Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 13
(Read 54191 times)
bp
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #135 - 28.08.2004 at 20:55:38
 
Lilith wrote on 27.08.2004 at 21:58:07:
No, krasno, zdaj je očitno vsem jasno, kako in kaj je z Lilith, da ne mara drezanja v njeno intimo, ker ni sposobna razmejevati javno- intimno (ali kaj mi pač obešate).
In če je to končno jasno....a vam nudi kak perverzen užitek še naprej razpredati o stvareh, ki se tičejo Lilith, in bi jih ona uvrstila v njen intimni prostor???

Madonca se ti hitro počutiš ogroženo.

Ljubezen recimo tudi po mojem mnenju nima kaj početi v javnem prostoru, vsaka njena pojavitev ali javno razglašanje je prej njeno zanikanje ali pervertiranje. Vključno z vseobsegajočo ljubeznijo.

Na drugi strani pa tudi še nismo iznašli načina, da bi neko reč, ki si jo objavila spet naredila privatno. Vse grožnje z nasiljem so v takem primeru sprejete predvsem kot eksces ali slab okus.

Da pa je razmejitev med javnim in zasebnim nadvse komplicirana reč, lahko ugotoviš, če si pogledaš kakšno dobrodelno prireditev, recimo razkošno večerjo ali banket (kar pa dobi še dodatno dimenzijo, če želiš pogledat celotno finančno sliko).

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #136 - 28.08.2004 at 21:33:27
 
Lilith wrote on 26.08.2004 at 21:56:23:
Sploh se ne gre za to, kaj je komu dovoljeno.
Gre pa za to, da če trobiš naokrog o vseobsegajoči ljubezni in sprejemanju, obnašaš se pa dimetralno nasprotno, potem definitivno nisi to, za kar se izdajaš.

In če nekdo sebe ne razglaša za vseobsegajoče sprejemajočega, potem to še ne pomeni nujno, da je len
ali kaj pač že....lahko pomeni tudi to, da ne želi biti tak (beri: vsepovprek sprejemajoč).


Še nekej sem te hotela vprašat,Lilith...Zanima me,če ti nisi nikoli dvolična? V nobeni stvari? Nikjer? Do nikogar?
Težko verjamem...Najbrž ti tudi pri svojem delu(profesiji) kdaj govoriš svojim klientom nekaj,kar bi bilo dobro,da naredijo(ali kaj delajo narobe),sama pa tega ne znaš/zmoreš/ne veš,da to sploh delaš.
Mogoče se motim,ampak dvomim.Zato me na tem mestu tut zanima,kaj ti najbolj pomaga,da uvidiš,da to počneš in kaj ti pomaga,da potem to dvoličnost premagaš? Če je odgovor,da ti najbolj pomaga,če ti nekdo na silo poskuša to dopovedat,če te nekdo za to obsoja,če od nekoga stalno čutiš prisotnost negativne energije,ipd.,potem te razumem,da na takšen način tudi nam poskušaš dopovedat,da smo dvolični(ne rečem,da ne bo nikogar,ki bo uvidel absurdnost svojih dejanj na takšen način,verjamem pa,da jih bo veliko manj,kot pa bi jih bilo ob kakšnem drugem načinu).
Upam,da tega nisi sprejela preveč negativno ali celo kot napad,ker to ni bil moj namen(pa nisem sedaj dvolična
 Wink).Samo poskušala sem ti predstaviti zgodbo še z druge(moje)strani.In želela sem še,da se vprašaš,če te naše/moje/forumsko? obnašanje kdaj spominja tudi na tvojega.
Lepo se imej. Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sistemsko sporočilo
Reply #137 - 28.08.2004 at 22:11:56
 
