), pa borbo za subvencije alternativnim umetnikom (tudi ne na moje stroške)

ker kot je tukajšnji odlični filozof napisal, sociala je tiranija

sem slišala o nekem filozofskem delu, ki govori v 1/5 družbi. Ena petina ljudi živi zavestno življenje, štiri petine pa je zadetih zato, ker prvi petrini ne morejo slediti in jim zadetost pomaga, da se v lajfu svoje mizerije ne zavedajo. Bom morala malo bolj natančno prebrat ... ama ja, skozi ta koncept vsem alkoholikom, cigaretarjem in požeruhom dopuščam legitimno pravico da v miru uživajo svoj džank ... pa tudi ne vidim razloga, zaklaj bi se to pravico moralo odžirati travi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #148 - 19.03.2005 at 21:44:25
 
sinjeoka wrote on 19.03.2005 at 20:59:02:
Aleš ... skrbi za svojo maldo družinico ? Sorry ama Aleš je zelo svetel primer pez****


SSSKJ .- da se ne boš preveč matral - so sestavili slovenski družboslovci, tako da bi s pogledom vanj tekkel še en častni krog

aja, pa še to ... če še nisi opazil, nikogar ne skušam preepričati, tako da se ne čutim dolžna nositi dokazno breme

aja pa še to ... ko govoriva o otrocih oz. mularijio govoriva o populaciji pod 18 let ... in trava ni nikjer tako dostopna tej populaciji tako kot pri nas ... preverjeno v Avstriji, Nemčiji, UK, Švedski, Norveški in Belgiji ...

Umm, v čem se že midva ne strinjava Grin

Aja, medtem ko čakam, da se mi prenese ena datoteka, sem pregledal razlike med zmernostjo in moderation, in ugotovil, da med slovarjema ni kakšnih bistvenih razlik. Šele ko sem se spustil v indoevropske korenine, sem našel, da tako zmernost kot moderiranje izhaja iz med- primernega ukrepanja.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #149 - 19.03.2005 at 21:49:23
 
sinjeoka wrote on 19.03.2005 at 21:10:31:
sem slišala o nekem filozofskem delu, ki govori v 1/5 družbi. Ena petina ljudi živi zavestno življenje, štiri petine pa je zadetih zato, ker prvi petrini ne morejo slediti in jim zadetost pomaga, da se v lajfu svoje mizerije ne zavedajo. Bom morala malo bolj natančno prebrat ... ama ja, skozi ta koncept vsem alkoholikom, cigaretarjem in požeruhom dopuščam legitimno pravico da v miru uživajo svoj džank ... pa tudi ne vidim razloga, zaklaj bi se to pravico moralo odžirati travi.

menda ne gre toliko za zavestno, kot za produktivno življenje. in gledat na odnos do maamil skozi koncept petinske družbe je zelo zanimivo. celo zelo pomembno pri družebnih spremembah, ki so mimogrede, pred vrati.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 ... 28