Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 8
(Read 33214 times)
Nekdo
Guest




Kraja energije
27.11.2004 at 09:39:42
 
Je že kdo (poleg mene) prišel v stik z ljudmi, ki ti pijejo energijo kot vampirji? Tudi če ti nič ne rečejo, le da so v tvoji prisotnosti, ti jo srkajo? In čez nekaj časa, ko ti jo uspejo požreti že dovoljšnjo mero, postaneš zaspan, pesimističen, nič več se ti ne da in nič več ne zmoreš postoriti ter čez daljši čas lahko razviješ celo suicidna nagnjenja? Je že kdo izkusil kaj podobnega?? In kako se pred takimi ljudmi ZAŠČITIŠ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kraja energije
Reply #1 - 27.11.2004 at 11:05:08
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kraja energije
Reply #2 - 27.11.2004 at 14:12:37
 
Quote:
Je že kdo (poleg mene) prišel v stik z ljudmi, ki ti pijejo energijo kot vampirji? Tudi če ti nič ne rečejo, le da so v tvoji prisotnosti, ti jo srkajo? In čez nekaj časa, ko ti jo uspejo požreti že dovoljšnjo mero, postaneš zaspan, pesimističen, nič več se ti ne da in nič več ne zmoreš postoriti ter čez daljši čas lahko razviješ celo suicidna nagnjenja? Je že kdo izkusil kaj podobnega?? In kako se pred takimi ljudmi ZAŠČITIŠ???



Ja sm že doživel to. Meni je pomagalo intenzivno študiranje Hegla in pohanje trave.

Pomaga pa tudi dobra alkoterapija.

(najbrž bi pomagalo tudi neumivanje vendar se ti zna zgoditi, da se ti začnejo izogibati tudi ostali)


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Kraja energije
Reply #3 - 27.11.2004 at 14:25:04
 
V svojem razmišljanju o "kraji" energije sem prišla nekako do sem: obstajajo ljudje, ki po defaultu nimajo vgrajenih osnovnih prvin lepega obnašanja in so po domače povedano vsiljivi, rinejo v naš fizični, psihični in energetski  prostor. To so ljudje, ki imajo tendenco, da bi se "polaščali" drugih.
Človek ima ob takih možnos postavit jih zunanje meje (tista  z neumivanjem je jako dobra...lol)- še najpogosteje bo po zunanjih mejah posegel takrat, ko nima izgrajenih notranjih meja. Če imaš notranje meje jasne, potem  ti t.i. kradljivci  ne morejo do živega.

Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #4 - 27.11.2004 at 15:13:32
 
t wrote on 27.11.2004 at 14:12:37:
Ja sm že doživel to. Meni je pomagalo intenzivno študiranje Hegla in pohanje trave.

Pomaga pa tudi dobra alkoterapija.

(najbrž bi pomagalo tudi neumivanje vendar se ti zna zgoditi, da se ti začnejo izogibati tudi ostali)


uživaj!

Ne bi rekel, da bi kaj od teh treh predlogov komu v takem primeru pomagalo. Prej te še bolj pospešeno potegne na tisto stran, kjer postaneš za socialno okolje nefunkcionalen in sam sebi nekoristen, se pravi postaneš še bolj depresiven, če stremiš po obratnih pozitivnih prvinah (tako kot stremim jaz). Sam sem vsaj pri sebi ugotovil, da mi umivanje vrne neko energijo, vendar se potem večkrat počutim, kot da te nimam pravice imeti, ker pač ni "tista prava" katera mi je bila ukradena in tudi ne traja dolgo.

Lilith, se strinjam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #5 - 27.11.2004 at 15:16:01
 
Lilith wrote on 27.11.2004 at 14:25:04:
Če imaš notranje meje jasne, potem  ti t.i. kradljivci  ne morejo do živega.

