Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 
(Read 53744 times)
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ultimat?
Reply #180 - 11.01.2005 at 10:05:47
 
sinjeoka wrote on 11.01.2005 at 08:23:23:
Ne vem no Loops, kdaj boš dojela, da ljubezni ne moreš izsiljevati, niti na način ne, da v odnosu daješ še več in še več in še več ljubezni. S takim načinom se boš večno lovila na moške, ki bodo to znali izkoristiti - kdo pa ne bi mnogo dobil za nič? Oziroma vsak dan več za vsak dan manj dajanja? Če responda in vrnjene ljubezni ni, je nikoli ne bo, pa če boš ali ne boš v odnos vlagala več/manj ljubezni. Končni efekt zate bo vedno, da boš iz odnosa izšla pregorena in zapuščena.


Si mi zdala mislit. Dajanje ljubezni je res velikokrat zgolj sebičnega značaja, ker ne znam v določeni situaciji reagirati, in se odločim v smislu mirne vesti in tako pridobljen čas lahko potem komaj uporabim za vpogled vase, ker si ponavadi moram odpustiti igranje in razumeti neko dejanje. To je pa daleč od naivnosti, a ne?

Se ti zdi, da izsiljujem ljubezen? Ne vem, zavestno ziher ne bi želela tega. Pa verjamem, da se človek nauči, če še osel gre samo kolikokrat? na led, upam vsaj no, da sprejmeš da ni responda, sam to še ne pomeni, da ni ljubezni. Verjamem v love after love.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ultimat?
Reply #181 - 11.01.2005 at 10:22:43
 
titud wrote on 11.01.2005 at 10:05:31:
Za te pač ne moreš bit  v naprej pripravljen oz.se jim v naprej izognt, ker se razkrijeo šele skoz destruktivnost odnosa samega. V tem je tragika  vseh velikih ljubezenskih zgodb, ki jim ni usojeno preživet (v bistvu jih ravno ta tragika dela velike).  To, da jim ni usojeno preživet, pa še ni razlog, da bi se jih  človk izogibal ali da bi bolje vanje  ne vstopat.  Kdor tak odnos da skoz,  kljub destruktivnosti zanjga zihr ni nekaj praznega/nesmiselnga oz. nekaj, kar bi blo boljš, če ne bi doživu.

in kaj je smisel tazga odnosa pol? kaj je smisel zacasne "ljubezni"? a to da opazmo, da nas dozivetje zacasne ljubezni moti, nakazuje na naso zeljo po trajni/neomejeni/brezpogojni ljubezni? al ti vids se kater drug smisel?

in cez kolk takih zacasnih ljubezni je treba se it, da bomo spoznal njen princip/smisel in se ji pol lahko zavestno izognil v prihodnje? najbrz takrat ko bo ta ocitna zelja po vecni ljubezni mocnejsa kot trenutna zasvojenost z minljivimi.

zacasni odnosi in tudi ne-odnosi so za nas nekaj neizpolnjujocega. oboje je off-Center. ce vidmo, da je to tko in da s tem nismo zadovoljni nam bo s pomocjo nase iskrenosti uspel ugledat Center.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ultimat?
Reply #182 - 11.01.2005 at 10:33:51
 
sinjeoka wrote on 11.01.2005 at 10:27:42:
za ljubezenski odnos je najmanjši skupni demnominator, ki je potreben da zadeva klapa, želja po opuščanju lastnega egiča (torej tudi svojih malih in velikih odvisnosti)

kaj pa pol ko egica recmo ni vec? a pol odnos sploh lahko se obstaja? in ce ja, med kom, ce egica/identiete ni vec? ce je opuscanje lastnega egica najmanjsi skupni denominator, kater je pol se drug?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #183 - 11.01.2005 at 11:04:32
 
Quote:
A zaščita pred manipulacijo pa ni kalkuliranje, pa četud je predaja? Poznaš njen efekt in jo zato uporabiš. Niti se ne predajaš v celoti, če nekomu nekaj nisi pripravljen dati in zato predaja???


