Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8
(Read 26363 times)
Angelus
1
*
Offline

Angeli nam ploskajo...

Posts: 39
Ravne na Koroškem
Gender: male
Re: Zloraba pravega pomena besede odpuščanje
Reply #15 - 13.10.2004 at 11:58:17
 
Draga sinjeoka, sploh ne razumem, kaj ima veze tvoja prva točka z vsem, kar se povedal. Nihče ne govori o vzgoji otrok, to je druga tema, ki se je ne gre dotikat kar tako. Kar pa zadeva tehniko vizualizacije: verjamem, da (še) ne razumeš enih določenih miselnih procesov, ki spreminjajo svet. Ne obsojaj (ČE si obsojala - to samo ti veš), česar POPOLNOMA ne razumeš... v vsakem od nas je otrok!
Back to top
 

Ko bi le bil tako napreden, da bi lahko bil otročji...
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Zloraba pravega pomena besede odpuščanje
Reply #16 - 13.10.2004 at 12:03:26
 
Odpuščanje pomeni, da od-pustiš svojo vlogo žrtve... življenja, ljudi, okoliščin....
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Angelus
1
*
Offline

Angeli nam ploskajo...

Posts: 39
Ravne na Koroškem
Gender: male
Re: Zloraba pravega pomena besede odpuščanje
Reply #17 - 13.10.2004 at 12:09:51
 
Točno! Ni bilo govora o IGRANJU žrtve, samo razumeti je treba, da vsak v danem momentu deluje na podlagi vzorcev, ki mu govorijo, kako postopati. V tem smislu je bila mišljena besedna zveza žrtev žrtve... Primer: "Moj oče me je vzgajal tako, kot je njega njegov oče..."
Back to top
 

Ko bi le bil tako napreden, da bi lahko bil otročji...
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zloraba pravega pomena besede odpuščanje
Reply #18 - 13.10.2004 at 12:10:19
 
Angelus wrote on 13.10.2004 at 11:58:17:
Draga sinjeoka, sploh ne razumem, kaj ima veze tvoja prva točka z vsem, kar se povedal. Nihče ne govori o vzgoji otrok, to je druga tema, ki se je ne gre dotikat kar tako. Kar pa zadeva tehniko vizualizacije: verjamem, da (še) ne razumeš enih določenih miselnih procesov, ki spreminjajo svet. Ne obsojaj (ČE si obsojala - to samo ti veš), česar POPOLNOMA ne razumeš... v vsakem od nas je otrok!


še 1x bom zastavila vprašanje

torej, ti trdiš, da si je potrebno nekoga, ki te je prizadel (agresorja), predstavljati v vlogi žrtve - žrtve. Jaz pa sprašujem, kako tretirati agresorja, ki ni nikoli bil v vlogi žrtve?

v vsakemu je otrok ... res je ... toda v odraslih je poleg otroka tudi odrasel ... zato res ne razumem zakaj bi morala vizualizirati otroka in ne odraslega, ki je nenazadnje v odrslem tista ta pomembnejša vloga?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zloraba pravega pomena besede odpuščanje
Reply #19 - 13.10.2004 at 12:13:30
 
Angelus wrote on 13.10.2004 at 12:09:51:
Točno! Ni bilo govora o IGRANJU žrtve, samo razumeti je treba, da vsak v danem momentu deluje na podlagi vzorcev, ki mu govorijo, kako postopati. V tem smislu je bila mišljena besedna zveza žrtev žrtve... Primer: "Moj oče me je vzgajal tako, kot je njega njegov oče..."  



evo točno tko ... kaj pa če se vzorec ni prenesel, ampak je nastal?


oziroma, ali ti resnično verjameš, da vsakdo, ki je imel težko otroštvo, zato postane recimo zločinec?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angelus
1
*
Offline

Angeli nam ploskajo...

Posts: 39
Ravne na Koroškem
Gender: male
Re: Zloraba pravega pomena besede odpuščanje
Reply #20 - 13.10.2004 at 12:17:13
 
Sinjeoka!

Tvoj odpor je prevelik...

Vzemi v roke Louise L. Hay: Življenje je tvoje.

