Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 16
(Read 87442 times)
Madan Gopal Das
Ex Member




Jaz nisem to telo
22.07.2004 at 11:11:36
 
ko sem imel telo otroka sem bil ista oseba, ko sem imel telo 10 letnika sem bil ista oseba, ko sem imel telo 20 letnika sem bil ista oseba, ko bom imel telo 30 letnika, 50, ... bom se vedno ena in ista oseba. ceprav se telo spreminja in lahko tudi opazim njegove spremembe jaz ostajam en in isti... oz. nisem "postal" nekdo drug.

ta, ki vse te nenehne spremembe lahko s pozornostjo opazi sem jaz. tisti, ki prebiva "znotraj" telesa. in ta jaz je obstajal pred rojstvom tega telesa, obstaja zdaj in bo tudi obstajal ko bo to telo umrlo. ta iskrica zivljenja, ki ji nekateri pravijo spiritualna dusa sem jaz, pravi jaz.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: Jaz nisem to telo
Reply #1 - 22.07.2004 at 11:23:02
 
In celice v našem telesu se vsakih toliko let popolnoma prenovijo, po tolikem času ni niti ene prvotne celice več, stalno se menjajo, mi pa ostajamo še vedno ista oseba.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #2 - 22.07.2004 at 11:35:16
 
no, in ce se ta informacija, ta zavest o tem kdo vedno sem ohrani, ceprav se na vsake 7 let telo popolnoma spremeni, kaj je potem tezko razumet, da tud ko to telo umre, da se ta informacija prenese nekam drugam, v novo telo.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: Jaz nisem to telo
Reply #3 - 22.07.2004 at 12:50:03
 
Madan Gopal Das: se strinjam, brother! Grin

In Lak'ech!
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #4 - 22.07.2004 at 13:28:02
 
noben si ne zeli umret, ceprav vsak dan gleda okoli sebe kako drugi umirajo. indirektno povedan bi vsak rad obstajal in to vedno. nekaj kar nima v sebi potenciala za trajno zivljenje si ne more tega zelet, zato si noben ne zeli umret. strah nas je samo zaradi tega ker mislimo, da smo to telo in da ko bomo "umrli" da nas ne bo vec, ampak ciz preprosto dejstvo je, da bomo mi se vedno obstajali in to zmeraj. se prav ko odvrzemo to iluzijo, da smo mi to telo ves strah pred neobstojem izpuhti.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #5 - 22.07.2004 at 13:53:28
 
Madan Gopal Das wrote on 22.07.2004 at 13:28:02:
noben si ne zeli umret, ceprav vsak dan gleda okoli sebe kako drugi umirajo. indirektno povedan bi vsak rad obstajal in to vedno. nekaj kar nima v sebi potenciala za trajno zivljenje si ne more tega zelet, zato si noben ne zeli umret. strah nas je samo zaradi tega ker mislimo, da smo to telo in da ko bomo "umrli" da nas ne bo vec, ampak ciz preprosto dejstvo je, da bomo mi se vedno obstajali in to zmeraj. se prav ko odvrzemo to iluzijo, da smo mi to telo ves strah pred neobstojem izpuhti.

Hari bol.



Vzemima primer, tebe  Grin

Če tako zatrdno veš, da nisi to telo in če si tako trdno prepričan, da si v resnici nekaj drugega in da se v resnici ne umre, umre samo to fizično telo, zakaj za vraga se potem ne ubiješ in greš enostavno tja, kamor misliš da spadaš in da si ?
Enostavno logično je, zakaj bi potem vztrajal v tem telesu, če pa nisi to telo ?
Kaj pa potem si, v resnici, po tvojem ?
Če nisi to telo in če ga ne priznavaš, ker ti veš, da nisi to telo, potem ti to telo ne more pomeniti ama nič, nič, kapiraš  ?
In zakaj potem, če nisi to telo ? vztrajaš v tem telesu ?

