Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 14
(Read 54114 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #105 - 01.01.2005 at 21:11:52
 
Partner odseva nas same.
Imamo ga zato, da lahko ob njem doživljamo svet, ki je v nas, čimbolj realen.

Jaz menim, da ultimata nima smisla dajati, ampak ima smisel iti od takšnega človeka čimprej stran....saj zna biti precej težko. Ampak..če pomislim, bo se zgodilo spet isto z nekom drugim, če se sam ne bom bolj zavedal samega sebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #106 - 01.01.2005 at 21:14:26
 
Quote:
Kaj imaš v mislih pod osebni presežek, titud?



Preveč ti je pomembna teorija.....prevelik je prepad med tabo in teorijo....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Ultimat?
Reply #107 - 02.01.2005 at 17:43:47
 
titud wrote on 30.12.2004 at 09:48:10:
Skupni svet se vedno začne tam, kjer se ta komplementarnost neha. Tko sta  si dostkkrat dva, ki sta si totalno nekomplematrna v svojih svetovih, prisiljena ustvrit več več skupnega sveta kot dva, katerih svetovi sedejo skupaj skoraj brez ostanka.

Tko kot je  paradoks tud ljubezenska  skupnost s človekom, ki je kot da prihaja iz drugega sveta, saj ob velikem potencialu nudi le majhno varnost/garancijo.



Sam, da smo na jasnem, komplementarno je, če pretiravam, totalno nasprotje, a ne??

Komplementarni, ker JE komplementaren, nudi pač zadostno varnost, neglede na to ali je to majhna ali velika, je že pravšnja.  Wink sicer ne bi bil komplementaren.

Presežek pa je tisti t.i. NOV proizvod, ki nastane, ki sicer ne bi nastal, če ne bi bil v takem razmerju. Nov proizvod, kot spoznanje, lekcija, premik višje, razširitev obzorja, razširitev meja, širjenje navzven. 'excentripetalna' (to se izmišljujem) špirala.

Lp.  Smiley

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Ultimat?
Reply #108 - 02.01.2005 at 17:44:57
 
Robi wrote on 01.01.2005 at 21:14:26:
.....prevelik je prepad med tabo in teorijo....


na podlagi česa si, če smem, ugotovil, da je prepad prevelik ??

Lp  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Ultimat?
Reply #109 - 02.01.2005 at 17:46:19
 
Robi wrote on 01.01.2005 at 21:11:52:
Jaz menim, da ultimata nima smisla dajati, ampak ima smisel iti od takšnega človeka čimprej stran....saj zna biti precej težko. Ampak..če pomislim, bo se zgodilo spet isto z nekom drugim, če se sam ne bom bolj zavedal samega sebe.


Torej, ... zakaj iti čimprej stran, če se mi bo to isto zgodilo spet z drugim ??
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #110 - 03.01.2005 at 07:38:28
 
Mae wrote on 02.01.2005 at 17:46:19:
Torej, ... zakaj iti čimprej stran, če se mi bo to isto zgodilo spet z drugim ??


Zakaj pa bi mogla biti takoj z drugim ?

Med časom, pa lahko malo razmisliš o tem, zakaj se mi to dogaja in zakaj me privlačijo takšni ljudje....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Ultimat?
Reply #111 - 03.01.2005 at 08:26:37
 
Robi wrote on 01.01.2005 at 21:11:52:
Ampak..če pomislim, bo se zgodilo spet isto z nekom drugim, če se sam ne bom bolj zavedal samega sebe.


Robi. Če te prav razumem, najprej je potrebno iti stran od 'partnerja', potem razmisliti, potem 'najti novega', kjer se to ne bo dogajalo. Tko, čist poenostavljeno tolmačim.

Jaz pa razmišljam, zakaj iskati novega, če lahko ti točno istočasno, ko si v tem razmerju razmisliš, nekaj spremeniš in ohraniš vezo. Misliš, da to ne bi šlo??

