Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8
(Read 33220 times)
dalaj22
2
**
Offline

how to be free
Posts: 54

Re: Kraja energije
Reply #60 - 28.11.2004 at 21:50:28
 
kukr jest vem je fora v tem, da se ti ves čas zavedaš, v bistvu da se s svojim zavedanjem tko braniš, da mu zavestno ne pustiš blizu. itak da govoriš z njim itd... pa pomaga, da ga v mislih barvaš u roza - da ga zavijaš u roza barvo. pa da mu pošiljaš dobre misli (no najbž si jezn, ampak probat ni greh)
drugač pa obstaja tud zaščita z merkavo
Back to top
 

how to find yourself
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Kraja energije
Reply #61 - 28.11.2004 at 23:46:16
 
Quote:
Povej Lilith, kako ti slednje uspe. Si zgradiš zaščito pred človekom s tem, da ga ignoriraš. Vendar si v družbi, kjer je tudi on. On pa te izziva s tem, da nekaj reče, s čemer te spodbode, da mu odgovoriš. Če mu ne odgovoriš, se osmešiš pred množico, ker izpadeš neprijazna, ali nekomunikativna, ali slaboumna. Skratka, odgovor je pričakovan, čaka te on in množica. Ko pa mu odgovoriš, pa mu daš spet moč, da te uporablja v svoj namen naprej. To ni recimo le ena oseba v eni družbi, lahko jih je celo več. Kako se boš pa tukaj zaščitila? Odšla iz družbe in se podala v večno osamljenost ter se s tem zaščitila, ali kaj?


Men se tuki zdi na mestu vprašat se kateri del tebe se vklopi na nekogaršnje vprašanje.Ali je to tvoj Otrok,Odrasel ali Starš.Potem je dobr vedet,da je naša reakcija odvisna SAMO OD NAS in nikogar drugega.Npr. nekdo ti reče,da si kreten in ti lahko popizdiš,ga butneš na gobec,se mu (prizadeto) zarežiš v obraz,se užaljeno odmakneš,ga ignorraš,ga užališ nazaj,itd.,itd.V vseh navedenih primerih je to transakcija,ki na koncu ne bo izpadla ok(ali zanj ali zate ali pa za oba) in zato ti v takšnih primerih preostane samo jaz sem ok-ti si ok transakcija.In sicer lahko ga vprašaš npr. kako je prišel do tega zaključka ali pa mu rečeš 'ej stari vem,da ti nisem všeč,ampak žalit se pa ne pustim' al pa 'sva že dva(v hecu)'...
V glavnem kar hočem povedat je to,da imaš vedno na razpolago več različnih reakcij.Če pa se tega ne zavedaš pa odreagiraš v skladu s tem,kakšno mnenje imaš v tistem trenutku o sebi.Se pravi,da je pomembno,da delaš na boljši samopodobi. In ne pustiš,da te skrbi,kaj si bojo o teb mislili drugi in kako boš izpadel.
Sprašuješ pa tut al bi Lilith šla iz take družbe in se podala v večno osamljenost...Vprašaj se tukej,kaj te vleče v to družbo? Zakaj maš take probleme z ljudmi v njej? Če prideš v deset različnih družb in se povsod ponovi ista zgodba,potem se strinjam,da ni smiselno več bežat,ampak se soočit s problemom,če pa se to dogaja v eni družbi in se iz nje odmakneš v družbo,kjer so ljudje bolj ok(se ti problem več ne pojavlja)...potem je logično,da si se  družil z 'napačnimi' ljudmi...
To kar ti zdej pišem,je v bistvu tut ena mojih nalog in mislim,da teorijo že kar dobr obvladam(in se vsak dan še naprej učim),zdej to sam še prakticiram in vsak dan mi gre boljš...
Upam,da te nisem razumela narobe(čeprav je blo vprašanje naslovljeno na Lilith-zdi se mi zanimiva tema,ker se glih jst tut zdej ubadam z njo) in da sem ti odgovarjala na razumljiv način.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Kraja energije
Reply #62 - 28.11.2004 at 23:50:47
 
Quote:
Ne znam odgovorit na to vprašanje. Znaš ti namesto mene?



Zato ker si se tako nauču že dolg nazaj-v svojem otroštvu. Ti pa boš sam vedu,kdo v tvoji familiji še igra igro žrtve.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Kraja energije
Reply #63 - 29.11.2004 at 08:00:04
 
Quote:
Povej Lilith, kako ti slednje uspe. Si zgradiš zaščito pred človekom s tem, da ga ignoriraš.


Ne, če presodim, da je komunikacija možna, potem mu povem, kje so moje meje.

