Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 16
(Read 88064 times)
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Jaz nisem to telo
Reply #15 - 24.07.2004 at 15:26:58
 
Quote:
OK.


Duhovnost... Paranormal... Ce zajebes pri temeljnih cloveskih odnosih in etiki, ti se vedno ostane da se potopis v "duhovni" svet, ker to znanje je se neznano in bos "prvi" ki bo odkril in obvladal nekaj, kar drugi ne bodo.
Lahko je clovek, ki nikoli ni prebral nobene knjige o duhovnosti in o tem, veliko bolj duhovno napreden kot ti.
Po dolgi poti skozi "duhovnost" se vrnes nazaj v druzbeno zivljenje in vidis da se iz njega lahko najvec naucis. O postenju, etiki, spostovanju, samokontroli...
Zakaj naj bi se drugace rodili, ce rinemo nazaj ?... Da se naucimo zgoraj navedenega.

Se za konec: Prav je, da clovek odkriva novo, vendar se mora pri tem zavedati, da ni nic posebnega ali nadnaravnega (v primerjavi z drugimi) in naj ne gleda drugih z viska, ker to ni nic drugega kot obramba. Recimo
nekdo si rece "On ima denar jst pa duhovnost" Smiley Tudi bogati so lahko zelo poduhovljeni.

Samo za razmislek.


I LIKE IT  Smiley
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #16 - 24.07.2004 at 15:56:54
 
Quote:
Se za konec: Prav je, da clovek odkriva novo, vendar se mora pri tem zavedati, da ni nic posebnega ali nadnaravnega (v primerjavi z drugimi) in naj ne gleda drugih z viska, ker to ni nic drugega kot obramba. Recimo
nekdo si rece "On ima denar jst pa duhovnost" Smiley Tudi bogati so lahko zelo poduhovljeni.

Samo za razmislek.

hvala ti za tole zgori napisano. ce te prav razumem mi hoces povedat, da naj ne zapadem v kakrsenkoli ponos, ampak da naj bom stalno tam kjer sem resnicno in delujem v skladu s svojo pozicijo. svojo naravno pozicijo.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #17 - 24.07.2004 at 16:14:27
 
se prav, dokler mislimo, da smo to telo nas je strah vseh mogocih stvari povezanih s prezivetjem itd.. pridejo tud problemi v ljubezni kot je Frik prej opisal. mosko telo se naveze na zensko telo in obratno in ob izgubi odnosa (ce ne prej pa vsaj bb smrti enga) pride do trpljenja.

ce smo prevec navezani na svoje telo mu bomo sli izpolnjevat vsako zeljo k se jo bo spomnu, ampak "voznik" (mi) znotri tega avtomobila (telesa) pa bo trpel, k bo ugotovu, da bolj kot ga sluzi vec hoce in temu nikol konca pa se obljubljenga zadovoljstva ni od nikoder, razen na minljive trenutke.

a je pametno pustit nasemu "najljubsemu" avtomobilu, da se pelje po svoje in pade v prepad al je boljs da ga kontroliramo, da nas pelje na zeljen cilj?

no, jedenje mesa, seks vse povprek, pitje alkohola itd. niso nujno potrebne za prezivetje ampak telo jih pod vplivom slabe druzbe zahteva in nas pelje v koncni fazi v vse vecje trpljenje. zato se men zdi koristno, da najprej razlocmo med nami in nasim telesom.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Jaz nisem to telo
Reply #18 - 24.07.2004 at 16:50:32
 