picola wrote on 28.08.2004 at 21:33:27:
Še nekej sem te hotela vprašat,Lilith...Zanima me,če ti nisi nikoli dvolična? V nobeni stvari? Nikjer? Do nikogar?
Težko verjamem...Najbrž ti tudi pri svojem delu(profesiji) kdaj govoriš svojim klientom nekaj,kar bi bilo dobro,da naredijo(ali kaj delajo narobe),sama pa tega ne znaš/zmoreš/ne veš,da to sploh delaš.
Mogoče se motim,ampak dvomim.Zato me na tem mestu tut zanima,kaj ti najbolj pomaga,da uvidiš,da to počneš in kaj ti pomaga,da potem to dvoličnost premagaš? Če je odgovor,da ti najbolj pomaga,če ti nekdo na silo poskuša to dopovedat,če te nekdo za to obsoja,če od nekoga stalno čutiš prisotnost negativne energije,ipd.,potem te razumem,da na takšen način tudi nam poskušaš dopovedat,da smo dvolični(ne rečem,da ne bo nikogar,ki bo uvidel absurdnost svojih dejanj na takšen način,verjamem pa,da jih bo veliko manj,kot pa bi jih bilo ob kakšnem drugem načinu).
Upam,da tega nisi sprejela preveč negativno ali celo kot napad,ker to ni bil moj namen(pa nisem sedaj dvolična
 Wink).Samo poskušala sem ti predstaviti zgodbo še z druge(moje)strani.In želela sem še,da se vprašaš,če te naše/moje/forumsko? obnašanje kdaj spominja tudi na tvojega.
Lepo se imej. Smiley



Si zadela v bistvo.  Ampak moj problem je ta, da jaz ne prenesem bit dvolična...in se trudim ne biti, tudi ko bi mi bilo bolj komot biti dvolična. Kot bi dvoličnost bila del moje sence, jaz pa jo tlačim dol. Sem zgleda preveč perfekcionist. In zato tako "popizdim", ko vidim dvoličnost pri drugih.

Pa saj niti ne bi gnjavila folka glede tega. Ampak ko se me kdo osebno loti, potem pa res želim držati mu ogledalo.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sistemsko sporočilo
Reply #138 - 28.08.2004 at 22:15:05
 
Quote:
Madonca se ti hitro počutiš ogroženo.

bp


Ja, saj zato me imaš pa tak rad. Tongue
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #139 - 28.08.2004 at 22:28:20
 
Kje pa piše,da se tudi mi ne trudimo biti nedvolični?Jaz zase že vem,da se(trudim).Najprej je treba pogruntat,da si dvoličen,potem je treba ugotovit,da to ni ok,potem pa naprej...Fajn,da kažeš ogledalo,samo ogledalo lahko nekomu vržeš v obraz(pa ti ga bo vrgel nazaj),lahko mu ga porineš direkt pred oči in mu zabrusiš,da naj se že enkrat pogleda vanj(in še vedno ne bo videl veliko,ker mu je preblizu),lahko ga pa postaviš predenj,20 centi od obraza in se mu nasmeješ in rečeš,lej to si ti...(naj povdarim,da tut sama tega velikokrat nisem zmožna naredit-se pa trudim-samo tolk,da me ne bo kdo mel za dvolično... Wink).
Lilith,fajn si...in mej se fajn.  Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #140 - 28.08.2004 at 22:30:19
 
Aja,še to me zanima.Ne razumem čisto dobro,kaj zate pomeni 'osebno lotiti se nekoga'.Ker jaz imam zelo malokrat takšen občutek(še posebej tukej na forumu),tak da me res zanima,kako ti to dojemaš.
Čao.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sistemsko sporočilo
Reply #141 - 29.08.2004 at 14:53:26
 
picola wrote on 28.08.2004 at 22:28:20:
Kje pa piše,da se tudi mi ne trudimo biti nedvolični?Jaz zase že vem,da se(trudim).Najprej je treba pogruntat,da si dvoličen,potem je treba ugotovit,da to ni ok,potem pa naprej...Fajn,da kažeš ogledalo,samo ogledalo lahko nekomu vržeš v obraz(pa ti ga bo vrgel nazaj),lahko mu ga porineš direkt pred oči in mu zabrusiš,da naj se že enkrat pogleda vanj(in še vedno ne bo videl veliko,ker mu je preblizu),lahko ga pa postaviš predenj,20 centi od obraza in se mu nasmeješ in rečeš,lej to si ti...(naj povdarim,da tut sama tega velikokrat nisem zmožna naredit-se pa trudim-samo tolk,da me ne bo kdo mel za dvolično... Wink).
Lilith,fajn si...in mej se fajn.  Smiley



Imaš čisto prav,  stvari lahko povemo na različne načine...pa bodo tudi učinkovale različno...