Se pravi, jaz nisem to telo, jaz sem, kaj ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #6 - 22.07.2004 at 14:50:25
 
Quote:
Vzemima primer, tebe

ok.

Quote:
Če tako zatrdno veš, da nisi to telo in če si tako trdno prepričan, da si v resnici nekaj drugega in da se v resnici ne umre, umre samo to fizično telo, zakaj za vraga se potem ne ubiješ in greš enostavno tja, kamor misliš da spadaš in da si ?

ce ubijem to telo se bom pac mogu naselt v novega, se prav je tako dejanje samo po sebi ciz nesmiselno.

Quote:
Enostavno logično je, zakaj bi potem vztrajal v tem telesu, če pa nisi to telo ?

ce jaz nisem avto, ki ga vozim (kot voznik), a to pomeni, da je avto nekoristen?

Quote:
Kaj pa potem si, v resnici, po tvojem ?

to kaj sem, je pa treba se mal naprej raziskat, ampak nekje je treba zacet. najprej je treba s pozornostjo, opazovanjem in iskrenostjo prevert, ce sem jaz to telo ali ne.

Quote:
Če nisi to telo in če ga ne priznavaš, ker ti veš, da nisi to telo, potem ti to telo ne more pomeniti ama nič, nič, kapiraš  ?

ne, ne kapiram cist tvoje poante. kot sem ti ze zgori napisu, ce jaz nisem to telo pol s tem nisem povedu da je telo nepomembno. telo je zelo zelo pomembno in uporabno.

s tem da vem, da nisem to telo, da je telo le instrument, se marsikaj spremeni v mojem obstoju. npr. nekateri ljudje so tolk navezani na svoje telo (avto), da mu pustijo, da jih pelje v napacno smer (s ceste). zato je to spoznanje zelo pomembno v prvi fazi.

Quote:
In zakaj potem, če nisi to telo ? vztrajaš v tem telesu ?

v skladu z mojimi prejsnimi aktivnostmi sem dobil to telo, ki ga imam zdaj. ce ga unicim si bom s tem dejanjem spet zagotovil drugo telo, mogoce takega ki ga ne bom mogu kr tko ubit. zato pravim, da telo ni nepomembno, ampak je uporabno. ampak prva faza je da pr seb opazim to dejstvo, da nisem to telo.

Quote:
Se pravi, jaz nisem to telo, jaz sem, kaj ???

jaz sem nekaj, kar prebiva v tem telesu. tako kot voznik v avtu. nekateri temu recejo zavest, nekateri dusa, nekateri um nekateri brahman, nekateri nekaj drugega itd. bistvo spoznanja, da nisi to telo je, da odstranmo strah pred neobstojem, ki nas tezi in ovira pr nasem miru, ki si ga vsi zelimo.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #7 - 22.07.2004 at 15:11:05
 
kaj sploh filozofirate ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #8 - 23.07.2004 at 09:21:36
 
Quote:
kaj sploh filozofirate ???

probamo opazit in sprejet dejstvo, da mi nismo to telo. taka misidentifikacija slabo vpliva na nase pocutje. ce mislimo, da je telo vse kar je in kar smo, pol bomo diskriminiral kaj je dobro in kaj ni na podlagi kaj je dobro za telo in kaj ni. vse bo pogojen s tem. ampak ce mi zaznamo, da smo upravitelj znotri telesa, ki ima tudi svoje potrebe pol bomo dal pozornost tudi tja. tko kot npr. je dovolj, da avto dobi olje in bencin da funkcionira tko tud voznik potrebuje nekaj zase.

tisti, k smo zlo v telesnem konceptu obstoja nas je vedno strah neobstoja in stalno smo na trnih kako bi cimbolj in cimbolj uzival, kako bi cimbolj iztisnil, izcuzal vse kar se da za zadovoljstvo telesa dokler se zivimo, ker pol nas (baje) itak ne bo vec. in pol se zacne jedenje mesa, pitje alkohola, seks vse povprek, kraja, kockanje, uzivanje do konca na vse mozne nacine itd.

