Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 10
(Read 41143 times)
Loops of Infinity
Ex Member




Svašta topic
24.09.2004 at 10:05:19
 
Ker naravnost obožujem Igro asociacij ..., je postala zrela ideja o threadu, kjer bi lahko širše pisali o svojih vsakodnevnih asociacijah, razmišljanjih, pa ne najdemo mesta, kamor bi to napisali, al pa zagona, da bi odpirali nov topic.



Back to top
« Last Edit: 24.09.2004 at 11:57:57 by Loops_of_infinity »  
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Svašta topic
Reply #1 - 24.09.2004 at 10:06:52
 
...


---
Zakaj že obožuješ igro asociacije?
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
lia
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 161

Re: Svašta topic
Reply #2 - 24.09.2004 at 10:20:02
 
in...zakaj sta se nehala igrati ???

A je bil premajhen peskovnik? Al se vama je pa lopatka zlomila? Undecided

jst pa vse igrače s sabo, pa na vrh drevesa in v  Cry
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Svašta topic
Reply #3 - 24.09.2004 at 10:32:14
 
..kdo se je nehal igrat? ...
To se tebi samo zdi Wink  Tongue  
Grin

Jaz se igram že od 75`-tega in se še bom vse dokler bo tak promet na obvoznici....


Skoči z drevesa nazaj v peskovnik..  Wink

..al pa pridi skupaj zdrevesom
Grin

Smiley
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
lia
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 161

Re: Svašta topic
Reply #4 - 24.09.2004 at 11:27:34
 
Skok na glavo s češnje v tvojo kanglico...... Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Svašta topic
Reply #5 - 24.09.2004 at 12:16:05
 
japka wrote on 24.09.2004 at 10:06:52:


Zdi se mi prepolna življenja, domislic, kreativnosti, sploh pa mi je všeč, ker nima določenih pravil, in je zato tako neomejena. Všeč mi je tudi zato, ker v njej ne sodelujejo samo določene osebe, ampak vsi. Najraje vidim, ko se sodelujočim na določeno besedo pojavi cel spekter sopomenk, podpomenk. In jih tudi zapišejo Smiley. Primer: iz rogljička (maslo, kava, čaj, sladkor, vanili sladkor, natren...) In potem sodelujoči lahko izbere, katera je najbolj kul in jo zapiše. Če pa slučajno nekdo pripomni, da je za igro asociacij potrebno napisal PRVO asociacijo, koj pritrdimo, da temu seveda je tako. In potem lahko celo ustvarimo pravo pravcato sliko, kakšne asociacije ima nekdo. Takšno merodajno, resnično.

Skratka, igra asociacij je prav prisrčno abotna.

Videti svet v zrnu peska, kakor v eni besedi, vsekakor ni lahko.







Back to top
 
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Svašta topic
Reply #6 - 08.10.2004 at 21:47:36
 
Quote:
Primer: iz rogljička (maslo, kava, čaj, sladkor, vanili sladkor, natren...)


Vidis te besede niso ne podpomenke ne sopomenke.. sopomenke besede rogljicek se trenutno ne spomnim (sopomenke so sinonimi), podpomenka besede rogljicek pa bi bla naprimer ce bi obstajala beseda za orehov rogljicek (npr. orehogljicek). Za besede ki jih ti navajas v oklepaju pa obstaja ena prav posebno poimenovanje- asociacije (zato se tud rece igra asociacij ane?  Wink ).

Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Svašta topic
Reply #7 - 24.10.2004 at 20:25:47
 
Pa drugače? Kak ste kaj? Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Svašta topic
Reply #8 - 25.10.2004 at 10:39:55
 
Ej, fino  Smiley
Lepa jesen,  lepi dnevi,  barve..     Pa tudi vse ostalo - šiba kot po maslu  Wink  8)
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Svašta topic
Reply #9 - 26.10.2004 at 09:14:04
 
Winkja, življenje je polno presenečenj...enkrat dež , drugič sonce...
in res , ne glede kaj se ti dogaja...hudo , lepo ali nekaj vmes...
vedno nadeš Bistvo v sebi... in tudi če ti je včasih težko ...se lahko smeješ ...
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Svašta topic
Reply #10 - 22.12.2004 at 12:36:19
 

lih tole berem...


