Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 
(Read 33223 times)
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #105 - 02.12.2004 at 01:42:47
 
Quote:
Ko ti dam na izbiro


Ko ti dam na izbiro, da se odločiš Zame ali za svet, izbereš Mene, vendar ošineš svet s trohico obžalovanja.  

Zaradi te trohice obžalovanja si ti za petami oglasi moker pes - cvileč, kakor cvilijo lačni in zapuščeni.  

Potem se ustaviš, ker ne moreš poslušati njegove tožbe in mu pomoliš kost svoje pozornosti. Skupaj gresta naprej, oba veselo mahajoč z repom. Ko pes zarenči, spet obstaneš in Me, preplašena, kličeš.  

Ni bi ga pomilovala, če ti ne bi bilo žal za njim. Tvoje sočutje je krinka tvoje želje.  

Ko Me boš enkrat izbrala brez trohice obžalovanja, ti nikogaršnji cvilež ne bo več podkupil ušes.

Kaj to pomeni, da moramo v tem primeru, če smo odločni in brez napak, pustiti mokrega psa, da crkne?

Želim odgovor na to vprašanje!
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kraja energije
Reply #106 - 02.12.2004 at 02:11:14
 
Quote:
Kaj to pomeni, da moramo v tem primeru, če smo odločni in brez napak, pustiti mokrega psa, da crkne?




a ti še ni jasno, da je meker pes napaka?



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #107 - 02.12.2004 at 02:17:20
 
t wrote on 02.12.2004 at 02:11:14:
a ti še ni jasno, da je meker pes napaka?



uživaj!

Moker pes ni napaka, moker pes je živo bitje v stiski!

Lahko pa rečeš edino, da je rešitev tega psa pred smrtjo, napaka.

Torej to želiš povedat?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kraja energije
Reply #108 - 02.12.2004 at 09:15:48
 
Quote:
Ko ti dam na izbiro

Ko ti dam na izbiro, da se odločiš Zame ali za svet, izbereš Mene, vendar ošineš svet s trohico obžalovanja.  

Zaradi te trohice obžalovanja si ti za petami oglasi moker pes - cvileč, kakor cvilijo lačni in zapuščeni.  

Potem se ustaviš, ker ne moreš poslušati njegove tožbe in mu pomoliš kost svoje pozornosti. Skupaj gresta naprej, oba veselo mahajoč z repom. Ko pes zarenči, spet obstaneš in Me, preplašena, kličeš.  

Ni bi ga pomilovala, če ti ne bi bilo žal za njim. Tvoje sočutje je krinka tvoje želje.  

Ko Me boš enkrat izbrala brez trohice obžalovanja, ti nikogaršnji cvilež ne bo več podkupil ušes.



Quote:
Kaj to pomeni, da moramo v tem primeru, če smo odločni in brez napak, pustiti mokrega psa, da crkne?

Želim odgovor na to vprašanje!


Pes je lepa prispodoba za stari način življenja, za stare navade, v katerih se počutimo udobno ker jih poznamo in jih vzdržujemo čeprav vemo, da niso najboljše, za vso družbo, prijatelje s katerimi smo navajeni biti (čeprav nam kradejo energijo Wink Tongue) in se zaradi navade družimo z njimi, ne zato ker bi bil odnos z njimi na najvišjem nivoju in zaradi občasnih lepih trenutkov (skupaj gresta naprej, oba veselo mahajoč z repom) ... vendar čas teče ... in zato se družimo z njimi ker jih imamo radi, čeprav vemo, da nas oni ne spoštujejo na tak način kot bi si zaslužili (pes zarenči) in s tem mi sami posledično ne spoštujemo samega sebe... itd itd itd... skratka to lahko apliciraš na vse staro kar želiš spremeniti, se pri tem spogleduješ s svojo svetlobo, čutiš njeno veličino, vendar se bojiš narediti korak naprej, skočiti v prepad, v neznano...veš da bo dolga, včasih samotna pot.... ej kot si verjetno že opazil, ne morš tako lepo povedat kot je v zgodbici...Wink...tudi jaz bi rajši zgodbico napisal kot pa tkole (v nedogled) našteval, opisoval...v zgodbici se skriva filozofija-kdor jo razume, tistemu je zgodbica namenjena
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kraja energije
Reply #109 - 02.12.2004 at 12:14:20
 
Quote:
Moker pes ni napaka, moker pes je živo bitje v stiski!

Lahko pa rečeš edino, da je rešitev tega psa pred smrtjo, napaka.

Torej to želiš povedat?




Ne povedati želim točno to, kar sem povedal - če bi hotel povedati karkoli drugega, bi najbrž izbral drugačne besede.



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #110 - 02.12.2004 at 14:42:41
 
t wrote on 02.12.2004 at 12:14:20:
Ne povedati želim točno to, kar sem povedal - če bi hotel povedati karkoli drugega, bi najbrž izbral drugačne besede.



uživaj!

Tega se zavedam. Jaz pa te razumem tako, kot sem povedal. Dokler ne izbereš drugih besed, seveda.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8