Če želiš mene razumeti, potem poskusi izhajati iz moje osnovne predpostavke, da selektivno izbiram, koga maram in koga ne, komu dajem dovoljenje, da vstopa v moj osebni prostor in komu ne.

Mogoče je res problem tega forumskega prostora tak kot ga je nakazal titud, da vsi smejo vse... Ampak vidiš, jaz pa verjamem v pravila lepega vedenja mimo vseh "forumskih danosti", to pomeni, verjamem, da smem vstopiti v osebni prostor nekoga le, če sem povabljena. Povabljena pa sem lahko na dva načina...ali človek z lastnim samorazkrivanjem, namenjenim meni, signalizira, da si želi moje prisotnosti - in to je praviloma osnova za zbližanje,
ali pa človek nasilno vstopa v moj prostor (torej me začne nasilno analizirati, brez mojega dovoljenja) in s tem seveda tvega, da bom tudi jaz posegla v njegov prostor - in seveda bom posegla agresivno- v smislu samoobrambe. To pa vodi v razdor.

Saj je bp čisto vredu ugotovil, da je moja frustracijska toleranca vstopanja v moj prostor sila nizka.  Ampak jaz še zmeraj mislim, da smo ljudje sposobni medsebojno se spoštovati...torej, če nekdo želi, da ga pustimo pri miru, potem ga pač pustimo pri miru.
Jaz nikoli nisem skrivala, da ljudi ne "ljubim" enako...eni ste mi bolj simpatični, eni pa čisto nič. Tistim simpatičnim je več dovoljeno, onim manj. Tako pač je. Če pa si kdo v odnosu do mene jemlje kompetence, ki mu ne pritičejo (torej nima mojega dovoljenja oz. me kot osebo ne upošteva), potem pač odreagiram in to so posledice, ki sledijo njegovemu dejanju. Akcija- reakcija.

Mislim pa, da sem sposobna konstruktivne komunikacije, če nasprotna stran pokaže pripravljenost...le v redkih primerih se mi človek tolikanj "zaserje", da ga sploh več ne trpim.

Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #142 - 29.08.2004 at 19:13:15
 
Lepo si mi razložila,Lilith tole...zdej te bolj razumem in se strinjam s tabo,da če nekoga ne želiš spustit v osebni prostor,ga pač ne spustiš,je pa res da se ne strinjam s tabo v tem smislu,da če nekdo nepovabljen poseže v tvoj os. prostor,da ga je potrebno takoj napast,oziroma zavzet samoobrambno držo,ker če sklepam po sebi(sem zelo odprta oseba,ki se z lahkoto vključi v pogovor,s tujcem se hitro spoprijateljim,itd.),največkrat,ko stopim nepovabljena v nekogaršnji osebni prostor,ne mislim s tem nič slabega...zato bi me tudi zelo šokiralo,če bi me nekdo napadel...Mi je fajn,da me nekdo opozori,kaj mu ne paše in mi je ok,da osebi poveš bolj na trd način,če tega pač ne razume(ker imajo eni velike težave z mejami).Če želiš,malo razmisli,kako ljudje dojemajo tvojo samoobrambo(npr.,da si preobčutljiva,da si zadirčna,da si tečna,da si...itd.itd,samo tolk v razmislek...)-upam,da s tem stavkom nisem nepovabljena posegla v tvoj osebni prostor (za vsak slučaj pa v obrambni drži v strahu pričakujem ploho... Wink Wink)
Drugače se pa strinjam s tabo v večini stvareh(kar se tiče zgornjega posta).
Lepo se imej. Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #143 - 29.08.2004 at 19:51:30
 
Še nekej me zanima... Smiley
A mogoče veš od kje ti tako nizka toleranca(sprašujem namreč zato,ker imam sama visoko toleranco,oziroma nekje srednjo-v tem smislu,da se ne počutim sploh velikokrat napadeno).Mogoče še drugače vprašam.Zakaj se počutiš tako hitro napadeno? A se ti zdi,da sta si vprašanji podobni al sploh nimata velik zveze?Pri meni bi recimo imeli oziroma drugo vpr. je samo drugače zastavljeno kot prvo.Mogoče je namreč,da zamenjujem nizko toleranco z hitrim občutkom napadenosti.

