Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 14
(Read 54090 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Ultimat?
Reply #120 - 03.01.2005 at 13:11:19
 
titud wrote on 03.01.2005 at 12:32:59:
Po  moje spoznanje, da z nekom ne moreš presečt nekega vzorca/travme, ni pameten  razlog za rahod, ker te ravno ta drugi na obstoj tega vzorca sploh opozarja. Ker  bi se ti brez nje/njega   ta vzorc sploh ne bi pojavu kot problem,  se s tem problemom  brez njega tud soočit  ne moreš (razen po logiki, da z odpravo partnerja odpraviš tudi problem).


Se strinjam, da je partner v tem primeru zrcalo našega vzorca. In torej nujen element za prvo soočenje. V nadaljevanju pa se razhajava v pogledih:


Quote:
Tko da edina  res praktična rešitu je, da se hkart naučiš živet s partnerjem in s svojim vzorcem na način,  da  se naučiš živet s problemom.  To lekcijo morata seveda vzet oba ob zavedanju, da v bistvu nista onadva problem drug drugmu, ampak da mata probleme vsak z omejitvami svojega lastnega sveta.  



Bom poskusila tule preiti na konkretni primer, ker na ta način lažje sporočam svoje misli. Recimo, da je tvoj vzorec iskati napr. alkoholika (psihološka ozadja so lahko - najti nekoga, ki te zavrača, si ne pusti blizu, se ob njem ne počutiš varnega...)
A ni bolje poskusiti najti to, kar potrebuješ, v sebi. Napr. najti varnost v sebi. Ker potem ne bo več potrebe obešati se na alkoholika (vse to z nezavednim motivom, da bi pa tokrat le bilo drugače).
Zakaj bi kdo sploh hotel živeti z alkoholikom oz. zakaj bi bilo bolje naučiti se živeti s takim človekom?

Morda bi tvoja teza še veljala, če bi oba parterja imela kapaciteto in željo po osebni transformaciji. Da bi pa tole bilo zgolj enosmerno, se mi pa ne zdi pametno.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #121 - 03.01.2005 at 13:51:41
 
Quote:
Meni so preveč pomembni tisti, ki mi vzbujajo občutke, ki jih ne želim občutiti. Ker jih več ne bi rada občutila. Mogoče, ker tisti, ki so ok, itak vem, da so ok.  

Kako v sebi spremeniti prepričanje, če pa je prepričanje??? Če se zavedaš, da si prepričan, potem po moje več nisi.





Pri sebi opažam, da , če se zavedam nekega prepričanja, prepričanje še vedno obstaja, lahko pa potem zavestno drugače reagiram na neke občutke, kot, če se tega ne bi zavedal.
Primer : Lahko sem odvisen od alkohola in če se zavedam svoje odvisnosti in da mi to škodi, še vedno lahko obstaja želja po alkoholu, lahko pa se zavestno ustavim, ko se pojavi želja.

Prepričanje ( ali pa le naša čustvena reakcija ) izgine šele čez čas. Ko s svojo zavestno voljo vplivam na nekaj, kar je globljega in bolj zasidranega v meni.
Rabim novo prepričanje, ki izpodbija staro.

Če se mi dogaja, da mi ljudje vzbujajo občutke, ki jih več nočem, to pomeni le, da sem se jih začel zavedati, na podzavestni ravni pa še vedno verjamem, da je to dobro ali pa normalno občutiti.
Sigurno še vedno v nekaj zelo močno verjameš in posledica so občutki, ki jih ne maraš.
Sam rešujem take stvari s samoopazovanjem svojih misli. Da um razmišlja neodvisno od občutkov, brez poistovetenja. Ni lahko, saj na nek način delaš proti sebi, hočeš spremeniti svoj program.

Pač menim, da nima smisla vztrajati v neki zvezi, kjer ni sodelovanja. Če recimo mene moti, da partnerka kadi, partnerka pa reče, da se ne misli odpovedati in če ji postavim ultimat. Bo to v njej vzbudilo veliko zamero, bo ji pomenil znak nesprejemanja...in tudi, če bo nehala kaditi, s tem ne bo rešila svojega problema, kar pomeni, da bo vzrok še vedno obstajal in bo povzročil nemir, razdraženost ali kakšno drugo odvisnost.
Vse pa se bo odražalo na odnosu....kar pomeni napeto ozračje in prej ali slej beg.
Za kakšno spremembo, kot je že bilo omenjeno, mora biti obojestranska želja in podpora.
Če nekdo nima želje nehati kaditi, potem pač ne verjame, da počne kaj narobe. In zakaj bi nehal ? Zaradi drugega sigurno ne. Saj vse, kar počnemo, verjamemo, da je to dobro za nas. Nihče ne mara občutkov krivde.