Čist po svojih izkušnjah, če grem sama na morje in tam razmišljam, ok, od zdej naprej bo pa tko ... moram priznat, da ni bilo učinkovito, mogoče zato, ker je to nekaj, česar sam niti teoretično ne moreš narediti, v smislu presežka. Soočit se je potrebno dobesedno in konkretno, pa če ob tem 'prizadeti' postanejo rdeči, jokajo ali kričijo, ampak mi ne pride na misel nek primer 'mirne' transformacije v razmerju. Mogoče pri dušah dvojčicah, pravim, ne vem.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #112 - 03.01.2005 at 08:59:10
 
Robi, glede prepada med teorijo in prakso.... Zihr obstaja, ga je brez veze zanikat in se ga je dobr zavedat.  Ampak jest se počas odvajam tega, da bi bil glavni motiv, zarad katerga sem v odnosu, osebno prizadevanje po zmanjševanje tega razkoraka. To je v romantična faza odnosa, ko te v odnosu motovira  pričakovanje, da je možno vse, kar si si zamislu in te dela nesrečnega vse, kar se ne sklada s to svojo teorijo/pričakovanji/ideali.   Ko ta faza mine to po moje ne pomen, da ta razkorak zgine na način, da so bla vsa pričakovanja izpolnjena ali pa da se si jih enostavno zgubu, ker jim ni blo usojeno izpolnt al pa se je kdo v odnopsu 'kriv', da niso bla izpolnejna. V zreli fazi odnosa rakorak med pričakovanji/ideali oz. teorijo in resničnostjo/prakso še zmerom obstaja in te še zmerom motivirajo k preseganju resničnosti/prakse, samo na drug način. Ti ideali niso več samo tvoji in ti samo sam tud ne moreš več kreirat okoliščn za njihovo realizacijo. V  zreli fazi odnosa spoznaš, da se   ideali realizirajo v praksi čist po drugi logiki, prazprav ne po logiki ampak po enem skrivnostni alkimiji, ki se ji lahko samo čudiš in  vse kar lahko nardiš je, da  se ji navadiš zaupat, čeprav ni s tvojga sveta. V tem  je tud čar  preseganja lastnih vzorcev oz ustvrjanja osbenega presežka v odnosu, čeprav je po drugi strani res, da se odnosu dogajajo tud enostranska podrejanja in ustvrjanja novih skupnih vzorcev, v katerih iščeta varnost  se zapleteta ponavad dva, ki ne zaupata v alkimijo ljubezni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ultimat?
Reply #113 - 03.01.2005 at 09:36:55
 
Robi wrote on 01.01.2005 at 21:14:26:
Preveč ti je pomembna teorija.....prevelik je prepad med tabo in teorijo....


Ne bi rekla, no. Morda, če bi rekel, drugi ljudje, bi ti še dala prav.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #114 - 03.01.2005 at 10:39:02
 
Quote:
Jaz pa razmišljam, zakaj iskati novega, če lahko ti točno istočasno, ko si v tem razmerju razmisliš, nekaj spremeniš in ohraniš vezo. Misliš, da to ne bi šlo??


Seveda to tudi gre in se občasno dogaja v vsakem odnosu.
Saj idealnih partnerjev ni, torej takšnih, ki v nas ne bi kdaj vzbujali slabih občutkov. In ohranjanje kvalitetnega odnosa od nas zahteva neke spremembe.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #115 - 03.01.2005 at 10:41:47
 
Quote:
Ne bi rekla, no. Morda, če bi rekel, drugi ljudje, bi ti še dala prav.


Ponavadi so nam pomembni le nekateri ljudje, zato, ker v nas vzbujajo neke občutke, ki jih sami želimo čutiti. In vsi ti ljudje imajo neke skupne lastnosti.

