Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 
(Read 54133 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sistemsko sporočilo
Reply #165 - 02.09.2004 at 09:05:25
 
titud wrote on 02.09.2004 at 08:58:06:
Po moje je prvotna izjava kar dobra.

Ker če si  iskren, pol itak  nimaš iluzornih pričakovanj, ker prevara ni nč drugega kot vbuditev in izpolnitev lastnega  ilozornega pričakovanja. Noben te ne more prevarat od 'zunaj', za prevaro moraš imet nastavek v seb. Nezaupljivost pa izhaja iz predpostavke, da prevara prihaja 'od zunaj' in da zato obstajajo tud zunanji kriteriji, po kateri jo je mogoče pripoznat kot prevaro. Kdor je iskren, ta ne rabi bit nezaupljiv, ker ne priznava zunanjih kriterijev za ugotavljanje prevare in se z nezaupljivostjo  pred prevaro zato niti ne bi  znal sčitit. Iskrenost in nezaupljivost sta tako med sabo izključujoča pojma.  



Titud, berem tale tvoj prispevek...pa ga najbolj ne razumem....
Iluzorna pričakovanja praviš - a če sta dva v odnosu, potem je iluzorno pričakovati, da si bosta napr. zvesta ali kaj pač se kot partnerja dogovorita... Ker po mojem mnenju si ja "mrtev" človek, če se moraš postaviti v pozicijo sprejemanja vsega hudega, kar ti bodo drugi storili (in ti to itak že vnaprej pričakuješ....)
V čem je potem sploh še bistvo odnosov.... a morda v vzajemnem varanju- ker je to itak "normalno" in bi bilo iluzorno pričakovati drugače- a je potem tovrstno razmišljanje (ki mene močno spominja na nezaupanje v partnerja) ustrezen notranji nastavek, da nisi nikoli prevaran?

Mislim...ej... kako si ti sploh predstavljaš odnose- napr. partnerski odnos?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #166 - 02.09.2004 at 10:34:31
 
Lilith wrote on 02.09.2004 at 09:05:25:
Titud, berem tale tvoj prispevek...pa ga najbolj ne razumem....
Iluzorna pričakovanja praviš - a če sta dva v odnosu, potem je iluzorno pričakovati, da si bosta napr. zvesta ali kaj pač se kot partnerja dogovorita... Ker po mojem mnenju si ja "mrtev" človek, če se moraš postaviti v pozicijo sprejemanja vsega hudega, kar ti bodo drugi storili (in ti to itak že vnaprej pričakuješ....)
V čem je potem sploh še bistvo odnosov.... a morda v vzajemnem varanju- ker je to itak "normalno" in bi bilo iluzorno pričakovati drugače- a je potem tovrstno razmišljanje (ki mene močno spominja na nezaupanje v partnerja) ustrezen notranji nastavek, da nisi nikoli prevaran?

Mislim...ej... kako si ti sploh predstavljaš odnose- napr. partnerski odnos?


Si bom sposodu še tale citat og l_o_i

Quote:
Razumem tudi mgd-jevo izjavo, da z iskrenostjo do sebe nisi nikoli prevaran. Če si namreč dovoliš, se prevara se namreč izkaže le za dvojnost, ki je neobhodna za spregledat na poti do sebe.


V partnerskem   odnosu se to sprovaja tko, da ne pričakuješ (dogovorno?) od partnerja, da te ne bo prevaral in si na podlagi tega pričakovanja zvest njemu  tud sam. V iskrenem odnosu se tako zna zgodit, da  si  z zvestobo partnerju v bistvu neiskren do  samega sebe  in obratno, da nezvestoba   ni nujno prevara samega sebe. Pričakovanja drugega nimajo z iskrenostjo do sebe nobene zveze, s temi mora opraviti vsak sam.

V  uspešnih  partnerskih zvezah se slej ko prej izkaže, da je iskrenost do sebe edina  osnova, na kateri je mogoče graditi odnos. Partnerski odnos (ne zakon v interesnem smislu ampak vzajmena osebnostna rast v duhovnem smislu) v bistvu nič drugega kot medsebojna  pomoč partnejev pri vzpostavljanju iskrenega odnosa do sebe, seveda ob sprejemanju  hkartnega  rizika, da nis pravi zanj.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sistemsko sporočilo
Reply #167 - 02.09.2004 at 10:44:16
 
titud wrote on 02.09.2004 at 10:34:31:
V partnerskem   odnosu se to sprovaja tko, da ne pričakuješ (dogovorno?) od partnerja, da te ne bo prevaral in si na podlagi tega pričakovanja zvest njemu  tud sam. V iskrenem odnosu se tako zna zgodit, da  si  z zvestobo partnerju v bistvu neiskren do  samega sebe  in obratno, da nezvestoba   ni nujno prevara samega sebe. Pričakovanja drugega nimajo z iskrenostjo do sebe nobene zveze, s temi mora opraviti vsak sam.