Sigurno obstaja želja ljudem pomagati, privlačijo me ljudje, ki kažejo znake, da so ubogi, da so žrtve in tu se pojavi moj um, ki se takoj aktivira. Um je nekaj prepoznal, nekaj, kar je v njem samem. Vzbudilo je pozornost, pozornost so vzbudili občutki, ki jih je izražala  druga oseba. In...a ni nekaj najlepšega, že od otroštva, če z nečim vzbudimo svojo pozornost ? Zato iščemo takšne ljudi.
Kaj je bilo tisto, ko sem dobil pozornost ? Kakšni občutki so bili v meni ?
in...na koncu ugotovim....da sem vse to jaz, kar vidim v drugih.  Privlačijo me takšni ljudje, kakršen sem sam.
Če sam nisem zadovoljen s sabo, če sem zamorjen, če se pomilujem, če verjamem, da sem žrtev, da so za vse krivi drugi, potem bom pomagal drugim, saj iščem objekt, kjer moj um dobi pozornost, saj, če so krivi drugi, potem tudi drugi morajo pomagati. In to je igra...včasih sem žrtev, včasih pomagač....
In zakaj še vedno to počnem, če pa ne maram teh občutkov.....
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #122 - 03.01.2005 at 14:19:03
 
Quote:
Meni so preveč pomembni tisti, ki mi vzbujajo občutke, ki jih ne želim občutiti. Ker jih več ne bi rada občutila. Mogoče, ker tisti, ki so ok, itak vem, da so ok.  

Kako v sebi spremeniti prepričanje, če pa je prepričanje??? Če se zavedaš, da si prepričan, potem po moje več nisi.



Prepričanja samo  so o.k., nas tud pri drugmu tko privlačjo kot odbijajo. Človeka brez prepičinanj  oz. človeka, ki je sposoben svoja 'prepričanja' ves čas nekomu na ljubo spreminjat, je težko vzljubit. Zato tud ni treba imet za motiv, da si z drugmu zato, da boš spreminjal lastna ali pa njegova  prepričanja. Je pa res dobr, da ti jih ta drugi ozvesti in ti njemu, ker pol se obema razkriva, kdo sploh sta in s kom imata opravka.  Ker šele pol, ko se spoznata  taka kot dejasnko sta,   se lahko sprejmeta, vse ostalo je samo spreminjanje in prilgajanjanje, ki je spolezek teren za vzajemno  osebnostna rast.

Ta zavest o lastni pripičanosti o nečem še ne pomen, da se temu preprepričanju odpoveduješ. Pomen, da ga lahko predstaviš drugemu na način, da se tud  sam zaveda pogojenosti s svojimi lastnimi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #123 - 03.01.2005 at 15:00:26
 
Lilith wrote on 03.01.2005 at 13:11:19:
Se strinjam, da je partner v tem primeru zrcalo našega vzorca. In torej nujen element za prvo soočenje. V nadaljevanju pa se razhajava v pogledih:



Bom poskusila tule preiti na konkretni primer, ker na ta način lažje sporočam svoje misli. Recimo, da je tvoj vzorec iskati napr. alkoholika (psihološka ozadja so lahko - najti nekoga, ki te zavrača, si ne pusti blizu, se ob njem ne počutiš varnega...)
A ni bolje poskusiti najti to, kar potrebuješ, v sebi. Napr. najti varnost v sebi. Ker potem ne bo več potrebe obešati se na alkoholika (vse to z nezavednim motivom, da bi pa tokrat le bilo drugače).
Zakaj bi kdo sploh hotel živeti z alkoholikom oz. zakaj bi bilo bolje naučiti se živeti s takim človekom?

Morda bi tvoja teza še veljala, če bi oba parterja imela kapaciteto in željo po osebni transformaciji. Da bi pa tole bilo zgolj enosmerno, se mi pa ne zdi pametno.


Moja teza o partnerskem odnosu izahja iz tega, da gre razumen človek partnersko skupnost s pričakovanjem, da bo  v njem sprejet tak kot dejansko je in ne z namenom, da se bo v njem transformiral v nekaj drugega. Boljš povedan: gre v odnos s pričakovanjem, da se bo v njem transformiral v samega sebe. Ta proces pa je seveda lahko samo vzajemen.

