Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 8
(Read 33235 times)
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kraja energije
Reply #45 - 27.11.2004 at 18:20:33
 
Šaljivec. Smiley
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #46 - 27.11.2004 at 18:22:22
 
ixtlan wrote on 27.11.2004 at 18:20:33:
Šaljivec. Smiley

Če priznaš zase, lepo. Če pa si to mislil mene, pa pojasni zakaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kraja energije
Reply #47 - 27.11.2004 at 18:28:03
 
A ti ponavad poj še razlagaš vic, če se folku ne zdi smešen, ko ga poveš?  Wink
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #48 - 27.11.2004 at 18:30:31
 
ixtlan wrote on 27.11.2004 at 18:28:03:
A ti ponavad poj še razlagaš vic, če se folku ne zdi smešen, ko ga poveš?  Wink

Ne govorim vicev. Si jih pa ti povedal že kar nekaj do sedaj. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #49 - 27.11.2004 at 18:40:34
 
Quote:
Je že kdo (poleg mene) prišel v stik z ljudmi, ki ti pijejo energijo kot vampirji? Tudi če ti nič ne rečejo, le da so v tvoji prisotnosti, ti jo srkajo? In čez nekaj časa, ko ti jo uspejo požreti že dovoljšnjo mero, postaneš zaspan, pesimističen, nič več se ti ne da in nič več ne zmoreš postoriti ter čez daljši čas lahko razviješ celo suicidna nagnjenja? Je že kdo izkusil kaj podobnega?? In kako se pred takimi ljudmi ZAŠČITIŠ???

Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Kraja energije
Reply #50 - 27.11.2004 at 20:21:12
 
S takšnimi ljudmi, ki bi srkali energijo brez da so v kontaktu z menoj, še ne.  Sem pa imela znanko, ki  je konstantno vdirala v mojo intimo in prekoračila vse moje meje. To ji je uspelo zato, ker sem bila "vljudna" (kot sem mislila, da moram biti) in sem ji to dopuščala.  Rešila sem se je tako, da sem enostavno nehala dvigovati telefon in nisem odprla vrat, ko sem jo zagledala. Drugače takrat nisem znala. Danes pa bi.. Odkrito bi ji dala vedeti, kje so moje meje, čez katere nima kaj hoditi.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #51 - 28.11.2004 at 12:20:49
 
Lilith wrote on 27.11.2004 at 20:21:12:
Rešila sem se je tako, da sem enostavno nehala dvigovati telefon in nisem odprla vrat, ko sem jo zagledala. Drugače takrat nisem znala. Danes pa bi.. Odkrito bi ji dala vedeti, kje so moje meje, čez katere nima kaj hoditi.

Kako si se pa takrat počutila, ko si jo blokirala?

In kaj bi storila, če bi danes komu takemu odkrito povedala svoje meje, potem bi se ti pa smejali v obraz, češ da tega namena itak niso imeli?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Kraja energije
Reply #52 - 28.11.2004 at 17:32:56
 
Quote:
Kako si se pa takrat počutila, ko si jo blokirala?


Slabo. Neprijetno mi je bilo, ker sem čutila "slabo vest", češ kako se obnašam do nje.  Danes vem, da je to bila posledica butastega vzorca, da moram biti prijazna, vljudna (beri: ljudem dopuščati, da mi serjejo po glavi). Ta neprijetni občutek je bil pa vzgib mojega pristnega jaza, ki je nekje globoko v sebi čutil, da bi imel pravico tudi odločno postaviti mejo, vsem pravilom "lepega vedenja" navkljub.

Quote:
In kaj bi storila, če bi danes komu takemu odkrito povedala svoje meje, potem bi se ti pa smejali v obraz, češ da tega namena itak niso imeli?


Do te situacije ne bi prišlo, vsaj jaz si je ne morem predstavljati, ker postavim mejo šele ko nekdo poskusi vdirati v moj prostor. Če bi mojo blokado ignoriral ali se celo posmehoval, bi pa na tak ali drugačen način poskrbela, da bi se jaz zadnja smejala, on mi pa več ne bi prišel blizu. Smiley
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Kraja energije
Reply #53 - 28.11.2004 at 17:49:22
 
nekdo, fora je da ti tem ljudem pustiš da ti kradejo energijo
če ne moreš spremenit drugih, spremeni sebe
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #54 - 28.11.2004 at 18:50:55
 
Lilith, pa ti res vse to uspe, ali le samam sebe prepričuješ, da je tako, kot bi si želela?