V  uspešnih  partnerskih zvezah se slej ko prej izkaže, da je iskrenost do sebe edina  osnova, na kateri je mogoče graditi odnos. Partnerski odnos (ne zakon v interesnem smislu ampak vzajmena osebnostna rast v duhovnem smislu) v bistvu nič drugega kot medsebojna  pomoč partnejev pri vzpostavljanju iskrenega odnosa do sebe, seveda ob sprejemanju  hkartnega  rizika, da nis pravi zanj.  


Zdaj lažje razumem, kaj sporočaš, ampak...
zakaj potreba varati? Če si iskren do sebe IN do drugega, potem boš odnos prekinil in partnerju pojasnil, kako in kaj.

Varanje pride v poštev, ko si iskren SAMO do sebe, do partnerja pa ne...torej, ko ti ni jasno, a bi bil z njim...pa boš pač malce stestiral situacijo...

Pa še nekaj se mi zdi pomembno sporočiti - namreč zame partnerski odnos že po defaultu vsebuje zavezo zvestobe.... A ni zanimivo, kako smo si ljudje različni v pojmovanju partnerstva?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #168 - 02.09.2004 at 11:51:16
 
titud wrote on 02.09.2004 at 08:58:06:
Po moje je prvotna izjava kar dobra.

Ker če si  iskren, pol itak  nimaš iluzornih pričakovanj, ker prevara ni nč drugega kot vbuditev in izpolnitev lastnega  ilozornega pričakovanja. Noben te ne more prevarat od 'zunaj', za prevaro moraš imet nastavek v seb. Nezaupljivost pa izhaja iz predpostavke, da prevara prihaja 'od zunaj' in da zato obstajajo tud zunanji kriteriji, po kateri jo je mogoče pripoznat kot prevaro. Kdor je iskren, ta ne rabi bit nezaupljiv, ker ne priznava zunanjih kriterijev za ugotavljanje prevare in se z nezaupljivostjo  pred prevaro zato niti ne bi  znal sčitit. Iskrenost in nezaupljivost sta tako med sabo izključujoča pojma.  



a se ti ne zdi, da obstaja neka določena razlika med prevaro in samoprevaro?

šele pri samoprevari lahko govorimo o iluzornih pričakovanjih, medtem ko so pri prevari pričakovanja ponavadi zelo realna (razen pri tistih, ki nimajo najmanjšega stika z dejanskostjo)

iskrenost pa nima ničesar skupnega z nezaupljivostjo ali dvomom - tudi, če sem nezaupljiv sem še vedno lahko popolnoma iskren

tako kot je dejal X: izjava, katero komentiramo je že v osnovi zgrešena - biti prevaran namreč že v sebi nosi, nemoč tega, ki je v prevari, ne glede na to ali prihaja prevara od znotraj ali od zunaj, pri čemer lahko preprečimo samo notranjo samoprevaro, z zunanjo prevaro pa se lahko spopadamo z dvomom in določeno distanco, kateri lahko rečemo tudi nezaupanje vsekakor pa ne iskrenost


lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Sistemsko sporočilo
Reply #169 - 02.09.2004 at 12:01:41
 
Smiley Wink Smiley
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #170 - 02.09.2004 at 12:01:51
 
[quote author=Lilith link=1093385443/165#170 date=1094114656]

Zdaj lažje razumem, kaj sporočaš, ampak...
zakaj potreba varati? Če si iskren do sebe IN do drugega, potem boš odnos prekinil in partnerju pojasnil, kako in kaj.

Partnesrtvo ni  samo duhovno, je pogosto čist zemeljsko oz mešaniciaca obeh. Če partner potrebuje fizično varnost in čustveno stabilnost zase in za morda potomce morda bolj kot iskrenost do sebe  v nekem duhovnem smislu, bo  tvojo iskrenost do sebe  itak razgalsu za prevaro do njega. Jebe se mu  za tvoj iskren odnos  do sebe, če se zarad njega počut eksitnečno/čustveno  ogroženga in če to iskrennost občut hkrat kot neposredno ogroženost potomstva. Jbe sse mu kon koncev tud za iskeren odnos do sebe, zato se je brez veze it neko iskrenost, pojasnjevanje, razumevanje... Partner bo tvojo iskrenost do sebe vzel za nepotreben in nehigeničen lukzuz, ki ogroža njegova pozicijo v partnesrki zvezi, zato se partnerji tko radi pristajajo na nesikrenost.      

