Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 28
(Read 106749 times)
bp
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #120 - 18.03.2005 at 16:56:41
 
sinjeoka wrote on 18.03.2005 at 14:46:50:
boš že našel kakšno lušno interpretacijo na netu ...

Sem jo že. In kje drugje kot med logičnimi napakami.

E x: D(x) => I(x) ::= Vx: D(x) => I(x)

kar je pa res hitra generalizacija, še posebej, ker ni z ničemer podprta, razen sevda posuta z logičnimi napakami in retoričnimi hokus pokusi.

Če hoče kdo kaj povedat, naj se vsaj potrudi in to jasno in razumljivo pove, ne pa da se potem pritožuje okrog, kakšni butci smo vsi, ker ga ne razumemo.

Razen seveda, če nima v resnici česa povedat.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #121 - 18.03.2005 at 17:10:55
 
Ajde,da še jst kej napišem v zvezi s travo...
V srednji šoli (in še nekaj časa) sem jo kadila zato, ker mi je blo dolgcajt,pa ker sem misla,da sem tako večja frajerka,itd.,čista patologija skratka...potem sem spoznala Marijana in sem jo kadila še naprej, s tem,da sem z njeno pomočjo spoznala par stvari,ki so mi pomagale,da sem iz sveta nezavedanja stopila v svet zavedanja in v svet prevzemanja odgovornosti za svoja dejanja. S tega stališča je bila zame trava ena ključnih stvari,ki so mi pomagale do boljšega življenja. Nekej časa se je to kajenje in doseganje višjih stanj zavesti nadaljevalo,nato pa sem ugotovila,da to ni to in da želim s tem nehat (imela sem tut nekaj slabih izkušenj v teh stanjih in sem se zgleda ustrašla še zraven).Zakaj? Ker sem ugotovila,da nisem prizemljena. Ne rečem, da se to dogaja vsem,ki kadijo v te namene...sam men se je pa...in še kr nekej jih poznam.In se mi zdi,da je večja nevarnost,da se ti skegla(psihoza pa to).Ko sem(sva) nehala,sem ugotovila,da se da do spoznanj pridet tut brez trave,sicer bolj počas...pa tut bolj varno.Mislim,da trava pa duhovnost ne gresta skupaj.To je en razlog.
Drugi je ta,da v mojo sliko odraslosti in zrelosti ne paše trava...še posebej ne,ker se pripravljam na starševstvo in želim bit zgled svojim otrokom.
Nč nimam proti tistim,ki kadijo travo(še posebej ne,če jo to res samo občasno),samo ne zdi se mi to taprav način funkcioniranja v realnem svetu,ni trezen...,kar se pa legalizacije tiče sem pa za in sicer iz finančnih razlogov,kar je omenjala tut že Sinja.
Skratka,strinjam se s tistimi,ki niso ravno fani te opojne rastlince...

Lep dan želim vsem.
Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #122 - 18.03.2005 at 17:33:14
 
t wrote on 18.03.2005 at 13:56:26:
FUK U HITLER!!!



A te kaj češpla srbi?







Zanimivo, kaj vse si dovolijo administratorji tega foruma. Me zanima, če vam še ni potegnilo, da s tem "promovirate"  sebe IN forum.  Roll Eyes
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #123 - 18.03.2005 at 19:03:28
 
Lilith wrote on 18.03.2005 at 17:33:14:
Zanimivo, kaj vse si dovolijo administratorji tega foruma. Me zanima, če vam še ni potegnilo, da s tem "promovirate"  sebe IN forum.  Roll Eyes




Clavum clavo extruditur


Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #124 - 18.03.2005 at 21:54:43
 
Quote:
Sem jo že. In kje drugje kot med logičnimi napakami.

E x: D(x) => I(x) ::= Vx: D(x) => I(x)

kar je pa res hitra generalizacija, še posebej, ker ni z ničemer podprta, razen sevda posuta z logičnimi napakami in retoričnimi hokus pokusi.

Če hoče kdo kaj povedat, naj se vsaj potrudi in to jasno in razumljivo pove, ne pa da se potem pritožuje okrog, kakšni butci smo vsi, ker ga ne razumemo.

Razen seveda, če nima v resnici česa povedat.

bp


sele, ko imas razjasnjene pojme, jih lahko zacnes, zlagati po logiki, sistemu padanja, narascanja, verizenja, krotovicenja
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #125 - 18.03.2005 at 22:47:31
 
sinjeoka wrote on 18.03.2005 at 21:54:43:
sele, ko imas razjasnjene pojme, jih lahko zacnes, zlagati po logiki, sistemu padanja, narascanja, verizenja, krotovicenja

Bom ponovil še enkrat:

Če hoče kdo kaj povedat, naj se vsaj potrudi in to jasno in razumljivo pove, ne pa da se potem pritožuje okrog, kakšni butci smo vsi, ker ga ne razumemo.