Ampak, če v sebi spremenimo neka prepričanja, bodo nam pomembni  drugačni ljudje....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #116 - 03.01.2005 at 10:46:43
 
titud wrote on 03.01.2005 at 08:59:10:
Robi, glede prepada med teorijo in prakso.... Zihr obstaja, ga je brez veze zanikat in se ga je dobr zavedat.  Ampak jest se počas odvajam tega, da bi bil glavni motiv, zarad katerga sem v odnosu, osebno prizadevanje po zmanjševanje tega razkoraka. To je v romantična faza odnosa, ko te v odnosu motovira  pričakovanje, da je možno vse, kar si si zamislu in te dela nesrečnega vse, kar se ne sklada s to svojo teorijo/pričakovanji/ideali.   Ko ta faza mine to po moje ne pomen, da ta razkorak zgine na način, da so bla vsa pričakovanja izpolnjena ali pa da se si jih enostavno zgubu, ker jim ni blo usojeno izpolnt al pa se je kdo v odnopsu 'kriv', da niso bla izpolnejna. V zreli fazi odnosa rakorak med pričakovanji/ideali oz. teorijo in resničnostjo/prakso še zmerom obstaja in te še zmerom motivirajo k preseganju resničnosti/prakse, samo na drug način. Ti ideali niso več samo tvoji in ti samo sam tud ne moreš več kreirat okoliščn za njihovo realizacijo. V  zreli fazi odnosa spoznaš, da se   ideali realizirajo v praksi čist po drugi logiki, prazprav ne po logiki ampak po enem skrivnostni alkimiji, ki se ji lahko samo čudiš in  vse kar lahko nardiš je, da  se ji navadiš zaupat, čeprav ni s tvojga sveta. V tem  je tud čar  preseganja lastnih vzorcev oz ustvrjanja osbenega presežka v odnosu, čeprav je po drugi strani res, da se odnosu dogajajo tud enostranska podrejanja in ustvrjanja novih skupnih vzorcev, v katerih iščeta varnost  se zapleteta ponavad dva, ki ne zaupata v alkimijo ljubezni.    


Se strinjam.
Mogoče je to potem, kot nek prehod med začetno zaljubljenostjo in velikimi pričakovanji, ter potem, med spoznanjem, da smo ljudje, samo ljudje.

Je pa ljubezen najbolj sebična stvar. kar jih premore naš um.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Ultimat?
Reply #117 - 03.01.2005 at 11:02:03
 
Meni se Robijeva ideja "biti nekaj časa sam in razmisliti " sploh ne zdi slaba. Nasprotno. Razmislek o lastnih motivih za odnos, o tem, kakšne sorte ljudje me pritegnejo in zakaj to rabim, kako bi lahko to potrebo zadovoljil drugače - brez da v svoje življenje pripeljem ljudi, s katerimi potem zganjam destruktivno dinamiko. Kako bi se torej lahko izognil temu, da me privlači tip človeka, ki nikakor ni zame.

Rose sprašuje, ali ne morem ostati v zvezi in jo izboljšati. Moje mnenje je, da je zveza produkt vložkov dveh oseb. Sprememba pri enem bo sicer verjetno pripeljala do spremembe pri drugem - če ne drugače v tem smislu, da se bo drugi spremembi z vsemi štirimi upiral. Smiley
Vendar pa smo najbolj nesrečni itak v najbolj destruktivnih odnosih. In z ljudmi, ki že po defoltu nimajo kapacitete, da nas osrečijo. Torej z ljdumi, s katerimi smo po človeški plati nekompatibilni, izbiramo pa se na podlagi vgrajenih vzorcev, v obupanem nezavednem poskusu, da bi pa tokrat le lahko presegli otroško travmo. Tale psihologika je iz formalno logičnega vidika povsem nesmiselna. Kako naj vendar presežem nek vzorec, če pa si izberem ravno človeka, ob katerem to ni možno.
Tako da vztrajanje v nekih zelo destruktivnih zvezah nima smisla. Le veliko dela, časa in energije se vlaga z ene strani - za prazen nič. Z malo sreče pa vsaj za pomembno življenjsko lekcijo, koga več nikakor ne spuščati v svoje življenje. Ampak le redke sreča pamet, ko je govora o odnosih. In tudi to je razumljivo. Ker odnos nikoli ni stvar zgolj razumarskega pristopa, pač pa globjih čustvenih odzivov, ki so pogosto onstran naše kontrole.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ultimat?
Reply #118 - 03.01.2005 at 12:31:52
 
Robi wrote on 03.01.2005 at 10:41:47:
Ponavadi so nam pomembni le nekateri ljudje, zato, ker v nas vzbujajo neke občutke, ki jih sami želimo čutiti. In vsi ti ljudje imajo neke skupne lastnosti.