ampak ce nekdo ugotovi, da ni to telo, da je neka zavest, ki je trajna se bo naravno zacel sprasvat ce obstajajo kaksne reakcije na delovanje tu in zdaj za kasnej, recimo po smrti tega telesa. tisti, ki se zavedajo da niso to telo se jim diskriminacija kaj je dobra in kaj je manj dobra aktivnost avtomatsko in naravno spremeni in njihov obstoj je avtomatsko prijetnejsi.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #9 - 23.07.2004 at 10:32:17
 

Madan Gopal Das wrote on 23.07.2004 at 09:21:36:
in pol se zacne jedenje mesa, pitje alkohola, seks vse povprek, kraja, kockanje, uzivanje do konca na vse mozne nacine itd.


??? Zakaj pa misliš, da je našteto zadovoljevanje fizisa?  



Quote:
ampak ce nekdo ugotovi, da ni to telo, da je neka zavest, ki je trajna se bo naravno zacel sprasvat ce obstajajo kaksne reakcije na delovanje tu in zdaj za kasnej, recimo po smrti tega telesa. tisti, ki se zavedajo da niso to telo se jim diskriminacija kaj je dobra in kaj je manj dobra aktivnost avtomatsko in naravno spremeni in njihov obstoj je avtomatsko prijetnejsi.


Zavest boš šele, ko boš ozavestil  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #10 - 23.07.2004 at 10:53:34
 
Quote:
Zakaj pa misliš, da je našteto zadovoljevanje fizisa?

ker ljudje, ki so zlo globok v telesnem poistovecanju vse diskriminirajo na to kaj je dobr za telo in kaj ni, in ko telo umre je po njihove itak vsega konc. taki ljudje nimajo "vesti", ne vejo kaj je to morala, kaj je to zdravje itd. edini cilj jim je ekstremno zadovoljevanje telesa in njegovih potreb za casa tega zivljenja. taki ljudje po nepotrebnem ubijajo zivali (ali ljudi) za zadovoljitev svojega neskonroliranega okusa (ali ponosa), kradejo ali kockajo in si na ta nacin neprimerno sluzijo denar, ki ga za njihove uzivaske aktivnosti seveda nikol ni dost itd. odnosi z ostalimi trajajo le dokler jim ta oseba izpolnjuje njihove telesne potrebe (seks) itd. itd.

tisti, ki spoznajo, da niso to telo najprej dobijo obcutek vesti in "zdravega" strahu, da jih mogoce caka kaksna pozitivna ali negativna reakcija na njihovo sedanje pocetje.

Quote:
Zavest boš šele, ko boš ozavestil

zavest je trajna. zavesti se ne da zanikat niti se je ne da proizvest (ozavestit), ker oboje je ze zavestno dejanje.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Jaz nisem to telo
Reply #11 - 23.07.2004 at 11:01:52
 
Madan Gopal Das wrote on 22.07.2004 at 11:11:36:
ko sem imel telo otroka sem bil ista oseba, ko sem imel telo 10 letnika sem bil ista oseba, ko sem imel telo 20 letnika sem bil ista oseba, ko bom imel telo 30 letnika, 50, ... bom se vedno ena in ista oseba. ceprav se telo spreminja in lahko tudi opazim njegove spremembe jaz ostajam en in isti... oz. nisem "postal" nekdo drug.

ta, ki vse te nenehne spremembe lahko s pozornostjo opazi sem jaz. tisti, ki prebiva "znotraj" telesa. in ta jaz je obstajal pred rojstvom tega telesa, obstaja zdaj in bo tudi obstajal ko bo to telo umrlo. ta iskrica zivljenja, ki ji nekateri pravijo spiritualna dusa sem jaz, pravi jaz.


