Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 
(Read 53752 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #165 - 07.01.2005 at 14:19:52
 
Quote:
Ja. Ko si zmožen obstojati sam in to celo z veseljem, potem šele lahko to privlačnost jemlješ kot igro in se je veseliš, ker se tega več ne želiš znebit in nima več tega fatalnega pomena.


Paradoks je tud, da ko si zares  spsoben obstojati sam, je ta samost zate  čist brez vsake  vrednosti. Dragocena je samo, dokler vlečeš  nase stavri, ki jih moraš na poti k seb nujno predelat. Šele pol,  ko si  se ozavestu v svoji  celosti,  ti postanejo drugi neskončno  zanimivi in dragoceni, ker si  tud njih enako kot sebe  sposoben ugledat   v njihovi celosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi...
Guest




Re: Ultimat?
Reply #166 - 07.01.2005 at 17:05:39
 
Quote:
Pa če že sprejmem to, kar praviš, upam, da vidiš tudi možnost, da sta pa morda starša bila tista, ki sta iskala zavezništvo in na nek način pomoč pri meni, ker jima on ne priznava avtoritete.


To pomeni, da ga imata na vrvici in se ni osamosvojil, ker drugače, ne bi bio upora proti avtoriteti, ali kakor on pravi, da je ne priznava.
Tudi njegova odvisnost, je znak ujetosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Ultimat?
Reply #167 - 07.01.2005 at 22:35:44
 
Zanimivo je to, kako včasih verjamemo, da obvladujemo situacijo, da nadzorujemo informacije, ki ne/smejo naprej, etc.

Nekoga prav vidiš, kako živi v prepričanju, da mi ničesar ne vemo (ker je on neki osebi zabičal, da ne sme povedat naprej), ... vendar, če samo enemu poveš, ni šans, da bi ti še naprej 'kontroliral' to informacijo. 'Nenadzorovano' bo odšla naprej, kamor je pač namenjena, ...

Torej dotični tipček (od Loops), zdej bom spet arhetipsko, je mogoče eden od unih, ki imajo določene svoje skrivnosti (igralništvo, ladies, ...) in verjamejo, da jih lahko in časovno uskladijo in se neopazno (iz nekih 'družbeno' nedopustnih razlogov), naskrivaj udejstvujejo v njih, in iz istih razlogov 'navzven'/pred relevantno avtoriteto/starši keeping up the impecable appearances.  Roll Eyes

Če je to to, potem si mu Loops, sesula temelje.  Roll Eyes
Če je to to, upam tut, da nase ne vlečeš krivdnih občutkov.
Mora pa bit tut en poseben 'težek' karakter, če še nič ni poklical in to ... pa še, med dvema se je odločil za mamo namesto za družico. Lahko bi bil tut vse skupi obrnu na šalo, bi bila čist druga zgodba zdej.

& if only i would/n't ... etc.  Cheesy

je pa že za neki dobr tole, i believe.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Ultimat?
Reply #168 - 09.01.2005 at 17:46:12
 
Gru Gru wrote on 07.01.2005 at 09:53:09:
Včasih rabimo neko lekcijo večkrat ponavljat, dokler se globoko v sebi na zavemo, da se nam ena in ista lekcija ponavlja tok časa, dokler je ne osvojimo. Ko se jo naučimo, sprejmemo resničnost, dejanskost nečesa, se nam ne ponavlja več.

Smo mala pikica v prostranem svetu.

Smo v precejšni meri za svoje počutje odgovorni čist sami.


gru gru,  Gru Gru  Cheesy

torej je tudi druga pikica čist sama odgovorna za svoje počutje (če se navežem na konkreten primer).

Vsi skupaj smo torej same odgovorne pikice, pogojno, t.j., če prevzameš odgovornost. Ravno tu tiči zajec. Kdo je kriv, najbolje, da je nekdo drug, ker če sem jaz kriv, potem me ne bodo imeli radi, potem sem pa res en 'miserable', torej so vsi imeli prav, nič nisem vreden. Šibka samopodoba je pa domena vzgoje, bi domnevala. Sicer tudi Biblija napeljuje naj otroke tepemo dokler so majhni, tko, da kdo bi vedel ...

