Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10943 times)
mika
Guest




Shizofrenija ali
26.10.2004 at 23:01:58
 
Shizofrenične motnje so tiste pri katerih se pojavijo izkrivljeno mišljenje, zavajanje in čustvovanje. Tem ljudem se pogosto zdi, da jim nekdo ali neka naprava preprosto vsiljuje misli ali odteguje in celo, da jih nekdo zalezuje, včasih celo, da jih hoče ubiti...in tako naprej...

Pri moji prijateljici pa sem opazila, da ima nadvse drugačno obliko,  ne vem, če bi jo povezovala z psihomatskimi vplivi te bolezni.
Namreč po pripovedovanju že od malega, pravi odkar se zaveda, sliši za seboj čudne glasove, zvoke, kot bi nekaj cvililo ali kot, da bi nekaj na hitro "švignilo" preko nje ( kot nek piš vetra ali nekaj takega ) in za vse to, do sedaj ni našla logičnega odgovora. Kot mala je imela nadvse strašne more o kačah vseh vrst, katere so se vedno plazile okoli nje a ji niso nič naredile. In so bile vseh barv, ter številčne. Te more naj bi ji nekako " pregnal " duhovnik, ki je sobo kjer je sanjala te sanje, tudi "sčistil". A tam ne živi več, ker se je preselila.

Ima kdo podobno izkušnjo, ali vsaj čuti kaj bi lahko bila posledica teh prisluhov, ki kar ne izginejo. Predvsem so pristoni, ko vse utihne, vse izklopi, pa po meditaciji, v prostorih je mir,a prisluhi še vedno so...


Back to top
 
 
IP Logged
 
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Re: Shizofrenija ali
Reply #1 - 26.10.2004 at 23:27:38
 
Verjetno bi bilo bolje če bi to vprašanje postavila na :
http://med.over.net/phorum/list.php?f=6
kjer boš dobila bolj strokovno razlago, če te strokovna razlaga sploh zanima...
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Shizofrenija ali
Reply #2 - 27.10.2004 at 13:44:00
 
Quote:
Shizofrenične motnje so tiste pri katerih se pojavijo izkrivljeno mišljenje, zavajanje in čustvovanje. Tem ljudem se pogosto zdi, da jim nekdo ali neka naprava preprosto vsiljuje misli ali odteguje in celo, da jih nekdo zalezuje, včasih celo, da jih hoče ubiti...in tako naprej...

Pri moji prijateljici pa sem opazila, da ima nadvse drugačno obliko,  ne vem, če bi jo povezovala z psihomatskimi vplivi te bolezni.
Namreč po pripovedovanju že od malega, pravi odkar se zaveda, sliši za seboj čudne glasove, zvoke, kot bi nekaj cvililo ali kot, da bi nekaj na hitro "švignilo" preko nje ( kot nek piš vetra ali nekaj takega ) in za vse to, do sedaj ni našla logičnega odgovora. Kot mala je imela nadvse strašne more o kačah vseh vrst, katere so se vedno plazile okoli nje a ji niso nič naredile. In so bile vseh barv, ter številčne. Te more naj bi ji nekako " pregnal " duhovnik, ki je sobo kjer je sanjala te sanje, tudi "sčistil". A tam ne živi več, ker se je preselila.

Ima kdo podobno izkušnjo, ali vsaj čuti kaj bi lahko bila posledica teh prisluhov, ki kar ne izginejo. Predvsem so pristoni, ko vse utihne, vse izklopi, pa po meditaciji, v prostorih je mir,a prisluhi še vedno so...




shizofrenija, kolko je meni znano, je sklop vecih psihosokmatskih obolenj, ki so z roko v roki povezane npr. z depresijo, anksioznostjo, psihozo..... Mislim pa, da so halucinacije glavni pokazatelj, da gre za hujse psihicno obolenje, ki je potrebno strokovne ohbravnave - psihiatra.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mika
Guest




Re: Shizofrenija ali
Reply #3 - 27.10.2004 at 15:25:33
 
So določene stvari, katerih se ne da razložit, res je.
Strokovna razlaga ni potrebna, ker si gre za drugačno ozadje.
Mi pa veliko pove, ko sem nekje celo brala, da osebe s shizofrenijo so celo dobitnice Nobelove nagrade.
Res?

Preseneča me to, da ta moja prijateljica zelo veliko ve, vsaj kar se dogajanj v svetu tiče. Tudi vnaprej predvidi dogodke...

Ali mogoče kdo ve, katere frekvence sliši "konj". Zvočne valove ali nekaj takega?

Ja, Hvala.



Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Shizofrenija ali
Reply #4 - 28.10.2004 at 13:34:07
 
Quote:
So določene stvari, katerih se ne da razložit, res je.
Strokovna razlaga ni potrebna, ker si gre za drugačno ozadje.
Mi pa veliko pove, ko sem nekje celo brala, da osebe s shizofrenijo so celo dobitnice Nobelove nagrade.
Res?