JAZ SEM TO TELO

(no ja u bistvu sem predvsem to telo: če sem popolnoma pošten, ne morem nikoli reči, da nisem to telo, saj vsak tepec lahko pove, da to ni res, vsakršno zanikanje svojega telesa pa me privede v popolne nesmisle - če ne bi bil tudi to telo, kako bi se potemtakem lahko manifestiral na tem forumu; mogoče kot nekakšen računalniški vrus?? - vsekakor me vsakršno negativistično zanikanje v smislu jaz nisem to in to vodi do raznoraznih shizofrenih situacij kot je situacija kaj pa potem sploh sem; vsekakor si je pošteno priznati, da sebe vedno zaznavam kot nekaj telesnega pa čeprav me moje telo spravlja v raznorazne frustracije in želje, kot so želja po preživetju, želja po hrani in želja po nadaljevanju mojega genskega potenciala...; mogoče bi si lahko dejal, jaz nisem samo to telo, sem tudi, to kar mislim, da sem, to kar mi pripisuje dana situacija (čas, prostor, družba), da sem in to kar me kot takega vkaluplja, skratka sem kar sem, ne glede na vse možne poskuse zanikanja in iskanja različnih možnih rešitev smo tu, kjer smo, lahko samo to kar smo: to je telesna bitja, kjer pride najprej telo in šele nato vse ostalo)



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Jaz nisem to telo
Reply #19 - 24.07.2004 at 17:47:48
 
Quote:
no, jedenje mesa, seks vse povprek, pitje alkohola itd. niso nujno potrebne za prezivetje ampak telo jih pod vplivom slabe druzbe zahteva in nas pelje v koncni fazi v vse vecje trpljenje. zato se men zdi koristno, da najprej razlocmo med nami in nasim telesom.

se strinjam, nisem to fiz. telo

in spet jedenje mesa

seveda ni lepo ubit ..  pak je vendar Gospod Krišna rekel Ardjuni naj ubije, naj ubije ne živali, ampak višje- njemu znane ljude, a ne?
Vse je živo. V ozadjo kamena in dreva je tud duhovno kot to Vede povedajo pak mislim ti, kot jaz, dovoliš razbijat kamen naj bi imel hižo?  In rastline so žive. To ne jedenje mesa mi se z časom zdi nekaj malce kot hinavščina, vsekakor diskriminacija?? In mi ne moremo jesti kamen sam... tuki na Zemlji potrebujemo nekaj kaj je bilo živo in nekaj kaj je še živo kot so to sveža solata, sadje, krompir..
še žive rastline so najboljše jedilo, a ne,...  ješ solato tud ti?  kako bi bilo če bi kot lev jel živega janjca Shocked
Mislim da ni preveč nemoralno jesti meso
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Jaz nisem to telo
Reply #20 - 24.07.2004 at 17:56:12
 
indigo wrote on 24.07.2004 at 17:47:48:


se strinjam, nisem to fiz. telo





kaj pa si??
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #21 - 24.07.2004 at 18:06:52
 
indigo wrote on 24.07.2004 at 17:47:48:


se strinjam, nisem to fiz. telo

in spet jedenje mesa

seveda ni lepo ubit ..  pak je vendar Gospod Krišna rekel Ardjuni naj ubije, naj ubije ne živali, ampak višje- njemu znane ljude, a ne?
Vse je živo. V ozadjo kamena in dreva je tud duhovno kot to Vede povedajo pak mislim ti, kot jaz, dovoliš razbijat kamen naj bi imel hižo?  In rastline so žive. To ne jedenje mesa mi se z časom zdi nekaj malce kot hinavščina, vsekakor diskriminacija?? In mi ne moremo jesti kamen sam... tuki na Zemlji potrebujemo nekaj kaj je bilo živo in nekaj kaj je še živo kot so to sveža solata, sadje, krompir..
še žive rastline so najboljše jedilo, a ne,...  ješ solato tud ti?  kako bi bilo če bi kot lev jel živega janjca Shocked
Mislim da ni preveč nemoralno jesti meso