Quote:
nekdo, fora je da ti tem ljudem pustiš da ti kradejo energijo
če ne moreš spremenit drugih, spremeni sebe

Ja saj zato pa sprašujem, kako se zaščitit (s tem sem mislil nase, ne nate).
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Kraja energije
Reply #55 - 28.11.2004 at 19:33:21
 
Mogoče bom čist brcnila v temo,pa vseen...
Nekdo,poskusi se vprašati najprej ali ti je kdo v tvojem otroštvu na takšen ali podoben način kradel energijo?Kdo je prihajal nepovabljen v tvoj intimni prostor in te 'naredil' nemočnega in nesposobnega,da se mu upreš? Ali je bila to mogoče tvoja mama,oče,brat,itd? Si se hotel upret pa ti zaradi lastne otroške nemoči pač to ni moglo valda uspet? V bistvu hočem povedat to,da obstaja verjetnost,da se ti ponavlja vzorec iz otroštva in moje izkušnje so takšne,da je treba včasih najprej spoznat to,šele potem lahko dobiš moč,da se temu upreš in zadeve spremeniš.
Po branju tvojih postov sodeč imam namreč občutek,da neprimerno veliko moč daješ ljudem,ki ti hočejo 'krast' energijo(čeprav jst  osebno verjamem,da večina ljudi to počne nezavedno). Kot da misliš,da ne moreš skor nč naredit v zvezi s tem.Pa ni res.
Jst kokr 'poznam Lilith(iz foruma) verjamem,da to njej ne dela kakih posebnih problemov in če sem iskrena jih tudi meni vsak dan manj,ker se zavedam,da mi nekdo lahko krade energijo samo,če mu to dovolim(se pravi,če se ne umaknem iz odnosa,ki me izčrpava-pa tudi če  le ta traja le nekaj trenutkov-če vztrajaš v nekih odnosih,ki te izčrpavajo,se vprašaj,zakaj vztrajaš).
Postavljaš se v vlogo tipične žrtve in vprašat se moraš zakaj? In še tko čist btw,vprašaj se tut,če je to edino področje v življenju,v katerem igraš vlogo žrtve.
Tko sem jst vidla to tvojo situacijo.Imej se lepo pa en lep energičen večer ti želim! Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Kraja energije
Reply #56 - 28.11.2004 at 19:43:30
 
Quote:
Ja saj zato pa sprašujem, kako se zaščitit (s tem sem mislil nase, ne nate).


a res ne razumeš da je najboljša zaščita ta, da sam ne dovoliš da ti kradejo energijo?

a veš da bežiš pred samim seboj, ne pred temi vampirji?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #57 - 28.11.2004 at 21:11:06
 
picola wrote on 28.11.2004 at 19:33:21:
Postavljaš se v vlogo tipične žrtve in vprašat se moraš zakaj?

Ne znam odgovorit na to vprašanje. Znaš ti namesto mene?

Quote:
a res ne razumeš da je najboljša zaščita ta, da sam ne dovoliš da ti kradejo energijo?

Vem. Jaz sprašujem za način, razumeš?

Quote:
a veš da bežiš pred samim seboj, ne pred temi vampirji?

Ne, tega pa ne vem. Daj mi razloži kako to zgleda.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Kraja energije
Reply #58 - 28.11.2004 at 21:17:29
 
Quote:
Lilith, pa ti res vse to uspe, ali le samam sebe prepričuješ, da je tako, kot bi si želela?



Velikokrat mi uspe.
Vsak neuspeh pa jemljem kot priložnost pogledati, v kakšnem neuporabnem vzorcu za božjo voljo še zmeraj ždim. In iz dneva v dan je boljše.

Glede tega kar ti snow sporoča, pa morda tole. Jaz sem dolgo živela z občutkom, da se me ljudje nonstop polaščajo.  Ko sem pričela graditi obrambo, pa sem ugotovila, da sem jim v bistvu na nek način to polaščanje omogočila ravno s tem, ker jih nisem pravočasno zavrnila.
So-odgovornost, razumeš?

In fajn, da se učiš zaščite. Jaz ti ful želim, da bi ti uspelo. Meni je najbolj pomagalo kar na konkretnih primerih razmišljati ali pa prediskutirati s kolegom, what went wrong.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #59 - 28.11.2004 at 21:25:41
 
Povej Lilith, kako ti slednje uspe. Si zgradiš zaščito pred človekom s tem, da ga ignoriraš. Vendar si v družbi, kjer je tudi on. On pa te izziva s tem, da nekaj reče, s čemer te spodbode, da mu odgovoriš. Če mu ne odgovoriš, se osmešiš pred množico, ker izpadeš neprijazna, ali nekomunikativna, ali slaboumna. Skratka, odgovor je pričakovan, čaka te on in množica. Ko pa mu odgovoriš, pa mu daš spet moč, da te uporablja v svoj namen naprej. To ni recimo le ena oseba v eni družbi, lahko jih je celo več. Kako se boš pa tukaj zaščitila? Odšla iz družbe in se podala v večno osamljenost ter se s tem zaščitila, ali kaj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 8