Torej, iz tega sklepam, da je v razmerju med starši in tem dečkom vse v ravnovesju, oni ga imajo takega kakršen je on postal v svetu, kakršnega so oni skreirali zanj, da ne rečem, si ga zaslužjo takšnega.

Žalosten del zgodbe pa je v tem, da se ta dečko zarad tega ne znajde dobr na partnerskem področju in bi lahko postal tudi jezen/nestrpen/sovražen do žensk, kjer bo vsak odnos konflikten, dokler se ne 'pozdravi'. With Love&Light that is Wink.

Lp  Smiley

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ultimat?
Reply #169 - 10.01.2005 at 09:09:30
 
Konec tedna sem ga poklicala, če bi se dobila, odvrnil je, da ne, in se kar sam dopolnil, da mi je to ful zameril. Rekla sem, da je to odločitev, torej to tako želi, in bi lahko že prej povedal (če bi imel jajca), da mu ni z mano za biti. Zato je še enkrat razločno ponovil, da mu ni z mano za biti. Tongue. Rekla sem:"ok".

The bad part je, da mu ne verjamem. No, in zdaj delam na tem, da vsaj spoštujem kar je rekel, razočarana, kako brezplodno je lahko vlaganje energije v zvezo, če ni stoodstodno in kako čas hitro beži.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ultimat?
Reply #170 - 10.01.2005 at 09:18:37
 
Quote:
razočarana, kako brezplodno je lahko vlaganje energije v zvezo, če ni stoodstodno in kako čas hitro beži.

se strinjam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Ultimat?
Reply #171 - 10.01.2005 at 09:29:07
 
Quote:
če ni stoodstodno


Kaj sploh je v življenju stoodstotno?

Razen smrti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ultimat?
Reply #172 - 10.01.2005 at 10:26:21
 
lola wrote on 10.01.2005 at 09:29:07:
Kaj sploh je v življenju stoodstotno?

Razen smrti.

se strinjam. tisto kar se rodi, stoodstotno tudi umre. tisto kar se ne rodi, stoodstotno nikoli ne umre. tisto kar se zacne, se konca. tisto kar se ne zacne se nikoli ne konca. isto je pr odnosih.

kdo je "tist", ki lahko zazna/opazi, da se nekaj rodi/zacne in nekaj umre/konca? cista zavest. kako to? ker ona spada v ciz drugo kategorijo resnicnosti, kot minljiva materija. ce nekdo s pomocjo meditacije realizira, da je cista zavest, takrat ga minljivost oz. stalna spremenljivost materije ne vznemirja vec. ampak kot vemo, to se ni konc samo-spoznanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Ultimat?
Reply #173 - 10.01.2005 at 10:37:47
 
lola wrote on 10.01.2005 at 09:29:07:
Kaj sploh je v življenju stoodstotno?



Pravzaprav sem imela v mislih to, da ko vstopamo v odnose z drugimi ljudmi, pa tudi ko živimo v teh odnosih, ne moremo biti stoprocentni, kaj bomo prejeli, kaj doživeli. V odnose lahko vstopamo z vso   predanostjo, ki jo premoremo in z zaupanjem, da tudi druga oseba čuti enako, ne moremo pa biti  stoprocentni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #174 - 10.01.2005 at 12:52:19
 