Ja, dobro tole: ker nekomu nekaj nekaj nis pripravljen/sposoben  dat, se mu predaš v celot. Zakaj bi analiziral vzorce,  motive in argumente, zakaj nočeš/ne moreš nečesa nekomu dat in bi kalkuliralkuliral pod kašnimi pogoji bi  mu pripravljen to dat, če je kalukalcuija vseh kalkulacaj itak brezpogojna predaja? Šele  skoz brezpogojno   predajo se izkaže, kaj za  drugega  dejansko nimaš in mu s tem ne moreš dat, oz. boljš povedan, kaj vse drugi od tebe ni  sposoben sprejet. Tle se pol pokaže  tista tragika, iz katere se v  ljubezenskem partnerskem odnosu napaja  neizčrpna dinamiko po  preseganju drug drugega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ultimat?
Reply #184 - 11.01.2005 at 11:24:12
 
titud wrote on 11.01.2005 at 11:04:32:
Tle se pol pokaže  tista tragika, iz katere se v  ljubezenskem partnerskem odnosu napaja  neizčrpna dinamiko po  preseganju drug drugega.

kako je lahko "neizcrpna" dinamika, ce pa se odnos prekine?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #185 - 11.01.2005 at 11:39:02
 
Madan Gopal Das wrote on 11.01.2005 at 10:22:43:
in kaj je smisel tazga odnosa pol? kaj je smisel zacasne "ljubezni"? a to da opazmo, da nas dozivetje zacasne ljubezni moti, nakazuje na naso zeljo po trajni/neomejeni/brezpogojni ljubezni? al ti vids se kater drug smisel?

in cez kolk takih zacasnih ljubezni je treba se it, da bomo spoznal njen princip/smisel in se ji pol lahko zavestno izognil v prihodnje? najbrz takrat ko bo ta ocitna zelja po vecni ljubezni mocnejsa kot trenutna zasvojenost z minljivimi.

zacasni odnosi in tudi ne-odnosi so za nas nekaj neizpolnjujocega. oboje je off-Center. ce vidmo, da je to tko in da s tem nismo zadovoljni nam bo s pomocjo nase iskrenosti uspel ugledat Center.


Vsaka iskrena ljubezen polna/izpolnjujoča in s tem večna tud če je omejna  trajanjem  življenja ali samo obdobjem v življenju. Bi se strinjal v bistvu z hinujsko tezo, da  človk v življenju gre skoz nekaj razvojnjih  osebnostnih preobrazb, ki majo čist isti pomen kot reinkarnacije, ker telo ki ga dobimo ob rosjtvu v bistvu ni več tisto, ki ga zapustimo ob starosti/smrti.  Zarad tega ne more bit stvar, ki nas zpolnjuje v nekem odobju, manj vredna, samo zato, ker nas ne more v drugem oz. zato ker v tem smislu ne more bit večna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Ultimat?
Reply #186 - 11.01.2005 at 11:41:21
 
Se ne spominjam vprašanja, ki sem ga čisto mogoče nekoč zastavil Konfuziju, mojemu prijatelju. Je bilo bojda o krmarjenju skozi projekt v službi, ali o planiranju kolobarjenja vrtička sredi februarja, ali celo o globinah najinega odnosa z mojo boljšo polovico?
Se pa spominjam njegovega odgovora:
"Bk, namen detajla je postaviti piko na i, če pa je detajl namen, je samo pika."
"Na čem?", sem bleknil.
"Točno", se je zarežal.
Iz odseva bukve v mojih modrih očeh je razbral, da potrebujem kaj konkretnega, zato je dodal, da je ženski popek med predigro presenetljivo mamljiva skodelica za smetano z zrelo jagodo na sredi, da je takisto res primerna čaša za penino in da kapljice, ki polzijo navzdol, delujejo dražljivo za oba. Da pa je neprimerno verjetno, če ti jagoda deluje ne dovolj zrelo in iščeš primernejšo, tudi, če se ti zdi srebrna radgonska penina presuha in se sicer zelo lepo opravičiš, ter skočiš, hitro kar se da, v bližnjo trgovino po zlato, ki da je slajša. Da pika bo, a ne na predigro. Mi je pojasnjeval še nekaj o kaminu in brezovih polenih, o vplivu Ravelovega Bolera na vlago, o zimski dlaki na koži, o..., ampak moja pozornost je bila osredotočena na popek, pa sem ostalo poslušal površno preveč.
Ko sem prebiral polemike o medosebnih ljubezenskih odnosih, v kar se je osnovni prispevek o ultimatu razvil, sem se spet spomnil prijateljevega odgovora. Nikoli ne pozabi na i, karkoli že to komu pomeni. Ker je ljudi kar nekaj, je približno kar nekaj tudi predstav o tem, kaj odnos je in kaj ga sestavlja in vse te predstave so prave, dokler so vsi ali oba zadovoljni. Ko odnos ni več zadovoljujoč za enega, ali oba, ali več njih, pa zopet ni nekega enotnega recepta, kako ga izboljšati, nadgraditi ali prekiniti. Vsakdo išče njegovi situaciji najprimernejše rešitve, glede na svoje znanje, izkušnje, vzorce, moč, vizijo. A karkoli že počne, naj ne pozabi, zakaj.
Sem hotel napisati nekaj o ultimatu in ostalih detajlih, ampak to je tako ali tako le moje laično in površno razumevanje…ali nerazumevanje odnosa.

