Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 10
(Read 41844 times)
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Svašta topic
Reply #60 - 26.05.2005 at 13:16:30
 
Bardo_Thodol wrote on 26.05.2005 at 13:00:13:
Nimajo vsi te sreče, nekateri morajo na vročini tudi jarke kopat.
Če je učenje jahanja zgolj hobi, bi znal bit zabaven, če je pa služba, z obveznimi 8 urami na dan, s čiščenjem in vsem kar spada zraven, pa ne vidim v tem prav posebne privlačnosti.


Jaz vidim v učenju jahanja s čiščenjem vred več privlačnosti kot v jebeni pisarni.

Quote:
Kaj zaves na okno ne moreš obesiti, če te moti neestetski videz delavcev, ki se zunaj preoblačijo. Načeloma me tudi to ne bi motilo, dokler ne začnejo lesti skozi okno  Roll Eyes


Imam zavese, pa je že tako temno noter, da skoraj cel dan rabim luč. Ma saj jih ne gledam, samo ob mrzli in temni pisarni še razgleda nimam nikakvega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Svašta topic
Reply #61 - 26.05.2005 at 13:24:15
 
Bardo_Thodol wrote on 26.05.2005 at 12:52:38:
Kaj pri vas še niso izumili klime, ali vsaj kakšnega ventilatorja?



Hehehe, klimo so izumili, ja. Na hodniku je. V obdobju, ko je prižgana, je na hodniku 22 stopinj, v pisarnah pa najmanj 10 stopinj več. Zadnje čase je večinoma ugasnjena, ker se stranke pritožujejo, da je mraz na hodniku, pa delavci zbolevajo na račun temperaturnih razlik.
Moj ventilatorček pa bolj malo zaleže.
Sociala očitno mora z lastno pojavnostjo stati za svojim pomenom.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Svašta topic
Reply #62 - 26.05.2005 at 13:37:50
 
:hm izgleda da ima tale topick res pravi naslov :rfl:
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Svašta topic
Reply #63 - 26.05.2005 at 13:58:30
 
Lilith wrote on 26.05.2005 at 13:24:15:
Hehehe, klimo so izumili, ja. Na hodniku je. V obdobju, ko je prižgana, je na hodniku 22 stopinj, v pisarnah pa najmanj 10 stopinj več. Zadnje čase je večinoma ugasnjena, ker se stranke pritožujejo, da je mraz na hodniku, pa delavci zbolevajo na račun temperaturnih razlik.
Moj ventilatorček pa bolj malo zaleže.
Sociala očitno mora z lastno pojavnostjo stati za svojim pomenom.

Zanimivo, kako si večinoma kar sami otežujemo situacije  in se brezpogojno vdajamo v "kruto usodo", čeprav so rešitve za nastale probleme, ki se kar vlečejo in vlečejo v večini primerov dokaj preproste.

Ne mislim samo za ta primer, ampak spošno, kako razen inertnosti in nekakšne ujetosti v zanke, ki smo si jih postavili sami, ni drugih ovir, ki bi nam preprečevale, da bi si take situacije uredili sebi (in drugim) v prid.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Svašta topic
Reply #64 - 26.05.2005 at 14:09:44
 
Bardo_Thodol wrote on 26.05.2005 at 13:58:30:
Zanimivo, kako si večinoma kar sami otežujemo situacije  in se brezpogojno vdajamo v "kruto usodo", čeprav so rešitve za nastale probleme, ki se kar vlečejo in vlečejo v večini primerov dokaj preproste.

Ne mislim samo za ta primer, ampak spošno, kako razen inertnosti in nekakšne ujetosti v zanke, ki smo si jih postavili sami, ni drugih ovir, ki bi nam preprečevale, da bi si take situacije uredili sebi (in drugim) v prid.



Zdaj me je pa stvar pričela zanimati ( ker upanje baje  umre zadnje:) ) Imaš morda v konkretnem primeru kakšen predlog ali dva?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Svašta topic
Reply #65 - 26.05.2005 at 14:21:27
 
Lilith wrote on 26.05.2005 at 14:09:44:
Zdaj me je pa stvar pričela zanimati ( ker upanje baje  umre zadnje:) ) Imaš morda v konkretnem primeru kakšen predlog ali dva?

OK, in ne bom nič zaračunal, (kot uni Feng Shui mojstri, ko ti pridejo svetovat glede ureditve prostora)   8)

Jaz bi si naprimer za začetek dal inštalirati klimo v sobo, če tista na hodniku ne ustreza ali je moteča za stranke.


Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Svašta topic
Reply #66 - 26.05.2005 at 14:31:42
 
Lilith wrote on 26.05.2005 at 14:09:44:
Zdaj me je pa stvar pričela zanimati ( ker upanje baje  umre zadnje:) ) Imaš morda v konkretnem primeru kakšen predlog ali dva?