Ampak meni to omejevanje ne diši, ker potem postanem tudi sam omejen in s tem manj svoboden.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kraja energije
Reply #6 - 27.11.2004 at 15:25:14
 
Quote:
Je že kdo (poleg mene) prišel v stik z ljudmi, ki ti pijejo energijo kot vampirji? Tudi če ti nič ne rečejo, le da so v tvoji prisotnosti, ti jo srkajo? In čez nekaj časa, ko ti jo uspejo požreti že dovoljšnjo mero, postaneš zaspan, pesimističen, nič več se ti ne da in nič več ne zmoreš postoriti ter čez daljši čas lahko razviješ celo suicidna nagnjenja? Je že kdo izkusil kaj podobnega?? In kako se pred takimi ljudmi ZAŠČITIŠ???


najbolj preprost način zaščite je kabalistična rdeča nitka okoli leve roke kot jo nosita, sem opazu, tut Madonna pa Britney Spears :) zavežeš jo s sedmimi vozli (za vsako čakro), prvo prekrižanje se ne šteje za vozel... ko se obrabi, raztegne, obledi, takrat zavežeš novo in šele potem odstraniš staro. ščiti pred zlemi nameni, predvsem pred tistimi, ki se jih ne zavedaš... tudi raznorazni simboli, ki si jih lahko ob priliki vizualiziraš ali pa kar vprogramiraš v auro, so močni, npr. Davidova zvezda, trodimenzionalni heksagram, raznorazni šamanski, egipčanski... tega je veliko...nekateri najraje sodelujejo z angeli, arhangel Mihael je dober zaščitnik

sicer pa je najboljša "zaščita" ljubezen, če si jo sposoben neprestano vzdrževat

no, to je ta nitka:

...

busted  ;D
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Kraja energije
Reply #7 - 27.11.2004 at 15:27:21
 
Quote:
Ampak meni to omejevanje ne diši, ker potem postanem tudi sam omejen in s tem manj svoboden.


Poglejva, če govoriva o isti stvari.
Jaz imam v mislih izgraditi funkcionalne, selektivno propustne meje z okoljem, ki so nujni predpogoj mojega notranjega dobrega počutja. Biti povsem brez mej, pomeni v mojem besednjaku razpad ega (psihoza), v najboljšem primeru pa izredno neprijeten občutek, da na moje lastno življenje/ počutje/vedenje/mišljenje...vplivajo oz. mi ga določajo izključno drugi.

Manj svobodna (kakor ti praviš) bi pa bila, če bi si izgradila toge, nepropustne meje, ki bi me omejevale tudi takrat, ko si jaz tega ne bi želela.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #8 - 27.11.2004 at 15:46:13
 
ixtlan wrote on 27.11.2004 at 15:25:14:
sicer pa je najboljša "zaščita" ljubezen, če si jo sposoben neprestano vzdrževat

Ixtlan, strinjam se edino s tem od vsega kar si napisal. Nisi pa seveda sposoben vzdrževati neke ljubezni, če za to nimaš energije, oziroma ti jo nekdo krade.

Lilith wrote on 27.11.2004 at 15:27:21:
Biti povsem brez mej, pomeni v mojem besednjaku razpad ega (psihoza)

No, to sem mislil. Ego človeka le omejuje, nasprotno od osvobajanja. Ne vem pa kaj ima pri tem psihoza, ampak pustiva to.

Lilith wrote on 27.11.2004 at 15:27:21:
v najboljšem primeru pa izredno neprijeten občutek, da na moje lastno življenje/ počutje/vedenje/mišljenje...vplivajo oz. mi ga določajo izključno drugi.

Na naše življenje vedno vplivajo drugi, se pravi okolica in ljudje s katerimi imamo kontakt. Brez teh smo itak nič in naš Ego že sam po sebi razpade, ker je funkcionalen le v družbi, kjer ga uporabljamo v obrambne namene.

Lilith wrote on 27.11.2004 at 15:27:21:
Manj svobodna (kakor ti praviš) bi pa bila, če bi si izgradila toge, nepropustne meje, ki bi me omejevale tudi takrat, ko si jaz tega ne bi želela.

Jaz pravim, da te vsakovrstne meje omejujejo. Če jih postaviš le za trenutek, si manj svobodna in zaprta tisti trenutek, če pa si jih postaviš za daljšo dobo, pa si potem manj svobodna za dlje časa.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #9 - 27.11.2004 at 15:58:30
 
Quote:
Ixtlan, strinjam se edino s tem od vsega kar si napisal. Nisi pa seveda sposoben vzdrževati neke ljubezni, če za to nimaš energije, oziroma ti jo nekdo krade.

