Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 13
(Read 54241 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sistemsko sporočilo
Reply #120 - 27.08.2004 at 09:18:13
 
Hvala, Toni.

Končno en, ki me ni spremenil v egoistično pošast samo zato, ker ne pripadam klanu. Roll Eyes
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #121 - 27.08.2004 at 09:27:53
 
Toni, upam, da sem v prejšnjem postu približno razložu, kje bi po moje znal bit problem nesprejemnja  'univrzalne ljubezni'  oz. po moje potrebe po zlo grobem  zamjevanju  osebnega  prostora od javnega na tem forumu. Form s svojo odprtostjo enostavno deluje kot javen prostor, v katerem  vsak s svojo prisotnostjo avtomatično izkazuje kot oseba javnega interesa. Ne more bit hkrat javen in ostat zaseben, to preprosto ni združljivo, to paroksno situacijo je treba pač sprejet tud če se je ne da razumet.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #122 - 27.08.2004 at 09:30:10
 
titud wrote on 27.08.2004 at 09:27:53:
Toni, upam, da sem v prejšnjem postu približno razložu, kje bi po moje znal bit problem nesprejemnja  'univrzalne ljubezni'  oz. po moje potrebe po zlo grobem  zamjevanju  osebnega  prostora od javnega na tem forumu. Form s svojo odprtostjo enostavno deluje kot javen prostor, v katerem  vsak s svojo prisotnostjo avtomatično izkazuje kot oseba javnega interesa. Ne more bit hkrat javen in ostat zaseben, to preprosto ni združljivo, to paroksno situacijo je treba pač sprejet tud če se je ne da razumet.  


javni prostor ima pravila javnega reda in miru ....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sistemsko sporočilo
Reply #123 - 27.08.2004 at 09:30:36
 
titud wrote on 27.08.2004 at 09:27:53:
Toni, upam, da sem v prejšnjem postu približno razložu, kje bi po moje znal bit problem nesprejemnja  'univrzalne ljubezni'  oz. po moje potrebe po zlo grobem  zamjevanju  osebnega  prostora od javnega na tem forumu.   


Mislim, da tule mešaš dve stvari, ki nista za mešat. Jaz osebno ne vidim v "nesprejemanju" univerzalne ljubezni nič skupnega s problematiko osebni/javni prostor.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #124 - 27.08.2004 at 09:48:39
 
Lilith wrote on 27.08.2004 at 09:30:36:
Mislim, da tule mešaš dve stvari, ki nista za mešat. Jaz osebno ne vidim v "nesprejemanju" univerzalne ljubezni nič skupnega s problematiko osebni/javni prostor.


Javni ineteres deluje na posameznika enako totalno/razoroževajoče/brezprizivno/ transcedentno kot 'univerzalna ljubezen', saj se v bistvu na avtorieto te ljubezni naslanja, čeprav se nanajo direktno ne sklicuje več. Če je zaščita javnega interesa na sodišču izražena v obliki izjave v imenu ljudstva, se seveda predpostvlja, da skupen interes tega ljudstva življenje v ljubezni in miru. Včasih so ble sodbe itak izrekane v imenu univerzalne ljubezni, to je boga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #125 - 27.08.2004 at 10:09:34
 
sinjeoka wrote on 26.08.2004 at 15:08:59:
veš jaz pa ne maram, da moj švoh svojizem zlorabljaš kot iztočnico za tobezlanje o svoji veri...

jih pa lahko po mili volji uporabiš za karkoli kar je plod tvojega razuma  Wink

sej to delam. men se sam zdi, da ti dvomis v koristnost tega kar pisem iz svojega razuma in hoces sebe in ostale na forumu pred tem zascitit. sicer ne vem tocno zakaj, ampak ok, ti ze ves in ce te to pomiri sem vesel zate.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #126 - 27.08.2004 at 10:19:37
 
Madan Gopal Das wrote on 27.08.2004 at 10:09:34:
sej to delam. men se sam zdi, da ti dvomis v koristnost tega kar pisem iz svojega razuma in hoces sebe in ostale na forumu pred tem zascitit. sicer ne vem tocno zakaj, ampak ok, ti ze ves in ce te to pomiri sem vesel zate.

Hari bol.


nobenga nocem zaščitit pre tabo, ker se mi apč tvoj način ne zdi nevaren ....