Če boš tudi do te knjige čutila odpor, še nisi na poti in tudi to je v redu - najbrž še ni primerno...
Back to top
 

Ko bi le bil tako napreden, da bi lahko bil otročji...
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zloraba pravega pomena besede odpuščanje
Reply #21 - 13.10.2004 at 12:25:52
 
Angelus wrote on 13.10.2004 at 12:17:13:
Sinjeoka!

Tvoj odpor je prevelik...

Vzemi v roke Louise L. Hay: Življenje je tvoje.

Če boš tudi do te knjige čutila odpor, še nisi na poti in tudi to je v redu - najbrž še ni primerno...


buahahahahahahahahahahahaha

in

smeh do solz

Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Zloraba pravega pomena besede odpuščanje
Reply #22 - 13.10.2004 at 12:27:19
 
Angelus wrote on 13.10.2004 at 11:29:03:
Odpuščanje ima, kot sem že prej rekel, opraviti samo z osebo, ki zameri. Vsak dogodek se zgodi zato, da nam v danem trenutku nekaj pokaže oz. hoče, da se nekaj naučimo-nič se ne zgodi kar tako!!! Pozoren je treba biti na VSE, kar se TUKAJ in ZDAJ dogaja, ker sedanji trenutek je edino kar šteje, točka moči je vedno v sedanjem trenutku (Louise L. Hay). Obstaja vaja odpuščanja, kako človeku, ki ti je storil nekaj hudega, odpustiti. Najprej je seveda treba odpustiti sebi za zamero, ki jo gojiš (negativno čustvo-ni v skladu z naravnimi zakoni). Ko dosežeš to, da si objektivni opazovalec situacije v kateri se nahajaš (to dosežeš tako, da enostavno pustiš, da misli letijo (postaneš pretočen), hkrati se pa nobene misli ne okleneš. Če se ti to zgodi, samo preusmeri pozornost na dihanje-bodi dihanje. Nato pride najtežji (najlepši) del: Osebo, ki ji zameriš, si predstavljaj kot ŽRTEV ŽRTVE (če bi bila ta oseba ozaveščena, tega zagotovo ne bi storila), kot otroka, ki trpi zaradi tega ker dela slabo, hkrati pa ne ve, kako nehati trpeti. Pobožaj tega otroka, da se mu prikaže nasmešek na malem objokanem obrazu, povej mu da je vse v redu...Igrajta se skupaj. Z vizualizacijo dosežeš vse...Nato ga pa spusti, osvobodi ga in posledično-sebe. Naslednji kontakt z osebo je povsem drugačen...Odnos spremeniš v petih minutah, samo verjeti je treba, verjemite mi Smiley  

Dragi Angelus

Očaran sem nad tem, kar si napisal. Bi te enako lepo prosil, da mi oprostiš mojo nevednost in skrajno omejenost, ki sem se je boleče zavedel pri poskusu upraksitve /ali je to tudi lepa beseda, oziroma, ali je to sploh beseda...kaj pa če v tem tiči vzrok?/ tvojih resnično lepih besed, v časovno obdobje petih minut. Ker mi ni uspelo niti pod skrajno razno, te prosim za pomoč.
Podal ti bom en hipotetičen primer, kajti moji so čisto preveč banalni, da bi te utrujal z njimi in ti čas jemal.
Takole:
Oče je imel sina, starega...eee...recimo ene štiri leta, punčico svojega očesa. Zanj bi storil vse in bla bla bla. Nekoč, v trenutku očetove nepazljivosti, je otrok padel v potok...in utonil.
Odpuščanje očeta samemu sebi v petih minutah. Odpuščanje otrokove matere očetu otroka v petih minutah. Odpuščanje otrokove matere sebi v petih minutah. Odpuščanje otroku v petih minutah.
Prosim.

aja, lepo zveneče besede so res lepe...a ne redijo. Preverjeno.

en bk
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angelus
1
*
Offline

Angeli nam ploskajo...

