Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5336 times)
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Dvig iz pasivnosti v aktiven odnos do sveta
Reply #15 - 04.03.2005 at 09:40:21
 
Lilith wrote on 03.03.2005 at 14:11:53:
In ta isti svet doživljam kot Parisa, ki se je poskušal ogniti trpljenju na način, da se je izogibal izbiri. Jasni opredelitvi, po kateri poti bo v življenju šel. Vse v imenu nekega višjega cilja "ohranjanja harmonije".
To zame ni in ne more biti pot do osebne sreče.




Izbirati, opredeliti se, odločiti se, zame to ne pomeni iskanje osebne sreče, pač pa zrelega človeka, ki ima izoblikovana svoja stališča, vrednote, svojo etiko, ki v življenju z izbiranjem in odločanjem sledi svoji viziji in sprejema odgovornost in posledice zase, za svoje dejanja, pa naj mu to prinese srečo ali trpljenje.

Podobno kot pravi titud
Quote:
Pod  zasvojensotjo  s harmonijo jest razumem  bodisi navezanost na pra-enost (inafantilost na osebni in religioznost na družbeni ravni)  ali pa za enostransko  polastitev jaza s strani  sebstva (osebenega ali kolektivnega nezavednega).

vidim v ljudeh, ki so navidezno v harmoniji z vsemi in vsem, njihovo infantilnost, nezrelost, nesposobnost odločanja in izbiranja. So pa zato izoblikovali celo filozofijo, ki jim služi kot izgovor, da ostanejo infantilni in jo    p(r)odajajo kot nevem kakšno modrost.


Back to top
 
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Dvig iz pasivnosti v aktiven odnos do sveta
Reply #16 - 04.03.2005 at 09:48:00
 
mislim, da je dvig iz pasivnosti v aktiven odnos, že to, da ši npr. kavo skuhaš zato, ker si jo dejansko želiš in ne zato, ker jo pač piješ vsak dan... in podobno

skratka če počneš v življenju stvari, ki te osrečujejo, potem dejansko si aktiven (pa če tudi vse po vrsti pošiljaš v K...), drugače ne pomaga nobena teorija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Dvig iz pasivnosti v aktiven odnos do sveta
Reply #17 - 04.03.2005 at 09:48:12
 
lola wrote on 04.03.2005 at 09:40:21:
Izbirati, opredeliti se, odločiti se, zame to ne pomeni iskanje osebne sreče, pač pa zrelega človeka, ki ima izoblikovana svoja stališča, vrednote, svojo etiko, ki v življenju z izbiranjem in odločanjem sledi svoji viziji in sprejema odgovornost in posledice zase, za svoje dejanja, pa naj mu to prinese srečo ali trpljenje.

to je ena vrsta oseb.

Quote:
Podobno kot pravi titud
vidim v ljudeh, ki so navidezno v harmoniji z vsemi in vsem, njihovo infantilnost, nezrelost, nesposobnost odločanja in izbiranja. So pa zato izoblikovali celo filozofijo, ki jim služi kot izgovor, da ostanejo infantilni in jo p(r)odajajo kot nevem kakšno modrost.

to pa je druga vrsta oseb.

oboje sem ze osebno sprobu in tud opazu pr drugih... pa se mi zdi da to se ni to. da se neki manjka. je treba se naprej iskat in sprobavat.

moja molitev je, da bi bil stalno v druzbi iskrenih in zares srecnih oseb. ampak ta mi bo najbrz uslisana sele ko se bom tudi sam odlocil za njo. God helps those, who help themselves.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Dvig iz pasivnosti v aktiven odnos do sveta
Reply #18 - 04.03.2005 at 10:04:05
 
lola wrote on 04.03.2005 at 09:40:21:
Izbirati, opredeliti se, odločiti se, zame to ne pomeni iskanje osebne sreče, pač pa zrelega človeka, ki ima izoblikovana svoja stališča, vrednote, svojo etiko, ki v življenju z izbiranjem in odločanjem sledi svoji viziji in sprejema odgovornost in posledice zase, za svoje dejanja, pa naj mu to prinese srečo ali trpljenje.



Tudi če gre za trpljenje lahko rečemo temu iskanje sreče, saj gre pri tem za preseganje nekih naših vzorcev/blokad, ki jih moramo preseč.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Dvig iz pasivnosti v aktiven odnos do sveta
Reply #19 - 04.03.2005 at 10:10:12
 
Madan Gopal Das wrote on 04.03.2005 at 09:48:12:
to je ena vrsta oseb.

to pa je druga vrsta oseb.


Koliko vrst pa jih ti poznaš?


Quote:
oboje sem ze osebno sprobu in tud opazu pr drugih... pa se mi zdi da to se ni to. da se neki manjka. je treba se naprej iskat in sprobavat.


Kaj manjka? Zlasti prvi vrsti oseb?

Quote:
moja molitev je, da bi bil stalno v druzbi iskrenih in zares srecnih oseb. ampak ta mi bo najbrz uslisana sele ko se bom tudi sam odlocil za njo. God helps those, who help themselves.


Večna sreče? Pa saj to je to, kar prodajajo tisti s harmonijo.

Jaz bi raje rekla, da je možno, da obstaja zadovoljstvo, ker vedno slediš svoji poti. Ni pa nujno, da ta pot prinese samo in zgolj srečo. Ravno zato, ker izbiraš in se odločaš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Dvig iz pasivnosti v aktiven odnos do sveta
Reply #20 - 04.03.2005 at 10:18:36
 
lola wrote on 04.03.2005 at 10:10:12:
Koliko vrst pa jih ti poznaš?