Preseneča me to, da ta moja prijateljica zelo veliko ve, vsaj kar se dogajanj v svetu tiče. Tudi vnaprej predvidi dogodke...

Ali mogoče kdo ve, katere frekvence sliši "konj". Zvočne valove ali nekaj takega?

Ja, Hvala.





Ja, mislim da je bil celo posnet film o onem nobelovcu za matematiko, ki je bolehal za shizofrenijo. Torej, stvar ni tako brezupna kot se zdi na prvi pogled, tako da upanje vsekakor obstaja.

Tele halucinacije ali prividi v zvezi z "x zarki", glasovi oziroma glasba po radiu, pa so, kolikor je meni znano, zelo znacilni za to vrsto obolenja - shizofrenijo. Tudi osebno poznam zdravljenega shizofrenika, ki mi je to, kar je on dozivljal malo razlagal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Shizofrenija ali
Reply #5 - 28.10.2004 at 17:47:01
 
exodus wrote on 27.10.2004 at 13:44:00:
shizofrenija, kolko je meni znano, je sklop vecih psihosokmatskih obolenj, ki so z roko v roki povezane npr. z depresijo, anksioznostjo, psihozo..... Mislim pa, da so halucinacije glavni pokazatelj, da gre za hujse psihicno obolenje, ki je potrebno strokovne ohbravnave - psihiatra.

Exo, ali si ti največji svetovni strokovnjak za shizofrenijo, ker zgleda veš povedat več o vzrokih bolezni, kot ve povedat stroka, ali morda bluziš, ali pa celo zavajaš?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Shizofrenija ali
Reply #6 - 28.10.2004 at 18:18:27
 
Quote:
Exo, ali si ti največji svetovni strokovnjak za shizofrenijo, ker zgleda veš povedat več o vzrokih bolezni, kot ve povedat stroka, ali morda bluziš, ali pa celo zavajaš?

bp



Hehe, bp. Že znotraj (katerekoli) stroke najdeš veliko "strokovnjakov",  katerim se jaz osebno ne bi približala na več kot 100 metrov, kaj šele od njih kaj "kupila". In ti se sprašuješ, če je tukaj, pri dotičnem članu našega foruma posredi bluzenje?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Shizofrenija ali
Reply #7 - 29.10.2004 at 10:07:58
 
Quote:
Shizofrenične motnje so tiste pri katerih se pojavijo izkrivljeno mišljenje, zavajanje in čustvovanje. Tem ljudem se pogosto zdi, da jim nekdo ali neka naprava preprosto vsiljuje misli ali odteguje in celo, da jih nekdo zalezuje, včasih celo, da jih hoče ubiti...in tako naprej...

Pri moji prijateljici pa sem opazila, da ima nadvse drugačno obliko,  ne vem, če bi jo povezovala z psihomatskimi vplivi te bolezni.
Namreč po pripovedovanju že od malega, pravi odkar se zaveda, sliši za seboj čudne glasove, zvoke, kot bi nekaj cvililo ali kot, da bi nekaj na hitro "švignilo" preko nje ( kot nek piš vetra ali nekaj takega ) in za vse to, do sedaj ni našla logičnega odgovora.

Ima kdo podobno izkušnjo, ali vsaj čuti kaj bi lahko bila posledica teh prisluhov, ki kar ne izginejo. Predvsem so pristoni, ko vse utihne, vse izklopi, pa po meditaciji, v prostorih je mir,a prisluhi še vedno so...


jst mam nekako občutek da se ti s tem bolj ukvarjaš kot ona. Al si ti ta prijateljica?

Pač zaznava določene stvari in če ji to ne povzroča problemov in lahko normalno živi, zakaj bi se ukvarjala s tem?

Dostikrat človek zboli šele ko ga družba določi za bolnega, ne pa ker je res bolan.

Tako kot za exota, ko je vsaka kriza ki jo nekdo doživi, že bolezen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Shizofrenija ali
Reply #8 - 29.10.2004 at 13:55:06
 



Nekoč sem bral neko debelo knjigo o psihiatriji pa so tam mojstri kar po vrsti priznavali, da ponavadi rečejo shizofrenija še vsemu tistemu, za kar nimajo nobene druge razlage ali besede.


