Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 10
(Read 41661 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Svašta topic
Reply #75 - 26.05.2005 at 16:07:41
 
X wrote on 26.05.2005 at 15:56:59:
Ja, kaj pa mi že več kot pol leta piše pod avatarjem? Grin Grin Dobro jutro.



Pravzaprav bi lahko naredil kariero s tem. Nesrečni samopomilovalni in neproduktivnopizdovalni delavci bi te najemali za nekajmesečno "zaposlitev," čeprav bi v resnici tvoje delo bilo le to, da bi s čisto osnovnimi ukrepi odstranjeval ovire človeške neumnosti in zlobe pri šefih, katere bi prepričeval naj v vsako pisarno namestijo klime. Ti rečem, v nekaj letih boš milijonar. Hehehe...



em ... moj priljubljen rek o državni upravi je, da vsak prileze do nivoja lastne nesposobnosti ...

... ergo ... vsi šefi (in uslužbenci) so nesposobni (po 4 letih bivanja na istem stolčku)

odštevam dneve
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Svašta topic
Reply #76 - 26.05.2005 at 16:10:15
 
X wrote on 26.05.2005 at 15:56:59:
Jaz bi te kar zaposlil v naši firmi, pa da nam popedenaš klime. To bi bila smeha polna skleda, ko bi stopil pred našega direktorja...

hehehe...


Ja,  tole z rihtanjem klim po firmah, sploh ni tako slaba ideja (menda bo letos vroče poletje).  Grin

Ampak k vam najverjetneje ne bi šel niti pod razno v službo, ker vi jih ziher nikoli ne boste imeli. Kot je videti, si ti (pa tvoji sodelavci predpostavljam tudi) že vnaprej prepričan, da je to nekaj nemogočega in da se boste na ta račun lahko le (grenko) smejali.

Jaz si službe izbiram samo tam, kjer iz ene navadne klime nihče ne dela nerešljivega problema in se namesto, da bi izgubljali dragoceni čas s takimi banalnostmi, raje ubadajo z drugimi, pomembnejšimi zadevami.  Wink


Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Svašta topic
Reply #77 - 26.05.2005 at 16:21:17
 
Bardo_Thodol wrote on 26.05.2005 at 16:10:15:
Ampak k vam najverjetneje ne bi šel niti pod razno v službo, ker vi jih ziher nikoli ne boste imeli.


Ja, saj ravno za to bi te zaposlili, da bi nam klime zrihtal, a ne. Kot kaže, si prepričan, da ti ne bi uspelo in potem ne vidim v čem bi se razlikoval od nas v naši firmi.

Quote:
Jaz si službe izbiram samo tam, kjer iz ene navadne klime nihče ne dela nerešljivega problema in se namesto, da bi izgubljali dragoceni čas s takimi banalnostmi, raje ubadajo z drugimi, pomembnejšimi zadevami.  Wink


Službe si izbiraš? Kako ti je lepo. Ugibam, da torej službo iščeš tako, da daš razpis v Delo, da iščeš službo, potem pa šefi tebi hodijo domov na intervjuje in se potem odločiš za najboljšega.

Ah, kakšen srečko...

Zgleda bodo imeli prav tisti, ki pravijo, da je težavnost situacije odvisna le od točke gledišča.

*xab duhovno zraste.*

Hvala, Bardo.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Svašta topic
Reply #78 - 26.05.2005 at 16:27:13
 
X wrote on 26.05.2005 at 16:21:17:
Ja, saj ravno za to bi te zaposlili, da bi nam klime zrihtal, a ne. Kot kaže, si prepričan, da ti ne bi uspelo in potem ne vidim v čem bi se razlikoval od nas v naši firmi.


Ne razumeš, to je stara trgovska finta, ko nekomu rečeš, da ne bo nikoli imel klime (po možnosti, ker je ni sposoben imet), si jo bo šel potem zanalašč nabavit in to ne eno ampak, kar cel ducat (nek se vidi razkoš)  
Wink

Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Svašta topic
Reply #79 - 26.05.2005 at 17:39:42
 
X wrote on 26.05.2005 at 16:21:17:
Službe si izbiraš? Kako ti je lepo. Ugibam, da torej službo iščeš tako, da daš razpis v Delo, da iščeš službo, potem pa šefi tebi hodijo domov na intervjuje in se potem odločiš za najboljšega.