Quote:
Varanje pride v poštev, ko si iskren SAMO do sebe, do partnerja pa ne...torej, ko ti ni jasno, a bi bil z njim...pa boš pač malce stestiral situacijo...

Pa še nekaj se mi zdi pomembno sporočiti - namreč zame partnerski odnos že po defaultu vsebuje zavezo zvestobe.... A ni zanimivo, kako smo si ljudje različni v pojmovanju partnerstva?


Iskrenega partnerskega odnosa  se tud jest ne znam  predstavljat drgač kot  kot eno vsaj potencialno  medsebojno totaliteto telesne in duhovne predanosti. Ni pa nujno, da je tvoj dejanski partner na isti  stopnji zavesti kot ti oz. sploh ni rečeno, da si sam na taki stopnji, kot si misliš, da si. Iskrenost pojmovnja partnesrtva se itak lahko izkazuje samo  v konkretnem partnerskem odnosu, tko da če je zaveza zvestobe samo zunanja moralna norma ali varnostni ukrep in ne iskrena notranja potreba obeh partnerjev, se bo to prej manifestiralo, če že ne v konkretnem dejanju nezvestobe med partnerjema  pa vsaj v stanju duha, ki bi to nezvestobo pripoznalo kot realno in s tem čist iskreno opcijo.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #171 - 02.09.2004 at 12:10:40
 
titud wrote on 02.09.2004 at 12:01:51:
Iskrenega partnerskega odnosa  se tud jest ne znam  predstavljat drgač kot  kot eno vsaj potencialno  medsebojno totaliteto telesne in duhovne predanosti. Ni pa nujno, da je tvoj dejanski partner na isti  stopnji zavesti kot ti oz. sploh ni rečeno, da si sam na taki stopnji, kot si misliš, da si. Iskrenost pojmovnja partnesrtva se itak lahko izkazuje samo  v konkretnem partnerskem odnosu, tko da če je zaveza zvestobe samo zunanja moralna norma ali varnostni ukrep in ne iskrena notranja potreba obeh partnerjev, se bo to prej manifestiralo, če že ne v konkretnem dejanju nezvestobe med partnerjema  pa vsaj v stanju duha, ki bi to nezvestobo pripoznalo kot realno in s tem čist iskreno opcijo.      



hudo ...
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sistemsko sporočilo
Reply #172 - 02.09.2004 at 12:14:15
 
Titud, ne morem te quotat, ker si nekaj zaštrikal. Wink

Praviš, da me partner hitro lahko obtoži, da sem ga prevaral, če s svojim odhodom ogrozim njegovo eksistenco, stabilnost....

Ne more mi tega obesiti (če že, kvečjemu v smislu neupoštevanja poročne zaobljube v dobrem in slabem, za vedno)....lahko mi pa pove marsikaj drugega:

- da nisem vedec, ki bi vnaprej vedel, da se bom kot oseba v življenju spreminjal, da se bo partner spreminjal
- da nisem sposoben nasilja nad seboj v smislu vztrajanja v odnosu, ki zame ni dober (pravzaprav mi tukaj morda celo lahko obesi prevaro- neupoštevanja poročnih zaobljub "v dobrem in slabem" - ker jaz v slabem rinem ven iz odnosa
- da sem egoist, ki misli nase, na partnerja pa pozablja (dolgoročno gledano nisem egoist, ker bo itak za oba boljše)
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #173 - 02.09.2004 at 12:15:16
 

back on topic: jebemo 111 sekund  Grin
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #174 - 02.09.2004 at 13:01:58
 
t wrote on 02.09.2004 at 11:51:16:
a se ti ne zdi, da obstaja neka določena razlika med prevaro in samoprevaro?