Zakaj pa imate vrata iz vročih pisarn na ledeni hodnik ves čas zaprta?
(gre za zasebnost strank, da ne posluša zraven še cel hodnik o njihovih problemih, ali kaj drugega?)

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Svašta topic
Reply #67 - 26.05.2005 at 14:32:59
 
Bardo_Thodol wrote on 26.05.2005 at 14:21:27:
Jaz bi si naprimer za začetek dal inštalirati klimo v sobo, če tista na hodniku ne ustreza ali je moteča za stranke.


Ma ne, a res?

Daj, pojdi delat v kako tako državno ali para-državno pisarnisko službo (sinja, probi ostat tiho, hvala), pa reci šefu oz. šefici, da bi rad svojo klimo v pisarni in da si jo boš dal instalirat.

Pa kamero imej poleg in potem filmček pošlji po netu, da se bomo imeli čemu smejat.

Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Svašta topic
Reply #68 - 26.05.2005 at 14:53:19
 
Klima

..naš šef pravi da itak sploh ni vroče,   ..pa da šparamo.

8)  Grin
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Svašta topic
Reply #69 - 26.05.2005 at 14:54:04
 
X wrote on 26.05.2005 at 14:32:59:
Daj, pojdi delat v kako tako državno ali para-državno pisarnisko službo...


On second thought...

lahko greš tudi v privat pisarno, tam bo še bolj zabavno gledat kako boš zahteval klimo v sobi... e-hehehehe...
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Svašta topic
Reply #70 - 26.05.2005 at 14:55:07
 
X wrote on 26.05.2005 at 14:32:59:
Daj, pojdi delat v kako tako državno ali para-državno pisarnisko službo (sinja, probi ostat tiho, hvala), pa reci šefu oz. šefici, da bi rad svojo klimo v pisarni in da si jo boš dal instalirat.

Pa kamero imej poleg in potem filmček pošlji po netu, da se bomo imeli čemu smejat.


Odvisno kje, sem bil na obisku tudi že v takih (državnih pisarnah), kjer so kolikor toliko sami normalni ljudje zbrani in imajo zato tudi te osnovne zadeve lepo urejene.

Tam, kjer so pa sami "hlodi" na kupu, imaš pa tisti klasični primer, ko sem omenjal zanke, v katere da so se sami ujeli.


Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Svašta topic
Reply #71 - 26.05.2005 at 15:15:13
 
Bardo_Thodol wrote on 26.05.2005 at 14:55:07:
Odvisno kje, sem bil na obisku tudi že ...


Aja, na obiskih si bil in že vse veš.

How cute.... Grin

Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Svašta topic
Reply #72 - 26.05.2005 at 15:21:15
 
X wrote on 26.05.2005 at 15:15:13:
Aja, na obiskih si bil in že vse veš.

How cute.... Grin



Ravno toliko, kot ti, ki zgleda tudi misliš, da vse veš  Grin

To je menda dovolj jasno, da je za ureditev takih čisto osnovnih pogojev vedno največja ovira človeška neumnost, pomešana z zlobo in samopomilovanjem in običajno tudi dobro zabeljena z neproduktivnim "pizdenjem".

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Svašta topic
Reply #73 - 26.05.2005 at 15:25:54
 
lola wrote on 26.05.2005 at 13:16:30:
Imam zavese, pa je že tako temno noter, da skoraj cel dan rabim luč. Ma saj jih ne gledam, samo ob mrzli in temni pisarni še razgleda nimam nikakvega.

okno si odpri, nej ti vsaj malo toplo not zapiha pa kako rošco na polico
pa koledar z nagimi dedi na steno Wink Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Svašta topic
Reply #74 - 26.05.2005 at 15:56:59
 
Bardo_Thodol wrote on 26.05.2005 at 15:21:15:
Ravno toliko, kot ti, ki zgleda tudi misliš, da vse veš  Grin

Ja, kaj pa mi že več kot pol leta piše pod avatarjem? Grin Grin Dobro jutro.

Quote:
To je menda dovolj jasno, da je za ureditev takih čisto osnovnih pogojev vedno največja ovira človeška neumnost, pomešana z zlobo in samopomilovanjem in običajno tudi dobro zabeljena z neproduktivnim "pizdenjem".



Jaz bi te kar zaposlil v naši firmi, pa da nam popedenaš klime. To bi bila smeha polna skleda, ko bi stopil pred našega direktorja...

hehehe...

Pravzaprav bi lahko naredil kariero s tem. Nesrečni samopomilovalni in neproduktivnopizdovalni delavci bi te najemali za nekajmesečno "zaposlitev," čeprav bi v resnici tvoje delo bilo le to, da bi s čisto osnovnimi ukrepi odstranjeval ovire človeške neumnosti in zlobe pri šefih, katere bi prepričeval naj v vsako pisarno namestijo klime. Ti rečem, v nekaj letih boš milijonar. Hehehe...
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 10