Odvisnik zihr vlaga v odnos pričakovanje, da mu bo partner zapolnu lukno, ki si jo je prisiljen  filat z drogo, drug parter pa zihr počut poklicanega, da bi mu bo to luknjo dejansko zapolnu. Jeba pa je v tem, da sta,  dokler  poskušata drug drugmu lukne zapolnt, oba obsojena živet drug z  drugim drugčanim kot je v resnic in da si zapravta priložnost, da bi bla drug z drugim taka, kot dejsnko sta. Ker či bi bil vsak od njiju tak, kot dejansko je, pol bi bil v bistvu brez 'luken', sam v seb popopln in zadosten, ker nobenmu takemu kot dejansko  je, nč ne manjka. In zakaj bi bla pol dva taka, ki se vzajemno transformirata v sama sebe, sloh še bla  partnerski zvezi? Po moje zato, ker so nam vzorc, da nismo o.k. ustvarli drugi in nam  zato edino  drugi  lahko spet povrnejo  in hkrat tud vzdržujeje zaupanje  v to, da smo o.k. taki kot smo. Ne  vsaki drugi, ampak le tisti drugi, ki mu brezpogojno zaupamo, to zapanje vanj  pa si lahko pridobimo le tako, da se nam tud sam izroči v brezpogojno zaupanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Ultimat?
Reply #124 - 03.01.2005 at 20:09:01
 
Robi wrote on 03.01.2005 at 13:51:41:
Če recimo mene moti, da partnerka kadi, partnerka pa reče, da se ne misli odpovedati in če ji postavim ultimat. Bo to v njej vzbudilo veliko zamero, bo ji pomenil znak nesprejemanja...in tudi, če bo nehala kaditi, s tem ne bo rešila svojega problema, kar pomeni, da bo vzrok še vedno obstajal in bo povzročil nemir, razdraženost ali kakšno drugo odvisnost.
Vse pa se bo odražalo na odnosu....kar pomeni napeto ozračje in prej ali slej beg.
Za kakšno spremembo, kot je že bilo omenjeno, mora biti obojestranska želja in podpora.
Če nekdo nima želje nehati kaditi, potem pač ne verjame, da počne kaj narobe. In zakaj bi nehal ? Zaradi drugega sigurno ne. Saj vse, kar počnemo, verjamemo, da je to dobro za nas. Nihče ne mara občutkov krivde.


Torej, jst tko vidim (correct me if i'm wrong, thank you):
1. Predpostavka modela: gre za par, ki je 'nastal iz ljubezni.'
2. Predpostavka modela: tudi 'ti' si, v fazi ko sta se spoznala pil in kadil, torej tudi 'ti' nisi brezmadežen.


Ne morem si jst zdej želet spoznat npr. Rickyja Martina, ali pa koga, bolj realno, kaj jaz vem Jana Plestenjaka npr. (pa ne se zdej v to spuščat) pa 'upat' da se bo zgodila ljubezen. Al pa še bolš, iskat nekega nekadilca in upat, da se bo zgodila ljubezen. Al pa še bolš, če pa Jan Plestenjak kadi, me pa to sploh ne moti.  Wink Zaljubiš se pa tut ne vsak dan, pa vsako leto tut ne.  Na ta način lahko cel življenje čakam, da se bo sin  Donalda Trumpa zaljubil ravno vame.  Angry

Torej, namesto tega, delam na razmerju v katerega sem prišla 'zaradi' ljubezni.  Cheesy

Če pa obstaja še tretja možnost, da torej ne upam na Trumpa in da ne delam na trenutni ljubezni, bi pa to bila možnost, da enostavno grem iz trenutnega razmerja in sem sama (ne me narobe razumet, to nikakor ne smatram za slabo, prej nasprotno) in (to je zdej opcijsko) čakam, na naslednjo amorjevo puščico. Zdej pa tko, sem sama (rešila sem se kadilca, torej problema ni več, si zakrijem oči in rečem: ni me). Ko me pokliče 'moj' me pripravi do smeha  Cheesy (tuki imam v mislih prou poseben smeh), etc., ko me pokliče kdo drug, mi nekaj manjka  Sad !!! torej težim nazaj tja, kjer se 'smejim', čeprav me po drugi strani moti to in to.