Quote:
Vendar si v družbi, kjer je tudi on. On pa te izziva s tem, da nekaj reče, s čemer te spodbode, da mu odgovoriš. Če mu ne odgovoriš, se osmešiš pred množico, ker izpadeš neprijazna, ali nekomunikativna, ali slaboumna. Skratka, odgovor je pričakovan, čaka te on in množica. Ko pa mu odgovoriš, pa mu daš spet moč, da te uporablja v svoj namen naprej. To ni recimo le ena oseba v eni družbi, lahko jih je celo več. Kako se boš pa tukaj zaščitila? Odšla iz družbe in se podala v večno osamljenost ter se s tem zaščitila, ali kaj?


Ta problem bi pa delila na dva dela- prvič na dejstvo, da imam očitno opraviti z vsiljivcem - in drugič: "pričakovanja" skupine.

Recimo, da se vsiljivcu ne da na lep način povedati, kje so meje. Potem imam dve možnosti. Umakniti se - od njega in tistega dela družbe, ki pasivno ali aktivno podpira to ravnanje (pasivno ga podpirajo že, če se pretvarjajo, da se njih kot opazovalcev ne tiče).
Ali pa obračunati na način, ki te lahko tudi pripelje na sodišče. Ta druga možnost je veliko slabša, ker se potem pravzaprav za vekomaj povežeš ravno s tem človekom, ki si se ga želel znebiti.

Tako da- tvoja opcija je bila izrazito črno bela- torej , en pol- oditi v večno osamljenost. Ja, oditi res.... ne pomeni pa odhod večne osamljenosti. Kot ti je picola lepo povedala, če si se družil z napačnimi ljudmi, je čas, da poiščeš prave. Kot bi rekel moj prijatelj: "glavno, da imaš svoj mir". Tak mir je vreden tudi nekaterih omejitev.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #64 - 29.11.2004 at 09:40:24
 
Lilith wrote on 29.11.2004 at 08:00:04:
Tako da- tvoja opcija je bila izrazito črno bela- torej , en pol- oditi v večno osamljenost. Ja, oditi res.... ne pomeni pa odhod večne osamljenosti. Kot ti je picola lepo povedala, če si se družil z napačnimi ljudmi, je čas, da poiščeš prave. Kot bi rekel moj prijatelj: "glavno, da imaš svoj mir". Tak mir je vreden tudi nekaterih omejitev.

Osebno ne verjamem, da kje obstajajo striktno pravi in striktno napačni ljudje. Verjamem bolj v kaos, kjer se med dobrimi najde nekaj slabih in med slabimi nekaj dobrih.

Z omenjenim branjenjem pa je tako (vsaj jaz imam take izkušnje). Ljudje te vzpodbujajo k temu, dokler tega ne storiš. Ko pa enkrat to udejanjiš, pa to vzamejo za negativno in obrnejo proti tebi. Mogoče zaradi strahu, da ne bi kdaj sami pristali na istem, ali česarkoli. Če pa si fizičen človek (račune obravnavaš fizično) z velikim Egom, se pa tako ali tako ne bo kar vsak delal norca iz tebe, ker bo prej dvakrat premislil, če se je sploh vredno. Problem je le, če nisi.

Vse to zdaj ne debatiram o tistem glavnem vprašanju, ki sem ga naslovil v začetku teme. Ampak razpravljam kot podtemo tega, kar je nekako pričela Lilith.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Kraja energije
Reply #65 - 29.11.2004 at 12:38:47
 
Quote:
Z omenjenim branjenjem pa je tako (vsaj jaz imam take izkušnje). Ljudje te vzpodbujajo k temu, dokler tega ne storiš. Ko pa enkrat to udejanjiš, pa to vzamejo za negativno in obrnejo proti tebi. Mogoče zaradi strahu, da ne bi kdaj sami pristali na istem, ali česarkoli. Če pa si fizičen človek (račune obravnavaš fizično) z velikim Egom, se pa tako ali tako ne bo kar vsak delal norca iz tebe, ker bo prej dvakrat premislil, če se je sploh vredno. Problem je le, če nisi.


Quote:
Je že kdo (poleg mene) prišel v stik z ljudmi, ki ti pijejo energijo kot vampirji? Tudi če ti nič ne rečejo, le da so v tvoji prisotnosti, ti jo srkajo? In čez nekaj časa, ko ti jo uspejo požreti že dovoljšnjo mero, postaneš zaspan, pesimističen, nič več se ti ne da in nič več ne zmoreš postoriti ter čez daljši čas lahko razviješ celo suicidna nagnjenja? Je že kdo izkusil kaj podobnega?? In kako se pred takimi ljudmi ZAŠČITIŠ???