šele pri samoprevari lahko govorimo o iluzornih pričakovanjih, medtem ko so pri prevari pričakovanja ponavadi zelo realna (razen pri tistih, ki nimajo najmanjšega stika z dejanskostjo)

iskrenost pa nima ničesar skupnega z nezaupljivostjo ali dvomom - tudi, če sem nezaupljiv sem še vedno lahko popolnoma iskren

tako kot je dejal X: izjava, katero komentiramo je že v osnovi zgrešena - biti prevaran namreč že v sebi nosi, nemoč tega, ki je v prevari, ne glede na to ali prihaja prevara od znotraj ali od zunaj, pri čemer lahko preprečimo samo notranjo samoprevaro, z zunanjo prevaro pa se lahko spopadamo z dvomom in določeno distanco, kateri lahko rečemo tudi nezaupanje vsekakor pa ne iskrenost

lp


Zdej smo spet pri tem, a obstaja t.i. objektivna resničnost, al  pa je t.i. relanost samo v naših glavah.  Jest pravim, da objektivna resničnost sama po seb sicer obstaja, samo nam je kot taka nespoznavna. Ji moramo pridat en subjektivni aspekt,  da je spoznavna za nas. Ta subjektivni aspekt je točno to  pričakovanje, kakšna naj bi ta resnična bla, pa v resnic ni. Zato smo mi od zunanje/objektivne realnosti praktično vedno 'prevarani' , realnost ni nikol točno v skaldu z našimi pričakovanji, zato do nje tud ne moremo vzpostvit odnosa iskrenega zaupanja.  Tko da edin iskren odnos lahko vzpostavmo do sebe, saj smo edino smamemu seb lahko  edina celovita resničnost, od katere edino ne moremo bit nikol prevarani. Seveda se lahko tud 'samozaveravamo', ampak to je igra, ki jo igramo s sabo, da nam znese v odnosu do  zunanje resničnosti. Sami pred sabo vemo, da ja to igra in da je vsakič, ko pristnemo na zunanjo resničnost kot na subjektivno resničnost za nas,  to le oblika samoprevare.        
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #175 - 02.09.2004 at 13:28:38
 
titud wrote on 02.09.2004 at 13:01:58:
Zdej smo spet pri tem, a obstaja t.i. objektivna resničnost, al  pa je t.i. relanost samo v naših glavah.  Jest pravim, da objektivna resničnost sama po seb sicer obstaja, samo nam je kot taka nespoznavna.


(no ja bi moral imeti hudo veliko glavo, da bi lahko imel vso resničnos v njej  Wink)

"objektivno resničnost" lahko spoznamo tudi samo na sebi - kot tako; ne da bi ji karkoli dodajali - najbrž pa bi o tem težko govorili


titud wrote on 02.09.2004 at 13:01:58:
Ji moramo pridat en subjektivni aspekt,  da je spoznavna za nas. Ta subjektivni aspekt je točno to  pričakovanje, kakšna naj bi ta resnična bla, pa v resnic ni. Zato smo mi od zunanje/objektivne realnosti praktično vedno 'prevarani' , realnost ni nikol točno v skaldu z našimi pričakovanji, zato do nje tud ne moremo vzpostvit odnosa iskrenega zaupanja.  Tko da edin iskren odnos lahko vzpostavmo do sebe, saj smo edino smamemu seb lahko  edina celovita resničnost, od katere edino ne moremo bit nikol prevarani. Seveda se lahko tud 'samozaveravamo', ampak to je igra, ki jo igramo s sabo, da nam znese v odnosu do  zunanje resničnosti. Sami pred sabo vemo, da ja to igra in da je vsakič, ko pristnemo na zunanjo resničnost kot na subjektivno resničnost za nas,  to le oblika samoprevare.


temu bi lahko dejali subjektivizem - konec koncev pa (vsaj zame) ta pričakovanja niso nujna - to je praj del naše navajenosti na neke kalupe (družbeno - jezikovne) kot pa nujno in neizogibno dejstvo; temu bi lahko rekli solipsizem

(ideja, da smo sami v sebi celi pa je smešna, saj ne živimo v nekem vakuumu, temveč smo vedno v interakciji s svetom - brez celote vsega ne moremo biti zaokrožena resničnost niti samemu sebi, razen kot solipsisti)


lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #176 - 02.09.2004 at 14:18:25
 
t wrote on 02.09.2004 at 13:28:38:
"objektivno resničnost" lahko spoznamo tudi samo na sebi - kot tako; ne da bi ji karkoli dodajali - najbrž pa bi o tem težko govorili

Maš prov. Ko o njej govorimo, jo difrenciramo v skaldu z lastno jezikovno izkušnjo.  