Loops, po moje   je kljub temu dobr  k drugmu pristopat s 100% predanostjo, ker če z energijo ne kalkuliraš, pol se   tud ne moreš 'zainvestirat'. Tak pristop  je po moje najtežji ultimat, ki jih človk lahko postavi drugmu človeku, ker  mu s tem  povzroči tako obremenitu, da je pripravljen ta  storit čist vse, da bi se je znebu. Zato ob postavitvi takega ultimata ne rabš nardit nč drugega kot sočustvovat oz. pokazat razumevanje za njegovo trpljenje, ki je nujna posledica tako  njegovega sprejetja kot zavrnitve  tvojga 'ultimata'. Če tega trpljenja oz. sočustvovanja s trpljenjem drugega ni, pol je odnos po moje lahko le enostranska ali  obojestranska kalkulcija, v katero  se gre z vnaprejšnjim  zavedanjem rizika,  da se je mogoče tud  'zainvestirat'.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Ultimat?
Reply #175 - 11.01.2005 at 08:37:13
 
lola wrote on 10.01.2005 at 09:29:07:
Kaj sploh je v življenju stoodstotno?

Razen smrti.


Ne ne drži.

100% je tisto kar predstavlja v nekem dogovoru 100%. (?!^˘^˘ß¤)

Torej v življenju je vse 100%.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #176 - 11.01.2005 at 09:04:25
 
It v odnos brezpogojno ni nobena naivnost, ker če nč ne kalkuliraš enostvno ne moreš bit izigran. Ko izražiš  pripravljenost, da se boš drugemu  v celoti predal,  ti ta drugi ne itak more vzet ničesar, kar mu ti nis pripravljen dat. To je edina možna zaščita pred manipulicijo z drugim in drugega pred  tabo, ki jo jest poznam. Seveda se tak odnos lahko konča tragično zate al pa za oba, (življenje in literatura sta  vse polna takih primerov), ampak to ne pomen, da je ljubezen samo  zato treba imet  za izraz  naivnosti.  Dejansko dozoret  je mogoče edino v ljubezenskem odnosu, dokaz za to pa je dejstvo, da  še tako samozgrajena osebnost ni imuna pred totalno 'naivnostjo', če se zaljubi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Ultimat?
Reply #177 - 11.01.2005 at 09:21:59
 
titud wrote on 11.01.2005 at 09:04:25:
It v odnos brezpogojno ni nobena naivnost, ker če nč ne kalkuliraš enostvno ne moreš bit izigran.


Pozabljaš na nezavedne kalkulacije in pričakovanja. Kako bi si sicer razlagal "zavestno" in "brezpogojno" vstopanje v destruktivne odnose?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ultimat?
Reply #178 - 11.01.2005 at 09:42:36
 
titud wrote on 11.01.2005 at 09:04:25:
It v odnos brezpogojno ni nobena naivnost, ker če nč ne kalkuliraš enostvno ne moreš bit izigran. Ko izražiš  pripravljenost, da se boš drugemu  v celoti predal,  ti ta drugi ne itak more vzet ničesar, kar mu ti nis pripravljen dat. To je edina možna zaščita pred manipulicijo z drugim in drugega pred  tabo, ki jo jest poznam.


A zaščita pred manipulacijo pa ni kalkuliranje, pa četud je predaja? Poznaš njen efekt in jo zato uporabiš. Niti se ne predajaš v celoti, če nekomu nekaj nisi pripravljen dati in zato predaja???
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #179 - 11.01.2005 at 10:05:31
 
Lilith wrote on 11.01.2005 at 09:21:59:
Pozabljaš na nezavedne kalkulacije in pričakovanja. Kako bi si sicer razlagal "zavestno" in "brezpogojno" vstopanje v destruktivne odnose?


Za te pač ne moreš bit  v naprej pripravljen oz.se jim v naprej izognt, ker se razkrijeo šele skoz destruktivnost odnosa samega. V tem je tragika  vseh velikih ljubezenskih zgodb, ki jim ni usojeno preživet (v bistvu jih ravno ta tragika dela velike).  To, da jim ni usojeno preživet, pa še ni razlog, da bi se jih  človk izogibal ali da bi bolje vanje  ne vstopat.  Kdor tak odnos  da skoz,  kljub destruktivnosti zanjga zihr ni nekaj praznega/nesmiselnga oz. nekaj, kar bi blo boljš, če ne bi doživu.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14