Oziroma vzamem tole rečeno nazaj in bom drugače povedal. Ljubezen te ščiti edino, ko ti je dana iskreno in ni le prikrito orodje za krajo energije, kot v drugem primeru z Anjo (če sem tisto prav prebral). Tvoja ljubezen pa enako lahko ščiti nekoga drugega. Ne moreš pa sam sebe ščititi s svojo ljubeznijo, za tovrstni samoščit je bil do sedaj omenjen le Ego, kateri pa te omejuje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Kraja energije
Reply #10 - 27.11.2004 at 16:01:13
 
Quote:
Je že kdo (poleg mene) prišel v stik z ljudmi, ki ti pijejo energijo kot vampirji? Tudi če ti nič ne rečejo, le da so v tvoji prisotnosti, ti jo srkajo? In čez nekaj časa, ko ti jo uspejo požreti že dovoljšnjo mero, postaneš zaspan, pesimističen, nič več se ti ne da in nič več ne zmoreš postoriti ter čez daljši čas lahko razviješ celo suicidna nagnjenja? Je že kdo izkusil kaj podobnega?? In kako se pred takimi ljudmi ZAŠČITIŠ???

recimo tko, da se nehaš družit z njimi, če ne se pa treba sprijaznit, da tud sam uživaš, ko si energetska žrtev...
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kraja energije
Reply #11 - 27.11.2004 at 16:07:35
 
Quote:
Ne bi rekel, da bi kaj od teh treh predlogov komu v takem primeru pomagalo. Prej te še bolj pospešeno potegne na tisto stran, kjer postaneš za socialno okolje nefunkcionalen in sam sebi nekoristen, se pravi postaneš še bolj depresiven, če stremiš po obratnih pozitivnih prvinah (tako kot stremim jaz). Sam sem vsaj pri sebi ugotovil, da mi umivanje vrne neko energijo, vendar se potem večkrat počutim, kot da te nimam pravice imeti, ker pač ni "tista prava" katera mi je bila ukradena in tudi ne traja dolgo.



Ja saj sem ti samo povedal, kar se mene tiče mi je pomagalo (čepraj res, da še vedno kaj napoham in kaj preberem).

Očitno pa imaš ti probleme z depresijo: na prvi pogled bi te uvrstil med manične depresivce.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #12 - 27.11.2004 at 16:15:03
 
Petra. wrote on 27.11.2004 at 16:01:13:
če ne se pa treba sprijaznit, da tud sam uživaš, ko si energetska žrtev...

Ti si šaljivka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kraja energije
Reply #13 - 27.11.2004 at 16:16:23
 
Quote:
Ixtlan, strinjam se edino s tem od vsega kar si napisal.


zakaj pa se z ostalim na strinjaš, npr. s kabalistično rdečo nitko? ali se ne strinjaš, ali ne verjameš, ali ne poznaš? ali pa sploh ni bil namen tvojega posta zvedeti nekaj novega? v tem primeru se opravičujem ker te nisem prav razumel in te potem samo podpiram v tvojem razmišljanju, da se boš bolje počutil Wink

Quote:
Nisi pa seveda sposoben vzdrževati neke ljubezni, če za to nimaš energije, oziroma ti jo nekdo krade.


če dovoliš, samo še malo razširitve, da se ne bova znašla v slepi ulici. ok, dobr, mislm, da se strinjava, da ko znaš vzpostaviti do sebe pravo ljubezen, potem imaš energije dovolj. vsi vemo, pa da to ni lih najlažje na svetu. pravzaprav je kar pošteno, dolgotrajno in temeljito delo. ki vključuje med drugim tudi izzivanje komplet vseh tvojih prepričanj in zamenjavo neveljavnih/podtaknjenih z novimi, resničnimi, šamansko smrt in rojstvo v novo življenje. it's not so easy. do takrat bo pa "program", kot je nitka, vsaj mal pomagal... pred zunanjimi vplivi, notranje imaš pa itak še vedno sam načez
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #14 - 27.11.2004 at 16:17:43
 
[quote author=t link=1101544782/0#11 date=1101568055]Ja saj sem ti samo povedal, kar se mene tiče mi je pomagalo (čepraj res, da še vedno kaj napoham in kaj preberem). [quote]
Jaz pa sem ti povedal, kako je s temi stvarmi pri meni. Dvomim, da je komu alkohol, trava ali naumitost že pomagala. To je kvečjem posledično početje zaradi pomanjkanja energije, vsaj tako sem pri sebi ugotovil, ko sem že imel podobne želje.

t wrote on 01.01.1970 at 01:00:11:
Očitno pa imaš ti probleme z depresijo: na prvi pogled bi te uvrstil med manične depresivce.

S čim pa imaš ti probleme?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 8