Jap Indigo, Gospod Krišna je rekel Arđuni naj gre v boj in ubije, višje vibracije od živalskih, res je, vendar si pozabila napisati, da je Gospod Krišna tudi rekel Arđuni, da so v njegovem srcu ti ljudje že mrtvi, tako, da je Arđuna praktično ubijal že mrtve ljudi Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Jaz nisem to telo
Reply #22 - 24.07.2004 at 21:32:44
 
wau, kok smeha Grin Grin

tkole no, se seveda strinjam že s predhodiki, ki so več kot zadovoljivo pojasnili takorekoč tudi moje stališče: da zanikanje telesa pač nikamor ne vodi, tako kot tudi pravzaprav zanikanje duha ne, ...

mislim, telo je potrebno vzeti v obzir in ga negovati in spoštovati, saj nas le dobro vzdrževani avto lahko kam pripelje, a ne?

in po moje se brez tehnik gibanja (pa naj si bodo to borilne veščine, joga, magične kretnje, ples, dihanje - mah, to je ful pomembno..) tud v duhovnosti daleč ne pride, ...

pa tud to ni point, da smo glih vegetarianci, ker duhovnost tudi ne gre zgolj skozi želodec ... saj to je po moje ravno temu avtomobilu, telesu pripisovati nek blazen pomen, ne vem, kaj ješ, kaj piješ in se v neskončnost s tem obremenjuješ, obremenjuješ se z nekim bencinom al kaj, povrh vsega pa še z izpušnimi plini

fizične potrebe -- hja, kam nas pa peljejo, čisto simpl ne, enkrat na sekret, enkrat pa v raj

čeprav bi bilo zanimivo debatirati tudi še naprej o tem, kaj je to fizična potreba -- eni zaradi psihičnih zavor pač ne morjo it srat, eni pa ne morjo doživet orgazma -- sploh pa, kje se poželenje začne? aja maya, sej vem -- do tega pa še nismo prišli

no, skratka, definitivno sem jaz to telo, tu in zdaj, ko tole pišem, pri polni zavesti, v budnem stanju, zbirna točka dokaj fiksna, trenutno ... dobro, bojda se nekateri sanjalci lahko tudi dematerializirajo -- sam tle sem jaz že mal skeptična -- ampak taki sanjalci so imeli definitivno dobro strenirano tudi telo

res ne vem zakaj bi bilo treba zanikati svoje telo, sprejet ga je treba, tako kot pač je, budisti pravijo, da si ga je treba predstavljati kako tam nekje trohni in gnije ... in se pol odvežeš od njega ... ampak men se bolj dopade ta varianta, da nas smrt z leve skoz gleda ... in dejmo se zavedat res te veličine in lepote trenutka, pa magari tega v tem našem telesu, saj skozi telo tu in zdaj delamo za duhovno evolucijo ... če pa zdej en pride le do tega spoznanja, da ni telo, pa OK, sam kakor jaz vem, se modreci kaj dosti pri tem vprašanju niso utavljali in tko zapravljali svojega dragocenega časa, tko kot tudi pri dokazih za božje bivanje ne
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Jaz nisem to telo
Reply #23 - 25.07.2004 at 08:38:04
 
***
on 07/24/04 at 17:56:12  t wrote:

kaj pa si??

***

ja, že veš, v začetku diskusije gre tak da zavzmemo nasprotno stališče in ga branimo..., ha, ha   in veš da to na forumu ni vedno popolnoma resno, v časih je v službi debate..  he, Grin

Čeprav kaj se mene tiče, če moram izbirat, še vedno mi bolj paše razlaga da nismo f. telo ker mi je pomembno kjer se vse jaz, ali moja zavest moremo nahajat. Čez dan jaz vidim da bi bilo vse skupaj, vsa telesa -grobo materijalno, življensko in astralno so skupaj z dušom in jazom,
čez noč pak ( včasih spimo v dnevu,  tedaj tudi), bi rekla da je astralno telo z dušom in pripadajočim jazom več ali manj ločeno od bolj snovnih teles...  To men povedajo lucidne sanje..
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Jaz nisem to telo
Reply #24 - 25.07.2004 at 09:06:29
 