Ah, kakšen srečko...

Zgleda bodo imeli prav tisti, ki pravijo, da je težavnost situacije odvisna le od točke gledišča.

*xab duhovno zraste.*

Hvala, Bardo.



... a to se da bo res treba sprobat  Grin

... dajte še jaz sem se šele začela ornink zabavat
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Svašta topic
Reply #80 - 26.05.2005 at 18:02:14
 
Quote:

Kaj če se da, a službe izbirat?
Ja, jaz res ne vem, kako ste nekateri dobili službe?
Ali so vam jih kar drugi izbrali, ker to je na nek način še najbolj komot varianta?

Kaj ni še nihče nikoli izbiral med razpisi in preskočil tiste, ki mu niso ustrezali, ter se prijavil le na tiste, ki so se mu zdeli zanimivi in njegovi izobrazbi primerni.

Vsakdo je bil predhodno verjetno povabljen tudi na razgovor, kjer ga verjetno ni zanimala samo plača, ampak tudi kaj bo delal, kakšni so delovni pogoji in podobno.

Službo si v bistvu začneš izbirati že takrat, ko si izbereš šolo, tako, da ne razumem, kaj naj bi bilo tako čudnega z izbiranjem službe.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Svašta topic
Reply #81 - 26.05.2005 at 18:08:40
 
Bardo, s samo logiko tvojega pisanja ni nič narobe.8)
Z realiteto oz. življenskostjo pa ogromno. Roll Eyes

Povej, v kateri pravljici ti živiš, da se še kdo od nas poskusi tja plasirat. Ali pa se tvoji pravljici morebiti reče "rojen z zlato žlico v ustih"?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Svašta topic
Reply #82 - 26.05.2005 at 18:15:21
 
Lilith wrote on 26.05.2005 at 18:08:40:
Bardo, s samo logiko tvojega pisanja ni nič narobe.8)
Z realiteto oz. življenskostjo pa ogromno. Roll Eyes

Povej, v kateri pravljici ti živiš, da se še kdo od nas poskusi tja plasirat. Ali pa se tvoji pravljici morebiti reče "rojen z zlato žlico v ustih"?  

Ne vem o kakšni pravljici govoriš?
Meni ni bilo nič podarjenega in za vse sem se moral sam izboriti in ni bilo vedno lahko. Prijeti sem moral tudi za taka dela, ki se jih danes mladi na široko izogibajo, ker smo jih pač že malce preveč razvadili.

Je pač tako, da iz nič ni nič in samo jamranje tudi nič ne pomaga.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Svašta topic
Reply #83 - 26.05.2005 at 18:16:49
 
Quote:
Zakaj pa imate vrata iz vročih pisarn na ledeni hodnik ves čas zaprta?
(gre za zasebnost strank, da ne posluša zraven še cel hodnik o njihovih problemih, ali kaj drugega?)

bp



Si kar sam sebi lepo odgovoril, to je več ali manj poglavitni razlog. So še kakšni drugi - recimo, da ni pregrobih motenj pri samem procesu, ki se odvija v pisarnah ipd.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Svašta topic
Reply #84 - 26.05.2005 at 18:20:23
 
Bardo_Thodol wrote on 26.05.2005 at 18:15:21:
Ne vem o kakšni pravljici govoriš?
Meni ni bilo nič podarjenega in za vse sem se moral sam izboriti in ni bilo vedno lahko. Prijeti sem moral tudi za taka dela, ki se jih danes mladi na široko izogibajo, ker smo jih pač že malce preveč razvadili.

Je pač tako, da iz nič ni nič in samo jamranje tudi nič ne pomaga.




No, saj se mi tudi ni zdelo, da bi bil povsem brez življenjskih izkušenj, ampak zakaj takšno sprenevedanje? A še nisi slišal, da je butle na oblasti težko rušit, da je treba pri tem upoštevati lastno notranjo ekonomijo (torej a je rizik izgube službe ali šikaniranja v takšnem primeru prevelik). Še nisi slišal, da služb ni, da nekateri po več let iščejo zaposlitev in da v tem času izbirčnost okrog tega, za kakšno delo bi poprijel, strmo pada?