Quote:
Zanemarite dogodek, odpustite osebi, ki je vanj vpletena in se vprašajte: Kaj mi to pravi o meni?
Ljudje toliko govorimo o Namenu življenja, v ridingih pride na dan skoraj pri vsakem človeku. Namen življenja je prevzeti polno odgovornost za upravljanje s svojo energijo. Če obstaja nekaj, kar pritisne vaš rdeči gumb do točke, ko energije ne morete več upravljati, se navadno čutite žrtev in energije ne upravljate več vi. Upravlja jo izkušnja. Odgovornost vašega angela Varuha pa je, da vam to izkušnjo postavlja pred vas toliko časa, dokler se v njej ne počutite več žrtev. Dokler ne kontrolirate svoje energije v enaki situaciji, dokler je zavestno ne usmerjate.


http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...


in še:

Quote:
Ne zgubite se in ne zapravljajte svoje energije v veri, da ste povezani z drugo osebo. Ni mogoče. Ste pa karmično povezani s svojo karmo. Stalno boste pritegovali osebo, ki vam bo najučinkoviteje pomagala videti vaši karmo. Karma je torej vaša stvar, vaša lekcija. Naslednjič ko bo nekdo res pritisnil na vaš rdeči gumb, ga skušajte pogledati in reči: Hvala. Popolnoma sem pozabil na tole mojo karmo in moral sem se spomniti, da tega v meni še nisem rešil. Izjemno resno pravim: Če temu slu lahko to rečete, ste že na pol poti. Ko pa sebi ali drugim rečete: To si mi storil! okrepite svoj karmični vzorec. In potreben bo močnejši vpliv, da se bo vzorec spet pojavil, razkril pred vami.
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Svašta topic
Reply #11 - 22.12.2004 at 12:45:08
 


a, če ravno ne veš kaj bi, potem pa kar nekaj?



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Svašta topic
Reply #12 - 22.12.2004 at 13:07:23
 
[size=0,1]Ne zgubite se in ne zapravljajte svoje energije v veri, da ste povezani z drugo osebo. Ni mogoče. Ste pa karmično povezani s svojo karmo. Stalno boste pritegovali osebo, ki vam bo najučinkoviteje pomagala videti vaši karmo. Karma je torej vaša stvar, vaša lekcija. Naslednjič ko bo nekdo res pritisnil na vaš rdeči gumb, ga skušajte pogledati in reči: Hvala. Popolnoma sem pozabil na tole mojo karmo in moral sem se spomniti, da tega v meni še nisem rešil. Izjemno resno pravim: Če temu slu lahko to rečete, ste že na pol poti. Ko pa sebi ali drugim rečete: To si mi storil! okrepite svoj karmični vzorec. In potreben bo močnejši vpliv, da se bo vzorec spet pojavil, razkril pred vami.  [/size]

OK.
Kaj pa ko druga oseba misli, da je povezana s tabo. In ti reče: to si mi storil! Ali pa: to mi nisi storil? Kaj bom jaz potem pri sebi reševala?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Svašta topic
Reply #13 - 22.12.2004 at 13:21:07
 
Quote:
OK.
Kaj pa ko druga oseba misli, da je povezana s tabo. In ti reče: to si mi storil! Ali pa: to mi nisi storil? Kaj bom jaz potem pri sebi reševala?

ce me te njegove besede motijo, pol lahko treniram svojo toleranco... oz. sprejemam tisto trpljenje, ki sem ga jaz nekoc nekomu povzrocil in se mi zdej vraca v primerni obliki (ni nujno da je ista oblika, je pa vsebina). ce na nasilje odgovarjam z hujsim nasiljem se bo ta le se povecal. ce odgovarjam z enakim ne bo niti napredka niti nazadovanja. ce odgovorim z manj nasilja bom napredval in v koncni fazi ko bom lahko popolnoma toleriral dosegu mir. od takrat naprej pa se sele lahko dejansko zacnemo pogovarjat o ljubezni v pravem pomenu besede.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Svašta topic
Reply #14 - 22.12.2004 at 17:01:06
 
m
Quote:
Namen življenja je prevzeti polno odgovornost za upravljanje s svojo energijo.



Kamorkoli bomo usmerili energijo, tja bomo odšli.

Naša notranja (prava, izvorna) narava je duhovnega izvora (individualna duša), ki je trenutno zaradi neznanja prekrita z materialno prevleko, energijo oz. z materialnim telesom.

Ljudje imamo takšno inteligenco in tolikšno svobodno voljo, da lahko usmerjamo energijo, pa čeprav nismo njen lastnik. Lastnik vseh energij je namreč Vrhovna Osebnost, Bog oz. Šri Krishna.  Če usmerimo naš um, inteligenco, besede, misli, čutila in vse kar imamo (skratka materialno energijo) k našemu Izvoru, kjer je popolno znanje, večna eksistenca in večno zadovoljstvo, potem po besedah realiziranih oseb in Njega samega, nedvomno odidemo v Njegovo večno prebivališče.

Če pa naše materialno telo uporabljamo le za doseganje matrialnih dobrobiti, potem večno ostajamo v krogu rojstev in smrti v obliki raznoraznih materialnih teles. In  zato se jaz strinjam, da moramo prevzeti odgovornost za upravljanje z energijo ki nam je trenutno na voljo in posledično tudi za rezultate, ki jih takšno, bolj ali manj pravilno delovanje prinaša.




Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 10