***
on 07/24/04 at at 18:06:52 Kr_eden wrote:

Jap Indigo, Gospod Krišna je rekel Arđuni naj gre v boj in ubije, višje vibracije od živalskih, res je, vendar si pozabila napisati, da je Gospod Krišna tudi rekel Arđuni, da so v njegovem srcu ti ljudje že mrtvi, tako, da je Arđuna praktično ubijal že mrtve ljudi Wink  

***
ok, vem,  pak kakšen je smisel navajati Arđunu, eneg človeka naj ubije druge ljudi, čeprav znance?
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Jaz nisem to telo
Reply #25 - 25.07.2004 at 11:08:03
 
po moje je edino stanje, ko lahko trdiš, da nisi to telo, stanje ko zapustiš to telo za vedno, ko umreš in seveda takrat se dokončno odvežeš od tega telesa

za sanjanje pa potebuješ fizično telo in le skozi ta medij fizičnega telesa sanjaš

saj o tem nam govorijo metode za sanjanje, ki pa tudi danes niso povsem zastarele, namreč že od nekdaj ko so želeli izvati pomenljive in zaželene sanje so to delali s pomočjo osamitve, postenjem, magijo, obredi, mamili, inkubacijo ali bolj običajno z kombinacijo teh metod

in tudi meditacija je metoda "discipliniranja" telesa in duha

pa tudi mantranje: mantra ne more zavibrirati brez glasilk, ust, jezika

mi je pa zanimivo razmišljati o tej navezavi telesa na drugo telo, moškega na žensko ali obratno, ker po moje, je tisto kar se naveže nekaj drugega pač kot telo, če bi bilo to le telo bi bilo precej enostavno

precej enostavno bi bilo pospraviti to telo v nek predalček pa rečt, da ne obstaja

sploh pa mi dualizem pač ni všeč, pa konec: črmo-belo, dolgočasno, pusto in izrabljeno
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Jaz nisem to telo
Reply #26 - 25.07.2004 at 14:07:33
 
indigo wrote on 25.07.2004 at 08:38:04:
***
on 07/24/04 at 17:56:12  t wrote:

kaj pa si??

***

ja, že veš, v začetku diskusije gre tak da zavzmemo nasprotno stališče in ga branimo..., ha, ha   in veš da to na forumu ni vedno popolnoma resno, v časih je v službi debate..  he, Grin

Čeprav kaj se mene tiče, če moram izbirat, še vedno mi bolj paše razlaga da nismo f. telo ker mi je pomembno kjer se vse jaz, ali moja zavest moremo nahajat. Čez dan jaz vidim da bi bilo vse skupaj, vsa telesa -grobo materijalno, življensko in astralno so skupaj z dušom in jazom,
čez noč pak ( včasih spimo v dnevu,  tedaj tudi), bi rekla da je astralno telo z dušom in pripadajočim jazom več ali manj ločeno od bolj snovnih teles...  To men povedajo lucidne sanje..



Zatrjevati, da nisi fizično telo je podoben ali večji nesmisel kot zatrjevati, da si samo fizično telo: nobena od teh trditev ne more zdržati vode.

Ne glede na to, na kakšno teorijo se opremo, nas trda realnost vedno lopne po buči, kadarkoli se lotimo zanikanja svoje fizičnosti in snovnosti (tudi ko pridemo do najmanjših delcev in valovanj vibracij ali sevanj je to še vedno samo razlaga ali določen opis materije). Če pa se po drugi strani lotimo vere, da smo zgolj materija, pa ne smemo pozabiti, da smo vseeno tudi sami rezultat neke situacije, nekega časa ali zgodovine (prostora in situacije), ki se je pred sedanjim trenutkom odvila in zaradi katere smo takšni, kot smo. Oboje je torej samo prikaz dveh skrajnosti. Kar pa se zavesti tiče: zavest je vedno samo zavest o nečem - ne obstaja nobena zavest, ki bi obstajala sama zase, temveč je vedno zavest nečesa o nečem.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #27 - 25.07.2004 at 16:13:53
 
v resnic se zmeri obstaja konkretna razlika med telesom in nami. in ta podatek je zelo koristen pr doseganju nase izpolnjenosti.