Ampak, če v sebi spremenimo neka prepričanja, bodo nam pomembni  drugačni ljudje....

Meni so preveč pomembni tisti, ki mi vzbujajo občutke, ki jih ne želim občutiti. Ker jih več ne bi rada občutila. Mogoče, ker tisti, ki so ok, itak vem, da so ok.  

Kako v sebi spremeniti prepričanje, če pa je prepričanje??? Če se zavedaš, da si prepričan, potem po moje več nisi.




Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #119 - 03.01.2005 at 12:32:59
 
Lilith wrote on 03.01.2005 at 11:02:03:
Meni se Robijeva ideja "biti nekaj časa sam in razmisliti " sploh ne zdi slaba. Nasprotno. Razmislek o lastnih motivih za odnos, o tem, kakšne sorte ljudje me pritegnejo in zakaj to rabim, kako bi lahko to potrebo zadovoljil drugače - brez da v svoje življenje pripeljem ljudi, s katerimi potem zganjam destruktivno dinamiko. Kako bi se torej lahko izognil temu, da me privlači tip človeka, ki nikakor ni zame.

Rose sprašuje, ali ne morem ostati v zvezi in jo izboljšati. Moje mnenje je, da je zveza produkt vložkov dveh oseb. Sprememba pri enem bo sicer verjetno pripeljala do spremembe pri drugem - če ne drugače v tem smislu, da se bo drugi spremembi z vsemi štirimi upiral. Smiley
Vendar pa smo najbolj nesrečni itak v najbolj destruktivnih odnosih. In z ljudmi, ki že po defoltu nimajo kapacitete, da nas osrečijo. Torej z ljdumi, s katerimi smo po človeški plati nekompatibilni, izbiramo pa se na podlagi vgrajenih vzorcev, v obupanem nezavednem poskusu, da bi pa tokrat le lahko presegli otroško travmo. Tale psihologika je iz formalno logičnega vidika povsem nesmiselna. Kako naj vendar presežem nek vzorec, če pa si izberem ravno človeka, ob katerem to ni možno.
Tako da vztrajanje v nekih zelo destruktivnih zvezah nima smisla. Le veliko dela, časa in energije se vlaga z ene strani - za prazen nič. Z malo sreče pa vsaj za pomembno življenjsko lekcijo, koga več nikakor ne spuščati v svoje življenje. Ampak le redke sreča pamet, ko je govora o odnosih. In tudi to je razumljivo. Ker odnos nikoli ni stvar zgolj razumarskega pristopa, pač pa globjih čustvenih odzivov, ki so pogosto onstran naše kontrole.


Po  moje spoznanje, da z nekom ne moreš presečt nekega vzorca/travme, ni pameten  razlog za rahod, ker te ravno ta drugi na obstoj tega vzorca sploh opozarja. Ker  bi se ti brez nje/njega   ta vzorc sploh ne bi pojavu kot problem,  se s tem problemom  brez njega tud soočit  ne moreš (razen po logiki, da z odpravo partnerja odpraviš tudi problem). Tko da edina  res praktična rešitu je, da se hkart naučiš živet s partnerjem in s svojim vzorcem na način,  da  se naučiš živet s problemom.  To lekcijo morata seveda vzet oba ob zavedanju, da v bistvu nista onadva problem drug drugmu, ampak da mata probleme vsak z omejitvami svojega lastnega sveta.  Pri odnosu, ki naj bi obema pripomogel k osebnostni rasti, mora bit po moje  to zavedanje  v ozadju  prisotno ves čas, vpokliče pa se vsaj takart, kot izbije konflikt. Tko se konfliktom niti ni treba izogibat pa jih pometat pod preprogo, ampak jih treba jemat kot čist zdrava opozorila, kje  se nahajajo meje našega lastega sveta, saj te meje  še ne pomenijo, da svet za njimi  ne obstaja. Obstaja, samo je  vsakemu posebej   nedostopnen, ker  je zgrajen  le iz medsebojnega zaupnja oz.  vzajmenga  verjetja v njegov obstoj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 14