Upam,da me razumeš,kaj imam v mislih.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sistemsko sporočilo
Reply #144 - 29.08.2004 at 20:24:38
 
picola wrote on 29.08.2004 at 19:13:15:
Če želiš,malo razmisli,kako ljudje dojemajo tvojo samoobrambo(npr.,da si preobčutljiva,da si zadirčna,da si tečna,da si...itd.itd,samo tolk v razmislek...)-upam,da s tem stavkom nisem nepovabljena posegla v tvoj osebni prostor (za vsak slučaj pa v obrambni drži v strahu pričakujem ploho... Wink Wink)




He, he, ne bo plohe.   Wink

Ja, saj mi je večinoma kar jasno, kaj si kdo misli o meni. Pa tudi ko mi ni...mi niti ni pomembno pri te sorte ljudeh, o katerih sem prej pisala...glavno, da imam mir pred njimi.

Glede frustracijske tolerance ja pa tako, da si eno osnovno občutljivost prinesemo že na svet, je torej konstitucijsko pogojena.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #145 - 29.08.2004 at 21:07:27
 
Lilith wrote on 29.08.2004 at 20:24:38:
He, he, ne bo plohe.   Wink

Ja, saj mi je večinoma kar jasno, kaj si kdo misli o meni. Pa tudi ko mi ni...mi niti ni pomembno pri te sorte ljudeh, o katerih sem prej pisala...glavno, da imam mir pred njimi.

Glede frustracijske tolerance ja pa tako, da si eno osnovno občutljivost prinesemo že na svet, je torej konstitucijsko pogojena.  



Nisem govorila o tej sorti ljudi o kateri si ti,ampak o čist navadnih ljudeh,ki v vsakodnevnem življenju prihajajo s tabo v stik.In z nekaterimi imaš opravka samo enkrat,z nekaterimi večkrat ali celo vsak dan.In recimo meni je dokaj pomembno,da sem z ljudmi okrog sebe v dobrih odnosih,zato se tudi trudim,da ne izpadem zatežena,tečna,preobčutljiva(že iz tega razloga ne,ker je v pozitivnem ozračju velik lažje živet z ljudmi).Če pa me že kej ziritira pa se vedno vprašam kakšen je vzrok za takšno mojo reakcijo.In če ugotovim,da sem ravnala prav(se postavila zase) je pač ok,če pa ugotovim,da sem pretiravala pa se največkrat opravičim ali vsaj poskušam izvedeti kaj je človek mislil s tisto izjavo in ali sem jo upravičeno imela za nasilno/vsiljivo do mene.Tko da če povzamem,sem mnenja,da včasih tut pretiravamo z našo obrambno držo in se mi zdi,da bi blo v takšnih primerih boljš,ko bi zmogli odreagirati drugače,manj napadalno.

Glede frustracijske tolerance pa imaš najbrž prav,samo zanima me še kaj jo recimo v toku življenja(otroštva) še znižuje?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sistemsko sporočilo
Reply #146 - 30.08.2004 at 07:44:12
 
picola wrote on 29.08.2004 at 21:07:27:
Glede frustracijske tolerance pa imaš najbrž prav,samo zanima me še kaj jo recimo v toku življenja(otroštva) še znižuje?


Bi rekla, da razvoj, ki pripelje do šibkih ego mej...v smislu, da slabotnejše kot so notranje meje, močnejše zunanje meje potrebujemo...in obratno.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #147 - 30.08.2004 at 09:28:18
 
Lilith wrote on 28.08.2004 at 22:15:05:
Ja, saj zato me imaš pa tak rad. Tongue

Bolj zato, ker se boriš in iščeš in ker se zavedaš, da ne veš vsega.  Smiley

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #148 - 30.08.2004 at 20:45:42
 
Quote:
Ampak, ce je nekdo iskren ne bo nikoli prevaran.


Bikov drek.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Sistemsko sporočilo
Reply #149 - 30.08.2004 at 23:32:24
 
Winkle kaj si mislil s tem komentarjem ... ??? Wink
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 13