ko si bil star 0 let si se cmeril in sral v hlače (oziroma je to počelo tvoje telo - notranji jaz pa ni še ničesar opazil), ko si bil star cca 1 leto si počasi začel govoriti, pri cca 7 letih si znal pšteti in brati, in tako naprej (pri 90 letih, če jih boš doživel pa boš najbrž veliko večino tega pozabil) - in vedno si bil ista oseba

in vse te spremembe se dogajajo nekje "znotraj" - kdo je torej ta oseba, ki se uči in pozablja - je to ena in ista ali pa se spreminja: je to telo ali pozabljivi jaz, ki lahko vse to samo opazi? (ali pa tudi ne)


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #12 - 23.07.2004 at 11:11:27
 
t wrote on 23.07.2004 at 11:01:52:
ko si bil star 0 let si se cmeril in sral v hlače (oziroma je to počelo tvoje telo - notranji jaz pa ni še ničesar opazil), ko si bil star cca 1 leto si počasi začel govoriti, pri cca 7 letih si znal pšteti in brati, in tako naprej (pri 90 letih, če jih boš doživel pa boš najbrž veliko večino tega pozabil) - in vedno si bil ista oseba

in vse te spremembe se dogajajo nekje "znotraj" - kdo je torej ta oseba, ki se uči in pozablja - je to ena in ista ali pa se spreminja: je to telo ali pozabljivi jaz, ki lahko vse to samo opazi? (ali pa tudi ne)

zelo dobr.

zdej smo pocas prsli ze na razlocevanje grobega in subtilnega materialnega telesa. tko kot se grobo telo spreminja (starost), tko se tudi subtilno ("ta znotraj") spreminja, to so um, inteligenca in identiteta. ta um, inteligenca in identiteta se spreminjajo tko kot si ti zgoraj opisal. ampak ce smo dovolj pozorni in iskreni vidmo da tud te spremembe v subtilnem telesu nekdo lahko opazi in ta oseba je ena in ista, vedno. ta se v skladu s svojimi aktivnostmi v tem lajfu po smrti grobega telesa preseli v novo grobo telo. v skladu z mentaliteto, zeljami, grehi in dobrimi dejanji (ki so shranjeni v subtilnem telesu) dobi novo grobo telo skozi katerega bo trpel slaba dela, uzival dobra dela in izpolnjeval svoje se neizpolnjene zelje.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Jaz nisem to telo
Reply #13 - 23.07.2004 at 14:13:11
 
Madan Gopal Das wrote on 23.07.2004 at 10:53:34:
zavest je trajna. zavesti se ne da zanikat niti se je ne da proizvest (ozavestit), ker oboje je ze zavestno dejanje.    

Zdi se mi o tem se more lepo diskutirat..

Ali meniš da je 'zavest' čeprav to kaj imenojemo spiritualna duša, duh, ali Ego (višji)? Hm... ne vem..
Če je spiritualna duša = duh, ali morda Ego (višji), strinjam se da se, morda, ne more dalj 'proizvesti'..
Meniš da je Božansko že 'dovolj proizvelo'...?
ja... tedaj 'To' , duhovno,  kaj je že fajn storeno, morda ni treba dalj spremenjat

Jaz bi rekla duhovno se 'osvaja',
in zakaj ne-  'To' kaj obstaja se z časom nami ozavesti, da obstaja

Pak če mi aktivno ne sodelujemo bo malo ali nič koristi od tega
(nekaj vendar bo, ker duhovna evolucija zdi se z časom prinese več zavesti vsem )

LP
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Mr.Frik
Guest




Re: Jaz nisem to telo
Reply #14 - 23.07.2004 at 23:58:53
 
OK. Pa zacnimo. Za primer bom vzel extremne primere,
ker ti bodo dali bolje misliti.

Tvoja predpostavka: Nisi tvoje telo... Si vedno isti... Si  opazovalec v svojem telesu...