Mah, kaj se sploh grem to s teboj, seveda ti je vse jasno...ti pač samo...kaj jaz vem kaj zdaj tu dokazuješ.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Svašta topic
Reply #85 - 26.05.2005 at 18:23:03
 
Quote:
dajte še jaz sem se šele začela ornink zabavat


Preveč zabave harpijam škodi, izgubijo na ostrini.

Ajde, hitro se slovnico učit, da bo tisti podpis pod avatarčkom končno nekak izgledal (razen če imajo harpije ambicijo postati angelčki).
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Svašta topic
Reply #86 - 26.05.2005 at 18:27:14
 
To preprosto ni res, da služb ni. Res pa je, da ne moremo biti čisto vsi direktorji ali pisarniški delavci.
V Sloveniji je malo morje deficitarnih poklicev, samo malo se je treba naokoli ozreti. Poznam tudi tipe, ki bi jim lahko takoj zrihtal službo, ker imajo primerno izobrazbo in podobno, ampak so preleni in raje živijo od državne pomoči, zraven pa po želji še kaj pofušajo, če se jim ravno ljubi.

Poleg tega pa tudi nikjer ne piše, da moraš biti zaposlen ravno v Sloveniji.  V skrajni sili je bolje poiskati delo tudi kje v EU, kot doma jokat in se smilit samemu sebi.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Svašta topic
Reply #87 - 26.05.2005 at 18:47:22
 
Evo, pa sva naletela na notranjo ekonomijo. Tako napr. sem jaz raje v vroči pisarni kot v cestnem jarku (pa tudi ne vem, če bi me sploh vzeli tja). In v okviru notranje ekonomije vsak človek izbira to, kar mu je v nekem trenutku najbolj sprejemljivo.
Bardo, realiteta je pač taka, da niso vsi Bardi, ki bi lahko izbirali med službami, kot si ti prej nakazal (in ne pozabi, prej si nakazoval, da se da celo med primernimi službami izbirati, šele kasneje si se začel ven vlečt tudi z manj primernimi opcijami - torej si iz enega ekstrema spretno preskočil v drugega). To lahko delajo zgolj vrhunski strokovnjaki, po katerih obstaja veliko povpraševanje. imho
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Svašta topic
Reply #88 - 26.05.2005 at 19:01:19
 
Ne samo "vrhunski", med službami na vseh nivojih je mogoče izbirati, vse pa je odvisno od tega, na kateri nivo se je komu uspelo umestiti.

Čistilka si razumljivo ne bo mogla izbirati službe med delovnimi mesti direktorjev različnih firm, kot si tudi direktor ne more izbirati med naprimer delovnimi mesti računalniških programerjev ali medicinskih sester, ker za to pač niso primerno usposobljeni.
Vseeno pa menim, da še vedno ostaja dovolj velika izbira, če ne ravno na točno tistem nivoju, ki bi si ga želel, pa kje dovolj blizu, ali pa po načelu mojega  priljubljenega izreka, "naredi tri korake nazaj, da boš lahko potem lažje naredil pet korakov naprej".


Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Svašta topic
Reply #89 - 26.05.2005 at 20:59:57
 
Devi wrote on 26.05.2005 at 15:25:54:
okno si odpri, nej ti vsaj malo toplo not zapiha pa kako rošco na polico
pa koledar z nagimi dedi na steno Wink Grin


Okno ves čas odpiram, da zračim pisarno, rožce imam, na steni pa imam koledar s čudovitimi konji, kjer si lahko spočijem oči  Grin

Kar se pa služb, primernih in manj primernih tiče, moj zadnji poskus menjave službe se je končal tako, da je kljub vsem mojim izpolnjenim pogojem in izkušnjam službo dobila popolna začetnica - hči direktorice bližnje firme. To, da si lahko službo izbiraš po svojih željah in kriterijih, je razen za izjeme (vrhunski strokovnjaki in tisti z močnimi zvezami) pravljica.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 10