3 vrste.

eni ki se odlocajo za narobe, eni ki se nocjo odlocat (ceprav imajo moznost, ampak je ne izkoriscajo zarad dolocenih razlogov) in tisti, ki se odlocajo za prav.

Quote:
Kaj manjka? Zlasti prvi vrsti oseb?

odgovor mas tukile... si si ze sama odgovorila

Quote:
Jaz bi raje rekla, da je možno, da obstaja zadovoljstvo, ker vedno slediš svoji poti. Ni pa nujno, da ta pot prinese samo in zgolj srečo. Ravno zato, ker izbiraš in se odločaš.

se prav prvi vrsti oseb manjka stalno in polno zadovoljstvo. oni okusajo le zacasno zadovoljstvo in posledicno zacasno trpljenje. tko se stalno vrtijo v krogu.

obstaja pa se tista tretja vrsta ljudi, ki se prav tako zavestno, prostovoljno in svobodno odlocajo, ampak oni se tekom ucenja vedno odlocijo za pravilnejse, dokler postopoma ne pridejo do podrocja, kjer je itak vse prav in tudi tam so naprej svobodni in se odlocajo po svoje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Dvig iz pasivnosti v aktiven odnos do sveta
Reply #21 - 04.03.2005 at 11:10:35
 
Madan Gopal Das wrote on 04.03.2005 at 10:18:36:
obstaja pa se tista tretja vrsta ljudi, ki se prav tako zavestno, prostovoljno in svobodno odlocajo, ampak oni se tekom ucenja vedno odlocijo za pravilnejse, dokler postopoma ne pridejo do podrocja, kjer je itak vse prav in tudi tam so naprej svobodni in se odlocajo po svoje.


A poznaš koga iz te skupine ?
In če ali živi tukaj, v našem kulturnem okolju ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Dvig iz pasivnosti v aktiven odnos do sveta
Reply #22 - 04.03.2005 at 11:39:58
 
vida wrote on 04.03.2005 at 11:10:35:
A poznaš koga iz te skupine ?

ene par jih poznam.

Quote:
In če ali živi tukaj, v našem kulturnem okolju ?

oseba iz tretje vrste se zna prilagodit vsakemu kulturnemu okolju, tko da lahko obstaja kjerkoli in kakorkoli popolnoma srecno. kulturno okolje mu ni niti inspiracija niti zaviranje pri njegovemu delovanju. on je onkraj tega, pa hkrati vse kar je, uporablja za prav namen. je v popolni harmoniji s sabo in okoljem.

tist k je iskren in ima zeljo, lahko dobi kontakt s tako osebo. tud jaz si zelim bit v druzbi takih oseb, sam sem zaenkrat se prevec navezan na druzbo neiskrenih in posledicno nesrecnih oseb. upam, da se bom cimprej spametoval. boljs enkrat k nikoli. mozno pa je.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Dvig iz pasivnosti v aktiven odnos do sveta
Reply #23 - 04.03.2005 at 12:03:16
 
Lilith wrote on 04.03.2005 at 08:54:31:
Kar omenjaš (btw hvala za link) je zelo podoben mehanizem če potegnem analogijo siljenja sebe v nekaj, kar nisi.
Razlika je v tem, da v hlastanju po prisilni sreči se človek kar preveč aktivira in posledično utrudi in mu itak zmanjka časa za srečo...pri siljenju v harmonijo pa ne rabiš kaj dosti narediti, celo kontraindicirano je karkoli počet, ker te vsako dejanje razmeji od ostalih kot individuma in posledično manj dosegaš harmonijo z drugimi. Se pravi razlika je na liniji aktivnost - pasivnost.


Siljenje predpostvlja, da harmonije ni, da jo jo potrebno šele vzpostvt, da je harmonija  ideal, za katerga se je potrebno prizadevat,  v bistvu  utopija kot srečna država  v platonovem smislu. To je po moje aktiven odnos do harmonje.

Pasiven pa je tisti, po katerem se predpostavlja, da je vse že samo po seb v harmoniji in da vsi s svojim dejanji samo vnašamo predvsem nered in nesorazmerja v to harmonijo. Seveda je pasiven odnos hkrat aktiven, če v tak odnos do harmonije skušamo prisijevat tud drugega. To pa  bistvu pomeni nč druge kot to, da sam ne verjameš v možnost obstoja  harmonije tukaj in zdaj. Ker če je, pol je za  vse.

Jest  nek verjamem v možnost samorealizacije na način,  da se nehaš posiljevat  z zadovoljevanjem nikdar do konca realiziranimih predstav o sreči in da hkart nehaš s temi svojimi predstavami poslijevat tud druge. Harmonija je za vse, je cleovita in univerzalna al pa je ni.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Dvig iz pasivnosti v aktiven odnos do sveta
Reply #24 - 04.03.2005 at 20:20:24
 
Petra. wrote on 04.03.2005 at 20:18:52:
predvsem društvo SONCE, Sinjeoka

za osebno in dUhowno rast samih kloVnow Grin

right here, right now


sam nekam se je precednik zgubu Grin



pa sem mu lEPO non stop pela:

3 MESEČNI PLAN!!!


res kak Pevc,  Shocked Roll Eyes Tongue :bla:

še korenčka ne zna v ČEBULO namakat Grin
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pages: 1 2