... ni pa mi všeč, da moje besede uporabljaš za širjenje svoje vere, ker se z njo ne strinjam in zato ne želim, da so moje besede v to vmešane...

... če te potegnejo ... OK ... ama plis pusti jih take kot so
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #127 - 27.08.2004 at 10:23:49
 
sinjeoka wrote on 27.08.2004 at 10:19:37:
nobenga nocem zaščitit pre tabo, ker se mi apč tvoj način ne zdi nevaren ....

... ni pa mi všeč, da moje besede uporabljaš za širjenje svoje vere, ker se z njo ne strinjam in zato ne želim, da so moje besede v to vmešane...

s cim se pa ne strinjas glede te "moje" vere da te tolk mot da jo sirim tud s pomocjo tvojih besed? a lohk to svoje nestrinjane tud razumsko in besedno utemeljis?

Quote:
... če te potegnejo ... OK ... ama plis pusti jih take kot so

citatov ne spreminjam.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #128 - 27.08.2004 at 12:34:22
 
Lilith wrote on 27.08.2004 at 09:30:36:
Mislim, da tule mešaš dve stvari, ki nista za mešat. Jaz osebno ne vidim v "nesprejemanju" univerzalne ljubezni nič skupnega s problematiko osebni/javni prostor.

Jest se tudi strinjam s titudom, da precej  tvojih konfliktov tukaj in posledično občutka nesprejetosti izvira iz tvojega drugačnega razmejevanja med javnim in zasebnim.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #129 - 27.08.2004 at 14:10:44
 
Izredna privlačnost internetnega medija je fascinatna po moje glih zarad nudenja iluzije, da lahko posameznik   izrazi  javno  svoja stališče, ne bi se mu blo  pri tem potrebno  izpostvljat v  javnosti kot celotna osebnost.  Moč te iluzije  je še močenjša pri  izražanju mnenj in stališči, ki so intimne/čustvene narave.  Iluzija pa je najmočnejša,  če so ta stališča izrazito svetononazorska (verska, ideloška)  in kot taka sidirirajo globoko v nezavedni  osebni strukturi posmeznika. Pardoks internetnega medija je v tem, da  se je  folk pod plaščem te iluzije začel zares  odprteje in svobodnje  izražat in  oz. je  duhove   spustu iz steklenice in zdej,  k se ma folk s temi  lastnimi  duhovi priložnost sočit pa jih ozavestit pa jim vladat, se jih je ustrašu, se  jim  hoče odrečt in jih  strpat na silo nazaj v steklenice.

Fascinacija je minila, duhovi so pa ostal. Kam  z njimi?      
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #130 - 27.08.2004 at 14:15:21
 
transformirat
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #131 - 27.08.2004 at 15:28:21
 
Toni_Zamene wrote on 27.08.2004 at 09:15:14:
Titud,
to kar imam občutek, da želi Lilith povedati forumovcem jaz vidim na sledeči način ( LIlith me pa naj popravi ):

Vse skupaj nima nobene veze s t.i. senco. Kvečjemu imam občutek, da LIlith kot oseba dojema pojem univerzalne ljubezni kot nek nadrejeni arhetipični vzgib. Iz njenega pisanja je razvidno, da ima do tega pojma "odgovorni" odnos : 1. v smislu - nisem sposobna imeti vseh rada in vseh sprejemati, in 2. to je pojem, ki me presega kot človeka smrtnika. Ona torej diferencira in za to, da stvari diferenciramo potrebujemo odgovorno zavest. To pa še ne pomeni, da vzgiba t.i. univerzalne ljubezni ni sposobna " čutiti ". Čuti ,ampak vzpostavlja do njega samokritično osebno interakcijo .To kar jaz v tem njenem odnosu do tega pojma vidim je to, da si tega pojma kot oseba ne prilašča, ker je toliko ozaveščena , kritična , odgovorna in modra, da ve, da ta pojem ( univerzalne ljubezni )  ne pripada človeku posamezniku ; da je to nekaj kar presega človeka iz krvi in mesa in da sodi v krog tistih pojmov kot so npr. ljubezen, nesmrtnost, idr.

Gotovo se pa da dobro prodajati ( zakaj pa gledamo filme in beremo knjige ? ).

In za to, da tako misli in čuti , ji lahko le zaploskam ( in ostalim kateri se mogoče v tem najdete ).