Mislim, da je moja naloga v takem 'težavnem' razmerju ta, da 'moram' sprejet, da gre za ravnotežje. Moram JST to SPREJET.

Pa naj vam vaš partner iskreno pove, kaj njega moti pri vas, verjetno tudi kaj.  Shocked

Naj spomnim, tuki gre za predpostavko ljubezni. Velika enigma pa je, kaj se zgodi, ko se 'odljubimo'. Ali bi lahko nekaj kar nas moti na drugem v osnovi povzročilo to, da človeka več nimamo radi ??  Roll Eyes

Ker v primeru, neljubezni, je odločitev iti ali ostati, verjetno drugačna.  Ker, če nekoga nimaš rad in ti gre plus tega še ful na živce, mislim, da moraš iti stran. Če pa nekoga 'več nimaš rad, tako kot na začetku' in ti 'v biti' ne gre na živce, pa 'verjetno' ostaneš skupaj. (navada, mir, ljubezen).

Lp  Smiley

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #125 - 03.01.2005 at 23:59:48
 
Quote:
Meni so preveč pomembni tisti, ki mi vzbujajo občutke, ki jih ne želim občutiti.


pazi, da jih ne boš klicala v svoje življenje več kot je potrebno Wink nevarno

itak, da so pomembni, ampak, za to, da jih srečaš dovolj, skrbi kozmos, temu se ne da izognt, mi pa lohk sam upamo, da jih ne bo prou velik Smiley
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #126 - 04.01.2005 at 08:49:43
 
Cel kup stvari je, ki te na partnerjuju/partnerici lahko motijo/živcirajo/iritirajo in si močno želiš, da bi jih opustu oz.  da bi se spremenu. Jest opažam clo en paradoks, da dlje časa sva skupaj, več  takih stvari odkrivava drug pri drugem oz. jih clo zavestno 'negujeva' in ali se vsaj sploh ne trudiva več  posebno, da bi jih opustila. Očitno ima  ta pojav  tud drugo plat, namreč to, da sva se naučila zbližat tudi preko stvari, ki bi naju po vsej logiki morale  drug od drugega odtujevat. Da naju v bistvu zbližujejo tud stvari, zarad  katerih bi se bla še pred nekaj hipi pripravljena dobesedno pobit med sabo, zato z njimi očitno  manipulirava, da bi drug pri drugem izzvala pozornost, ker tud če je negativna je  boljša kot nobena oz. življenje drug mimo drugega. Lastni otroci se ne morejo načudit, kako sva lahko tko  otročja.

Tiste stvari, ki dejansko ogrožajo partnersko skupnost, se ziher ne dogajajo na način, da  bi se partnerja  med sabo zavestno  živrcirala/iritirala. Dejavnosti, ki dva človeka med sabo  dejansko odtujejujejo, se po moje dogajo v polju medsebojne brezbrižnosti.
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Ultimat?
Reply #127 - 04.01.2005 at 08:55:28
 
S tem se pa zelo strinjam. Tudi zame je ravnodušnost ali celo brezbrižnost killer odnosa.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ultimat?
Reply #128 - 04.01.2005 at 09:46:55
 
titud wrote on 04.01.2005 at 08:49:43:
Da naju v bistvu zbližujejo tud stvari, zarad  katerih bi se bla še pred nekaj hipi pripravljena dobesedno pobit med sabo, zato z njimi očitno  manipulirava, da bi drug pri drugem izzvala pozornost, ker tud če je negativna je boljša kot nobena oz. življenje drug mimo drugega.


A je res negativna boljša kot nobena? Sem žalostna, če naj bo življenje takšno, da ti partner ni hkrati tud prijatelj. Mogoče pa moramo le-to prebolet, da ga potem zmoremo videti kot prijatelja kljub vsemu. Ne vem no, ampak jaz iz manipulacij za pozornost ne bi mogla kar obrniti plošče in biti frend partnerju takoj, ko bi me potreboval. Najprej bi si morala odpustiti, da  igram igro, ki je ne želim oz. njemu, da me je v to pripravil. To pa terja čas.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #129 - 04.01.2005 at 09:52:49
 
Po moje je vzajemno sprejemanje te  nepripravljenosti drugega  na prilagajanje v bistvu višja stopnja partnerskaega odnosa od vsesplošne vzajemne pripravljenosti na  prilagajanje  oz. samospreminjanje  z namenom, da bi dva ugodila drug drugemu. V tej  trmoglavi otročjosti vsaj jest vidim nč manj  energije v odnosu kot jo je blo v tisiti prvotni socilalizacijski fazi, ko v kateri se nama je vsak še tako bežen  konflikt kazal kot potencialen začetek konca.