en bk
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ultimat?
Reply #187 - 11.01.2005 at 11:43:14
 
sinjeoka wrote on 11.01.2005 at 10:30:16:
Ljubezen v partnerstvu pač ni sebična, je pa nujen pogoj, da je vzajemna. vzajemnost pa ne enačit s sebičnostjo


Po moje se brez predhodne sebičnosti vzajemnost niti ne more vzpostaviti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #188 - 11.01.2005 at 11:51:26
 
sinjeoka wrote on 11.01.2005 at 10:27:42:
mešaš hruške in jabolka

zaljubljenost še ni ljubezen

za ljubezenski odnos je najmanjši skupni demnominator, ki je potreben da zadeva klapa, želja po opuščanju lastnega egiča (torej tudi svojih malih in velikih odvisnosti)


Zaljubljenost je ljubezen. Ni hruška, ampak jabolko cvet/popek,  preden je postalo plod.

V zaljubljenosti tvoj egič ugnezdi  egič  drugega, v zreli ljubezni pa se ga nauči  priznavat, spoštovat,   občudovat. Le tako negovani lahko egiči dozorijo  v  zdrave  užitne  plodove,  ki se  jih lahko brez stresa in bolečine odtrga in z užitkom konzumira.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ultimat?
Reply #189 - 11.01.2005 at 11:53:19
 
titud wrote on 11.01.2005 at 11:39:02:
Vsaka iskrena ljubezen polna/izpolnjujoča in s tem večna tud če je omejna  trajanjem  življenja ali samo obdobjem v življenju.

vecna, tud ce je omejena z obdobjem? tole mi ne gre ciz skp... kako gre pa teb?

Quote:
Bi se strinjal v bistvu z hinujsko tezo, da  človk v življenju gre skoz nekaj razvojnjih  osebnostnih preobrazb, ki majo čist isti pomen kot reinkarnacije, ker telo ki ga dobimo ob rosjtvu v bistvu ni več tisto, ki ga zapustimo ob starosti/smrti.  Zarad tega ne more bit stvar, ki nas zpolnjuje v nekem odobju, manj vredna, samo zato, ker nas ne more v drugem oz. zato ker v tem smislu ne more bit večna.

za vecno ljubezen ni misljena tista minljiva, ki se jovo na novo vzpostavlja in rusi oz. ponavlja znotri obdobja ponavljajocih se rojstev in smrti, torej v materiji v nedogled. temu se rece stalno zvecenje ze prezvecenega. vecna ljubezen je onkraj materije (casa in prostora), ki omejuje enoto zavesti (a ne tudi Nadzavesti). a vendar je tudi v transcedentu neka locina med ljubljenim (Nadzavestjo) in ljubimcem (enoto zavesti), ki pa ni iz materije (omejen cas, prostor), ampak iz necesa spiritualnega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Ultimat?
Reply #190 - 11.01.2005 at 11:55:58
 
titud wrote on 11.01.2005 at 11:51:26:
Zaljubljenost je ljubezen.