Torej imas rad zenske in moske enako ? Bi se lahko ljubil
z moskim enako kot z zensko ? Si se vedno zaljubljen
v 10letne deklice ? Nisi vec? Kaj te je potem vodilo ali kaj te vodi sedaj. Je ljubezen le produkt telesa, ki tezi k reprodukciji. Je ukana, ki ti vzbudi zeljo po reprodukciji in ko opravis nalogo (razsiris vrsto za X.st. svojih otrok) ljubezen mine Smiley V obeh primerih si izgubu, ali priznas da je ljubezen crap ali pa ce priznas da si "pedofil" Smiley))

Ce se ne bi identificiral s svojim telesom potem bi bilo temu tako. Vendar je ponavadi takole:

Ko si star 5let so ti vsec 5letne deklice
ko si star 10let so ti  vsec 10letne deklice
Ko si star 20let so ti vsec...
Seveda so odstopanja za nekaj let ali multiple-attraction.
Se pravi da so ti vsec starejse in hkrati mlajse. Ne kompliciraj ker oba veva zakaj gre.

Ampak nikakor ti ni jasno, da s tem
ko govoris te stvari popolnoma zanemarjas nekaj. Ce velja zate velja tudi za ostale. Potem gre samo za stvar druzbenih pravil... Ko je tvoje telo staro 10let si lahko ogledujes spol samo v razponu +/- x let od tvoje starosti.
Cim pa si star nad 18 lahko gledas samo starost nasprotnega ali istega spola, ki je staro 18 ali vec.
Ce pa bos pri 30ih bil zaljubljen v 12letno deklico, bos seveda pedofil. Prav tako verjetno obravnavas vse starejse ljudi, ki ljubijo mlajse (kot v zgornjem primeru), za abnormalne. Potem pedofili sploh niso krivi. Krivo je telo, ki se je postaralo, oni so se vedno nepristransko oddaljeni od telesa in ljubije mlajse iz kakrsnega razloga ze... (to ni tema za tukaj)

Potem imamo se GAY sceno

Si potem BI-sexual ? Kot Oseba, ki je v moskem telesu
ponavadi ljubi zenske in Oseba, ki je v zenskem..
Ampak ko se Oseba zave, da ni telo, da je locena od telesa, lahko ljubi oba spola enako ? Ali mora pocakati, da dobi telo drugacnega spola (namesto moskega, zensko telo v tvojem primeru), da bo lahko ljubila osebo istega spola ?

Definiraj se. Ce bi se resnicno zavedal tega kar govoris, potem ne bi imel predsodkov, ko bi ti recimo 15letnik govoril kaj je smisel zivljenja in zakaj so mnogi brez denarja. Sigurno bi mu rekel ali si mislil "Ti pubertetnik bos meni govoril". Ko pa bo 70letnik nekaj govoril pa bos poslusal in samo cakal na vsak stavek, ki bi utegnil biti modrost ? Ceprav najverjetneje ne bo.

Glede celic in spomina. Kaj pa ce bi slo takole. Primer prenosa informacije stare celice na novo. Ko se pojavi nova mozganska celica, ji stara celica preda informacijo
(po sistemu stafete) in nato odmre. What about that ?

Duhovnost... Paranormal... Ce zajebes pri temeljnih cloveskih odnosih in etiki, ti se vedno ostane da se potopis v "duhovni" svet, ker to znanje je se neznano in bos "prvi" ki bo odkril in obvladal nekaj, kar drugi ne bodo.
Lahko je clovek, ki nikoli ni prebral nobene knjige o duhovnosti in o tem, veliko bolj duhovno napreden kot ti.
Po dolgi poti skozi "duhovnost" se vrnes nazaj v druzbeno zivljenje in vidis da se iz njega lahko najvec naucis. O postenju, etiki, spostovanju, samokontroli...
Zakaj naj bi se drugace rodili, ce rinemo nazaj ?... Da se naucimo zgoraj navedenega.

Se za konec: Prav je, da clovek odkriva novo, vendar se mora pri tem zavedati, da ni nic posebnega ali nadnaravnega (v primerjavi z drugimi) in naj ne gleda drugih z viska, ker to ni nic drugega kot obramba. Recimo
nekdo si rece "On ima denar jst pa duhovnost" Smiley Tudi bogati so lahko zelo poduhovljeni.

Samo za razmislek.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 16