Razen seveda, če nima v resnici česa povedat.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #126 - 19.03.2005 at 10:37:50
 
Quote:
Bom ponovil še enkrat:

Če hoče kdo kaj povedat, naj se vsaj potrudi in to jasno in razumljivo pove, ne pa da se potem pritožuje okrog, kakšni butci smo vsi, ker ga ne razumemo.

Razen seveda, če nima v resnici česa povedat.

bp


bom še 1x zate jasno napisala, s slepimi pegami ljudmi se ni za kregat - če pa jim človek 1x že dokaže, da je z njihovim pogledom/razmišljanjem nekaj narobe, se jim pa strga


proti človeški neumnosti, lenobi, ki rezultirata v zaplankanost ni orožja ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #127 - 19.03.2005 at 10:56:48
 
sinjeoka wrote on 19.03.2005 at 10:37:50:
bom še 1x zate jasno napisala, s slepimi pegami ljudmi se ni za kregat - če pa jim človek 1x že dokaže, da je z njihovim pogledom/razmišljanjem nekaj narobe, se jim pa strga

a je to zdaj preventivna obrambna strategija, pred tem, da bi se meni strgalo, ali še ena prehitra posplošitev?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #128 - 19.03.2005 at 11:17:48
 
Quote:
a je to zdaj preventivna obrambna strategija, pred tem, da bi se meni strgalo, ali še ena prehitra posplošitev?



Bi si drznila trditi, da se to nanaša na našega družboslovca, ki se mu je včeraj odpeljalo.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #129 - 19.03.2005 at 11:44:46
 
sinjeoka wrote on 19.03.2005 at 10:37:50:
bom še 1x zate jasno napisala, s slepimi pegami ljudmi se ni za kregat - če pa jim človek 1x že dokaže, da je z njihovim pogledom/razmišljanjem nekaj narobe, se jim pa strga


proti človeški neumnosti, lenobi, ki rezultirata v zaplankanost ni orožja ...



FUK U HITLER!!!





Hic Rodos, hic salta.


Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #130 - 19.03.2005 at 12:00:40
 
Lilith wrote on 19.03.2005 at 11:17:48:
Bi si drznila trditi, da se to nanaša na našega družboslovca, ki se mu je včeraj odpeljalo.

Če se jest ne motim, se je t-ju odpeljalo, predvsem zaradi exotove in  tvoje neomajne prepričanosti, da imata močnejše argumente in sledita racionalnem diskurzu.

Sicer je verjetno res, da marsikateri uživalec drog išče racionalna opravičila za svoja dejanja, ampak ni pa logično, dokler tega ne postaviš v nek argument in tega ne izpelješ iz splošno priznanih premis.

Upam, da si opazila, da to že dolgo ni več debata o intelektualizaciji v zvezi z drogami tukaj, ampak je konflikt nastal glede argumentacije. Pri tem je odgovor FUK U HITLER približno podobno logičen in argumentiran, kot vsi ostali, čeprav precej bolj provokativen (oz. manj zmeren, da bo sinjeoka zadovoljna).

Če se ne motim, je bil Exotov začetek približno takšen: intelektualizacija, kot obrambni mehanizem je relativno pogost pojav, ki se uporablja za opravičevanje škodljivega početja posameznika. druga premisa je bila, da je na forumu nekaj uživalcev drog. tretja pa, da je na forumu večkrat zasledit, kako posamezniki uporabljajo že prav bedaste argumente, da bi opravičili naprimer gojenje marihuane. sklep pa naj bi bil, da gre v teh primerih več ali manj za intelektualizacijo, oz. opravičevanje svojega škodljivega vedenja, s širšo splošno koristnostjo marihuane.

Da bi to pokazali, žal ne bo šlo s kakšno posplošitvijo pošrjek in počrjez in še malo naokrog, ampak boste morali bit hudo konkretni in specifični in pri sklepanju uporabit še kakšen povsem konkretno navedbo, ki vam bo omogočala v posameznem primeru sklep pripeljat do konca. Za to pa po mojem mnenju nimate jajc.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #131 - 19.03.2005 at 12:46:12
 
Quote:
Da bi to pokazali, žal ne bo šlo s kakšno posplošitvijo pošrjek in počrjez in še malo naokrog, ampak boste morali bit hudo konkretni in specifični in pri sklepanju uporabit še kakšen povsem konkretno navedbo, ki vam bo omogočala v posameznem primeru sklep pripeljat do konca. Za to pa po mojem mnenju nimate jajc.

bp


Bomo morali bit? Le zakaj? Da bo t nehal histerirat? To je čist njegov problem, jaz ne mislim za to nič delat. Pri sebi itak vem, kako in kaj. Dokazovat kaj navzven se mi ta hip ne ljubi. Mogoče kdaj, ko me bo kakšna neumnost spet zbodla. Ta hip pa z neumnostjo okrog mene fino shajam, me celo zabava. Smiley
Tvoje mnenje o tem, kdo (n)ima jajc(a) me pa spravlja v krohot. :rfl:
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #132 - 19.03.2005 at 12:56:50
 
Quote:
Če se jest ne motim, se je t-ju odpeljalo, predvsem zaradi exotove in  tvoje neomajne prepričanosti, da imata močnejše argumente in sledita racionalnem diskurzu.