Quote:
temu bi lahko dejali subjektivizem - konec koncev pa (vsaj zame) ta pričakovanja niso nujna - to je praj del naše navajenosti na neke kalupe (družbeno - jezikovne) kot pa nujno in neizogibno dejstvo; temu bi lahko rekli solipsizem


Neizogibno dejstvo je, ko vzpostavlajmo do objektivne resničnosti aktiven odnos, ko želimo nanjo  vplivat v skladu z našo subjektivno predstavo o njej. Solipsezem bi bil, če objektivne resničnosti ne bi prizanli, če bi jo imeli za ekstenzijo naše subjektivnosti, ki bi si ji bil  svet  v vseh pogledih dolažn podrejat.    

Quote:
(ideja, da smo sami v sebi celi pa je smešna, saj ne živimo v nekem vakuumu, temveč smo vedno v interakciji s svetom - brez celote vsega ne moremo biti zaokrožena resničnost niti samemu sebi, razen kot solipsisti)

Skoz intereakcijo svetom se učimo lastne celovitosti. Šele ko dosežemo  lastno celovitost (brez senc,  shizem, avtonomih psihičnih kompleksov in kar je teh notranjih  dualizmov), smo sposobni dojet tud zunanjo obejketivno resničnost v vsej celovitosti.  To je tud  tista enost, ki jo je zmožen dosečt samo do konca realiziran človk.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #177 - 02.09.2004 at 14:25:15
 
titud wrote on 02.09.2004 at 13:01:58:
Zdej smo spet pri tem, a obstaja t.i. objektivna resničnost, al  pa je t.i. relanost samo v naših glavah.  Jest pravim, da objektivna resničnost sama po seb sicer obstaja, samo nam je kot taka nespoznavna.       



Men se pa zdi da je objektivna resničnost to, kar ustvarjamo vsi skupaj. In kot taka ni fiksna, ampak se s časom spreminja.
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #178 - 02.09.2004 at 14:30:22
 
titud wrote on 02.09.2004 at 14:18:25:
Neizogibno dejstvo je, ko vzpostavlajmo do objektivne resničnosti aktiven odnos, ko želimo nanjo  vplivat v skladu z našo subjektivno predstavo o njej. Solipsezem bi bil, če objektivne resničnosti ne bi prizanli, če bi jo imeli za ekstenzijo naše subjektivnosti, ki bi si ji bil  svet  v vseh pogledih dolažn podrejat.    

Skoz intereakcijo svetom se učimo lastne celovitosti. Šele ko dosežemo  lastno celovitost (brez senc,  shizem, avtonomih psihičnih kompleksov in kar je teh notranjih  dualizmov), smo sposobni dojet tud zunanjo obejketivno resničnost v vsej celovitosti.  To je tud  tista enost, ki jo je zmožen dosečt samo do konca realiziran človk.  



solipsizem je prepričanje, da je celotna realnost produkt posamezne zavesti

sicer smo pa že v osnovi v aktivnem odnosu d vsega ... do celote če hočeš

tako kot smo že vedno celoviti ... zakaj bi se morali tega učiti??
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #179 - 02.09.2004 at 14:42:28
 
Lilith wrote on 02.09.2004 at 12:14:15:
Titud, ne morem te quotat, ker si nekaj zaštrikal. Wink

Praviš, da me partner hitro lahko obtoži, da sem ga prevaral, če s svojim odhodom ogrozim njegovo eksistenco, stabilnost....

Ne more mi tega obesiti (če že, kvečjemu v smislu neupoštevanja poročne zaobljube v dobrem in slabem, za vedno)....lahko mi pa pove marsikaj drugega:

- da nisem vedec, ki bi vnaprej vedel, da se bom kot oseba v življenju spreminjal, da se bo partner spreminjal
- da nisem sposoben nasilja nad seboj v smislu vztrajanja v odnosu, ki zame ni dober (pravzaprav mi tukaj morda celo lahko obesi prevaro- neupoštevanja poročnih zaobljub "v dobrem in slabem" - ker jaz v slabem rinem ven iz odnosa
- da sem egoist, ki misli nase, na partnerja pa pozablja (dolgoročno gledano nisem egoist, ker bo itak za oba boljše)


Lahko mi vse to obesi, upravičeno, ampak nč od tega  ne pomen, da sem ga prevaral.

Samo po moje obtaja dejasnko ena varovlka pred tem, da bi si dva, ki sta  v enem duhovnem partnesrtvu, kaj takega res iskreno očitala. Duhovno partnerstvo ma že ob vzpostavitvi v seb  eno iskro  brezčasnosti/večnosti, ffizikalne  nepogojensoti in prostorske vseprisotnosti, tko da se nanjo lahko vsak, če je do sebe res do konca iskren, kljub vsemu lahko kadarkoli zanese.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13