(se pravi: če to ni shizofrenija je pa zagotovo shizofrenija)

lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
2228
Guest




Re: Shizofrenija ali
Reply #9 - 29.10.2004 at 15:17:02
 
..dobra knjiga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Shizofrenija ali
Reply #10 - 29.10.2004 at 21:32:14
 
Quote:
Exo, ali si ti največji svetovni strokovnjak za shizofrenijo, ker zgleda veš povedat več o vzrokih bolezni, kot ve povedat stroka, ali morda bluziš, ali pa celo zavajaš?

bp



ne, ce bi me pozorno bral, se jasno vidi, da zastopam lastno mnenje, mnenje laika - je pa res, da sem na tematiko shizofrenija precital kar nekaj strokovnih knjig, torej mi je vsaj okvirno znano in vem o cem pisem....
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Shizofrenija ali
Reply #11 - 29.10.2004 at 21:34:39
 
t wrote on 29.10.2004 at 13:55:06:
Nekoč sem bral neko debelo knjigo o psihiatriji pa so tam mojstri kar po vrsti priznavali, da ponavadi rečejo shizofrenija še vsemu tistemu, za kar nimajo nobene druge razlage ali besede.


(se pravi: če to ni shizofrenija je pa zagotovo shizofrenija)

lp



ja, prav si ugotovil - v stroki dajo nalepko shizofrenija (se vedno, zato verjetno prehitro) tem ljudem, za katere nimajo prave diagnoze oziroma ce pacienti bolehajo za skupkom simptomov - ampak halucinacije pa so res skorajda garant za tole diagnozo.....  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
mika
Guest




Re: Shizofrenija ali
Reply #12 - 29.10.2004 at 21:42:38
 
Quote:
jst mam nekako občutek da se ti s tem bolj ukvarjaš kot ona. Al si ti ta prijateljica?

Pač zaznava določene stvari in če ji to ne povzroča problemov in lahko normalno živi, zakaj bi se ukvarjala s tem?

Dostikrat človek zboli šele ko ga družba določi za bolnega, ne pa ker je res bolan.

Tako kot za exota, ko je vsaka kriza ki jo nekdo doživi, že bolezen.


Tukaj sem se namenila oddati svoj post, ker je forum duhovnega pomena in vsebina te bolezni "ima tak prizvok".

Snowball - občutek tvoj je varljiv.
Ne znam pa se zagovarjati zakaj. Očitno mi lahko pišeš tudi na email, če želiš izvedeti resnico ali kaj več. Wink

Želim ji pomagati, ker ne kaže znakov "bolne psihe", vendar nekega napredka, ki je nam še neznan in se zaradi njega zapira sama vase, ker ve, da jo bodo drugi zaničevali. drugalno mišljenje, ki ni za v ta čas;)?

Sanje lahko povedo marsikaj, ko si že bral vsebino, tudi sam duhovnik.

Sem pa opazila, da  psihologija na tem področju veliko  dela, skoraj največ - še vedno sem mnenja, da so sanje tiste, ki ji dodajo drugačno energijo, skoraj nadnaravno.

Ja, če bi bil v njeni koži bi pisal drugače, zato pa sem bila mnejna, da če je že imel kdo izkušnje ali ve zakaj se ji to dogaja, naj mi prosim napiše.

Hvala.


Pri exotu : vsak  vidi svoje lastne napake in dela na tem, da bi bilo bolje. Raste tam, kjer potrebuje največ moči. Očitno exota Problemi privlačijo a iz njih naredi še večje, ker tudi sam Ni O.K. Sorry.

Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Shizofrenija ali
Reply #13 - 29.10.2004 at 21:52:29
 
Quote:
Pri exotu : vsak  vidi svoje lastne napake in dela na tem, da bi bilo bolje. Raste tam, kjer potrebuje največ moči. Očitno exota Problemi privlačijo a iz njih naredi še večje, ker tudi sam Ni O.K. Sorry.



Hja, probleme imamo vsi, eni takšne, drugi drugačne.... Ta forum je še posebni magnet za ljudi z osebnimi tezavami, ker so ljudje po vecini pac zelo strpni in tolerantni do "drugacnosti", kar je vsekakor dobra stvar, ker za ljudi, ki si iscejo pomoc, je stigma in netolerantnost, ki se poraja iz nevednosti, lahko deluje zelo unicujoce na posameznika . Ampak, ce ti nekdo servira na pladnju "duhovnost" in ti nekako ponudi resitev, seveda po vecini dobronamerno, lahko naredi prav toliko skode, ceprav so bile njegove namere iskrene.

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
mika
Guest




Re: Shizofrenija ali
Reply #14 - 31.10.2004 at 18:55:29
 
exodus wrote on 29.10.2004 at 21:52:29:
Ampak, ce ti nekdo servira na pladnju "duhovnost" in ti nekako ponudi resitev, seveda po vecini dobronamerno, lahko naredi prav toliko skode, ceprav so bile njegove namere iskrene.

Wink


Res?
Tak je dojem pri tebi  - duhovnost je vseobširna.
Rešite?
Menim, da iščemo zgolj potrditev v to kar že vemo in čutimo, a o tem dvomimo.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3