Sicer je verjetno res, da marsikateri uživalec drog išče racionalna opravičila za svoja dejanja, ampak ni pa logično, dokler tega ne postaviš v nek argument in tega ne izpelješ iz splošno priznanih premis.

Upam, da si opazila, da to že dolgo ni več debata o intelektualizaciji v zvezi z drogami tukaj, ampak je konflikt nastal glede argumentacije. Pri tem je odgovor FUK U HITLER približno podobno logičen in argumentiran, kot vsi ostali, čeprav precej bolj provokativen (oz. manj zmeren, da bo sinjeoka zadovoljna).

Če se ne motim, je bil Exotov začetek približno takšen: intelektualizacija, kot obrambni mehanizem je relativno pogost pojav, ki se uporablja za opravičevanje škodljivega početja posameznika. druga premisa je bila, da je na forumu nekaj uživalcev drog. tretja pa, da je na forumu večkrat zasledit, kako posamezniki uporabljajo že prav bedaste argumente, da bi opravičili naprimer gojenje marihuane. sklep pa naj bi bil, da gre v teh primerih več ali manj za intelektualizacijo, oz. opravičevanje svojega škodljivega vedenja, s širšo splošno koristnostjo marihuane.

Da bi to pokazali, žal ne bo šlo s kakšno posplošitvijo pošrjek in počrjez in še malo naokrog, ampak boste morali bit hudo konkretni in specifični in pri sklepanju uporabit še kakšen povsem konkretno navedbo, ki vam bo omogočala v posameznem primeru sklep pripeljat do konca. Za to pa po mojem mnenju nimate jajc.

bp


o prohibiciji, dekriminalizaciji, legalizaciji droge pro et contra se je v zadnjem času pisalo pod različnimi topiki. Argumentacija za ali proti je bila predvsem opisana v topikih na "Splošno, aktualno" ...

Vendar ne glede na to kako prohibicijo (in vse ostalo) v zvezi s travo logificiraš moraš na koncu izreči vrdnostno sodbo, ki pa  ni samo logična.

Če zadevo v kontekst Ganja marsha postavim, ti predlagam, da se sprehodiš mimo zborovanja ... jaz recimosem se.

Videla sem nekaj (morda 200 ljudi), ki so bili zeleni od zadetosti in sami sebi u iber pomembni v svojem super alter poslanstvu.

Kakšnih zdravih maldeničev in mladenk, doma skuhanega dizla, doma stkanega platna iz konopljine preje, vrvi iz konoplje, policaja, ki bi pisal listke ali pretepal protestnike, pa  nisem videla ... zatorej vsi argumenti, ki jih antiprohibicionisti tule navajajo, ne zdržijo in so zato en tak velik lari fari

moj argument morda ni logičen, je pa izkustven ... svojo logično izpeljavo gledanja na prohibicijo sem izpeljala ...

pri čemer pa me že sama misel, da bo trava dosegljiva mojim otrokom v štacuni tako kot alkohol ali cigarete, zmrazi do kosti ... sicer resda velja, da se cigaret in alkohola naj ne bi prodajalo mladoletnim, ama saj vsi vemo kakšna je praksa ... zato še enega splošno dostopnega strupa v družbi ne rabimo ...

ko pa bo slovenska država dosega civilizacijsko stopnjio kakšne nizozemske, v smislu, da bodo policaji in sodišča zares opravljali svojo preventivno družbeno vlogo, potem sem definitivno za to, da se trava legalizira ... do takrat, ko pa bo Slovenija hujša kot Teksas, pa naj ostane tako kot je ...


bp -  če si se že tako potrudil najti razlago o fak ju hitler, se boš lahko potrudil in našer razlago za pojem "zmernosti", kot ga pozna civiliziran svet, ne pa kot ga poznajo slovenski samozvani mirovniki ... tako da logika za mojim, kot ti temu rečeš izmikanju, je v tem, da če si res želiš vedeti boš itak našel, če pa se le želiš znašati nad mano, ti pa vsaj jaz kuriva za to ne mislim dat

z iskanjem lahko kar začneš, s sarkazmom na off ali on   Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #133 - 19.03.2005 at 13:01:39
 
ej petra a uni bonboncki k pise love gor pa so stirkotni izgledajo super  Grin

v sloveniji jih ni blo videt
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #134 - 19.03.2005 at 13:19:36
 
Quote:
ej petra a uni bonboncki k pise love gor pa so stirkotni izgledajo super  Grin

v sloveniji jih ni blo videt



www.drogart.org?  Roll Eyes
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 28