V romatični fazi odnosa vsak vsak vidi drugega takega kot bi si želel da bi bil, ta drugi pa itak verjame,  da  je res tak kot si ga partner predstvalja. V tej fazi še ne gre za dejanske osebnostne  spremembe, kljub temu pa je po moje namen te faze dobit občutek realnosti takega v bistvu virtualnega stanja njune skupnosti. In ko dva dobita realno izkušnjo, da je taka virtualna skupnost  možna in s tem dejanska, potem jo je možno vzpostavtit čist realno skupnost v bistvu brez spreminjanja drug drugega. Sprememba, ki se mora zgodit pri obeh, mora bit samo ta,   ta da vzajemno verjameta v realno možnost obstoja skupnosti dveh, ki sta taka kot sta, čeprav ta skupnost ni v skaldu s predstavo nikogar od njiju. To je potem tista partnerska skupnost, nad katero se lahko več ali manj nemočno in bez lastnega vpliva/nadzora samo čudita,  da živi in obstaja in iz katere se lahko vsak  inspirira za globje notranje spremebe k samemu sebi, ne da bi se za to počutu prisiljenga od drugega.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #130 - 04.01.2005 at 10:35:25
 
Quote:
A je res negativna boljša kot nobena? Sem žalostna, če naj bo življenje takšno, da ti partner ni hkrati tud prijatelj. Mogoče pa moramo le-to prebolet, da ga potem zmoremo videti kot prijatelja kljub vsemu. Ne vem no, ampak jaz iz manipulacij za pozornost ne bi mogla kar obrniti plošče in biti frend partnerju takoj, ko bi me potreboval. Najprej bi si morala odpustiti, da  igram igro, ki je ne želim oz. njemu, da me je v to pripravil. To pa terja čas.



Manipulacija je prehuda  beseda, boljš izraz je igra, ker ne gre za nevednost/zavedanost  enega od udeležencev v odnosu.  Ampak tud če gre za  igro,  se  jo igra s strastjo in vso čustveno angažiranostjo, tko da to ne pomen, da gre za nesikrenost in da to zato nima veze s prijateljstvom. Tud prijateljstvo je prepredeno  z  z zavestnimi intrigami, ob katerih prijatleji vzajemno zorijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Ultimat?
Reply #131 - 04.01.2005 at 20:06:01
 
sinjeoka wrote on 03.01.2005 at 11:19:06:
in vsaj v mojem vrednostnem sistemu pojem "zrel odnos" izključuje kakršnokoli "odvisnost" ... še posebej pa notorično narkomanijo


Loops, tebe verjetn to moti, a ne? Če bi šlo 'samo' za kadit pa pit, bi bilo mogoče drugače?

Anyways, zanimivo bi bilo videt odgovor na ultimat. Dej ultimat, če tako čutiš, potem boš pa 'presenečena', t.j. boš dobila odgovor, ki ga ne pričakuješ. Mogoče globoko v sebi potrebuješ ravno ta prihodnji odgovor, ki sledi ultimatu, da nekako 'očistiš' razlog, da greš stran, tko, da 'ne bo ispadlo' da si ti kej 'kriva' v tem odnosu. Želiš ven ne po svoji krivdi, se je včasih reklo. Vem, težko je nosit breme, da si ti nekomu nekaj žalega storil, ker se ti ta, od kogar greš stran še kar neki smili, etc. A ni to zadosten 'dokaz', da imaš neki pri sebi za posortirat & now is your chance.

Ne morem verjet, da se ne da pogovarjat, nima veze, kakšna bo ta debata, poveš, pa je. Pa še on kej pove, pa je. Pol se pa odpre ... pa tudi, če prideta do sklepa, da tole ne bo šlo, je fajn, da sta oba seznanjena s tem kar se je zgodilo. Ker šele, če se komunikacija med vama ne zgodi, vama bo žal, ko se bosta nekje čez 10 let spomnila 'najinih' let in bo on dejal: tega mi pa nisi nikoli povedala, npr., in res, četudi mislimo, da partner čuti in ve, kaj si me mislimo, mu mogoče delamo krivico, ker mogoče ne ve in je potrebno POVEDAT. Zaradi vaju!