Meni pomaga, da se zavem, da tega ne počnejo zavedno oz. vsaj ne nalašč, zato vzamem to kot svoj problem, kako bom se lotila tega, da bom v sebi vzpostavila ravnovesje, neko ok stanje. Zavedam se, da komu s svojo prisotnostjo lahko tudi jaz poberem energijo. Ker pa vem, da je nimam namena pobirat namenoma oz. sem kaj sem, lahko tud drugim odpustim. Več od tega se ne ubadam, ker verjamem, da bom, če bo kdo hotel čez moje meje v danem trenutku ukrepala, če pa ne, pa je bilo to namenjeno, da šele bolje ozavestim kje in kakšne so.

Sicer pa, vse si ti sam, ti ljudje, ki bi ti naj kradli energijo, ki bi te naj vzpodbujali, in te pripravili, da storiš nekaj, in kasneje vzeli za negativno, so ti le ogledalo, vsi smo si, vse to z namenom, da bi se spomnili Enosti, ne ločevali, obsojali, temveč se zavedali vzporednosti, različnosti in večnega spreminjanja.

Skrata, brigati se je treba bolj zase, to mi ni najlažje, ker vem, da se bodo takrat tudi drugi zase, in sprejet svojo samost, ohranjat zavedanje, kljub temu, da ljubiš -temu bi jaz rekla tista resnica, ki me še zaboli. Včasih tako, da se spet znajdem v vrtincih iskanja pozornosti drugje, pri drugih, to me potem ponavadi prisili, da se spet zavem, da pa nihče, ama nihče ne bo nečesa, kar si želim, namesto mene storil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Kraja energije
Reply #66 - 29.11.2004 at 16:10:56
 
"Don't blame others for your own suffering"


nekdo, energije ti nihče ne more ukrast, lahko jo le ti sam narobe usmeris  


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #67 - 29.11.2004 at 17:17:29
 
mind wrote on 29.11.2004 at 16:10:56:
"Don't blame others for your own suffering"


nekdo, energije ti nihče ne more ukrast, lahko jo le ti sam narobe usmeris

To je nekaj podobnega kot bi rekel, da ti hrane ne more nihče ukrast, le ti jo narobe "usmeriš" (ko te nekdo mahne po glavi in ti iz roke vzame sendvič). Si potem verjetno sam kriv, da si lačen.

Še en šaljivec.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Kraja energije
Reply #68 - 29.11.2004 at 18:41:15
 
drugi, oz. okolica niso nikoli neposredni vzrok tvojega trpljenja oz. zadovoljstva, ampak so lahko samo instrumenti v rokah poravnave

kjer je energija, je tudi energetik

trpljenje ali zadovoljstvo si ustvarjamo sami, s tem ko smo naklonjeni oz. nenaklonjeni energetiku oz. Izvoru energije
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #69 - 29.11.2004 at 19:32:56
 
Ok, mind. Šala je smešna, ko je povedana prvič. Drugič je že dolgočasna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kraja energije
Reply #70 - 29.11.2004 at 20:27:43
 
Ko sprejmeš dejstvo, da si za svoje življenje (tako za veselje kot za trpljenje) odgovoren sam in nehaš kriviti druge, takrat nehaš igrati vlogo žrtve in takrat nehaš zgubljati energijo.

To lahko apliciraš na vse situacije, tudi na najbolj krute življenjske okoliščine, v katere si lahko "postavljen" - kar pa seveda zahteva razumevanje karmičnega nauka in bodisi vero bodisi vedenje o svojem življenskem poslanstvu.

In to ni nobena šala.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #71 - 29.11.2004 at 21:35:09
 
ixtlan wrote on 29.11.2004 at 20:27:43:
In to ni nobena šala.

O, pa je. Vsaj upam, da je, za tvoje dobro.

Če pa bi rad napisal kak resen odgovor, pa komentiraj tisti primer o ukradenem sendviču in posledični lakoti.

Seveda verjamem, da boš spet napisal kakšno šalo. Do sedaj še vedno vodiš v tem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kraja energije
Reply #72 - 29.11.2004 at 21:49:36
 
Te nimam veselja karkoli prepričevat. Enkrat boš že spoznal kako pomembno se je tega, kar sem napisal, ves čas zavedati. Želim ti, da čimprej. Je namreč neskončno osvobujajoče. In prvi korak k resnični kreativnosti.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kraja energije
Reply #73 - 29.11.2004 at 21:53:15
 
Kdor išče rešitev, najde rešitev.
Kdor išče izgovor, najde izgovor.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kraja energije
Reply #74 - 29.11.2004 at 21:58:52
 
Grin dodano v mojo zbirko modrih misli!
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8