Ne. Zaljubljenost ni ljubezen, pač pa zgolj projekcija.
(omg, ne morem verjeti, da sem jaz sploh napisala besedo na p.... Roll Eyes )
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #191 - 11.01.2005 at 12:03:34
 
Madan Gopal Das wrote on 11.01.2005 at 11:24:12:
kako je lahko "neizcrpna" dinamika, ce pa se odnos prekine?


Dinamike odnosa ne more prekint prekintu odnosa. Smrt partnerja npr. ne igra tle nobene vloge, v tem smislu je ljubezen večna. Gre tud  za love after love al pa za poskuse preigravnja  v bistvu iste dinamike z drugimi. V bistvu poskuse oživljanja ene iste ljubezni, ker verjamem, da je ljubezen v bistvu lahko samo ena in konkretna za cel lajf.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #192 - 11.01.2005 at 12:12:05
 
Lilith wrote on 11.01.2005 at 11:55:58:
Ne. Zaljubljenost ni ljubezen, pač pa zgolj projekcija.
(omg, ne morem verjeti, da sem jaz sploh napisala besedo na p.... Roll Eyes )


Projekcija je ta konkreten  drugi, ne pa ljubezen kot čustvo. To je iskreno, samo se zarad te projekcije v (ne)konkretnega drugega  lahko izkaže za neživljenjsko.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ultimat?
Reply #193 - 11.01.2005 at 12:22:08
 
Razliko med zaljubljenostjo in ljubeznijo jaz vidim predvsem v tem, da je zaljubljenost energija, ki jo prejmeš od nekoga ali nečesa "zunaj" in ti je povšeči. Obstaja tudi takšna, ki ti ni povšeči, ki te pritegne nase, ker je močnejša, z namenom, da te očisti. Razumevanje obeh in pristajanje na obe kot eno, to bi lahko bila ljubezen.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ultimat?
Reply #194 - 11.01.2005 at 12:23:10
 
titud wrote on 11.01.2005 at 12:03:34:
Dinamike odnosa ne more prekint prekintu odnosa. Smrt partnerja npr. ne igra tle nobene vloge, v tem smislu je ljubezen večna. Gre tud  za love after love al pa za poskuse preigravnja  v bistvu iste dinamike z drugimi. V bistvu poskuse oživljanja ene iste ljubezni, ker verjamem, da je ljubezen v bistvu lahko samo ena in konkretna za cel lajf.

spet ti na tole lahko se enkrat nalimam prejsni moj post, ki si ga najbrz spregledal.

titud wrote on 11.01.2005 at 11:39:02:
Vsaka iskrena ljubezen polna/izpolnjujoča in s tem večna tud če je omejna  trajanjem  življenja ali samo obdobjem v življenju.

vecna, tud ce je omejena z obdobjem? tole mi ne gre ciz skp... kako gre pa teb?

Quote:
Bi se strinjal v bistvu z hinujsko tezo, da  človk v življenju gre skoz nekaj razvojnjih  osebnostnih preobrazb, ki majo čist isti pomen kot reinkarnacije, ker telo ki ga dobimo ob rosjtvu v bistvu ni več tisto, ki ga zapustimo ob starosti/smrti.  Zarad tega ne more bit stvar, ki nas zpolnjuje v nekem odobju, manj vredna, samo zato, ker nas ne more v drugem oz. zato ker v tem smislu ne more bit večna.

za vecno ljubezen ni misljena tista minljiva, ki se jovo na novo vzpostavlja in rusi oz. ponavlja znotri obdobja ponavljajocih se rojstev in smrti, torej v materiji v nedogled. temu se rece stalno zvecenje ze prezvecenega. vecna ljubezen je onkraj materije (casa in prostora), ki trenutno omejuje enoto zavesti/pravega-nas (a ne tudi Nadzavesti). a vendar je tudi v transcendentu neka locina med ljubljenim (Nadzavestjo) in ljubimcem (enoto zavesti), ki pa ni iz materije (omejen cas, prostor), ampak iz necesa spiritualnega. tisto je vecna ljubezen o kateri govori Vedska literatura (in katero si mi vsi zelimo direktno in indirektno zivet, sam da trenutno iscemo na napacnem koncu ob nepravem casu) . ta ljubezen je tko kvalitativno kot kvantitativno kategoricno razlicna od zvecenja prezvecenga znotri materije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14