Mislim,da večina ljudi ve,kaj hoče lilith dopovedat tuki...vključno z mano...Nekje sem sicer(zdi se mi,da kr_ednu) odgovarjala glih na to temo,kjer sem tut napisala,da se zavedam,da nisem takšna in da najbrž nikoli ne bom...Se pa trudim postajat takšna in bližat se temu vsak dan.Zato velikokrat napišem,da se pač trudim,zraven pa se zavedam,da sem naredila narobe,zarad tega pač nimam panike,stvar si priznam in jo  poskušam popravit al pa drugič naredit bolje.Se pa strinjam,da je takšno razmišljanje lahko škodljivo,če si mečeš pesek v oči,da si takšen pa v resnici nisi.Sam napišem pa vseen lahko,kako se men zdi,da bi blo prav,da se dela in da poskušam gledat(al pa delat) situacijo s takšnega zornega kota kot sem opisala.Zavedam pa se tudi,da velikokrat praksa prinese vse kaj drugega kot pa opisano reakcijo,mi pa pomaga,da se lažje soočam z zadevami(se pravi če imam vsaj teorijo poštimano,potem lažje spravim zadeve v prakso,ko pride do tega,kot pa če mam že teorijo v osnovi narobe zastavljeno).Velikokrat sem prišla tudi do zaključka,da je v končni fazi resnično potrebno sprejet situacijo in vse kar spada zraven,da lahko živiš naprej(in to govorim iz lastnih izkušenj-je pa res,da je še veliko situacij takšnih pri katerih mi to glih ne gre najbolj in tega se tut zavedam).
Se pravi,kaj hočem povedat...Lilith,razumem te,kaj želiš sporočit in hvaležna sem ti,sama sem s tvojo in pomočjo ostalih lahko 'popravila' določena prepričanja,uspela sem si priznat določene stvari,ki mi glih niso ble všeč...Samo zavedat se moraš,da dokler bo v tvojem pisanju tolk negativne energije,tolk obtoževanja in ostalih priveskov,da te folk enostavno ne bo poslušal...(moje mnenje).Saj sama veš,če ti nekdo na silo skuša dopovedat eno stvar in spremenit tvoje razmšljanje,se bo tvoj ego še z večjo silo upiral pozitivni spremembi.Mislim,da razmišljaš pravilno,samo tvoja mnenja so za moje pojme malo preveč negativno nastrojena.Sicer je res,da je to tvoj način izražanja in da bom jaz(mi?) morala tut mal na to začet gledat in si pač mislit punca ma pač takšen način izražanja.Mislim,da je to pač pogoj za boljšo komunikacijo(da sprejmemo drug drugega z napakami vred-kar pa zame še ne pomeni,da mu ne smeš povedat svojega mnenja in se postavit zase).
Super punca si in vesela sem da te berem,tebi Toni pa hvala za lepo obrazložitev,mi je pomagala,da razumem lilith(tut sinjeoko in ostale,ki razmišljajo podobno).
Lep dan želim vsem.
Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #132 - 27.08.2004 at 15:28:44
 
gape wrote on 27.08.2004 at 14:15:21:
transformirat

Najprej  pa si  priznat, da so taparavi, ker ne moreš se lotevat transformirat nečesa, kar nimaš za resnično,
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #133 - 27.08.2004 at 20:37:45
 
Lilith wrote on 26.08.2004 at 21:56:23:
Sploh se ne gre za to, kaj je komu dovoljeno.



Lilith wrote on 01.01.1970 at 01:00:08:
... oja, njim pa je dovoljeno.



Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sistemsko sporočilo
Reply #134 - 27.08.2004 at 21:58:07
 
Quote:
Jest se tudi strinjam s titudom, da precej  tvojih konfliktov tukaj in posledično občutka nesprejetosti izvira iz tvojega drugačnega razmejevanja med javnim in zasebnim.

bp



No, krasno, zdaj je očitno vsem jasno, kako in kaj je z Lilith, da ne mara drezanja v njeno intimo, ker ni sposobna razmejevati javno- intimno (ali kaj mi pač obešate).
In če je to končno jasno....a vam nudi kak perverzen užitek še naprej razpredati o stvareh, ki se tičejo Lilith, in bi jih ona uvrstila v njen intimni prostor???

Mislim, neverjetni ste, no. Roll Eyes
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 13