No, da ne dolgovezim, hočem rečt, dej ultimat/whatever, samo, da se sprosti ta vozel, potem pa naprej razpletajta ... pa naj bo v vajino/najvišje dobro.  Smiley

Pa poročaj  Wink
(šala).

Lp  Cheesy
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #132 - 05.01.2005 at 07:54:44
 
Quote:
A je res negativna boljša kot nobena? Sem žalostna, če naj bo življenje takšno, da ti partner ni hkrati tud prijatelj. Mogoče pa moramo le-to prebolet, da ga potem zmoremo videti kot prijatelja kljub vsemu. Ne vem no, ampak jaz iz manipulacij za pozornost ne bi mogla kar obrniti plošče in biti frend partnerju takoj, ko bi me potreboval. Najprej bi si morala odpustiti, da  igram igro, ki je ne želim oz. njemu, da me je v to pripravil. To pa terja čas.




To, kar piše titud velja za zrelo obdobje partnerstva. V začetku, pa je seveda zelo pomembno, da ti je partner tudi prijatelj.
Zato brez začetne romantičnosti in zaljubljenosti, ki ti  da zagon, ni uspešnega partnerstva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #133 - 05.01.2005 at 08:34:50
 
Ljubezenska skupnost po defoltu ne more more bit utemeljena/vzdrževana  na ultimatih, zahtevah, grožnjah...,  kar pa še ne pomen, da je neodgovorna, razpuščena in nediscplinirana. Sam se dost ukvarjam s tem, da bi ugotovu, po kakšnih principih je urejena, še najbolj pa se mi zdi, da edino kar za vzdrževanje take  skupnosti lahko narediš je, da drugmu  zavestno ne povzročaš trpljenja. Pa ne zato, ker ga ne bi hotu ali smel, ampak zato, ker ga enostvno ne moreš povzročit ne da bi ob  njemu povzročenmu  trpljenju trpel  tud sam.

Sem počas prišel do spoznaja, da za  kajenje, pitje, prenažiranje in druge oblike v bistvu kemično povzročenih užitkov nujno slej ko prej odplačaš s trpljenjem. Zanimiv, da pr seb  to rizik tega plačila dost laže sprejmem kot pa pri partnerci, ko dobesedno trpim ob vsaki njeni cigareti, šnopsku, pivu,  mc'donaldsovmu junk foodu.... Da ne bi zgeldov nevoščjiv ali posesiven skušam trpet na skrivaj, ona pa njbrž uživat na skrivaj (in seveda obratno), ampak če je trpljenje res iskreno, se ga ne da skrit. Na dolgi rok vendarle začneš zarad tega partnerjevega trpljenja v bistu brez občutka žrtvovanja/odpovedanja odrekat  kratkoročnim užitkom. Bi se upal trdit, da s tem tud lastnemu egu, saj to,  da  sam nehaš uživat ob stavreh, ki povzročajo trpljenje drugemu, ni po moje nobena daj-dam čustvena trgovina oz. izsiljevanje. 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ultimat?
Reply #134 - 05.01.2005 at 09:06:43
 
Mae wrote on 04.01.2005 at 20:06:01:
No, da ne dolgovezim, hočem rečt, dej ultimat/whatever, samo, da se sprosti ta vozel, potem pa naprej razpletajta ... pa naj bo v vajino/najvišje dobro.  Smiley


Rose, trmasta sem - ker ga potrebujem (čudno se sliši in se sprašujem ali res njega?) ali le mislim tako, ker so me prepričale "jasnovidke" (to naj bi bila karmična zveza). Imam pa sposobnost se narediti, da ga ne Shocked. Ne vem, kako dolgo mi bo to zneslo. Začela sem videti to njegovo navezanost na grass tolk bolj kot moteč faktor verjetno zato, ker se čutim sama čutim nesamostojna, navezana. Če ne bi bila, je verjetno v njem sploh videla ne bi; žal mi pa je, da se nisem znala v celoti predat, kajti tako, verjamem, da še celo odveza pride sama od sebe. Saj vemo, da ljubezen zdravi. Ultimat (ki je, btw, meni tudi mimo način komunikacije) je bil v veliki meri zamišljen predvsem zame, in zdajle ni več opcija, ker od tistega dogodka nimava več stikov. Sam dogodek je dovolj manifestiral stanje. Vsaj jaz sem na nek način olajšana, ker sva imela priče. Ampak tesnoba ostaja, ker to prav gotovo niso moje sanje, da nekdo ne vidi tvoje tvoje ljubezni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 14