Posts: 39
Ravne na Koroškem
Gender: male
Re: Zloraba pravega pomena besede odpuščanje
Reply #23 - 13.10.2004 at 12:30:12
 
Smeh je zdrav,solze tudi...Imej se ful lepo Sinjeoka. Adijo.
Back to top
 

Ko bi le bil tako napreden, da bi lahko bil otročji...
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zloraba pravega pomena besede odpuščanje
Reply #24 - 13.10.2004 at 12:33:47
 
Angelus wrote on 13.10.2004 at 12:09:51:
Primer: "Moj oče me je vzgajal tako, kot je njega njegov oče..."  


Mhm...torej če povzamem - moj oče me je zverinsko pretepal, ker je njega njegov oče zverinsko pretepal.  Po tej logiki naj bi jaz zverinsko pretepala svojega otroka. Jaz uboga žrtev.

A ne, tako pa ne bo šlo. Jaz nisem robot, ki ga sprogramiraš, pač pa imam svobodno voljo miljejsko programiranje presekati. Če hočem, seveda (morda bom imela pri tem nekaj težav, a lahko to presežem).
Če nočem presekati kroga nasilja, potem sem pa odgovorna in kriva. Simple as that.
Eno je, da ne znaš drugače, ker živiš v džungli, stran od civilizacije. Drugo je, če se ti na vsakem koraku sporoča, da je možno tudi drugače.
Za nasilje NI opravičila.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Angelus
1
*
Offline

Angeli nam ploskajo...

Posts: 39
Ravne na Koroškem
Gender: male
Re: Zloraba pravega pomena besede odpuščanje
Reply #25 - 13.10.2004 at 12:36:58
 
Če je prisotna ljubezen, je odpuščanje kot joga - takojšnje očiščenje. Ja, tudi v takih primerih!!! en bk, tudi ti se imej ful lepo. Učimo se skupaj in poskušamo. Jaz se učim - in uživam v življenju...
Back to top
 

Ko bi le bil tako napreden, da bi lahko bil otročji...
 
IP Logged
 
Angelus
1
*
Offline

Angeli nam ploskajo...

Posts: 39
Ravne na Koroškem
Gender: male
Re: Zloraba pravega pomena besede odpuščanje
Reply #26 - 13.10.2004 at 12:40:36
 
Lilith, napačno si me razumela - preberi prejšnje poste. Seveda presekati!!!! Tudi jaz se učim delati DRUGAČE. Še enkrat: Odpustiti ne pomeni opravičiti!!!! Dejanje je v vsakem primeru podlo!!!
Back to top
 

Ko bi le bil tako napreden, da bi lahko bil otročji...
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Zloraba pravega pomena besede odpuščanje
Reply #27 - 13.10.2004 at 12:46:36
 
Angelus wrote on 13.10.2004 at 12:36:58:
Če je prisotna ljubezen, je odpuščanje kot joga - takojšnje očiščenje. Ja, tudi v takih primerih!!! en bk, tudi ti se imej ful lepo. Učimo se skupaj in poskušamo. Jaz se učim - in uživam v življenju...


Hehe

Hvala za izčrpen odgovor, kako besedje  /je to lepa beseda ali bi bilo besedičenje primernejše?/ udejaniti v praksi.

en bk
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angelus
1
*
Offline

Angeli nam ploskajo...

Posts: 39
Ravne na Koroškem
Gender: male
Re: Zloraba pravega pomena besede odpuščanje
Reply #28 - 13.10.2004 at 12:50:19
 
en bk - preberi rajši kaj piše, kot pa da se ubadaš s tem, kako je napisano. Lahko vse skupaj resno jemlješ, lahko pa tudi ne. Odločitev je zelo tvoja.
Back to top
 

Ko bi le bil tako napreden, da bi lahko bil otročji...
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zloraba pravega pomena besede odpuščanje
Reply #29 - 13.10.2004 at 12:55:27
 
Lilith wrote on 13.10.2004 at 12:33:47:
Eno je, da ne znaš drugače, ker živiš v džungli, stran od civilizacije. Drugo je, če se ti na vsakem koraku sporoča, da je možno tudi drugače.
Za nasilje NI opravičila.



em zgolj za intermezzo ... ko smo ravno pri džungli ... a se je kdo vprašal, kako hudiča gorile in šimpanzi vedo, da se mladičev ne sme zverinsko prebunkati? Ker tega v taki meri kot človek ne počnejo?  ... in ne znajo uporabljati interneta... (domnevam)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8