Arjuna se je znasu v zelo tezki situaciji na bojnem polju na Kurukshetri. Borit bi se naj mogu s svojimi sorodniki, ucitelji itd. in ni vedu kaj naj nardi. Prvi nauk, ki mu ga je Sri Krishna dal v drugem poglavju je razlikovanje telesa od spiritualne duse, ki je nujna podlaga za razumevanje kasnejsih poglavij in tudi navodil, ki mu jih daje Sri Krishna, med drugim na koncu tudi "Bori se!". dejansko proti komu in zakaj? to je ze druga tema.

jedenje mesa ni nujno potrebno za prezivetje cloveskega telesa zato je predlagano naj se ne ubija zivali po nepotrebnem. Bog je cloveku namenil hrano iz zitaric, strocnic, sadja, zelenjave, mleka itd.. in ceprav lahko nekdo argumentira, da se zelenjavo tud ubije je uboj fizicnega telesa zivali ali rastline ciz druga pesem. poleg tega, pa je predlagano darovati vegetarijansko hrano Bogu, ker se na ta nacin zgodijo marsikatere "misticne" stvari, ki so v dobrobit vseh sodelujocih, tudi zivih bitij z rastlinskim telesom.

Hari bol.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #28 - 25.07.2004 at 16:25:47
 
siaj wrote on 25.07.2004 at 11:08:03:
po moje je edino stanje, ko lahko trdiš, da nisi to telo, stanje ko zapustiš to telo za vedno, ko umreš in seveda takrat se dokončno odvežeš od tega telesa

spiritualna dusa, ki je mogla zapustit svoje fizicno telo se naseli v novega v skladu s svojimi prejsnimi aktivnostmi in zeljami.

nenavezan na fizicni nivo/telo si lahko sele ko nimas vec nobenih materialnih zelja zarad katerih potrebujes materialno telo skoz katerga si te zelje izpolnjujes.

Quote:
pa tudi mantranje: mantra ne more zavibrirati brez glasilk, ust, jezika

mantra vibrira na spiritualnem nivoju in za to ne potrebuje nujno fizicnega telesa. lahko tud, sam ni pa nujno. bistvo mantre je v koncni fazi lih to, da te osvobodi vseh materialnih misli katerih groba manifestacija je to fizicno telo.

Quote:
precej enostavno bi bilo pospraviti to telo v nek predalček pa rečt, da ne obstaja

telo se kako obstaja, ampak mi nismo to telo. to je poanta tega topika. mi nismo to telo, ceprav se z njim zmotno-poistovecamo in ob tem trpimo raznorazne nadloge. ce ga zanikamo je se slabs. gre se sam za to, da spoznamo, da "mi" nismo to telo in da ga vzamemo pod kontrolo (kot instrument) in ga uporabljamo za doseganje nase vecne dobrobiti.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Jaz nisem to telo
Reply #29 - 25.07.2004 at 16:30:59
 
Siaj, dokazati obstoj Boga ali da čeprav nismo to telo.. hm ..
ni treba takoj Grin

pak dokler se bodemo ljudje za te teme zanimali, bomo se, manj ali več, tudi na to temo pogovarjali... Wink

ja, za sanjanje zdi se tud meni potrebujemo in fizično telo..  pak tudi in življensko in astralno telo..
Kar je meni važno je kjer se v nekaterem časo nahaja Jaz
če lucidno sanjaš počasi čutiš da se tedaj Jaz nahaja nekaj ven fiz. tela ...
jaz sem ven mojeg fiz. tela .. uh..
Mnenja sem da pri 'spanju', kdaj človek ni buden in tud niti ne sanja, da tedaj fizično telo igra le majhno vlogo, bolj kot zombi Shocked
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 16